Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Én még ennyit sem tudtam, de legalább most már képben vagyok picit. Majd lesznek, végül is nem történik tragédia, ha pár napig nem megy a szerver. Csak nehogy valami komoly gond legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még ennyit sem tudtam, de legalább most már képben vagyok picit. Majd lesznek, végül is nem történik tragédia, ha pár napig nem megy a szerver. Csak nehogy valami komoly gond legyen.

igen szerintem is. Örüljünk nagyon hogy egyáltalán vannak, és mégjobban amikor visszajönnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Gondolom angol nyelvterületen is forgalmazták.

Lehet hogy azért. Jó néhány régebbi magyar filmet kiadtak angol felirattal. Nekem például a "Tizedes meg a többiek" van meg úgy.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak épp az angol felirat hiányzik :(

Nekem kapásból angol felirattal megy a Tube-os. Lehet hogy nálad be kell állítani a lejátszó aljában levő cc bigyóval.

Vagy azt is meg lehet csinálni hogy letöltöd a filmet és külön teszed hozzá az angol feliratot.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

OFF

A problémát ott látom, hogy szolgáltatást fizetek meg...és ha szar filmet kapok, akkor becsapva érzem magam, amiért reklamációt senki sem fogad el, nemhogy még vissza is fizetné a pénzemet.

 

Érdekes dolog ez, ha van két étterem és az egyikben friss, finom ételt kapsz, a másikban meg olyat, amit a légy is beköpött, akkor joggal reklamálhatsz, hívhatod a szakhatóságot és jó eséllyel kaphatod vissza a pénzed, de az biztos, hogy erkölcsileg mindenki melletted fog állni és nem az étterem mellett, ami romlott ételt tálalt fel.

Na de mi van akkor, ha van két film, az áruk is megegyezik, és míg az egyik film csúcsszuper, maximális élvezetet ad moziban és otthon egyaránt, addig a másik film egy élvezhetetlen hulladék. Akkor melyik hatósághoz lehet fordulni, hogy kérem szépen, engem becsaptak, hát nem azt kaptam a pénzemért, amit ígértek. Akkor mindjárt benyögik, hogy izlések és pofonok...pedig az ételes anekdotánál is izlések és pofonok működnek. De ha egy kicsit jobban belegondoltok, látni fogjátok, hogy majd minden szolgáltatásnál jogod van reklamálni, ha nem azt kapod amit ígértek, a mozi mint szolgáltatás viszont valamiért maradt érinthetetlen. Mi lenne, hogy ha a romlott ételnél, a törött edénynél, a lyukas zakónál és még sorolhatnám, szóval mindezeknél a dolgoknál is hozzád vágnák az izlések és pofonok viszonyrendszert. Most persze sokan jöhetnének azzal, hogy a felsorolt dolgok bizonyíthatóan rosszak, míg egy filmnél nem lehet egyértelműen lemérni, hogy az valóban rossz -e, hiszen izléske és pofonok.

 

Na de akkor nézzük a következő anekdotát.

 

Van egy trailer, amiben csak robbanást és nagy csöcsöket mutogatnak, majd a végén a mély hang benyögi (és még ki is írják), 2011 legnagyobb akciófilmje. Aztán lemegy egy reklám, amiben egy bördzsekit mutogatnak és kihangsúlyozzák, hogy minden méretben kapható. Elmész a moziba megnézni az akciófilmet, várva az élményt, ahogy az a trailerben be volt ígérve. Megy a film, amiben egy öreg faszi ül egy székben és verseket szaval. Vége a filmenk, akció nuku, nagy dudák nuku...te meg kijössz a moziból. Nem azt kaptad, amit hirdettek. Ezután elmész megvenni a bőrdzsekit, ami a reklám szerint minden méretben kapható. Veszel is egyet, amire rá van írva, hogy XXL, de nem magadnak veszed, hanem a nagy ló haverodnak ajándékba, így a méretről nem tudsz megbizonyosodni. Szóval megveszed, de otthon a ló haverod panaszkodik, hogy nem megy rá, mert az bizony nem XXL-es, hanem csak L-es. Ergo ott sem azt kaptad amit hirdettek. Az egyiket úgy adták le, mint a világ legdurvább akciófilmjét, de nem volt benne egy csepp akció sem, míg a másikat úgy reklámozták, hogy minden méretben kapható, de amit XXL-ként eladtak, az csak L-es volt.

 

A kérdés, melyik szolgáltatás esetében lesz eredményes a reklamációd?

 

A választ persze mindenki ismeri...én is jól ismerem a választ, ezért marad a WAREZ, amíg reklamálni nem lehet és amíg egyoldalúan fosztanak meg a pénzemtől, addig tőlem a filmipar mást ne várjon.

