Ugrás a kommentre

5x14 - Eminence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ráadásul ez az élő, látható, fenyegető szerep passzol is az ep1-es kevéske ismeretünkhöz. Ahogy abban mondja Sidiousnak, hogy végre felfedhetik magukat a Jedik előtt, azt sugallja, hogy neki amúgy sem jön be ez a bújócskázás. Jobban tetszik neki az aktív szerep, ami szintén ahhoz vezetett volna, hogy Maul remek hadvezére lett volna a Konföderációnak, és később a Birodalomnak. Basszus, kezdem sajnálni, hogy szegény Maul meghalt az első részben és így el lett pazarolva. Tök mázli, hogy feltámadt!... Hm... Ezt nem én írtam ám, kényszerítettek, Lucas ott áll mögöttem és fenyeget, hogy elveszi a Maul figurámat! :D

Maul feltámadása azon állt vagy bukott, hogy mit kezdenek vele. Most kezd látszani igazán mire megy ki a játék és így már mindjárt más a leányzó fekvése. :)

 

 

Nem feltétlen kéne feladni az inkognitóját, sőt. Források teljes tárháza áll a rendelkezésére ahhoz, hogy mint Palpatine próbálja meg eliminálni, tisztes, fényéves távolságból. Ráküldhetné Grievoust - bár valószínűleg konzervdobozként küldené vissza ex-tanítványa -, Dookut - ő lenne a konzervben -, de akár a Jediket is mozgósíthatná, hiszen most már olyan erőt képvisel, aminél "át kell értékelnie korábbi véleményét." Micsoda poén lenne, ha Sidiousnak a Jedik segítségét kellene kérnie korábbi Sith tanítványa megöléséhez. Utána tuti szemen köpné magát a tükörben. :)

Talán ő se hitte, hogy Maul ennyire megerősödik és konspirál. Vagy csak terelni akart azzal, hogy hagyják Maul -t mert annyira nem fontos? Arra szerintem gondolni se akart, hogy esetleg elfogják a Jedik.A lényeg a lényeg, Palpatine paklijában ez az idegen lap egyre fenyegetőbb.

 

Fenyegetésnek viszont van akkora, hogy akár aktív beavatkozásra is szükség lehet. Egyrészt, a katonai erő, problémát jelenthet egy harmadik fél feltűnése egy olyan háborúban, ahol kényes egyensúlyt kell fenntartania. Mert a Köztársaság és Konföderációs erőket felügyeli, ő dönti el, mikor melyik oldalon áll a mérleg. De Maul serege, még ha nem is akkora haderő, mint a másik két banda, felügyelet nélkül szállnának be a győzelem céljával és ezzel komoly gondokat okozhatnak Sidious tervében. Plusz Maul két nagyon fontos dologgal van tisztában: tudja, hogy kicsoda Palpatine és pontosan ismerheti a terveit. Ez pedig Sidious számára olyan lenne, mintha reggel a frizsiderben egy időzített protontorpedóra lelt volna. Maul bármikor leleplezheti a Jedik előtt, a Szenátus előtt, valószínűleg még bizonyítékok is vannak a kezében. Olyan dolgokat árulhat el - akár önszántából, akár később a Jedik vallatása nyomán (akármilyen elképzelhetetlen is ez, lehetőség), amit Palpatine a legelbájolóbb szónoklatával sem tudna kidumálni. És a slusszpoén: Maul a fölösleges fogaskerék a Sith Rendben, és pont azon fáradozik, aminek kivédése miatt a "csak kettő lehet" szabály megszületett.

Nahát pont ez az. Sidious röhög a markába, de egyszer csak felbukkan a semmiből a régi tanítványa, aki ráadásul mindent tud. Katasztrófa. Ráadásul Maul gerilla hadviselésre is készülhet, főleg az alvilág uraként. Már csak az a kérdés, vajon Maul hogy viszonyul korábbi mesteréhez? Erről valamiért nagyon nem beszél. Lehet, hogy tud valamit amit mi nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé el voltam tűnve a fórumról, ennek egyik oka az volt, hogy rengeteg elfoglaltságom volt, másik oka pedig, hogy a TCW sem érdekelt annyira.

Nagyon hidegen hagyott a D-osztag bohóckodása, de ezzel a résszel szerintem a TCW visszatalált egy korábban képviselt irányhoz.

A Halálőrség végre nem huszadrangú csőcseléknek tűnik, hanem egy olyan seregnek, amivel a galaxisnak és Mandalore-nak is számolnia kell. Vizsla próbálná játszani a nagyfőnököt, de Maul mellett nem tud labdába rúgni. Az akció nagyon rendben volt, azért a mandalóriak eléggé elkenték a huttok zsoldosait. Persze, évszázadok óta ebből élnek a mandalóriak, de tényleg osztálykülönbség volt köztük, a niktók csak lövöldöztek a vakvilágba, a gamorraiakról nem is beszélve. :D

Annak azért örültem volna, ha valamelyik bűnbandát diplomatikus módszerekkel győzik meg, de egye fene, nem a sithek módszere. :D

A falleenek és a pyke-ok feltűnése örvendetes, nagyon tud örülni a szívem, ha egy ritkább fajt is belecsempésznek a sorozatba. Ez az évad eddig amúgy is sok új fajt adott nekünk. A fejvadászok is hatalmasat alkottak.

