Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Riddick: Te vagy az én emberem. Tényleg az üres cd árában benne van a jogdij. Hát akkor most pereljem be a rendörséget? :hehe:

Amúgy minden szavaddal egyetértek. Azt hiszik az állatok, hogy most majd mindent megvesznek? Nem a bithuról letöltik azt kész. YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Mennyiért bújik a színész részenkénet a szereplő bőrébe? Elárulom. Minimum 100000 dollárért. RÉSZENKÉNT. Átszámoljam forintra? Felesleges. Te hol keresel ennyi pénzt? Bújjak a bőrébe? Minek? Így is tudom, hogy egy nulla meló.Beáll felveszik(max 4-5 óra) aztán hazamegy. Baromi megerőltető. Fizetnek neki mindent(szállás stb). Menjen ki aszfaltozni 38 fokban, vagy a bányába le. Nehogymár a színészetet munkának tartsuk.

Na ez a baromság (elnézést, nem te, hanem amit írtál)

Először is azt a szöveget meg kell tanulni. Nem minden színész improvizál.

Másodszor pl ha komoly maszkja van - sci-fi sorozat, film esetén gyakori, néha órákig tart fel meg levenni, és akkor add hozzá a forgatási időt.

A napi forgatás nem ám 4-5 óra, hanem gyakran 10-12! És a főszereplők - akik a nagy lét kapják - azok bizony gyakran végigjátszák ezt az időt.

Igaz, kaszkadőr sok mindent megcsinál, de hányszor hallani, hogy megsérült a színész a forgatáson.

Sorolhatnám.

Igenis, megerőltető lehet, fárasztó, akár elhiszed, akár nem. És igen, munka.

Lejjebb Dzséjttel maxima egyetértek, és talán jobban kifejtem amit most írtam, de a gyereket vinnem kell bölcsibe. :hehe:

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ne aggódj Phobos, eddig sem törődtek a kisemberekkel, ezután sem fognak. A nagyokra utaznak. Félnivalója az ncore és társai üzemeltetőinek van.

Ezt én is így tudom, azért is nem kezdtem el a kardomba dőlni nagy hirtelen :D

 

Még most sem megy az ncore.

Tegnap olvastam, hogy talán a jövő héten lesz valami, aztán ki tudja. Mindenesetre reménykedem, hogy le voltak valahol még mentve a felhasználói, stb. adatbázisok, és újra tud indulni az oldal.

 

Úgy is lesz új hely.

Lesz (nekem van is másik, mert nemrég meghívott kolléga), de attól még nagyon fogom sajnálni, ha a 4 év, amit ezen az oldalon töltöttem, csak úgy eltűnik a semmibe a viszonylag nem rossz arányommal, meg azzal a tudattal, hogy ott már több mindent tehettem, mert volt hozzá jogosultságom. Máshol meg lehet mindent kezdeni a nulláról. Arról nem is beszélve, hogy a legjobb hazai oldalt kapcsolták le :hehe:

Kb. majdnem olyan szintű nálam az ncore megszűnése, mintha a sagafórum szűnne meg. Persze picit másképp, mert más típusú, de akkor is nagy érvágás.

 

Sok igazság van abban, amit Riddick írt lentebb. Ha nem lehet letölteni (mert amúgy lehet máshonnan, de a nulláról indulva nehézkesebb lesz minden), akkor sem fogjuk megvenni eredetiben, mert nem tudjuk. Amúgy meg a magas fizetéssel rendelkező országban talán még arányaiban többet is torrenteznek, mint nálunk. Ez nem csak a pénzről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a baromság (elnézést, nem te, hanem amit írtál)
Jaja, pl. egy Lost forgatás eltart néha 12-15 óráig, és akkor is a dzsungel közepén kell a sárban igen nehéz jeleneteket felvenniük.

