Ugrás a kommentre

Fiction factory - Donát


Donát

Ajánlott hozzászólás

20 órával ezelőtt, Wilde írta:

Egyébként ha jól értettem, akkor a hajón volt a felvétel Ghornról, akkor ha bukja a hajót, akkor a felvételnek is annyi, mert végül akár ebből is ki lehetett volna utólag következtetni, hogy nyerni fog... ez csak most jutott eszembe közben.

Igazából amíg Ghorn nem tudja, hogy a felvételt a hajó rögzítette, addig nincs gond akkor sem, ha Trish elvesztené az Epoch Swiftet. 

 

20 órával ezelőtt, Wilde írta:

Mindettől függetlenül ott volt bennem az is, hogy lehet, hogy Donát megint átver bennünket...

:D 

20 órával ezelőtt, Wilde írta:

másrészt ez a fajta hazárdírozásos tematika visszaköszönt a kártyaparti finálájában is, ahol kvázi vakon tette fel a végén a hajóját Trish

Ezzel kapcsolatban még annyi jutott eszembe, hogy érdekes, hogy az Erővel kapcsolatos részről még nem nagyon írtatok. Ez a szál egyelőre csak finoman adgolva, apránként került elő, de nyilvánvalóan meghatározó Trish karaktere szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 12. 29. - 22:36, Yoda József írta:

Ezen felkaptam a fejem, mert nekem helyesnek tűnt az önfeledtté. Meg is néztem itt: https://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/suggest, és mindkét alakra azt írta, hogy helyes

 

2023. 12. 30. - 11:12, Donát írta:

Az önfeledtté szerintem jó, mert a szótő önfeledt+amihez hasonul a -vá -vé rag, így lesz önfeledtté. Yoda József linkje alapján valószínűleg mindkettő jó.

 

Akkor okés ha úgy is jó. Még sose találkoztam úgy vele. Elég fura kettő "t" bötűvel nekem, de úgyse az számít hogy nekem hogy jön be jobban. hanem az hogy helyes legyen. Az a hasonulás se tiszta igazán, de lehet hogy utánanézek.

Közben csak úgy rákerestem az önfeledtté-re Guglival és jó sok használata került elő.

 

 

2023. 12. 30. - 11:12, Donát írta:

@Rog köszi a javaslatokat!

 

Szívesen!

 

 

Idézet

Ezeket a "gondolta" részeket konzekvensen vesszővel szoktam elválasztani, így organikusabb. :)

 

Idézet

Ezért azt találtam ki, hogy Trish nevének a végén egy kicsit ejteni kell a "h"-t. :) 

 

Úgy mindjárt más ha van mögöttük koncepció. Habár azok nekem egy kicsit furik, de az a lényeg hogy végül is működjenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

az Erővel kapcsolatos részről még nem nagyon írtatok.

Ha egyben olvasom, akkor biztosan jobban feltűnik, de így az apránként adagolás miatt kevésbé volt észrevehető. Mindig valami más elvonta a figyelmet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon klasszul folytatódott az előző fejezet. A kalapos személyét mellétrafáltam de annyi baj legyen. Simán beérem azzal is hogy egy random dörzsölt és simlis pacák.

Amúgy annál a résznél amikor Trish a hangárba ment bevillant az ahogy Luke leszólja a Sólymot és már azt vártam hogy a Maze se lesz egy túl nagy szám.

Az Erős dolgok feltűntek a múltkor, csak nem jutott eszembe azokról értekezni. Azok is érdekesek. Nem lepne meg ha kiderülne hogy Trish Erőérzékeny.

 

 

egy hiba:

 

Idézet

A nő így jobban ki szemügyre tudta venni az alakot.

 

Van ott egy "ki" ami kikívánkozik onnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15. FEJEZET

 

ZETA-5

MOST

 

Depro őrmesternek egyáltalán nem tetszett a csata alakulása. Ott volt Endornál, és részt vett a jakkui ütközetben is, de ott nem ezeréves Z-95-ösökkel kellett felvennie a kesztyűt birodalmi TIE vadászok ellen. És pláne nem egy zöldfülűvel az oldalán. Jobban örült volna egy fordított felállásnak: modern géppel és veterán harcostárssal nekiveselkedni az ellenségnek. De ez nem kívánságműsor volt.

Az őrmester bosszúsan összeszorította a fogát, és egy éles fordulóval megpróbált az egyik TIE mögé kerülni. Boluba, azaz Kísértet-2 azonban ezúttal is túl kényelmesen próbálta követni a manővert, így ismét jelentősen eltávolodott az őrmester hajójától.

-          Kísértet-2, zárkózzon fel Kísértet-1-hez. Túl nagy a távolság a hajóik között! – hallatszott Sato parancsnok szigorú hangja a kommunikátorból. Depro elmormolt az orra alatt egy káromkodást.

-          Kísértet-2, próbáld meg a stabilizátorokat 2-1-0-ra állítani. A tolóerőt pedig 60-40 arányba oszd meg a baloldali hajtóművek javára.

-          Vettem – jött az ideges válasz Bolubától.

 

Depro tudta, hogy a fiatal pilóta még alig ismerkedett meg a hajójával. Pár hete érkezett csupán az állomásra, a nyugdíjba vonult Harkiv százados helyére. Az igazat megvallva, a százados reflexei már nem voltak a régiek, de Depro még így is rendkívüli mód örült volna most a támogatásának.

Az egyik TIE átsuhant a két Z-95-ös közötti résen, agresszíven lebukott, hogy kikerülje az állomás legközelebbi lézerütegjeinek optimális tüzelési szögét, majd egy szűk fordulóval célba vette a fegyverállomást.

-          Na abból nem eszel! – sziszegte a fogai között Depro, majd irányt változtatott, és elvágta a TIE vadász útját. Az egykor szebb napokat is megélt ex birodalmi hajó gyorsan reagált, de így pontos találat nélkül volt kénytelen felhagyni a támadással.

-          Rám tapadt a másik! – nyöszögte pánikolva Kísértet-2.

Az őrmester ellenőrizte a kijelzőjét. Boluba ismét jelentősen eltávolodott Depro hajójától, és jó pár klikkel arrébb cikázott a másik TIE vadász előtt.

-          Irányítsd az összes energiát a hátsó pajzsokra! – válaszolta gyorsan Depro. – A hirtelen tolóerő csökkenés miatt úgy fog elhúzni melletted, ahogy egy Jawa homokfutó hagyna ott egy kifosztott vándort.

 

Boluba követte az utasításait. A TIE vadász nem számított a húzásra, és valóban elszáguldott a Z-95-ös hasa alatt. A vadászpilóta minden bizonnyal túlságosan is a saját prédájára fókuszált, így nem kalkulált Depro hajójával, akinek viszont épp a látószögébe került. Az őrmester élesítette a célzórendszerét, majd tüzelt. A lövések nem sokkal ugyan, de elkerülték a mozgékony vadászt.

-          Karabast! – fakadt ki dühösen Depro. Az igazat megvallva, a saját reflexei sem voltak már a régiek, gondolta keserűen. Nyugdíjas állásnak tervezte a Zeta-5-ös munkát, de a sorsnak, mint mindig, persze ezúttal is más tervei voltak vele.

A TIE köszönte szépen az egérutat, és tűz alá vonta az állomás egy másik lézerütegjét. A vadászból zöld energianyalábok törtek ki és szóródtak szét a Zeta-5-öt vékony hártyaként körülölelő elhárítópajzson. A TIE egy újabb sorozatot is meg tudott ereszteni, amely viszont már áthatolt a túlterhelt energiamezőn, és egyenesen a fegyverállomásba csapódott. Sárgás fény villant, ami után már csak egy sötét égésnyom éktelenkedett a korábbi ütegek helyén.

-          Már csak hét maradt – szólt egy hang az irányítóközpontból. Depro felismerte Bryan fedélzeti tiszt ideges hangját. Kedvelte a fiatal férfit, mert amikor kellett, mindig gyorsan kapcsolt. – Kísértet-osztag, átküldök egy elemzők által kalkulált, optimalizált pálya alternatívát. Ha legközelebb magukra tapad egy TIE, próbálják a javasolt irányba terelni őket.

Depro vetett egy pillantást a kapott útvonalra. Ingerülten megrázta a fejét.

-          Központ, ha minden energiát a pajzsokra irányítok, a TIE-ok az útvonal felénél le fognak hagyni.

-          Próbálja kevesebb pajzzsal – vetette fel a fedélzeti tiszt.

-          Akkor szitává lőnek, a szentségit! – hördült fel Depro.

-          Találja meg az egyensúlyt – javasolta higgadtan Bryan.

Az őrmester lenémította a mikrofonját, mert amit erre felelt, azt nem akarta jegyzőkönyveztetni. Miután kidühöngte magát, visszakapcsolta a komlinket.

-          Vettem, központ.

Most, hogy némiképp lecsillapodott, eszébe jutott egy ötlet.

-          Kísértet-2, nyisd a távolságot, és próbáld elcsalni az egyik vadászt 3-5-2 felé.

Boluba, aki nagy nehezen épp most zárkózott fel, ugyan kissé bizonytalanul, de követte az utasítást. Irányt változtatott, és elindult a megadott koordináta felé. Kis hezitálás után az egyik TIE vadász követte.

-          Jól van, akkor most jöhet a tánc – morogta az orra alatt Depro, és játszott egy kicsit a pajzs energiaszint csúszkájával. A másik vadász rajta maradt, és minden jel szerint a fejébe vette, hogy megsemmisíti az őrmester hátramaradt Z-95-ösét.

Depro érzékelte a közelgő veszélyt, és orsózásba kezdett a hajó hosszanti tengelye körül. Épp időben: a hátulról érkező TIE kíméletlen energianyalábjai így elkerülték a Z-95-ös pajzsait.

-          Megint rám tapadt! – szólalt meg kétségbeesetten Boluba.

-          Mennyire vagy a lézerütegtől?

-          Nagyjából 125 klikkre! – hangzott a türelmetlen felelet.

-          15 klikk távolságnál rántsd fel élesen a botkormányt – tanácsolta Depro.

-          Addig szitává lő!

Boluba szavait alátámasztandó, zöld fény villant a távolban; a TIE vadász lézersugarait azonban egyelőre elnyelte a Z-95-ös hátsópajzsa.

-          Bízz bennem, kölyök!

 

Depro kényszerítette magát, hogy a saját küldetésére fókuszáljon. Az őt üldöző TIE is egyre jobban közeledett, és alighanem egy újabb rohamra készült. Az őrmester vetett egy pillantást a kijelzőjére. A monitoron pöttyözött vonal jelezte a központ által javasolt pályamódosítást. Az állomás kiszemelt lézerütegjei pedig már csak 50 klikkre voltak a Z-95-östől.

A TIE agresszíven tüzelni kezdett. Depro érezte, amint a hajója megrázkódik a találatoktól. A pajzs felfogta a lövések nagy részét, de az energiaszintje kritikus értékre esett. Az őrmester bosszúságára a műszerfalon az egyik szenzor vad csipogásba kezdett. Depro kinézett a jobb szárnyra: a Z-95-ösén egy friss találati nyom füstölgött.

-          Levált a pajzsom! – ordította a kommunikátorba hisztérikusan Boluba.

-          Üdv a klubban! – dünnyögte az őrmester a bajusza alatt. Bármennyire is szeretett volna segíteni, muszáj volt a saját feladatára összpontosítani.

A hátsójára tapadt TIE már szinte felnyársalta a Z-95-öst, amikor Depro végre elérte a központ által pályamódosításra javasolt koordinátát. Az őrmester szinte teljes erejéből belekapaszkodott a botkormányba, és élesen felhúzta a gép orrát. Az időzítés tökéletes volt. Az eredeti pályája meghosszabbított vonalában zöld energianyalábok csapódtak be a Zeta-5 burkolatába.

-          De nem ma…! – dörmögte elégedetten Depro, majd átirányította a maradék energiát a hajtóművéről a hátsó pajzsára, amivel ugyan lelassult, de ismét nyert magának némi időt.

A TIE a trükk miatt rövid időn belül két pályamódosításra kényszerült. Először azért, hogy lekövesse Depro irányváltását, másodszor pedig azért, hogy ne öklelje fel a hirtelen lelassult Z-95-öst.

Az őrmester épp erre számított. A második, kapkodó változtatással a TIE éppen a közeli lézerüteg optimális tüzelési szögébe került. A Zeta-5 fegyverzetének vörös sugarai felvillantak, és telibe találták az ex birodalmi vadászgépet. A TIE egy hangos robbanás kíséretében ezernyi darabra szakadt.

-          Erről van szó! – kiáltott fel diadalittasan Depro. – Kísértet-2, merre vagy?

A komlink azonban néma maradt. Az őrmester rosszat sejtett.

-          Kísértet-2, vétel! – szólt feszülten Depro.

A távolban egy újabb fényes robbanás látszott.

-          Sikerült! – harsogta önfeledten Boluba. – Bevált a javasolt pálya, Kísértet-1!

Depro megkönnyebbülten felsóhajtott.

-          Így kell ezt csinálni, kölyök! – dicsérte meg büszkén Bolubát.

-          Kísértet-2, azonnal távolodjon el a hangártól! – az utasítás ezúttal egyenesen Sato parancsnoktól jött. – Túl közel sodródott.

