Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egy jó markettinggel meglehet. De eddig nem sok van neki.

Ne felejtsük a filmbe szereplő összes lény és karakter, eddig sohasem látott lesz.

Egy képpel, vagy poszterrel nem is érdemes kijönniük, hisz a nagyközönségnek teljesen közömbös lenne. Mondanák hogy "aham Avatar poszter meh..okés" persze aki nem tud róla.

Nem ám egy új képregényfilm, vagy híres könyvadaptáció ugye :lol:

És szerintem Cameron is úgy van vele, hogy ami eddig kész van fotorrealisztikus cucc, azt inkább először mozgásban lássa a nagyközönség , mert állóképen nem olyan sokk.

A kezdeti sokk sokat számít, lásd Cloverfield. Tehát elég nekik egy ütős trailer, és az interneten vírus módra terjed majd a hájp.

Okos és ügyes marketinggel meglásd borítékolható a siker.

 

Bár lehet nem emlékszel, de Zack Synder a 300 előzetesét először a Comic Conon mutatta be, és olyan siker lett, hogy az egész internet megbolondult, alig várta már az internet trailer.

A mozipénztáraknál meg kaszált a film, ráadásul 18as karikával ment :P

Tehát az Avatar trailer Comic Conos debütálása nem is hülye ötlet. A nagy teremben több mint 6000 ember is elér, ahogy olvastam, ezrek fognak majd önkívületi állapotba sikítozni, és örjöngeni. És ezek az ezrek majd ellepik a netet a beszámolóikkal, aztán olyan hájp veszi kezdetét, amit rég nem látott a világ :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Buktával dicsérjük a napot, Jake :lol:

Tény hogy még egyetlen gigafilm se tudott December havában 100 milliós határral nyitni első hétvégén. Egyik se. Ezért lesz ez kihívás az Avatar számára.

Mondjuk mi magyarok a hidegebb hónapokban szívesen megyünk mozizni, mint nyáron.

Amcsik meg inkább nyáron, de azért télen is szívesen mennek.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény hogy még egyetlen gigafilm se tudott December havában 100 milliós határral nyitni első hétvégén. Egyik se. Ezért lesz ez kihívás az Avatar számára.

Mondjuk mi magyarok a hidegebb hónapokban szívesen megyünk mozizni, mint nyáron.

Amcsik meg inkább nyáron, de azért télen is szívesen mennek.

 

A probléma inkább az lesz, hogy a december hagyományosan a családi filmeké.Akkor vannak a szünetek, akkor érnek rá a családok moziba menni.Akkor szoktak bemutatni gyerekeknek szóló filmeket is.Szerintem hatásosabb lett volna nyáron bemutatni a blockbuster-szezonban ami ugye a látványfilmek szezonja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a példa nem annyira jó, de egyetértek. Másrészről nagy félreértés azt hinni, hogy az SW csak azért foglalt el olyan fontos szerepet egy generáció, sőt mostmár ahogy látom még a felnövő generációk életében is, mert szép. Tulajdonképpen a legelső SW már pár évvel a bemutató után lelett sprintelve és SE ide vagy oda, már jó ideje nem ez képviseli a maximumot a látvány terén. Ennek ellenére (unokaöcséimen keresztül tudom) a mai napig számos rajongója akad a fiatalabbak körében is. Aki azt hiszi, hogy az "új SW"-hez csak bokaf*sós látvány kell az nem is érti mitől SW az SW.

 

 

Természetesen itt csak a két filmet látványilag hasonlítottam össze.Viszont szerintem az SW-nek ha nem ilyen látványos és hihetőek az űr-és csatajelenetek, akkor nem lett vclna legenda.Szerintem a látvány ,a remek történet a, a jól kidolgozott karakterek, és a fantasztikus zene elegye adta azt, hogy milliók rajonganak érte még most is.Ha ezekből egy is hiányzik akkor egy mára elfeledett film lenne.Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie szerintem majd próbáld elvonatkoztatni az SW-t az Avatartól, és ülj be rá úgy, mint a Star Trekre. Várjál egy sima látványos, jó történetű scif-i eposzt Cameron atyánktól, aki a Terminatorral meg Aliensel bizonyított. Mert azért gondolom eme mozik neked is bejönnek.

Tehát ne állítsál párhuzamokat, még ha a marketing duma ezt sugallja is.

