Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Oldie volt már ilyen? :D :D Most ABSZOLÚTE igazat adnok neked.

 

(Megjegyzés: Remélem nekem nem küldesz gatlingot :D nem vagyok cionista - keresztén vagyok - de van bennem zsidó vér... ez van.)

Mi a fene van veled? :D :D Ne tessék ennyire dörgölőzni :P:D :D

 

(Megjegyzés a megjegyzéshez: Nem a kulturális értékeknek élő cionistákkal van bajom, hanem a más nemzeteket ellehetetlenítőkkel. Akik felsőbbrendűnek vallják magukat és ennek megfelelően is cselekszenek. :D )

 

 

Pildi: Én nem értek teljesen egyet veled. :D A két dolognak nem szabadna kizárnia egymást és szerintem nem is zárja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Megjegyzés a megjegyzéshez: Nem a kulturális értékeknek élő cionistákkal van bajom, hanem a más nemzeteket ellehetetlenítőkkel. Akik felsőbbrendűnek vallják magukat és ennek megfelelően is cselekszenek. :D )
Nekem meg azokkal van bajom, akik sz*r emberek. Felekezettől függetlenül. :D Azt ugye tudod, hogy Izraelben voltak a legnagyobb tüntetések a palesztin terror miatt? Csak a rend kedvéért.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, kicsit sarkítottam az előbb :D

De akkor nézzük mondjuk kedvenc színészemet, Hugh Laurie-t, aki tanult ember és a House 3. évadjakor epizódonként 300 ezret kapott. :D

 

Visszatérve a tárgyhoz, én úgy vagyok vele, hogy a warez az csúnya, rossz dolog. Én is művelem, de kipróbálás képpen. Nálam egy film ott kezdődik, hogy ha nagyon érdekel elmegyek moziba, megnézem és ha tetszik majd megveszem. Ha nem érdekel annyira, csak kíváncsi vagyok rá, letöltöm, ha tetszik, majd megveszem. Ha meg nem érdekel, le se töltöm, szutyokra még az arányomat/sávszélességemet/időmet se áldozom fel :D

A másik meg az, hogy dobozmániás vagyok, ezt nem részletezném, tudjátok mit jelent :D

Játék nem igazán érdekel, legutóbbi leszedett játék is a tavalyi TFU volt, mert igaz, hogy konzolon nagyon bejött, de PC-re ki akartam próbálni, viszont demo nem jött ki belőle, így le kellett kapni. Hát az átírat rossz volt, így nem vettem meg, gány munkáért (Aspyr részére) nem fizetek. Ha lenne konzolom megvettem volna, ott baromi jó volt.

Zené pedig nálam csak Ákos jöhet szóba, van is egy szép CD, DVD gyűjteményem tőle, mind szólóként, mind a Bonansától (kazetta). Nem 1 van még dedikálva is tőle, a megjelenés napján a borpatikájában szokott aláírogatni és nem egyszer fordult elő, hogy amikor délután 2-kor beálltam a sorba, még este 11-kor is ott álltam, mert akkora volt a sor és tisztelem annyira a munkásságát, hogy ennyi ideig is kibírjam a sorbaállást.

Könyvet meg inkább megveszem, letölteni csak nagyon végszükség esetén, mert nem szeretek a monitoron olvasni, hanem a kedvenc fotelomba ülve olvasgatni vagy esetleg más itt le nem írt helyen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg azokkal van bajom, akik sz*r emberek. Felekezettől függetlenül. :D Azt ugye tudod, hogy Izraelben voltak a legnagyobb tüntetések a palesztin terror miatt? Csak a rend kedvéért.
Jaja, most meg a fél világon van tüntetés az izraeli terror miatt. Lehet ezt bonyolítani ( adok-kapok vitákat folytatni) csak nem érdemes. A mellékelt ábrák mindent elárulnak. És igen, sz*r emberek mindenhol vannak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ne haragudj de te kapitalista szemlélettel látod a világot én meg komcsival.

Én inkább racionalistának tartom magam, de igen, ez az alapvető különbség nehezen visz minket közös nevezőre. :D

 

Nézzük a játékokat. A programozókat megszívatom. Emlékszel a Crysis-ra? A fejlesztőcég tulajdonosa a megjelenés után 1-2 hónappal sírt a médiában, hogy "csak" 1 millió eladott példányt adtak el, és a csúnya warezolok bla-bla., meghogy a Crysis 2 csak konzolokon fog megjelenni, a pc-s lopások miatt.

