Ugrás a kommentre

5x14 - Eminence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14. rész - Eminence / Felemelkedés

 

epguide514.jpg

 

Írta: Chris Collins

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Zanbar, Mustafar, Nal Hutta, Tatooine

 

Szereplők:

Darth Maul - Sam Witwer

Savage Opress - Clancy Brown

Pre Vizsla - Jon Favreau

Bo-Katan - Katee Sackhoff

Xomit Grunseit - Kevin Michael Richardson

Ziton Moj - Corey Burton

Lom Pyke - Matt Lanter

Gorga Desilijic Aarrpo - Kevin Michael Richardson

Jabba Desilijic Tiure - Kevin Michael Richardson

Marlo - Kevin Michael Richardson

Oruba - Corey Burton

Arok - Dee Bradley Baker

Sugi - Anna Graves

Embo - Dave Filoni

Dengar - Simon Pegg

Latts Razzi - Clare Grant

Marrok

 

Történet

Darth Maul és Savage Opress a nyílt űrben sodródnak. Szerencséjükre az utolsó pillanatban talál rájuk a Pre Vizsla által vezetett Mandalore klán, akik megmentik a két sith harcos életét. Mint később kiderül ez jó húzásnak bizonyul, ugyanis a két sith segítségével végre beteljesíthetik a régóta dédelgetett tervet: elfoglalhatják szülőbolygójukat, és megdönthetik Satine hercegnő hatalmát.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Amikor felfedezik a cselekvőképtelen Sith testvéreket, az utalás az Aliens-re, ahol Ripley-t hasonlóképp találják meg.

- Most, hogy Maul humanoid lábprotézist kapott, sokkal alacsonyabb mint Savage. Ez tisztán látszik amikor egymás mellett állnak.

- A karprotézis amit a Sith testvérek kapnak, újrahasznosított bányász felszerelés amit a Concordia holdon láthattunk a 2x12 Mandalore Plot -ban.

- A Black Sun először a Shadows of the Empire könyvben tűnt fel 1996-ban.

- A bűnszervezet épülete különbözik a többi létesítménytől a Mustafaron. A fő erőd alakja hasonlít Virago-ra, Xizor herceg csillaghajójára a Shadows of the Empire-ből.

- A Black Sun gyalogosainak fegyvereit a The Black Hole-ban szereplő robotőrök fegyvere ihlette.

- Minden Hutt párbeszéd a részben az angolból lett fordítva. A "Stuka Crispo" amit Jabba mond, azt jelenti Death Watch.

- Bizonyítékul a kereskedelmükre, a Pyke-kok ujja és szája el van színeződve a fűszertől.

- Van egy durvább változata annak amikor Savage lefejezi a Black Sun vezetőjét, de ezt az epizód sugárzása előtt kivágták. A teljes jelenetet majd a Blu-ray kiadáson láthatjuk.

- Az epizódbeli Mandalori Gauntlet hajók kisebb változatai azoknak, melyeket az előző részekben láthattunk.

 

Concept Art galéria

 

conceptart01.jpg

A Black Sun vezetőjének karakter illusztrációja

 

conceptart02.jpg

Black Sun vezető - a találkozó után...

 

conceptart03.jpg

A Black Sun Mustafar -i erődje

 

conceptart04.jpg

Black Sun fregatt

 

conceptart05.jpg

A Death Watch Zanbar -i bázisán látható orvosi körlet

 

conceptart06.jpg

A Mustafar -i leszálló hely

 

conceptart07.jpg

Lom karakter illusztrációja

 

conceptart08.jpg

Pyke lézerpisztoly

 

conceptart09.jpg

Pyke csillaghajó illusztráció

 

conceptart10.jpg

A Black Sun konferenciaterme

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz egy felvezető rész volt, bár én inkább azt a kevés akciót feláldoztam volna a tárgyalások jobbani kibontására, mert ez a "legyakok majdnem mindenkit és aki megmarad, azt megfenyegetem" nem épp a legjobb módszer. Jobb lett volna ha tényleg logikus érvekkel állítják maguk mellé az alvilágot, főleg ha Maul később erre akarja alapozni majd az erejét.

Vizslának meg lehetne annyi esze, hogyha bűnözőkkel szállja meg Mandalore-t a nép soha nem fog az oldalára állni, amit tudjuk a korábbi részekből hogy létfontosságú.

Az Aliens utalás jó volt, ahogy a végre eksönöző mandaloriak is.

 

A bábuk felálltak, itt az idő a káoszhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg vagyok elégedve. A huttoknál zajló ütközet nagyszerű volt, nagyszerű zenével.

Kiemelt pillanatok: Zabrak vs. Zabrak(-lány)

Savage vs Embo. Állati jó volt. Aggódtam Sugiért és Embóért, pedig utóbbiért tutira feleslegesen, bár ki tudhatta...

Picit meglepődtem, hogy egy toborzó akció az egész rész, bár belegondolva kézen fekvő volt.

Az új végtagok jók lettek mindkét esetben.

Ami egy csöpp ellenszenvvel tölt el, hogy lassan mindenki Maul másodhegedűse lesz.

Savage után Vizsla is. Szegények.

Titkon még remélem, hogy Savage megússza ezt az egészet, mert ha valaki hát ő nem érdemli meg

 

Sidi-bá kardját

, mert rohadtul belerángatták mindenbe szegényt, pedig egy jófej tökös csávó volt aki a valódi! testvérét akarta védeni.(jót tett az újranézése a monsternek :))

Jó felvezető volt, jövő héten nem kell semmi extra, csak dőljön el egy bolygó sorsa és hulljanak fejek! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó felvezető volt de azért többre számítottam.

Egyetértek Nabo, ahhoz képest, hogy Filoni meg Witwer is mennyire hangoztatták, hogy Maul most majd megmutatja, hogy micsoda zseniális koponya, Sidious tanítványához méltó diplomáciai és stratégia hozzáértéssel, ahhoz képest nem csinált mást mint az erejét fitogtatva megfélemlítette, aki ellenkezett. Pedig Hondoéknál megtanulhatta volna, hogy ez csak addig működik, amíg van okuk félni tőle. Ez az egyik bolygóról szaladunk a másikra akciózni stílus meg nem kicsit kizökkentő volt. Holnap majd talán írok bővebben is, most ennyire futja.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó felvezető volt de azért többre számítottam.

... Ez az egyik bolygóról szaladunk a másikra akciózni stílus meg nem kicsit kizökkentő volt. ...

 

Maulék körül mindig is volt kapkodás, amit sosem értettem. Más történetszálakat olyan jól ki tudnak fejteni és elrendezni 4 részben.

A 3. évados trilógia is milyen elkapkodott volt, főleg Monster és a Witches of the Mist.-bionyos szemszögből nézve

De, hogy milyen lesz a Mandalor-i csata és "a nagy leszámolás", hát aggódom.., tudom fölöslegesen...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, pedig direkt vártam a véleményezéssel, hátha Csoli lesz az első vélemény nyilvánító, de ezúttal Nabopolasszar előzte meg. :)

 

Erre vártam már a Revival óta. Nagyon nagy hiba volt szerintem ott félbehagyni a történetet. Az ott megalapozott színvonalat többé-kevésbé tartotta. Érezhető, hogy egy sokkal jelentősebb történetszállal van dolgunk és eléri azt, amit a sorozatban korábban nem sok résznek sikerült: Elhiteti velünk, hogy ennek az egésznek hatalmas tétje van, olyannyira, hogy minden perce izgalmas, lehet izgulni a szereplőkért. Sőt, ha ezt a továbbiakban is folytatja, akár még belefeledkezek abba is, hogy Obi-Wan mindenképpen túléli majd az EPIII. miatt.

 

Sam Witwer szinkronos teljesítménye továbbra is olyannyira lenyűgöző, hogy a hangjával szinte mindenkit lejátszik a színről. Bár, ahogy Csoli is megfogalmazta, nem csak a hangja. Olyannyira dominálja a képernyőt és a történetet, hogy mindenkit alárendel saját magának. Ebben megmutatkozik Darth Maul legeslegnagyobb hibája. Rengeteget tanult a mesterétől, de a legfontosabbat, a türelmet, nem volt képes megtanulni. Míg Darth Sidious évtizedeken át szövögette a tervét, addig Maul túl gyorsan akar túl sok hatalomra szert tenni, úgy, hogy közben nincs ideje megszilárdítani a hatalmát, csak egyre több és több embert rendel magának, de ez a szövetség olyannyira ingatag, hogy bármikor széthullhat. Elég csak végignézni a vezetőségen, hiszen bár Vizsla elég erőteljesen Maul szárnysegédjének mutatkozik a részben, nem hülye. Tudja, hogy Maul csak kihasználja őt és rövid időn belül ellene fog fordulni, de Vizsla sem tervez másként. Maul hasznos számára, amíg át nem veszi Mandalore felett az irányítást, utána nem lesz rá szüksége. Tombol a kölcsönös kihasználás ezerrel.

