Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

de a harmadik könyv, a Kiválasztott (Miért nem lehetett a magyar cím is Fecsegőposzáta? :facepalm: )

 

Mert egyrészről: szerintem oltári nagy baromság egy név és hülyén is hangzik, másrészről: nem létezik olyan madár :D Vannak címek amik eredeti nyelvben hangzatosak, ez is oda tartozik. Mondjuk rajongó ugyis tudná miről van szó, de mezei embernek kezd el magyarázni mi az a Pofázóposzáta és miért írtak egy madárról regényt :)

 

Én is tervezem amúgy az elolvasását, filmek meghozták hozzá a kedvem. :)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert egyrészről: szerintem oltári nagy baromság egy név és hülyén is hangzik, másrészről: nem létezik olyan madár :D Vannak címek amik eredeti nyelvben hangzatosak, ez is oda tartozik. Mondjuk rajongó ugyis tudná miről van szó, de mezei embernek kezd el magyarázni mi az a Pofázóposzáta és miért írtak egy madárról regényt :)

Nagyszerű érvek, kár, hogy több a gúny bennük, mint az értelem. Hogy szerinted milyen hangzatos, az rohadtul irreleváns, merthogy ízlés kérdése. Szerintem baromi jól hangzik, hogy fecsegőposzáta. Az meg, hogy nem létezik ilyen madár? Miért, Éhezők Viadala című esemény van a valóságban? Hát Hobbitok rohangásznak az utcán? Gadur kapuin sikerült már átjutnod? A szilmarilokkal hogyan állsz, begyűjtötted már őket? A tűz serlegéből ittál már? És hogy sikerült a vadászat egy szimurgra? Azt hallottad, hogy újrakoronázzák a Dűne istencsászárát? A pengefutárt lehagytad már? A hícsíkkel vagy az idorukkal találkoztál amúgy? És azt hallottad, hogy a szomszédba betört egy kvantumtolvaj?

Tovább is van, mondjam még, vagy ennyi elég? Kit érdekel, hogy a mezei ember nem tudja, a mezei ember nem fogja egy könyvsorozat harmadik részével kezdeni. Aki meg már eljut ide, csak leveszi, hogy mi a túró az a fecsegőposzáta. A tévhitekkel ellentétben, valaminek (film, regény, videojáték, tök mindegy) a harmadik része már nem a mezei embereknek szól, hanem annak, aki már túl van az első két részen is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű érvek, kár, hogy több a gúny bennük, mint az értelem. Hogy szerinted milyen hangzatos, az rohadtul irreleváns, merthogy ízlés kérdése. Szerintem baromi jól hangzik, hogy fecsegőposzáta. Az meg, hogy nem létezik ilyen madár? Miért, Éhezők Viadala című esemény van a valóságban? Hát Hobbitok rohangásznak az utcán? Gadur kapuin sikerült már átjutnod? A szilmarilokkal hogyan állsz, begyűjtötted már őket? A tűz serlegéből ittál már? És hogy sikerült a vadászat egy szimurgra? Azt hallottad, hogy újrakoronázzák a Dűne istencsászárát? A pengefutárt lehagytad már? A hícsíkkel vagy az idorukkal találkoztál amúgy? És azt hallottad, hogy a szomszédba betört egy kvantumtolvaj?

Tovább is van, mondjam még, vagy ennyi elég? Kit érdekel, hogy a mezei ember nem tudja, a mezei ember nem fogja egy könyvsorozat harmadik részével kezdeni. Aki meg már eljut ide, csak leveszi, hogy mi a túró az a fecsegőposzáta. A tévhitekkel ellentétben, valaminek (film, regény, videojáték, tök mindegy) a harmadik része már nem a mezei embereknek szól, hanem annak, aki már túl van az első két részen is. ;)

 

Nem gúny akart lenni csak vicc :) De továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a Fecsegőposzáta egy furán hangzó név annak ellenére, hogy nincs komolyabb bajom vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott figyel a Kindle olvasómon az Éhezők viadala könyv :) Én is kíváncsian várom, milyen lesz.

De még ugye Inferno, akkor a Hyperion, Hyperion bukása és folytatásai, Vének háborúja sci-fi trilógia, és Harry Potter utolsó 4 részét is el kéne olvasni.