 

ON

Zééé: azért szép és jó, hogy így lesarkítod a dolgokat, de ez baromira nem reális. Azért a trailerek ennyire nem félrevezetőek (hát még a mai kort jellemző "mindentudniafilmrőlmielőttegyáltalánforgatnikezdik" tendencia infóhalmai), a ruhát meg szemmértékre is megállapíthatod. Egy éttermet pedig a filmművészethez hasonlítani meg ritka nagy marhaság. Nekem sok olyan film tetszik, ami mások szerint ritka sz*r (Transformersek, Terminator Salvation, Aliens vs Predator - Requiem), és van is benne igazság, mégis, egyiknél sem bánom, hogy nemhogy a moziban megnéztem, még DVD-n is megvettem őket, és egyiknél sem az olcsóbb kivitelt. Másoknak meg az ep1-2-3 a nagy kaki, megint másoknak az egész Star Wars, úgy, ahogy van. Az ő nézőpontjukban is van igazság. Szóval igen, ez csak és kizárólag ízlések és pofonok dolga, aminél reklamációnak helye nincs! Se könyveknél, se filmeknél, se játékoknál, se képeknél, se szobroknál, se figuráknál, se sehol máshol, ami a művészet fogalma alá tartozhat egy iciripicirit is.

Példát állítva: a te műveid van, akinek tetszik, van, akinek nem. Ha valaki venne tőled egy arachnidot (amit ugye nagy dérrel-rúddal bereklámoztál, csodás képeket feltettél, ígértél fűt és fát, az én polcomon még sincs egy se, vagyis odajutott a projekt, ahová anno az M41A-s projekt is, úgyhogy bagoly mondja verébnek?), és azt visszaviszi, hogy kérem, nem tetszik, mit mondasz? Tessék, itt a pénze? Kétlem a felállított feltételek után.

A romlott ételnél viszont ugye a szervezeted is erősen tiltakozna, pláne miután szalmonella és hasonlók kezdenek benned korzózni. Nem keverjük már a szezont a fazonnal.

 

De visszakanyarodva a Star Wars témájára, nekem is másoltan volt meg 1997-ig, de hát akkor voltam vagy tizenkettő, mit számított addig nekem az a szó, hogy eredeti? Megvolt és kész, az volt a lényeg. Aztán '97-ben ráálltam az eredeti anyagok vételére, VHS gyűjteményem meg is duzzadt 2004-ig, amikor jött az első DVD, mindjárt négy Alien film képében (és kilenc lemezzel). Star Wars DVD-m viszont viszonylag későn lett, valamikor 2005-ben, amikor még kapható volt az ep1-2 egybe csomagolva. Azóta a DVD-im száma kétszáz körül mozog, ahol a Star Wars ékes helyen van. Persze mellette megvan másoltan is, mivel csak így tudtam begyűjteni az összes szinkront, és az eredeti verziót (amit ugyan meg lehetett volna venni, de minek nekem még egy 2004-es kiadás?), és az SE verziót is, mert hát a VHS annyira azért nem tartós, mint a digitális anyag. Az eredetinek mindig lesz három nagy előnye: kevésbé sérülékeny, baromi jól mutat a polcon, jó érzés birtokolni.

A BR-rel is így leszek. Sajnos halad a kor, és bár nem vagyok túlfizetve, egyvalamit tudok: spórolni. Igen, nekem is vannak számláim (sajnos, mennyivel egyszerűbb volt, mikor nem voltak :D), én is eljárok néha mulatni, de valahogy mindig össze tudok szedni annyit, hogy ami kell, az meglegyen (elég belegondolnom, hogy csak a cigi árát lazán bele tudom ölni DVD-kbe, BR-ekbe, játékokba, legoba, és ott vagyok, ahol egy dohányos lélek). Persze nem azonnal, de ezt csak türelemmel lehet művelni. Meg persze ésszel. A Blu-Ray is így lesz meg, a szép, soklemezes kivitelben. Bár egy ideig csak porfogóként fog működni, de majd karácsony magasságában ezen is változtatok. Persze, ha csak nem üt be a krach, mert akkor másra kell spórolnom, ám a dologhoz a rugalmasság is hozzátartozik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra aztán senki nem fog visszafizetni egy kanyit se, hogy "elnézést nem izlett az étel, sőt egyenesen pocsék volt". Márpedig ez a megfelelője a nem tetszett a filmnek. De nyugodtan próbáld ki: ülj be egy étterembe, kérje ki mondjuk egy curry-s vörösbabot de közöld velük hogy mivel itt te még sose ettél és nem tudhatod, hogy a séf tényleg jól csinálja-e ezért természetesen nem fogsz fizetni az első tálért. De ha jó majd meggondolod. Kérd ki magát a séfet ha egy jó izü nevetést akarsz látni. De azért se kapsz vissza pénzt ha veszel egy játékot és nem tetszik a gyereknek. Vagy magadnak de otthon rájössz hogy nem igy képzelted, azt hitted ez a társasjáték izgibb lesz vagy hasonló. Igy jártál.