 

Sugiért és Embóért nagyon lehetett izgulni, szinte már összeszorított foggal szemléltem az eseményeket. Nem mintha bármi bajom lenne a karakterrel, de Sugit igazán feláldozhatták volna. A Bounty Hunters óta csak jelentéktelen cameo szerepeket kap, de ott elég ideig volt a vásznon ahhoz, hogy megkedveljük. Így akár elég hatásos is lehetett volna. Viszont meg merem kockáztatni, hogy Sugi a jövőben sem fog ennél komolyabb szerepeket kapni. Bár végre használta a tőrét. A sorozatban először. (Pedig már a második évadban azzal promózták őt, hogy mekkora késes fenegyerek.) Még Embóért is izgultam, holott tudtam, hogy szerepelni fog még a Clovis szálban. (Bár az időrendi összekutyulások miatt már a fene sem tudja megint, hogy mi mikor történik.) Ennek ellenére helyenként még így is érezni lehetett, hogy az alkotók nem akarnak megválni ennyi jól bevált mellékszereplőtől egy epizód alatt, hiszen még Marrokot sem vágta le Maul, hanem csak ellökte, pedig abban a helyzetben az lett volna a célszerűbb. (Bár nem kicsit ütött volna a rész, ha több ismert karakter meghal.) Azonban Oruba, a Hutt meggyilkolása meglepett. A nagy crime lordot úgy levágták, mint egy utolsó pribéket.

 

Tatooine-t (még Jabba Palotájának témája is felcsendült a TCW mozifilmből.) mindig üde színfolt volt látni, jó volt, ahogy a testvérek és a Death Watch felforgatja az egész kócerájt. Nem gondoltam volna, hogy Jabba ilyen könnyedén megadja magát, de végül is nem volt más választása. Most, hogy már a Fekete Nap és a Hutt Kartell is Darth Maul parancsnoksága alatt van, elszabadulhat a totális káosz, fenekestül felforgatva ezzel a sorozat állóvizét. (Mert az elmúlt 12 részben tényleg úgy éreztem, hogy csak egy helyben állt, sajnos.)

 

Jut eszembe, azok a Pyke-ok érdekesek voltak, sok szerepük ugyan nem volt, de jól néztek ki. :)

 

Shades Of Reason... Alig várom. :)

 

Nabopolasszar, mi is volt pontosan az az Alien utalás? Most így konkrétan nem esett le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt. 10/10 Igazi mészárszék, amit Maulék a rész folyamán véghezvittek. Animációs teljesítmény is a javából. Ha ez lett volna a 100. epizód, annak jobban örültem volna. Nem azért, mert az előző rész nem tetszett, hanem mert ott a közeg behatárolta az animációt, itt viszont jobban körül lett fogva a galaxis. A történetet még nem minősítem, majd ha meg van az egész, egybe minden a helyére kerül. Döbbenetesen sokat fejlődött a sorozat látványvilága, a textúrák, a felületi csillogás, a fényeffektek megoldásai szemet gyönyörködtetőek. Pre Vizsla a sorozat egyik karizmatikus és kissé alulszerepeltetett gonosza, sajnálom, ha ezzel az évaddal véget ér a mandallórok intrikája és kiveszik a személye a történetfolyamból. Most érjük el a TCW egyik csúcspontját és ez mindig szomorú, ráadásul itt a Maul szál majd párhuzamosan zárul a mandallór szállal, tehát több szereplőtől is kényszerűen intünk majd búcsút. Remélem ugyan, de nem hiszem, hogy a TCW további évadai kínálnak majd ennyire nagyívű szálat, mint ami Pre Vizsla és Satine intrikával teli története volt. Örülök, hogy ide is elérkeztünk és persze picit szomorú is vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabopolasszar, mi is volt pontosan az az Alien utalás? Most így konkrétan nem esett le. :)

Ahogy Vizsláék megtalálják Maulékat tiszta olyanm mint amikor a film elején megtalálják Ripley-t csak hibernátorok hiányoztak

 

Egyébként egy kicsit sajnálom, hogy a TCW-ben eddig nem foglalkoztak a Fekete Nappal, mert aki nincs otthon az EU bizonyos részein, azokban ez eléggé "kalapból kihúzott nyúl" érzést kelthet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A betyárját! Ez aztán ütős egy darab volt. Kicsit túl mozgalmas is az előző részek lassabb tempója után. Nem baj, fel kell pörögni. Írni azt viszont lehet a részről, mégpedig sokat! Holnap meg is fogom tenni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A D-squad nyugisabb kalandjai után ez a rész üdítően hatott, már ami a tempót illeti. Régóta vártam ezt a sok izgalommal kecsegtető sztorivonalat, még ha Maul visszahozása továbbra is inkább csak negatív húzás a szememben. Nálam most először működött igazán az ő karaktere. Végre igazi Sith nagyúrként viselkedett, és rohadt jó beszólásai voltak. "Szóval csak azt tudod elmondani, hogy Jabba Jabba palotájában található?" :D

 

Nagyon jó volt látni, hogy gyűjtenek lépésről lépésre hadsereget. Hihetetlen, hogy ennyi frakció belefért 20 percbe, de a készítők remekül megoldották ezt a feladatot, és a pergő cselekmény mellett még hosszabb párbeszédekre is jutott idő (lásd Vizsla és Maul beszélgetését a jövőt illető terveikről). A TCW-ben ismét debütált egy már jól ismert faj, a falleenek. Örülök, hogy a Fekete Nap is szerepet kapott a sorozatban. Ha valaki, hát Maul ismeri őket. Anno Sidious parancsára ő mészárolta le az egész vezérkart Coruscanton. Kár hogy a szervezet mustafari szárnyának vezetőjének halálát nem mutatták meg a készítők, jó lett volna látni egy levágott fejet, de hát ez egy ilyen sorozat. :D

 

A pyke-ok, mint teljesen új faj, nagyon királyul néznek ki, remélem harci tudásukat megmutatják a következő epizódban. :) A huttok szövetségének kikényszerítése már jóval nehezebb feladat volt. A nal huttai ütközet fantasztikusra sikeredett, nagyon sajnáltam a nikto őröket. :D A fejvadászok nagyon jól harcoltak, főleg Embo vagy Sugi, ám azt sajnáltam, hogy a készítőknem áldozták be valamelyiküket. Suginál már nagyon érett a halál, így kár, hogy végül el tudott menekülni ő is. :) Nem úgy Oruba, akit a többi hutt jól otthagyott a kavalkádban. Nem tudom, miért nem tudott ő is meglépni, de így a halála szükségszerű volt. :)

 

Jabbáék sokkal jobban is felkészülhettek volna a közelgő támadásra, hiszen számíthattak rá, hogy a huttok a Tatooine-on lesznek. Nem is volt nagy küzdelem, úgy látszik, Jabba tudta, hogy ezt a csatát úgy sem nyerhetik meg. Kiváncsi vagyok, hogy a szövetségben milyen aktívan fognak részt venni.

 

Már alig várom a következő részt, az Eminence ugyanis nagyon ütött. :D Ja, és Savage most már igazán kaphatna egy hangzatos Sith nevet. :D Félek, a készítők ezt nem fogják meglépni, pedig így lett volna logikus Maul részéről, ha már magukat tekintik az igazi Sitheknek. A rész 9/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jabbáék sokkal jobban is felkészülhettek volna a közelgő támadásra, hiszen számíthattak rá, hogy a huttok a Tatooine-on lesznek. Nem is volt nagy küzdelem, úgy látszik, Jabba tudta, hogy ezt a csatát úgy sem nyerhetik meg.

Ez nálam is sántított. Én Jabba helyében minimum összehívom a flottám, hogy már a bolygó felett meggondolják magukat, a palota védelmére meg több száz zsoldost fogadtam volna fel

Ja, és Savage most már igazán kaphatna egy hangzatos Sith nevet. :D Félek, a készítők ezt nem fogják meglépni, pedig így lett volna logikus Maul részéről, ha már magukat tekintik az igazi Sitheknek.

Nem tudom feltűnt-e, de mintha már Maul sem használná a Darth előtagot. Szerintem szakítani akar a Bane féle szokásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Nálam most először működött igazán az ő karaktere. Végre igazi Sith nagyúrként viselkedett, és rohadt jó beszólásai voltak. "... Savage most már igazán kaphatna egy hangzatos Sith nevet. :D Félek, a készítők ezt nem fogják meglépni, pedig így lett volna logikus Maul részéről, ha már magukat tekintik az igazi Sitheknek. ...

