Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Frenkie:

 

Sajnos csak angol oldalakat tudok adni, mert magyar az nincs :)

http://terminator.wikia.com/wiki/Terminator_Wiki

http://www.terminatorfiles.com/

Viszont, a legtöbb T4-es dolgot én is a filmek alapján ötleteltem ki (kivétel a Proejct Angelt, az egy korai interjúban volt elmondva, hogy micsoda, meg mi köze a Cyberdyne-hez. Amúgy a film elején említik a projectet, de most nem emlékszem, hogy magyarul is benne volt-e). Főleg a részletekben lehet sok apróságot felfedezni, és azokból lehet igazán kombinálni (pont, mint az SW-ben :D ). Ilyen pl. az, hogy sehol nincs leírva (legalábbis a neten), hogy a Cyberdyne-nek a genetikai részlege San Fransiscoban van, de ha valaki szemfüles, elolvashatja a film elején azon a lapon, amit Serena Marcusnak ad át. Ugyanilyen részletek lapulnak az újságokon is, amiket Marcus a Skynetnél tölt le.

Illetve még ott a T2-3 könyv, amiket olvastam, bár a Cyberdyne, mint társaság pusztulása azokban sincs időhöz kötve. Ezért is elfogadható ez a részlet, mert nem mond ellent semminek.

Ami azt a 15 évet illeti, gondolom Skynetnek meg kellett oldania, hogy a vázat összekicsinyíthesse ember méretűre, nem mellesleg kifejleszthesse a hiperacélt, amiből a 800-as, a TX és Marcus is készült, meg talán meg kellett oldania az agy és a szív összekapcsolását a gépi alkatrészekkel.

 

 

 

Oldie:

 

A film elejei akció tuti része volt Skynet tervének, pont amiatt, amit írtál, hogy onnét szedték össze a jelet. A bomba is azután robbant, hogy a jel átment a főparancsnokságra, vagyis Skynet figyelte az eseményeket. A robbantás meg valószínűleg azért kellett, hogy az emberek ne tudják elmondani, mit láttak ott, és Marcusról se szóljanak (ugye az egyikük még rá is nézett az akkor még inaktív Wrightra). Az már csak hab lehetett a tortán, hogy Connor is ott volt, és a savanyúság, hogy megúszta :D

 

 

Donát:

 

Szerintem érthető John motivációja. Szentül hisz abban, hogy minden elrendeltetett (erre utalt a T3 végső monológja is), vért izzadhatnak, a jövő akkor is úgy alakul, ahogy kell, legalábbis a kulcsmomentumok mindenképpen bekövetkeznek, ha nem piszkálnak bele. És ehhez kell Kyle Reese is, hogy megszülethessen ő. Lehet, hogy ez a hit a mi okfejtésünkhöz képest nem megalapozott, de az ő szemszögéből ez nem így van. Őt az motiválja, hogy biztosítsa a jövőt, mert abban a hitben él, hogy mindenelvész, ha a múltban változás történne, vagyis ez esetben, ha meghalna Kyle. Nekünk könnyű, órákon, sőt, napokon át erről dumáltunk, neki erre nincs ideje, hiszen még a világ megváltásával is törődnie kell. De, még mi sem lehetünk száz százalékig biztosak abban, amit kiookumuláltunk. Miért? Mert ott a fénykép, hogy a háború mégis kitört, amit okozhatott pont a nagypapa paradoxon megléte is (ha létezik John, léteznie kell a Skynetnek is, és akkor léteznie kell a háborúnak is). Tehát fenn állhat egy harmadik alternatíva, amit legjobban a Wells novellából készült Időgép című film mutat be. Abban kvázi egyesítik a két időelméletet, a logikusat a hollywoodival. És lehet, hogy a T3-4 írói ebbe az irányba akarták elvinni a dolgot (ami a T1-2 ismeretében nem meglepő, hiszen bár a T1 az egyik, a T2 a másik elvre épít, a kettő együtt már megadja ezt a kombinációt).

Ami ezt a jövőből küldött védelmezőt illeti, még mindig túlzásnak tartom. Erre nem lehet alapozni, annál is inkább mert megfordítható. John megmentette az apját, tehát minek visszaküldeni bárkit is. És nem a tétlenséggel mentette meg, hanem tettel. És gondolj bele, ott állsz, hogy meghalhat az apád, ha te nem csinálsz semmit, mert a főnököd cifit-cafatra bombázza. És akkor elkezdesz azon agyalni, hogy ha nem teszel semmit, biztos nem hal meg, mert a jövőben visszaküldenél valakit, hogy szabadítsa ki a bombázás előtt? Ilyet utoljára a Bill és Tedben láttam, ahol elment, mert vígjáték volt. És miközben ezen agyalsz, akkor már felmerülhet benned, hogy vajon tényleg visszaküldenél valakit? Vajon azért menekült meg Kyle, mert nem tettem semmit, vagy azért, mert tettem valamit? Aztán mehet tovább: a Skynetet Brewster tábornok tudta volna csak megállítani (azaz el sem indítani), miért nem küldtem oda embert, aki lebeszéli. Szóval erre nem lehet alapozni még a reggelit sem (vajon visszaküldenek-e valakit, ha a reggelim mérgezett?), nemhogy a saját apád megmentésének kérdését. És mint írtam, a TSCC-vel szemben a filmekben az idő nem átjáróház, korlátozottan jönnek az utazók. Ha nem így lenne, Skynet átküldhette volna magát és a gépseregét Krisztus korába, aztán akkor lett volna nekünk "hasta la vista, baby".