Ácsi, a kiadó sírt a médiában, nem a fejlesztők. A fejlesztők azért sírnak, mert a kiadók nem fizetik ki őket ilyen-olyan indokkal (igen, sokszor a warez az indok, de ahogy mi sem, ők sem tudják a kiadók állításait ellenőrizni). De ez már megint más téma, és csak részben kapcsolódik a warezhoz. Sajnos, a kiadók valószínűleg nem kicsit vissza élnek a témával (2nem adtunk el eleget" - szól az általad is említett fáma) és csesznek kifizetni a fejlesztőiket vagy nem bízzák meg őket újabb adaggal. Jó példa a nemrég bekövetkezett leépítés az Infinity Wardnál, ahol a Modern Warfare-t sikeressé tevő két embert kirúgták, mikor megkérdezték az Activision nagykutyáit, hol is a pénzük, ami a két MW sikere után járt volna nekik. Az eredmény: game over Infinity Ward. Sajnos a kiadók a fejlesztők fölött állnak, mindenben, és ha a kiadó a warez valós, vélt vagy hazudott okán nem kap elég pénzt, akkor azt a fejlesztőkön veri le. Tehát már ezért is jobb megvenni (ha teheted), hogy ne szegény fejlesztőkkel szúrjanak ki. Hidd el, ha nem veszed meg, nem a több millión trónoló kiadó mogulokat fogod károsítani. Nekik annyi pénzük van, hogy csak egy kiadós tőzsde krach tenné őket földönfutóvá.

Ami meg a Crysis gépigényét illeti, nem kellett volna új gépet venni, ha olyan lennél, mint én (lásd másik beszélgetésünket a játékok topicjában :D), akit nem érdekel a grafika milyensége (bár tény, az egyik ok nálam is a Crysis volt). Viszont a kettő megjelenik PC-re, szóval emiatt már nem kell bántani a kiadót (a fejlesztők meg nem tehetnek arról, ha egy játékuk csak egy platformra jelenik meg, az is kiadói döntés).

 

Megmondom őszintén, hogy nem igazán értem a hozzáállásodat. Ha jól tudom nem vagy eleresztve anyagilag mégis a jómóduak mellé állsz.

Nem állok senki mellé, de nem ítélek el senkit, csak mert több pénze van, mint nekem. Akkor nagyon sok embert kéne megvetnem. :D Nincs rá okom. Gazdag, nagy ügy, jó neki, nem érdekel. Itt is vannak jobb módban élők, és mégis sokkal jobb emberek, mint én valaha is leszek. A gazdagok között is vannak szemetek és angyalok, mint ahogy a szegények között is. Azt meg végképp nem feltételezem, hogy mindegyik csak lopással vagy kizsákmányolással szerezhette meg a pénzét, vagy csupán a kapzsiság hajtja, mivel senkit sem ismerek. Lehet totál kapzsi, de az is lehet, hogy míg 1 milliárd befolyik neki az egyik oldalon és ez szívtelen kizsákmányolásnak tűnik, addig a másik oldalon, amire nincs rálátásom, klinikákat, alapítványokat támogat, segíti a rákkutatást, vagy akármi, és erre költi az 1 milliárdját. Máris nem egy kapzsi tetű, hanem egy jótékony szentember. Persze vica-verza is igaznak tartom, csak mert úton útfélen adakozik, még nem lesz hű de jó ember, ha közben egy közhelyes maffiózóról van szó. Csak tudjam, hogy az. Amíg nem ismerek minden, vagy majdnem minden, de legalábbis egynél több aspektust, addig nem ítélkezem emberek fölött. Pusztán az, hogy gazdag, nekem nem elég, hogy eldöntsem, megérdemelte-e vagy sem.

Ezen felül, szerintem a legtöbb kérdést nem lehet feketén vagy fehéren szemlélni. Ezt sem. Azért is mondom, hogy nem csak a milliomos rudikat, de a kétkezi ácsot is károsítjuk a warezzel, aki a díszletet építi abban a filmben. Ez is igaz, és megérdemli az a szerencsétlen, hogy számba vegyem. Amikor DVD-t veszek, nem csak a milliomos csákókat, de az ácsot is fizetem. Amikor letöltök, akkor pedig mindkét féltől ugyanúgy lopok.

