Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Másfél napig nem járok erre, és erre mi történik! Örülök a hírnek, már az elején is úgy gondoltam, hogy Abrams remek választás volna :rock:

 

Igen, ez lenne a természetes egyensúly, amit az állapot neve sugall, de sajnos Lucas szerint az egyensúly inkább egy nyugodt víztükörre hasonlít, amiben zavart a Sith-ek úgy okoznak, mintha belehajítottak volna egy kavicsot. Ebben erősen van ráció, hiszen a filmek alapján csak az ep1 idején kezdett megborulni az egyensúly, eltolódni a Sötét Oldal felé. És ez nem a használók számától függ, mert ezer éven át volt csak két Sith, velük szemben több ezer Jedi, az egyensúly mégis fenn állt.

Off

Erről eszembe jutott az a kósza gondolat, hogy esetleg az sem mindegy, ez a kavics mekkora zavart okoz a víztükörben. Tehát az az egy-két Sith milyen mértékű nyomot hagy az Erőben/galaxisban a ténykedésével. Éppen ezért a számuk is teljesen mindegy, a tetteik visszhangja az, ami számít. Ez igaz lehet a Jedik esetében is. Ezen gondolat mentén haladva akkor Anakin önfeláldozása sem volna elbagatellizálva akkor sem, ha később még lennének Sötét Oldalt használók.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most már lehet pezsgőt bontani :D

 

A hírben azt is olvasni, hogy George Lucas szerint ő a legmegfelelőbb ember most a SW rendezői székébe, nagyon elégedetett J.J.-vel :)

J.J. Abrams nem csak rendezője, hanem az egyik producere is lesz a filmnek, és produkciós cége a Bad Robot is betársul a projektbe. :clap:

 

Bad Robot egy szimpatikus társaság, ahol a tagok SW-s polókban mászkálnak, és igazi profi megnyerő szakemberek. Ez a pár hetes videó betekintést nyújt a mindennnapi életükbe. SW fanok megtapasztalhatják, hogy kik fogják heggeszteni a készülő SW filmet :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek! Megy a pezsgő-bontás! :yeah:

 

Egyébként lehet, hogy erről csak én csúsztam le korábban, de most futottam bele először abba, hogy Lawrence Kasdan konkrétan az ep.7-nél fog segédkezni. A legutóbbi hír ennek kapcsán amit olvastam, hogy az új trilógián fog dolgozni, de még nem lehetett tudni, hogy pontosan melyik epizódon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez lenne a természetes egyensúly, amit az állapot neve sugall, de sajnos Lucas szerint az egyensúly inkább egy nyugodt víztükörre hasonlít, amiben zavart a Sith-ek úgy okoznak, mintha belehajítottak volna egy kavicsot. Ebben erősen van ráció, hiszen a filmek alapján csak az ep1 idején kezdett megborulni az egyensúly, eltolódni a Sötét Oldal felé. És ez nem a használók számától függ, mert ezer éven át volt csak két Sith, velük szemben több ezer Jedi, az egyensúly mégis fenn állt. De azelőtt is teljes képtelenség volt, hogy mindig pontosan ugyanannyi használó legyen mindkét oldalon, szóval ha a felek száma jelenti, akkor sohasem lehetett egyensúly, ergo nincs is mit visszaállítani.

Na meg, eleve nem adhatja az egyensúlyt a Jedik és Sith-ek száma, mivel ez csak két rend tagjait tükrözik, két ideológia követője. Luke például már azelőtt a Világos Oldal követője volt, hogy Jedi lett volna, szóval még úgy sem példázhatunk, hogy akkor volt egyensúly, amikor kettő-kettő személy állt mindkét rend oldalán. Eleve, ha hiszünk Yoda szavainak, a halálával tényleg kihalt a Jedi Rend, mert ő azt mondta, Luke csak akkor lehet Jedi, ha megküzd Vaderrel. Ergo Luke csak az ep6 végén lett Jedi lovag.

Meg ugye, a Sötét és Világos oldal is elég képlékeny ahhoz, hogy a követőiben meglegyen a másik is. Vaderben is volt még Világosság, és Luke-ban is eléggé égett a Sötétség.

