Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

2. Nálam amikor 20 k volt felfele javított a helyzeten. Leszedtem valami aktuális slágerterméket, és azt seedeltem vissza de nem csak 1-ig hanem néha 5-6-ig.Igaz baromi lassan ment vissza(hónapok), de állandóan ment nem úgy hogy csak 1-2 órát. Ezzel kompenzáltam azt, hogy amit szerettem volna az annyira nem ment vissza gyorsan.

Értem, de pont ez a baj, hogy az a szabály, hogy BÁRMIT, amit leszedsz, azt 1 egészes átlaggal kell visszatölteni. Azaz, mondjuk leszedek egy slágert, meg egy sorozat részt, amit keresek. Hiába töltöm vissza a slágert 6x-osára (mondjuk), ha a másikat nem tudom visszatölteni legalább 1-esére, már kivágnak (vélhetően), teljesen mindegy, hogy a másikat hányszor töltöttem fel, hiszen az csak az "arány"-os rendszerben érdekes. Ott nem számít, hogy mondjuk a Fringe x. évad y. részét visszatöltöttem-e 1 egésszel, csak az számít, hogy amennyit leszedtem összesen (mondjuk 10 giga), ugyanannyit fel is töltsek (amit ugye már meg lehet csinálni egy sláger filmmel is).

 

A linket köszi!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, de pont ez a baj, hogy az a szabály, hogy BÁRMIT, amit leszedsz, azt 1 egészes átlaggal kell visszatölteni. Azaz, mondjuk leszedek egy slágert, meg egy sorozat részt, amit keresek. Hiába töltöm vissza a slágert 6x-osára (mondjuk), ha a másikat nem tudom visszatölteni legalább 1-esére, már kivágnak (vélhetően), teljesen mindegy, hogy a másikat hányszor töltöttem fel, hiszen az csak az "arány"-os rendszerben érdekes. Ott nem számít, hogy mondjuk a Fringe x. évad y. részét visszatöltöttem-e 1 egésszel, csak az számít, hogy amennyit leszedtem összesen (mondjuk 10 giga), ugyanannyit fel is töltsek (amit ugye már meg lehet csinálni egy sláger filmmel is).

 

A linket köszi!!!

 

Tényleg, igazad van. Ezt át sem gondoltam rendesen. Amit írtam csak az arányrendszerben működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez regisztrációmentes, emiatt nincs arányszám sem. Bármi itt is fent van csak angolul.

Régebben én is ilyesmi reg nélküli oldalakat használtam (amúgy is mindent feliratosan nézek), csak egy idő után kényelmesebb volt mindent az ncore-ról tölteni. Most visszatérek a régi módszerhez, ráadásnak a külföldi nyílt oldalaknak megvan az az előnyük, hogy a nagy forgalmuk mellett pár óra alatt visszatöltöm 1-ig a leszedett cuccokat (mondjuk én nem töltök olyan sokat, így általában képes vagyok erre), és így nem sérül az "etika" sem, bent tudok maradni visszatölteni 1-ig. Ha meg magyar kell, arra ott lesz az ncore, már ha nem raknak ki. Jó lenne maradni, pl. könyvek miatt. 5,5 éve vagyok már tag.

 

Digivel tényleg az a baj, hogy itt nem elérhető :(

 

Azaz nincs motiváció a gyors neteseknek hogy visszatöltsék. Ezért találták ki az új rendszert.

Az új rendszerben lehetne szabály az is a gyorsan kiszálló feltöltők miatt, hogy pl. 2 hétig kötelezően seedelni kell egy torrentet (vagy 1-ig), utána pedig már nem lenne kötelező. Ez korrektebb eljárás volna.

Sorozatoknál én mindig 2 hétig hagytam egy-egy részt futni, és aztán töröltem, de sajnos így sem töltöttem fel őket 1-ig, valamikor 0,5-ig sem, mert egyszerűen nem ment felfele (pedig elvileg semmilyen beállításom nem volt hibás), és nem a sebesség miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsiságból ránéztem, és nem csak az 1-ig való visszatöltés lesz szabály, hanem vagylagosan lesz seed idő is megadva, szóval valamelyiket kell majd teljesíteni a kettő közül. Ez így már jóval megnyugtatóbb. Csak még nincsenek meg a pontos szabályok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most van pont egy jó példa a népszerű torrentre. Fél nyolckor elkezdtem letölteni a Rage-t(baromira várt játék, rengetegen szedik). A játék 18 GB, Negyedóra múlva lent van, de már visszaosztottam eddig 3 GB-ot. Mert ugye rengetegen szedik tőlem is, ezért gyorsan is megy felfele.

 

Donát: Neked azt kéne csinálni hogy menjen a géped, és fusson a kliens. Anno azt csináltam mikor lassú volt a netem hogy reggel bekapcsoltam a gépet, elindítottam a torrentklienst, majd elmentem dolgozni.

Persze te nem vagy otthon, de esetleg meg tudod kérni a szüleidet hogy hagyják menni a géped és a klienst. A hátrány hogy a villanyszámla magasabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de nálunk kerülendő a gép fölösleges járatása. Nemcsak a villanyszámla miatt, hanem azért is, mert a kőolaj nem egy végtelen termék. :) Sokat gépezek, de általában csak akkor, ha ott ülök mögötte. Amikor viszont megy a gép, be van nyomva a kliens is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ahogy emlékszem, azt figyeli a rendszer, ha egyáltalán nem megy egy torrent sem napokig, vagyis következtetik, hogy nem megy a gép, és azért nem töltesz fel. Ez nem lesz probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ahogy emlékszem, azt figyeli a rendszer, ha egyáltalán nem megy egy torrent sem napokig, vagyis következtetik, hogy nem megy a gép, és azért nem töltesz fel. Ez nem lesz probléma.

Ha nem megy a torrent abból szerintem nem az a konklúzió, hogy a gép se működik. :) Vannak sokan (én is), akik ritkán kapcsolják be a klienst, mert lassítja a netezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Gyerekek. Olyan problémával állok szemben, hogy mostanság mikor akarok tölteni Piratebayről, teszem azt az új TCW részt és van 1500 seed, és csak 3-4 kb/-al tölt, míg nCoreról maximális 370 kb/s-al. Ugyan ez a helyzet néha az Isohuntal is. Más is találkozott ezzel vagy csak engem szivat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek. Olyan problémával állok szemben, hogy mostanság mikor akarok tölteni Piratebayről, teszem azt az új TCW részt és van 1500 seed, és csak 3-4 kb/-al tölt, míg nCoreról maximális 370 kb/s-al. Ugyan ez a helyzet néha az Isohuntal is. Más is találkozott ezzel vagy csak engem szivat?

 

 

A külföldi torrentoldalakról nekem is lassabban jön le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is lassabbak a külföldi oldalak, de nem igazán zavar, mert pl. sorozathoz úgyis meg kell várni a feliratot, stb. Csak ilyenkor szombat este szedem inkább ncore-ról a Fringe-t, mert azt nem várom ki lassabb sebességgel, mivel csak este tudom leszedni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.