Plusz Stephen King és Leslie Lawrence könyvei, meg egy-két szépirodalmi alkotás, amit mindig is kiakartam olvasni. (Nyomorultak, 100 év magány stb)

 

A fene vigye el, tényleg borzasztó, ha van az embernek ebook olvasója, és a bőség zavarában van. :fuckoff::D

Hirtelen annyi könyvet szedtem össze, hogy kitenné a városi könyvtár mennyiségét :whistle::death:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott figyel a Kindle olvasómon az Éhezők viadala könyv :) Én is kíváncsian várom, milyen lesz.

De még ugye Inferno, akkor a Hyperion, Hyperion bukása és folytatásai, Vének háborúja sci-fi trilógia, és Harry Potter utolsó 4 részét is el kéne olvasni.

Plusz Stephen King és Leslie Lawrence könyvei, meg egy-két szépirodalmi alkotás, amit mindig is kiakartam olvasni. (Nyomorultak, 100 év magány stb)

 

A fene vigye el, tényleg borzasztó, ha van az embernek ebook olvasója, és a bőség zavarában van. :fuckoff::D

Hirtelen annyi könyvet szedtem össze, hogy kitenné a városi könyvtár mennyiségét :whistle::death:

 

Good...good :D Egyébként ha telefonod tud Java-t akkor azon is lehet olvasni :) Ha meg okostelefon akkor meg pláne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Bp-n vagyok, végigmentem pár antikváron. Találtam egy Királyok csatáját. Amint hazamegyek Pécsre (addig nem) nekiállok, aztán lehet hogy agresszíven elkezdem vadászni a többi kötetet is.

 

Dzséjt: a Fecsegőposzátáról egyetértünk (bár szerintem a Poszáta tök jó cím lett volna, aki olvasta az első kettőt, úgyis érti hogy fecsegőposzátáról van szó, viszont rövidebb és kimondani egyszerűbb) a magyar cím kábé Zs-kategóriás. De a könyv, az jóóóó. (Bár bevallom, én csak az elsőt olvastam. Az úgy megragadott, mint téged. A másik kettőnél ez a megragadás nem sikerült, bár nem mondom, hogy rosszak lennének. Sőt.) Az meg bosszant, hogy a Futótüzet nem tudtam moziban nézni, mert addig halogattam míg levették a műsorról.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár bevallom, én csak az elsőt olvastam. Az úgy megragadott, mint téged. A másik kettőnél ez a megragadás nem sikerült, bár nem mondom, hogy rosszak lennének. Sőt.

Ő... Képzavar. Ha csak az elsőt olvastad, akkor nem csoda, hogy a másik kettő nem ragadott meg. Vagy a másik kettőbe csak beleolvastál - mondjuk annak meg mi értelme lenne? :hmm:

 

Engem a harmadik fogott meg a legjobban azzal, hogy nem olyan, mint az első kettő, de nem is olyan, mint amilyenre számítottam. És persze a befejezésével. A "leggyengébb" meg a második lett, nagyon érezhető, hogy átvezető szerep jutott neki. Mondjuk éppen ezért kihagyhatatlan az is.

Valóban, talán a poszáta lett volna a legjobb cím. Ez A kiválasztott annyira snassz, hogy ihaj (még, hogy hangzatos, inkább ócska és sablonos, tizenkettő egy tucat) - ráadásul a könyv témájához nem is passzol, hiszen a műben a kiválasztott mást jelentéssel bír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Bp-n vagyok, végigmentem pár antikváron. Találtam egy Királyok csatáját. Amint hazamegyek Pécsre (addig nem) nekiállok, aztán lehet hogy agresszíven elkezdem vadászni a többi kötetet is.

Nekem sem teljesen tiszta a kép. Csak ez a kötet van meg, a korábbi epizódok nem? Ha gondolod, átküldöm ilyen-olyan elektronikus formában, hogy ne majdnem a közepén kezd el olvasni, az összegyűjtés pedig majd összejön valahogy.

 

Mostantól én is egy Kindle (Paperwhite 2) boldog tulajdonosa vagyok :rock: Egyelőre töltögetem energiával és pár könyvvel, ami hirtelen akad. Pár napig biztosan elszórakozok vele, mi hogyan működik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostantól én is egy Kindle (Paperwhite 2) boldog tulajdonosa vagyok :rock: Egyelőre töltögetem energiával és pár könyvvel, ami hirtelen akad. Pár napig biztosan elszórakozok vele, mi hogyan működik :)

 

Szuper :D:rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem teljesen tiszta a kép. Csak ez a kötet van meg, a korábbi epizódok nem? Ha gondolod, átküldöm ilyen-olyan elektronikus formában, hogy ne majdnem a közepén kezd el olvasni, az összegyűjtés pedig majd összejön valahogy.