Élvezd a filmet, fülig érő mosollyal távozz a moziból, és ha majd kijön dvd-n, bármikor szívesen elővedd újranézni. :P

:lol:

 

Trafó klippek

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie szerintem majd próbáld elvonatkoztatni az SW-t az Avatartól, és ülj be rá úgy, mint a Star Trekre. Várjál egy sima látványos, jó történetű scif-i eposzt Cameron atyánktól, aki a Terminatorral meg Aliensel bizonyított. Mert azért gondolom eme mozik neked is bejönnek.

Tehát ne állítsál párhuzamokat, még ha a marketing duma ezt sugallja is.

Élvezd a filmet, fülig érő mosollyal távozz a moziból, és ha majd kijön dvd-n, bármikor szívesen elővedd újranézni. :P

:lol:

 

Trafó klippek

 

 

Én elvonatkoztatom, nem én hasonlítgatom hozzá az Avatart.Cameron munkáit nagyon kedvelem.Az Aliens nagyon-nagy film.Pontosan azt várom tőle amit leírtál. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki azt hiszi, hogy az "új SW"-hez csak bokaf*sós látvány kell az nem is érti mitől SW az SW.

Ott a pont! Ezt mondtam én is, hogy a látvány nem elég. Főleg a mai korban. Léleknek kell lennie benne, ami sokkal inkább megvolt a régi nagy múvikban. Reménykedem azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma inkább az lesz, hogy a december hagyományosan a családi filmeké.Akkor vannak a szünetek, akkor érnek rá a családok moziba menni.Akkor szoktak bemutatni gyerekeknek szóló filmeket is.Szerintem hatásosabb lett volna nyáron bemutatni a blockbuster-szezonban ami ugye a látványfilmek szezonja.

Meg az Oscar-szezon kezdete is, főleg Amerikában :lol: Mivel legkésőbb akkor be kell mutatniuk a filmeket, ami még az aktuális évig. Ezek persze nálunk csúsznak, de odaát egész másképp alakul a decemberi szezon, mint itt.

Egyébiránt a legtöbb bevételt hozó film is decemberi bemutatóval kezdett, és szerintem nem egészen családi mozinak minősül (Titanic). Inkább ez is a látványfilm kategória :P De vannak kivételek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most mit várjak a G.I Joe mozifilmtől? :P

A Múmia filmek rendezőjét Stephen Sommers a Paramaount fejesei kirúgták a G.I Joe utómunkálatai alatt, mert a tesztvetítések során kiderült, hogy a filmje minősíthetetlenül rossz..

Most megy a huzavona, de a lényeg ez.

http://www.latinoreview.com/news/sommers-f...he-project-7114

 

Mondjuk én már semmi pénzért nem tekintem meg moziba most meg pláne :lol:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Scorsese mit kajál Leoban? Jó színész de azért ennyire nem. :)

Pedig az egyik legjobbnak számít, szóval remek színész :P Még ha nekem nem is kedvencem :lol:

 

Ááá Hugo Weaving visszatér a Hobbitba.

Ala Elrond, ala Smith ügynök :P

Remek :D Remélem, tényleg így lesz, ez egy nagyon jó kapocs lesz a trilógiához :P

 

Skaccok, G.I.Joe-ról meg annyit, hogy nem csak a rendezőn múlik egy film. Amúgy totál hidegen hagy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem a Terminátort, nagyon jó volt. Volt annyira mint a Star Trek. Kultfilm az nem lesz belőle az biztos, de sok mindent kihoztak belőle.

Kellemes meglepetés volt hogy olvasható volt a felirat, és hogy nem volt most annyira elmosott a kép mint általában.

 

Amúgy egy dolgot nem nagyon értek ebben a Terminátor-univerzumban. Most a Skynetnek mi a célja? Úgy értem öntudatra ébredtek, elkezdték irtani az emberiséget, de miért? Mi lesz ha győznek? Valahogy nem tudom elképzelni ahogy 3000 Arnie napozik kezükben koktéllal, lesve a bikinis TX-eket.

 

Spoiler:

És ha tudnak olyan Terminátorokat kreálni mint Marcus, akkor miért küszködnek olyan fapofa termikkel mint a T-800-as? Félnek hogy azok is Marcus sorsára jutnának? Azt se nagyon tudom elképzelni ahogy egy T-800-as a maguk monoton természetükkel elvegyülnek az emberek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem a Terminátort, nagyon jó volt. Volt annyira mint a Star Trek. Kultfilm az nem lesz belőle az biztos, de sok mindent kihoztak belőle.