 

Mault jólesik végre felöltözve látni. Egy köpeny lenne az igazi..hiú ábránd..

Mindegy, jobb, mint eddig gyakorlatilag meztelenül.

Ja és jut eszembe érdekes volt teázni látni. Csak nehogy meghajtsa! Nem lehet neki egyszerű az anyagcsere. :lol:

Szerintem jobb lett volna, ha visszautasítja és közli; neki már nem jár az ilyesféle élvezetekből, Kenobinak hála...

Savage meg Savage marad valószínű. És érdekes az is, hogy Azt mondta: I'm Maul" És a Darth? Sehol? miért? Talzin is Maul-ozta, így azt a hatást keltette, hogy ez az eredeti neve, pedig valószínüleg nem.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint -egy ideig biztosan- Khamer Sarin volt.

Ebbe nem is mennék bele, csak a Sith névadó divat így nem érvényes rá, ami furcsa.

Azért nem, mert a Sith név felvételekor az a lényeg, hogy maga mögött hagyja a régi életét és mindazt, aki volt, ezáltal újjászületik és a régi énjére egy másik emberként tekint. (Ahogy ezt Obi-Wan is tette Anakin Skywalker és Darth Vader esetén a klasszikus trilógiában. Ugye, bizonyos szemszögből nézve igaz.) Maul azonban még egész kiskorában került Sidious keze alá, így nála erre lényegében nem volt szükség, csak megkapta a Darth titulust. (EU-s példa, de Darth Zannah-nál is ugyanez történt.)

 

Ez a Khamer Sarin dolog pedig sohasem volt hivatalos. Az EPI. regényváltozatában nincs benne, legalábbis az amerikai kiadásban. Eredetileg benne lett volna, de végül törölték a dolgot. Néhány külföldön forgalmazott kiadásban, köztük a magyarban is véletlenül benne maradt. Szóval Mault sohasem hívták így. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hihetetlenül pörgős, akciódús, sokszínű szálnyitót kaptunk, nem is hittem el elsőre, hogy ilyen sok minden befért egy részbe.

Ahogy Maul mondta, az Erő akaratából rájuk találtak Vizsláék, és elvitték őket erre a Zanbar nevű bolygóra. Nekem nagyon tetszett ez a planéta a három holdjával, a vonyító anoobákkal és a vidékével. A Halálőrség tábor berendezésében nem csalódtam remekül folytatták azt amit az A Friend in Need-ben elkezdtek, sátras nomád életmód Balutar siklókkal. Csak itt most nem droidokra lövöldöztek, hanem egymással bunyóztak. :D Itt-ott feltűnt egy-egy momong is a táborban, furcsa volt az olyan egzotikusabb éghajlatok -mint Zygerria vagy a Wasskah- után itt is látni őket. :)

Ja és néha felcsendült az a jellegzetes zene az A Friend in Need-ből ami akkor játszódott, amikor Ahsokáékat bevitték a táborba.

Maul új lába most már lényegesebben szalonképes lett. Na és akkor Bo-Katan sisak nélkül, hát nekem nagyon tetszett a vörös hajú, szeplős dizájn, ritka lehet a főleg szőke mandik közt :)

Maul bemutatkozása azzal a zenével ami alatta ment nagyon jól el lett találva. Amikor Vizsla meghívta egy teára Mault, meg kell mondjam meglepődtem, gondoltam ilyenekre is van módjuk és stílusuk? :D Vizsla utalása a családjára szintén jó kis momentum.

Savage ébredése mondhatni kiszámítható, megszokott volt, ( :D ) ahogy szétkapott mindent, plusz ahogy felállt és megmutatta valódi méretét Maul normál magassága mellett, hatalmas volt :D

 

A Fekete Nap vezetőivel való leszámolás nagyon ütősre sikeredett, Ahsoka 4-es és Maul 5-ös lefejezése után Savage is büszkélkedhet. Lehet hogy egy kicsit sok lesz a fővesztés a sorozatban? :D

A Pykeok nagyon furcsa szerzetnek tűnnek, remélem lesz valami különlegességük amit megcsillogtathatnak. Egyébként fura hogy a fajt és a családot is így hívják.

Nal Hutta újbóli feltűnése szintén hozzátett a rész sokszínűségéhez, a fejvadászcsapattal együtt. Gyakorlatilag a két legfontosabb csapatot keverték össze a sorozatból. Sugi és Embo, Razzi és Dengar.

Én Sugiért nagyon izgultam (zabrak zabrak ellen :) ) de gondoltam hogy egy ilyen harcban nem iktatnák ki egyikőjüket se. Vizsla mészárlása nagyon durva volt ( :shocked: ), mialatt az Ahsokával vívott párbajuk zenéje szólt. Bo-Katan és az Éji Baglyok ügyesen harcoltak. Az milyen aranyos volt már amikor Marrok hozta Embo után a kalapját :) Oruba halála engem meglepett, pedig ő volt az egyetlen hutt akinek eszébe jutott hogy öltözködni is kéne. Végeredményben itt mindenki megmutatta harci tudását :)

 

Hangulatos volt, ahogy bolygóról bolygóra bővülő flottával ugráltak "hőseink". Jabba palotájának szétkapása mindegyik akciójelenet közül a legjobban tetszett nekem, látszott hogy a Halálőrség már nagyon rég óta készül tervének végrehajtására, elég ránézni milyen jól harcolnak.

Jabba csatlakozásával azért nagyon nagy előnyre tettek szert Maulék, kíváncsi leszek mi sül ki belőle.

 

És akkor külön írnék Maulról és Vizsláról.

Az egész részt áthatotta a kettejük közötti bizalmatlanság. Vizslának nem áll szándékában fejet hajtani Maulnak, pedig a zabrak egyértelműen a vezér szerepét akarja felvenni, míg Vizslát másodhegedűsnek teszi meg. Az volt a legdarkosabb az egészben, hogy Maul is kijelenti Savaenak, valamint Vizsla is Bo-Katannak, hogy ha sikerül a terv, megszabadulnak a másiktól. Ja és a terv, hát lesznek még nézeteltérések, mivel Maul és Vizsla is a sajátját akarja végrehajtani. Azt kell mondjam Maul nagyon elbizakodott, hogy amíg nyilvánosan nem akarják igazi tervüket megmutatni,nem fog ellenszenvet kelteni a Halálőrségben, ez pedig hiba.

Egy szó mint száz, egy nagyon jó nyitórészt láthattunk, amiben tényleg mindenre jutott idő, bármennyire is hihetetlen. Remekül megágyaztak egy izgalmas sztoriszálnak.

Na és észrevettétek, hogy a részben, főleg az elején végigkísér(t)ik Maul jeleneteit azok a sziszegő hangok, amik az EPI-ben is hallhatóak? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt, és most érződik igazán, mekkora barom döntés volt értelmetlen, mondvacsinált okok miatt előre venni a Revivalt. Mert ez nem egy új sztoriszál kezdete, ez kérem egy már futó történet folytatása. Remélem a BR-re visszateszik azt a részt a helyére, mert különben sokat kell nyomogatni a chapter váltót, mert így ebben a sorrendben ezt az évadot még egyszer nem vagyok hajlandó megnézni! A Revival a tökéletes felvezető, azzal a váltás sem enne ennyire hirtelen a D-squad után. Szóval, remek folytatás!

Darth Maul karaktere nagyon szépen kezd kibontakozni. Sokszor leírtam már, mennyire nem tetszik a feltámasztása, ugyanakkor korábban megjegyeztem, hogy a TCW remek táptalaj a szereplő kibontására, hogy meglássuk, hogyan illett volna bele Sidious tervébe ez az ep1 alapján engedelmes, harcias, csendes, de impulzív harcos. Nos, a korábbi részek inkább csak pedzegették, hogy Maul azért bír némi ésszel és önálóssággal, de ebben az epizódban láthatjuk először, hogy bizony ha ő marad végig a tanítvány, nagyon is elvitte volna a hátán a Szeparatista mozgalmat. Igaz, az ő esetében más lenne a vezetői felállás, hiszen ő egyáltalán nem olyan, mint Dooku. Maul egyértelműen Grievous posztját töltötte volna be, erős, könyörületet nem ismerő katonai vezető lenne, mellé kellett volna Sidiousnak szereznie egy megnyerő politikust. Ám míg a jelenlegi felállásban Dooku az abszolút főnök, addig ennél a változatnál a politikus lenne olyan valódi hatalommal nem rendelkező vezető, mint most Grievous. Mert bizony Maul vitte volna a boltot.