 

A trailer reklám. Minden reklámnak az a feladata, hogy eladja a terméket. Amely termék előállitói annyi pénzt kérnek a termékükért cserébe amennyit nem szégyellnek. Senkinek nem jár alanyi jogon a film. Ha szeretnéd mások milliókból és x száz óra munkájából összeállított két-másfél órás mozgófilmjét megnézni akkor azért fizess. Túl sokszor átvágnak? Ne nézz filmeket. Csinálj olyat amiben nem csalódsz és nem rabolja a szabadidődet vagy próbálj meg hatékonyabban választani a filmek közt. Vagy tölts le, ahogy én is és legyél vele tisztában hogy ez nem szabadságharc, nem jár neked, hanem lopsz, de mivel nulla százalék esélye van hogy elkapjanak letojod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem fog visszafizetni senki egy kanyit se, mert nem életszerű és nem is kivitelezhető, de a szerzői jogok védelme mindig fontosabb, mint az egyén pénzének a védelme.

 

Nem mellesleg igenis vannak filmek, amikre a nagyközönség, a nem értő és spoilerező nagyközönség kizárólagosan a trailer alapján ül be, aztán fanyalogva hagyja el a mozit és joggal reklamálhatna, hogy a pénzéért nem azt kapta, amit reklámoztak. Az átlagfogyasztó védelme pedig ritkán jelentkezik prioritásként, ha a jogvédők warez elleni harcáról van szó.

 

Azt meg hogy lopás -e a digitális tartalom eltulajdonítása, nagyon nehéz meghatározni.

 

Jelenleg még egy olyan társadalmi rendszerben élünk, egy olyan korban ha az úgy jobban tetszik, amiben a generációk között a fogalmi értékrendszerben hatalmas vízválasztó húzódik.

Az apámnak az hogy digitális tartalom, nem jelent semmit....tudja mi az, van is több száz DVD-je, de egyiknek sem tulajdonít anyagi értéket, hanem egy Lada bontott kuplungja számára felbecsülhetetlen. És ez nem az érdeklődés hiányából fakad. A lopás mint fogalom ugyanis materiális, anyagiasult javakhoz kötődik, és a digitális tartalom mint olyan, az nem anyagi termék.

 

Sokan azt mondják, hogy a filmek letöltése kapcsán az emberek azért nem éreznek lelkiismeret furdalást (holott lopás valósítanak meg), mert az annyira általános és könnyen hozzáférhető, hogy az emberben fel sem merül még csak gondolati szinten sem, hogy elbitorlás történt. De az igazi ok az, hogy a digitális tartalom egy nagy semmi, egy lufi, néhány bit....megfoghatatlan.

 

A digitális tartalomnak csak egy keretrendszeren belül van értéke, csak akkor ér valamit a DivX, ha azt le is tudom játszani. Egyszerűen sosem lesz olyan az értéke, mint a tárgyi dolgoknak és akármennyire kötik is egyes jogvédők az ebhez a kartó, az embereknek a megfogható, érinthető, tapintható, cipelhető, tárgyi értékek elbitorlása lesz mindig is egyenlő a lopás tényével és nem a filmek vagy játékok digitális letöltése. Egyszerűen az emberiség közös értékrendszerében csak a megfogható, tárgyi dolognak van tényleges értéke.

 

És még mielőtt valaki azt mondaná, hogy a Lada kuplung is csak egy nagyobb keretrendszeren belül érvényesíthető, azt mondom, valaki áldozza be az eredeti(!) Photo Shop DVD-jét, szépen cuccocljon ki a piacra hétvégén és írja ki, hogy bontott Lada kuplung kapható 20 ezer forintért és írja ki, hogy áron alul kapható Photo Shop DVD mindösszesen 100 ezer forintért. És ha valaki odajön és megkérdezi, hogy mi a fax kerül egy műanyag korongon 100 ezer forintba, akkor bizonygassa szépen, hogy 25 ember munkája, meg hogy digitális tartalom és hogy ez így is jó vétel megéri, mert az üzletben még többet kérnek érte. Majd kíváncsi leszek a reakciókra.

 

Egyszerűen a digitális tartalom sosem lesz egyenértékű a tárgyi dolgokkal, a lopás tényét pedig az emberiség örökké a megfogható és ez által fizikálisan eltulajdonítható dolgokhoz fogja kötni.

Ezért a warez elleni harc, annak büntetése és lopásnak minősítése eleve kudarcra van ítélve...hiszen azt az emberiség közös megegyezéssel sosem fogja egyenértékesíteni a tényleges anyagi javakkal.

 

Ezért is van az, hogy a warez elleni küzdelemnek nincs látható eredménye....mert hiányzik mögüle az emberiség közös konszenzusos megállapodása, hogy a digitális tartalomnak, a semminek, a megfoghatatlan ködnek is annyi az értéke, mint egy jó öreg Lada kuplungnak.

 

--------------------

Példát állítva: a te műveid van, akinek tetszik, van, akinek nem. Ha valaki venne tőled egy arachnidot (amit ugye nagy dérrel-rúddal bereklámoztál, csodás képeket feltettél, ígértél fűt és fát, az én polcomon még sincs egy se, vagyis odajutott a projekt, ahová anno az M41A-s projekt is, úgyhogy bagoly mondja verébnek?), és azt visszaviszi, hogy kérem, nem tetszik, mit mondasz? Tessék, itt a pénze? Kétlem a felállított feltételek után.

