Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

A tegnapi véleményemet fentartom. ********. A csillaghoz képzelje el mindenki a legdurvább káromkodást. Még most sem megy az ncore. Ez így nagyon gáz. Amikor bithut szivatták 1 hónap múlva indult újra. A gond az hogy esetleg az adatbázis megszünt. Azaz újra kell magunkat hivatni. Tök jó arányom volt, minden ok, erre a g*****ny rendőrők nem beleköptek? Na ezért vagyok én 3 torrentoldalon fent. VELEM nem szórakoznak holmi jogvédők. Annyira elővenném a shotit. :hehe: Mi az hogy több millió emeber szórakozását tönkreteszik? Holott a zsaruk is torrenteznek vagy van haverjuk aki hordja nekik az ingyenfilmet.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek nem sima zsaruk voltak, hanem a speciális ügyosztály. :hehe:

 

 

Akkor is golyót nekik. Tök jól felépítettem az arányomat, minden ok volt ezek meg beleköptek. Komolyan elképesztő, hogy több millió embert hozzáférését korlátozzák a torrenthez. Kit érdekelnek a szerzői jogok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én is regeltem egyre, mert free napot tartanak :hehe: Gondolom most ha nem térnek vissz az eddigi nagyok, majd a kisebbek felfutnak. Már ha nem kapják el a fő seedelőket akik eddig nyomatták a cuccost felfelé.

 

 

Remegek a dühtől komolyan. Minek kell ebbe beleszólni? A gazdag g*****ny megveszi én meg letöltöm. Tiszta sor volt eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerzők tehetnek egy szívességet. Mintha eddig éheztek volna vagy vlami. Néztem anno az MTV-n ezt a Crebbs vagy miféle műsort melyben az otthonaikat mutatták be. Szóval ne panaszkodjanak. De még a magyarok se. A jogvédőknek hála olyan árúra pakolják rá a jogdíjakat melyek nem is kötődnek hozzájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok. Itt annyit olvasok ám a nagy igazságérzetről. Hát most hun van? Elvették az ingyenfilmet? Az ingyenzenét? Az ungyenjátékot? Lesz másik, nem?

Igen, a rendőröknek ez (is) a dolguk. Ha végzik, az a baj, ha nem végzik az a baj.

Nem akarok álszent lenni. Van nekem is ilyen cucc. De ha nem tudom azonnal megnézni, mert a haver nem tudja megszerezni, akkor kivárok, és nem anyukázok. Mert úgy érzem, nem lenne igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerzők tehetnek egy szívességet. Mintha eddig éheztek volna vagy vlami. Néztem anno az MTV-n ezt a Crebbs vagy miféle műsort melyben az otthonaikat mutatták be. Szóval ne panaszkodjanak. De még a magyarok se. A jogvédőknek hála olyan árúra pakolják rá a jogdíjakat melyek nem is kötődnek hozzájuk.

 

Ja mutatják milyen sanyarú sorsuk van a színészeknek, majd bejön a képbe Nemcsák Karcsi háza aminek a kilincséért én 20 évet dolgoznék. Pofa alapaállásba holmi szerzői jognál főleg Hollywoodban. Majd megveszik a gazdag nyugatiak 40 euroért a játéko,t filmet.

 

Ody: Belelovallom magam mert még mindig nem működik az ncore aminek a tagságáért én sokat tettem és baromi jó arányom volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok. Itt annyit olvasok ám a nagy igazságérzetről. Hát most hun van? Elvették az ingyenfilmet? Az ingyenzenét? Az ungyenjátékot? Lesz másik, nem?

Igen, a rendőröknek ez (is) a dolguk. Ha végzik, az a baj, ha nem végzik az a baj.

Nem akarok álszent lenni. Van nekem is ilyen cucc. De ha nem tudom azonnal megnézni, mert a haver nem tudja megszerezni, akkor kivárok, és nem anyukázok. Mert úgy érzem, nem lenne igazam.

