Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Csak nem orál megoldásra gondolsz? Mert én igen,. De hülye perverz vagyok. :)
Ne szégyelld. Nagy már a klub és hely még van bőven :D És, hogy témánál maradjunk, a nagyon perverzek meg ki is tárgyalhatják ezt a jogvédős dolgot a pillangókkal. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ettől én nem is állok olyan messze :D de mentségemre legyen mondva, én már vén f*sz vagyok, gyerekkoromban meg utcagyerekként dumáltam eleget, plusz minden h*lye utcai játékot kipróbáltunk :D

 

Noh, ezek után meg se szólaljak, mi? :D

De, nyugodtan mondhatsz bármit, viszont a fentiek nem szolgálnak mentségül. :P De elhiszem, hogy a jót és kényelmeset könnyen megszokja az ember, és aztán nehéz lemondani róla, mégha tudod, hogy időnként kéne jobban más időtöltés is... De legalább mostanában bringázol, az pl. igazi kikapcsolódás. :D

 

 

Ne irigyeld, nem csekély hátránya van, például a kapcsolatok terén :)
Hát igen, kapcslatokban az éleslátás és főleg a nyílt beszéd logikus levezetésekkel nem mindig célravezető. Kell az a lila köd... :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval sok ismeretlenes képletről beszélünk.

Off

No ez tökéletesen igaz.

 

A torrent témához pedig csak annyit mondanék, hogy egyrészt jó, mert így olyanok is hozzáférhetnek filmekhez, sorozatokhoz, játékokhoz, akik egyébként nem tudnák megfizetni, másrészt viszont rossz, mert mivel korlátlan, leszoktat benneteket a nem virtuális és nethez, géphez kötött szórakozásról. Baromi kényelmes dolog, és ezért veszélyes.

 

Pedig nélküle talán jobban menne mindenki, aki él vele, barátokhoz esténként, dumálni élőben, kártyázni, együtt nézni meccset, vagy többet olvasna.

Ez is :D Vannak olyan anyagok is, amiket máshonnan nem is lehet beszerezni, joglejárt filmek (pl. tavaly az ncore-ról sikerült dvd-formátumban letöltenem a Hegedűs a háztetőn-t, még sose láttam, és a tévében sem tudtam elkapni, de most legalább eredeti nyelven, feliratosan, ahogy én szeretem, meg tudtam nézni, ez a film sem kapható pl.) és nálunk nem adott sorozatok, stb. Ezek olyan kategóriák, amiknél még csak nem is a pénz számít igazán. Van, ahol meg igen, de a kép igen vegyes.

Valóban az a legjobb, ha a kettő egyensúlyban van :D Mondjuk én ott szívok, hogy nekem sajnos itt helyileg szinte senkim nincs (ez az ára, ha valaki nem túl megalkuvó, és faluhelyen szinte csodabogárnak számít), "csak" a kollégák, mindenkihez utazni kell, így a net nem csak kényelem néha, hanem az egyetlen lehetőség a napi kapcsolattartáshoz is.

 

Könyvet meg inkább megveszem, letölteni csak nagyon végszükség esetén, mert nem szeretek a monitoron olvasni, hanem a kedvenc fotelomba ülve olvasgatni vagy esetleg más itt le nem írt helyen :D

Én is vennék könyveket :) Mert így a jó olvasni, nem pedig a monitoron, az egy kényszer :D Bár lehet azt is mondani, hogy adjuk lejjebb az igényeket, és ne akarjunk xy könyveket elolvasni, ha csak letölteni tudjuk. De hát az ember nem így működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel kedvenc áruházunkból elvitték a szervereket, így lehet hogy kampeca nekik :)

A pretoriansra és a carpathians-ra most ingyen reg van, akit érdekel.