Összegészében remek rész volt, alig várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikus érvekkel az alvilágban? :D Mondjuk mit ajánlott volna a Black Sun -nak? Ezek a rossz fiúk csak az erőből értenek. Az erősebb mindent visz, Maul ezért is építette erre a tervét szerintem. Egyébként is, a többieknek nem sok jut majd ha ő lesz a főnök. Ez nem a hatalom megosztásáról szól.

Mondjuk nagyobb hatalmat ajánlhatott volna. Ezek nem akármilyen bűnözők, hanem egy egész Galaxisban ismert bűnszervezet fejei. Valószínűleg nem amiatt jutottak el idáig mert egy csepp üzleti érzékük sincs. Ez így az írók részéről elég kényelmes megoldás volt.

Mint ahogy írtam is lentebb, szerintem csak eszközök Vizsláék számára mint ahogy Maul -ék is. Minden segítség kapóra jön. :)

Sokra mennek majd ezzel a segítséggel, ha a nép fellázad, mert nem tűrik a bűnözők hatalomra jutását.

A sztoriból fakadóan ez így természetes. :) Azért Vizsláék nem hiszem, hogy másodhegedűs szerepre vágynának. Egyelőre hagyják Mault tündökölni. :)

Viszont ezt nem értem: Vizsla mindig is Mandalore-t akarta "felszabadítani", erre jön Maul, és megígéri neki, hogy megkapja amit akar, erre meg elkezd pattogni, meg lázongani? Vizsla is elkezd hataloméhes lenni, és van egy olyan érzetem, hogy ez is lesz a vége.

Egy sith -től mit vársz? Ez a módszerük. Palpatine azért jutott olyan sokra, mert ő nem ezt a taktikát választotta.

1000 évvel ezelőtt talán ez lehetett a módszerük, de az már régen volt, és már akkor sem vezetett semmi jóra, és Maul tudhatná ezt

Ez így igaz. Én örülök, hogy Maul kilépett az EPI sugallta szótlan bérgyilkos szerepéből, aki csak jól néz ki, és ennyi. Sokkal izgalmasabb így a karakter. Ráadásul általa láthatjuk azt, hogyan is szerez magának hatalmat egy sith, a hagyományos úton. Maul nem trükközik, nem bujdokol, ő nyíltan teszi amit tesz, élő, látható fenyegetés, egy igazi sith lord!

A sithek ereje soha sem abban rejlett, hogy céltáblát festenek a homlokukra, viszont most az egész Galaxis az "igazi sith nagyurat" akarja levadászni

Azért érezted kapkodósnak, mert itt már egy kész tervet hajtottak végre. Nem beszélgettek perceken át arról, hogy mit kellene csinálni mert már Maul fejében kész volt minden.

Pedig a Void helyett és szívesen végignéztem volna egy olyan részt, ahol Maul megmagyarázza, miért jobb olyan sereget felállítani, amelyik előszeretettel lőné hátba, ahelyett hogy olyan sereget rakna össze, amelyik szívesen harcol érte.

Többszöri nézésre nem lesz gyors. :) Egyébként mit vártál? Hogy majd a sithek monológba kezdenek miért is éri meg átállni hozzájuk? Ők ilyenek.

Csak Maul ilyen ;)

A meglepetés ereje... Na most ha Te vagy a Black Sun vezetője, az egyik leghírhedtebb alvilági szerveté, és beállít hozzád pár manus akkor Te majd összef*sod magad? Ugye, hogy nem.

De azért előtte minimum lefegyverezném őket, vagy/és több őrt állítanék körélyük

Egy sith -ről beszélünk!! Félelemmel tartotta fenn a seregét? Hát persze! Biztos nem azzal, hogy tea zsúrt rendezett nekik. Palpatine is félelemmel tartotta fenn a birodalom rendjét. Ez a sith módszer.

Csakhogy akkor a Birodalom már nem volt képes hátba szúrni Sidioust, hála a seregnek, viszont itt Maulnak még nincs semmije, ami egyelőre megvédené, ha a Fekete Nap és a Hutt Klán kitalálná, hogy egy csata közepén kipróbálnák, hogy milyen is a másik félen harcolni

 

Erről a Maul-féle hadjáratról tök jó könyvet lehetne írni, amely már kibontja a részleteket is. :)

A Star Wars: The Clone Wars: Darth Maul: Shadow Conspiracy című könyv már január elsején megjelent, és erről a történetszálról szól mind a 160 oldalával, mondjuk azt nem tudom mennyire megy bele a részletekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért éreztem kapkodósnak mert terv szerint cselekedtek (bár az is furcsa, hogy Maulnak csak úgy hirtelen minden összeáll, szerintem Sidious se rögötön tervezett meg mindent, de itt ez úgy jött le, hogy Maul egyik pillanatról a másikra rakta össze az egészet) hanem mert nem fejtették ki bővebben az egyes szervezeteket és azok elfoglalását. Ahogy alább is írta valaki, ezek az események nagyobb volumenűek, hosszabb lefolyásuk, mint ahogy itt ábrázolták...

Dzséjt leírta mi a helyzet ezzel. Sőt, szerintem már a Revenge -ben tesz utalást Maul arra, hogy nagy vonalakban mi is a célja.

 

Eddig kétszer néztem meg, nekem az volt, bár ez nem tény, hanem vélemény ;) Bemegyünk, mindenkit megölünk pár perc alatt, kijövünk... szerintem ennél azért még a sorozat kezdeti célcsoportját jelentő gyerekek is kreatívabbak tudtak volna lenni :)

szerintem egy bölcsődés is kreatívabb. ;)

 

Ha én vagyok a Black Sun, de akár még valami kis piti banda vezetője is, annyira nem lennék ostoba és felelőtlen, hogy több idegent engedek be, mint ahány őr tartózkodik a helyiségben!