 

 

Pontosan. amennyitit érnek. Ingyen igen. És? Keveset keresőknek ez jár. A gazdag kiadók meg elmehetnek a...... Nem majd 12000-et kiadok egy játékért. Nonszensz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába mondjuk azt, hogy nem érdekel a törvény, meg a szerzői jogok. Ők meg azt mondják, hogy igenis fontos. Ők is mondhatják, hogy nagy ívből tesznek a 7000 Ft-os Bluray-filmek miatti nyafogásra. Vagyis az éremnek két oldala van.

El kell fogadni, hogy a torrentezés paklijában benne van, hogy időnként lekapcsolnak egy-egy nagy halat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába mondjuk azt, hogy nem érdekel a törvény, meg a szerzői jogok. Ők meg azt mondják, hogy igenis fontos. Ők is mondhatják, hogy nagy ívből tesznek a 7000 Ft-os Bluray-filmek miatti nyafogásra. Vagyis az éremnek két oldala van.

El kell fogadni, hogy a torrentezés paklijában benne van, hogy időnként lekapcsolnak egy-egy nagy halat.

 

 

Én nem fogadom el. Ők meg abszólut nem érdekelnek. Tele vannak pénzzel, fogják be. Milliárdosok pofáznak ,hogy megkárosítja őket a torrent. És? Az isten pénze nem elég ezeknek? Mások meg 70000 ft nyugdíjból élnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. amennyitit érnek. Ingyen igen. És? Keveset keresőknek ez jár. A gazdag kiadók meg elmehetnek a...... Nem majd 12000-et kiadok egy játékért. Nonszensz.

Hát itt a gond valahol Frenkie. Én nem érzem még így sem, hogy ez jár. Ez egy kiskapu, de én akkor is jobban élvezem azt a filmet, ha megveszem. Még ha csak 500Ft-ot adok érte, mint ma a supervolcanoért a közértben. És félre ne érts, nem ítéllek el. Teljesen megértem. De azt nem tartom jogosnak, hogy a rendőrt épp a munkája elvégzéséért szidjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor azt mondjátok meg honnan fogjuk leszedni a sorozatokat? Pl a Lostot? Vegyük meg 7 rongyért egy évadot? Különben itt a lionk amin nagyon fel vagyok háborodva. Méghogy megkárosítjuk ezt meg azt. Hát a haknikból mennyit szednek össze?

 

http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tu...H7xUGfm4mAOo%3D

 

Lada: Mégegyszer mondom. A szerzők rinyálása abszólut nem érdekel. Majd ha Tom Cruise emiatt 1000 ft-ot kap és be kell költöznie egy budapesti panelba akkort szólj. de amíg 20 millát kap dollárban 3 havi munkáért addig csend legyen ám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy is lesz új hely. De akkor is fura, hogy fújni kell azokra akik a termékeket létrehozták, mert ők milyen gazdagok. Ha neked lenne egy jól menő céged, és gazdag lennél, akkor bármelyik munkásod lophatna a gyárból? Elvégre Te úgy is gazdag vagy, minek a haszon neked?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként 7 éve járok Németországba és az árak szinte dettó ugyanazok, mint otthon. Csak éppen a fizuban van "némi" különbség.

A németeknél a segélyből élők is el tudnak menni nyaralni. Náluk csak az hajléktalan, aki már tényleg nagyon agyhalott-lúzer.

Szóval az árakkal otthon nem lenne nagy gond. Ultragáz országban élünk, ez van. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként 7 éve járok Németországba és az árak szinte dettó ugyanazok, mint otthon. Csak éppen a fizuban van "némi" különbség.

A németeknél a segélyből élők is el tudnak menni nyaralni. Náluk csak az hajléktalan, aki már tényleg nagyon agyhalott-lúzer.

Szóval az árakkal otthon nem lenne nagy gond. Ultragáz országban élünk, ez van. :hehe:

 

 

Pontosan. Majd ha itt is annyi lesz a bér mint Németországban akkor lehet rinyálni miért nem vesszük meg a dolgokat. De addig? A havi bér tizede egy játék? Hát jóhogy nem veszik meg.

