Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Zééé szerintem olyasmiben ne akarj szakérteni amihez nem értesz. A lopás egyáltalán nem kell fizikai értelemben is megtörténjen. Oké, te igy tudod. Rosszul tudod. Van ez igy. Nekem például ha az egyik cikkemet felteszik a netre kérhetem a szolgáltatótól hogy vegyék le és le is fogják venni. A szerinted nem létező digitális lopás miatt, azért.

 

Ha már fórumosok: SimonZ-vel is megtörtént már hogy csórták a képét. "Csak" digitális tartalom. Mégis kénytelen volt az illető utólag kanosszát járni.

 

Az pedig, hogy az embereknek nem jelent semmit a digitális vagyon érdektelen. Mikor letelepedtünk ide a Kárpát-medencébe senki nem tudta mi a magántulajdon. Mindenkit fellogattak az első fára és lefejeztek aki hozzányult a máséhoz. Onnan már tudták. Majd ha a net-rendőrség oda eljut hogy mindenkinek rá tud csapni a kezére aki lop a netről (nem holnap lesz) akkor majd érdekelni fog téged, a szabolcsi haverjaidat meg engem is. Addig énis töltök.

 

Én egy kicsitt összetettebb dolgot írtam de mindegy és ha már megtanultam az egyetemen az eljárásjogot és a büntetőjogot és az alkotmányjogot, engedtessék meg, hogy értsek hozzá.

 

"Mikor letelepedtünk ide a Kárpát-medencébe senki nem tudta mi a magántulajdon" - remélem ezt te sem gondolod komolyan!

 

"Majd ha a net-rendőrség oda eljut hogy mindenkinek rá tud csapni a kezére aki lop a netről (nem holnap lesz) akkor majd érdekelni fog téged, a szabolcsi haverjaidat meg engem is."

 

Szobolcsi rokonok, és sehol nem írtam, hogy letöltenek....kérlek, figyelmesen olvasd el amit írtam. Konzekvens vagyok.

 

Azt írtam, hogy nekem is vannak rokonaim, akiknek meg lehet próbálni elmagyarázni, hogy miért ér többet a digitális (nem létező) tartalom elbirtoklása, mint az átlag vidéki ember mindennapi életéhez szükséges eszközeinek tényleges, fizikai eltulajdonítása, amennyiben annak összértéke nem éri el a 20 ezer forintot. Mert ugye az egészen egy évig nem minősült tényleges bűncselekménynek (jegyzői hatáskör), hiszen az SZDSZ elérte, hogy a minimum értékküszöb 20 ezer forint legyen. Szerencsére a BTK idő közben módosult és 5000 forint lett az új értékhatár.

 

Ha reagálsz, akkor olvasd el alaposan amit írok!!!

 

A másik dolog meg a net rendőrség.

 

Erről is írtam lent...természetesen a hatóság keze most is mindenkihez elér, de akkor újra leírom:

 

A letöltést nem azért nem bűnteti a törvény, mert nem akarja, hanem mert nem tudja. Mert egy jogi eljárásban a hatóságnak igazolnia kéne, hogy tételesen mekkora volt a károkozás.

Éveken keresztül húzódtak ügyek, a rendőrség kérte a házkutatási engedélyt, mert az bírói hatáskör, kimentek, lefoglaltak, majd meghatároztak a letöltött tartalom alapján találomra egy 300-500 ezer forintos károkozásról szóló büntetési tételt. (azért húzódtak az ügyek, mert ezt joggal és rendre általában meg is támadta a hatósági eljárás alá vont személy)

Nyilván a törvényben meghatározott maximálisan kiszabható 5 év csak elrettentő ereje miatt került bele a jogszabályba, a lényeg a pénzbünettés kiszabásán volt. Jogi értelemben azonban a büntetési tételek kiszabása NEM volt megalapozott.

Ezek az ügyek rendkívül aggályosak voltak, hiszen a károkozás mértéke nem volt bizonyítható....ezért van az, hogy ma már a letöltést és a letöltött tartalom saját célú felhasználását nem szankcionálják.

 

A digitális tartalom eltulajdonítása is LEHET lopás, de nem lesz egyenértékű a fizikai tulajdon elvételével...mert ahhoz nincs meg a konszenzus. Erre írtam nagyon okosan:

 

"Kollégám kedvese filippino....ott a lakásokban nincs vezetékes víz, de vannak 200 millióan. Mi a nyugat, illetve pár ember a 6 milliárból, rá akarja eröltetni a világra, hogy a Windows letöltése SÚLYOSABB bűn, mint egy vietnámi házaspár egyetlen segédmotorjának az eltulajdonítása. Megsúgom, SOHA nem tudod ezt beleverni az emberiség fejébe."