És ha többen vannak akkor más az eredmény? Ugyanez. :)

 

Nem Oruba, hanem a jelenet, hogy itt dráma lesz, de azzal a fejjel nekem inkább mulatságos volt...

Ja vagy így értve. Van benne valami. :) De hát félt szegény. :) Meg is sajnáltam a végén.

 

Véleményem szerint ugyanezt elvégezhette volna Maul is :)

Meg Vizsla is. Vagy Rozi néni a szomszédból. :) Most őszintén nem mindegy? :) Ha Maul csinálja akkor az lenne a baj, hogy Opress nem csinál semmit, csak álldogál a háttérben. :)

 

Sidious serege nekem jobban tetszett. Egységes, konzisztens sereg szolgált és ők csak eszközök voltak a félelem fenntartására, a klónok az ő parancsait egyértelműen követték... ez nem mondható el Maul "seregére"! Maul-nál nekem éppen ez a sebtében összerántott formula ami miatt azt mondom, hogy nem egy olyan hatalmas ő, akire azt mondom, hogy már egy igazi Sith nagyúr és stratégának sem a legkiválóbb...

Pedig ez sokkal jobban jellemzi a sith -eket mint Sidious kavarása.

 

Hol volt ebbe a spoiler? A következő részek tartalmát még én se tudom.

Sopiler gomb mögé raktam ami az volt. Vannak itt olyanok, akik még azt se tudják ki lesz a következő részben, nem hogy ilyen dolgokat amiket írtál.

 

Amúgy, vajon Maul mennyit hasznosíthatott Sidi papa terveiből? Egy hadsereg felállítása kétes elemek bevonásával, ez nagyon hajaz a Szeparatisták összetrombitálására. Csak Maul nem pénzt, hanem az életüket ajánlotta a szolgálataikért.

Nyersebb és direktebb a módszer. Ráadásul Maul csapatai nyíltan bűnözőkből és terroristákból áll. Palpi slepje meg olyan mint ő maga. Sunyi és köpönyegforgató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oruba halála szerintem helyén volt, a hablatyolása kb a szakadárokat juttatta eszembe, amikor Vader lemészárolta őket a Mustafaron. Jó volt ez a jelenet, hihetetlen, hogy meg tudtam sajnálni egy huttot. :) A Wookieepedia szerint azért nem tudott elmenekülni társaival ellentétben, mert megsérült a harcok során.

 

Ne kérjünk számon Maulon olyanokat, amelyek Sidioust, a valaha élt egyik legnagyobb Sithet jellemzi. Maul bosszúra éhes, és ez türelmetlenné teszi. A visszatérése óta csak kapkod, és ez fogja okozni az ő bukását. Maul megtestesíti mindazt, amiért anno a Sith Rend kishíján eltűnt a galaxis színéről. Ez az egész bújócskázás, amelyet a Kettő Szabálya követelt meg, nem neki való. Már az EP1-ben is lehetett rajta érezni, alig várja, hogy végre megmutassák magukat és áttérjenek a nyílt leszámolás szakaszába. Mert ez a stílus fekszik neki. Maul nem ígért szinte semmit a szövetségeseinek, csak félelemből csatlakoztak (kivéve a mandaloriak, na de hát ők is hátba akarják támadni majd Mault). Ezért lesz ez a szövetség olyan rövid életű, valószínűsíthetőleg. Nincs meg a kölcsönös biztosíték, hogy fennmaradjon.

 

Palpatine-nek hamarosan sürgősen lépnie kell. Maul jelenléte a legnagyobb veszélyt jelenti a dédelgetett tervére nézve és nem csak azért, mert a volt tanítvány sok mindent kitálalhatna. Nem is értem, miért nem tett eddig semmit. Amúgy Maul mit tud a volt mesteréről? Mert amikor Obi-Wan őt anno félbevágta, az öreg még főkancellár sem volt. :) Biztos nagyot nézhetett, hogy tíz év alatt hova jutott Palpatine a terv megvalósításával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nagyobb hatalmat ajánlhatott volna. Ezek nem akármilyen bűnözők, hanem egy egész Galaxisban ismert bűnszervezet fejei. Valószínűleg nem amiatt jutottak el idáig mert egy csepp üzleti érzékük sincs. Ez így az írók részéről elég kényelmes megoldás volt.

No igen. De egy Black Sun -nak hatalmat? :) Egy senki? Ugyan milyen hatalmat adott volna neki, hisz már így ők is az egyik legerősebb szervezet a galaxisban. Ez olyan mintha bemennék egy bankba, és én akarnék kölcsönadni nekik...

 

Sokra mennek majd ezzel a segítséggel, ha a nép fellázad, mert nem tűrik a bűnözők hatalomra jutását.

De nem a bűnözők jutnak hatalomra, hanem Vizsláék.

 

Viszont ezt nem értem: Vizsla mindig is Mandalore-t akarta "felszabadítani", erre jön Maul, és megígéri neki, hogy megkapja amit akar, erre meg elkezd pattogni, meg lázongani? Vizsla is elkezd hataloméhes lenni, és van egy olyan érzetem, hogy ez is lesz a vége.

Talán azért mert megvan a saját terve, de Maul rátelepszik és olyan mintha kicsit másodhegedűssé degradálódna. Azt azért látja, hogy a zabrakok igen hatékonyak, így hagyják őket. Szerintem lesz még ebből konfliktus.

