Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Idén nyáron ezeket a könyveket sikerült elolvasnom:

Összességében mindegyik könyv elnyerte a tetszésem, de legjobban talán a sci-fi vonalas regényeket élveztem. Főleg a Hyperiont és a Vének háborúját.

Az Éhezők viadala befejező regénye még előttem áll, és jó lesz ismét Harry Potter könyveket is olvasni. Meg persze a további folytatásait a fentebb említett könyveknek. És akkor talán végre elérkezem Stephen King munkásságához is... :D

2014_augusztus_olvasott_k_nyvek.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdődött az ősz, és ezen könyveket szeretném elolvasni még idén.. jó lenne ezt a kihívást teljesíteni.

Szinte az összes folytatás, és kíváncsi vagyok az egyes regényfolyamok végkifejleteire.

Éhezők viadala ciklus Kiválasztott című regényét kezdtem el. Vajon Katniss és csapata sikerrel zárja a sztorit? De izgi :yes::hmm:

npjard.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként SW-n kívül én is inkább fantasy-t olvasok elsősorban.

Az jó dolog. :) Nekem az eddig olvasott fantasy-k közül ezek voltak a kedvenceim (a sorrend nem számít):

 

A Tűz És Jég Dala

Spiderwick-Krónikák

Harry Potter

Gyűrűk Ura

Villámtolvaj

 

A Spiderwick-Krónikákból csak az első hármat sikerült elolvasnom. Olvasnám tovább is, csak az a baj, hogy az ötödik kötetet már nem lehet kapni sehol, még antikváriumokban sem. :( És hát a sorozatnak nyolc része van, én meg nem akarok kihagyni egy részt...

Az ötrészes Villámtolvajnak az első két részét olvastam. Elsőnek a filmet láttam, és gyerekessége ellenére nagyon tetszett, mivel a görög mitológia került a középpontba, ami nekem nagy kedvencem. :) Amikor meghallottam, hogy a filmnek van regényváltozata, ráadásul a film az alapján készült, muszáj volt beszereznem. Tetszett, csak azt sajnáltam nagyon, hogy a filmnek kb. a fele egyezett a könyvben leírtakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jó dolog. :) Nekem az eddig olvasott fantasy-k közül ezek voltak a kedvenceim (a sorrend nem számít):

 

A Tűz És Jég Dala

Spiderwick-Krónikák

Harry Potter

Gyűrűk Ura

Villámtolvaj

 

A Spiderwick-Krónikákból csak az első hármat sikerült elolvasnom. Olvasnám tovább is, csak az a baj, hogy az ötödik kötetet már nem lehet kapni sehol, még antikváriumokban sem. :( És hát a sorozatnak nyolc része van, én meg nem akarok kihagyni egy részt...

Az ötrészes Villámtolvajnak az első két részét olvastam. Elsőnek a filmet láttam, és gyerekessége ellenére nagyon tetszett, mivel a görög mitológia került a középpontba, ami nekem nagy kedvencem. :) Amikor meghallottam, hogy a filmnek van regényváltozata, ráadásul a film az alapján készült, muszáj volt beszereznem. Tetszett, csak azt sajnáltam nagyon, hogy a filmnek kb. a fele egyezett a könyvben leírtakkal.

Ezek közül A Gyűrűk Urát olvastam és a Tű és Jég dala köteteket. A Gyűrűk Ura nagyon tetszett, így annak idején ezen a vonalon mentem tovább. Jött R. A. Salvatore, Weis és Hickman, Richard A. Knaak, David Farland, David Edings ...stb. Elkezdtem gyűjteni a Forgotten Realms, Warcraft, Dragonlance, Warhammer... stb könyveket is. 200-ig tartottam számon a gyűjteményemet, mára elvesztettem a fonalat. Ma már valószínűleg 400 körül járhatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan9 te vagy itt a fórumon a legaktívabb könyvolvasó, kíváncsi vagyok, hogy általános iskolában és középiskolában te hogyan viszonyultál a kötelező olvasmányokhoz? :)

 

 

Dzséjt kéne ez a könyv? :D

335c990fed5b649f8e96103195d59613_large.jpg?1409329770

3466ff9da2d40de6d9e971942df0a04b_large.jpg?1409927130

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala trilógia: régen daráltam már be így könyvsorozatot. Viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy a harmadik könyv adoptálása már "hollywoodibb" lesz, ugyanis az első két film sem olyan véres, mint a könyvek, de a harmadik könyv, a Kiválasztott (Miért nem lehetett a magyar cím is Fecsegőposzáta? :facepalm: ) még az első két részhez képest is durva. A vége konkrétan sokkolt (a legvégét meg megkönnyeztem). Van egy jelenet benne, amit eléggé kizártnak tartok, hogy abban a formában visszaköszön a filmben, annyira kegyetlen.