--------------------

 

Minden termékemre van garancia, én szemben a filmiparral, nem árulok zsákbamacskát. Amit értékesítek, az megnézhető, megfogható és ha tetszik, tessék fizetni és lehet vinni.

Az arachnid modellem gyártásra készen áll, a formák megvannak, néhány alkatrészt ki is öntöttem. A debreceni nyomdász viszont becsapott, hónapokig hitegetett, hogy lesz doboz, hogy minden készen áll a gyártásra, aztán nem történt semmi, és tényleg nem csinált meg semmit. Így hagytam a fenébe az egészet és felkerestem egy másik nyomdát itt Budapesten, ahol pedig 500-1000 forintot kértek dobozonkéént. Azt be kéne építenem az árba, ami így nem lenne nyereséges. Ezért a termék marad exkluzív, a legyártása megy, de nem 5000-8000 forintért.

 

Itt egy elégedett vevőm...nem is akárki!

 

http://www.vargamuhely.com/cherub/index.html

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg hogy lopás -e a digitális tartalom eltulajdonítása, nagyon nehéz meghatározni.

 

Francokat nem. Ha te napi 18 órát dolgoznál a filmeden, neked is fájna, hogy valaki lemásolja, csak azért, mert ő „úgy érzi, hogy az nem bűn”. Azzal, hogy filmeket másolsz, semmibe veszed a több száz ember munkáját, akik(ha szívvel-lélekkel, ha nem) dolgoztak rajta.

 

Félreértés ne essék, én is töltök le - sajnos nincs pénzem arra, hogy mindent megvegyek. Erre lennének jók a havi előfizetéses videotékák(pl. Netflix), csak cs*sznek behozni őket ebbe az országba.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Francokat nem. Ha te napi 18 órát dolgoznál a filmeden, neked is fájna, hogy valaki lemásolja, csak azért, mert ő „úgy érzi, hogy az nem bűn”. Azzal, hogy filmeket másolsz, semmibe veszed a több száz ember munkáját, akik(ha szívvel-lélekkel, ha nem) dolgoztak rajta.

 

Félreértés ne essék, én is töltök le - sajnos nincs pénzem arra, hogy mindent megvegyek. Erre lennének jók a havi előfizetéses videotékák(pl. Netflix), csak cs*sznek behozni őket ebbe az országba.

 

Jó lenne az előfizetéses videotéka, csak ahhoz olyan net is kell ugyebár, amivel gond nélkül lehet magas bitrátájú Full HD-s anyagot stremelni. Nos én ezt a jelenlegi 4 megabites netemmel (ami belátható időn belül semmilyen körülmények között nem kerül fejlesztésre - erről már régebben írtam) cs*szhetem az egészet! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Francokat nem. Ha te napi 18 órát dolgoznál a filmeden, neked is fájna, hogy valaki lemásolja, csak azért, mert ő „úgy érzi, hogy az nem bűn”. Azzal, hogy filmeket másolsz, semmibe veszed a több száz ember munkáját, akik(ha szívvel-lélekkel, ha nem) dolgoztak rajta.

 

Félreértés ne essék, én is töltök le - sajnos nincs pénzem arra, hogy mindent megvegyek. Erre lennének jók a havi előfizetéses videotékák(pl. Netflix), csak cs*sznek behozni őket ebbe az országba.

 

Igen...ezt a jogvédők szabvány dumája is. Hogy azért kell fizetni, mert ellenkező esetben erkölcsi/anyagi kár éri azokat, akik pénzt és munkát fektettek bele.

 

A probléma csak az, hogy te az Ő munkájukat nem lopod el, sem annak a gyümölcsét. Ezt nagyon nehéz megérteni, de amit létrehozunk az egy létező dolog...az ellopás pedig a többség szerint FIZIKAI elbitorlást jelent. (aki nem hiszi, végezzen közvélemény kutatást)

Ha én letöltöm az akármilyen új mozifilm DivX vagy MKV változatát, azzal ugyan nem gyarapítom a nézőszámot, de nem lopom el a filmet. És ezért is NEM büntetendő a letöltés, csak a megosztás.

 

Ami a neten található, az egy tartalom, adathalmaz...nem a film, hanem annak egy digitális kivonata. Akkor valósulna meg a lopás, ha én megfosztanám az alkotókat magától a filmtől, amibe munkát fektettek. Ha fognám és ellopnám a FILMET. Ez az amiben nincs konszenzus, és ezért nem tud tovább lépni a warez elleni küzdelem. Nincs fizikai bűncselekmény.

 

A jogban mindent bizonytanod kell...tételesen leképezni, hogy mekkora kárt okoztál. Mit bizonyít az, ha letöltök 500 DivX-et? Ebből mit lehet levonni?