Az őrmester a kijelzőjére nézett. A parancsnoknak igaza volt. Boluba nem figyelt a pozíciójára, így a hangárak energiapajzsait tűz alatt tartó Gozanti közvetlen közelébe került.

-          Menj onnan, kölyök! – kiáltotta Depro sürgetően.

 

Ekkor azonban vörös fény villant, majd a Zeta-5 hangárjaitól nem messze egy baljós robbanás világította meg az állomás dokkjait. Törmelékek és gázok szóródtak szét az űr hideg vákuumjába. Depro kétségbeesetten a kijelzőjére nézett.

A Kísértet-2 nem volt többé.

  • Nagyon tetszik 2
  • Szomorú 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen! :)

 

Ez a fejezet nagyon adja az űrfogócskával. Az is pöpecül el lett találva. Jól jártak Kísérteték hogy bevállalták azt a rizikós tervet. Kár hogy csak rövid ideig örülhettek. Sajnálom hogy úgy lett a fejezetnek vége, ahogy.

 

hibák:

 

Idézet

A tolóerőt pedig 60-40 arányba oszd meg a baloldali hajtóművek javára.

 

bal oldali

 

 

Idézet

Az egykor szebb napokat is megélt ex birodalmi hajó gyorsan reagált

telibe találták az ex birodalmi vadászgépet

 

ex-birodalmi

 

 

Idézet

a TIE vadász lézersugarait azonban egyelőre elnyelte a Z-95-ös hátsópajzsa

 

hátsó pajzsa

 

 

Plusz vannak párbeszédes mondatok amikben a gondolatjelek előtti mondatok végén nincsenek írásjelek. Ez főleg azokra jellemző amikbe pont kellene. Az olyanokból azokat hiányolom. Korábbi fejezetekben is vannak ilyenek csak amikor azokat olvastam nem tűntek fel és amiatt nem kezdtek el zavarni.

 

például:

 

Idézet

Vettem – jött az ideges válasz Bolubától.

 

 

Meg vannak a dőlt betűs tulajdonnevek mint a "Kísértet 1" amik korábban is zavartak már, csak ez előtt mindig kiment az eszemből mire a hibákról kezdtem irkálni. Nem zárom ki hogy jól van úgy meg hogy arra is van szabály de nálam annál is kilóg a lóláb.

 

 

A "Harkiv" név ihletője amúgy az hogy az ukránok és az oroszok ott is ölik egymást? Vagy attól független és simán csak a város neve miatt került az elő? Vagy véletlenül jött össze úgy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Rog írta:

Ez a fejezet nagyon adja az űrfogócskával. Az is pöpecül el lett találva. Jól jártak Kísérteték hogy bevállalták azt a rizikós tervet. Kár hogy csak rövid ideig örülhettek. Sajnálom hogy úgy lett a fejezetnek vége, ahogy.

Szerettem volna, ha a fenyegetés kézzel fogható és valóságos, ezért lett vége a fejezetnek úgy, ahogy. Örülök, hogy sikerült átadni az űrfogócskát! :) 

 

13 perccel korábban, Rog írta:

bal oldali

Javítva!

 

13 perccel korábban, Rog írta:

ex-birodalmi

Ez is. :) 

 

13 perccel korábban, Rog írta:

hátsó pajzsa

És ez is, köszi!

 

13 perccel korábban, Rog írta:

Plusz vannak párbeszédes mondatok amikben a gondolatjelek előtti mondatok végén nincsenek írásjelek. Ez főleg azokra jellemző amikbe pont kellene. Az olyanokból azokat hiányolom. Korábbi fejezetekben is vannak ilyenek csak amikor azokat olvastam nem tűntek fel és amiatt nem kezdtek el zavarni.

Ez szándékos és így helyes:

 

https://iromuhely.com/parbeszed-helyesirasa-dialogus-kozpontozasa.html

image.png

 

13 perccel korábban, Rog írta:

Meg vannak a dőlt betűs tulajdonnevek mint a "Kísértet 1" amik korábban is zavartak már, csak ez előtt mindig kiment az eszemből mire a hibákról kezdtem irkálni. Nem zárom ki hogy jól van úgy meg hogy arra is van szabály de nálam annál is kilóg a lóláb.

A dőlt betűk általában hajóneveket és hívójeleket jelölnek. Vagy néha különös hangsúlyt, bár ezeket szerintem már kiszedtem, vagy csak elvétve szerepelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Ez szándékos és így helyes.

 

Attól függetlenül szerintem elég furin néznek az olyanok ki. Jó idióta szabálynak tartom azt ami szerint az úgy helyes. Mintha nem lett volna magánál az aki kitalálta. De még az se aki azt jóvá hagyta és abban segített hogy az elterjedjen.

 

 

A Harkiv-val akkor végül is mi a helyzet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16. FEJEZET

 

ZETA-5

MOST

 

Zak alapvetően optimistának tartotta magát, de ezúttal nagyon meglepődött volna, ha időben elkészül. A Maze pilótafülkéjében ügyködött a hajó fegyvereinek újrahuzalozásán, és az idő vészesen fogyott. Zak rányomott az aktiváló gombra, de nem történt semmi. Meg mert volna esküdni rá, hogy a Maze legalább annyira öntörvényű, mint a gazdája.

A férfi összeszorította a fogait, majd ismét nekiveselkedett a kapcsolótáblának. Trish terve objektíven nézve jónak tűnt, de az időtényező abszolút kritikus volt benne. És pont ez aggasztotta Zaket.

A férfi fájdalmasan felkapta az ujját. A fegyvereket vezérlő kapcsolótáblában megint kóboráram bujkált, ami immár sokadjára rázta meg Zaket. Mintha csak extra ösztönzésre lenne szükség, gondolta bosszúsan, majd lerázta a kezét, hogy mi hamarabb megszűnjön a fájdalom.

Zak éles robbanásra kapta fel a fejét. A hangár elektromágneses mezején túl, a lézerütegek által folyamatosan tűz alatt tartó Gozanti fenyegető alakjától nem messze, vörös, vakító fény árasztotta el az űr vákuumját. Az epicentrum közelében sebesen pörgő törmelékek szóródtak mindenfelé. A férfi az ajkaiba harapott. Alighanem az állomás egyik Z-95-ösének befellegzett.

Kényszerítette magát, hogy visszafordítsa a tekintetét a munkájára. A támadók bármelyik pillanatban feltörhették a hangár védelmét, és addigra készen kellett állnia. Az időzítő áramkörök pedig még messze nem szuperáltak úgy, ahogy szerette volna.

 

Az állomás ismét megrázkódott. A könnyűcirkáló a Z-95-ös felrobbantása után folytatta a Zeta-5 pajzsainak ostromlását. A vörös sugarak egyelőre eloszlottak a hangárt védő energiaburkon. Zak ezúttal nem hagyta, hogy mindez elterelje a figyelmét, inkább megpróbálkozott egy újabb alternatív huzalozással.

Miközben az ujjai vadul dolgoztak a kábelekkel és aljzatokkal, a férfinak akaratlanul is Ferra jutott az eszébe. Ötlete se volt, hogy kit bosszanthatott fel ennyire a kislány, de úgy tűnt, a könnyűcirkáló kérdés nélkül elpusztítaná akár az egész orvosi állomást, csak hogy visszakapja őt.

Zak komlinkje vad csipogásba kezdett.

-          Hogy állsz? – érdeklődött egy kissé hadaró, türelmetlen hang.

-          Remélhetőleg csak percek kérdése – dörmögte válaszul Trishnek, kincstári optimizmussal.

-          Nincsenek perceid – közölte a nő idegesen. – Épp most vált le a védőpajzs. Tűnj onnan.

-          Még aktív az elektromágneses mező.

-          Már nem sokáig – felelte Trish sötéten.

Zak bontotta az adást, hogy minden idegszálával az elvégzendő feladatra tudjon koncentrálni. Megint élesítette a Maze fegyverrendszerét a kezében lévő távkapcsolóval, de a fegyverek alig negyedét sikerült csak aktiválnia. Az is több a semminél, gondolta rezignáltan.

 

Zak felnézett a munkából, és vetett egy pillantást a Gozanti felé. Egy ismeretlen járműre lett figyelmes az elektromágneses mező túlsó oldalán. Egy sötét színű, kis méretű komp tempósan közeledett a Maze hangárja felé. Zak gyanította, hogy a támadók jobbnak látták a könnyűcirkálót a hangáron kívül tartani, nehogy valahogy meglepjék őket az állomáson. A férfi becslése szerint a kompnak mindössze néhány másodpercen kellett, hogy elérje az elektromágneses mezőt. Zak dühösen szitkozódott. Jól tudta, hogy ez mit jelent.

A Gozanti ismét aktiválta a lézerfegyvereit, és az energianyalábok kíméletlenül szétzúzták a hangár áramellátását biztosító külső generátort. A dokk világítása azonnal lekapcsolt, akárcsak az elektromágneses mező és a nyomáskiegyenlítő. A hirtelen támadt hatalmas nyomáskülönbség félelmetes hang kíséretében elkezdte kiszippantani a hangárban található apróbb tárgyakat az űr kíméletlen üressége felé. A Maze, tömegénél fogva sokkal lassabban ugyan, de szintén sodródni kezdett a hangár széle felé.

Az újonnan érkező komp időközben gond nélkül átrepült a Zeta-5 dokkjának pereme felett. Zak gyorsan felpattant a kapitányi székből, vetett egy lemondó pillantást a félkész munkájára, majd óvatosan egyensúlyozva elindult a Maze zsilipkapuja felé.

A hangárban ismét felgyúltak a fények. A vészhelyzeti automatika alighanem átváltotta az áramellátását a tartalékgenerátorra, és beindította az azonnali nyomáskiegyenlítést. Az időzítés ennél jobb nem is lehetett volna: Zak így fennakadás nélkül le tudott mászni a hajó rámpáján. Kapkodva lezárta maga mögött a Maze-t, majd teljes erejéből sprintelni kezdett a Trish által kijelölt irányba.

Zak, őszintén remélve, hogy nem látták meg a komp utasai, gyorsan elrejtőzött a legközelebbi számítógépterminál egyik oldalpanele mögött. Óvatosan megkockáztatott egy pillantást a hajó felé. A komp a Maze-től nem messze landolt.

 

Zak előkapta a távirányítót, és megpróbálta megsaccolni a megfelelő szöget és a távolságot. Egy pillanatra elmosolyodott, mert eszébe jutott Canto Bight-i hangárja. Most kimondottan jól jöttek az ott megszerzett tapasztalata. Zak véglegesítette a paramétereket. A komp rámpájának tetején ekkor két, sötét ruhás alak bukkant fel.

Zak vetett egy utolsó pillantást a távirányító értékeire. A tökéletestől minden bizonnyal messze voltak, de a célnak remélhetőleg megfeleltek. A két alak, egy férfi és egy nő, elindultak a Maze felé.

Zak tudta, hogy nem várhat tovább. Elszántan aktiválta a távirányítón lévő kapcsolót. A Maze fegyverei – legalábbis egy részük – hatalmas robajjal életre keltek és gyilkos energiasugarakkal árasztották el a komp rámpája alatt húzódó hangár részt. A férfi elégedett volt a becslésével; többé kevésbé sikerült odairányítani a lövéseket, ahová tervezte.

Zak megpróbálta felmérni, hogy sikerült-e eltalálni a két alakot, de a lövések helyén szinte vágni lehetett a füstöt. Csalódottan összeszorította a fogát. Szeretett volna jó híreket közölni Trishsel. Még pár másodpercig kémlelte a lövések helyét, ám végül feladta, és szaporán sprintelni kezdett a folyosó felé.

 

 

Sato parancsnok kitartóan pásztázta a fedélzeti kamerák képét. A 2/A hangárban hatalmas füst volt, így egyelőre nem látta, hogy sikerült-e kiiktatni a komp utasait.

-          Zárják le a hangárajtókat! – adta ki az utasítást. Nem akart tovább várni.

-          Várjon még! – ellenkezett Trish.

A parancsnok összevonta a szemöldökét. Az emberei bizonytalanul várták a parancs megerősítését.

-          Trish kapitány, ez az én állomásom – csattant fel Sato.

-          Ha most lezárja a hangárt, lehet, hogy nem fogják bevenni a csalit – magyarázta a nő.

Sato fogait csikorgatva biccentett.

-          Várjanak még – módosította a parancsot. – De álljanak készenlétben.

Sato közelebb hajolt a monitorhoz, hogy jobban lássa a kérdéses pontot a kamerák képén. A hangárban kezdett eloszlani a füst. A kitisztult képen a parancsnok két mozdulatlan testet fedezett fel a padlón.

-          Sikerült – szólalt meg Trish. A hangja határozottan megkönnyebbülten csengett. A nő elővette a komlinkjét, és a társával is megosztotta az örömhírt.

-          Parancsnok, további két ismeretlen betolakodó a hangárban! – közölte idegesen Bryan fedélzeti tiszt.

Sato ismét a monitorra nézett. A fedélzeti tisztnek igaza volt. Egy karpereces, barna bőrű niktó és egy sötét ruhás férfi jelent meg a két mozdulatlan test mellett. A parancsnok számított erre, de jobb szeretett volna tévedni.