Tárgyaló képessége fergeteges, szépen meggyőzte a Fekete Napot (falleenek, istenem de jó látni őket, a TCW alkotói még mindig remek érzékkel emelik át az EU legjobb elemeit; már csak az lett volna jó, ha Maul megemlíti, hogy korábban ő már lenullázta a szervezet vezetését - és most az újat is :D -, illetve ha feltűnt volna az ifjú Xizor), és a Hutt klán sem úszta meg, de szerencsére ők nem adták ilyen könnyen magukat. Külön öröm volt látni Sugit, Embot, Dengart és Razzit. Előbbi kettőért igencsak izgultam, hogy a tesók ne nyírják ki őket. Jól állták a sarat, talán kicsit túl jól is, lehet be kellett volna vállalni az egyik halálát, mert így Sugi és Embo egy igen feltápolt figurának tűnik. Főleg Sugi, aki lényegében puszta kézzel harcolt sikeresen Maul ellen. Orubának meg jól befellegzett, kezd fogyni a Hutt klán létszáma. Lehet a háború végére már csak Jabba marad? :)

Érdekesen fest az új faj, a Pyke, akik szintén megmutatják, milyen remekül tudják a TCW alkotói ötvözni a filmes, EU-s és totál új dolgokat. A TCW egyik ereje pont ebben van számomra, hogy ilyen remek mixekkel bővítik az univerzumot. Használják a megszokottat, megismertetik a kevésbé ismerteket, néha átformálnak, hogy a régi dolgok új megvilágításba kerüljenek, és persze, nem félnek vadi új, az eddigiektől szokatlant bedobni.

Ami a látványt illeti, szeretném nagyon megdicsérni Tatooine újraformálását! Igen, most már végre Tatooine szerepelt a filmben. Az eddigi feltűnései annyira minimalista, béna megvalósítással bírt, hogy az hihetetlen, azt bolygót eddig nem tudták értékelhetően megjeleníteni (hasonlóan vagyok Nabooval, remélem annak is megjelenik majd egy megreformált változata).

Ez volt a The Clona Wars mozifilmben (és a későbbi részekben)

a1_2013_1_20_p68d9qk5mc.jpg

Ez meg most az Eminence-ben:

a1_2013_1_20_ktm3d7l4pe.jpg

Nos, a kidolgozottság ég és föld.

De, ha már bolygók, jó volt újra kitérőt tenni Nal Huttán (viszont most már nagyon ideje lenne Nar Shadda feltűnésének is), és Mustafart is. Utóbbi korábbi szerepeltetése nem jött be, mivel Anakin járt ott, de így, hogy mások teszik be erre a bolygóra a lábukat, sokkal bejövősebb. Mondjuk amúgy is jobban bírom, ha a sorozat nem az Anakin-Obi-Wan párost erőlteti, pláne, ha nem ismert szitukba és bolygókra erőltetik be őket.

Ugyanígy újra remekelnek a mandik, Az A Friend in Needben marhára nem tetszett, hogy ledegradálták őket piti útonállókká, most végre megint számottevő erőként vannak jelen, akik szervezkednek a kormány ellen és nem azzal szórakoznak, hogy falvakat terrorizálnak a senki földjén. Egy jól szervezett katonai erő, nem egy rablóbanda. Pre Vizsla is érezhetően karakteresebb itt, ráérez arra, hogy a Sith megint elárulni készül és a kezdetben jó ötletnek tűnő szövetség talán mégsem éri meg az árát. Bo-Katarn is érdekesnek tűnik, bár jelenleg a szerepe még inkább csak "eye-candy," mint valódi tartalmat hozzáadó szereplő. Részéről várok még fordulatot, lojalitása Vizsla felé és ellenszenve a Sithek irányába megfelelő kiindulópont némi fordulatra.

No, ennyi jutott eszembe, kíváncsi vagyok, mi jön még ezután. Érzésem szerint a következő rész igen mozgalmas lesz, tuti előugrik még Obi-Wan is (ha Satine bajban lesz, gondolom nem fog otthon maradni), de amit igazán várok, hogy lépjen már valamit Sidious és Dooku. Visszatért az ex, ezt nem lehet annyival letudni, pláne Sidious részéről, hogy "annyira nem fontos." A fenét nem, hisz Dooku számára konkurencia (Maul még is csak igazi Sith, nem egy ex-Jedi), Sidious számára meg azt képviseli, amit keres: a halhatatlanságot. Emellett durván megtöri a két Sith szabályt, mert azt hiszem, most már eléggé magabiztosan kijelenthetjük: jelenleg négy Sith van, tehát ezt is kezelnie kéne Sidious részéről. Ráadásul kezd számottevő erővé nőni az ifjú Maul, ami pont azt eredményezi, ami miatt megszületett a "csak kettő" szabály, ezt viszont hónapokkal a nagy terv révbe érése előtt nem engedheti meg. Darth Maul már Sith mester, igen erős harcos, hadserege van és nincs fölötte kontroll. Sidiousnak mozdulnia kell az ügyben!

De egy Anakin vs Darth Maul meccset is megnéznék azért. A két fél legjobb kardforgatói összecsapnak, ráadásul úgy, hogy Maul ölte meg Qui-Gont. Ez Anakin részéről szép indulatokat szülhetnének.

Hú, azt hiszem, nagyon erőteljes sztoriszálnak nézünk elébe, még úgy is, ha a másik két Sith nem mozdul az ügyben (bár ez hagyna némi ürességet bennem). Maul karaktere szépen kinőtte magát a reklámfogásból, és már messze túlszárnyalja filmbeli szereplését. Már nem egy impulzív, szófogadó, csendes harcos. Ahogy az epizódban méltóságteljesen mozog, amennyit dumál és már csak akkor ragad kardot, amikor feltétlen muszáj, nos, Darth Maul a Sith Sötét Nagyura lett, egy vérbeli Sith mester. Ez utóbbit mi sem reprezentálja jobban, mint az, hogy újra ruhát visel és megszabadították állatias (szörnyeteg) lábaitól, így fejlődése mentálisan és fizikailag is révbe ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló rész volt. Nagyon zsúfolt is egy kicsit, de nem zavart. Maulék csapata elég hamar átvették az Alvilág felett az irányítást. de az is lehet, hogy az epizód eseményei több hetet, vagy hónapot öleltek fel. Nagyon akciódús, sötét és komor epizód volt ez. A végén úgy látszott Vizsla bánja már, hogy lepaktált velük. Érződött, hogy kezdtek kicsúszni a dolgok a kezéből és Maul teljesen átvette az irányítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus rész volt! A sorozat sokszínűségét tökélyre fejlesztették ebben az évadban. Egyszerűen csak ámulok és bámulok mennyire sokrétű és részletgazadag az egész. Két résszel ezelőtt még egy neve sincs kis istenhátamögötti faluban bandukoltunk, most meg már micsoda horderejű események zajlanak! Ezen a ponton Dzséjttel értek egyet. Kár volt a Revival -t elvinni innen, mert ez a rész annyira hozzá kapcsolódó folytatás, hogy annál jobban már nem is lehetne. Érdemes egyben megnézni a két részt.

 