Éppen ezért én Lucasnak sem fizetek kisebb vagy nagyobb kedvvel, mint mondjuk az általam nem igazán szívlelt játék kiadóknak, mert az igazság az, hogy Lucas egy ugyanolyan pénzsóvár tetű, mint azok, akik az Activision, EA és társaik élén csücsülnek. Nem véletlen van kismilliárd figura, TCW, meg az isten tudja már hányadik folytatása a különböző játékoknak. Persze ebben sem ő az egyetlen bűnös, és mivel őt sem ismerem, így róla is csak véleményem van, de elítélni még őt sem fogom amiatt, mert mindezt csinálja. Amíg puskával nem kényszerít, hogy megvegyem. De szerintem ettől nem kell félni :D

 

Jaja, most meg a fél világon van tüntetés az izraeli terror miatt. Lehet ezt bonyolítani ( adok-kapok vitákat folytatni) csak nem érdemes. A mellékelt ábrák mindent elárulnak. És igen, sz*r emberek mindenhol vannak.

Pontyosan. Béla is csak ember, lehet ő még a világ legokosabbja is (ami mondjuk a diplomáival nem függ össze) és dolgozhat nyugodtan a Tacsiban árufeltöltőként. Van egy haverom, rettentő okos, van is diplomája, aztán a helyi nyomdában csomagolja az újságokhoz a mellékleteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, most meg a fél világon van tüntetés az izraeli terror miatt. Lehet ezt bonyolítani ( adok-kapok vitákat folytatni) csak nem érdemes. A mellékelt ábrák mindent elárulnak. És igen, sz*r emberek mindenhol vannak.
Nem kellene egy népcsoportot utálni, mert vannak köztük férgek. Ez a rasszizmus. Néha azt érzem, Te már az vagy.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kellene egy népcsoportot utálni, mert vannak köztük férgek. Ez a rasszizmus. Néha azt érzem, Te már az vagy.
Pont eme ostoba feltételezés elkerüléséért írtam Riddicknek a pontosítást. :D Olvasd el mégegyszer.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még csak annyit, hogyha nem torrenteznék, akkor kevesebb filmet, játékot (anno) vettem volna meg.

Ergo a warez az ingyen reklám, csak megfelelően kell kihasználni (lsd. én :D ) és máris termelni fogja a pénzt a készítőknek.

 

Régebben beszélgettem info tanárommal egy olyan rendszerről, ami olyat valósítana meg, hogy befizetsz x összeget a magyar jogvédőknek, azok meg a fejlesztőknek adják azt és mondjuk, ha kevesebbet fizettél be, akkor kevesebbet warezolhatsz, ha többet, akkor többet. Ha meg megtetszik az adott termék, akkor jutányos áron megvehetnéd a sarki boltba/áruházba, akár a Steam rendszerben is, bár utóbbiban én nem vásárolnék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont eme ostoba feltételezés elkerüléséért írtam Riddicknek a pontosítást. :D Olvasd el mégegyszer.
De nekem címezve kétértelműen fogalmaztál. Plusz ott vannak a svédek is. De ezt hagyjuk itt, mert OFF.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Te mindig meggyöződ az embert. :D Igazad van . Elismerem. Néha kivágja a biztositékot nálam egy-két esemény de most elismerem beletrafáltál. Irigylem a racionalitásodat. Komolyan. Én nem birom ,mert engem az érzelmeim irányitanak. Azt persze tudom, hogy a kiadók a ludasak. De hogy várhatják el a szolidaritást mikor Ferrariból szállnak ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Én nem értek teljesen egyet veled. :D A két dolognak nem szabadna kizárnia egymást és szerintem nem is zárja ki.
Ha nem zárja ki, akkor jó. :D Akkor viszont pótolni is lehet mással, ha átmenetileg vagy hosszabb ideig akár hiányolni kénytelen az ember - vagy nem? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont eme ostoba feltételezés elkerüléséért írtam Riddicknek a pontosítást. :D Olvasd el mégegyszer.