 

Hogy nem néztem meg moziban és ki kéne fizetni 500 mozifilm árát?

Mi bizonyítja, hogy ha nem töltöm le, akkor megnéztem volna moziban?

Mi bizonyítja, hogy ha nem töltöm le, akkor biztos megvettem volna DVD-n?

 

Mi a lopás? Hol valósul meg a tényleges megkárosítás? Mert egy eljárásban ha te vagy a film tulajdonosa, akkor bizonyítanod kell, hogy xy személy azzal hogy letöltötte, tételesen ennyi meg ennyi kárt okozott neked.

 

Hogyan méred le?

 

Sehogy....és senki nem is tudja, ezért nem büntetik a letöltést. Az emberiség 90 százaléka soha a "büdös" életben nem fogja elfogadni, hogy egy DivX letöltése egyenértékű az ablakpárkányon tárolt megyespite eltulajdonításával, vagy a termény megdézsmálásával. És hiába magyarázod hogy a 700 mega az leképezve ennyi meg annyi ember munkája, mert nem igaz. A 700 mega egy adathalmaz, egy lenyomat. Olyan, mintha a metrót építő melósokat lefotoznám....semmiben nem fedi le a metró építő munkások tényleges teljesítményét.

 

A lopás ugyanis feltételezi, hogy a 100 százalék a tolvaj által kevesebb lesz. Hagyományos értelemben a 100 százalék anyagi tulajdon átkerül illegális úton egy másik emberhez. A filmek letöltésénél ez mennyiben valósul meg? Mi veszik el a 100 százalékból és mi a képlet amivel a bíróság előtt bizonyítható, hogy Kis Péter 25 DivX filmet és 200 MP3 zenét letöltött, ergo ennyi meg annyi anyagi veszteséget idézett elő?

 

Ti most maximum etikáról meg erkölcsről beszéltek, de még abból a megközelítésből is sántít a dolog....jogilag meg egyenesen nonszens.

 

Amíg a földön az összes ember ki nem mondja egyhangúlag, hogy egy digitális tartalom letöltése (!!!!!!) minimum egyenértékű egy csirke ellopásával, addig a letöltés megmarad a helyén kezelve.

De már most megsúgom, hogy ez csak nekünk, itt a kényelmes Európában, meg a nyugati társadalomban ekkora horderejű kérdés. A világ 75 százalékát az a szó, hogy digitális tartalom, messze nem érdekli, a lopás pedig megmarad a FIZIKAI javak elbitorlásánál.

.

.

.

.

Hogyan fogja bármelyik okos jogvédő elmagyarázni a 3. világ (vagy Magyarország) egy földműves parasztjának is, hogy a gyermeke álltal letöltött 700 MB DivX az egy 200 milliós filmet takar, amin 180 ember dolgozott 2 éven keresztül és ezért minimum 5 év bűntetés vár a fiára amiért letöltötte és megosztotta, de a múlt hónapban ellopott gázrezsó értéke csak 10 ezer forint volt, ezért abban külön nem fog a rendőrség nyomozni.

 

Azért érezze már mindenki a különbséget...kicsit a libsi agymosásból fel kell néha ébredni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(...) Azért érezze már mindenki a különbséget...kicsit a libsi agymosásból fel kell néha ébredni.

 

Hogy is magyarázzam el... a filmkészítés hasonló mondjuk egy cipő dizájnjához. Ha az Adidas kihoz egy cipőt, a Nike pedig kis túlzással atomról atomra lemásolja és olcsóbban adja, akkor a Nike-t megbüntetik, mert az Adidas tervezői munkájának jogtalan felhasználásával jutott piaci előnyhöz, ezzel súlyosan megkárosítva az Adidast. A warezolók is a filmkészítők munkáját használják fel jogtalanul. Lehet azzal jönni, hogy a warezolók nem kérnek pénzt érte, de ezzel ugyanúgy(sőt, jobban, mivel az előnyük óriási, hisz ingyen adják) megkárosítják a filmkészítőket. Ennyi. Az egyszeri felhasználó büntetése szerintem is baromság.

 

A liberalizmus pedig hogy is jön ide?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A liberalizmus mint a világ legkárosabb rendszere úgy jön ide, hogy csak ebben a féreg rendszerben fordulhat elő, hogy egyes lobbi körök elérik, hogy a digitális tartalom letöltése ÉS megosztása akár 5 évig terjedő szabadságvesztést is vonhat maga után, de egészen 1 évig a 20 ezer forint értékhatár alatti TÉNYLEGES fizikai lopás nem a rendőrség hatáskörébe tartozott. Tehát míg a magyar embereket falun a tetvek népe éveken keresztül folyamatosan fosztogathatta és fosztogatja nyugodtan, mert gázrezsókat, terményt, egész kerítést, krumplit, fűrészt és csupa 20 ezer forint értékhatár alatti de mozdítható dolgot loptak el, ami amúgy az alapvető életfeltételek biztosításához is nélkülözhetetlen egy szegény idős magyar embernek falun, addig azt a rendőrség nyugodtan hátradőlve szemlélte, mert a nem annyira magyar szívü törvényhozóink jegyzői hatáskörbe utaltál a 20 ezer forint értékhatár alatti bűncselekményeket, a jegyző pedig határozattal zárta le ezeket az eseteket. Tehát nem volt büntetést. Ezért találták ki a férgek okosan, hogy az erdőt nem egyszerre viszik el, hanem több kocsival a nap különböző szakában, ügyelve arra, hogy a platón lévő zsákmány mint tüzifa, sose haladja meg a 20 ezer forintot. De a törvényhozóinknak ez a bűnözési forma, mely tényleg káros a magyar társadalomra, nem volt haladéktalanul szabályozandó.