A darkos hangulat megvolt, köszönhetően a sztorinak, hiszen itt végül is az alvilág átszerveződésének lehettünk tanúi. A rész egy jó kis Alien utalással kezdődött, Maulék megtalálása megalapozta a rész hangulatát. Vizsla fekete fénykardját azóta imádom mióta elővillantotta a The Mandalore Plot -ban. Tetszett ahogy Maul fénykardját megpillantva egyből levette mi a helyzet. Mint ahogy később Maul is mondja, valószínűleg az Erő akarta, hogy egymásra találjanak. Teljesen ezt sugallta az egész. Maul új robot lábai sokkal ízlésesebbek, és ő pedig végre kapott rá ruhát is. :) Egyszerűen elpusztíthatatlan ez a Zabrak. Savage -ra is rászereltek egy szép új robotkézfejet, ami bár nem olyan baba mint Anakiné, de azért megteszi. Vizsla és Maul első beszélgetésében minden benne volt amit tudni érdemes a szakadárokról. Bár amikor Mault teával kínálta Vizsla kicsit megijedtem, nehogy mérgezett legyen a lötty. :lol: Szóval Vizsla szépen összefoglalta miért is vannak száműzetésben ő és a klánja. Itt remekül kapcsolódott össze a már korábban elkezdett sztori vonal a jelen eseményeivel. Nagy szerencséjükre mind a kettejüknek a begyében volt Obi-Wan, így a közös nevezőről is könnyen meg tudtak állapodni. Bo-Katan fojtogatása tette fel a koronát a jelenetre. Kicsivel később azonnal láthattuk, hogy Maul csak kihasználja a Mandalore -ok elvakult céljait a saját útjának egyengetéséhez. Végre elkezdhette kivitelezni a tervét, amit már szerintem régóta dédelgetett magában. A kalózok elárulták (hisz mit is várjon tőlük az ember), de itt most egy fokkal lojálisabb és olyan társaságra talált, akiknek erős céljaik vannak. A kalózok esetében ilyen nem volt, ott szimplán a pénz és az előnyszerzés számított, amire nem lehet hosszútávon építeni. Főleg nem egy olyan grandiózus tervet amilyen Maul tarsolyában volt. Ezután azt láthattuk, ahogy céltudatosan egyik helyről a másikra mennek, és ezáltal szép apránként testet öltött Maul terve. Nem vagyok nagy EU hívő, így nekem a Black Sun nem sokat mondott. Bár hallottam már róluk, most találkoztam velük először. Nagyon tetszett a lávából kialakított címerük a háttérben, és maga a faj is kellően fenyegető volt. Maulék azonban olyan határozottan léptek fel velük szemben, hogy szinte esélyük sem volt. Maul tudta mit csinál, mert egy akkora horderejű esemény mint a Black Sun megfingatása, nem maradhatott titokban az alvilágban. Így kisvártatva már olyan is akadt aki önszántából csatlakozott hozzájuk. Ekkor jöttek a Pyke -ok, akik egy új fajt képviselnek a sorozatban. Egyébként a sith tervében az volt a nagyszerű, hogy tudta, a két legerősebb szervezetet kell leigáznia, ezáltal tehet szert igazán nagy hatalomra az alvilágban. A Black Sun és a Hutt -ok voltak a kulcs. A terve ereje pedig a meglepetésben rejlett. Persze ez tompult idővel, mert azért a Hutt tanács a Nul Huttán már számított az érkezésükre, és ott elég kemény összecsapás is kerekedett, ami nem mellesleg az egyik legdurvább ütközet a sorozatban. És itt most a brutalitás faktorra gondolok főleg, mert sok helyen bizony vissza kellett fogni magukat a készítőknek, hogy nem mutassanak olyat, amit a gyerkőcök gyomra már nem venne be. Ilyen részek voltak Vizsla bevadult jelenetei, amikor úgy kaszabolta az ellent, mintha szalámit vagdosna a szendvicsére. Nagyon keményen nyomta. A fejvadászok jól harcoltak, bár én ide lehet, hogy betettem volna Boba -t, mert elvileg az ő csapata volt jelen. Ellenben valamiért Sugi volt most a vezetőjük. Sajnáltam Embo -t, akinek Savage szétverte a "sapkáját" , Sugi viszont szépen ellenállt Maul -nak. Nagy szerencséjük volt, hogy megúszták élve. Viszont Oruba már nem menekülhetett, mert Savage kegyetlenül levágta (apropó ő miért nem menekült el?). Nem mellesleg itt hangzott el a rész egyik legnagyobb poénja is. :D Ekkor már csak Jabba palotája volt hátra, amit a már megismert nagy hatékonysággal vettek be Vizsláék. Jabba mondjuk nem tudom mit röhögött Maul ajánlatán, de gyorsan belement az egyezségbe. :D

 

A "villámakció" sikerrel zárult, így Maul a siker kapujába ért. Bár azt nem igazán értem miért kell ahhoz Mandalore -t leigáznia, hogy ő legyen az alvilág feje... No de ez biztos kiderül a következő részekből. Meg kell még emlékeznem a Death Watch -ról is, akikre Satine még anno azt mondta, hogy egy csapat huligán és semmi több... Nekem nem volt kivetnivalóm a Carlacc -on látottakban sem, hisz eleve egy folyton helyét változtató kolóniáról van szó, akik néha odapörkölnek a bennszülötteknek is. Itt is csak azért változtak meg, mert kaptak egy külső impulzust, egy olyan erőt, amit követni lehetett. Ez a katalizátor pedig Maul volt. Ő megtette azt amire Vizsla képtelen volt, vagy nem is gondolt. Bűnözőkből kreált sereget és hátországot maguknak. Nyilván Vizsláék nem kívántak osztozkodni senkivel (mint ahogy a végén említik is), főleg nem bűnözőkkel. Most még azonban Maul -ra bízzák magukat, mert a cél szentesíti az eszközt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár azt nem igazán értem miért kell ahhoz Mandalore -t leigáznia, hogy ő legyen az alvilág feje...

Manadalore leigázása már a nem a hatalomépítéshez kell, hanem a bosszú előkészítéséhez, hisz tudja, hogy Kenobi azonnal ugrik, amint meghallja mi történt.

Arról nem is beszélve, hogy Maul is biztos hallott már a mandalori harcosok erejéről, és sejtheti, hogy a Mandalore-on is van biztos pár ezer veterán, akik megunták a pár évtizedes békés életmódot, és szívesen porolnák le a pincében tárolt páncéljaikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, csak kicsit kapkodósra sikerült. Inkább ezt fejtették volna ki bővebben, mint a robot különítményt kalandjait. ;)

 

Ami nem tetszett, hogy Vizsla megint ezzel a fekete lézerkardszerűséggel hadonászott. Ráadásul nem merték bevállalni a testrészek levágását, pedig jópár emberkét feldaraboltak a rész során. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy Maul is biztos hallott már a mandalori harcosok erejéről, és sejtheti, hogy a Mandalore-on is van biztos pár ezer veterán, akik megunták a pár évtizedes békés életmódot, és szívesen porolnák le a pincében tárolt páncéljaikat.

Ehhez kapcsolódik, hogy én azt a korrupt vámtisztet véltem felismerni az elején lévő beszélgetős jelenetben, aki a Corruption -ban tűnt fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul és a kartell :yeah:

 

Tényleg nem tudom, hogy milyen szemmel nézzem ezt a részt. Egyfelől azt gondolom, hogy látványos volt, bővelkedett kitűnő akciókban, de emellett az intrikák és cselszövések sem hiányoztak. Másrészt viszont több ponton leegyszerűsítettnek, zsúfoltnak és kapkodónak éreztem az epizódot. Összességében azonban jól szórakoztam és hozta azt a rész, amit vártam tőle :)

 

Akkor kezdjük is az elején: a történet!

Önmagában nézve azt kell mondjam, hogy az alapötlet nagyon sok lehetőséget tartogat magában, tehát remek anyagból tudnak meríteni a készítők. A megvalósítása azonban nekem helyenként egyszerű, erőltetett, viszont megvan az a monumentalitása, amit egy ilyen száltól el lehet várni. A karakterek és helyszínek sokszínűsége mindenképpen hozzátesz a történethez, de az a kapkodás, amivel ezt megoldották inkább csak elvesz belőle. Nekem valahogy végig az volt az érzésem, hogy túl sok mindent akartak belepréselni ebbe a 20 percbe, több eseményt akartak ábrázolni, mint amit ez az időintervallum képes kényelmesen elbírni. Dramaturgiai szempontból nem nagyon tettek ki magukért az írók. Ennek a pörgésnek, amit az elején elindítottak és aztán a végéig ki is tartott az lett az eredménye, hogy tényleg nem volt egy pillanatnyi idő se az órára nézni közben, mert olyan tempóban haladtak az események és végig fent tudta tartani ezt az iramot és az adrenalin szintet. Ezzel együtt viszont nem nagyon volt idő semmire. Körül-belül annyi volt a procedúra, hogy odamegyünk megöljük akit kell, a maradék meg majd átáll hozzánk. Ennél azért komolyabbat vártam volna. Nem is az alapötlettel van bajom, jó lett volna ez így, csak mondjuk kevesebb bandát szervezzenek be, de ezeket az eseményeket akkor dolgozzák ki jobban. Akármelyik "tárgyalást" veszem, mindegyik úgy nézett ki nekem, hogy akkor most ilyen könnyen térdre lehet kényszeríteni ezeket a nagy bűnszervezeteket :roll: A Black Sun-os jelenetnél, ha jól emlékszem összesen két katona ment be Maulékkal a vezetőkhöz tárgyalni. Többen voltak Vizsláék bent, mint a testőrség, ez valami elképesztő amatörizmus, úgy hogy valami olyasmivel fogadta őket a faszi mikor leszálltak, hogy ez lesz a sírotok... azzal két őrrel akarták megásni a sírjukat :? Jabbát is szerintem nevetségesen könnyen leszerelték, nyilván az idő szűke miatt nem jutott rendes játékidő erre sem, de ez kicsit olyan volt, mintha az ilyen részek előtti összefoglalókba így röviden összefoglalva megmutatják, hogy mi történt a korábbi epizódokba.