-          Howler tizedes, mehet a B-terv!

A tiszt biccentett, és a társával együtt rohamléptekkel visszaindult a hangár felé.

-          Lássuk, beveszik-e a csalit – mormogta Sato az orra alatt.

 

A sötét ruhás férfi letérdelt az egyik test mellé, és ellenőrizte a pulzusát. Valamit mondott a társának, majd mindketten a Maze felé fordultak. A parancsnok feszülten figyelte az eseményeket. A két behatoló valamiről vitatkozni kezdett.

-          Fedélzeti tiszt, működnek a mikrofonok?

-          A robbanásban megsérült a legközelebbi, asszonyom – jelentette Bryan. – A többit próbáltam, de nem hallani semmit.

-          Tudjuk esetleg zavarni a kommunikációjukat? – vetette fel Trish.

Sato a nőre meredt.

-          Ez nem egy katonai állomás, kapitány – közölte szárazon. Trish csalódottan leengedte a vállait.

A két támadó közben dűlőre jutott, és elindultak a legközelebbi hangárajtó irányába. A parancsnok kifújta a levegőt.

-          Hangárajtókat lezárni! – adta ki újra a parancsot.

Ezúttal már a Maze kapitányának sem volt ellene kifogása. Bryan fedélzeti tiszt azonnal végrehajtotta az utasítást. A vastag, páncélozott ajtók komótosan bezárultak, épp, mielőtt a támadók elhagyhatták volna a hangárt.

-          Nem vették be a csalit – jelentette ki a nyilvánvalót Trish. – Miért nem próbálták átkutatni a hajót?

Sato elgondolkodva ráncolta a homlokát.

-          Sejtették, hogy nem engednénk olyan közel a kislányt a komphoz – felelte végül.

-          Sejtették… vagy tudták – válaszolta különös hangsúllyal a nő.

Sato felkapta a fejét, és gyanakvóan a kapitányra nézett.

-          Mi jár a fejében? – A hangja épp olyan ellentmondást nemtűrőnek hatott, amilyennek szánta. Még az árulás gondolatától is megugrott a pulzusa. – Ha azt hiszi, hogy valaki az embereim közül elárult minket, akkor gyorsan gondolja újra!

-          Nem erre gondoltam – szögezte le Trish. – Csak eszembe jutott egy emlék a múltból. Ott az egyik utastársamon volt egy jeladó elrejtve.

A nő elgondolkodva Ferrára nézett. Sato kissé összezavarodott.

-          Úgy tudtam, hogy a társa már átkutatta a lányt.

-          Így van, miközben ide tartottak – erősítette meg Trish. – De talán nem volt elég alapos.

 

A parancsnok egyelőre félretette a problémát, és megint a monitorra nézett. A niktó időközben visszatért a komphoz és egy súlyos, nehéz tárgyat kezdett el a hangár ajtaja felé cipelni. Sato bosszúsan figyelte az idegent.

-           Nos, tényleg felkészültek – jegyezte meg a Maze kapitányának. – Hoztak magukkal lézervágót.

Trish szórakozottan bólintott. Sato sejtette, hogy a nő még mindig a jeladón töri a fejét.

-          Szóljon a társának! – kérte a kapitányt, majd a parancsnok is előhúzta a komlinkjét. – Howler tizedes, vegyék fel a pozíciójukat.

A beosztottja nyugtázta a parancsot. Sato visszafordult Trishhez, hogy egyeztessék óráikat, de a nő megelőzte egy kérdéssel.

-          Van esetleg rezonancia átvilágítóval felszerelt vizsgálójuk? – kérdezte izgatottan.

-          Természetesen. Végtére is, ez egy orvosi állomás. Miért?

-          Meg kell vizsgálnunk Ferrát – válaszolta Trish.

Satonak rossz érzése támadt a dologgal kapcsolatban.

-          Azt gondolja… nem a kislányon van a jeladó… hanem benne?

A kapitány baljós tekintettel bólintott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon adják eddig a dolgok ott az állomáson. Ügyi húzás volt az a távirányítós kelepce. Aztán naná hogy nem lazíthattak Sato-ék. Az hogy a szemétládák lézervágózni akarnak míg amazok őket várják beugrasztotta azt ahogy az ANH elején a rohamoszik szétvágják az ajtót miközben a biztonságiak vagy kik arra várnak hogy azok berontsanak.

Az a nyomkövetős dolog meg jó kemény. Eléggé adja magát az hogy abból műtögetés lesz.

 

hibák:

 

Idézet

A férfi becslése szerint a kompnak mindössze néhány másodpercen kellett, hogy elérje az elektromágneses mezőt.

 

másodperc

 

 

Idézet

Most kimondottan jól jöttek az ott megszerzett tapasztalata.

 

"jött" vagy "tapasztalatai"

 

 

Idézet

A hangja épp olyan ellentmondást nemtűrőnek hatott, amilyennek szánta.

 

nem tűrőnek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Rog írta:

Az hogy a szemétládák lézervágózni akarnak míg amazok őket várják beugrasztotta azt ahogy az ANH elején a rohamoszik szétvágják az ajtót miközben a biztonságiak vagy kik arra várnak hogy azok berontsanak.

Ez tök jó párhuzam, eszembe se jutott! :clap:

 

Köszi szépen a hibákat is, javítottam őket az eredetiben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Szívesen!

Tutira azt hittem hogy azt a lézervágőzós részt az az ANHs jelenet ihlette.

Teljesen logikus feltételezés. Valamiért nekem Qui Gon EpI-es produkciója lebegett a lelki szemeim előtt, bár nyilván az fénykarddal volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Valamiért nekem Qui Gon EpI-es produkciója lebegett a lelki szemeim előtt, bár nyilván az fénykarddal volt. :)

 

Ez ismerős. Egy ideje az a jelenet úgy-ahogy többször a szemeim elé kerül ha belépek a profilomba és ha az egérnyilacskát a profilképemen tartom egy ideig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, igyekszem behozni a lemaradásomat. Ha olyasmi kerül terítékre, amire más már rávilágított, azért bocsi, a reagálásokat majd csak a fejezetek után olvasom, hogy ne fussak spoilerbe (a posztot meg olvasás közben írom, hogy ne felejtsek ki semmit, ami eszembe jut közben).

 

7. fejezet

 

2023. 12. 11. - 13:10, Donát írta:

Évekkel ezelőtt ő maga vállalta a megbízatást, hogy legjobb tudása szerint szolgálhassa azt az Új Köztársaságot, amelyért az apja egykor az életét adta.

Csak nem egy bizonyos Jun Sato parancsnok volt az apja? :) 

 

"gondola fanyarul" - régen rossz, ha már a gondolák is fanyarok. :evil:

 

"fedélzeti tiszt" - úgy érzem, ehelyett pontosabb lenne az első tiszt megnevezés, esetleg a parancsnok helyettes. A "fedélzeti tiszt" ugyanis tengerészeknél egy általános megnevezés. Többféle rangú és feladatkörű ember tartozik bele. Viszont egy közös bennük: egyik sem rendelkezik olyan magas döntési joggal, mint Bryan, aki az egész bázist utasítgatja innen nézve. Egyértelműen ő az állomás parancsnoka, ha Sato nincs szolgálatban. Fedélzeti tiszt ilyen magas beosztást képtelenség, hogy betölthessen. A fedélzeti tiszt a gyalogságnál nagyjából az altisztnek felel meg, vagyis ez most olyan, mintha egy őrmesterre rábíznál egy egész bázis irányítását, holott ezt a feladatkört legalacsonyabb szinten is csak egy ezredes láthatná el.

 

2023. 12. 11. - 13:10, Donát írta:

-          Már megtettem, asszonyom. Új Köztársasági előírás.

Hát persze. Hogyan is felejthette el, gondola fanyarul Sato.

Sato itt azért kicsit igazságtalan Bryannel és az előírásokkal. Oké, csak gondolatban, de akkor is. Érezhetően elkezdett hullámozni körülöttük a sz*r, Bryan meg előírásszerűen teszi a dolgát, ami egyértelműen őket szolgálja, hiszen értékes másodpercekkel előbb tette meg azt, amit kell, mintha Satóra várt volna. Meg azért na, alig pár perccel ezelőtt azért gondolt rosszat Bryanről, mert azt hitte, nem képes önállóan cselekedni, most meg azért fanyalog, mert képes rá? Döntse már el, mit akar. :)

 

"mindig a pilótafülkében gubózó" - Fera egy hernyó és éppen begubózik? :P Nem kell a pilótafülke végére az az "n" betű, hiszen a pilótafülkét használja gubónak, jelképesen.

 

"hajó zsilipkapuja előtti belső térben" - mármint a zsilipkamrában? :hmm:

 

"Sato parancsnok küldött, hogy ellenőrizzem a társammal hajót." - mintha egy "a" betű hiányozna a "társammal" és a "hajót" között.

 

"Néhány másodpercig meggondolta a dolgot" - ez a mondat így kicsit rágós. "Néhány másodpercig gondolkodott" - így jobb lenne. Bár megjegyzem, ha annyira szűkében állnak az időnek, miért pazarol értékes másodperceket gondolkodásra? Trish elég tapasztalt már ahhoz, hogy ilyen helyzetben bízzon az ösztöneiben, ne pazarolja az időt agyalásra.

 

"kábítólövedékre" - kábító lövésre vagy kábító fokozatra állította (szvsz az utóbbi a legjobb), nem lövedékre. Ha csak ez nem olyan fegyver, amiben két különböző lövedék van, de erről eddig egy szót sem írtál. Amennyiben ez is egy hagyományos sugárvető, és nincs külön halálos és kábító lövedék benne, akkor a plazma energiáját állítja alacsonyabb fokozatra. Vagyis a lövés, nem a lövedék fog megváltozni, az marad ugyanaz az ionizált plazma.

 

2023. 12. 11. - 13:10, Donát írta:

És csak kábítólövések voltak, tehát aligha hallott bárki bármit. Tedd a dolgod!

Hát nem tudom, szerintem a kábítólövés nem sokkal csendesebb, mint a halálos lövés, csak más. És egyik sem annyira hangos, mint egy földi pisztoly dörrenése. :) Bár Zak helyében én inkább azzal kezdtem volna az érvelést, hogy az állomás biztonságiai valószínűleg nem néznék jó szemmel, ha két hullának látszó társukkal jelenne meg a hóna alatt. Sőt, mivel a bázis támadás alatt áll és az már a parancsnoknak is leesett, hogy ehhez köze van a Maze-nek, már eleve az sem meredek elképzelés, hogy egy osztag várja őket epekedve. Szóval ebben a helyzetben az, hogy hallható-e a lövés vagy sem, alapvetően lényegtelen. Zak jogosan aggódik.

 

"tehetetlenül néznék" - inkább tétlenül néznék, nem tehetetlenül.

 

"hermetikusan lezárta a külső zsilipkaput" - ez kicsit redundánsan hagnzik. A zsilipkapuk, pláne a külső zsilipkapuk egyetlen funkciója, hogy hermetikusan zárjanak. Szóval a hermetikus szó itt felesleges, mindenki tudja, hogy Zak csak így zárhatta le. Teszem azt egy mandalore-i vagy rohamosztagos páncélnál célszerű ezt megemlíteni, hiszen az nem feltétlen zár hermetikusan.

 

"A műszerfal jelzése alapján Zak végzett"

majd:

"Zak, kész vagy?"

Ha a műszerek szerint Zak kész van, akkor Trish miért kérdezi meg, hogy kész van-e? Nem bízik a hajója műszereiben? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 01. 07. - 2:54, Dzséjt írta:

"fedélzeti tiszt"

Javítottam. Sejtettem, hogy belefutok majd ilyen rangjelzések körüli macerába, vagy helytelen használatba, bár igaz ami igaz, próbáltam utánanézni ezeknek. Azt hittem a fedélzeti tiszt jó lesz itt, de átírtam elsőre, a többi fejezetben, amiket innentől berakok, meg majd a végleges, egyben feltöltött verzióban már első tiszt lesz. :) 

 

A többit is javítottam, ehhez viszont lenne egy gondolatom:

2024. 01. 07. - 2:54, Dzséjt írta:

Hát nem tudom, szerintem a kábítólövés nem sokkal csendesebb, mint a halálos lövés, csak más.

Szerintem halkabb. Az, ahogy azt a kék karikát kilövik pl. Leiára, az sokkal könnyebben elveszhet az éterben, mint egy "fülsiketítő" halálos lövés :) 

 

2024. 01. 07. - 2:54, Dzséjt írta:

"tehetetlenül néznék" - inkább tétlenül néznék, nem tehetetlenül.

 

És tényleg.

 

2024. 01. 07. - 2:54, Dzséjt írta:

"hermetikusan lezárta a külső zsilipkaput"

Ez az egyetlen, amit meghagytam. Jogos amit írsz, de annyira tetszik így. :D 

 

2024. 01. 07. - 2:54, Dzséjt írta:

Ha a műszerek szerint Zak kész van, akkor Trish miért kérdezi meg, hogy kész van-e? Nem bízik a hajója műszereiben? :)

De, csak a legutóbbi "kilövöm az űrbe a társam" Ghorn féle incidens óta inkább duplán meggyőzödik róla Trish, hogy minden rendben ment-e. :D 

 

Nagyon köszi a javaslatokat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem halkabb. Az, ahogy azt a kék karikát kilövik pl. Leiára, az sokkal könnyebben elveszhet az éterben, mint egy "fülsiketítő" halálos lövés :) 

Lehet benne valami, bár még a halálos lövéseknek is többféle hangjuk van. Az E-11-nek (rohamosztagos fegyver), a DL-44-esnek (Han pisztolya) vagy éppen az ELG-3A-nak (naboo-i krómozott pisztoly) totál más a hangja. Szóval bármi lehetséges ilyen téren.

