Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Ed Greenwood: Elminster lánya

 

Az Elminster sorozat 5. része. A regény elején még azt gondoltam, hogy valami komolyabb dráma lesz, de z végül elmaradt, illetve csak a könyv végén jutott belőle valamennyi. Mivel Elminster elég kéjenc varázsló, így biztos voltam benne, hogy nemzett pár gyereket, akik azóta felnőttek. Ilyen Narnra, a vízmélyvári tolvaj is, aki egész véletlenül keveredett bele apja egyik küldetésébe és később a cormyri intrikák hálójába. A regény több szereplőt mozgat, megismerhetjük azokat, akik az Obarrskyr család vesztét akarják és azokat is akik Cormyr Birodalmát meg akarják őrizni minden áron. A könyvben van pár elnyújtott jelenet, de szerencsére nem lett vontatott. Mindenesetre az érdekesebb részek a regény második felében, illetve a végén tárulnak az olvasók elé. Jobban meg lehet ismerni Cormyrt, illetve az összeesküvésekkel teli világát. Összességében véve fényévekkel jobb, mint az előző rész, de a 2. és 3. kötet színvonalát még nem éri el. Négyes.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most George R. R. Martin Tűz és Jég dala sorozatát olvasom. Most a Kardok viharánál tartok, a Trónok harcán valamint a Királyok csatáján már túl vagyok. Eddig szerintem a második rész a legjobb. Martin pedig nagyszerű író. Írhatná már a többi részt is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden igaz, a hatodik könyv (The Winds of Winter) már meg fog jelenni jövőre, bár Martint ismerve nem lepődnék meg, ha mégsem. :D

 

Arról tudok, hogy jövőre jön a hatodik. De ha Martin ilyen tempóban halad, akkor kb. 2020-ban jön ki a hetedik rész, ami azért odébb van... :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steve Perry: Idegenek a Földön.

 

Nagyon jó könyv, kifejezetten tetszett. Talán a legjobb Aliens regény, amit eddig olvastam. A cselekmény nagyon pörgős, a történet több szálra van bontva. Wilks, Billie és Bueller szimpatikus szereplők, hamar lehet velük azonosulni. Jó ötlet volt bevonni a Földet is, így sokkal grandiózusabb és drámaibb a történet. Érdemes lett volna inkább ezt a vonalat megfilmesíteni az Alien3 és az Alien Resurrection helyett. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hicks és Nyuszi persze, hogy szimpatikus szereplők, Cameron jól megírta őket anno. :evil: Az első rész még oké, de aztán egyre jobban érezni, hogy az alkotók vért izzadtak azért, hogy megváltoztassák a történetet az Alien3 megjelenésével, és ez is kárba veszett erőfeszítés volt. Az Alien3 előtt jó lett volna ezt megfilmesíteni - mármint az első képregényt, talán még a másodikat is, de a harmadik egy hatalmas nagy trágya, a legrosszabb képregény/könyv, amit olvastam. De amint megjelent a harmadik film és ezt átírták - és sajnos az átírt képregényt írták meg könyvben -, jól el is cseszték. Mivel csak a neveket cserélték ki, az egész koppintásnak tűnik, a későbbiekben, amikor meg már ez nem volt elég (amivalaha kor képbe kerül Ripley), bűzlik az izzadtságtól, a fantáziátlanságtól. Összességében, az első könyv közepes, a második szintén, a harmadik egy kalap kaki. Az egész trilógia meg jó nagy szutyok. Örülök, hogy nem ezeket készítették el filmekben - bár a történet az A3 egyik forgatókönyvén alapul, ráadásul az AR több ízben is megidézi a második képregényt, szóval, részben elkészült. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steve Perry: Idegenek a Földön.

 

Nagyon jó könyv, kifejezetten tetszett. Talán a legjobb Aliens regény, amit eddig olvastam. A cselekmény nagyon pörgős, a történet több szálra van bontva. Wilks, Billie és Bueller szimpatikus szereplők, hamar lehet velük azonosulni. Jó ötlet volt bevonni a Földet is, így sokkal grandiózusabb és drámaibb a történet. Érdemes lett volna inkább ezt a vonalat megfilmesíteni az Alien3 és az Alien Resurrection helyett. Ötös.