 

Tegnap fejeztem be a fecsegőposzátás részt, és kb egyet is értek veled. Nagyon lesokkolt engem is a vége, igazi depressziós végkifejlett lett, és nem az történt, mint a Jedi Visszatér végén, hogy a lázadók mulatoznak egy jót a holdfényes éjszakában :para:

 

Arra a jelenetre gondolsz mikor?

 

A pod szétolvasztja az egyik tagját Katniss csapatának? Brutálisan szétbomlik szegény tag...Vagy a kisgyerekek szétégnek az ejtőernyő bombázás által?. Boggs teste cafatokra robban, és úgy vonszolják véresen egy darabig..Ez a filmbe hogy fog kinézni.

Egyébként Boggs-ot Mahershala Ali fogja játszani, a Predators feka tagja, ha emlékszel :)

 

 

 

Na igen, mivel Pg13-as frencsájz a filmsorozat, elég sok véres és durva jelenet ki lesz hagyva

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerekek lebombázására gondoltam. Amikor leírja, hogy Katnis húga és a többi gyerek égő fáklya módjára kap lángra, az annyira nem lesz benne a filmbe, hogy ihaj. Vagy csak érzékeltetik, vagy a robbanás lesz nagyon látványos, vagy Katnis húga teljesen máshogy hal meg, de azt nem viszik vászonra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nekem a Gyűrűk Ura inkább filmben tetszett, annak ellenére is, hogy sokban eltér a könyvtől. Könyvben szerintem nehéz olvasmány. :) Harry Potter-rel pont fordítva voltam.

 

Igen, Tolkien nyelvezete nehézkes, régen íródott. A mai fantasy könyvek közül a többség azért könnyebb nyelvezettel rendelkezik.

 

Darth Revan9 te vagy itt a fórumon a legaktívabb könyvolvasó, kíváncsi vagyok, hogy általános iskolában és középiskolában te hogyan viszonyultál a kötelező olvasmányokhoz? :)

 

Vegyesen. Volt amit szerettem: Egri csillagok A kőszívű ember fiai ( az első 100 oldal után), Odüsszeia, volt amit utáltam: Légy jó mindhalálig, Bűn és bűnhődés, volt amiben láttam jót és rosszat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Vegyesen. Volt amit szerettem: Egri csillagok A kőszívű ember fiai ( az első 100 oldal után), Odüsszeia, volt amit utáltam: Légy jó mindhalálig, Bűn és bűnhődés, volt amiben láttam jót és rosszat is.

 

Köszi a választ. Nekünk a Kőszívű helyett az Aranyembert kellett elolvasni, az viszont tetszett. Nagyban segítettet az olvasást gyerekfejjel, hogy olyan könyvet sikerült beszereznem nagyszüleimtől, ami tele volt rajzokkal, így nem okozott csalódást Jókai műve. Még a Tüskevár tetszett, Egri csillagok, illetve Voltaire -től a Candide. Szatirikus regény, emlékem szerint szinte az egész osztálynak bejött.

 

Illetve nem volt tragédia még olvasni általánosban vagy középiskolában:

- Daniel Defoe: Robinson Crusoe

- Gogol: Köpönyeg

- Balzac: Goriot apó

- Franz Kafka: Átváltozás

- Mikszáth: Beszterce ostroma

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Candide? Na attól engem kirázott a hideg. :) Valamiért nekem az egész "történet" taszító volt, habár a magyar vonatkozásnak örültem. Kafka novellája (kisregénye?) iszonytató volt számomra, de a jó értelemben.