Most nyilván nem akarok nagyon elkanyarodni, de azért azt ne felejtsd el Frenkie hogy itt nem csak a forgatásokról van szó ami miatt nehéz a színészek élete, hát képzeld milyen sz*r lehet ha nem tudsz lemenni a boltba anélkül hogy ne rohamozzanak az emberek és a paparazzik. És se maga a színészet, se a stábtagok munkája se könnyű. Az animátorok pl. van hogy napi 20 órát dolgoznak(nem túlzás!) egy jeleneten minden nap, és nem épp könnyű amit csinálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már mindenki leírta mindazt, amit én (Tenel Ka és Obi1 majdnem szó szerint :hehe:), mire olvastam, már begépeltem ezt a sok maszlagot, szóval csak azért is bejegyzem :D Amúgy Riddicknél a pont:

 

Nem "szegény" énekeseket, zenészeket, színészeket és külömböző művészeket kell bántani.... hanem a (Uram bocsá a szóért) görény!!! kiadókat, akik NEM KÉPESEK fejlődni, változni... idomulni az igényekhez!

Pontosan így van! A színész megdolgozik a pénzéért, még ha vannak olyanok, akik szerint az könnyű pénz (francokat).

 

Dzséjt: Mennyiért bújik a színész részenkénet a szereplő bőrébe? Elárulom. Minimum 100000 dollárért. RÉSZENKÉNT. Átszámoljam forintra? Felesleges. Te hol keresel ennyi pénzt? Bújjak a bőrébe? Minek? Így is tudom, hogy egy nulla meló.Beáll felveszik(max 4-5 óra) aztán hazamegy.

Hát látod, itt a baj, hogy ezt hiszed. Mert van olyan, aki 10-12 órát van ott, nem számítva a sminkelési időt, amikor hajnali négyre megy be, hogy három órát üljön tök mozdulatlanul a sminkesnél (hol csinálod ezt te meg?), aztán este nyolcig álljon a kamera előtt és onnan menjen haza, hogy másnap megint hajnali négyre menjen be. És ezt a 10-12 órát úgy húzzák le, hogy végig úgy kell játszaniuk, hogy TE elhidd, hogy nem őt, hanem a karaktert látod (az olyanokról már nem beszélve, amikor hónapokig nem vagy otthon a családoddal: vegyük csak a Lost vagy a Dr. House esetét, az egyikben egy szigeten töltöd a hónapokat, a másikban a főszereplő van hónapokig távol a családtól, és ez ugye elég jó indok egy család tönkremenéséhez). Ez neked nulla? Nézz utána, beszélgess már el pár színésszel (nem sztárral, normál, iparos színésszel), és ne a pletykarovat és az utálkozó, irigykedő, erősen dogmatikus cikkek hasábjairól tájékozódjál. Vagy nulla dolog megírni egy könyvet? Ja kérlek, sajnos sokan hiszik ezt és keresnek fel úgy, hogy a helyesírás náluk valami régi, halvány emlék, vagy olyan szó szerint fos sztorikkal állnak elő, hogy egy ZS kategóriás film ahhoz képest Oscar gyanús alkotás. Aztán meg ők hőbörögnek, mert hiedelmükkel ellentétben minden kiadó elküldi őket melegebb éghajlatra. Ugyanez igaz a színészre is, sokan hiszik, hogy könnyű, amíg ott nem állsz a színpadon, és nyomod élőben a szerepet több száz ember előtt. Te egyáltalán ki mernél állni oda? Gondold már végig ezt alaposan, és ne csőlátással.

Nem könnyű munka, csak csinálnád egy darabig. Persze nem fizikai munka, de miért csak az munka, amiben fizikailag készülsz ki? Ezek szellemi munkák, bár a színészetnek van erős fizikai jellege is. Vegyük csak a Star Warsot. Hol is forgatták a tatooine-i jeleneteket? 50 fokos melegben a sivatag kellős közepén! Liam Neesonnak és Ray Parknak a tűző napon kellett tucatszámra felvenni az intenzív fizikai mozgással járó párbajjelenetet, ráadásul Parkon nyolc kiló smink és jó pár réteg tök fekete ruha volt, de Neeson sem volt éppen alul öltözve. Ez felér a 38 fokban végzett útburkolással? Ráadásul hetekig voltak ott a napon (az meg külön vicc, azt feltételezni, hogy a stúdiókban vagy a színpadon nincs 38 fok... ebből látszik, hogy sosem álltál színpadon élesben, amikor száz reflektor tűz a képedbe, szó szerint elvakít, mert a közönséget nem látod, dől rólad a víz, és neked elő kell adnod, amiért felküldtek oda - az én esetemben ez intenzív néptáncikálás volt. Hát meg nem mondom, mi volt a rosszabb, amikor a színpadon a reflektorok, vagy mikor a szabadtéri színpadon a tűző nap sütött meg minket :D).