De nekem nem is ez ütött szöget a fejemben, inkább csak úgy érdekességként említettem meg. Amit utána írtam, azt érzem kicsit (nagyon) furának. Trish arra utasítja Zaket, hogy viggye le a hajóról a két eszméletlen katonát, miközben jogos a feltételezés, hogy további katonák és amúgy a komplett hangárszemélyzet ott van kint (főleg, ha támadás alatt vannak, akkor mindenki a szolgálati helyére siet, szóval 100%, hogy a hangárszemélyzet ott van). Namost, ha csak Zak nem wookiee, akkor képtelenség, hogy egyszerre vigyen le két magatehetetlen testet, pláne a szűk zsilipen át. Vagyis Trish elképzelése az, hogy Zak két fordulóban lecipel a hajóról két katonát, és mindezt a kinti emberek tétlenül nézik, miközben az ő szemszögükből a bajtársaik akár halottak is lehetnek, hiszen messziről nem lehet megállapítani, hogy valaki agyonlőttek vagy csak elkábítottak, a sugárvetők lövése után ugyanis nem marad vér, ami árulkodó lenne, csak egy kis égési folt, amit nem biztos, hogy kiszúrnak (meg lehet azon a testrészükön is, amin fekszenek).

Szóval én nem azon aggódnék Zak helyében, hogy hallották-e a lövéseket vagy sem, hanem azon, hogy mit fognak szólni, amikor meglátják, hogy látszólag halott köztársasági katonákat vonszol le a hajóról. :) 

 

Meg még valami eszembe jutott. Ez egy kórház állomás, ahová érkezett egy hajó, amiről lejelentettek nekik egy sebesültet. Akkor a fogadásra miért nem érkezett semmiféle orvosi csapat? Sato odament két őrrel, és ennyi? Sebesültet hoztak, aki lehet, hogy a kezében tartja a beleit, és még csak egy FX-7 orvosi segéddroid sincs a környéken, hogy puszit adjon a bibire. Hiába kétes eredetű a hajó, akkor is ott kellene az őrök mellett állnia egy sürgősségi ellátásra kész orvosi egységnek. Hiszen ez egy kórház, ahová sebesültet hoztak. Akinek az állapotát csak szakszerű orvosi vizsgálattal tudják felmérni, és emiatt nem lehet késlekedni. Márpedig itt a késlekedés brutális mértékű lenne, még akkor is, ha minden flottul megy. Mert az orvosi egységet még csak azután fogják hívni, hogy kiderült, semmi baj a hajóval. Akkor nekik össze kell készülnie, odamenni, elvégezni a gyors vizsgálatot, majd visszamenni a vizsgálóba és csak aztán jöhet a többi. Vagy esetleg Trish bicegjen el a gyenguszra? Szóval ez így nem kerek. Ez így ebben a formában nem festi le egy jól működő kórház képét. Éppen az ellenkezőjét prezentálja.

 

1 órával korábban, Donát írta:

De, csak a legutóbbi "kilövöm az űrbe a társam" Ghorn féle incidens óta inkább duplán meggyőzödik róla Trish, hogy minden rendben ment-e. :D 

Na jó, de az kétemberes meló volt. Kellett egy ember, akit kilöktek, meg egy, aki kilökte, aztán bezárta a zsilipet belülről. Szóval, ha Zak bezárta az ajtót, amit a műszerek jeleztek Trish-nek, akkor bajosan lökhette ki magát. Pláne egy hangárban, ahol még a vákuum sem szippanthatja ki (vagy ha igen, azt a "lágy szellőt" a nyitott pilótafülkében is éreznék). Szóval megint, mi játszódott le Trish fejében? Hogy Zak lecipelte a két fickót, aztán távkapcsolóval bezárta kívülről a zsilipet és leült a tornácra?

És az indok sem igazán jó. Ghorn egy Trish számára ismeretlen és kétes alak volt, aki kilökte az ismeretlen és kétes társát. Ez egy szimpla gyilkosság volt. Ezután az általa jól ismert Zakkért még nem kéne aggódnia, miközben a fickó egymagában olyan rutinműveletet hajt végre, mint a mi világunkban egy villany felkapcsolása, mert ez inkább elmebajos paranoiának tűnik, hisz reális ok nélkül parázik. Ebben a szituációban csak egy hibásan működő zsilipajtó által okozott korábbi balaeset adhatana okot, nem egy szándékos gyilkosság. Nincs meg az ok-okozati összefüggés. Ha Zaket nem ismerné vagy lenne mellett egy Trish számára szintén ismeretlen, kétes alak (mondjuk a kislány, akiről úgy néz ki, semmit sem tud, de azt már biztosan, hogy gond nélkül képes embert ölni), aki kilökhetné, akkor lenne ez a duplán ellenőrzés jogos. Így szimplan egy olyan nő képét festi le, aki nem bízik a saját hajója műszereiben, sem abban, hogy a társa képes elvégezni egy rutin műveletet.

 

Na, örülsz, hogy folytattam az olvasást? :P:D 

 

Amit még elfelejtettem a minap, hogy a fejezet a kötekedésem ellenére tetszett. Sato behozatala érdekes koncepció annak tükrében, hogy láthassuk, hogyan élik meg az egykori lázadó hősök leszármazottai mindazt, amiért a szüleik küzdöttek és adott esetben meghaltak. Ugyan voltak már ilyenek, de Ben Solót leszámítva a legtöbben olyan emberek leszármazottai voltak, akiket már a gyermek megismerése közben vagy után bontottak ki. Gondolok itt például a Wexley-kre, ahol Norát és Temmint egyazon könyvben ismerhetjük meg. Vagy Korr Sella és Poe Dameron, akik szüleit már csak az ep7 után ismerhettük meg könyvekben. Stb. Ben Solo meg nem hétköznapi karakter és nem hétköznapi családból származott. Szóval tök jó, hogy egy olyan hétköznapibb karakter leszármazottját ismerhetjük meg, akihez már korábban kötődhettünk. De azért remélem, hogy Sato nem csak ebben az egy fejezetben szerepel, ebben a témában sok lehetőség van. Például, hogyan élte meg, hogy az apja távol van, illetve milyen hatással volt a családra, hogy apuci közismerten lázadó katonatiszt. Ilyesmikre gondolok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De nekem nem is ez ütött szöget a fejemben, inkább csak úgy érdekességként említettem meg. Amit utána írtam, azt érzem kicsit (nagyon) furának. Trish arra utasítja Zaket, hogy viggye le a hajóról a két eszméletlen katonát, miközben jogos a feltételezés, hogy további katonák és amúgy a komplett hangárszemélyzet ott van kint (főleg, ha támadás alatt vannak, akkor mindenki a szolgálati helyére siet, szóval 100%, hogy a hangárszemélyzet ott van). Namost, ha csak Zak nem wookiee, akkor képtelenség, hogy egyszerre vigyen le két magatehetetlen testet, pláne a szűk zsilipen át. Vagyis Trish elképzelése az, hogy Zak két fordulóban lecipel a hajóról két katonát, és mindezt a kinti emberek tétlenül nézik, miközben az ő szemszögükből a bajtársaik akár halottak is lehetnek, hiszen messziről nem lehet megállapítani, hogy valaki agyonlőttek vagy csak elkábítottak, a sugárvetők lövése után ugyanis nem marad vér, ami árulkodó lenne, csak egy kis égési folt, amit nem biztos, hogy kiszúrnak (meg lehet azon a testrészükön is, amin fekszenek).

Itt Trish és Zak logikája annyi, hogy egy kívülről jött fenyegetés esetében a figyelem nem a Maze-re fog terelődni, hanem a támadás forrására, ezért elvileg a zűrzavart kihasználva meg tudnának lépni. Nincs kimondva, de szerintem magától értetődő, hogy ha Zak ellenállásba ütközik a hajóból kilépve, akkor módosítani kell a terven. Az nem túl jó opció hogy a két lelőtt tisztet magukkal viszik, ezért javasolja Trish, hogy a támadás leple alatt tegye ki Zak a testeket a Maze-ből.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Meg még valami eszembe jutott. Ez egy kórház állomás, ahová érkezett egy hajó, amiről lejelentettek nekik egy sebesültet. Akkor a fogadásra miért nem érkezett semmiféle orvosi csapat? Sato odament két őrrel, és ennyi? Sebesültet hoztak, aki lehet, hogy a kezében tartja a beleit, és még csak egy FX-7 orvosi segéddroid sincs a környéken, hogy puszit adjon a bibire. Hiába kétes eredetű a hajó, akkor is ott kellene az őrök mellett állnia egy sürgősségi ellátásra kész orvosi egységnek. Hiszen ez egy kórház, ahová sebesültet hoztak. Akinek az állapotát csak szakszerű orvosi vizsgálattal tudják felmérni, és emiatt nem lehet késlekedni. Márpedig itt a késlekedés brutális mértékű lenne, még akkor is, ha minden flottul megy. Mert az orvosi egységet még csak azután fogják hívni, hogy kiderült, semmi baj a hajóval. Akkor nekik össze kell készülnie, odamenni, elvégezni a gyors vizsgálatot, majd visszamenni a vizsgálóba és csak aztán jöhet a többi. Vagy esetleg Trish bicegjen el a gyenguszra? Szóval ez így nem kerek. Ez így ebben a formában nem festi le egy jól működő kórház képét. Éppen az ellenkezőjét prezentálja.

Itt pusztán arról van szó, hogy az állomás tisztában van vele, hogy nem életveszélyes a sérülés. Egy későbbi fejezetben szóba kerül, hogy Bryan első tiszt Zakkel beszélt alapból. Bár ebben a fejezetben nem tértem ki rá, de ha nem életveszélyes sérülésről van szó, akkor a biztonsági protokoll (t.i. birodalmi hajó) erősebb mint az orvosi. Amint Howler és a társa visszajeleznének Satonak, elviekben mehetne az orvosi csapat, de erre végül nem kerül sor, mert a támadás mindent felülír.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na jó, de az kétemberes meló volt. Kellett egy ember, akit kilöktek, meg egy, aki kilökte, aztán bezárta a zsilipet belülről. Szóval, ha Zak bezárta az ajtót, amit a műszerek jeleztek Trish-nek, akkor bajosan lökhette ki magát. Pláne egy hangárban, ahol még a vákuum sem szippanthatja ki (vagy ha igen, azt a "lágy szellőt" a nyitott pilótafülkében is éreznék). Szóval megint, mi játszódott le Trish fejében? Hogy Zak lecipelte a két fickót, aztán távkapcsolóval bezárta kívülről a zsilipet és leült a tornácra?

És az indok sem igazán jó. Ghorn egy Trish számára ismeretlen és kétes alak volt, aki kilökte az ismeretlen és kétes társát. Ez egy szimpla gyilkosság volt. Ezután az általa jól ismert Zakkért még nem kéne aggódnia, miközben a fickó egymagában olyan rutinműveletet hajt végre, mint a mi világunkban egy villany felkapcsolása, mert ez inkább elmebajos paranoiának tűnik, hisz reális ok nélkül parázik. Ebben a szituációban csak egy hibásan működő zsilipajtó által okozott korábbi balaeset adhatana okot, nem egy szándékos gyilkosság. Nincs meg az ok-okozati összefüggés.

Igen, de az ilyen helyzetekben Trish egy kicsit a szokottnál is jobban elővigyázatossá vált, ezért szeretné, ha Zak élőszóban is megerősíteni, hogy minden rendben ment (ha már Trish nem láthatja az eseményeket a saját szemével). A műszerfal ugye csak annyit árul el, hogy a zsilipkapu bezárult, azt nem tudja "elújságolni" Trishnek, hogy Zakkel minden rendben van-e / történt-e bármi említésre méltó, avagy sem. Ha teszem azt, nem Zak jönne vissza, hanem valaki más, akkor Trish értékes időt nyerhetne azzal, hogy már azelőtt gyanakodni kezd, hogy az illető belép a pilótafülkébe.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na, örülsz, hogy folytattam az olvasást? :P:D 

 Persze. :) Minden visszajelzésnek örülök, a legtöbbet el is szoktam fogadni. :) 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De azért remélem, hogy Sato nem csak ebben az egy fejezetben szerepel, ebben a témában sok lehetőség van. Például, hogyan élte meg, hogy az apja távol van, illetve milyen hatással volt a családra, hogy apuci közismerten lázadó katonatiszt. Ilyesmikre gondolok.

Egy nyúlfarknyi szerepre nem hoztam volna be, vagy nem így hoztam volna be. :) Lesz még szerepe bőven!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17. FEJEZET


TAKODANA

AKKOR

 

-          Ezt mégis hogy képzelted, kölyök?!