Mondjuk a Királyok Csatája pont olyan, hogyha valaki nagyon figyel a sorozat első évada alatt, akkor nincs nagy gond, hogy kimaradt az első könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem teljesen tiszta a kép. Csak ez a kötet van meg, a korábbi epizódok nem? Ha gondolod, átküldöm ilyen-olyan elektronikus formában, hogy ne majdnem a közepén kezd el olvasni, az összegyűjtés pedig majd összejön valahogy.

 

Mostantól én is egy Kindle (Paperwhite 2) boldog tulajdonosa vagyok :rock: Egyelőre töltögetem energiával és pár könyvvel, ami hirtelen akad. Pár napig biztosan elszórakozok vele, mi hogyan működik :)

Hát ez remek, gratulálok hozzá! :) Meglátod, semmi perc után úgy hozzád nő majd, hogy sehová nem indulsz majd nélküle. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, biztosan így lesz :) Bár ma még csak azért volt a táskámban, hogy megmutassam a munkahelyen :D Egyik kolléganő már pedzegeti a párjának, hogy jövőre a 40. születésnapjára ő is szeretne egy hasonlót :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma volt szerencsém összehasonlítani egy tabletet, mint e-book olvasót az én Kindle-emmel. A metrón olvastam, amikor leült mellém valaki és épp ő is olvasott, csak ő tableten. Hát, mit mondjak... szemmel láthatóan sokkal kellemesebb látvány volt a Kindle-ön a szöveg, mint a tableten, nem beszélve a PDF nyújtotta apró betűkről, míg én olyan méretre állítom be az olvasnivalómat, amilyen épp kényelmes (estefelé, amikor már fáradt a szemem, néha növelek rajta egy egységet). Szóval ha olvasni kell, akkor egy igazi e-book olvasó sokkal jobban megfelel a célra, mint bármi más megoldás (telefon vagy tablet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma volt szerencsém összehasonlítani egy tabletet, mint e-book olvasót az én Kindle-emmel. A metrón olvastam, amikor leült mellém valaki és épp ő is olvasott, csak ő tableten. Hát, mit mondjak... szemmel láthatóan sokkal kellemesebb látvány volt a Kindle-ön a szöveg, mint a tableten, nem beszélve a PDF nyújtotta apró betűkről, míg én olyan méretre állítom be az olvasnivalómat, amilyen épp kényelmes (estefelé, amikor már fáradt a szemem, néha növelek rajta egy egységet). Szóval ha olvasni kell, akkor egy igazi e-book olvasó sokkal jobban megfelel a célra, mint bármi más megoldás (telefon vagy tablet).

 

Azért telefonon és tableten is lehet variálni csak a megfelelő e-book olvasó program kell hozzá :) Java könyveknél is lehet állítgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Brown : Inferno kiolvasva.

 

Sokkal pörgősebb volt és érdekesebb, mint előző regénye az Elveszett Jelkép. Volt egy két ügyes cliffhanger benne, viszont a történet egy kicsit lóg a levegőben a végén...

Elgondolkodtató és kényes témát feszeget, ami a jövőben nagyon is problémás lesz... Azért még mindig az Angyalok és Démonok a legjobb könyve szerintem, szorosan a Da Vinci kóddal..

Jó látni Langdont hangulatos európai helyszíneken kalandozni, és a sztori szempontjából az se mellékes, ha egy óriási globális veszély elhárítása a cél.

4/5

881712_4.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az volt a bajom ezzel a regénnyel, hogy bár a történet maga nagyon jó volt, végre egy valódi problémát vetett fel, amin sokat lehet vitázni, de az írói megoldások bizony hagytak kívánnivalót maguk után.

 

Pl. szerintem semmi értelme nem volt beleírni Dante maszkjába azt a szöveget, amin keresztül nyomoztak.

 

A helyszínek tényleg nagyon hangulatosak voltak, ezt szerettem ebben a könyvben. És azt, hogy bevállalós volt. Szerintem egyáltalán nem lóg a vége a levegőben.

Nekem a Megtévesztés foka tetszett leginkább, az a legjobban sikerült könyve.