 

Karrde: A minap láttam ebook olvasót, amire rá kell tölteni a könyvet és bárhol olvashatod, olyan, mint egy nagy PDA. Lehet, hogy veszek egyet, mert van pár(erős túlzás, nagyon sok :D ) olyan könyv, ami megvan gépen, de fizikai valójában nem találom sehol. Már a melóhelyet és még jó pár antikváriumot is felforgattam értük, de nincs. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így átolvasva az írásaimat, a harmincas években engem bebörtönöztek volna kommunista felforgatóként. :)

 

 

Utánnéztem egy-két dolognak. A lefoglalt gépek IP-ket nem tároltak, és ott cseszték el, hogy nem külföldön üzemeltették.

 

Nekem van bithus hozzáfárásem, ha majd lesz meghívás akkor szépen sorban meghívok akiket érdekel.

 

Phobos: Kösz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nem tudom mi van itt de akkot ahogy látom ncore most kicsit pihizik. Ez nem túl jó mivel a legjobb oldal volt, de nem féltem őket. Aki tud valami konkrétat majd esetleg híreket írja majd meg.

Szerencsére nekem is bithus accom, de nem mostanában tudok majd meghívni senkit. Addig viszont nekem az megteszi, mondván a 2. legnagyobb oldal, de hát sehol sincs az ncorehoz... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van bithus hozzáfárásem, ha majd lesz meghívás akkor szépen sorban meghívok akiket érdekel.

Nekem is van pár hete, de mit ne mondjak, nem igazán jön be.

 

Miss: szívemből szóltál!

:D

 

Addig viszont nekem az megteszi, mondván a 2. legnagyobb oldal, de hát sehol sincs az ncorehoz... :D

Sajnos én is ezt látom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, viszont rohadt nehéz a letöltött anyagot feltölteni, szóval ha ez így marad, akkor nem sokáig leszek itt fent. Nem jó ez az oldal a kis sebességűeknek.

 

 

Ncore-on gyorsabb volt a feltöltés? Szerintem attól függ mennyien töltik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, még így hogy az ncoreosok nagy része át is ment a bithura, sehol sincs...sajna.

Reggel felmentem és most és kb 10új torrent volt de akkor talán sokat is mondtam. 10et kb 10 perc alatt tettek fel ncoreon. :D

Hiányzik... :para::cry:

Ott vagy 120e-en voltak, itt 73, ebből is látszik. De nem panaszkodom, legalább van egy helyettesítő addig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ncore-on gyorsabb volt a feltöltés? Szerintem attól függ mennyien töltik.

Nem gyorsabb, sokkal többen töltenek egy-egy torrentet, nagyobb a forgalom, stb. ezek sokat számítanak. Kollégám mondta, hogy a bithura inkább a nagy feltöltők járnak, a lassúaknak alig van esélyük a tisztes arányt tartani.

 

Hiányzik... :hmm::D

Nekem is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, még így hogy az ncoreosok nagy része át is ment a bithura, sehol sincs...sajna.

Reggel felmentem és most és kb 10új torrent volt de akkor talán sokat is mondtam. 10et kb 10 perc alatt tettek fel ncoreon. :D

Hiányzik... :hmm::D

Ott vagy 120e-en voltak, itt 73, ebből is látszik. De nem panaszkodom, legalább van egy helyettesítő addig.

 

 

Érdekes hogy az ncore hogy kinőtte magát. Pár évvel ezelött sehol nem volt a bithu-hoz képest mára meg kinőtte. Viszont nekem semmi gondom a bithu-val, maximálisan jön lefele minden és hamar vissza is töltöm. Ja és minden fent van ott is. Az összes Lost-ot onnan szedtem. A majomparádé volt lassú. Az viszont tény hogy az ncre volt a legjobb, A prethorians-ra reggeljetek, ott is rengeteg minden van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy az ncore hogy kinőtte magát. Pár évvel ezelött sehol nem volt a bithu-hoz képest mára meg kinőtte.