 

Megpróbálom egyszerűbben levezetni és akkor mindenki megérti mi a lényeg.

 

A 10 parancsolat egy olyan erkölcsi alapvetés ami örök érvényű. Úgy lett kitalálva, hogy az MINDEN korban alkalmazható és érvényesíthető legyen. Egy belső konszenzus alapján annak minden tételezését az emberiség mint kötelező érvényű szabályt fogadja el. Benne van az is hogy NE LOPJ. Viszont más törvények meg nem ilyenek, nem maradandóak, hosszú távon ki fognak kopni. Például a digitális tartalom eltulajdonítását szankcionálni kívánó törvények ilyenek. Hosszú távon nem fog működni (most sem működik), mert egy keretrendszerhez van kötve. Egy korszellemhez, ami elmúlik. Ha a digitális kor elmúlik, az egész lényegét veszti, de a 10 parancsolat megmarad.

Az emberiség azonban olyan egyveleg, hogy nem adoptálja hosszútávon a nyűgös dolgokat.

 

 

Például ha egy ország, vagy 5 hülye ország, vagy az egész EU kitalálja, hogy a levegőért fizetni kell és alapul egy rakás szervezet, ami folyamatosan azt pofázza, hogy ha nem fizetsz a levegőért, akkor bűnt követsz el, és a levegőért való nem fizetésre súlyosabb törvényt is hoz, azonban a tényleges, megfogható, érinthető, tapintható dolgok eltulajdonítása esetében nem, azt az emberiség egyszerűen nem adoptálja, sőt, meglehetős viszolygással fogja szemlélni. Mindegy, hogy a hatóság mennyire eredményesen működik, mennyire eredményesen kopogtat az emberek ajtaján, hosszú távon a szabályozás nem lesz életképes, mert az embereknek van egy velük született értékítéletük. Na ezt az értékítéletet nem lehet felülírni hosszútávon. És ezért írtam, hogy ami most néhány embernek a 6 milliárdból kurvafontos kérdés, azt az emberiség összessége úgy kezeli a helyén, ahogy a kor túllépett a kőfaragókon és ma már nem a kőfaragó a legmegbecsültebb munka, meg nem a patkolókovács.

 

Tehát ha te azt mondod, hogy a Windows, vagy a Photoshop ellopása nagyobb bűn és mellé még kidolgozol egy törvényt is ami súlyos büntetési tételt ró az elkövetőre, attól még a világ 90 százaléka helyén fogja kezelni a dolgot és jobban fog fájni a kismotor lenyúlása, a termény megdézsmálása, a kerítés ellopása, sőőőt...egy idő után gyűlölni fognak téged, mert azt hajtogatot, hogy a nem létező, nem megfogható tartalom, többet ér mint a gazda ellopott répája. Érted?

 

Ezt az értékítéletet nem lehet az emberiségben felülírni, mert anyagi világban élünk. Ami anyagiasult, az többet ér. Tök mindegy, hogy Simon Zoli mennyit dolgozot a digitális művén, tök mindegy, hogy egy filmen hány ember kotlott, ha annak a lenyomata csak néhány bit, nem megfogható dolog.....ezért az emberek szemében SOHA nem lesz nagyobb értéke, mint egy lada kuplungnak.

 

 

Amit pedig a cikkedről írtál, nyilván nagyon helyes, hogy szóltál a honlapnak aki kitette (hivatkozás nélkül), hiszen a tied. Ez igaz Simon Z művére is, de igaz az én honlapom grafikai elemeire is. Ha a cikkedhez, vagy Simon Z. digitális képéhez nem írnak hivatkozást, az rossz. Ha írnak és úgy teszik ki, az meg jó reklám. Csak ezt a 6 milliárd emberből viszonylag kevesen tekintik lopásnak. Ezért is kár rajta lovagolni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: Hát nem vagy semmi csávó az biztos. Azonosítod magadat az emberiséggel. :D :D Azért írod le százszor, hogy igazold a lopást. nem semmi. Holott CSAK TE gondolod így. Mármint hogy a digitális tartalmakkal az emberek nem foglalkoznak.