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminator 5 , 2011-ben Londonban játszódik?

http://www.slashfilm.com/2009/06/06/termin...ern-day-london/

Beleférne a kövi részbe bőven, ha több nagyvárost is mutatnának, nem csak Los Angelesre meg San Franciscora koncentrálnának. Az újabb időutazás viszont nem nagyon tetszik, mert mint Dzséjt is írja feljebb, ennyi erővel a Skynet az őskorba is visszaküldhetne egy sereget, hogy végezzenek a neandervölgyiekkel meg a cro-magioniakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S.W. cikk

http://origo.hu/filmklub/20090606-portre-s...ar-titanok.html

Saját állítása szerint mindig fellázadt a forgatáson, amikor valami nem tetszett neki a jelenetben. "Nem egy kurva báb vagyok!" - foglalta össze vehemensen a színészkedés lényegét. :D

Igaza van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AVATAR rekordot állít fel azzal, hogy 5000 Real 3D-s filmvásznon fog debütálni év végén. Aztán még ott lesz az a pár 100 IMAX 3D-s mozi is az USA-ban (IMAX Corp. nem egyenlő a Real3D-val, külön cég)

Plusz a 2D-s filmvásznak...

Ha így se robban a kasszáknál, akkor nem tudom..

A Weta több mint 100 perc kíváló minőségű fotoreal CGI felvételt kreált eddig a filmhez, az ILM is ugyanakkor nagy súlyban ügyködik a további anyagon, plusz kisebb effekt cégek.

Részletek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal a halom cégnek a bevonásával már tényeg illene kaszálnia az Avatárnak főleg ha valóban olyan ütősre sikerül látványilag ahogy sokan áradoztak már róla.

Érdekelne hogy Cameron törődik-e azzal hogy az új 3D-s technikája ne tegye tönkre a nézők szemét.

 

Na és milyen ismerős hangeffektre hasonlít az amit akkor lehet hallani amikor a kocsi átrepül egy másik fölött ebben a szpotban? :)
Szabad a gazda? Nekem a TéDéKá-s kamionbukfenc hangja ugrott be róla. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleférne a kövi részbe bőven, ha több nagyvárost is mutatnának, nem csak Los Angelesre meg San Franciscora koncentrálnának.

Hehe, én már San Fransiscot is kitörő lelkesedéssel fogadtam. A T1-2-3 kb úgy állította be Los Angelest, mintha a világ közepe lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleférne a kövi részbe bőven, ha több nagyvárost is mutatnának, nem csak Los Angelesre meg San Franciscora koncentrálnának. Az újabb időutazás viszont nem nagyon tetszik, mert mint Dzséjt is írja feljebb, ennyi erővel a Skynet az őskorba is visszaküldhetne egy sereget, hogy végezzenek a neandervölgyiekkel meg a cro-magioniakkal.

Akkor viszont a Skynet sem jöhetne létre. :)

Ha viszont visszamegyünk 2011-be, mikor fogunk eljutni 2029-ig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont a Skynet sem jöhetne létre. :)

Ha viszont visszamegyünk 2011-be, mikor fogunk eljutni 2029-ig?

Miért ne jöhetne létre? Sőt, sokkal hamarább is felépülhet így :D Nem hinném, hogy 2003-tól emberek építették fel pl a üzemet. A dozerek is automatikán mentek a T4-ben. Mutattak belőlük párat a gyár körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emmerich bá' "Collaborative Proccess of Visual Effects: From Previs to Post" panelen bemutatta a 2012 egy majdnem kész jelenetét amiben egy család egy 10.5-ös erősségű földrengés közepette az összeomló házikójukból egy városba menekül a kocsijával és aközben összedőlő felhőkarcolókat autópályákat és talajból kimagasló oszlopokat kerülget ki. A felszín hullámokban zúzódik össze amint a földrengés mindent elpusztít. Állítólag a látvány meghökkentő és a jeleneten dolgozó csapat különböző szerkezeteken és fákon és más anyagokon tanulmányozta hogy hogyan reagálnának egy 10.5-ös rengésre és az eredmények önmagukért beszélnek mert a jelenet félelmetesre és valósághűre sikerált.

 

forrás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha összességében nézzük akkor ezek az animációs filmek idén porig fogják alázni a blockbuster alkotásokat. A Fel akkora sikert ért el mint még más animációs film soha. És akkor ott lesz ez a Planet 51, aztán a Battle of....film is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.