Még jó, pár éve még nem volt ncore, csak endless és endless-skyline :D Szerintem már Endlessként is elég jó volt, bár akkoriban még a bithu gyorsabb és stabilabb volt. De Endless-Skyline-ként már jobb volt, mint a bitumen (bár volt pár malőrjük, mint az sms-esezés, a kétes eredményű játékok, stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, pár éve még nem volt ncore, csak endless és endless-skyline :D Szerintem már Endlessként is elég jó volt, bár akkoriban még a bithu gyorsabb és stabilabb volt. De Endless-Skyline-ként már jobb volt, mint a bitumen (bár volt pár malőrjük, mint az sms-esezés, a kétes eredményű játékok, stb.).

 

 

Igen tudom, régen endless volt. Onnan rúgtak ki rossz arány miatt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még pénteki hír, de mivel nem tudom hogy be volt e linkelve, gondoltam bemásolom:

 

Ez a hét valószínűleg a legsötétebb, amit a hazai torrentes társadalom átélt eddig Magyarországon. És még nincs vége. Szerdán több tracker áldozatul esett a lefoglalásnak, csütörtökön pedig majdnem ugyanennyi tracker döntött úgy, hogy ?felső? nyomásra hosszabb-rövidebb időre, de bezár. Pontos információink még most sincsenek. De akkor jöjjön a feketeleves.

 

Szerdán az első órákban csak tippeltük, hogy vajon az egész nCore bukott, vagy csak a proxy szerver. Nagyjából biztosnak látszott az információ, hogy csak a proxyt vitték el, mivel ezt szerencsére több helyről is megerősítették, így mindenki megnyugodott. Jöttek a hírek, hogy lehet már csütörtökre, de végső esetben jövő hétre menni fog az oldal.

 

Nem titok már, még emailt is kaptunk, amiben látható volt, hogy az oldal túlélte a razziát, és működőképes, csak éppen senki nem tudja, hol. Az információt jobbnak láttuk nem közölni. Valahol viszont hiba csúszott a gépezetben, ma délután ugyanis ismét razzia volt egy pesti szerverhotelben, ahol több számítógépet foglaltak le. Ezek pedig nagyrészt az nCore megmaradt szerverei voltak.

 

A razzia második hullámának áldozata lett így több frontend és sql szerver is. Az oldal újraindulásáról nem szeretnék beszélni most, még nagyon friss és képlékeny a dolog, a staff sem akar elhamarkodottan nyilatkozni.

 

Fontos! A staff nem vár adományokat, ha megoldják, saját erőből fogják. Ezért senki ne dőljön be az esetleges ilyen emaileknek, körüzeneteknek. A felhasználóknak nem kell félniük, adataik biztonságban vannak, az oldal nem tárolt ip címeket. Természetesen óvakodjatok a kamu accountlopó oldalaktól is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ncore info:

Sajnos egyre több olyan információ terjed fórumos/blogos körökben, melyek nem fedik a valóságot és az oldalunkkal kapcsolatosak.

 

Az egyik ilyen a mentésekkel kapcsolatos. Nem a mentések hiánya miatt nem indultunk újra, egyéb tényezők játszanak közre.

Felesleges spekulálni, hogy elvesztek-e az adataitok, újra kell-e kezdenetek az arányotok építését (ha esetleg újraindul az oldal), a kérdést megválaszolom: NEM kell.

 

Az egyik blogon olvastam:

 

A legnagyobbak bukják a legnagyobbat is. Ezért nehezebb is talpraállniuk.

 

 

Ez teljes mértékben így van, nálunk nem olyan egyszerű a dolog, mint más, esetleg kisebb oldalak esetében.

 

A másik dolog, amely még rendkívül népszerű a kommentelők körében, az a tippelgetés az oldal újraindulásának időpontjáról.

Sokan sok mindent tudnak biztos forrásból, holott ténylegesen nincs semmi konkrétum ezzel a témával kapcsolatban.

 

Ha lesz, tudni fogtok róla, méghozzá INNEN. (azért ideteszem hátha valaki akarja még olvasni:http://ncorenews.blogspot.com/)

 

Valamint szeretnénk ismételten felhívni mindenki figyelmét arra, hogy nem szervezünk gyűjtést, ne küldjetek pénzt senkinek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.