Nyilván a 4 általánost végzett 2 agysejtü embert nem érdekli mert fel sem bírja fogni. Viszont a tudás alapú társadalmat építjük akik már tudnak gondolkodni is.

Meg hogy a digitális kornak vége lesz. Ember, most vagyunk a kezdetén. már most is alap a számtech ismeret, 20 év múlva még jobban az lesz. Aki nem fogja tudni használni a netet annak annyi.

A szegény parasztnak meg azért nem foglalkoznak az ellopott cuccával mert nincs lobbiereje.

Abban egyetértek veled hogy a 20000 ft-os határ az egy ocsmány dolog volt, mert a tisztességes embereket szívatta meg.

Te is tipikus példája vagy azon embereknek akik szidnak valamit de élvezik az előnyeit. Pl liberalizmus. Semmi baj nincs vele, csak te a szélsőséges fajtáját azonosítod magával az egésszel. Az egész életed a liberalizmusnak köszönheted, a szabadságodat, a kajádat, az autódat a fűtésedet, mindent.

Ha meg nem tetszik lehet menni Észak-Koreába ott nincs liberalizmus.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Zééé nem azt akarja mondani, hogy a letöltés mennyire szép és jogos dolog, hanem hogy megfelelően szabályozni a mai rendszerünkben majdhogynem lehetetlen.

Ez a probléma túlnőtte magát.

A fájlmegosztást is, ha nem tiltják le szabályozni egy őrület lenne. Megállapítani, hogy a töredékekből mikor ment át egy egész egy másik személy gépére kemény lenne ellenőrizni.

Nem véletlen, hogy most már több mint 10 éve él és virul a fájlcserélés.

Azzal, hogy egy film például fent van a neten divx-ben, ahhoz a készítőknek semmi közük elvileg, mivel ők vagy dvd, vagy BR formába "csomagolták". Ebből ha valaki csinál egy mkv-t, már nem beszélhetünk ugyanarról a tartalomról.

Gondoljatok bele, hogy olyan formátumokat kellene letiltani, hogy .mkv, .avi. De azt meg milyen jogon?

Viszont ha mégis megtennék, akkor meg kitalál valaki egy másik kódolási eljárást és ugyanott vagyunk.

Egész egyszerűen túl szövevényes a digitális világ. Az egyén lelkiismeretét teszi előtérbe.

 

És akkor még nem beszéltünk a jó öreg Magyarország-faktorról. Az angolok, németek, stb. biztos szívják a fogukat egy 20e Ft-os Saga BR miatt, míg nálunk dupla annyiba fog kerülni. Ott persze, hogy nem ilyen nagy probléma a letöltés, mivel röhögve megvesznek havonta néhány ilyen kiadványt.

 

Szóval a végén ott fogunk tartani, mint az Eredetben, hogy mivel a gondolat mekkora értékkel bír, ideje lesz azt is beszabályozni. De Istent játszani, az meg sosem ment az emberiségnek.:hehe:

Nehéz ügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada: Igen.

 

Frenki: Nem...nem kívánom igazolni a lopást és igen én is töltök le ezerrel, ami nem tisztességes, amennyiben a letöltött anyagot nem vásárolom meg. Lada megfogalmazása helytálló, a digitális világ ellenőrizhetetlen, mert a másolatok számát az anyagi határ nem köti. Annyiban egészíteném ki továbbra is, hogy az anyagi kötöttségek mivel nem érvényesülnek, ezért sosem lesz a digitális tartalom eltulajdonítása egyenértékű a fizikai lopással.

 

"Meg hogy a digitális kornak vége lesz. Ember, most vagyunk a kezdetén. már most is alap a számtech ismeret, 20 év múlva még jobban az lesz."

 

Ember, egyre több a páncélos lovag és csak több lesz belőle az évek folyamán....ismeretlen katona IV. Béla hadseregéből - 1241

 

"Az egész életed a liberalizmusnak köszönheted, a szabadságodat, a kajádat, az autódat a fűtésedet, mindent."

 

Erre hely hiányában nem kívánok reagálni. De lent mindent leírtam, akinek van értése, megérti, akinek nincs, azzal meg csak elvitatkozunk az örökkévalóságig.