Szóval az egyensúly ez esetben nem értelmezhető úgy, ahogy azt a logika diktálná, nem két szemben álló rend követőinek a száma adja meg. Inkább a dominancia. De - Lucas szavaival ellentétben - szerintem is hasonló, csak nem az élőlények számában, hanem az Erő természetében van a megoldás kulcsa. Bár Yoda azt mondta az ep5-ben, hogy a Sötét Oldal nem erősebb, ep2-es szavai szerint amíg az egyensúly nem állt fenn, bizony az volt. És a dolog mintha mindig változott volna, ahogy Anakin ingázott. Amíg a Világos utat követte, a Sötét Oldal volt a domináns, amikor áttért, a Világos kezdett teret hódítani (Palpatine az ep4-5-6-ban mintha megcsorbult képességekkel irányítaná a Galaxisét, például azt sem érezte meg, hogy Luke landolt az Endoron, míg máskor fényévekről is megérezte, mikor a fiú tanulni kezdett Yodánál). Mintha Anakin először megerősítette volna a legyengült Sötét Oldalt, majd hozzáigazította a Világosat, így állítva egyensúlyba a két felet.

Ebben a felfogásban lehetnének Sötét Oldali Erőhasználó az ep7-8-9-ben anélkül, hogy Anakin áldozata csorbát szenvedne, amennyiben nem tudnak már úgy elrejtőzni a Jedik, vagy bármely Világos Oldali elől, mint ahogy például Sidious tette. Tehát lényegében az új trilógiában azt kéne látnunk, hogy milyen volt az Erő és használói az ep1 előtt. Milyenek a teljes értékű Jedik és Sithek.

 

Az is lehet hogy az egyensúlytalanság onnantól kezdődik, vagy már régóta fennállt, amikor a jóslat született , mert különben nem kellet volna olyan személyt jósólni aki ezt helyreállítja. Windu szavaiból azt vettem ki hogy a jóslat elég régi, talán jedik genrációjainak ezrén át öröklödött ( mármint a jóslat). Hogy az egyensúly mikor, miért borulhatott fel azt nem lehet tudni (vagy legalábbis én nem tudok róla), csak a jóslatról. A másik gondolatom, hogy az egyensúlyt az ősi időkben az első tudatos erőhasználók borították fel (világos, vagy sötét oldali az szinte mindegy) előtte az erő, csak mint az életből eredő energia volt jelen, melyet az azt hordozó milliárdnyi élőlény jóra , vagy rosszra hajló cselekedeti toltak el a világos, vagy a sőtét oldal irányába, de előbb utóbb ezek természetes módón kiegyenlítődtek, mindaddig mig az első élőlények tudatosan jóra vagy rosszra el nem kezdték használni. De csak találgatok. Na de ez már OFF

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek! Megy a pezsgő-bontás! :yeah:

 

Egyébként lehet, hogy erről csak én csúsztam le korábban, de most futottam bele először abba, hogy Lawrence Kasdan konkrétan az ep.7-nél fog segédkezni. A legutóbbi hír ennek kapcsán amit olvastam, hogy az új trilógián fog dolgozni, de még nem lehetett tudni, hogy pontosan melyik epizódon.

A Kasdan infó valóban új, eddig azt mondták, hogy spin-off forgatóköbyvet fog írni. Jó, hogy belefolyik ebbe is. Vajon a VIII -ik részt is Abrams kapja majd?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kasdan infó valóban új, eddig azt mondták, hogy spin-off forgatóköbyvet fog írni. Jó, hogy belefolyik ebbe is. Vajon a VIII -ik részt is Abrams kapja majd?

 

Én minden jövendőbeli SW filmet a 2 úriemberre bíznék (Kasdan, Abrams), csak hát mindkét ember igen kreatív, keresi az új kihivásokat, nehogy beleunjanak. Talán még egy részt elvállanak, de reménykedjünk, hogy többet. Csak hát Abrams-sal megint magasra van téva léc, ki lehetne még hozzá fogható tehetség a következő részekhez? Talán Whedon, de ő meg örökké Avangers filmeket fog rendezni, amig a széria sikeres.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi, itt válaszoltam neked.

 

Az azért nem semmi, hogy egy ilyen veterán Star Wars írót bevettek a csapatba. Mintha az ep7-tel lenne egy olyan szándékuk, hogy egyesítsék a két trilógia éráját, legyen régi vágású, de újszerű.