 

De bezzeg arra volt erejük a honatyáknak, mert persze az a legfontosabb, hogy az amúgy is megatrilliárdos filmstúdiók mihaszna hazai érdekvédőit kiszolgálva megalkossanak egy törvényt, mely alapján akár 5 év fogházbüntetés is kiszabható a letöltésért és megosztásért. És a rendőrség ki is rója a kiszabható pénzbírságot, erről első kézből személyes tapasztalatom van. Hát igen, a gázrezsó, meg a kerítés ellopása az nem fontos, de a digitális másolatok letöltése és megosztása....ez volt a legégetőbb probléma.

 

Ne ez a típusú aránytalanság jól jellemzi a liberalizmust.

 

De még ez a lobbi sem tudta keresztülnyomni, hogy a letöltés is legyen illegális és büntetendő. Hiszen ott végkép nem bizonyítható a károkozás, nem beszélve arról, hogy nem tulajdonítod el az eredeti filmet, csak a lenyomatát. És nem tudja senki bizonyítani, hogy okoztál -e ezzel bármilyen veszteséget. ÉS a hangsúly ezen van, hogy nem lehet bizonyítani, bizonyítás nélkül pedig nincs ítélet. Még.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden termékemre van garancia, én szemben a filmiparral, nem árulok zsákbamacskát. Amit értékesítek, az megnézhető, megfogható és ha tetszik, tessék fizetni és lehet vinni.

Az arachnid modellem gyártásra készen áll, a formák megvannak, néhány alkatrészt ki is öntöttem. A debreceni nyomdász viszont becsapott, hónapokig hitegetett, hogy lesz doboz, hogy minden készen áll a gyártásra, aztán nem történt semmi, és tényleg nem csinált meg semmit. Így hagytam a fenébe az egészet és felkerestem egy másik nyomdát itt Budapesten, ahol pedig 500-1000 forintot kértek dobozonkéént. Azt be kéne építenem az árba, ami így nem lenne nyereséges. Ezért a termék marad exkluzív, a legyártása megy, de nem 5000-8000 forintért.

 

Itt egy elégedett vevőm...nem is akárki!

 

http://www.vargamuhely.com/cherub/index.html

Masszív mellédumálás. Innét Veszprémből netes rendelés esetén csak a képeidre támaszkodhatom, akár a Holdfénynél, a SpaceArtsnál vagy bárminél, ahol a távolság leküzdése miatt neten kell rendelnem. Vagyis csak itthon, a pénz-áru csere után győződhetem meg annak milyenségéről. Teszem azt ekkor szembesülök azzal, hogy tök máshogy van lefestve, mint a képen, és ez nem tetszik. Minden f*sza, csak a festés nem. Visszaküldhetem a pénzemért, esetleg egy másik, máshogy festett példányért? Á-á! Miért nem? Idézném:

Mire nincs garancia:

- Jaj összetörtem mert leesett kérek újat.

- Jaj véletlenül belevágtam, szétcsiszoltam flexel kérek újat.

- Csúnyán festettem le, kérek újat.

- Nem is akartam megvenni, kérem vissza a pénzem.

- Meggondoltam magam, kocsit akarok.

...és társai.

Az elégedett vevőnek meg gratulálok, és ez miért is jó indok amellett, hogy itt meg van valaki, aki át lett verve? Vagy kisembernek nem adsz el? Mert most nagyjából ez jön le. Tehát akkor összegezzük neked mid van: rossz reklámod felém, hiszen az árút szépen fényképekkel illusztrálva elénk dobtad, meg is egyeztél egy vevővel (nem is akárhogy!), viszont az árú semmiféle formában nem érkezett meg. Nagyon rossz reklám! Aztán, zéró kommunikáció a vevők felé. Mert hát ugye, közölni lehetett volna, hogy figyelj paraszt, lehet nem lesz meg a beígért időre ilyen és olyan okból. Ilyen nem történt, sőt, még a vevőnek kell utána járnia a dolgoknak. Szóval a te boltodnak, azaz neked is megvannak az üzletbeli defektjeid.