 

1000 évvel ezelőtt talán ez lehetett a módszerük, de az már régen volt, és már akkor sem vezetett semmi jóra, és Maul tudhatná ezt

Talán tudja, hisz Sidious tanítványa volt. Ellenben most nem lát más utat csak ezt a nyílt agressziót. Mondjuk én megértem miért így cselekszik. Talán a figyelmet is fel akarja hívni magára.

 

A sithek ereje soha sem abban rejlett, hogy céltáblát festenek a homlokukra, viszont most az egész Galaxis az "igazi sith nagyurat" akarja levadászni

Maul elbizakodottságát elnézve, ez a legkevésbé se érdekli. :)

 

Pedig a Void helyett és szívesen végignéztem volna egy olyan részt, ahol Maul megmagyarázza, miért jobb olyan sereget felállítani, amelyik előszeretettel lőné hátba, ahelyett hogy olyan sereget rakna össze, amelyik szívesen harcol érte.

Sithért szeretetből harcolni? Azt meg hogy? :)

 

Csakhogy akkor a Birodalom már nem volt képes hátba szúrni Sidioust, hála a seregnek, viszont itt Maulnak még nincs semmije, ami egyelőre megvédené, ha a Fekete Nap és a Hutt Klán kitalálná, hogy egy csata közepén kipróbálnák, hogy milyen is a másik félen harcolni

Még kitalálhatják. ;)

 

Ne kérjünk számon Maulon olyanokat, amelyek Sidioust, a valaha élt egyik legnagyobb Sithet jellemzi. Maul bosszúra éhes, és ez türelmetlenné teszi. A visszatérése óta csak kapkod, és ez fogja okozni az ő bukását. Maul megtestesíti mindazt, amiért anno a Sith Rend kishíján eltűnt a galaxis színéről. Ez az egész bújócskázás, amelyet a Kettő Szabálya követelt meg, nem neki való. Már az EP1-ben is lehetett rajta érezni, alig várja, hogy végre megmutassák magukat és áttérjenek a nyílt leszámolás szakaszába. Mert ez a stílus fekszik neki. Maul nem ígért szinte semmit a szövetségeseinek, csak félelemből csatlakoztak (kivéve a mandaloriak, na de hát ők is hátba akarják támadni majd Mault). Ezért lesz ez a szövetség olyan rövid életű, valószínűsíthetőleg. Nincs meg a kölcsönös biztosíték, hogy fennmaradjon.

Én is 95% -ban így látom. :) A szövetség addig lesz hasznos, amíg el nem érik a céljukat. Bár Maul alvilági tervei azt követelné meg, hogy akkor se csináljon a szájából s*gget, amikor már nyerésre áll.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(aminek ugye ez a közvetlen folytatása, e között és a Revival között nem telt el idő, minden, amit a kettő között láttunk, csak ezután fog megtörténni)

Nem. :) A Revival lett előrecitálva, ami eddig történt az mind a Revival előtt volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen. De egy Black Sun -nak hatalmat? :) Egy senki? Ugyan milyen hatalmat adott volna neki, hisz már így ők az egyik legerősebb szervezet a galaxisban. Ez olyan mintha bemennék egy bankba, és én akarnék nekik kölcsönadni nekik...

Odaígérhette volna nekik, a többi semleges rendszert, vagy mittomén

De nem a bűnözők jutnak hatalomra, hanem Vizsláék.

Viszont az átlagos mandalore-i nem Vizslával fog naponta találkozni, hanem a bűnözőkkel, akiket Vizsla hozott, és nem vagyok benne biztos, hogy a Fekete Nap vagy épp a Hutt Klán emberei olyan jól viselkednek majd a polgárháború sújtotta lakossággal

Talán tudja, hisz Sidious tanítványa volt. Ellenben most nem lát más utat csak ezt a nyílt agressziót. Mondjuk én megértem miért így cselekszik. Talán a figyelmet is fel akarja hívni magára.

Ettől ez a nyílt és agresszív fellépés, még könnyen vesztét okozhatja majd a közeljövőben

Maul elbizakodottságát elnézve, ez a legkevésbé se érdekli. :)

Majd fogja. Majd fogja ;)

Sithért szeretetből harcolni? Azt meg hogy? :)

Nem sithért, hanem azért amit a sith képes neki felajánlani. Szerinted a rohamosztagosok félelemből harcoltak a rendszerért... fityfenét. Tetszett nekik a hatalom, amit Sidious biztosított számukra. Maul, is felajánlhatott volna valami olyasmit, amiért érdemes lett volna a FN-nak vagy a HK-nak úgy döntenie, hogy melléáll

Még kitalálhatják. ;)

Na pont ez az, és egyenlőre úgy néz ki, hogy Maul, nem foglalkozik, ilyen korántsem elhanyagolható részletekkel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odaígérhette volna nekik, a többi semleges rendszert, vagy mittomén

Azért rendszereket nem hiszem, hogy leigáznának. Az alvilági hatalom nem csak ebből áll. :) Az biztos, hogy a félelem tartotta össze a szövetséget.

 

Viszont az átlagos mandalore-i nem Vizslával fog naponta találkozni, hanem a bűnözőkkel, akiket Vizsla hozott, és nem vagyok benne biztos, hogy a Fekete Nap vagy épp a Hutt Klán emberei olyan jól viselkednek majd a polgárháború sújtotta lakossággal

Én úgy gondolom, hogy a győzelem után semmi keresnivalója a bűnözőknek Mandalore -on. Szerintem Vizsla is így gondolja.

