Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Az éjjelátó? Miért?

Kémkedésre alkalmas eszköz, s mint ilyet, a törvény tiltja (kivétel természetesen a hon- és rendvédelem, ők alkalmazhatják). Persze ez csak a 2. és 3. generációs kézi éjjellátókra, illetve a fegyverekre szerelhető célzást segítő elektronikus optikai szerkezetekre (pl. éjjellátó :D ) igaz, az 1. generációs kézi éjjellátók birtoklása és használata szabad. De amennyire tudom, az MW2-höz ajándékozott kütyük 1+ generációsok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kémkedésre alkalmas eszköz, s mint ilyet, a törvény tiltja (kivétel természetesen a hon- és rendvédelem, ők alkalmazhatják). Persze ez csak a 2. és 3. generációs kézi éjjellátókra, illetve a fegyverekre szerelhető célzást segítő elektronikus optikai szerkezetekre (pl. éjjellátó :D ) igaz, az 1. generációs kézi éjjellátók birtoklása és használata szabad. De amennyire tudom, az MW2-höz ajándékozott kütyük 1+ generációsok.

Pedig ott volt az 576-ban a polcon :P Talán még mindig ott van! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kémkedésre alkalmas eszköz, s mint ilyet, a törvény tiltja (kivétel természetesen a hon- és rendvédelem, ők alkalmazhatják). Persze ez csak a 2. és 3. generációs kézi éjjellátókra, illetve a fegyverekre szerelhető célzást segítő elektronikus optikai szerkezetekre (pl. éjjellátó :lol: ) igaz, az 1. generációs kézi éjjellátók birtoklása és használata szabad. De amennyire tudom, az MW2-höz ajándékozott kütyük 1+ generációsok.

 

 

Nem semmi. Mit meg nem tud az ember?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről az egészről most fejembe jutott, hogy anno hirdettek még a kilencvenes évek elején egy lehallgatókészüléket, mely a suttogást felerősítette :lol: Fel is hívták rá a figyelmet, hogy közterületen tilos használni. Abban az időben elég sok ilyen kacatot árultak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Látom biztosak vagytok a holnapi - azaz mai - újraindulásban... hát nemtudom, úgy érzem komolyabb volt ez most annál... de ne legyen igazam.

Ez? Ez semmi sem volt a két évvel ezelőttihez képest. A bithu meg sem rezdült, a bitgate sem zárta be a kapuit (pedig ha a fűt megfújja a szél, azok már ajtót, ablakot lakatra zárnak). A Pretorians meg egyenesen free reget tart a razzia tiszteletére. És az ncore-os staff üzente meg, hogy holnap déltől már üzemelni fognak. Szóval ez semmi sem volt. Igazán még a netforgalom sem esett vissza. Két éve nagyobb bulit csaptak, de az is meddig tartott ki? A bithu bezárt pár órára, a többi egy napra. Ilyenkor legfeljebb a kisebb torrentportálok némulnak el örökre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk Dzséjt! Kívánom, hogy így legyen ahogy mondod!

 

(Úgy tudom a 2 évvel ezelőttinél nem babrálták az nMAG áruház gépeit... itt meg úgy tűnik egyes források szerint, hogy full bezsákolták őket)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Úgy tudom a 2 évvel ezelőttinél nem babrálták az nMAG áruház gépeit... itt meg úgy tűnik egyes források szerint, hogy full bezsákolták őket)

De, akkor is babrálták, de csak egy szervert vittek el. A full bezsákolást én is most olvastam. Akkor lehet, hogy az ncore-nak végleg harangoztak... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a rendőrök hamarosan ugyanilyen elánnal esnek neki Ózd, Olaszliszka, Felsőzsolca stb "szerverközpontjainak" is.

Amúgy itt beköpésről beszélnek, állítólag pár fizetős ftp-s torrentező megorrolt ezekre az ingyen oldalakra. Mondjuk én továbbra is azt mondom, hogy egy-két nap és minden folyik ugyanúgy tovább ahogy eddig is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem és igen. Elég megtudni az IP címet és máris tudják, hol vagy, ki vagy. Az IP-t meg tárolják a trackerek. DE! Nem terjed ki a felhasználókra, maximum ha több száz terrabájtot töltöttél fel. Csődbe is mennének a bíróságok, ha 200 000 emberhez vonulnának ki (ennyire becsülik a hazai torrentezők számát, bár szerintem ez elég csekélyke, még a portálok közti átfedésekkel együtt is). Szóval ne aggódj Phobos, eddig sem törődtek a kisemberekkel, ezután sem fognak. A nagyokra utaznak. Félnivalója az ncore és társai üzemeltetőinek van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.