Mindenki olvassa el amit lent írtam, mondatról mondatra...nem olyan összetett. Semmilyen lopást nem kívánok legalizálni, arra akartam rávilágítani, hogy a digitális tulajdon nem egyenértékű a fizikai tulajdonnal, így nem lehet ráhúzni azonos fogalmi rendszert, vagy azonos törvényeket. És ha a digitális tulajdont még jobban is szankcionálja a jog, mint a kis értékü fizikai lopást, az visszásságot kelt az emberek nagy részében. Mellessleg sehol nem azonosítottam magam az emberiséggel, csak sokak lebegnek a delériumban és nem hiszik el, hogy a világ számos pontján a digitális tartalom mint kifejezés nem játszik. Kínában él 1,5 milliárd ember, de a 75 százaléka vidéki. Az ipari központokban van jelentősége az informatikai robbanásnak, de vidéken nincs. Amíg az emberiség többségét ez a szó nem érinti, addig és továbbra is ezt a példát hozom fel, a kismotor, kerítés, kasza, kapa, fűnyíró, termés stb. lenyúlása az emberek igazságérzetét sokkal jobban fogja bántani, mint néhány megfoghatalan bit, bájt, megabájt...stb letöltése. Mert a digitális tartalom csak egy keretrendszerben nyeri el az értékét. A fizikai, megfogható dolgok pedig egyetemesek, lévén, hogy anyagi világban élünk. Hiába akarják ráeröltetni avilágra, hogy a Windows letöltése mekkora nagy lopás, mert csak a fenti keretrendszeren belül minősül annak, azon kívül már nem. És azon kívül van a való világ, ahol a dolgok a tényleges dolgok eltulajdonításának komolyabb súlyozása van...az általános értékrendszer szerint. Az általános értékrendszerről pedig lent már írtam, hogy az mennyire nagyon rögzített az emberiségben és nem lehet csak úgy hipp-hopp felülírni. Hiába üvölti ezer jogvédő torkaszakadtából, a digitális tartalom megfoghatatlan, az értéke nem közös nevezőn nyugszik, és mivel nincs közösen meghatározott értéke, ezért is sérti kevésbé az emberek lelkiismeretét a lopás ténye. Ezzel szemben a kerítés, termény, szerszámok eltulajdonítása mindenkiből közel azonos reakciót vált ki. Ha ezt megértitek, akkor megértitek, hogy miért nem tudják eredményesen szankcionálni a fájlcserélést. De Lada nagyjából leírta már.

 

És a végére, mert erre kell reagálnom Frenkie:

 

"Nyilván a 4 általánost végzett 2 agysejtü embert nem érdekli mert fel sem bírja fogni. Viszont a tudás alapú társadalmat építjük akik már tudnak gondolkodni is."

 

A nagy tudás alapú társadalom a mostani szlogen igen, régen a pedig a munka, a szocializmus társadalmát építettük mi magyarok. Ezek csak lózungok, a tudás alapú társadalom nagy építése azt eredményezte, hogy minden második ember jogász, meg közgazdász, de nincs az országban szakmunkás, asztalos, iparos, földműves....egyszóval értéket teremtő termelő. Egy normális társadalomban, ahogy az volt évszázadokon keresztül, az értelmiség mindig egy kisebbséget alkotott, a középréteget alkották az iparosok, kereskedők, kézművesek, cipészek, pékek, egyszóval a szakmák képviselői, a többségi társadalmat pedig a vidék képezte. Ők voltak a termelők, akik élelmet adtak az embereknek....szóval nem a liberalizmus miatt, hanem miattuk működött az ország. Azt csak a felvetésedre írtam Frenkie miszerint "Az egész életed a liberalizmusnak köszönheted, a szabadságodat, a kajádat, az autódat a fűtésedet, mindent."

 