 

Kit károsítok én meg a Call of Duty letöltésével?

Azokat a programozókat, akiket kirúgnak, mert nem folyt be nyereség. Mert tudod, ha valami nem sikeres, akkor nem tudják fizetni az alkalmazottakat, és a stúdiók, mint minden melóhely, azzal kezdi a leépítést, aki a létra alján ül. A programozókkal, az animátorokkal. Őket károsítod. Persze nem feltétlen a Call of Duty-val, de sok "no name" játék letöltésével már bizony igen. Emlékezz csak arra, hogy az utóbbi időben hány stúdió zárta be a kapuit, ezzel pedig hány programozó és animátor lett munkanélküli. Ez azért történt, mert sokan gondolkodnak úgy, mint te, hogy ők ezt megérdemlik, holott megvehetnék (nem arra célzok, hogy te is meg tudnád venni mindet, csak a gondolkodás módra: sokan vannak, akik megtehetnék, de nem teszik, mert azt hiszik, hogy jár neki, mert csak).

 

Meg egy kis etikai kérdés: azért, mert te szegényebb vagy, mint ők, az miért ad jogot a lopásra? Mert ebben a felfogásban kérlek, hagyd nyitva az ajtódat, hadd hozzam el a biciklidet, a TV-det, a számítógépedet, mert hozzám képest te kő gazdag vagy, vagyis nekem jogom van kifosztani téged (bár semmi szükségem rájuk, de hát a warezre is annyi szükségünk van, mint a hátunkba egy baltára). És mivel ugyanaz a szakmánk, te miért is érdemled meg a több pénzt, mint én? Viszonyítás kérdése. Amúgy a számítástechnológia is miért munka? Jószerivel csak ülünk és nyomkodunk egy gombot, mégis többet keresünk (már ha, mert azért a mezei rendszerinfósok közül sincs mindenki agyonfizetve) egy útburkolónál. Pedig a felfogásodban a szakmánkbélieknek is éhbérért kéne dolgozni.

Szóval egyáltalán nem értem, mire alapozva becsülöd le ennyire a szellemi munkát, mikor te is azt végzel. Én is, és csessze meg, nem fizikálisan, de szellemileg például mocskosul elfáradtam, mire a legutóbbi három klipemet elkészítettem, mert három héten keresztül látástól vakulásig csak ezzel foglalkoztam. Pedig egy lyukas garast sem kapok értük. Pedig csak ültem, filmeket néztem, zenét hallgattam és nyomkodtam egy egeret. Nagyon fárasztó, mi? Mégis hulla fáradtan tértem nyugovóra. Szóval miért is becsülöd le a szellemi munkákat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban viszont egyetértek Frenkie-vel, hogy az egész rendszer igazságtalan. és általában a kisembereket szívatják meg.

De ha csak szigorúan a torrentezést és a törvényeket nézzük, akkor be kell látni, hogy jogosan intézkednek a szervek ezekben.

Viszont milyen bénák ebben is a törvényhozók: ha van egy oldal, ahol épp freeleech van és lehúzok pár cumót, de feltölteni nem töltök, akkor nem szólhatnak egy szót sem.

Vagy a rapidshare-ről leszedett cumókkal sincs baj, mivel letölteni M.o.-on bármit le lehet saját használatra.

Vagy mi van akkor, ha olyan cuccokal tartom az arányom, amik szabadon terjeszthetők, és a többi leszedettet nem töltöm vissza? :hehe:

Persze ez nyakatekert példa, de a nyilvánvaló résekre jól rámutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában azért sem szólhatnak, ha visszatöltesz, mert jogilag csak úgy okozol kárt, ha anyagi hasznod van a feltöltésen. Valószínűleg ezért sem cseszegetik a felhasználókat.

 

Abban viszont egyetértek Frenkie-vel, hogy az egész rendszer igazságtalan. és általában a kisembereket szívatják meg.