Kellemes meglepetés volt hogy olvasható volt a felirat, és hogy nem volt most annyira elmosott a kép mint általában.

 

Amúgy egy dolgot nem nagyon értek ebben a Terminátor-univerzumban. Most a Skynetnek mi a célja? Úgy értem öntudatra ébredtek, elkezdték irtani az emberiséget, de miért? Mi lesz ha győznek? Valahogy nem tudom elképzelni ahogy 3000 Arnie napozik kezükben koktéllal, lesve a bikinis TX-eket.

 

Spoiler:

És ha tudnak olyan Terminátorokat kreálni mint Marcus, akkor miért küszködnek olyan fapofa termikkel mint a T-800-as? Félnek hogy azok is Marcus sorsára jutnának? Azt se nagyon tudom elképzelni ahogy egy T-800-as a maguk monoton természetükkel elvegyülnek az emberek között.

 

 

Ez egy jó kérdés.

 

De ha már újra Terminator.A film alapján én úgy láttam, hogy a T-600-as, sokkal hatékonyabb emberírtó mint a T-800.Pl a kezébe épített hatcsövüvel szinte legyőzhetetlen.Míg a T-800-nak ugye nincs fegyvere, messziről kilőhető.Persze nem arar tervezték, hogy harcoljon, hanem hogy beépüljön, mégis felmerül a kérdés miért elavult a T-600?Aztán ami még felmerült.Honnan szereznek kaját az ellenállók, és lőszert?Vagy üzemanyagot?Gondolom az Itélet Napján meg utána pár napig a Skynet Nato támaszpontokat bombázta szét, majd a löszerraktárakat, fegyverraktárakat, repülőtereket stb..Az A-10-es is meglepett, meg a helikopterek is.Magyarán honnan szereznek a fegyverekhez lőszert a vadászgépekhez pedig üzemanyagot.Gondolom készítenek, mert azért 15 évig csak nem elég ami maradt.De ha a Skynet ismeri az embereket, akkor mindent ami az életfenntartásukhoz kell meg kell hogy semmísítsen.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egy dolgot nem nagyon értek ebben a Terminátor-univerzumban. Most a Skynetnek mi a célja? Úgy értem öntudatra ébredtek, elkezdték irtani az emberiséget, de miért? Mi lesz ha győznek? Valahogy nem tudom elképzelni ahogy 3000 Arnie napozik kezükben koktéllal, lesve a bikinis TX-eket.

Szerintem ebbe anno még Cameron sem gondolt bele, nem, hogy Mostow és McG. De vagy épít egy Mátrixféle robottársadalmat, vagy mivel értelmetlenné válik a létezése, kikapcsolja magát. Legalábbis én ezt a két lehetőséget látom. Vagy elindul az űrbe, a legvégső határra, feladatául tűzve ki különös, új lemészárolandó életformák, kiirtandó civilizációk felkutatását, és hogy eljusson oda, ahová még MI nem merészkedett. :lol:

 

 

Marcushoz hasonló kiborgból szerintem azért nem készült több, mert elég nagy kudarc volt a prototípus. Ők a tökéletes beszivárgók, de annyira jól sikerültek, hogy még Skynet ellen is fordulnak. Ez részben magyarázat lehet arra is, hogy a T-800-asok processzora miért van csak olvasó üzemmódban. Az öntudat túlságosan nagy rizikó Skynetnek. Lehet, hogy a 101-esek fapofák, de végül is csak az ellenálló bázisok küszöbén kell átjutniuk, onnantól, mint ahogy a T1-ben is láttuk, csak darálnak. A precíziós merényletekre meg majd jó lesz a T-1000-es, meg később a TX.

 

 

 

EDe ha már újra Terminator.A film alapján én úgy láttam, hogy a T-600-as, sokkal hatékonyabb emberírtó mint a T-800.Pl a kezébe épített hatcsövüvel szinte legyőzhetetlen.Míg a T-800-nak ugye nincs fegyvere, messziről kilőhető.Persze nem arar tervezték, hogy harcoljon, hanem hogy beépüljön, mégis felmerül a kérdés miért elavult a T-600?Aztán ami még felmerült.Honnan szereznek kaját az ellenállók, és lőszert?Vagy üzemanyagot?Gondolom az Itélet Napján meg utána pár napig a Skynet Nato támaszpontokat bombázta szét, majd a löszerraktárakat, fegyverraktárakat, repülőtereket stb..Az A-10-es is meglepett, meg a helikopterek is.Magyarán honnan szereznek a fegyverekhez lőszert a vadászgépekhez pedig üzemanyagot.Gondolom készítenek, mert azért 15 évig csak nem elég ami maradt.De ha a Skynet ismeri az embereket, akkor mindent ami az életfenntartásukhoz kell meg kell hogy semmísítsen.