Maz Kanata a hatalmas szemüveglencséi nélkül, tágra nyílt orrlyukaival leginkább egy kecses, miniatűr, ám de annál idegesebb Krayt sárkányra emlékeztette Trisht. Reménykedett benne, hogy a szabakk parti híre nem jut el Mazhoz, de legbelül mindvégig tudta, hogy ez csalfa remény csupán. A vén kalóznak mindenhol megvoltak a maga informátorai, nem volt ez másként Canto Bighton sem.

-          Nyertem, Maz. Kockáztattam, de nyertem – védekezett Trish.

Maz magánirodájának puha foteljeiben ültek. A szoba tele volt mindenféle egzotikus műtárggyal a galaxis különböző szegletéből. Párnázott ülések ide vagy oda, Trish meglehetősen kényelmetlenül érezte magát.

-          Csak szerencséd volt – vágott vissza Kanata. Megcsörrentek a karján lévő Sutro karperecek, amint fenyegetően felemelte a mutatóujját. – Az én hajómat tetted kockára.

-          Mindketten tudjuk, hogy nem hiszel a szerencsében – vágott vissza Trish. – Az Erő akarta így.

A kalóz felvonta a szemöldökét.

-          Az Erő?

-          Az Erő – ismételte meg Trish. – Tudod mennyi esélye volt, hogy épp azt a kártyát húzzam, amivel nyerhetek?

-          Nem, az Erő ezúttal nem fog kihúzni a pácból, arra mérget vehetsz! – Maz szemei még mindig szikrákat hánytak. – Az meg pláne nem, ha azt hangsúlyozod, hogy mennyire pengeélen táncoltál.

Trish tanácstalanul széttárta a karját.

-          Akkor mit vársz tőlem? A partit megnyertem. Az Epoch Swift ott áll a hangárban. A szokásos részesedésed megkaptad, sőt a dupláját is. Mit akarsz még? Kérjek bocsánatot?

-          Azzal semmire sem mennék – jelentette ki csendesen Maz. – Amikor egyedül maradtál, én melléd álltam. Munkát és szállást kaptál tőlem. Rád bíztam a hajómat. Mert megbíztam benned. De a bizalom, akár egy törékeny amfora. Évek munkája elkészíteni, de egy pillanat alatt ripityára törheted.

Trish nem akart hinni a fülének. Semmilyen kárt sem okozott Maznak. Kockáztatott… és nyert. Miért érzi magát hirtelen vesztesnek?

-          Ki vagy rúgva, Trish – közölte Maz halkan, de határozottan.

Trish ingerülten a nőre meredt. Sok mindent szeretett volna mondani neki, de végül mégis inkább csendben maradt. Mérgesen felpattant a székéből, majd kicsörtetett az irodából. Ahogy távozott, feldúltan becsapta maga mögött az ajtót.

Ki van rúgva? Hát majd meglátjuk Maz miként boldogul nélküle. Immár saját hajója van, úgyhogy semmi szüksége egy többszáz éves kalóz pátyolgatására. Trish felrohant a csigalépcsőn, egyenesen a szobájába, összepakolta a holmiját és elindult a hangárba. Már félúton járt, amikor eszébe jutott, hogy az Epoch Swiftet többé nem használhatja. Kényszeredetten elhúzta a száját, észlelvén a sors iróniáját. Ezúttal neki lett hirtelen szüksége egy fuvarra.

 

Féktelen düh. Harag. Indulat.

Trish megint a Mustafaron járt. Régóta kísértett már az álmaiban. A lába alatt perzselt a forróság. Amerre csak ellátott, lassan csordogáló, olvadt magmát látott mindenfelé. Vastag, páncélozott gépek terelték a lávát az olvasztókohók felé, hogy aztán újabb gépeket gyártsanak belőle. Magas, védőruhában járkáló kecses lények felügyelték a munkálatokat.

Pokoli volt a hőség. De Trish érzett valami mást is. Izzó gyűlöletet. Egy borzalmas tragédia árnyéka vetült a helyre. Trish érezte, hogy a hely rá is hatással van. Tombolt benne a harag. A talpát égette a parázsló, hamu színű talaj. Rohanni akart, de úgy érezte, hogy a hamu egyenesen a tüdejébe hatol, és nem kap tőle levegőt. Fuldoklott.

Ki akart nyúlni az Erőért. De nem volt ott semmi, ami válaszolhatott volna neki. Tudta az okát. De nem mert szembenézni vele.

Trish látta, amint lángra kap a lába. A lángnyelvek égető fájdalommal mardosták a testét. Ordítani akart, de nem jött ki hang a torkán.

Tudta, hogy álmodik. A fájdalom már-már elviselhetetlen szintre fokozódott. Fel akart ébredni. Hirtelen újra kapott levegőt. De ez is inkább átok volt, mint áldás. A száján és az orrán át forró levegő áramlott be a testébe. Égette a torkát és az orrüregeit. Úgy érezte, bármelyik pillanatban elszenesedhet a feje.

Pánik tört rá. Dühösen csapkodni kezdett maga körül. Gyűlölte az álmot, és gyűlölte a bolygót. Haragjában összezúzta a legközelebbi páncélozott gépet. A duracél gépkar természetellenesen kifacsarodva meredt az ég felé.

Trish tudta, hogy az Erőt használta. És gyűlölte magát miatta.

 

A nő izzadtan riadt fel az álmából. Egy teherhajó pihenőkabinjában ébredt. Egy pillanatra nem értette, hogy hol van, aztán rájött, hogy épp a Cantonicára tart egy bérelt hajó fedélzetén. Trish felült az ágyon. Nem emlékezett rá, hogy mikor szundíthatott el, de arra, hogy mit álmodott, annál inkább.

Idegesen körbenézett a kabinban. Úgy tűnt, hogy semmiben sem okozott kárt. Ettől egy kicsit megnyugodott. A régi reflexekhez nyúlt. Lelassította a szívverését, és lecsendesítette az elméjét.

Biztos, ami biztos, kinyúlt az Erőért. Ezúttal is kongó üresség volt a válasz. Kivételesen nem bánta. Visszafeküdt az ágyra. Megpróbált visszaaludni. Remélte, hogy ezúttal nem álmodik semmit.

 

 A Canto Bight-i űrkikötő 26-E platformján veszteglő hajó még mindig inkább tűnt ócskavasnak, mint valódi teherszállítónak, de Trish ennyi idő alatt nem is várt csodát. A hangár főbérlője, Zak Saunders épp valahol a hajó mélyében ügyködött, amikor a nő betoppant.

-          Egy hónapot mondtam, nem egy hetet – köszöntötte Zak homlokráncolva, amikor nagysokára kidugta a fejét a Maze rámpájának a tetején.

-          Változott a terv – válaszolta Trish tömören. – Segíteni jöttem.

-          A munkabérem fix – dörmögte Zak kellemes, bariton hangján.

-          Ne féljen, megkapja, amit ígértem – biztosította a nő. – Viszont, ha segítek, gyorsabban haladunk. És úgy hallottam, errefelé elég drága a parkírozás.

A férfi vette a lapot és elmosolyodott.

-          Az bizony szent igaz. Mihez ért?

-          A javításhoz semmit – vallotta be töredelmesen a nő. – De kiválóan tudok tárgyakat vinni innen oda, onnan ide.

-          Áh, egy született fuvarozó – felelte Zak somolyogva. – Még akár a hasznomra is lehet. És ki tudja? Lehet, hogy a végére még magára is ragad valami hasznos tudás.

Trish önkéntelenül is felnevetett a képtelennek tűnő gondolatra.

-          Arra ne fogadjon nagy összegben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Itt Trish és Zak logikája annyi, hogy egy kívülről jött fenyegetés esetében a figyelem nem a Maze-re fog terelődni, hanem a támadás forrására, ezért elvileg a zűrzavart kihasználva meg tudnának lépni. Nincs kimondva, de szerintem magától értetődő, hogy ha Zak ellenállásba ütközik a hajóból kilépve, akkor módosítani kell a terven. Az nem túl jó opció hogy a két lelőtt tisztet magukkal viszik, ezért javasolja Trish, hogy a támadás leple alatt tegye ki Zak a testeket a Maze-ből.

Na de pont ez a logika diktálja azt, hogy a Maze-re is figyeljenek. Mert hát mi van itt? Az új Köztársaság bázisára bedokkolt egy menetrenden kívül, korábban birodalmi tevékenységben részt vett, rejtélyes űrhajó. Öt perccel később a bázist megtámadta egy másik űrhajó, ráadásul egy Gozanti, ami a Birodalmi Hadiflottában egy elég elterjedt típus volt. Bárki láthatja, hogy a két hajó között összefüggés van. Sato maga is rájött erre. Szóval a feltételezés, hogy senki nem figyel a Maze-re, elég nagy tévedés, hiszen bárki számára potenciális veszélyforrás lehet ebben a szituációban. Pláne annak tükrében, hogy senki nem jött le róla, szóval akár egy kontingens rohamosztagos egység is lehet benne, így funkcionálhat trójai falóként. Itt alapvető stratégiai gondok vannak:

1. Trish feltételezi, hogy senki sem figyel egy váratalan támadás során egy azt nem sokkal megelőzően váratlanúl feltűnt gyanús hajóra, és kiküldi Zaket a hóna alatt két holtnak tűnő katonával.

2. Sato mindössze két katonát küldött fel és meg sem várta, hogy jelentést kapjon erről a gyanús hajóról tőlük. Amiről senki sem jött le, ami még gyanúsabbá teszi. Nem is törődik vele egy váratlan támadás során, miközben rájött, hogy van összefüggés. Minimum lenne, hogy élő komlink kapcsolatban van a felküldött katonákkal, miközben az irányítóterem felé tart (és az is minimum lenne, hogy nem csak két katonát visz oda - lásd Ahsoka első epizód, ahol Hayle hat katonával fogadta a rejtélyes, gyanús hajót a hangárban; plusz ott volt még neki a teljes hangárszemélyzet is). Szóval Sato felettébb gondatlan is, ha csak két katonát hagyott ott, akikkel nem tartja a kapcsolatot, és a jelek szerint a hangár fura módon tök üres. Mi van, ha a Maze fedélzetén valaki elkábítja mindkét katonát, mielőtt azok bárkinek szólni tudnának? Óóóó... hoppá! Satónak Mázlija van, hogy három olyan ember van ott, akik le akarnak lépni, és nem egy osztag rohamosztagos, akik így be tudnak lopakodni a bázisra, és megölhetnek mindenkit vagy szabotálhatják az állomást anélkül, hogy bárki időben tudna róluk. Ilyen hanyag munkavégzés mellett az öreg Sato szerinten nem lenne annyira büszke a lányára. :evil:

3. Vészhelyzet van, támadás alatt a bázis, szóval minden embernek a szolgálati helyén kell jelentkeznie, ami a hangárszemélyzet számára a hangár. Szóval már ezért is fals az az elképzelés, hogy a zűrzavarban nem fog senkinek feltűnni a dolog. Meg eleve, a hangár gyengepont, szóval eleve katonákkal érdemes védeni. Hiszen egy üres, védtelen, nyitott hangárba bármikor bedokkolhat egy csapatszállító.

 

13 perccel korábban, Donát írta:

Itt pusztán arról van szó, hogy az állomás tisztában van vele, hogy nem életveszélyes a sérülés. Egy későbbi fejezetben szóba kerül, hogy Bryan első tiszt Zakkel beszélt alapból. Bár ebben a fejezetben nem tértem ki rá, de ha nem életveszélyes sérülésről van szó, akkor a biztonsági protokoll (t.i. birodalmi hajó) erősebb mint az orvosi. Amint Howler és a társa visszajeleznének Satonak, elviekben mehetne az orvosi csapat, de erre végül nem kerül sor, mert a támadás mindent felülír.

Ez nekem így sem kerek.

Ad1), szerintem, ha betelefonálsz a kórházba, hogy viszel egy beteget láblövéssel, de nem súlyos, attól még várni fognak rád (de talán még a rendőrség is). Mert az orvos az, aki eldönti, mi súlyos és mi nem, nem a sofőr. Ha csak Zaknek vagy Trish-nek nincs doktori címe, akkor nem az ő szava dönt egy felelős orvosi ellátást végző intézményben (de még akkor sem, ha történetesen ők is doktorok, hiszen nem az állomás orvosai). Elvégre honnan tudná egy egyszerű ember, mi életveszélyes? Trish-t lábon lőtték, ami okozhat olyan életveszélyes sérülést, amit szem nem lát. Ha megrepedt az artéria, simán elvérezhet a combjában, miközben Zak vagy Trish semmit sem lát ebből.

Ad2) egy szóval sem közölted azt az olvasóval, hogy Bryan mennyit tud a sérült állapotáról, pedig imigyen ezt könnyen megtehetted volna:

"Egy jelentősen módosított, Allanar N3 osztályú teherhajó. Egy sérültet jelentettek a fedélzetéről. A pilóta szerint nem súlyos a sérülés."

Vagy, hogy a vitának is elejét vedd:

"Egy jelentősen módosított, Allanar N3 osztályú teherhajó. Egy sérültet jelentettek a fedélzetéről. A pilóta azt mondta, hogy a fedélzeti medikai egység elsősegélyben részesítette a beteget, és jelenleg nem súlyos az állapota." - persze még ezek sem indokolnák egy orvosi egység távomaradását.