 

A rész elején voltak nagyon jó jelenetek. A Vizsla - Maul párbeszédnél, például mikor Maul elmondja azt a kis monológját - amit már a trailerben is hallhattunk a jövőbeni terveikről - és közben felemeli a mandalori csajt az nagyon jó felvétel volt és az külön tetszett, hogy "will fall"-nál engedi le a hölgyet. Az utána következő összenézés Vizsla és az említett nő között pedig szintén nem volt véletlen. A lefejezős jelenet is hatásos volt, még ha ott az alaphelyzettel problémám is volt, attól még ez jól nézett ki.

 

A leglátványosabb viszont mindenképpen a Nal Huttán vívott csata volt. :rock: Sajnos csak keveset láttunk a bolygóból. Maul "tárgyalási" képességei itt is megmutatkoztak, a szavak helyett sokkal inkább a fegyverekkel érveltek. Itt láthattunk egészen szép akciókat, amiket javarészt Vizsla és a mandaloriak mutattak be. Volt itt gyújtogatás, rakéták, kaszabolás, ökölharc... ezek szerintem mindenképpen a rész és tovább menve eddig az évad leglátványosabb harci jelenetei voltak! Egy kis drámát vártam, bár az én szemembe Sugi halála nem lett volna akkora veszteség, mindenesetre ő tényleg meghalhatott volna itt (kicsit végig azt éreztem, hogy Savagék nem akarják megölni őket, csak arrébb dobálták őket, pedig voltak pillanatok, amikor könnyedén végezhettek volna a fejvadászokkal). A hátramaradt hutt-nál az a fej amit bevágott, meg azok a hangok amiket kiadott magából engem inkább megmosolyogtattak, mint elborzasztottak volna... de őt legalább megölték, ennyi kegyetlenséget azért el is várok a fivérektől.

 

Ami mindenképpen pozitívum, hogy a dialógusok szintjén megpróbálták tartalommal megtölteni a karaktereket és a felületes történetet. Nagyon jól lett megírva a szövegkönyv. Régebben Hondo szállította a legjobb dumákat, most mindenképpen Maul, nagyszerű és egyben nagyon hatásos szövegeket adtak a szájába :clap: Ami szintén kiemelendő az a látványvilág. Nem kizárólag a harcok látványosságára gondolok itt, hanem a helyszínek és a szereplők is remekül festettek a korábbiakhoz képest, de véleményem szerint az akció is itt volt a legminőségibb :)

 

A karakterekről kell még említést tenni. Vizsla számomra üde színfolt volt. Azt kell mondja most volt a legvagányabb, legtökösebb az egész TCW-s pályafutása során. Azt már az elején lehetett érezni, hogy ahogy a fivérek ő is külön tervez, azt az elszántságot láttam rajta, amit korábban nem. Mault már sikerült nagyjából kiismernie nem hagyja már magát (még ha közvetetten is) csak úgy rángatni és nem mellesleg a csatában is jobban helyt állt, mint valaha. Úgyhogy én őt abszolút kellemes csalódásként éltem meg, ezt a fejlődést amit lehetett látni rajta. A mandalori nőről még sokat nem tudtunk meg, de biztos ki lesz majd bontva bővebben a karaktere, ugye Obi-Wannal fognak majd akciózni a Mandaloreon.

Savage olyan súlytalan volt, hogyha feldobnák le se esne! Továbbra is azt érzem, hogy Maul mellett elértéktelenedett a karaktere.

Akkor a végén pedig Maul. Ő az akivel ezt az egész szálat el kell adni, így természetesen a rész sztárja is ő volt. Az elején egy személyes vélemény - nekem jobban tetszett az a titokzatos figura, aki az Ep. I-ben volt, mint ez a Maul. Az az érzésem vele kapcsolatba, hogy nem tudja, hogy hány kiló (ez egy volt testnevelés tanárunk szava járása volt). Olyan értelembe véve, hogy többet képzel magáról, mint amennyire valójában képes,

ez is lesz később a veszte...

Ő itt már Sith nagyúr, igazi vezető, pedig egy olyan seregre támaszkodik akiket csak félelemmel tart fent. (ha lenne egy kis vér a ...-ban akkor közösen legyőzhetnék Mault) Ettől függetlenül én bírtam.

Nagyon jókat mondott, remekül harcolt és tényleg egy olyan töltést adott a sorozatnak, ami nagyon feldobja az egészet és hat majd a végső összecsapásra Sidious-al nagyon kíváncsi leszek :yes:

 

 

A teljes képet nézve azt kell mondjam, hogy jó rész, kisebb hibákkal. Nem éreztem rajta annyira, hogy túlságosan elébe menne a dolgoknak, de a monumentalitás és a sokszínűsége megvolt! Hozta azt az akció orgiát és adrenalin szintet, amit vártam tőle, még ha szerintem túlzsúfolt is. Tökéletes rész meg szerintem nincsen, nem volt és nem is lesz...

 

10/7 ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz egy felvezető rész volt, bár én inkább azt a kevés akciót feláldoztam volna a tárgyalások jobbani kibontására, mert ez a "legyakok majdnem mindenkit és aki megmarad, azt megfenyegetem" nem épp a legjobb módszer. Jobb lett volna ha tényleg logikus érvekkel állítják maguk mellé az alvilágot, főleg ha Maul később erre akarja alapozni majd az erejét.

Logikus érvekkel az alvilágban? :D Mondjuk mit ajánlott volna a Black Sun -nak? Ezek a rossz fiúk csak az erőből értenek. Az erősebb mindent visz, Maul ezért is építette erre a tervét szerintem. Egyébként is, a többieknek nem sok jut majd ha ő lesz a főnök. Ez nem a hatalom megosztásáról szól.

 

Vizslának meg lehetne annyi esze, hogyha bűnözőkkel szállja meg Mandalore-t a nép soha nem fog az oldalára állni, amit tudjuk a korábbi részekből hogy létfontosságú.

Mint ahogy írtam is lentebb, szerintem csak eszközök Vizsláék számára mint ahogy Maul -ék is. Minden segítség kapóra jön. :)

 

Ami egy csöpp ellenszenvvel tölt el, hogy lassan mindenki Maul másodhegedűse lesz.

Savage után Vizsla is. Szegények.

A sztoriból fakadóan ez így természetes. :) Azért Vizsláék nem hiszem, hogy másodhegedűs szerepre vágynának. Egyelőre hagyják Mault tündökölni. :)

 

Egyetértek Nabo, ahhoz képest, hogy Filoni meg Witwer is mennyire hangoztatták, hogy Maul most majd megmutatja, hogy micsoda zseniális koponya, Sidious tanítványához méltó diplomáciai és stratégia hozzáértéssel, ahhoz képest nem csinált mást mint az erejét fitogtatva megfélemlítette, aki ellenkezett.

Egy sith -től mit vársz? Ez a módszerük. Palpatine azért jutott olyan sokra, mert ő nem ezt a taktikát választotta.

 

Jabbáék sokkal jobban is felkészülhettek volna a közelgő támadásra, hiszen számíthattak rá, hogy a huttok a Tatooine-on lesznek. Nem is volt nagy küzdelem, úgy látszik, Jabba tudta, hogy ezt a csatát úgy sem nyerhetik meg. Kiváncsi vagyok, hogy a szövetségben milyen aktívan fognak részt venni.

Nem is beszélve a Köztársasággal kötött szövetség végéről. Mi lesz így a hiperűr útvonalakkal? Nagy csapás lehet ez a Köztársaságra nézve. Obinak igaza volt az előző részben. Az alvilág mocorog, de sajnos Palpatine olyan lazán lesöpörte az asztalról a témát, hogy fájdalmas volt nézni.

 

Darth Maul karaktere nagyon szépen kezd kibontakozni. Sokszor leírtam már, mennyire nem tetszik a feltámasztása, ugyanakkor korábban megjegyeztem, hogy a TCW remek táptalaj a szereplő kibontására, hogy meglássuk, hogyan illett volna bele Sidious tervébe ez az ep1 alapján engedelmes, harcias, csendes, de impulzív harcos. Nos, a korábbi részek inkább csak pedzegették, hogy Maul azért bír némi ésszel és önálóssággal, de ebben az epizódban láthatjuk először, hogy bizony ha ő marad végig a tanítvány, nagyon is elvitte volna a hátán a Szeparatista mozgalmat. Igaz, az ő esetében más lenne a vezetői felállás, hiszen ő egyáltalán nem olyan, mint Dooku. Maul egyértelműen Grievous posztját töltötte volna be, erős, könyörületet nem ismerő katonai vezető lenne, mellé kellett volna Sidiousnak szereznie egy megnyerő politikust. Ám míg a jelenlegi felállásban Dooku az abszolút főnök, addig ennél a változatnál a politikus lenne olyan valódi hatalommal nem rendelkező vezető, mint most Grievous. Mert bizony Maul vitte volna a boltot.