Ez sajnos az emberi lét velejárója. A nagyok mindig a kicsiket szívatják meg, vagy mert ők is nagyok, vagy mert akiket igazán kéne, azok még náluk is nagyobbak. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mutassák be 110%-ban hiteles dokumentumokkal és számadatokkal, statisztikákkal, hogy a sima mezei letöltő MENNYIVEL károsította meg a kiadókat és jogtulajdonosokat... mert továbbra sem fogják fel, hogy LEGTÖBBEN akkor sem vennék meg a boltban, ha nem tudnak alternatív forrásból ingyen hozzáférni. Ebben az esetben "ülnek a seggükön és nem csinálnak semmit - mármint a letöltők".... Tényleg azt hiszik, hogy most mindenki megy majd a boltokba megvenni azt, amit egyébként letöltött volna? Így vizsgálva ezt az egész razziát az ég világon SEMMI értelme nem volt. Nem lesz tőle több bevétel, nem fog fellendülni a gazdaság, a kiadók nagyfejesei ne ettől várják a sokadik Mercit vagy franc tudja milyen kocsit és még egy nyaraló villát. Ez egy pofon volt a nagy SEMMINEK!

 

Érdekesség:

 

Kattints!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg azt hiszik/hiszitek, hogy most mindenki megy majd a boltokba megvenni azt, amit egyébként letöltött volna?

HiszTEK? Ugyan, mutasd már meg, ki írt olyat, hogy ilyet hinne?

Persze, hogy nem volt értelme a razziának. Sosincs értelme. Éppen ezt írtuk le jó páran: semmi sem változik, hisz egyrészt, maradt éppen elég torrent oldal a világon (megszűnt pár magyar, nagy ügy, az internet csodája, hogy nincsenek rajta határok), másrészt, amik megszűntek, azok közül a nagyok csak ideig-óráig maradnak ebben az állapotban. Nem így kell harcolni a warez ellen, de idáig sajnos kevés kiadó jut el. Vannak szép példák arra, hogyan lehet ellene harcolni, és lám, azok a kiadók még PC-n is jobban tudnak eladni, mint securomos és warezvadászokat pénzelő riválisaik (pl.: CDProject).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt koma jogos az észrevételed... figyelmetlen voltam ezt a hozzászólásomat eredetileg máshová írtam csak bemásoltam ide is... és azt a részt elfelejtettem törölni... természetesen "hiszik/hiszitek" helyett (itt ebben a közösségben) csupán "hiszik" szerepel. Köszi a korrigálást! :clap:

 

CDProject jó példa volt! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itthon a legtöbbet amúgy a DVD és videó kölcsönzők szívnak a Warez miatt, de szerintem ez nem olyan nagy gond, hiszen ha nem profitábilis, kihal majd ez az iparág. Magyarországon szerintem az a helyzet, amit Riddick jól körülírt: ha nincs warez, akkor sem nő számottevően az eladás, hiszen túl drágák a filmek és a játékok. Tehát max annyi hatása lehet, hogy megélénkül a kölcsönzők forgalma.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HiszTEK? Ugyan, mutasd már meg, ki írt olyat, hogy ilyet hinne?

Persze, hogy nem volt értelme a razziának. Sosincs értelme. Éppen ezt írtuk le jó páran: semmi sem változik, hisz egyrészt, maradt éppen elég torrent oldal a világon (megszűnt pár magyar, nagy ügy, az internet csodája, hogy nincsenek rajta határok), másrészt, amik megszűntek, azok közül a nagyok csak ideig-óráig maradnak ebben az állapotban. Nem így kell harcolni a warez ellen,

Pontosan. Én is írtam, hogy lesz mááááásik! :clap:

Meg azt, h nem azokkal van a gond, akik a JELENLEGI törvényeket, szabályokat próbálják betartatni. (rendőrség). Végzik a melójuk.

Igen, sokkal jobb lenne egy normális letöltési lehetőség, normális áron. Biztosan sokan fizetnének érte, ha elérhető, elérhetőbb ár lenne, mint a jelenlegi DVD és játékárak.

Sőt, szerintem nagyobb lenne a nyereségük. A moziknak sem nagyon változna a nézettsége, amit akartam - szigorúan én - azt akkor is megnéztem, ha előtte már láttam gépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itthon a legtöbbet amúgy a DVD és videó kölcsönzők szívnak a Warez miatt, de szerintem ez nem olyan nagy gond, hiszen ha nem profitábilis, kihal majd ez az iparág. Magyarországon szerintem az a helyzet, amit Riddick jól körülírt: ha nincs warez, akkor sem nő számottevően az eladás, hiszen túl drágák a filmek és a játékok. Tehát max annyi hatása lehet, hogy megélénkül a kölcsönzők forgalma.