Nos, mi hamarosan kilábalunk a fordított értékrend korából (ezzel együtt a nagy digitális társadalomból) és újra lesz termelő réteg, újra lesznek iparosok és kevesebb lesz az álértelmiség, mert az, hogy valakinek van 1-2 diplomája, még nem teszi értelmiséggé...a huszonéves jogászpicsák még nem értelmiség, ahogy a bölcsészek sem értelmiség. A tudás alapú társadalom a valódi oka annak, hogy igazából nincs az országban termelő kapacitás, ez természetesen a liberalizmus eredménye, ami a szövőnőkből, bábákból, mosónőkből, iparos férfiemberekből, semmihez nem értő, de több diplomás, értéket nem teremtő, gazdaságot nem fejlesztő társadalmat nem építő, de tudás alapú individumokat képzett. Mivel a mostani állapot csak egy kilengés, és csak a nyugati társadalomra jellemző, ezért az értékek ismételt helyreállása és nem a digitális térhódítás várható a közeljövőben. Újra olyan termelő rétegek fognak képződni, akiknek a divX és a Windows, meg a Photo Shop rettentő szellemi értéke semmit nem fog jelenteni, de akiknél a kerti kisfűrész ellopása továbbra is kiveri majd a biztosítékot. Ezért a digitális tartalomvédelem és annak szankcionálása és minden erre tett erőfeszítés, hogy majd az emberek, a többségi társadalom a semmi ellopását egyenértékűnek fogják tekinteni a valami ellopásával, eleve kudarcra van ítélve.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nevetséges, amit a szerzői jogvédők előadnak sokszor. Pláne, hogy indult eljárás jogvédők ellen is. Megnézném, hogy hány jogvédőnek van ONLY ORIGINAL cucc a polcain.

Másrészről meg, ERŐSEN SARKÍTVA olyanok ezek a szervezetek, mint a "legális pénzbehajtó maffia"

 

Erősen aránytalan a digitális "lopás" és a fizikai lopás közötti súlyeloszlás... ami engem is iszonyúan dühít. (Mondom ezt úgy, hogy szeretem eredetiben megvenni a cuccokat, és bár több eredetit tudnék megvenni, mindig is törekedtem a legális megoldásokra!!)

 

Azt se felejtsük el, hogy a legtöbb szerzői jogvédő szervezet mögött a Nagy Kiadók állnak és nem feltétlenül a rendezők, filmesek, énekesek, zenészek (olyan is van persze, de nem az az elterjedtebb)... aztán persze állhatnak mögöttük politikai erők is, stb...

 

És a liberalizmus sem a szívem csücske Zéééhez hasonlóan.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: Amit írtál arra csak annyit. A múlt végleg lezárult. Az hogy mi volt évszázadokon át a kutyát nem érdekli. Most most van, végre szabadon élünk.Rajtad már túllépett a világ. Nyelveket kell tudni kb 2 diploma és jól lehet keresni pénzt.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie!

Félre ne érts, nem támadlak, de ez nem teljesen igaz.

Ma inkább minden az ismeretségen múlik.

 

 

Azon is meg a rátermettségen. Ha itthon nincs munka irány külföld. Tulajdonképpen csak azt akartam mondani, hogy ma jól keresni alkalmazottként úgy lehet ha sokat tanulsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nagy számokkal dobálóznak. Azért kíváncsi volnék, hogy ebből mennyit költenénk el legálisan valójában mozira, stb., ha nem volna warez. Sajnos csak magamból tudok kiindulni, és az alapján nem sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Elég nagy számokkal dobálóznak. Azért kíváncsi volnék, hogy ebből mennyit költenénk el legálisan valójában mozira, stb., ha nem volna warez. Sajnos csak magamból tudok kiindulni, és az alapján nem sokat.

 

Persze, ezek aránytalanul felduzzasztott számok.

 

--------------

 

Drága feleim, nem-e lészend valakinél egy meghívó esetlegesen nMagra vala? :)

Tényleg, ha valakinek van szánjon már meg egyel, majd valahogy meghálálom!!! <- már semmis! :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt árulja már el nekem valaki, hogy honnét jött ez az ötlet az Ncore-on, hogy arány helyett 1-es visszatöltésre kell törekedni??? Nekem elég gyenge a feltöltésem, de mindig voltak olyan fájlok, amiket rendesen vissza tudtam tölteni, így az arányom bőven 1, fölött van. Na már most, vannak olyan sorozat részek, amiket ha 2 napig bennhagyok a trackerben, akkor sem töltök vissza annyit, amennyit leszedtem, mert senki sem szed tőlem, ha szed is, akkor is csak 10-20 kb/sec-kel megy egy fél óráig, aztán semmi. Maximum amúgy 50-60 kb/secre megy fel. De nem is értem, miért van szükség erre. Annyira szívás így. Sajnos a vinyóm elég szűkös, így folyamatosan rotálnom kellene a fájlokat, amiket leszedek, de hát nem tudom, mert ha nem töltöm vissza, akkor bannolnak... szerintem nagyon rossz az új rendszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki szív akinek alacsony a feltöltése. Nem is azoknak találták ki ezt az egészet. Azt hiszik, hogy itt Magyarországon tisztára olyan mint Japánban vagy valamelyik Skandináv országban ahol röhögve használják ki az optikai hálózatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt árulja már el nekem valaki, hogy honnét jött ez az ötlet az Ncore-on, hogy arány helyett 1-es visszatöltésre kell törekedni??? Nekem elég gyenge a feltöltésem, de mindig voltak olyan fájlok, amiket rendesen vissza tudtam tölteni, így az arányom bőven 1, fölött van. Na már most, vannak olyan sorozat részek, amiket ha 2 napig bennhagyok a trackerben, akkor sem töltök vissza annyit, amennyit leszedtem, mert senki sem szed tőlem, ha szed is, akkor is csak 10-20 kb/sec-kel megy egy fél óráig, aztán semmi. Maximum amúgy 50-60 kb/secre megy fel. De nem is értem, miért van szükség erre. Annyira szívás így. Sajnos a vinyóm elég szűkös, így folyamatosan rotálnom kellene a fájlokat, amiket leszedek, de hát nem tudom, mert ha nem töltöm vissza, akkor bannolnak... szerintem nagyon rossz az új rendszer.