 

Én minden jövendőbeli SW filmet a 2 úriemberre bíznék (Kasdan, Abrams), csak hát mindkét ember igen kreatív, keresi az új kihivásokat, nehogy beleunjanak. Talán még egy részt elvállanak, de reménykedjünk, hogy többet. Csak hát Abrams-sal megint magasra van téva léc, ki lehetne még hozzá fogható tehetség a következő részekhez? Talán Whedon, de ő meg örökké Avangers filmeket fog rendezni, amig a széria sikeres.

Momentán Whedonnak pont a Diseny-vel van szerződése. Nem biztos, hogy nehéz lenne átcsábítani egy ep8-ra, pláne, mivel ő is elég nagy Star Wars fan (emlékezetes, hogy a Firefly-ban Star Wars figurák ékeskedtek a Serenity fedélzetén, míg a főszereplő echte Han Solo).

De gondolom azért az ilyesmiről már korán megegyeznek, ha mást nem, fenn tartják a lehetőséget, hogy Abrams maradhasson. A Star Trekre is sikerült meggyőzni, pedig annak nem rajongója. Bár én valóban bírnám, ha az ep8-at meg Whedon rendezné, mert ő a másik, akiből kinézek egy ütős Star Warsot. Aztán az ep9-re meg visszahozhatják Abramst. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért nem semmi, hogy egy ilyen veterán Star Wars írót bevettek a csapatba. Mintha az ep7-tel lenne egy olyan szándékuk, hogy egyesítsék a két trilógia éráját, legyen régi vágású, de újszerű.

Titokban én is ebben reménykedem. Itt ér össze a két világ. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem akkor a prequelnél se lehetett tudni, hogy ki lesz az ep.2-3 rendezője és írója amíg a Baljós be nem került a mozikba. Arra számítanék, hogy mostantól itt is minden hírnél/szivárogtatásnál igyekeznek a 2015-ös ep.7-re koncentrálni. A többi filmről meg majd a premier után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2007-ben már ültek már egy asztalnál és dicsérték egymást... :) tiszta durva :D

Ki gondolta volna, hogy ők ketten összehoznak egy Star Warst... :)

Michael Arndt és J.J.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos lesz női főszereplő (Padmé, Leia, X)

Ugye itt írják, hogy ha Matthew Vaughn kapta volna meg a rendezői széket, akkor főszerepre hozta volna magával a Kick-Ass filmekből Chloë Grace Moretz-t.

 

Ez már sokat elárul abból, hogy a forgatókönyv minden bizonnyal egy női főhőst rejt.

Én speciel ennek örülök. Chloë Grace Moretz egyébként remek női főszereplő lehetne, tehetséges kislány. De lehet J.J. a Super 8-ban szereplő Elle Fanning-t kéri fel, aki szerintem jobb színésznő, mint nővére Dakota Fanning.

 

Ha meg kicsit idősebb korosztályból kéne válogatni, Jennifer Lawrence lenne a választásom, csak kár hogy az X-Men filmek és Éhezők Viadala folytatások miatt betelt a naptára.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

beengedte a Bad Robot produkciós cégét a projectbe (valószínű hogy a fix direktori fizetése mellet, százalékos részesedést is ajánlottak neki).

Nehogy azt hidd, hogy ezt merő jóindulatból tették, hogy Abrams még több zsét vághasson zsebre... Azért engedték oda a Bad Robotot, mert állja a cech egy részét, így nem a Disney-nek kell az egész számlát állnia. Nyilván így a Bad Robot is kap részesedést (amit valószínűleg a cégbe fognak visszaforgatni és nem Abrams teszi zsebre), de ez adok-kapok alapon működő kooperáció, nem jótékonykodás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy azt hidd, hogy ezt merő jóindulatból tették, hogy Abrams még több zsét vághasson zsebre... Azért engedték oda a Bad Robotot, mert állja a cech egy részét, így nem a Disney-nek kell az egész számlát állnia. Nyilván így a Bad Robot is kap részesedést (amit valószínűleg a cégbe fognak visszaforgatni és nem Abrams teszi zsebre), de ez adok-kapok alapon működő kooperáció, nem jótékonykodás.