Ad3) Szabályok és prioritások mellett is képes az ember multitaskingolni. Tehát attól, hogy ez egy (ex-?)birodalmi hajó, az orvosi egység is készen állhat a biztonsági személyzet mellett. Ott állnak a sürgősségi ellátásra felkészülve, miközben a katonák felszaladnak, elvégzik az ellenőrzést, aztán akár egy intéssel is jelezhetik, hogy jöhetnek. Nem az állomás másik végébe kell áttelefonálni, hogy na, akkor most már szedjék össze magukat és legyenek kedvesek idefáradni.

A legjobb példa erre a való világ MASH egységei. Pár kilométerre a frontvonaltól végeztek kórházi ellátást (olykor úgy, hogy rájuk is lőtt az ellenséges tüzrség). Ha ellenséges sérültet hoztak be, ahhoz a katona és az orvos egyszerre szaladt oda, és míg előbbi biztosította a sérültet, a másik megvizsgálta. Szóval legalább ott kéne állnia az orvosi egységnek a hangárban a katonák mellett, készenlétben, hogy másodpercek alatt a hajó fedélzetén lehessenek és elláthassák a sérültet, de az írás alapján hírük sincs.

 

51 perccel korábban, Donát írta:

Ha teszem azt, nem Zak jönne vissza, hanem valaki más

De más miért zárná be az ajtót maga mögött, elvágva ezzel az erősítés és az esetleges menekülés útját is, csapdába ejtve önmagát? Itt csak két lehetőség van. Vagy Zak elvégezte azt, amit Trish mondott neki, vagy a köztársasági katonák valahogy észrevétlenül elkapták, aztán felnyomulnak a hajóra, hogy mindenki mást is letartóztassanak. Ők viszont nem zárják be maguk után az ajtót az említett okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Trish jól megkapta. De nem meglepő hogy lapátra került. Azzal még olcsón meg is úszta. Persze őt is meg lehet érteni, de ha Maz nem keményített volna be, akkor abból meg akár tekintély romlás is lehetett volna és abból meg a vén mandarinos kalóz jött ki volna rosszul.

Az álmos rész azzal az Anakin/Vader égést felidéző égéssel nagyon adja. Nem kicsit érdekel hogy Trish miért álmodik olyat. Azt is el tudom képzelni hogy az Erő szuggerálja be neki.

A hangáros rész közben meg az ugrott be hogy az Aliens muviban Ripley megkérdezi a Sulaco hangárjában hogy akadna-e ott valami tennivaló és végül ő is azt hozza ki a dologból hogy ide-oda pakolászik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

1. Trish feltételezi, hogy senki sem figyel egy váratalan támadás során egy azt nem sokkal megelőzően váratlanúl feltűnt gyanús hajóra, és kiküldi Zaket a hóna alatt két holtnak tűnő katonával.

2. Sato mindössze két katonát küldött fel és meg sem várta, hogy jelentést kapjon erről a gyanús hajóról tőlük. Amiről senki sem jött le, ami még gyanúsabbá teszi. Nem is törődik vele egy váratlan támadás során, miközben rájött, hogy van összefüggés.

1. Ez még nem derült ki, de Trish nem tudja, hogy a hajó birodalmi. :) Sejti, hogy a támadás miattuk van, de azt nem sejti, hogy ezt már Sato is összerakta.

2. Amikor az állomás támadás alatt van, először a tüzeket kell eloltani. A későbbi fejezetben még lesz szó Howler tizedesről és Sato nem felejtkezik el róluk, igaz, alighanem nem fogja annyira sürgetni ezt a szálat, mint ahogy azt szeretnéd. 

 

Azért azt ne feledd, hogy ez alapvetően egy orvosi állomás, így nem igazán van tapasztalatuk ehhez hasonló éles helyzetekben. Sato igyekszik majd mindent kontroll alatt tartani, de szerintem nem meglepő, ha ez nem sikerül 100%-osan. :) 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

d1), szerintem, ha betelefonálsz a kórházba, hogy viszel egy beteget láblövéssel, de nem súlyos, attól még várni fognak rád (de talán még a rendőrség is). Mert az orvos az, aki eldönti, mi súlyos és mi nem, nem a sofőr. Ha csak Zaknek vagy Trish-nek nincs doktori címe, akkor nem az ő szava dönt egy felelős orvosi ellátást végző intézményben (de még akkor sem, ha történetesen ők is doktorok, hiszen nem az állomás orvosai). Elvégre honnan tudná egy egyszerű ember, mi életveszélyes? Trish-t lábon lőtték, ami okozhat olyan életveszélyes sérülést, amit szem nem lát. Ha megrepedt az artéria, simán elvérezhet a combjában, miközben Zak vagy Trish semmit sem lát ebből.

Ad2) egy szóval sem közölted azt az olvasóval, hogy Bryan mennyit tud a sérült állapotáról, pedig imigyen ezt könnyen megtehetted volna:

"Egy jelentősen módosított, Allanar N3 osztályú teherhajó. Egy sérültet jelentettek a fedélzetéről. A pilóta szerint nem súlyos a sérülés."

Vagy, hogy a vitának is elejét vedd:

"Egy jelentősen módosított, Allanar N3 osztályú teherhajó. Egy sérültet jelentettek a fedélzetéről. A pilóta azt mondta, hogy a fedélzeti medikai egység elsősegélyben részesítette a beteget, és jelenleg nem súlyos az állapota." - persze még ezek sem indokolnák egy orvosi egység távomaradását.

Igen, ezek tetszenek, valószínűleg akkor 1-1 mondatot becsempészek a kérdéses helyekre. Nekem nem hiányzik alapból, mert nem kell mindent szájbarágni, de jogos amit írsz.

 

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

De más miért zárná be az ajtót maga mögött, elvágva ezzel az erősítés és az esetleges menekülés útját is, csapdába ejtve önmagát?

Talán mert fel akar lopózni a hajóra? Trish nem katonai szakértő azért. :D Szerintem teljesen rendben van az a megerősítő kérdés, ezt nem óhajtom átírni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Talán mert fel akar lopózni a hajóra?

És ezért bezárja az ajtót, amit egyből jelez a pilótafülke egyik műszere? :P Ez így is csak paranoia, de hát legyen, Trish lehet extrém óvatos. Legalább nem tökéletes szuperhős. Mondjuk amennyit gondolkodik a dolgokon akkor is, amikor szorítja őket az idő, még működik is. Itt is simán pazarolja az időt felesleges kérdésekre, ahelyett, hogy indulnának.

 

4 perccel korábban, Donát írta:

1. Ez még nem derült ki, de Trish nem tudja, hogy a hajó birodalmi. :) Sejti, hogy a támadás miattuk van, de azt nem sejti, hogy ezt már Sato is összerakta.

2. Amikor az állomás támadás alatt van, először a tüzeket kell eloltani. A későbbi fejezetben még lesz szó Howler tizedesről és Sato nem felejtkezik el róluk, igaz, alighanem nem fogja annyira sürgetni ezt a szálat, mint ahogy azt szeretnéd. 

 

Azért azt ne feledd, hogy ez alapvetően egy orvosi állomás, így nem igazán van tapasztalatuk ehhez hasonló éles helyzetekben. Sato igyekszik majd mindent kontroll alatt tartani, de szerintem nem meglepő, ha ez nem sikerül 100%-osan. :) 

1. Ok, ezt nem tudtam, bár gondolhattam volna rá. Akkor is, a többi még áll. Hol a hangárszemélyzet? Azért járt már pár leszállóhelyen, tudhatná, hogy mindenhol van személyzet. És miért feltételezi vakon, mégis teljesen magabiztosan, hogy nincs több katona a hangárban? Mondjuk ez így nem is igaz. Azt nem feltételezi, hogy nincs senki a hangárban, csak azt, hogy akik ott vannak, azok nem hallották a lövést. Szóval még szerinte is vannak a hangárban, akik végignézhetik, hogy Zak a társaikat cipeli. :) 

2. De nem úgy kell tüzet oltani, hogy közben egy potenciális gyújtóbomba áll a főtér közepén, vagy egy olyan kamion, amiben lángszórós terroristák várják, hogy pirománkodhassanak kicsit. ;) 

 

A tapasztalatlanság nem jelenti azt, hogy a potenciális veszélyforrást egy támadás közepén teljesen őrizetlenül kell hagyni, a felküldött biztonságiakkal meg minden kapcsolatot meg kell szakítani. Mert ez nem tapasztalatlanság, hanem brutális hanyagság, rossz parancsnoki döntések sora. Itt, legalábbis nekem úgy fest, hogy Sato amatőr, Trish meg 19-re lapot húzva küldi le Zaket, aki jogosan aggódik. És Trish egyetlen érve az, hogy talán senki sem hallotta a lövést. Pedig ezt ki lehetne védeni, például azzal, hogy Trish kinéz az ablakon a pilótafülkében. Vagy bekiált a kislánynak a fülkébe, hogy lát-e valakit. Máris tényekre, nem fantáziára alapozva küldi ki Zaket.

Vagy például, a nyitásban az derül ki, hogy ezen az állomáson minden f*szán működik, mint egy olajozott gépezet. Ebből pont nem az szűrhető le, hogy itt a tapasztalatlanság fog gondot okozni, hanem az, hogy mindenki überjó. Sato még büszke is arra, hogy a műszaki hibát az emberei villámgyorsan elhárították. Az első bekezdésben egy tökéletesen működő, a váratlan szituációkra is jól és gyorsan reagáló személyzettel bíró állomással van dolgunk. Szóval orvosi állomás ide vagy oda, nincs alapja a tapasztalatlanságnak.

De máris változna ez, ha a műszaki hiba gyors elhárítása mellett az is szerepelne, hogy Sato azért büszke az emberei eredményére, mert mindezt krónikus emberhiány mellett képesek elvégezni, hiszen az állomáson jelenleg a teljes személyzetnek csak a harmada dolgozik, ugyanis az új Köztársaság cseszik embert küldeni ide, az Erő honán túl fekvő állomásra. Ezzel például remekül megválaszolod azt, hogy miért üres a hangár, miért csak két biztonsági van, és még közben egy kis képet is festesz a Köztársaság jelenlegi hozzáállásáról az ilyen seholsincs létesítményekkel kapcsolatban. Sőt ebbe még olyat is be lehetne vonni, hogy Sato elgondolkodik azon, hogy az apja is hasonló helyzetben lehetett a lázadás hajnalán, amikor még ők is ember és eszközhiánnyal küszködtek.

És még valami, egy emberhiányos állomásnál azt is bevonhatod, hogy orvosi csapat helyett csak egy 2-1B várakozik a biztonságiak mellett egy lebegő hordággyal. Mivel az orvosdroidok programja leszűkíti a lehetőségeket, Zak még akár el is terelheti a figyelmét a két ájult katonával.

 

Persze ez csak egy hirtelen jött példa, de valami ilyesmire gondolok. Mert a fejezet nyitánya, amiben megalapozod az állomás általános elképzelését, nem jelzi, hogy itt bármilyen gond is lenne. Épp ellenkezőleg, elég kiemelten foglalkozol azzal, hogy mennyire frankók az itt szolgálók. Tehát nem magyarázza semmi, miért ennyire hanyag Sato, miért csak két biztonsági van, miért üres a hangár, miért nem áll készen egy orvosi egység a sebesülttel érkező hajót fogadó hangárban. De, ha az állomásnak lennék műszaki vagy személyzeti problémái, vagy mindkettő, azzal máris új fényt vetnél a dolgokra. Mindkettőre van alap, hisz tudjuk, hogy az új Köztársaság elég hányaveti, főleg, ha valami baromira messze van tőle. A műszaki problémákra meg te magad attál alapot azzal, hogy ilyen réginek teremtetted meg az állomást.

 

46 perccel korábban, Donát írta:

Nekem nem hiányzik alapból, mert nem kell mindent szájbarágni, de jogos amit írsz.

Van különbség aközött, hogy valamit szájbarágsz vagy megosztod azt, amit te kitalátlál. Kellenek az fogódzók az olvasónak. Például az, hogy egy karakter mit tud, az nem szájbarágás, hanem információközlés. (Itt jegyezném meg, hogy a Bryan is tudja, hogy mi a helyzet a hajón, ám ezt nem jelenti a felettesének, az is elég nagy hanyagság.) És az információt akkor kell átadni, amikor releváns. Az meg sosem jó kiindulópont, hogy szerinted mi nem hiányzik az olvasónak. Mert az olvasó nem te vagy, plusz te vagy az egyetlen, aki mindent tud a műről, emiatt te könnyen ítélhetsz valamit nem fontosnak, ami amúgy nagyon fontos lenne. A helyes kiindulópont az, hogy az olvasó semmit sem tud a műről, de még a Star Warsról sem. Paradox módon úgy érdemes írni, hogy egy olyan olvasó szemén át szemléled a sztoridat, aki semmit sem tud.

 

Na de most már lekattanok a témáról, jöhet a kövi fejezet, amit szétcinálhatok. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az összes részt. Részenként nem mennék bele jobban , mint a többiek. Az írásod milyenségéről sem értekeznék az @Dzséjt reszortja. Ő az író.

