Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Újsbb pozitív kritika

http://www.filmpont.hu/index.php?option=co...a&Itemid=15

 

Ezzel zárja sorait:

az Avatár azt jelentheti a mai mozilátogatóknak, mint amit a korabeli nézőknek az első hangos- vagy színes film, az első szélesvásznú opus vagy éppen Spielberg dinoszauruszainak első üvöltése jelentett. Meghatározó moziélményt, technikai mérföldkövet és hivatkozási alapot. Nincs mit tenni, el kell zarándokolni a mozikba, és ha nem is IMAX-ben (bár az nyújtja a maximális élményt), de minimum 3D-ben megtekinteni az Avatárt. Mert egyszerűen varázslatos!

 

Juhéé hát mégis forradalmi a film :D:hehe::death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újsbb pozitív kritika

http://www.filmpont.hu/index.php?option=co...a&Itemid=15

 

Ezzel zárja sorait:

az Avatár azt jelentheti a mai mozilátogatóknak, mint amit a korabeli nézőknek az első hangos- vagy színes film, az első szélesvásznú opus vagy éppen Spielberg dinoszauruszainak első üvöltése jelentett. Meghatározó moziélményt, technikai mérföldkövet és hivatkozási alapot. Nincs mit tenni, el kell zarándokolni a mozikba, és ha nem is IMAX-ben (bár az nyújtja a maximális élményt), de minimum 3D-ben megtekinteni az Avatárt. Mert egyszerűen varázslatos!

 

Juhéé hát mégis forradalmi a film :pfff::lol::D

 

Na most ez a cikk még jobban fellelkesített. Hú de várom a szombat 19:00 órát. Két okból:

- 1. ez lesz az első IMAX filmem, nagyon kíváncsi vagyok milyen, és mennyire lesz technikailag forradalmi...

- 2. a filmre is kíváncsi vagyok, hiszen az előzetesek felcsigáztak. A története is kecsegetető számomra. Na sebaj, számolom addig a perceket... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy mi nem Palacecinemasba megyünk :D
Nem is rátok gondoltam, hanem azokra akik palacecinemasban néznek. Na jóóó... igazság szerint már megint elb*sztam a mozit :D

Jaj, már csak 1 hét és kb. ilyenkor lesz vége az Avatarnak. Viszont ha rossz lesz a film, akkor nem :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én közben kitálalok, tányérokra rakom a sütiket, és nézem a Karácsonyi ének valamelyik változatát. Idén a Musical lesz vagy rtl, vagy tv2-őn.
Ezt a filmet már Jedi Lovag is említette egy másik fórumon. Milyen film, mert én nem ismerem...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyiket sem :D

 

Nos, akkor kis mese.

 

A történetet Dickens írta. Főhőse egy öreg, zsugori vén alak, Ebenezer Srooge. Gyűlöli a karácsonyt, egyedül a pénz fontos neki, a haszon. De hiába gazdag, mert zsugori is, és semmit nem élvez belőle. Történetünk kezdetén az öreg már 7 éve egyedül vezeti a céget, mert társa, Marley meghalt. Ez a Marley éppolyan zsugori volt, mint történetünk hőse.

szenteste van, mikor a történet kezdődik. Az öreget irodájában többen meglátogatják, mindenkit kidob, így vagy úgy. Mág unokaöccsét is, aki meghívja, hogy karácsonyozzon velük. Majd jól leteremti, megalázza egyetlen munkását, Bobot, aki másnapra szabadnapot kér, az ünnepre tekintettel.

Majd hazamegy. Mikor menne feküdni, este a szobájában fura hangokat hall. (Volt előzmény is, mikor hazament, a házának kopogtatóján Marley feje volt látható). Egyszer csak megjelenik egy szellem, akiben Marleyt ismeri fel. Megkérdi, mit akar. a szellem tele van láncokkal, és közli, hogy mivel zsugori volt, önző, ezért ez a

2jutalma", hogy nem nyugodhat békében. És Scrooge-ra sem vár jobb sors, ha nem változik meg. Épp ezért 3 szellem fogja meglátogatni. Az elmúlt idők karácsonyainak szelleme, a jelen karácsonyának szelleme, és a jövő karácsonyainak szelleme.

 

Ezután eltűnik, es kisvártatva megjelenik az első szellem. Megmutatja Srooge gyerekkorát, fiatalkorát, hogy lett olyan, amilyen. Majd a jelen karácsonyának szelleme megmutatta, hogy ünnepelnek az emberek, köztük szegény Bob, akinek a kisfia beteg, a családja szegény, mégis boldogan ünneplik a karácsonyt. És az unokaöccséhez is elvitte, hogy azok is milyen vidámak ezen a napon. Végül jött a jövő karácsonyának a szelleme, ami megmutatta, hogy ha nem változik meg, nem éri meg a következő karácsonyt. Ezután persze az öreg összekapja magát.

 

Így leírva kicsit banális, de szívet melengető történet. Van komolyabb változata, Patrick Stewart benne Scrooge, és van könnyedebb, mint ez a Musicel, vagy a Mupett változat, ahol Scrooge-ot Michael Caine játssza. Nekem ez a legke3dvesebb karácsonyi történetem, csak ajánlani tudom megnézésre, olvasásra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.