 

Ettől ez a nyílt és agresszív fellépés, még könnyen vesztét okozhatja majd a közeljövőben

Meglehet, de ez már az ő baja lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, elismerem, hogy Maulnak nincs annyi ideje mint Sidiousnak volt, hisz a "nagy öreg" terveit valószínűleg csak a háború végéig ismerheti, és amint annak vége, ismét jelentős lépéshátrányba kerülhet, viszont még mindig azt mondom, hogy ez a terv öngyilkosság. Úgy akarja magára húzni a két háborús felet, hogy még csak egy bolygó és két bűnszervezet áll mögötte (azok hűsége is megkérdőjelezhető). Így megeszik őt reggelire. Bolygók kellenének neki, titkos megegyezések, és miután a FN-ot és a HK-t maga mögé állította, kihasználhatná a kapcsolataikat. Pont az ilyen bűnszervezetek ismerhetik, hogy egyes bolygókon milyen viszonyok uralkodhatnak, amiket titokban kihasználhatna a megerősödéséhez. És amint mindez készen áll, megtámadják a Mandalore-t, és így jelentős erőt képezve lépne fel a háborúban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, elismerem, hogy Maulnak nincs annyi ideje mint Sidiousnak volt, hisz a "nagy öreg" terveit valószínűleg csak a háború végéig ismerheti, és amint annak vége, ismét jelentős lépéshátrányba kerülhet, viszont még mindig azt mondom, hogy ez a terv öngyilkosság. Úgy akarja magára húzni a két háborús felet, hogy még csak egy bolygó és két bűnszervezet áll mögötte (azok hűsége is megkérdőjelezhető). Így megeszik őt reggelire. Bolygók kellenének neki, titkos megegyezések, és miután a FN-ot és a HK-t maga mögé állította, kihasználhatná a kapcsolataikat. Pont az ilyen bűnszervezetek ismerhetik, hogy egyes bolygókon milyen viszonyok uralkodhatnak, amiket titokban kihasználhatna a megerősödéséhez. És amint mindez készen áll, megtámadják a Mandalore-t, és így jelentős erőt képezve lépne fel a háborúban.

 

 

Nem hittem hogy valaha lesz ilyen de teljesen egyetértek veled. Hogy lehet valaki ennyire s*gghülye idióta mint Maul? Az első adandó alkalommal ki fogják nyírni. Már Jabba is csak röhögött rajta. Persze látszatra belement de látszott rajta hogy nem szereti ha egy ilyen senkiházi mondja meg neki mit tegyen. Maul maradt az ami az EP1-ben. A csőcselék vezére egy gondolkodni képtelen Sith. Hol van ő Sidious ravaszságához vagy Dooku diplomatikusságához ?

Mert azt azért nem vesszük ám komolyan hogy a Galaxis legnagyobb bűnszövetkezete ami nagyon régóta müködik, két idiótának a szavára melléjük is áll? Ha ilyen könnyü leszerelni egy bűnszövetkezetet holnap megyek Mexikóba agyonlövöm a főnököt és én leszek a góré. Ez nem így működik. Ha ki is nyírom a főnököt az emberei nem fognak attól mellém állni.

Van még egy olyan is hogy felfedi magát. Mit gondolt mi lesz? Hát ráküldenek 5 Venatort 500 klónnal és az írnagját is kiírtják ennek a nagyszájú marhának és csőcselékének. Hú de nem szeretem az olyanokat akik nem tudják hol a helyük és többet képzelnek magukról mint amit tudnak.

Azért fogom várni a következő részeket hogy ezek elbukjanak.

Talán ez az első TCW-rész amit szerintem elrontottak az írók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy sith -től mit vársz? Ez a módszerük.

Például valami ilyesmit:

Maul: "Sok dolog van, amit ti Huttok tartotok kézben és a hasznunkra lehet.

Jabba: "Mennyit fizetnétek?"

Maul: "Nincsenek kreditjeink."

Oruba "Akkor mit tudsz ajánlani?"

Maul: "Ha mellénk álltok nagyobb haszonra és hatalomra tehettek szert, mint eddig bármikor...ha ellenálltok, meghaltok."

 

Palpatine azért jutott olyan sokra, mert ő nem ezt a taktikát választotta.

Éppen ez az! Hogy Filoni és Witwer agyon hype-olták, hogy Maul most majd megmutatja, hogy minden tekintetben Sidioushoz méltó tanítvány, hogy nemcsak badass, de ravasz és ha kell tud diplomatikus is lenni.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hittem hogy valaha lesz ilyen de teljesen egyetértek veled. Hogy lehet valaki ennyire s*gghülye idióta mint Maul? Az első adandó alkalommal ki fogják nyírni.

De mi van ha előbb Maul nyírja ki őket? :) Nem hülye hidd el. Tudja ő mit csinál. Mindekit felhasznál saját céljai eléréshez.

 

Már Jabba is csak röhögött rajta. Persze látszatra belement de látszott rajta hogy nem szereti ha egy ilyen senkiházi mondja meg neki mit tegyen. Maul maradt az ami az EP1-ben. A csőcselék vezére egy gondolkodni képtelen Sith. Hol van ő Sidious ravaszságához vagy Dooku diplomatikusságához ?

Jabba lehet, hogy röhög, de azért Nul Hutt -án a tanácsot szépen szétbombázta ez a béna sith, ráadásul egy tagot meg is öltek. Én nem becsülném le. Ezért is sikerült mindezt végrehajtania amit itt láttunk, mert mindenki lebecsülte.