Olvasoként viszont nagy taps neked, mert rohadt jó a történet. Jó karaktereket találtál ki. A kedvenc Trish az illegalitásban működő hölgy aki egyben becsületes is. Nem sablonos. Nagyon jó.

A másik hogy az én izlésemhez passzolóan, azaz olvasmányosan és gördülékenyen írsz. Magyarán jó olvasni és fent tartod az érdeklődést az olvasóban, mert érdekel a történet tovább és a karakterek sorsa is.

Sok profi írónak ez nem megy. Oldalakon keresztül ír a semmiről vagy egy fa leveléről. Pl a Birodalom Visszavág: bizonyos szemszögből íróinál mérföldekkel jobb a te kisregényedet olvasni.

Azon írókat örökre eltiltanám az írástól annyira unalmasan írtak a semmiről. Ami még pozitívum hogy sokszor meglepett a történet bizonyos pontokon. Jó WTF-okat taáltál ki.

 

Kiváncsi vagyok hova fog kifutni a történet. Tippre Ferra az Első Rendtől szökött meg és valahogy találkozott Trish-el. Illetve ami érdekes szál az Trish Erővel való kapcsolata.

Pl miért álmodik a Mustafarról és miért van problémája a használatával? Bár van ötletem.

 

A negatívum annyi hogy az ismert világokon játszódik, ismert élőlényekkel. A kánon-regényekben is unalmas már a rancorozás, a Tatooine stb. Mintha a több ezer bolygón nem történne semmi csak az ismerteken.  De ez minimál gond, meg nyilván nekünk olvasóknak is könnyebb a helyszínt elképzelni, hisz láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Legalább nem tökéletes szuperhős.

Na az tuti. Mondjuk ennél a szitunál legalább annyira nem tökéletes, mint az irója, aki nem gondolt az általad említett aspektusra. :lol:

 

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És miért feltételezi vakon, mégis teljesen magabiztosan, hogy nincs több katona a hangárban? Mondjuk ez így nem is igaz. Azt nem feltételezi, hogy nincs senki a hangárban, csak azt, hogy akik ott vannak, azok nem hallották a lövést. Szóval még szerinte is vannak a hangárban, akik végignézhetik, hogy Zak a társaikat cipeli. :) 

A zűrzavarra alapoz. És igen, nincsenek olyan sokan, a legénység jelentős része a fegyverállomásokhoz vonult (erről lesz majd szó), vagy egyéb teendőit végzi. De amiket írtál alább, itt:

 

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

s Trish egyetlen érve az, hogy talán senki sem hallotta a lövést. Pedig ezt ki lehetne védeni, például azzal, hogy Trish kinéz az ablakon a pilótafülkében. Vagy bekiált a kislánynak a fülkébe, hogy lát-e valakit. Máris tényekre, nem fantáziára alapozva küldi ki Zaket.

 

és itt:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De máris változna ez, ha a műszaki hiba gyors elhárítása mellett az is szerepelne, hogy Sato azért büszke az emberei eredményére, mert mindezt krónikus emberhiány mellett képesek elvégezni, hiszen az állomáson jelenleg a teljes személyzetnek csak a harmada dolgozik, ugyanis az új Köztársaság cseszik embert küldeni ide, az Erő honán túl fekvő állomásra.

 

Ezek tök jó ötletek, szerintem alakítom egy picit majd és ezek belekerülnek. Köszi!

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És még valami, egy emberhiányos állomásnál azt is bevonhatod, hogy orvosi csapat helyett csak egy 2-1B várakozik a biztonságiak mellett egy lebegő hordággyal. Mivel az orvosdroidok programja leszűkíti a lehetőségeket, Zak még akár el is terelheti a figyelmét a két ájult katonával.

Ez se rossz, egy 2-1B képbe is kerül majd később érintőlegesen, igaz, nem épp ilyen szerepben. :D 

 

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Van különbség aközött, hogy valamit szájbarágsz vagy megosztod azt, amit te kitalátlál. Kellenek az fogódzók az olvasónak. Például az, hogy egy karakter mit tud, az nem szájbarágás, hanem információközlés. (Itt jegyezném meg, hogy a Bryan is tudja, hogy mi a helyzet a hajón, ám ezt nem jelenti a felettesének, az is elég nagy hanyagság.) És az információt akkor kell átadni, amikor releváns. Az meg sosem jó kiindulópont, hogy szerinted mi nem hiányzik az olvasónak. Mert az olvasó nem te vagy, plusz te vagy az egyetlen, aki mindent tud a műről, emiatt te könnyen ítélhetsz valamit nem fontosnak, ami amúgy nagyon fontos lenne. A helyes kiindulópont az, hogy az olvasó semmit sem tud a műről, de még a Star Warsról sem. Paradox módon úgy érdemes írni, hogy egy olyan olvasó szemén át szemléled a sztoridat, aki semmit sem tud.

Jó ez igaz, de nem akartam ennyire mélyen belemenni a témában, máshová akartam tenni a fókuszt. Igazából fel sem merült bennem, hogy a személyzet hiánya gond lehet, mert úgy voltam vele, hogy először letudják a biztonsági protokollt és majd utána jön az orvosi téma, ami aztán nem valósul meg a támadás miatt. A valóéletben (a munkában) is van ilyen lépésről-lépésre jellegű megközelítésem, ami bizonyos esetekben lehet hátrány is, és a multitasking annyira nem megy jól. Ettől még Satonak persze mehet, sőt kell is, de alighanem ezért nem merült fel bennem, hogy ez gond lehet. :)

 

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na de most már lekattanok a témáról, jöhet a kövi fejezet, amit szétcinálhatok. :death:

Nyugodtan cincáld szét, nekem megtiszteltetés, ha valaki elolvassa. :) 

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

Olvasoként viszont nagy taps neked, mert rohadt jó a történet. Jó karaktereket találtál ki. A kedvenc Trish az illegalitásban működő hölgy aki egyben becsületes is. Nem sablonos. Nagyon jó.

A másik hogy az én izlésemhez passzolóan, azaz olvasmányosan és gördülékenyen írsz. Magyarán jó olvasni és fent tartod az érdeklődést az olvasóban, mert érdekel a történet tovább és a karakterek sorsa is.

Nagyon köszi Frenkie! Örülök, hogy csatlakoztál az olvasókhoz és köszönöm a visszajelzést! Remélem a sztori második felében sem csalatkozol majd.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

A negatívum annyi hogy az ismert világokon játszódik, ismert élőlényekkel. A kánon-regényekben is unalmas már a rancorozás, a Tatooine stb. Mintha a több ezer bolygón nem történne semmi csak az ismerteken.  De ez minimál gond, meg nyilván nekünk olvasóknak is könnyebb a helyszínt elképzelni, hisz láttuk.

Igen, ez jogos. Tervezek egy folytatást a regénynek, ahol a cselekmény egy kitalált bolygón játszódik majd, épp ezért. Azt hozzátenném, hogy a Zeta-5-öt én találtam ki, de az nem egy bolygó, csak egy aszteroida. :P  

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

 

Kiváncsi vagyok hova fog kifutni a történet. Tippre Ferra az Első Rendtől szökött meg és valahogy találkozott Trish-el. Illetve ami érdekes szál az Trish Erővel való kapcsolata.

Pl miért álmodik a Mustafarról és miért van problémája a használatával? Bár van ötletem.

Remélem tetszeni fog majd! Annyit viszont el kell árulnom, hogy lesz olyan szál, ami a folytatásnak ágyaz meg. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8. fejezet

 

2023. 12. 14. - 13:35, Donát írta:

hétköznapi alakokból állt

Nem t'om, én nem feltétlen használnám Maz vendégeire a hétköznapi szót. :lol:

 

"Trishnek az a benyomása támadt, hogy árnyék helyett itt mindenki a fényre vágyik" - Ez egy remek szimbólum a kivilágított kaszinók ismeretében. 

 

"Ha igényt tart a fizetségére, nincs választása – közölte tényszerűen Ghorn." - azért Ghorn barátunknak bámulatos üzleti érzéke van. Darth Vader tanulhatna tőle. Öt pecenként változtatja meg a feltételeket, helyszíneket, szereplőket, kivételeket, kitételeket, járműveket, lehetőségeket. Úgy csűri-csavarja a doglokat, hogy a végén még Trish-nek kell fizetnie azért, hogy elvihette Ghornt az úticéljához. :) 

 

"Honnan tudja, hogy nem lopom el?" - onnan, hogy aki el akar lopni valamit, az előtte nem kérdezi meg, hogy honnan tudja, hogy nem lopja el. :P 

 

"Legközelebb talán egy virágot kéne tűznöm a szmokingomra"

u40bBA9.png

Tudtam, hogy ez ő, de hiányoltam a virágot. Gondoltam, ügyes, szép kis apróság, ami jelzi, hogy azért időben még korábban járunk, és egy kis bizonytalanságra is okot adtál. De ez egy szép, elegáns húzás volt. Könnyeden, a sztoriba szépen belesimulva prezentáltál egy eseményt, ami kicsit ugyan, de hatással van a későbbi eseményekre. :clap:

 

"a maga helyében óvatosan vennék mostanában Sienar részvényeket. Úgy hallottam, a befektetők általában érzékenyek a belső hatalmi harcokra." - Na, a Sienar Feet Systems csak nem átalakulóban van Sienar-Jaemus Fleet Systemsé?

 

"csak azután adja át Ghornnak a rekeszt, miután elvette a részét" - Mert Ghornnak biztos lehetetlen kihívás lenne Trish-től csak úgy elvenni a dobozkát. Például a kihült ujjai közül kicsavarnia... :para:

 

Jó fejezet volt, szépen megragadtad Canto Bight hangulatát, de igazán a Kódtörő Mester fogott meg. Az ep8 finoman szólva is faramuci módon bánt vele, bár a film kontextusában ennek is megvolt a helye. Viszont ennek ellenére vagy pont ezért volt jó egy kis karaktert adni neki. És remekül illik hozzá ez a simulékony, kimért jellem, nagyjából én is ilyennek képzeltem el (csak az én fejemben ennél sokkal egoistább, de te műved kontextusában ez így pont jó). Azért kíváncsi vagyok, Trish mit talál ki, mert az egyértelmű, hogy amikor Ghornnal találkozik, a doboz nem lehet a birtokában. Mert Ghorn nem tűnik olyan félének, akinek lelkiismeret furdalást okoz, hogy kitörje a nő nyakát és elvegye tőle a dobozt.

 

9. Fejezet

 

"Az Új Köztársaság kettő, módosított Z-95-ös Incom vadászgépet bocsátott az állomás rendelkezésére." - egyrészt, ez kicsit még az Új Köztársaság részéről is gáznak tűnik. Főleg, hogy például az Ahsokában a határvidéki Lothalra képesek voltak az új E-szárnyúakból küldeni. Oké, egy peremvidéki orvosi állomásra nyilván nem kellenek a legújabb T-70-esek, de akkor is, még az Adelphire is jutottak BLT-k és T-65-ösök, pedig az Adelphi Rangerek az új Köztársaság határán kívül is járőröznek, egyebek mellett a Tatooine-t is magába foglaló Arkanis-szektorban. Szóval, ha ilyen helyre jutnak T-65-ös X-szárnyúak, gáz, ha egy határmenti orvosi állomáson, ahol azért a betegek védelme elég fontos lenne, csak kivénhedt Z-95-ösök vannak.

Másrészt, jelenlegi tudomásunk szerint Z-95-ös semmilyen formában nem szolgált az Új Köztársaság Védelmi Erőben. Se a hagyományos Headhunter, se a Köztársasági Nagy Hadseregnek gyártott "klón" altípus. Y-szárnyúak jobbak lennének itt, egyrészt simán jók bázisvédelemre, másrészt nem sokkal fiatalabbak, mint a Z-95-ösök, és az ÚKVE is használja őket. Ja, és nem kell a névbe az Incom, az a gyártó neve. A T-65, T-70 és T-85 is Incom ilyen téren, bár a Z-95-ös részben Subpro is, mert közös fejlesztés. A típus neve Z-95 Headhunter.

Harmadrészt, Z-95-ös, most komolyan? Uncsibb típust keresve sem találni. Mindenki, aki nem akar X-szárnyút szerepeltetni, de azért mégis szeretne X-szárnyút szerepeltetni, az a fantáziadús "X-szárnyú klón" Z-95-öst pakolja be. Ugyanolyan, mint az X-szárnyú, csak egy pár szárnya van, nem kettő. Hűdek*rvára megerőltették magukat a kitalói. Kábé mint a Knights of the Old Republic és a The Old Republic dizájnerei. Öreg hajót akarsz? Ott az Y-szárnyú és az A-szárnyú, előbbi már a klón háborúkban is volt, utóbbi egy évvel rá már szolgálatban állt. Ráadásul mindkét típusból használhatsz vénebb változatot, hiszen az Y-szárnyú esetében ott vannak a TCW-s kétüléses BTL-B-k, A-szárnyúból meg a Rebels idejében használt agyonpáncélozott, nehézfegyverzetű változatok (az alapmodellek, később ezeket módosították a lázadók és lettek könnyű páncélzatúak és fegyverzetűek, ahogy az ep6-ban láttuk őket). Vagy, ha nem akarsz ÚK hajók közül válogatni, ott vannak az Alpha-3 Nimbus V-szárnyúak, a Torrentek, az ARC-170-esek, az Eta-2-esek és a Delta-7B-k. Bármi, csak ne Z-95!!!! :chainsaw:

(Persze nyilván maradhat a Z-95, szóval ne vedd komolyan a fenti kifakadásomat - legalábbis a harmadik bekezdést, az első kettő azért hordoz magában igazságot, tényleg nem szolgált Headhunter az UK-ban eddig, és fura az eddigiek ismeretében, hogy ezt a típust alkalmazzák. Csak amennyire szeretem a Star Wars űrhajóit, annyira utálom a Z-95-öst. :evil: )

 

"azt jól tudta, hogy a veterán hajók a Gozanti ellen aligha tarthatnának ki sokáig, ha bármiféle ütközetre kerülne sor" - Miért is? A Gozanti alsó hangon is klón háborúk előtti hajóosztály. Már az ep1-ben is látni olyat Qui-Gonék mögött Mos Espába bemenet, ami később a Birodalomban szolgál. Ráadásul a Gozanti teherhajóként kezdte, csak a klón háborúk idején kezdtek hadihajó altípust is gyártani. Ugyanakkor te a könnyű cirkáló változatot haszálod, ami még mindig elsősorban teherhajó.