 

A bűnös bolygót is olvastad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bűnös bolygót is olvastad?

Még nem.

 

Steve Perry: Lidérces utazás.

A folytatás egy kicsit visszavett az előző részből. A sztori valahogy nem volt olyan dinamikus és érdekfeszítő, mint az előző rész. Több helyen kissé vontatott és unalmas. Ennek ellenére az alapsztori és szituáció tetszett, Spears egy érdekes elmebeteg fő gonosz. Voltak izgalmas részek is, melyeket élveztem és az idegenek irányításának gondolata is érdekes volt.

Egy szimpla jó könyv. 4-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steve Perry és Stephani Perry: Ripley háborúja

 

A trilógia befejezése kiválóra sikeredett. Féltem, hogy rossz lesz a befejezés, de egyáltalán nem lett az. Sőt, minden várakozásomat felülmúlta és minden eddiginél jobb Aliens sztorit kaptam. Úgy érzem, hogy a könyv jobban is sikeredett, mint az Aliens filmek többsége. Elejétől végéig izgalmas és letehetetlen, vérbeli akcióregény, e mellett a karakterekre is jutott megfelelő idő. Sajnálom, hogy nem ezt a trilógiát filmesítették meg az A3 után, sokkal jobb lett volna. Nagyszerű élmény volt, ötös. Ez a könyv nálam abszolút a nyomtatott termékek diadala a mozgóképes dolgokkal szemben, hisz számomra ebből is világos, hogy egy képregény/regény is lehet éppolyan jó, vagy még jobb, mint a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, hogy a könyv jobban is sikeredett, mint az Aliens filmek többsége.

Ja, a minden alienek anyjával tényleg, az ős alien anyával, aki kommunikál az emberekkel, akinek dolgozói akkorák, mint az alien királynő az Aliensben, ja és persze ezeknek már arctámadó és mellkasrobbantó sem kell, egyből a tojásból kellnek ki... És persze az ősanyu elrabolható arról az anyabolygóról, amit senki sem tud, hol van, annak ellenére, hogy az első könyvben hőseink már jártak ott és fel is robbantották... Ja, és az ősanya hívására a Föld összes alienje egy helyre gyűl, magasról lesz*rva a saját fészkét, saját királynőjét, vagy azt a tényt, hogy kontinenesek, óceánok vlasztják el őket. :roll: A Zs kategóriás történetek legallja, a legpocsékabb ötletekkel, a legizzadtságszagúbb megoldásokkal (Billie kihoz egy kislányt egy bolygónyi fészekből - á, nem másoljuk le az Alienst, totál eredetiek vagyunk -, a hajuk szála se görbül, mellesleg a kislány már napok óta ott van a fészekben, végül is, az alienek már csak ilyenek, nem petéznek bele senkibe egyből...), az értelem legcsekélyebb jele nélkül. Egyszer olvastam, de minden ráfordított másodpercet bánok. Egy nagy sz*r! Még az AVPR is jobb nála, pedig az is hulladék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, a minden alienek anyjával tényleg, az ős alien anyával, aki kommunikál az emberekkel, akinek dolgozói akkorák, mint az alien királynő az Aliensben, ja és persze ezeknek már arctámadó és mellkasrobbantó sem kell, egyből a tojásból kellnek ki... És persze az ősanyu elrabolható arról az anyabolygóról, amit senki sem tud, hol van, annak ellenére, hogy az első könyvben hőseink már jártak ott és fel is robbantották... Ja, és az ősanya hívására a Föld összes alienje egy helyre gyűl, magasról lesz*rva a saját fészkét, saját királynőjét, vagy azt a tényt, hogy kontinenesek, óceánok vlasztják el őket. :roll: A Zs kategóriás történetek legallja, a legpocsékabb ötletekkel, a legizzadtságszagúbb megoldásokkal (Billie kihoz egy kislányt egy bolygónyi fészekből - á, nem másoljuk le az Alienst, totál eredetiek vagyunk -, a hajuk szála se görbül, mellesleg a kislány már napok óta ott van a fészekben, végül is, az alienek már csak ilyenek, nem petéznek bele senkibe egyből...), az értelem legcsekélyebb jele nélkül. Egyszer olvastam, de minden ráfordított másodpercet bánok. Egy nagy sz*r! Még az AVPR is jobb nála, pedig az is hulladék.