Ez így igaz. Én örülök, hogy Maul kilépett az EPI sugallta szótlan bérgyilkos szerepéből, aki csak jól néz ki, és ennyi. Sokkal izgalmasabb így a karakter. Ráadásul általa láthatjuk azt, hogyan is szerez magának hatalmat egy sith, a hagyományos úton. Maul nem trükközik, nem bujdokol, ő nyíltan teszi amit tesz, élő, látható fenyegetés, egy igazi sith lord! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt miként fogja lereagálni a Jedi tanács. Főleg azok után, hogy minden bajok okozójaként a sitheket jelölték meg. Ez a történet egyik nagy kérdése számomra.

 

Visszatért az ex, ezt nem lehet annyival letudni, pláne Sidious részéről, hogy "annyira nem fontos." A fenét nem, hisz Dooku számára konkurencia (Maul még is csak igazi Sith, nem egy ex-Jedi), Sidious számára meg azt képviseli, amit keres: a halhatatlanságot. Emellett durván megtöri a két Sith szabályt, mert azt hiszem, most már eléggé magabiztosan kijelenthetjük: jelenleg négy Sith van, tehát ezt is kezelnie kéne Sidious részéről. Ráadásul kezd számottevő erővé nőni az ifjú Maul, ami pont azt eredményezi, ami miatt megszületett a "csak kettő" szabály, ezt viszont hónapokkal a nagy terv révbe érése előtt nem engedheti meg. Darth Maul már Sith mester, igen erős harcos, hadserege van és nincs fölötte kontroll. Sidiousnak mozdulnia kell az ügyben!

De vajon feladná az inkognitóját Maulék miatt? Ez egy izgalmas kérdés. Van-e akkora fenyegetés a régi tanítvány, hogy ezt már ne lehessen eltűrni? Nagy dolgok vannak készülőben és ezt valahogy kezelni kell majd. Ha nem Sidiousnak, akkor a Jediknek.

 

Hú, azt hiszem, nagyon erőteljes sztoriszálnak nézünk elébe, még úgy is, ha a másik két Sith nem mozdul az ügyben (bár ez hagyna némi ürességet bennem). Maul karaktere szépen kinőtte magát a reklámfogásból, és már messze túlszárnyalja filmbeli szereplését. Már nem egy impulzív, szófogadó, csendes harcos. Ahogy az epizódban méltóságteljesen mozog, amennyit dumál és már csak akkor ragad kardot, amikor feltétlen muszáj, nos, Darth Maul a Sith Sötét Nagyura lett, egy vérbeli Sith mester. Ez utóbbit mi sem reprezentálja jobban, mint az, hogy újra ruhát visel és megszabadították állatias (szörnyeteg) lábaitól, így fejlődése mentálisan és fizikailag is révbe ért.

Teljesen egyetértek. Maul immár súllyal rendelkező karakterré vált.

 

de az a kapkodás, amivel ezt megoldották inkább csak elvesz belőle.

Azért érezted kapkodósnak, mert itt már egy kész tervet hajtottak végre. Nem beszélgettek perceken át arról, hogy mit kellene csinálni mert már Maul fejében kész volt minden.

 

Nekem valahogy végig az volt az érzésem, hogy túl sok mindent akartak belepréselni ebbe a 20 percbe, több eseményt akartak ábrázolni, mint amit ez az időintervallum képes kényelmesen elbírni. Dramaturgiai szempontból nem nagyon tettek ki magukért az írók. Ennek a pörgésnek, amit az elején elindítottak és aztán a végéig ki is tartott az lett az eredménye, hogy tényleg nem volt egy pillanatnyi idő se az órára nézni közben, mert olyan tempóban haladtak az események és végig fent tudta tartani ezt az iramot és az adrenalin szintet. Ezzel együtt viszont nem nagyon volt idő semmire. Körül-belül annyi volt a procedúra, hogy odamegyünk megöljük akit kell, a maradék meg majd átáll hozzánk. Ennél azért komolyabbat vártam volna.

Többszöri nézésre nem lesz gyors. :) Egyébként mit vártál? Hogy majd a sithek monológba kezdenek miért is éri meg átállni hozzájuk? Ők ilyenek.

 

Nem is az alapötlettel van bajom, jó lett volna ez így, csak mondjuk kevesebb bandát szervezzenek be, de ezeket az eseményeket akkor dolgozzák ki jobban. Akármelyik "tárgyalást" veszem, mindegyik úgy nézett ki nekem, hogy akkor most ilyen könnyen térdre lehet kényszeríteni ezeket a nagy bűnszervezeteket :roll: A Black Sun-os jelenetnél, ha jól emlékszem összesen két katona ment be Maulékkal a vezetőkhöz tárgyalni. Többen voltak Vizsláék bent, mint a testőrség, ez valami elképesztő amatörizmus, úgy hogy valami olyasmivel fogadta őket a faszi mikor leszálltak, hogy ez lesz a sírotok... azzal két őrrel akarták megásni a sírjukat :? Jabbát is szerintem nevetségesen könnyen leszerelték, nyilván az idő szűke miatt nem jutott rendes játékidő erre sem, de ez kicsit olyan volt, mintha az ilyen részek előtti összefoglalókba így röviden összefoglalva megmutatják, hogy mi történt a korábbi epizódokba.

A meglepetés ereje... Na most ha Te vagy a Black Sun vezetője, az egyik leghírhedtebb alvilági szerveté, és beállít hozzád pár manus akkor Te majd összef*sod magad? Ugye, hogy nem.

 

A hátramaradt hutt-nál az a fej amit bevágott, meg azok a hangok amiket kiadott magából engem inkább megmosolyogtattak, mint elborzasztottak volna... de őt legalább megölték, ennyi kegyetlenséget azért el is várok a fivérektől.

Oruba be volt csokizva rendesen. Szerinted elborzasztani akart? :) Hebegett-habogott csak.

 

Savage olyan súlytalan volt, hogyha feldobnák le se esne! Továbbra is azt érzem, hogy Maul mellett elértéktelenedett a karaktere.

Ő lett Maul gyilkológépe. Ahogy kinyírta a tanács tagjait azért az nem volt súlytalan. Ráadásul letisztázták a viszonyokat a bátyussal. Ő a tanítvány, így hát nem pattoghat. Amúgy nem egy észlény szegény, szóval nem is csodálom hogy a háttérbe szorult.

 

Akkor a végén pedig Maul. Ő az akivel ezt az egész szálat el kell adni, így természetesen a rész sztárja is ő volt. Az elején egy személyes vélemény - nekem jobban tetszett az a titokzatos figura, aki az Ep. I-ben volt, mint ez a Maul. Az az érzésem vele kapcsolatba, hogy nem tudja, hogy hány kiló (ez egy volt testnevelés tanárunk szava járása volt). Olyan értelembe véve, hogy többet képzel magáról, mint amennyire valójában képes, ez is lesz később a veszte... Ő itt már Sith nagyúr, igazi vezető, pedig egy olyan seregre támaszkodik akiket csak félelemmel tart fent. (ha lenne egy kis vér a ...-ban akkor közösen legyőzhetnék Mault) Ettől függetlenül én bírtam.

Egy sith -ről beszélünk!! Félelemmel tartotta fenn a seregét? Hát persze! Biztos nem azzal, hogy tea zsúrt rendezett nekik. Palpatine is félelemmel tartotta fenn a birodalom rendjét. Ez a sith módszer.

 

Ja és ne spoilerezz előre!!! Sokan még nem tudják a következő részek tartalmát. Remélem Dzséjt még nem olvasta mit írtál, mert letépi a fejed azonnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így igaz. Én örülök, hogy Maul kilépett az EPI sugallta szótlan bérgyilkos szerepéből, aki csak jól néz ki, és ennyi. Sokkal izgalmasabb így a karakter. Ráadásul általa láthatjuk azt, hogyan is szerez magának hatalmat egy sith, a hagyományos úton. Maul nem trükközik, nem bujdokol, ő nyíltan teszi amit tesz, élő, látható fenyegetés, egy igazi sith lord! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt miként fogja lereagálni a Jedi tanács. Főleg azok után, hogy minden bajok okozójaként a sitheket jelölték meg. Ez a történet egyik nagy kérdése számomra.