 

Bizony... :D

 

----------------

 

Dzséjt, Frenkie... az a szép, hogy mindkettőtök véleményében sok igazság van.... és jó is így, hogy többféleképpen látjuk a világot. Kettőtök nézőpontját összegyúrva ezügyben egy egész korrekt kis véleményt lehetne publikálni. :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy már a halálomat kívánjátok, de még utoljára beírom egy számomra eléggé megbecsült(?) ember véleményét erről a témáról, kedvelem a palit, egész jól lát sok-sok dolgot: (vágatlan vélemény)

"magam részéről két dologra szoktam használni a torrenteket, filmeket szerzek be amiket máshonnan nem tudok, pl egy éve hajkurásztam az Ed Wood-ot (hogy csinálod béla? ) majd miután sehol nem tudtam megvenni hát letöltöttem. a másik, hogy a játékokat szoktam letölteni, egyszerű okból: a marketingből nem derül ki semmi igazából. főleg rpg-kel szoktam játszani, van egy stílus amit szeretek és sokszor nem derül ki előre, hogy jó-e nekem vagy sem. ha bejön akkor megveszem, persze nem tizenötezerért, hanem fél-egy évvel később már meg tudom venni baráti áron. szerintem a letöltögetéssel az igazi baj ott van, ha a, pénzt kérnek érte, mert ez szerintem gáz, amikor valaki válogatás nélkül gyűjt mindent ha kell ha nem. az mire jó? van olyan ismerősőm aki terra számra szed mindent amihez hozzáfér, zenét, szoftvert mindent, de nem használja semmire, nagyon meg se ossza amennyire tudom, egyszerűen ettől áll föl neki, hogy minden ott pihen a gépén... állást nem foglalnék, mert alapvetően azt gondolom, ha valaki-valakik pénzt, energiát, melót rak egy filmbe, vagy programba jogosan várhatja el, hogy megkeresse rajta a pénzét. az hogy ebből mennyi megy a multinak aki terjeszti az más tészta. általánosságban azt az elvet követem, hogy amit tudok megveszem, ha pedig valaki pénzt keres egy szoftverrel akkor mindenképpen szánja rá a pénzt és vegye meg."

 

Szóval nálam itt már The End :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy várhatják el a szolidaritást mikor Ferrariból szállnak ki?

Sajnos ez van, vannak szerencsésebb és szerencsétlenebb emberek. Örülhetünk, hogy nem Afrikában születtünk, és nem haltunk éhen három éves korunkban... Én is tudom, hogy sz*r ez így, de nem lehet rajta változtatni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony... :D

 

----------------

 

Dzséjt, Frenkie... az a szép, hogy mindkettőtök véleményében sok igazság van.... és jó is így, hogy többféleképpen látjuk a világot. Kettőtök nézőpontját összegyúrva ezügyben egy egész korrekt kis véleményt lehetne publikálni. :D

 

 

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem zárja ki, akkor jó. :D Akkor viszont pótolni is lehet mással, ha átmenetileg vagy hosszabb ideig akár hiányolni kénytelen az ember - vagy nem? :D
AZ már rég rossz lenne ha valaki csak a torrentezésnek élne, az adná meg a mindennapi kikapcsolódását. Mondjuk ettől én nem is állok olyan messze :D de mentségemre legyen mondva, én már vén f*sz vagyok, gyerekkoromban meg utcagyerekként dumáltam eleget, plusz minden h*lye utcai játékot kipróbáltunk :D

 

Noh, ezek után meg se szólaljak, mi? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj kolmilan, hogy pont attól mert ez így van (sajnos) mindig megosztás lesz emiatt az emberek között és a társadalmi rétegek között. Nem lesz ilyen értelmebn soha "békében egymás mellett élés". Max illúzió vagy álom marad.

Éppen ezért (ha nem is értek minden egyes részletével egyet Frenkie által leírtaknak - lentebb ugye ki is fejtettem én hogy látom mindezt - ) nagyon átérzem Frenkie baját ezzel a dologgal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj kolmilan, hogy pont attól mert ez így van (sajnos) mindig megosztás lesz emiatt az emberek között és a társadalmi rétegek között. Nem lesz ilyen értelmebn soha "békében egymás mellett élés". Max illúzió vagy álom marad.