Hát, hogy neked nem tetszett, az a te dolgod, nem az enyém.

Nekem akkor is tetszik, szerintem kiváló és az a véleményem, hogy nálam a második Alien film kivételével minden más Alien filmet üt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

oly sok a könyv és oly kevés az idő. :)

Na ne is mond.. Ez egy húzós félév most számomra... Alig várom, hogy rám szabaduljon a sok szabadidő.. Hiszen majd 1000 könyv figyel nálam ebookon :D

Hol van még az a pillanat egyáltalán, hogy belekezdjek Stephen King könyveibe is.. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robin Cook Mitologia es tortenelem es okori nagy csatak meg SW Gy U ,HP ennel tobb idot ki sem tudok preselni magambol igaz egy eve mar csak SW amire futja az idombol .Az AvP sorozatra nekem is fajna afogam kerdeztem a Szukitcs / mibe fajna egyben de nem akarnak akciot kitenni inkabb marad a vatera meg antikvarium .Azert maradjunk anyiban hogy egy konyvet szivesebben olvas az ember mint E/bok valahogy a frissen nyomot festekillat meg a papir kevereke hianyozna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, hogy nem 7 regényt ír GRR Martin, hanem 8-at.

 

Anne Groell, Martin könyvsorozatának szerkesztője nyilatkozott, és szerinte nem hét könyv készül majd el, hanem nyolc. Igaz, hogy a könyvkiadóval hétkönyves szerződése van a szerzőnek, azonban az elvarratlan szálak miatt és a sztori bonyolultsága miatt több mint indokolt, hogy legyen még egy regény.

 

Most olvastam a HBO Trónok Harcás Fb oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez nagyon valószínü ehhez hozzátartozik, hogy a kérdéses szerkesztő részéről ez -kis túlzással- kb. olyan tipp mint a miénk. Martin nem hogy nem avatja be, hogy hova tart a történet, de tavaly tavasz óta egyáltalán nem küldött át új részleteket a készülő könyvből. Igazából a szerkesztő is csak arra alapozza a tippét, hogy eddig is többször felül lett bírálva már a sorozat hossza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett: Rácsatlakozva

 

Reméltem, hogy Dan Abnett nem csak Warhammer regényt tud jól írni és saját történetei is éppilyen nagyszerűek, mint népszerű sorozatai. A történet a 86-os gyarmatbolygón játszódik, ahol a nagyhatalmak versenyeznek az ásvány kitermelésért. Lex Falk tudósítóként érkezik ide, ki akarja deríteni mi állhat a helyi kisebb konfliktusok hátterében. Ahhoz, hogy bejusson a harci zónába rácsatlakozik egy katona agyára. A világ nagyon jól felépített. Az író fokozatosan adagolja az információkat és egyre jobban felkelti az olvasó figyelmét. Dan az akció és kaland nagymestere, úgyhogy izgalomban és kalandban bőven kijutott, de nem vitte őket túlzásba sem. A karaktereket jól meg lehet ismerni. A háttérben zajló események is fokozatosan kiderülnek. A könyv vége lett talán a legjobb. Végig elhiteti az olvasóval, hogy a nagyhatalmak csak az ásványért követték el azt a sok szörnyűséget, aztán kiderül, hogy sokkal többről volt itt szó. A csavaros végkifejlet csak fokozta az élményt.

Összességében véve egy nagyon jó kis akció regény. Nagyszerű Dan, még sok ilyet írj. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.