Régebben is törekedni kellett a visszatöltésre. Most szerintem csak annyi a különbség, hogy nem arányokat néznek. Én a core-t csak olyan filmek, zenék letöltésére használom, amiket máshonnan nem tudok megszerezni. Tehát pl. aktuál sorozatok, vagy népszerű szériákat sose onnan töltök. Így vagyok a filmekkel, vagy a zenékkel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen is ugyanígy volt. Én kb 2004-ben kezdtem a torrentezést a bithun, akkor még adsl-em volt és max 20 kb-al ment fel. Mondanom sem kell kivágtak, pedig tisztességesen futtatam a klienst. Ja és ott senkit nem érdekelt ez.

Az ncore-n sem. Azt fogják írni hogy fizess elő gyorsabb netre, meg hogy ma már olcsón van brutál net is. Hálistennek engem nem érint nekem 2 Mbyte a feltöltésem, van amikor hamarabb visszaosztom. Sajna az van hogy ha többségnek gyors netje van akkor azokhoz fognak igazodni.

A trükk különben az hogy le kell szedni valami baromi népszerűt(film, játék tökmindegy) és azt kell seedelni. Pl most az új xmen filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt árulja már el nekem valaki, hogy honnét jött ez az ötlet az Ncore-on, hogy arány helyett 1-es visszatöltésre kell törekedni???

Úgy tudom, hogy ez még nem kötelező, de ne is legyen pont azért, amit Te is írtál. Egyszerűen nem lehet visszatölteni 1-ig, és nem egészen azért, mert lassú a net, hanem mert nem töltődik fel másoknak, pl. aktuális sorozat részek is simán leállnak, és nem tudom 1- feltölteni őket, kivéve az egész évados pakkok (azok meg nagy méretűek).

Sorozatokat azért volt jó ncore-ról tölteni, mert általában ingyenesek voltak, aztán két hét múlva, mivel nem töltődtek vissza, töröltem is őket. Mivel 2006 óta vagyok tag, a magam forgalmához képest már nagy adatforgalommal és jó aránnyal rendelkeztem, szóval nem kicsit vagyok pipa erre az új elgondolásra.

 

Frenkie, ilyen trükkhöz már én is folyamodtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nCore-ról leszedtem egy 2.6 gb-os Win7 SP1-et, elkezdte seedelni 23 kb/s-el, de folyamatosan. Nem kapcsoltam le. 3 hétig töltötte naponta 7 órát mire teljesen visszatöltötte (életemben valamit először), sőt mivel utánna is ment, így még többet töltött fel, kb 3,1 gb-t. Lett egy szép arányom is. Erre nem elveszik? -.-

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: 1) ezt hiába írják, mert az én térségemben nem érhető el brutál net jó áron, mert nincs kábeles net.

 

2) A trükk nem működik, hiszen pont ez a plána: mindent, amit letöltesz, vissza kell tölteni. Hiába töltök le egy népszerű filmet, és töltöm vissza 50x-ösen, az más letöltésekre nem vonatkozik. Pont ez a probléma. Az arányomra mindig vigyázok, de ezzel nem tudok mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: 1) ezt hiába írják, mert az én térségemben nem érhető el brutál net jó áron, mert nincs kábeles net.