 

Mert azt azért nem vesszük ám komolyan hogy a Galaxis legnagyobb bűnszövetkezete ami nagyon régóta müködik, két idiótának a szavára melléjük is áll? Ha ilyen könnyü leszerelni egy bűnszövetkezetet holnap megyek Mexikóba agyonlövöm a főnököt és én leszek a góré. Ez nem így működik. Ha ki is nyírom a főnököt az emberei nem fognak attól mellém állni.

Csak ez nem Mexikó hanem a Star Wars. :) Ez a két idióta sarokba szorította Jabbát. Ki is nyírhatták volna simán. A Black Sun embrei meg melléjük álltak, de biztos ők is idióták voltak. :D

 

Például valami ilyesmit:

Maul: "Sok dolog van, amit ti Huttok tartotok kézben és a hasznunkra lehet.

Jabba: "Mennyit fizetnétek?"

Maul: "Nincsenek kreditjeink."

Oruba "Akkor mit tudsz ajánlani?"

Maul: "Ha mellénk álltok nagyobb haszonra és hatalomra tehettek szert, mint eddig bármikor...ha ellenálltok, meghaltok."

Értem, de ezzel megint az a baj, hogy miért hinnének neki? Számukra ez a tetovált faszi totál idegen, aki az előbb sétált be az ajtón, ők meg a nagy Hutt tanács. Maximum körberöhögik kétszer, hogy mit képzel magáról. :)

 

Van még egy olyan is hogy felfedi magát. Mit gondolt mi lesz? Hát ráküldenek 5 Venatort 500 klónnal és az írnagját is kiírtják ennek a nagyszájú marhának és csőcselékének. Hú de nem szeretem az olyanokat akik nem tudják hol a helyük és többet képzelnek magukról mint amit tudnak.

Azért fogom várni a következő részeket hogy ezek elbukjanak.

Csak van egy pici hiba. Azt se tudják hol keressék őket. De egyelőre csokiznak Maul -ra, nem hogy megtámadnák...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi van ha előbb Maul nyírja ki őket?

Csak az a gond ezzel, hogy egyelőre, nincs semmilye amivel felvehetné a kesztyűt akár a Köztársaság akár a CIS ellen, pedig mindkét oldal szívesen venné, ha nem csak deréktól lefele, hanem nyaktól fölfele is hiányozna valami róla :)

Jabba lehet, hogy röhög, de azért Nul Hutt -án a tanácsot szépen szétbombázta ez a béna sith, ráadásul egy tagot meg is öltek

Rajtaütni egy tanácson, és galaktikus háborút vívni két teljesen külön dolog

A Black Sun embrei meg melléjük álltak, de biztos ők is idióták voltak. :D

Amiket korábban felvázoltam (lefegyverezés hiánya, kevés őr alkalmazása) 3 felfegyverzett látogató ellen (akikből az egyik mandalore-i harcipáncélban van) miközben a teremben van a szervezet egész vezetése, nálam kimeríti az idiotizmus fogalmát :)

Értem, de ezzel megint az a baj, hogy miért hinnének neki? Számukra ez a tetovált faszi totál idegen, aki az előbb sétált be az ajtón, ők meg a nagy Hutt tanács. Maximum körberöhögik kétszer, hogy mit képzel magáról. :)

De ebből az jön le, hogy Maulnak annyi diplomáciai érzéke sincs, mint egy 3 lábú billegő széknek

Csak van egy pici hiba. Azt se tudják hol keressék őket.

Ezzel meg az a hiba, hogy amint megtámadják Mandalore-t az egész Galaxis tudomást szerez a hollétéről

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a gond ezzel, hogy egyelőre, nincs semmilye amivel felvehetné a kesztyűt akár a Köztársaság akár a CIS ellen, pedig mindkét oldal szívesen venné, ha nem csak deréktól lefele, hanem nyaktól fölfele is hiányozna valami róla :)

Nem ez a terve. Ő az alvilág ura akar lenni. Gondolom az annyira nincs szem előtt.

 

Rajtaütni egy tanácson, és galaktikus háborút vívni két teljesen külön dolog

Ki akar itt galaktikus háborút vívni? :)

 

Amiket korábban felvázoltam (lefegyverezés hiánya, kevés őr alkalmazása) 3 felfegyverzett látogató ellen (akikből az egyik mandalore-i harcipáncélban van) miközben a teremben van a szervezet egész vezetése, nálam kimeríti az idiotizmus fogalmát :)

Amiket korábban írtam, lebecsülés és ismeretlen emberkék. Egyébként három három ellen volt, plusz a tanács akik már épp készültek odacsapni.

 

De ebből az jön le, hogy Maulnak annyi diplomáciai érzéke sincs, mint egy 3 lábú billegő széknek

Ki mondta, hogy van diplomáciai érzéke? Ő le akarta gyakni aki nem állt mellé. Megtette. Már délután óta mondom, hogy ő erőszakkal oldja meg ezt a dolgot. Erre mindig jön a diplomácia érzék meg a meggyőzés hiánya. Ilyen szándéka sem volt szerencsétlennek.