 

Szerintem a Disney nem akart eredetileg beengedni senkit se a bizniszbe. Elég jó példa erre az Avangers, ahol valami vasember jogokat kellet még megszereznie a project beindításához és inkább kicsengette a 150 milliót, ahelyett, hogy a megengedte volna, hogy a Paramount belepofázzon mindenbe. Pontosan nem tudom mi Bad Robot szerepe. Lehet hogy Abrams megzsarolta a Disneyt, hogy csak így vállalja el, ha a produkciós cége is részt vesz benne. Dehát a Disney-nek is van egy ilyenprodukciós cége úgy hívják hogy Lucasfilm, valószínű hogy soha nem tudjuk meg, hacsak a HVG nem hozz erről valamit.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney a kreativ feladatokat eleve átadta a Lucasfilmnek. A hirek is ugy szólnak, hogy nem a Disney, hanem Kathleen Kennedy, a Lucasfilm jelenlegi vezetője és az ep.7 producere választotta ki Abrams-et, méghozzá részben Spielberg javaslatára. A Disney zsarolás elég valószinütlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy azt hidd, hogy ezt merő jóindulatból tették, hogy Abrams még több zsét vághasson zsebre... Azért engedték oda a Bad Robotot, mert állja a cech egy részét, így nem a Disney-nek kell az egész számlát állnia. Nyilván így a Bad Robot is kap részesedést (amit valószínűleg a cégbe fognak visszaforgatni és nem Abrams teszi zsebre), de ez adok-kapok alapon működő kooperáció, nem jótékonykodás.

 

Én most meg azt nem értem abban amit írtál, hogy miért kellene a Disney-nek társfinanszírozókat találni. Van elég pénze. Amilye nem volt az egy jó rendező, mert mindenki visszamondta. Lehet hogy a Disney /Lucasfilm annyira szorult helyzetben volt a tehetséges rendező kiválasztása tekintetében, hogy Abrams kívánságait is figyelembe kellet vennie. Muszály volt, mert nem vállalta volna el. Jó, nem zsarolás, legyen nyomás gyakorlás. Erről m ia véleményetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit nehéz elképzelni...ez úgy hangzik, mintha kín lett volna Abrams -nek. Mert ugye akkor szoktak nyomást gyakorolni. Ellenben neki gyerekkori álma vált valóra ezzel, így nem hinném, hogyakár a zsarolás legkisebb árnyéka is rávetülhet ez ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még, hogy van valakinek pénze, nem jelenti azt, hogy feneketlen a bukszája. Üzleti szempontból jó, ha megoszthatja a költségeket, hiszen így több juthat a filmre, mint amennyit ő tudna beleinvesztálni, és esetleges bukás esetén a kár is kisebb. Nem mindegy hogy 200 vagy 100 milliót bukik. Pláne egy Star Warsnál, ahol az igazi hasznot úgyis a merchandise fogja hozni, az meg nyilván nem a társakhoz fog befolyni.

Meg ugye az sem mindegy, hogy a Star Wars mellett a Disney még több más magas költségvetésű filmet is pénzel, nem csak ez az egy van porondon. Azokat is ki kell ám valamiből fizetnie. Ezért is jó, ha megosztja a költségeket más cégekkel. A Lucasfilmre pepitában ez jellemző, noha jóval kisebb cég, de éppen ezért nekik is könnyebb, ha kisebb összeget kell egy projektre fordítani.

A filmgyártás azért nem ilyen egyszerű, hogy "na, én nekem van száz milliárdom, akkor én és csak is én vagyok az, aki a fazéknál tespedhet."

Mondjuk beinvesztál 300 milliót a projektbe, ebből kétszázat szán magára a film elkészítésére. Akkor ha beszáll egy-két kisebb cég, a kétszáz helyett máris elég csak 150-et a készítésre adnia, a maradék 150 meg mehet a reklámra, vagy a megspórolt 50-et beinvesztálhatja más projektekbe. Esetleg elteheti későbbre, ha esetleg a film kifutna a pénzből, akkor máris van plusz ötven millió, amit betolhat, anélkül, hogy kifutnának az előre kigondolt költségvetésből. Vagy eleve benntarthatja, és akkor nem 200 millió lenne a film, hanem 250 millió.

 

Abrams meg nem kényszerből lett választva, nem az egyetlen lehetőségük volt, akit akkor is elfogadnak, ha olyan feltételeket szab, ami nekik nem tetszik. Nem dimenzionáld már túl. Valószínűleg voltak feltételei, a produceri státusz nem véletlen, se a Bad Robot jelenléte, de ezek nem a Disney ellenére vannak, hanem beleegyezésével és nyilván kölcsönös haszonnal járt. Hülyén is nézne ki, ha egy akkora cégnek, mint a Disney, nem lenne választása és kénytelen lenne engedni mindenféle rendező nyomásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.