 

Ody: Ha nekem 1 miiliárd forint vagyonom lenne akkor először is annyi fizetést adnék a beosztottnak hogy ne érje meg neki meglopni engem. De ha adok neki havi 8 nettót akkor nekem kuss, hisz még jóhogy a jobb élet reményében lop. Ja és a termékek létrehozói tényleg gazdagok. A legócskább kocsi a Porsche. De sajnálom őket.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyünk egy sarkított példát: ha éhezik a gyerekem és lopok egy gazdagtól, az alapvetően ugyanúgy lopás. Attól, hogy én másnak árzem a törvény még nem fog megváltozni.

Ami talán ebben az egészben a lényeg szerintem, hogy nincs jogunk felháborodni, mert lekapcsoltak egy torrentoldalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada: Mégegyszer mondom. A szerzők rinyálása abszólut nem érdekel. Majd ha Tom Cruise emiatt 1000 ft-ot kap és be kell költöznie egy budapesti panelba akkort szólj. de amíg 20 millát kap dollárban 3 havi munkáért addig csend legyen ám.

 

Frenkie. De akkor is ők dolgoztak a filmen, a játékon, amin mi ingyen szórakozunk. Ezt lásd már be. :hehe: És Ody teljesen jól mondja. Végül is csak 200000 felhasználó ugye? Mondjuk mind letölti a Lost valamelyik szezonját részét. 200000X7000. Nos, innét nézve ez csinos összeg. És nem csak ezt lehetett letölteni, hanem szinte mindent. Lesz másik. Persze nem holnap. És lesz újra jó arány.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, akkor csináld utánuk. Nincs joguk ahhoz a pénzhez? Csináld te is. Rajta, írj egy könyvet és adasd ki. Menj be a színházba és lépj fel. Csinálj egy filmet! Egy sorozatot. Állja a kamera elé, mögé, alá, fölé. Rajta! És már megint csak a gazdag réteget látod, abban a nyamvadt színházban dolgozó díszletezőt, a kameramant, az animátort vagy a szerkesztőket már megint elnyelte a szemed elől a föld. Szerinted őket nem lopod meg? És ők is annyit dolgoznak, mint te, pontosan ugyanannyiért, vagy, mivel mi ilyen helyen élünk, még annyit sem keresnek. De te őket is lopod, süsd meg! Nem csak a nagyokat, a kicsiket is. És a franc belé, az a színész is megérdemli, aki hét hónapon át minden nap belebújik ugyanabba a szereplő bőrébe éveken át, hogy te ingyen élvezhesd azt a 45 percet hetente. Persze, dögöljön éhen, mert elvették a játékot, ami helyett eleve, most is van (mintha pont te beszéltél volna három különböző regről, tán nincs fenn a sorozat, amit nézel?), és lesz is még vagy száz másik jövő héten. 1 mínusz, maradt 99 másik, k*rva nagy tragédia történt :hehe:

Az arány meg már ne legyen összemérve egy munkával. Azért marhára kell dolgozni, reggel bekapcsolni a klienst, este meg le. Rohadt nagy meló... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, azért ha mi vagyunk azok akik illegálisan töltünk végeláthatatlan mennyiségeket, nehogy már mi legyünk halálosan felháborodva ha tesznek pár jelképes lépést a megállítására.

 

Az meg ezerszer meg lett beszélve hogy itt nem csak arról van szó hogy Tom Cruise nem veheti meg a magánrepülőgépét ha továbbra is letöltünk, ezrek vannak egy film/sorozat/játék mögött, a takarítót is meg kell fizetniük.