A kábeles net is drága tud lenni. Sajnos még mindig Pest az a hely, ahol lehet válogatni a szolgáltatók közül, mert van miből, vidéken ez szinte reménytelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: 1) ezt hiába írják, mert az én térségemben nem érhető el brutál net jó áron, mert nincs kábeles net.

 

2) A trükk nem működik, hiszen pont ez a plána: mindent, amit letöltesz, vissza kell tölteni. Hiába töltök le egy népszerű filmet, és töltöm vissza 50x-ösen, az más letöltésekre nem vonatkozik. Pont ez a probléma. Az arányomra mindig vigyázok, de ezzel nem tudok mit kezdeni.

 

1. Csakhogy az őket nem érdekli, hogy nálad milyen net van. Hoztak egy szabályt és ha nem tartod be akkor kivágnak. Tudom keményen hangzik, de itt is farkastörvények vannak. Én is anno rettenetesen igazságtalannak tartottam.

 

2. Nálam amikor 20 k volt felfele javított a helyzeten. Leszedtem valami aktuális slágerterméket, és azt seedeltem vissza de nem csak 1-ig hanem néha 5-6-ig.Igaz baromi lassan ment vissza(hónapok), de állandóan ment nem úgy hogy csak 1-2 órát. Ezzel kompenzáltam azt, hogy amit szerettem volna az annyira nem ment vissza gyorsan.

 

Van még trükk. Itt egy oldal:

 

torrent.eval.hu. Ez regisztrációmentes, emiatt nincs arányszám sem. Bármi itt is fent van csak angolul. Filmeknél használtam ki. Leszedtem innen ,feliratot meg találtam hozzá. Ja és a játékokat is innen húztam le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom nekem szerencsém van mert brutál netem van(5 Mbyte le/2 Mbyte fel). De anno én is rengeteget szívtam vele. Amikor még UPC-m volt állandóan kaptam a maileket hogy átléptem a havi 300 Gb-os korlátot. Csakhogy én korlátlant fizettem elő. Vissza is írtam erre azt a választ kaptam hogy 300 gb-ig korlátlan utána baromira lecsökkentik a sávszélességet. Namost nem csak akkor csökkentették, hanem a torrentet is visszafogták. Baromi lassan ment nappal, töredékével annak amiért fizettem. Ja és fix ip-m volt ami a rapidshare-nál, meg a többi letöltőoldalnál szívás. Mindezért a szutyokért fizettem 13000 ft-ot tv-vel együtt.

Egy hazug társaság az egész, egy szóval sem említik a fenti negatívumokat a reklámban. Mikor váltottam és bementem egyből mondták hogy féláron megkapom ugyanezt. De ha nem megyek be a mai napig annyi. Aztán elmondtam a hölgynek hogy az újnál azt kapom amit szeretnék ,és még azt is elárultam neki, hogy az emberek a torrent miatt fizetnek elő korlátlan és gyors netre. Pont azt visszafogni nagy marhaság. Nyilván az origot megnézni meg webezni bőven elég a legolcsóbb is.

2009-ben aztán megjelent a csoda. a digi személyében. Ég és föld volt a különbség mind hozzáállásban mind szolgáltatásban. A sávszélesség mindig a maximum a nap minden szakában a torrentn és a weben egyaránt. Nem véletlenül jönnek le nekem filmek percek alatt játékok 20 perc alatt, mert mindig maxin megy. A youtube hd videó(az 1080p is) is azonnal indul.

Tényleg korlátlan a leszedhető adatmennyiség. Havi szinten több terrabyte-ot szedek és semmi gond. Dinamikus az IP-m.

Nagyon meg vagyok velük elégedve, bátran ajánlhatom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez az ncore -os keménykedés is érdekes mert elvileg az egyik leginkább vadászott illegális oldalról van szó. Szóval maxi LOL!

 

 

Azt hiszem tavaly le is foglalták a szervert, de a hatóság nem tud mit tenni. Pár nap alatt újra ment. A torrent ellen szerintem nincs védekezés. Különben azért találák ezt ki mert elburjánzott a lustaság. Egy csomóan leszedtek valamit és nem seedelték vissza mondván a brutál net miatt nagyon jó az arányuk minek seedeljék. Nekem 14,6 volt az arányom, mikor az új rendszer lett és bevallom én is csináltam olyat hogy töröltem egy előző nap leszedett filmet mert kellett a hely, és szerintem még,0,001-et sem osztottam vissza. Azaz nincs motiváció a gyors neteseknek hogy visszatöltsék. Ezért találták ki az új rendszert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.