 

A többi nekem is tetszett. Illetve még ne felejtsük el a Pál utcai fiúkat sem. Az Aranyembernél az első 30 oldalt kell túlélni, utána lendületes olvasmány. Jókaitól még A jövő század regényét tudnám ajánlani, az egyik legelső magyar "sci-fi". Műfaját nehéz meghatározni, sok helyen nehézkes, de nekem nagyon tetszett, ahogy Jókai elképzelte az 1950-es éveket (bárcsak valóra vált volna...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúú, én az Egri csillagokat nagyon utáltam... De még a film megnézése is gondokat okozott! Pedig nagyon szeretem a történelmi műveket, de az nagyon nem jött be.

A Pál utcai fiúkat még elolvastam, a többire már nem nagyon emlékszem. :)

Amúgy nem azért nem olvastam el őket, mert utáltam olvasni. Nem, én már általános iskolában is nagyon szerettem olvasni, de csak olyat, ami engem érdekelt. De ezzel mind a mai napig így vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Candide nekem nem tetszett, jellegtelen volt minden szatirikusságával együtt. Vagy csak erre a stílusra nem vagyok vevő?

Arany ember helyett százszor is a Kőszívűt választanám, bár voltak jó pillanatai. Pál utcai, Egri, ezek tetszettek. A Bovarynéra emlékszem hogy sokkolt, nem az hogy maga a történet megkapott volna, hanem hogy egy elkényeztetett (mert az volt....) p...-ből hogyan lesz boltkóros, ez állítólag "modern" jelenség, hát kiderült hogy nem.... inkább kétségbeejtő hogy mennyire nem tudunk kinőni belőle még mindig. Ami viszont rossz értelemben rossz, az az Ifjú Werther szenvedései. Elvileg arról szól, hogy az ember problémája alapvetően nem a környezetében van (az relatíve jó és élhető) hanem önmagában - amivel viszont a főszereplő nem tud együtt élni. Na ahhoz képest a Légy jó egy felüdülés :D

 

Nekünk a Tüskevár - Téli berek nem volt kötelező, ha jól rémlik még csak ajánlott sem, de mindkettőt ronggyá olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ismeritek e ezt a könyvsorozatot? - http://moly.hu/konyvek/rita-monaldi-francesco-sorti-imprimatur

 

Nekem véletlenül akadt a kezembe, de nagyon megtetszett (mondjuk mindig is szerettem a történelmi regényeket és az intrikákat, hatalmi harcokat felvonultató történetet). Én csak ajánlani tudom, persze nem feltétlen az a szint, mint mondjuk egy Tolsztoj, de egy jól megírt és szórakoztató olvasmány (most volt is valami leárazás és 990-ért adták a könyveket).

 

A kötelezőkhöz annyit, hogy én bevallom soha se olvastam el egy kötelezőt sem (talán azért, mert kötelező volt, azóta megvolt a Köpönyeg + az Aranyember is). Mindig megnéztük filmen a tanárral, vagy letöltöttünk valami gagyi olvasónaplót. Mondjuk itt szerintem nem reális elvárás, hogy egy gyerek úgy értékelje a Kőszívű ember fiait, mint egy felnőtt. Persze ez a kor az oktatás terepe, később már nem lehet és nincs is idő erre az oktatásban, viszont ezt is "alapműveltségnek" mondják. Többek között emiatt sincs igénye az embereknek a magaskultúrára, mert el vannak csúszva az elvárások. Gyerekként nem érti meg féletlenül minden oldalát a műnek (mert kötelező/nem érdekli/nincs azon a szinten) később meg mivel már maga választ inkább azt fogja választani, ami nem ez a fajta kultúra, mert már nem is akarja érteni. Van egy averzió azután, hogy ezt le akarták rajta nyomni, ezért nem is érdeklődik iránta, mivel végre már nincs rákényszerítve. Ha csak az olvasás megszerettetése lenne a cél, akkor olyanokat kellene olvastatni, amit szeret a gyerek. Írjon arról olvasónaplót. (Én pl. nagyon szerettem a Harry Pottert, A Gyűrűk Urát, de az EU-t is már elég fiatalon olvastam.) A kötelezők viszont nem érdekeltek. Később aztán mikor elkezdett érdekelni néhány korábban kötelezőként propagált könyv, illetve olyan klasszikusok, amik ugyan nem voltak kötelezőek, de 15-16 évesen biztos nem olvastam volna el, akkor ezeket is kivettem a könyvtárból (eleve ezek miatt iratkoztam be) és azóta pl. volt amit meg is vettem otthonra, mert annyira tetszett (pl. az Anna Karenina).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék megküzdeni a nehezebb nyelvezettel is :P Nekem konkrétan tetszett, A szilmarilok ennél is jóval nehezebb nyelvezetéért meg egyenesen odáig vagyok :)