 

Frenkie amúgy sorozatokat épphogy lelehet tölteni legálisan ha tv-ripről van szó, tehát nem feltétlenül kell súlyos ezreket fizetni egy évadnyi Lostért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Mennyiért bújik a színész részenkénet a szereplő bőrébe? Elárulom. Minimum 100000 dollárért. RÉSZENKÉNT. Átszámoljam forintra? Felesleges. Te hol keresel ennyi pénzt? Bújjak a bőrébe? Minek? Így is tudom, hogy egy nulla meló.Beáll felveszik(max 4-5 óra) aztán hazamegy. Baromi megerőltető. Fizetnek neki mindent(szállás stb). Menjen ki aszfaltozni 38 fokban, vagy a bányába le. Nehogymár a színészetet munkának tartsuk. Vagy a rádiós műsorvezetést. Bochkor Gabi napi 4 órát vezet műsort ahol csak dumál 50-szer annyiért amiért más megrohad napi 10 órában, 10-er végez. Mindjárt könnyet hullajtok érte.

Nem akarok veled megint összekapni, úgyhogy hagyjuk már ezt. Te is azt mondod lesz más. Azaz egyetértesz a warezzal. Én is és nem is tagadom.

Amiket felsoroltál melókat az mind könnyü. Le kell mondani a pénzéhségről és minden ok lesz.

Minek neki a 100 millió dollárhoz még 2? Elégedjen meg annyival oszt kész.

De nézzük a zenekarokat,. Komár 180 rongyot szakit fellépésekként. Ha heti két fellépése van akkor az havi 1,2 millió forint. Ezekután ha senki sem veszi meg a lemezét akkor is ennyi jövedelem van. Elégedjen meg ennyivel hisz más havi 80000-ért gürizik árufeltöltőként valami áruházban. Tegye össze a két kezét hogy a havi 1,2 milka megvan.

Na ezért tartom felháborítónak a rendörség és a jogvédők intézkedéseit. Merta gazdag zenésznek kell még több. Kit károsítok én meg a Call of Duty letöltésével? Senkit. A nyugatiak majd megveszik és abból lesz bevétel és mindenki jól jár. Ilyen egyszerű ez.

 

Különben lesz*rom, mert a bithu müködik oszt bekaphatja a rendőrség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megengeditek, hogy hozzászóljak:

 

Először is a mi kedves SÜNdörségünk természetesen megéri a forint huszát... ez nem kérdés, de azt kell mondjam ebben az esetben NEM őket kell szidni. Ha már mindenképpen szidni kell valakiket, akkor azok a "jogvédők". Pontosabban a ProArt és az ASVA... akik ehhez a razziához aszisztáltak és eleve a feljelentést tették.

(Természetesen a rendőrök között is torenteznek sokan... sőt a fantasztikus "jogvédők??" közt is vannak szép számmal) illetve azon háztartások 98%-ában (ÁLLÍTOM!!!), amikben van DVD lejátszási - vagy bármilyen filmnézési - lehetőség VAN ÍROTT vagy MÁSOLT FILM és/vagy zene!

 

A lenti vitához is hozzászólva... én megértem Frenkiet még ha én nem is teljesen így látom a dolgot ahogy ő.

Először is... ha lehetőségem lenne rá (értsd PÉNZEM :hehe: ) hogy megvegyem az összes cuccot, amit szívem szerint megvennék (könyvek, zenei albumok, filmek mostanában már inkább Blu-Ray-en, sorozatok, fantasztikus gyűjtői kiadások, stb...) habozás nélkül megvenném őket. Még így is ... csórón is törekszem arra, hogy amit nagyon szeretnék megvenni előbb vagy utóbb megvegyem. Sajnos nem mindenki gondolkodik így... van aki tele van lével mégsem képes megvenni ezeket a termékeket, mert mé ha ingyé is beszerezheti? (Ezt a mentalitást én is mélységesen elítélem)

 

DE!!! azt látni kell, hogy TÖBBNYIRE akik letöltenek és így ingyen jutnak filmekhez, zenéhez, stb.... azok ha megszűnik ez az ingyenes lehetőség !!!!AKKOR SEM!!!! fogják megvenni a boltban. Az ASVA és a ProArt mit hisz, hogy Magyarország most ez után a razzia után lendül fel gazdaságilag, mert mindenki rohan a boltokba megvenni a cuccokat letöltések helyett? Nagy frászt!!! SEMMI sem fog változni... nem lesz nagyobb forgalma a boltoknak ezután sem. Nem egy "online bevásárlóközpontot" kapcsoltak le ezzel a húzással... hanem ez egy komoly érvágás volt... még akkor is ha pár hét vagy 1-2 hónap múlva úgy fog újra működni minden (vagy majdnem minden) mintha misem történt volna... ezalatt az idő alatt viszont amíg ez a pangás lesz SENKI sem fogja megrohamozni a boltokat, hogy megvegye azt amit egyébként letöltene de mivel most nincs lehetősége letölteni így megveszi... ha van olyan ember aki ezt tényleg így gondolja az rohadt nagy tévedésben leledzik sajnos!