A filmeknek ugyanígy megvan. Minden üzletben meg van. Nincs tökéletes üzlet. Nem tetszik? Alternatív megoldásokat Bomarr felkínált. Az sem tetszik? Kérlek, akinek semmi sem jó, annál a hiba nem a rendszerben van, hanem benne. És hidd el nekem, ha egyszer a távoli, sosem eljövő jövőben megjelenik egy könyv, és azt mondjuk adják 3000+ Ft-ért, te meg nem veszed meg, hanem letöltöd, mondván, téged ne hitegessenek, meg a reklám lehet félrevezető, stb. én leszek az első, aki pofán vág, mert nem azért dolgozok vele X ideig, hogy aztán valaki ellopja a munkám.

 

Amit meg lejjebb írsz, az meg masszív hülyeség. A digitális anyagok ugyanolyan tulajdonok, mint a ruhák, tányérok, vagy maga a gép. Természetes, hogy a lopás nem úgy jön létre, mint egy autólopás, de az illetéktelen lemásolás, azaz ellopása ugyanolyan bűn. Ha betör valaki a gépedbe, ugyanolyan bűncselekményt követ el, mintha a lakásodba tört volna be. És ezt cifrázhatod, ahogy akarod, akkor is baromira tévúton jársz. Inkább ébredj fel és élj kicsit a valóságban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is tény, hogy ha moziban nézted volna, akkor még pénzt is látott volna abból, amin dolgozott.

Amit otthon megnézek, azt moziban nem nézném meg akkor sem, ha itthon nem tudnám, szóval igazából ez sem teljesen igaz. Azt is tudom, hogy sok ember nem így van vele, de a fenti mondat erősen általánosít. Arról is sokat lehet olvasni, hogy a warezolók jó része sok eredetit is vesz (mondjuk Mo-ra ez nem teljesen jellemző).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Amit meg lejjebb írsz, az meg masszív hülyeség. A digitális anyagok ugyanolyan tulajdonok, mint a ruhák, tányérok, vagy maga a gép. Természetes, hogy a lopás nem úgy jön létre, mint egy autólopás, de az illetéktelen lemásolás, azaz ellopása ugyanolyan bűn. Ha betör valaki a gépedbe, ugyanolyan bűncselekményt követ el, mintha a lakásodba tört volna be.

 

Itt az idő fog igazolni bármilyen tézist...én továbbra is azt mondom, hogy a digitális tartalom az emberek fejében sosem lesz egyenértékű a tényleges fizikai lopással.

 

Haverom lakásába betörtek, feldulták, rendőrség hajnalig helyszínelt. Ez tényleges bűncselekményt. Filmek letöltése meg nem az. Ott az eredeti a tulajdonosnál marad, a lenyomatot kapod meg...az eredeti egy leképzését.

 

De teljesen mindegy, mert ezen csak a fejlett világ lovagol, az embereket még itt Magyarországon sem érdekli. Mindenki tesz rá nagyban, digitális tartalom...pfff....ezeket szabályozó törvény...jajjj.....5 év kiszabható fegyházbüntetés....rendkívül arányos.

 

És mi a pofánverés ha nem az, hogy 20 ezer forint volt a tényleges fizikai elbitorlás értékhatára? És hogy hiába fordult a szerencsétlen magyar paraszt a rendőrséghez, az nem foglalkozott vele. Pedig az egész éves munkáját megdézsmálták.

 

Ki nem szarik a digitális tartalomra. Nagy lufi, most van csúcsra járatva a rendszer, mert informatikai társadalomba élünk. Mint a kőfaragás az ókorban. Akkor az volt az irányadó, ma meg ez. De vannak dolgok amik nem változnak soha, amik társadalmi korokon átivelő elvek. Ilyen a lopás és annak fizikális megvalósulása. Hiába magyarázod te vagy bárki, hogy a letöltés az így meg úgy rossz, ez a világot nem érdekli, mert csak a te keretrendszeredben van értéke. Csan neked jelent valamit, hogy -e könyv, hogy MKV formátum, hogy HD rip, hogy warezolt játékok. Ezen az idő túl fog lépni, a lopás pedig megmarad a javak tényleges eltulajdonításánál.

 

Nem győzöm hangsúlyozni:

 

A letöltést nem azért nem bűnteti a törvény, mert nem akarja, hanem mert nem tudja. Mert egy jogi eljárásban a hatóságnak igazolnia kéne, hogy tételesen mekkora volt a károkozás.

Volt ilyenre kísérlet, összeszedték a CD, DVD cuccokat és összegelték őket...a bíroságok megkörberöhögték a hülye rendőrséget.

 

" És hidd el nekem, ha egyszer a távoli, sosem eljövő jövőben megjelenik egy könyv, és azt mondjuk adják 3000+ Ft-ért, te meg nem veszed meg, hanem letöltöd, mondván, téged ne hitegessenek, meg a reklám lehet félrevezető, stb. én leszek az első, aki pofán vág, mert nem azért dolgozok vele X ideig, hogy aztán valaki ellopja a munkám."