 

Attól, hogy valaminek a karján van egy hatcsövű gépágyú, nem lesz hatékonyabb annál, amelyik külön kénytelen kézbevenni ugyanazt a célszerszámot (mert ugye a T2-ben a 800-as is aprított rendesen a minigunnal). Pláne, ha a T-600-as is csak extraként kapta a vulcant, nem szériatartozék. Egy másik jelenetben meg egy másfajta fegyvert markolászott, a film elején a fél 600-as meg semmit (de a töltényhevedere alapján annak gránátvetője lehetett). Viszont, egy hatszázas csak acélból van, mint a film elején látható volt, közelről egy M4-essel is ki lehetett akasztani, az M240-es is lazán megfogta, ráadásul ha a nyakába beleszúrsz bármit, megkergül szegényem. És emelett a T-800 lazán kettéhasítja. Ezzel szemben egy 800-ast milyen ma használatos fegyverrel lehet elpusztítani? Lőttek rá puskával, M16-ossal, M4-essel, MP5-össel (bár ez csak szimpla 9 mm-es), Remington 850-essel (igaz, ennek a rendőrségi változata puha tölténnyel van felvértezve), illetve ebben a filmben már M203-as gránátvetővel és XM-26 LSS shotival, ami már nem puha töltényeket köpköd. És a 800-asból max némi repülést és pihengetést lehetett kicsikarni (mint mikor felrobbant alatta a benzinszállító, amit ugye szintén kibírt). És persze anno a TX és a T-1000-es sem tudta csak úgy hip-hop szétszerelni. Nem beszélve arról, hogy sokkal fejlettebb programja van, és nem mellesleg, maga a kasztni mennyivel fürgébb. A 800-as futott, helyből korlátokat ugrott át. Ellenben a 600-ast egy járókeretes nagymama is lefutja. Szóval mindent összevetve, nem csoda, hogy Skynet a 600-asokat leváltotta 800-asokra (illetve előtte volt még a 700-as modell, mert elvben abban a gyárban egyetlen 800-as volt, a T-RIP, amely Johnt agyalta, az összes többi még 700-as volt, de mivel nincs nagy különbség - főleg csak anyagban, meg némileg - ezért a sötét helyszínen a filmben már nem igazán lehet megállapítani, hogy azok tényleg 700-asok, vagy 800-asok. Minden esetre a concepteken még négy modell van: 600, 700, 800, Marcus. Talán majd a DVD változat erre is kitér).

Ami a járműveket, fegyvereket, lőszert, élelmet illeti, nos, szvsz ez is olyan dolog, amibe még egyik alkotó sem gondolt bele. Bár azért érintőlegesen utaltak a témára. A T1-ben a menekültek patkányt fogtak, a TS-ben Kyle-ék dingót. Szerintem bőven maradt azért még lőszergyár, de a világban amúgy is baromi sok golyó lehet még. Azért nem az egész Földet bombázta szét Skynet, hiszen az emberek közül is csak 3 milliárdan haltak meg a kb. 6-ból (és ezek azok a részletek, ami miatt Skynet egész hatalomátvételi terve már a tervezőasztalon dugába dől, és ha alaposan belegondolunk, látható, hogy az egész szériát Cameron alapvetően egy kolosszális hülyeségre alapozta... szóval már csak ezért sem fogom megérteni a fanyalgást).

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Dzséjtel, sőt, hozzátenném, hogy ugye a benzinkútnál még kecskék is voltak és még Connor is említi valamikor a filmben, hogy voltak területek ahová még a terminatorok soha nem merészkedtek. Valahogy az egyik könyv is úgy írja, hogy eldugott völgyekben ésatöbbi, azért az emberek gazdálkodhatnak.

 

Szerintem majd ennek a résznek a könyvváltozata is elég sok mindenről le fogja lelplezni a fátylat :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.