 

"Ha kiküldi a vadászokat, azonnal jelentkezzenek be." - honnan küldi ki? Nincs az az isten, hogy egy Gozanti belsejében elférjen akárcsak egy A-szárnyú is. Vagy nagyon üres a bele, értsd: a folyosókat is elbontották. Legfeljebb külső dokkolókon lehetnek vadászok, azokat viszont nem kiküldi, hanem elereszti. Plusz, közben az ellenség mit csináljon? Várják ki, míg a pilóták befejezik a csicsergést Sato parancsnokkal? Vagy valószínűbb, hogy míg Sato csicsereg a pilótákkal, azokat szépen kinyírják.

 

"Jelentkeztesse be a fegyverkezelőket, szeretném, ha megerősítenék, hogy a helyükön vannak." - namost, alapvető eljárásrend, hogyha elfoglalták a tüzérek a helyüket, automatikusan jelentik, hogy a helyükön vannak. Plusz, a felkapcsolt ágyúk nyilván valamilyen jelzést küldenek a hídra, hogy az ott lévő tüzértiszt is tudja, hogy a cucc működik, be van kapcsolva. Tehát az élőszóban történt bejelentkezést megerősíti az elektronikus bejelentkezés. Erre Sato még húzza azzal az diőt, hogy feleslegesen újra bejelentkezteti a tüzéreit? Trish csak a műszrekeben nem bízott, Sato már a műszrekben és az embereiben sem. LOL! Itt senki nem bízik semmiben és senkiben, mindenkinek és mindennek kétszer-háromszor kell megerősítenie mindent és mindenkit. :P 

 

"Pajzsok 85 százalékon – közölte Sato fennhangon a beosztottakkal." - a parancsnok tesz jelentést a beosztottaknak? :o 

 

"Talán lefoglalja az átvizsgálás." - vagy lelőtték és éppen egy rohamosztagos szakasz gyilkolja halomra az állomás személyzetét, mert te, Sato húgom, még arra sem vagy képes, hogy ebben a szent minutumban odaszólj nekik és megkérdezd, mi az Erő fütyije van ott. Hűdehülye! :facepalm:

 

"Nyilván a teherhajó miatt volt az egész, ahogy azt sejtette." - és ennek ellenére mégis látványosan ignorálja az összes fényreklámos vészjelzést... :roll: 

 

"mennyit a TIE vadászok ellen" - ezt kérdeznie kell? Sato miféle köztársasági katonatiszt? A bunkósbot és a csúzli kivételével kábé minden hatásos a TIE vadász ellen. :lol:

 

"Bryan megint előregondolkodott egy lépéssel, ami határozottan tetszett a parancsnoknak." - nekem is határozottan tetszik, mert eddig Bryan az egyetlen jó parancsnok. Nem lehetne véglegesen kinevezni, Satót meg elküldeni kapálni a Dantooine-ra?

 

"Allanar, N3-as teherhajó, Maze, itt Arvin Sato, a Zeta-5 orvosi állomás parancsnoka. Nyugtázzák a vételt." - ééééééééééééés még mindig nem a fedélzetre felküldött embereit hívja... :45:

 

"Ezt az információt is feljegyezte magában, majd újra bekapcsolta a mikrofonját." - remélem, azzal a kitétellel jegyzte fel, hogy ezt az infót Bryannek már 30 perce át kellett volna adnia. Oké, Bryan se legyen parancsnok. Úgy jelent, hogy az információk felét elhallgatja a felettese elől. Bár lehet, hogy azért, mert így könnyebben megszerezheti a helyét? Hm... Talán ez a Bryan agyafurtabb, mint elsőre gondolná az ember. :hmm: Szerintem ő Snoke! :D 

 

"Értékelném, ha bemutatkozna, ahogy én" - igen, az udvariaskodás sokkal fontosabb, mint megtudni, mi a frász van a 20 perce a fedélzetre küldött embereivel. Imdánivaló, hogy ez a Sato mennyire aggódik a beosztottjaiért. Szegény Howler és névtelen társa már akár az űrben is keringhetnek. :death:

 

"A támadó azt állítja, hogy az Önök fedélzetén van egy utas, aki hozzájuk tartozik. Igaz ez?" - Sato néni, hát ilyet egy szóval sem állított a derák mon capitain. Csak annyit mondott, hogy adjanak át neki egy lányt. Pont. Szerezzetek egy random lányt, oszt adjátok oda neki. Viccet félretéve, a Gozanti kapitánya tényleg nem indokolta, miért kéri a lányt. Vad feltételezés az, hogy hozzájuk tartozik.

 

"Idehallgasson, Trish kapitány, a Zeta-5-nek semmi köze a maguk vitájához. Rendezzék a nézeteltérésüket, és távozzanak." - van egy brutálisan vakmerően hajmeresztő ötletem. Kapcsolják ki a vonónyalábot, hogy távozhassanak, amit úgyis akartak, csak a vendégmarasztaló vonónyaláb miatt nem jött össze. De még előtte: SATO KÉRDEZZE MÁR MEG, MI A FRÁSZ VAN AZ EMBEREIVEL???? :) 

 

"lőelemképző" - ez véletlen nem lőképelemző akar lenni? :hmm:

 

"de a vadászokat pontos találattal ki tudjuk iktatni" - a pontos találtaok már csak ilyenek, kárt tesznek abban, amit pontosan eltalálnak. A pontatlan találatok viszont rendszerint nem ilyenek, azok pontatlanságukból fakadóan ártalmatlanok. :P De most komolyan, TIE vadászokról van szó. Milyen pontos találatok? Minek ide elemzés? Megdobod kővel, és leesik az égről. Ha legalább TIE/fo-k vagy /sf-ek lennének, akkor okés, de itt birodalmi TIE vadászokról volt szó, vagyis legjobb esetben is TIE/IN-ek, de felteszem, ezek csak szimpla /ln-ek.

 

"Siessenek, Maze – felelte Sato türelmetlenül. – Öt percünk maradt, mielőtt a Gozanti újra követelné a kislány átadását." - én most csak a hecc kedvéért lemértem ezt a kis beszélgetést stopperrel, de még az indokolatlanul masszív hatásszüneteimmel együtt is 2 perc 15 másodperc volt mindössze. Ami már több, mint amennyinek olvasás közben gondoltam, ami kábé 1 perc volt. Szóval kicsit húzós az, hogy számukra 10 percig tartott. (Mielőtt szándékos szívózásnak gondolnád, én mindig így igyekszem meghatározni az eltelt időt. Eljtászom hangosan a beszélgetést egy stopper kíséretében. Így reálisabbá tehetem az idő múlását.)

 

"Csak remélni tudta, hogy nem fog az egész állomás a végzetébe rohanni a döntése miatt." - tekintsünk el attól, hogy bemondásra hisz Trish-nek. Hogy feleslegesen újra bejelentkezést kér a tüzéreitől. Hogy a pilótáit rádiózásra kényszeríti azokban a percekben, amikor támadás fogja érni őket. Hogy teljesen ellenőrizetlenül hagyott egy potenciális veszélyforrást. Hogy még egy mezei TIE vadász képességeit sem képes felbecsülni számítógép nélkül. Oké, rendben. Mondjuk már ez is elég lenne ahhoz, hogy jobban járnánk, ha fát vágna a Kashyyykon. Ami engem itt és most foglalkoztat, hogy...

Spoiler

SATO MIÉRT NEM HÍVTA MÉG FEL HOWLERT VAGY KÉRDEZTE MEG TRISH-TŐL, HOGY MI A PÉK FÜTYIJE VAN A HAJÓRA FELKÜLDÖTT EMBEREIVEL?????? :fuck2:

 

Előre bocsátanám, hogy most annyira nem fogok finomkodni. Előre is bocsi, ha bántónak találod.

Ez a fejezet - szerintem ezzel nem okozok meglepetést - nem tetszett. Folytatódott az, amit a 7. fejezetben már kifogásoltam. Sőt rosszabb a helyzet a pánikoló, kapkodó, balf*szkodó legénységgel. Korházi állomás, okés, de amit eddig az ÚK-ról tudunk, hogy az ilyen állomásokra az Új Köztársasági Védelmi Erő katonáit teszi fel. Hát még egy rabszállítón is ÚKVE katona volt. És maguk a katonák nem voltak rosszak, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy az Ellenállásban az ÚKVE-től dezertált emberek szolgáltak. Ez nem egy civil állomás. És, ha még nem is estek át a tűzkeresztségen, nem hiszem el, hogy az egész állomáson csak olyan emberek vannak, akik azonnal pánikba esnek, amint szembekerülnek olyan helyzettel, amire kiképezték őket. Hát hogy nézne már ki egy hadsereg, ami ilyen emberekből áll? És ne mond nekem, hogy itt nincsenek katonák, amikor tüzérek és vadászpilóták vannak az események sűrűlyében. Az képtelenség, hogy a Z-95-ösöket nővérek, a lövegeket meg sebészek kezeljék. ;) Sato is katona, Bryan is az, ahogy a tüzérek és a pilóták is. Még szegény lesemsz*rt Howler és a társa is az. Ez az egész így hollywoodi állomképesen amatőr. Ez nagyon nem tetszett. Az meg, hogy Sato egy szóval sem említi a Maze-re felküldött embereit, mi több, letudja annyival őket, hogy biztos el vannak foglalva, hát szimplán nevetséges. Tőle aztán agyon is lehetnek lőve.

A fejezet olvasása közben amúgy ez jutott eszembe:

 

Remekül el tudod kapni a helyszínek hangulatát és a karaktereket, pláne az ismertekét. De az új figurákat is szépen tudod vezetni. A kukacoskodásom ellenére vélem így. Szépen vezeted Trish-t, ügyesen kezeled Ghorn-t, és a kislánnyal brillírozol. De a sztori katonai szegmense, hát az finoman szólva sem megy. Úgy érzem, mintha ezeknél a Transformers-szintű mozifilmekben látott marhaságokra támaszkodnál a józan paraszti ész helyett. Mintha ezekbe a szitukba nem tudnád beleélni magad. Nem tudod Sato bőrébe beleképzelni magad. Talán azért, mert idegen számodra a militarista gondokodásmód. Nem tudom. De nagyon érződik, hogy ez a része a történetnek nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Remekül el tudod kapni a helyszínek hangulatát és a karaktereket, pláne az ismertekét. De az új figurákat is szépen tudod vezetni. A kukacoskodásom ellenére vélem így. Szépen vezeted Trish-t, ügyesen kezeled Ghorn-t, és a kislánnyal brillírozol. De a sztori katonai szegmense, hát az finoman szólva sem megy. Úgy érzem, mintha ezeknél a Transformers-szintű mozifilmekben látott marhaságokra támaszkodnál a józan paraszti ész helyett. Mintha ezekbe a szitukba nem tudnád beleélni magad. Nem tudod Sato bőrébe beleképzelni magad. Talán azért, mert idegen számodra a militarista gondokodásmód. Nem tudom. De nagyon érződik, hogy ez a része a történetnek nem megy.

Köszi az őszinte visszajelzést. Nem tudom, nálam működött. :D Valószínűleg azért, mert ez a vonal tényleg távolabb áll tőlem, és valahogy így képzelem el. Szerintem egy mezei olvasó is így képzeli el. Aki jobban szakavatott a témában, az a fentebbi részleteken abszolút jogosan fennakadhat. Még megfontolom, hogy mi az, ami ezekből alakítható, és mi az, amihez ragaszkodom. :P 

 

Mindenesetre köszi a tételes listát!

 

Ja, és azért remélem folytatod. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Szerintem egy mezei olvasó is így képzeli el.

Az tök mindegy, hogy az olvasó hogyan képzeli el. Te vagy az író. Te neked kell vezetni az olvasó képzeletét. ;) 

 

1 órával korábban, Donát írta:

Ja, és azért remélem folytatod. :)

Persze, a sztori érdekel és eddig fent tudta tartani az érdeklődésemet. Csak közben extraként drukkolok, hogy Sato elmenjen Corelliára heggesztőnek, esetleg Naboo-ra festőnek vagy Cantonicára osztónak. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.