 

Ami nagyon tetszett az Infernoban, hogy mert bevállalós lenni, vagyis kijutott a vírus (nevezzük így az egyszerűség kedvéért) a világba. És ha belegondolunk, a túlnépesedés elleni megoldás sokkal elegánsabb és részben humánusabb is, mint egy világméretű járvány, amiben emberek milliói halnak meg, miközben az emberiség óriási erőforrásokat használ fel azért, hogy próbálja megmenteni őket. Az is jó megoldás volt, hogy a természetre bízza a kiválasztást, bár a természet maga sem tökéletes, éppen ebben rejlik a szépsége, szóval hibák biztosan előfordulhatnának majd.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Brown utóbbi könyveit nem olvastam, a régebbiek közül nekem is az Angyalok és Démonok a kedvencem (rég izgultam krimin ennyire, igaz nem is nagyon olvasok ilyesmit mostanában), de a Megtévesztés foka is nagyon tetszett.

Az Inferno-val talán majd később megpróbálkozom. Most vagy egy csomó más olvasnivalóm, ami egyelőre jobban érdekel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az volt a bajom ezzel a regénnyel, hogy bár a történet maga nagyon jó volt, végre egy valódi problémát vetett fel, amin sokat lehet vitázni, de az írói megoldások bizony hagytak kívánnivalót maguk után.

 

Én se értettem igazán elsőre, hogy miért is volt olyan jelentős Dante halotti maszkjában az a szöveg. Néha úgy éreztem, hogy az író beleerőltet olyan szimbolikus rejtvényeket, amelyekkel Robert Langdon elszórakozhat, tehát valami funkciója legyen már a karakternek ebben a történetben..

 

Én is meglepődtem, hogy a végén bevállalta az író, hogy a vírusvektor szétterjedjen a Földön... Nem is sejtettem végig a turpisságot, hogy valami más rejtőzik a zacsiban, és nem pestis..

Belegondolva egy humános módszer, és le merem fogadni, hogy a mai világban is akadhat egy két olyan orvos és aktivista, aki nem győzi hangsúlyozni, micsoda veszélyt rejthet magában az emberiség rohamos elszaporodása. Milyen titkos kísérletek folyhatnak a háttérben, ennek a megakadályozására.. :hmm:

 

Ja és először azt hittem, hogy az allergiás kiütéses manusz volt a szeretője a Zorbisnak. Aztán jött a pofon, hogy valójában a szuper intelligens nő a hunyó.. :) És olyan jól elhitette velünk az író, hogy Langdont ki akarják végezni, hogy csak néztem a vége fele, miszerint egy jól megrendezett színjáték szereplője volt :)

 

 

Sikerül boldogulni az ebook olvasóval? Adtak hozzá magyar nyelvű leírást? :P Mit tervezel rajta elolvasni ? :) Mely könyvel avatod fel :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, ezekre a fordulatokra én sem jöttem rá, és hasonlókat gondoltam, de ez amiatt van, ahogyan Brown megírta a sztorit.

 

Sikerült boldogulni, de használati útmutató nélkül :P Egy ideje szokásom az ilyeneket hanyagolni, és tapasztalati úton kipróbálni, hogyan működnek az elektronikai kütyük :D

Csak olyat tervezek, amit egyébként is olvastam volna papíron, vagy monitoron, de még képlékeny. Feltöltöttem néhány tucat könyvet, és jó néhányba belenéztem, kipróbáltam már :) Majd kinézek egy nagyon jót, amit majd végigolvasok rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap, gondolom az eső miatt, jóval kevesebben voltak. Szerintem a dedikáltatás lehetősége jobban vonzotta az embereket, mint a kedvezmények. :) Ugron Zsolna nagyon szép nő, meg kell valljam (pedig sokáig azt hittem, a Zsolna név férfinév :D ). Így is beszereztem 8 könyvet, szóval a következő egy-két hétben gyakorlom az aszkéták életmódját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a dedikálás műfaja nem igazán érdekel, így erre nem is gondoltam, pedig jogos...

3 napos rendezvényekre valóban jobb pénteken eljutni, ha sikerül, mert az még munkanap, tuti kevesebben mennek.

Nálunk ez hirtelen ötletből született, hogy menjünk el rá, és mivel nagyon régen voltam hasonló könyvnapokon, és ráértünk, megragadtuk az alkalmat. Jó alkalom lett volna böngészni többet, de erre a tömeg nem igazán adott lehetőséget. A nagy nyomulás eléggé el tudja venni a kedvemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tesómtól megkaptam ajándékba a Trónok Harca eddig megjelent összes kötetét, úgyhogy most már kénytelen leszek elolvasni. :) Mondjuk igyekszem majd úgy haladni vele, hogy csak azokat olvassam el, ami már eddig lement, hogy ne tudjak meg úgymond előre semmit, ugyanis nálam mindig a sorozat lesz az első ennél az univerzumnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.