Ráadásul ez az élő, látható, fenyegető szerep passzol is az ep1-es kevéske ismeretünkhöz. Ahogy abban mondja Sidiousnak, hogy végre felfedhetik magukat a Jedik előtt, azt sugallja, hogy neki amúgy sem jön be ez a bújócskázás. Jobban tetszik neki az aktív szerep, ami szintén ahhoz vezetett volna, hogy Maul remek hadvezére lett volna a Konföderációnak, és később a Birodalomnak. Basszus, kezdem sajnálni, hogy szegény Maul meghalt az első részben és így el lett pazarolva. Tök mázli, hogy feltámadt!... Hm... Ezt nem én írtam ám, kényszerítettek, Lucas ott áll mögöttem és fenyeget, hogy elveszi a Maul figurámat! :D

 

De vajon feladná az inkognitóját Maulék miatt? Ez egy izgalmas kérdés. Van-e akkora fenyegetés a régi tanítvány, hogy ezt már ne lehessen eltűrni? Nagy dolgok vannak készülőben és ezt valahogy kezelni kell majd. Ha nem Sidiousnak, akkor a Jediknek.

Nem feltétlen kéne feladni az inkognitóját, sőt. Források teljes tárháza áll a rendelkezésére ahhoz, hogy mint Palpatine próbálja meg eliminálni, tisztes, fényéves távolságból. Ráküldhetné Grievoust - bár valószínűleg konzervdobozként küldené vissza ex-tanítványa -, Dookut - ő lenne a konzervben -, de akár a Jediket is mozgósíthatná, hiszen most már olyan erőt képvisel, aminél "át kell értékelnie korábbi véleményét." Micsoda poén lenne, ha Sidiousnak a Jedik segítségét kellene kérnie korábbi Sith tanítványa megöléséhez. Utána tuti szemen köpné magát a tükörben. :)

Fenyegetésnek viszont van akkora, hogy akár aktív beavatkozásra is szükség lehet. Egyrészt, a katonai erő, problémát jelenthet egy harmadik fél feltűnése egy olyan háborúban, ahol kényes egyensúlyt kell fenntartania. Mert a Köztársaság és Konföderációs erőket felügyeli, ő dönti el, mikor melyik oldalon áll a mérleg. De Maul serege, még ha nem is akkora haderő, mint a másik két banda, felügyelet nélkül szállnának be a győzelem céljával és ezzel komoly gondokat okozhatnak Sidious tervében. Plusz Maul két nagyon fontos dologgal van tisztában: tudja, hogy kicsoda Palpatine és pontosan ismerheti a terveit. Ez pedig Sidious számára olyan lenne, mintha reggel a frizsiderben egy időzített protontorpedóra lelt volna. Maul bármikor leleplezheti a Jedik előtt, a Szenátus előtt, valószínűleg még bizonyítékok is vannak a kezében. Olyan dolgokat árulhat el - akár önszántából, akár később a Jedik vallatása nyomán (akármilyen elképzelhetetlen is ez, lehetőség), amit Palpatine a legelbájolóbb szónoklatával sem tudna kidumálni. És a slusszpoén: Maul a fölösleges fogaskerék a Sith Rendben, és pont azon fáradozik, aminek kivédése miatt a "csak kettő lehet" szabály megszületett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde-nak abban igaza van, hogy a rész némileg kapkodós volt. Vajon a különböző alvilági szervezetek maguk oldalára való átállítása mennyi időt vett igénybe? Szerintem akár hetek is eltelhettek. Gondolok itt főleg arra, hogy a mustafari Fekete Nap szervezetében beállott változások híre biztos nem egyik napról a másikra terjedt el. A pyke-ok, megelőzendő a kellemetlenségeket, inkább csatlakoztak, előrelátó módon.

 

Erről a Maul-féle hadjáratról tök jó könyvet lehetne írni, amely már kibontja a részleteket is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érezted kapkodósnak, mert itt már egy kész tervet hajtottak végre. Nem beszélgettek perceken át arról, hogy mit kellene csinálni mert már Maul fejében kész volt minden.

 

Nem azért éreztem kapkodósnak mert terv szerint cselekedtek (bár az is furcsa, hogy Maulnak csak úgy hirtelen minden összeáll, szerintem Sidious se rögötön tervezett meg mindent, de itt ez úgy jött le, hogy Maul egyik pillanatról a másikra rakta össze az egészet) hanem mert nem fejtették ki bővebben az egyes szervezeteket és azok elfoglalását. Ahogy alább is írta valaki, ezek az események nagyobb volumenűek, hosszabb lefolyásuk, mint ahogy itt ábrázolták...

 

Többszöri nézésre nem lesz gyors. :) Egyébként mit vártál? Hogy majd a sithek monológba kezdenek miért is éri meg átállni hozzájuk? Ők ilyenek.

 

Eddig kétszer néztem meg, nekem az volt, bár ez nem tény, hanem vélemény ;) Bemegyünk, mindenkit megölünk pár perc alatt, kijövünk... szerintem ennél azért még a sorozat kezdeti célcsoportját jelentő gyerekek is kreatívabbak tudtak volna lenni :)

 

A meglepetés ereje... Na most ha Te vagy a Black Sun vezetője, az egyik leghírhedtebb alvilági szerveté, és beállít hozzád pár manus akkor Te majd összef*sod magad? Ugye, hogy nem.

 

Ha én vagyok a Black Sun, de akár még valami kis piti banda vezetője is, annyira nem lennék ostoba és felelőtlen, hogy több idegent engedek be, mint ahány őr tartózkodik a helyiségben!

 

Oruba be volt csokizva rendesen. Szerinted elborzasztani akart? :) Hebegett-habogott csak.

 

Nem Oruba, hanem a jelenet, hogy itt dráma lesz, de azzal a fejjel nekem inkább mulatságos volt...

 

Ő lett Maul gyilkológépe. Ahogy kinyírta a tanács tagjait azért az nem volt súlytalan. Ráadásul letisztázták a viszonyokat a bátyussal. Ő a tanítvány, így hát nem pattoghat. Amúgy nem egy észlény szegény, szóval nem is csodálom hogy a háttérbe szorult.

 

Véleményem szerint ugyanezt elvégezhette volna Maul is :)

 

Egy sith -ről beszélünk!! Félelemmel tartotta fenn a seregét? Hát persze! Biztos nem azzal, hogy tea zsúrt rendezett nekik. Palpatine is félelemmel tartotta fenn a birodalom rendjét. Ez a sith módszer.

 

Sidious serege nekem jobban tetszett. Egységes, konzisztens sereg szolgált és ők csak eszközök voltak a félelem fenntartására, a klónok az ő parancsait egyértelműen követték... ez nem mondható el Maul "seregére"! Maul-nál nekem éppen ez a sebtében összerántott formula ami miatt azt mondom, hogy nem egy olyan hatalmas ő, akire azt mondom, hogy már egy igazi Sith nagyúr és stratégának sem a legkiválóbb...

 

Ja és ne spoilerezz előre!!! Sokan még nem tudják a következő részek tartalmát. Remélem Dzséjt még nem olvasta mit írtál, mert letépi a fejed azonnal.

 

Hol volt ebbe a spoiler? A következő részek tartalmát még én se tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogyan képzelnétek el, hogy egy húsz perces sorozatban reálisan kifejtsék egy több hónapos lefolyással bíró eseményt? Szerintem elég jelzésértékű volt, hogy a pyke-ok már hallottak az eseményekről, és a huttokhoz is eljutott a hír, hiszen készültek. Ezek elég jól jelzik, hogy hetek telnek el, csak hát érthető okokból a malmozós részeket nem tették bele az epizódba. Az meg elég nagy marhaság lett volna, ha egynél több részt szánnak erre a szervezősdire.

Maulban meg nem hirtelen állt össze a briliáns terv, hiszen már a Revival arról szólt (aminek ugye ez a közvetlen folytatása, e között és a Revival között nem telt el idő, minden, amit a kettő között láttunk, csak ezután fog megtörténni), hogy egy ideje fosztogatnak, hogy pénzen bűnbandákból állítson fel sereget. Ezért ment ugye Hondohoz is, csak akkor befuccsolt a dolog. Most jött a lehetőség, és nem új tervet kellett kitalálni, hanem a már meglévőt módosítani. Most nem pénzzel, hanem ha már kezébe akadt a Galaxis egyik legharciasabb bandája, erővel egyesít.

 

Amúgy, vajon Maul mennyit hasznosíthatott Sidi papa terveiből? Egy hadsereg felállítása kétes elemek bevonásával, ez nagyon hajaz a Szeparatisták összetrombitálására. Csak Maul nem pénzt, hanem az életüket ajánlotta a szolgálataikért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.