Igen, tudom. Épp ezt mondom, minek rágódni rajta, ha nem lehet megváltoztatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell rajta rágódni ... de ez egy örök téma... vannak dolgok, amiket nem lehet megváltoztatni vagy nagyon nagyon nehéz, de azért nem kell kidobni az ablakon azt a dolgot és tudomást sem venni róla... mert egyrészt lehetetlen NEM tudomást venni róla, mástrészt szerintem ez hülyeség is volna.

 

Öregharcos... hurrogja a Hóhér :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nélküle talán jobban menne mindenki, aki él vele, barátokhoz esténként, dumálni élőben, kártyázni, együtt nézni meccset, vagy többet olvasna.

Hát igen, sajnos ilyenek is akadnak :D Bár ehhez talán az egész netnek ki kéne kapcsolnia (mármint, az adott személy lakásában, nem a világon), hogy így tegyen (és még akkor sem biztos).

 

Dzséjt. Te mindig meggyöződ az embert. :D Igazad van . Elismerem. Néha kivágja a biztositékot nálam egy-két esemény de most elismerem beletrafáltál. Irigylem a racionalitásodat. Komolyan. Én nem birom ,mert engem az érzelmeim irányitanak. Azt persze tudom, hogy a kiadók a ludasak. De hogy várhatják el a szolidaritást mikor Ferrariból szállnak ki?

Ne irigyeld, nem csekély hátránya van, például a kapcsolatok terén :D

Viszont, én inkább röhögök az olyan majmokon, akik már nem tudják mire költeni a pénzt és ezért haszontalanra költik. Ilyen szerintem a Ferrari is. Szép, gyors, jó, de haszna zéró. És mennyit fogyaszt. Hát az ilyen mamlaszokon csak röhögni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Frenkie... az a szép, hogy mindkettőtök véleményében sok igazság van.... és jó is így, hogy többféleképpen látjuk a világot. Kettőtök nézőpontját összegyúrva ezügyben egy egész korrekt kis véleményt lehetne publikálni. :D

Thanks :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell rajta rágódni ... de ez egy örök téma... vannak dolgok, amiket nem lehet megváltoztatni vagy nagyon nagyon nehéz, de azért nem kell kidobni az ablakon azt a dolgot és tudomást sem venni róla... mert egyrészt lehetetlen NEM tudomást venni róla, mástrészt szerintem ez hülyeség is volna.

A tudomásulvétel és a rágódás két teljesen különböző dolog. :D Az első beletörődés, a második pedig az ellentéte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tudomásulvétel és a rágódás két teljesen különböző dolog. :D Az első beletörődés, a második pedig az ellentéte.
Egyetértek. :D Vannak dolgok amin nem érdemes sokat polemizálni, mert nem fog változni tőle semmi. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy minden esetben a beletörődést kell választani. Hála az égnek, hogy 1848-ban és 1956-ban nem a beletörődést választottuk (ezer példát lehetne hozni)... oké leverták mindkétszer .... de mutattak akkor, ott valamit az emberek, amit mára sajnos többnyire elfelejtettünk.

 

De ez már nagyon OFF. (A lényeg, hogy nem kell mindenbe beletörődni!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, sajnos ilyenek is akadnak :D Bár ehhez talán az egész netnek ki kéne kapcsolnia (mármint, az adott személy lakásában, nem a világon), hogy így tegyen (és még akkor sem biztos).

 

 

Ne irigyeld, nem csekély hátránya van, például a kapcsolatok terén :D

Viszont, én inkább röhögök az olyan majmokon, akik már nem tudják mire költeni a pénzt és ezért haszontalanra költik. Ilyen szerintem a Ferrari is. Szép, gyors, jó, de haszna zéró. És mennyit fogyaszt. Hát az ilyen mamlaszokon csak röhögni lehet.

 

 

Azért én beülnék veled az egyikbe és 5 ms alatt százon lennénk. Na akkor röhögnék egyet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én beülnék veled az egyikbe és 5 ms alatt százon lennénk. Na akkor röhögnék egyet. :D
És ki se szállnál belőle, sőt, útba vennéd a 4-es, vagy a 10-es főutat és intenéd befelé a pillangókat, ..... no nem ornitológusként. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.