Tehát szerzői jog ide vagy oda.... ez egy rohadt nagy benézés volt a mélyen tisztelt jogvédőktől. Tényleg nem tudom ilyenkor mit érzehetnek... élvezkednek az 50+ szerveren, amit elvittek? (Holott elvileg csak a HDD-ket lett volna joguk elvinni nem a FULL gépet!) és hogy fúúú mekkora fogás de nembaj... a rablók, elmebeteg gyilkosok, adócsalók, korrupt emberek, stb... had szaladgáljanak őket veszélyesebb üldözni mint a szerencsétlen letöltőket... meg hát a letöltő egyébként is nagyobb bűnöző, mint az imént felsoroltak! ÜberGigaLOL!

 

Másik ... TANULMÁNYOK bizonyítják, hogy bizonyos értelemben a warez és a p2p még elő is segíti a kereskedelmet... valamint az is bebizonyosodott, hogy a kapzsi kiadók, akik a fenéért sem hajlandóak haladni a technikával/a korral (ugye az ő fizetett bérenceik a jogvédők) olyan szinten ferditík el a "károkat", hogy az valami HIHETETLEN! Komolyan.. megkeresem majd az írást, ami ezzel foglalkozott... döbbenet!

Amerikában vagy hol egy adott év összes letöltésének kb 35 vagy 45%-át (nem emlékszem már) kollégiumi szervereken bonyolítják... akik elkezdték átnézegetni (független elemzők) saját szakállukra ezeket a számokat valahogy sehogy sem kapták meg ezt a számot.... mi volt a válasz? Ja bo... elírtuk ... igazából csak 5%! Na PFFFF!

Illetve arra sem voltak hajlandóak az amerikai jogvédők, hogy kiadják azokat az adatokat, amik szerint a felmérésük alapján mittomén hány ezer munkahely veszett el a letöltők/letöltések miatt és hogy összesen hány (száz)millió dollárral károsították meg az államokat. MIÉRT? Ha ez tényleg így van.... miért nem vizsgálhatta meg az Ő statisztkai adataik alapján egy független elemző csoport? Mert ROHADTUL ferdítenek! Egyszerüen semmi sem igaz az Ő felméréseikből.

 

PirateBay per pár éve. Kiderült, hogy az ítéletet meghozó bíró ELNÖKSÉGI TAGJA egy jogvédő szervezetnek. No comment! (Elfogulatlanság mi... pont bírói részről) PB-s srácok fellebbeztek és ELUTASÍTOTTÁK a fellebezést!

 

Nem "szegény" énekeseket, zenészeket, színészeket és külömböző művészeket kell bántani.... hanem a (Uram bocsá a szóért) görény!!! kiadókat, akik NEM KÉPESEK fejlődni, változni... idomulni az igényekhez!

 

Nem annyira fekete fehér ez a téma mint sokan hiszik! Nem ám!

 

(Az adathordozókra kivetett - nem kevés - jogdíjról -> ugye ArtisJus <- már nem is beszélve.... ami eleve azt feltételezi, hogy büdös állat bűnöző vagy te, aki megveszed az adathordozót, mert ÚGYIS letöltött illegális tartalmat fogsz rámásolni/ráírni... véletlenül sem backupként fogod felhasználni vagy saját videók, fotók archiválására... nem! Te tolvaj vagy és lopni fogod a filmet, zenét, stb!! Én ezt szvsz kikérem magamnak!) - nem is veszek idehaza CD-t, DVD-t :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.