Szerintem a kölcsönzők ideje a DVD-re állás óta lejárt (Veszprémben már nincs is kölcsönző, pláne, miután az utolsót kirabolták - komplett bezsákolták az összes DVD-t). A DVD-k másolása ugyanis sokkal könnyebb, mint a VHS-ek másolása (pedig még mi is elég nagy számban csináltuk itthon), ráadásul minőségromlás sincs (legalábbis, még tömörítéssel sem számottevő, mint a VHS-nél). Szóval, innentől kezdve általában az ment DVD-t kölcsönözni, akinek nem volt nete, de le akarta másolni. Az viszont többet már nem ment ugyanazért a filmért (mint régen, amikor sokszor kihozta az ember ugyanazt a filmet kazettán), ráadásul a lemásolt anyagot már adhatta kölcsön a haveroknak, így azok sem mentek kölcsönözni. A netes kölcsönzőkkel meg aztán végleg Game Over.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ne haragudj de te kapitalista szemlélettel látod a világot én meg komcsival. Sosem fogunk egyetérteni ebben a kérdésben. Ha eddig nem értetted meg, hogy miért gondolom, hogy John Travolta lóf*szt nem csinál 20 millió dollárért ezután sem fogod. Nem azért mert hülye lennél hanem máshogy látjuk a dolgokat. Segítségképpen. Egy Tescoban alkalmazandó árufeltöltőnek mennyit kell ennyi pénzért dolgoznia? 100 évet? és ő is 12-ben van, őt még szívatják is ,mig Travoltának kinyalják a fenekét. Írod hogy maszkolják 3 óráig meg fel kell kelni hajnal 4-kor. Ése? Meddig 3 hónapig? De ott van a szeme elött hogy annyi pénzt kap amit te soha nem keresel meg. Vége a filmforgatásnak(max 3 hónap) és dúsgazdagon hazamegy. Nézzük Bélát a budaördi Tescoban. 40 évig nem keres annyi pénzt mint Travolta 3 hónap alatt, és őt 40 évig szÍvatják nem 3 hónapig. Nem hasonlítsuk össze már. Ég-és föld a különbség. Nem nézem le a szellemi melót de nagyon maradjanak már csendben a horribilis gázsijuk után. Ja és valamiben tévedsz. én fizikai melót végzek nem szellemit. Attól hogy magánéletben számítógépekkel foglakozom a munkám nem ez. Raktáros(tulajdonképpen tróger) vagyok egy cégnél, ami műanyag és aluminium nyilászárok profiljait forgalmazza. Az vszont igaz, hogy a cég dolgozóinak az otthoni gépét én tartom karban.

A lényeg, hogy szerinted Béla morális kifogásokat fog keresni hogy miért ne töltse le Travolta új filmjét, miközben a Storyban azt olvassa, hogy Johnny fiú új repülőgépet vásárolt?

Pont ma beszélgettem erről egy haverral és arra jutottunk hogy a szerzői jog arról szól, hogy kőgazdag embereknek kell még több lóvé. Ezért van az egész.

A könyvírást meg tisztelem és becsülöm, nagyon szeretem a könyveket. Azt nem is töltjük hanem megvesszük. Sosem tagadtam, hogy Spielberg és Lucas minden pénzt megérdemelnek, mert olyan értéket hoztak létre ami nem semmi.

Sw-t pl sosem töltök le(kivéve tcw, de nincs más választásom).

Ha van kedved szóban nagyon szívesen beszélgetek veled erről a kérdésről(pl Pildinél), de ne kelljen már 80 oldalt írnom ).

Megmondom őszintén, hogy nem igazán értem a hozzáállásodat. Ha jól tudom nem vagy eleresztve anyagilag mégis a jómóduak mellé állsz.