 

Ezzel meg az a hiba, hogy amint megtámadják Mandalore-t az egész Galaxis tudomást szerez a hollétéről

Ez igaz, de a sebezhetőséggel várjuk meg a következő részt. Meg egyáltalán a tervével is. Nem lennék meglepve, ha lenne még más is a tarsolyában. Talán azért csinálja az egészet, hogy régi mesterét magához csalogassa... Persze ez csak egy merész tipp.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, de ezzel megint az a baj, hogy miért hinnének neki? Számukra ez a tetovált faszi totál idegen, aki az előbb sétált be az ajtón, ők meg a nagy Hutt tanács. Maximum körberöhögik kétszer, hogy mit képzel magáról. :)..

Utána ment volna minden tovább változatlanul: Jabbáék röhögnek és rájuk uszítják Sugiékat, akiknek aztán Maulék elkenik a száját, kinyírják Orubát és elfoglalják Jabba palotáját. A probléma az ahogyan Maul megközelíti a dolgokat. Pontosan ugyanazt csinálja, mint Hondo embereivel, pedig a rész elején még úgy tűnt, hogy tanult a hibájából (a megjegyzése miszerint a kalózokkal ellentétben a DW "becsületes"). És mielőtt felhoznád: igen a kalózoknak is pénzt ajánlott, de rosszul állt hozzá: a kalózok nem terveznek előre, őket csak az a több ládányi fűszer, kredit és fegyverszállítmány érdekelte, ami ott volt az orruk előtt. Éppen ezért abban a pillanatban, amikor úgy tűnt, hogy megszerezhetik anélkül, hogy őt kéne szolgálni, persze, hogy ellene fordultak. Ellenben ha Jabbáéknak hatalmas vagyonokat ígér a segítségükért cserébe, és utána bebizonyítja, hogy meg van az ereje, ahhoz, hogy betartsa, az már egészen más tészta.

 

Ki mondta, hogy van diplomáciai érzéke?

Mint említettem már háromszor: Filoni és Witwer egyfolytában ezen lovagolnak, hogy Sidious minden tekintetben felkészítette Maul-t, diplomáciát is beleértve.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanúgy, ahogy Dooku mesés gazdagságot ígért a Konföderáció vezetőinek, ha háborút kezdeményeznek a Köztársaság ellen. :) Nyilván nem a saját pénzéből kívánta ezt finanszírozni a gróf úr. :) Annyira azért ő sem gazdag.

 

Egy jó diplomata összehozza a feleket, és megállapodnak, hogy győzelem esetén kinek mi jut a koncból (vagyon, hatalom stb.). Maul ezt nem tette meg, ő a megfélemlítése alapozott, így szövetsége nem lehet hosszú életű. Nincs meg az a közös ügy, ami miatt a Köztársaság méltó ellenfeleivé válhatnának. Egyébként is a zabrak a megjelenésével csak felkavarta az alvilági állóvizet. A status quo felborítása úgy is azzal fog együtt járni, hogy a különböző szereplők egymás torkának esnek.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a falleenek mindenképpen hibát követtek el azzal, hogy két őrt küldtek be Maulékkal. Több testőrrel is valószínűtlen hasonló végeredmény született volna, de ezt ők nem tudhatták és ez a lényeg, mert számomra elképzelhetetlen, hogy egy ilyen alvilági vezető így kezeljen láthatóan fenyegető szándékkal érkező idegeneket.

 

Maulra én nem azt mondtam, hogy karakteridegen volt, az is lehet, hogy ezt ő már pontról pontra tökéletesen megtervezte, de azt a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy nagyon messze van ő még attól a képtől, amit magáról képzel!

Ahogy korábban is megírta egyikőtök, ez elég furcsa így, hogy ilyen könnyedén maguk mellé állítanak szinte mindenkit, akkor is, ha Maul előre elképzelt mindent! Az emberei ezek után biztos nagyon lojálisak lesznek hozzá... Van egy nagyon jó kép az epizódban, amikor Jabba lerohanása után az egyik emberét ott egy mandalori harcos felsegíti a földről. Ezek után meg majd vállt vállnak vetve együtt harcolnak :lol: Tudom, hogy csak hozott anyagból lehet dolgozni és Maulnak nem állnak rendelkezésére olyan lehetőségek, mint Sidiousnak, de ez azért így is egy véleményes terv...

Sidious Sith nagyúr, Maul meg csak annak mondja magát!

 

A történet pedig ezzel az alapkoncepcióval is lehetett volna kreatív és kombinatív ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez a terve. Ő az alvilág ura akar lenni.

Egyelőre, de ez gondolom csak átmeneti állapot, még mielőtt pályázna Sidious helyére, hisz a jelenlegi kapacitásával legfeljebb csak gerilla hadviselésre és terrorista merényletekre képes, ez pedig édes kevés a volt mestere hatalmának megdöntésére, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy a bűnözőkből álló hadseregével nem igazán számíthat a nép szimpátiájára, ami létfontosságú a gerilla hadviselésnél

Ki akar itt galaktikus háborút vívni? :)

Maul, amikor a hadseregével nyíltan fellépett (vagyis csak fog) egy semleges rendszer ellen, mert tetszik vagy sem, ezzel hadat üzent Semleges Rendszerek Szövetségének. Itt a szokásos forgatókönyv pedig az, hogy a Szenátus megszavazza a kisegítést, és ezzel Maulék máris hadban állnak a Köztársasággal

Amiket korábban írtam, lebecsülés és ismeretlen emberkék. Egyébként három három ellen volt, plusz a tanács akik már épp készültek odacsapni.