 

Robert Jordant olvastam már. Ő aztán piszkosul részletesen ír, nehéz nyelvezettel.

Vagy ott vannak a magyar MAGUS regények. Sokaknak nagyon nehéz a nyelvezete. Ezekből is olvastam jó párat.

 

Köszi a választ. Nekünk a Kőszívű helyett az Aranyembert kellett elolvasni, az viszont tetszett. Nagyban segítettet az olvasást gyerekfejjel, hogy olyan könyvet sikerült beszereznem nagyszüleimtől, ami tele volt rajzokkal, így nem okozott csalódást Jókai műve. Még a Tüskevár tetszett, Egri csillagok, illetve Voltaire -től a Candide. Szatirikus regény, emlékem szerint szinte az egész osztálynak bejött.

 

Illetve nem volt tragédia még olvasni általánosban vagy középiskolában:

- Daniel Defoe: Robinson Crusoe

- Gogol: Köpönyeg

- Balzac: Goriot apó

- Franz Kafka: Átváltozás

- Mikszáth: Beszterce ostroma

 

Az Aranyember viszonylag jó. Ami igazán jó volt Jókaitól az a Fráter György című regény volt.

 

 

Candide? Na attól engem kirázott a hideg. :) Valamiért nekem az egész "történet" taszító volt, habár a magyar vonatkozásnak örültem. Kafka novellája (kisregénye?) iszonytató volt számomra, de a jó értelemben.

 

A többi nekem is tetszett. Illetve még ne felejtsük el a Pál utcai fiúkat sem. Az Aranyembernél az első 30 oldalt kell túlélni, utána lendületes olvasmány. Jókaitól még A jövő század regényét tudnám ajánlani, az egyik legelső magyar "sci-fi". Műfaját nehéz meghatározni, sok helyen nehézkes, de nekem nagyon tetszett, ahogy Jókai elképzelte az 1950-es éveket (bárcsak valóra vált volna...)

 

 

Fúú, én az Egri csillagokat nagyon utáltam... De még a film megnézése is gondokat okozott! Pedig nagyon szeretem a történelmi műveket, de az nagyon nem jött be.

A Pál utcai fiúkat még elolvastam, a többire már nem nagyon emlékszem. :)

Amúgy nem azért nem olvastam el őket, mert utáltam olvasni. Nem, én már általános iskolában is nagyon szerettem olvasni, de csak olyat, ami engem érdekelt. De ezzel mind a mai napig így vagyok. :)

 

A Candide-et és A Pál utcai fiúkat is nagyon szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem alapolvasmányom volt Tolkien-től A Gyűrűk Ura, Herber-től a Dűne és a Dűne Messiása, és Kurt Cobain naplói (bár sok mindennel nem értek egyet Kurt-tel), és Crihton-tól az Őslénypark. Sztem rövid időn belül hozzákezdek a Da Vinci kódhoz is.

Mind a 6 meg volt...én is imádom! :)

 

Most a Metró 2033 Univerzum könyveken gondolkozom!(a 2033-at meg a 2034-et már elolvastam,Jók)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Innentől viszont olvashatom már a könyv-spoilereket :D

Nagy előny :)

 

Sokan nem szeretik a negyedik könyvet, pedig nekem az is nagyon tetszik.

Jó a negyedik könyv, miután elolvassuk az ötödiket :) A 4. esetében attól őrültem meg, hogy a kedvenc szereplőimről nem olvashatok egy sort sem, és nem két nap, mire letudom a 4-et. Végül párhuzamban olvastam őket. Másodszor már nem hajtana a türelmetlenség, és jobban figyelnék a világra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.