 

Nézzük a játékokat. A programozókat megszívatom. Emlékszel a Crysis-ra? A fejlesztőcég tulajdonosa a megjelenés után 1-2 hónappal sírt a médiában, hogy "csak" 1 millió eladott példányt adtak el, és a csúnya warezolok bla-bla., meghogy a Crysis 2 csak konzolokon fog megjelenni, a pc-s lopások miatt. Először is az 1 milka eladott példány tissztességes eladás, van belőle lóvé. Másodszor, amikor a Crysis megjelent csak brutál gépeken volt hajlandó teljes részletességgel futni. Vegyem meg a játékot ás még 200000-ft-ot költsek el új gépre hogy fusson. Azaz a rossz pc-eladások a rossz optimalizáció miatt keletkeztek. A warheadnél már tanultak belőle. Nem biztos ám hogy mindíg a letöltő a hibás.

hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Míg Travolta ült a suliban, tanulta a színészetet meg egyéb okosságot, tehát seggelt, addig Béla a söröket vedelte és néha-néha járt be suliba. Éppen ezért, mivel Travolta tanult és keményen megdolgozott azért, hogy a Szombat esti lázban szerepeljen, addig Béla csak a focit nézte és sz*rt a jövőjére.

Éppen ezért ne csodálkozzunk, hogy akinek fontos volt a jövője, az többet kap, mert megdolgozott érte, aki meg egyik napról a másikra tengedte fiatalkorát, az meg mehet a Tecsóba árufeltöltőnek vagy burkolti az aszfaltot.

 

Szépen is nézne ki, ha mérnök vagy orvos aki az életét kitanulta, feláldozta fiatalkorát az is annyit keressen, mint aki csak tunyult és lustálkodott, ivott és szétbulizta az agyát.

 

A warez meg ugyanolyan lopás, mint egy jó menő ácstól ellopni egy szekrényt. Az meg, hogy 1 millió eladott példány volt, nem hiszem, hogy akkora nyereség lett volna. Hisz nézzük csak mikre kell költeni: programozók, rezsi, nyomda(k), marketing, szállítás, kis és nagykereskedés, infláció és pénzátváltás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az tényleg leegyszerűsítése a dolgoknak, hogy mindenki a saját szerencséjének kovácsa, mert azért szerencse és szerencse között is van különbség, másrészt mindenki egy adott személyiséggel és képességekkel születik, ami nagyrészt behatárolja, hogy mire lehet képes, bár fejleszteni mindent lehet, de akkor is vannak korlátok, és aztán meg ott vannak a családi körülmények, amelyek szintén meghatároznak egy sor dolgot... Szóval sok ismeretlenes képletről beszélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor komcsi vagy Frenkie? :D Ne kerülj oldie útjába mert jön a shoti. :D

 

 

Az igazságosság terén igen. És nem is szégyellem. Én ilyen vagyok. Nálam ne keressen valaki 6 millió dollárt míg a másik 300-ért melózik. Ilyen értelemben az vagyok. Rühellem ezt az egész neo meg mittudomén milyen kapitalizmust.

Tulajdonképpen elvileg elvtelen vagyok politikailag. Van egy elvem hogy kéne müködni a világnak de nem veszik figyelembe. :D

 

Phobos: Travolta nemigen járt sehova. Szerencséje volt felfedezték. Meg ne nézd már le a tescos csávót. Tényleg azt hiszed, hogy aki keveset keres az iszik meg bulizik? Hát nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A torrent témához pedig csak annyit mondanék, hogy egyrészt jó, mert így olyanok is hozzáférhetnek filmekhez, sorozatokhoz, játékokhoz, akik egyébként nem tudnák megfizetni, másrészt viszont rossz, mert mivel korlátlan, leszoktat benneteket a nem virtuális és nethez, géphez kötött szórakozásról. Baromi kényelmes dolog, és ezért veszélyes.

 

Pedig nélküle talán jobban menne mindenki, aki él vele, barátokhoz esténként, dumálni élőben, kártyázni, együtt nézni meccset, vagy többet olvasna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A torrent témához pedig csak annyit mondanék, hogy egyrészt jó, mert így olyanok is hozzáférhetnek filmekhez, sorozatokhoz, játékokhoz, akik egyébként nem tudnák megfizetni, másrészt viszont rossz, mert mivel korlátlan, leszoktat benneteket a nem virtuális és nethez, géphez kötött szórakozásról. Baromi kényelmes dolog, és ezért veszélyes.

 

Pedig nélküle talán jobban menne mindenki, aki él vele, barátokhoz esténként, dumálni élőben, kártyázni, együtt nézni meccset, vagy többet olvasna.

 

Teljesen egyetértek veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.