 

Ezt pedig úgy hívják, hogy nethuszárkodás. Engem persze pofán lehet vágni a letöltöttt könyvekért....van jópár a gépeme. De először látogass le Szabolcsba (vannak ott rokonaim) és magyarázd el nekik, hogy a törvény miért szankcionálja ilyen keményen digitális tartalom eltulajdonítását (úgy mond majd, hogy a semmi ellopását, mert falun nem nagyon fogják érteni) és aztán magyarázd el nekik, hogy a terményük, a kerítésük, a kerti szerszámok, a fúrógép, a kapa, a fűnyíró, a zsák burgonya eltulajdonítása értékileg nem lépte át a korábban 20 ezer forintos értékhatárt, ezért nem valósult meg bűncselekmény. Ott helyben, a többségi társadalomban lehet lemérni, hogy mennyire torz az elnyugatiasodott gondolkodás. Értékeltolódás.

 

Erre mondom, hogy ez egy korszellem....most neked és még pár embernek fontos, mint a csontfaragás az őskorban, mint a kőfaragás az ókorban, mint a patkolás a középkorban....most meg a digitális kort nyögjük.

 

Egy változóra nem tudsz ráeröltetni egy mindenkor érvényes elvet, mert ahhoz minden ember egyetértése kell. De a világon a többségnek nem jelent semmit a digitális tartalom fogalma.

 

Kollégám kedvese filippino....ott a lakásokban nincs vezetékes víz, de vannak 200 millióan. Mi a nyugat, illetve pár ember a 6 milliárból, rá akarja eröltetni a világra, hogy a Windows letöltése SÚLYOSABB bűn, mint egy vietnámi házaspár egyetlen segédmotorjának az eltulajdonítása. Megsúgom, SOHA nem tudod ezt beleverni az emberiség fejébe.

 

Ezen a történelem át fog lépni, lesz egy újabb kor, újabb baromságokkal....de az egyezményes, évezredes elvek mindig meg fognak maradni. A digitális kor úgy fog elenyészni, mint a patkoló kovácsok kora.

 

És végezetül, az üzletemről (nyilvánosan először és utoljára):

 

Itt a fórumon még soha senkivel nem állapodtam meg. Veled sem. Azt írtam, hogy várok a dobozra, mert doboz nélkül nem akarok eladni egy cuccot sem. Így neked is várnod kel. Pénzt tőled nem kaptam és amit írtam, csak körülbelüli volt, pontos időpontot nem határoztam meg. Akkor úgy nézett ki, mert ezt mondta a nyomda, hogy 1-2 hónapon belül teljesíti a megrendelést. NA ott volt becsapás, mert én már elküldtem a nyomdakész anyagot. ÉS voltak szócsaták, mert pénzről van szó, komoly pénzekről.

Még üzlettel is beszéltem a terjesztés miatt....nem jött össze, ez a termék most pang, csak az Arachnidra ráment 150 ezer forint és ez csak az anyagár. Bizony. Nekem nagy veszteség, hogy még nem jött vissza, ez van. Rengeteg átdolgozott hétvége és éjszaka van benne, és mindezt úgy, hogy a rendes munkám nagyon fontos és nehéz.

Közben megcsináltam mást, amiből jött pénz, amiből vissza tudom tornázni a kiesést. Üzlet. Jön és megy a pénz, de ehhez senkinek semmi köze. Azért csinálom, mert szeretem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé szerintem olyasmiben ne akarj szakérteni amihez nem értesz. A lopás egyáltalán nem kell fizikai értelemben is megtörténjen. Oké, te igy tudod. Rosszul tudod. Van ez igy. Nekem például ha az egyik cikkemet felteszik a netre kérhetem a szolgáltatótól hogy vegyék le és le is fogják venni. A szerinted nem létező digitális lopás miatt, azért.

 

Ha már fórumosok: SimonZ-vel is megtörtént már hogy csórták a képét. "Csak" digitális tartalom. Mégis kénytelen volt az illető utólag kanosszát járni.

 

Az pedig, hogy az embereknek nem jelent semmit a digitális vagyon érdektelen. Mikor letelepedtünk ide a Kárpát-medencébe senki nem tudta mi a magántulajdon. Mindenkit fellogattak az első fára és lefejeztek aki hozzányult a máséhoz. Onnan már tudták. Majd ha a net-rendőrség oda eljut hogy mindenkinek rá tud csapni a kezére aki lop a netről (nem holnap lesz) akkor majd érdekelni fog téged, a szabolcsi haverjaidat meg engem is. Addig énis töltök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fölösleges összehasonlítani a fizikai és a virtuális lopást, a két dolog teljesen máshogy viselkedik. Viszont egy dolog közös bennük: mindkettő anyagi kárt okoz. Ezért mindkettő büntetendő. Az, hogy hogyan, ez már sajnos a politikusok dolga. Ők döntik el, te meg rájuk szavazol. Ha nem tetszik, lehet lázadni.

 

A szabolcsi rokonokkal is meg lehet ezt értetni, csak ők sz*rnak az egészre, mert fikarcnyit sem érdekli őket a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.