3 a 3 ellen még mindig elég ingatag főleg, ha az ellenfél még fel is van fegyverezve ;)

Ki mondta, hogy van diplomáciai érzéke? Ő le akarta gyakni aki nem állt mellé. Megtette. Már délután óta mondom, hogy ő erőszakkal oldja meg ezt a dolgot. Erre mindig jön a diplomácia érzék meg a meggyőzés hiánya. Ilyen szándéka sem volt szerencsétlennek.

Csak a nagy hype miatt számított arra mindenki, hogy Maul akár méltó utódja lehet a nagy Sidiousnak, ezzel szemben jelenleg úgy tűnik Sidious egy lábkörmében több ravaszság és fortély van mint Maul teljes felsőtestében

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se értem miért lett volna ez jó... Egyáltalán miért lett volna értelme vagyonokat ígérni, amikor egy petákjuk sem volt.

Pontosan ezt írtam le lentebb: Maulék mondhatták volna, hogy nekik ugyan nincs pénzük, de ha a Huttok segítenek nekik elérni a céljukat, azon ők is hatalmas kaszálhatnak. Tudod: mint egy befektetés.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet pedig ezzel az alapkoncepcióval is lehetett volna kreatív és kombinatív ;)

Nyilván, de nem olyan felesleges mondatokkal amiket alább olvashattunk. :)

 

Egyelőre, de ez gondolom csak átmeneti állapot, még mielőtt pályázna Sidious helyére, hisz a jelenlegi kapacitásával legfeljebb csak gerilla hadviselésre és terrorista merényletekre képes, ez pedig édes kevés a volt mestere hatalmának megdöntésére, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy a bűnözőkből álló hadseregével nem igazán számíthat a nép szimpátiájára, ami létfontosságú a gerilla hadviselésnél

Elképzelésem sincs, hogy mivel szilárdítaná meg a hatalmát ha Sidious -i magasságokba jutna. Ezért nem is találgatok erről. :)

 

Maul, amikor a hadseregével nyíltan fellépett (vagyis csak fog) egy semleges rendszer ellen, mert tetszik vagy sem, ezzel hadat üzent Semleges Rendszerek Szövetségének

Érdekes. Vizsla azt mondja Maul -nak, hogy mivel Mandalore a szövetség vezetője, így sok forrást tud majd a rendelkezésére bocsájtani. Én ebből úgy veszem ki, hogy Vizsla tovább akarja vinni ezt a vonalat. Szóval nem üzen hadat senkinek elvileg, sőt!

 

3 a 3 ellen még mindig elég ingatag főleg, ha az ellenfél még fel is van fegyverezve ;)

Volt náluk fegyver. Talán annál nem, aki bekísérte őket.

 

Csak a nagy hype miatt számított arra mindenki, hogy Maul akár méltó utódja lehet a nagy Sidiousnak, ezzel szemben jelenleg úgy tűnik Sidious egy lábkörmében több ravaszság és fortély van mint Maul teljes felsőtestében

Nem tudom Ti mire számítottatok, de én nem arra, hogy labdába rúghat Sidious mellett. Talán azért is ez a sok ellenszenv irányéba, mert ez volt az elképzelés. Én viszont másképp látom őt. Annak ami. Sidious -hoz egyértelmű, hogy nem ér fel.

 

Pontosan ezt írtam le lentebb: Maulék mondhatták volna, hogy nekik ugyan nincs pénzük, de ha a Huttok segítenek nekik elérni a céljukat, azon ők is hatalmas kaszálhatnak. Tudod: mint egy befektetés.

A Hutt -ok így is vezető pozícióban vannak az alvilágban, hihetetlen mennyiségű pénzzel. Ha nekik kell valami azt megszerzik. Őket nehéz lenne bármivel is elcsábítani. Főleg egy ismeretlen ürgének... Szerintem Maul tudta, hogy úgy se tud ezeknek a fejeseknek olyat ajánlani amit elfogadnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hutt -ok így is vezető pozícióban vannak az alvilágban, hihetetlen mennyiségű pénzzel. Ha nekik kell valami azt megszerzik. Őket nehéz lenne bármivel is elcsábítani. Főleg egy ismeretlen ürgének... Szerintem Maul tudta, hogy úgy se tud ezeknek a fejeseknek olyat ajánlani amit elfogadnának.

Valami olyasmi például, mint egy 2000 rendszerre kiterjedő rabszolga- és fűszerpiac? Ahol ráadásul nem kell sutyiban intézni az ügyeket.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Vizsla azt mondja Maul -nak, hogy mivel Mandalore a szövetség vezetője, így sok forrást tud majd a rendelkezésére bocsájtani. Én ebből úgy veszem ki, hogy Vizsla tovább akarja vinni ezt a vonalat. Szóval nem üzen hadat senkinek elvileg, sőt!

Azóta kibővítettem a hozzászólásom az átlagos folytatással :) Sőt ha tovább megyek akkor a CIS is hadat üzen, nehogy a jedik élve kapják el Mault

Volt náluk fegyver. Talán annál nem, aki bekísérte őket.

Csakhogy a bekísérteknél is volt fegyver, ami (ahogy láthattuk is) azért szarvas hiba ;)

A Hutt -ok így is vezető pozícióban vannak az alvilágban, hihetetlen mennyiségű pénzzel. Ha nekik kell valami azt megszerzik. Őket nehéz lenne bármivel is elcsábítani. Főleg egy ismeretlen ürgének... Szerintem Maul tudta, hogy úgy se tud ezeknek a fejeseknek olyat ajánlani amit elfogadnának.

Lehet, hogy neked csak egy mondat, viszont sok mindent elmond Maul jelleméről és gyengeségeiről

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.