Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha nem olvasod a könyvet, akkor egy jó kis szórakoztató filmet láttál volna, mert önmagában, mint film, jó volt, öcsémnek is nagyon tetszett :P Szerencsére elég rég olvastam a könyvet ahhoz, hogy alig emlékezzek rá, így nem zavart semmi :P Majd elolvasom még egyszer, de akkor sem fognak ezek a dolgok túlzottan számítani, mert az első filmélményt nem tette tönkre, hogy olvastam már. A kódos filmnél más volt, ott még élénk volt a könyv ismerete, így a filmet nem tudtam úgy élvezni. Amúgy is rosszabb az a film :D
Dettó így vagyok az Angyalok és démonok filmmel én is. :D 5 éve olvastam, nyáron láttam filmen, így teljesen el tudtam vonatkoztatni, mi volt a könyvben.

 

JP és SW lesz itthon IMAX 3D-ben, ott a helyem :P Jönnétek ti is? :P
Feltétlenül. :D Csak már ott tartanánk...

 

Jut eszembe, nem töltötök egy kicsit sok időt tök felesleges kritikák olvasásával és kritizálásával? :D Nekem erre sem időm, sem kedvem nincs :D De a ti véleményeiteket elolvasom, az bőven elég :D
Én is csak végigsiklottam most a topik írásain, mert nincs időm többre, mások kritikáját meg főleg csak végszükség esetén olvasom, ebben az esetben elég volt Phobos-é is. :P:D

 

Ez tényleg nem semmi írás meg kell hagyni. Akad néhány dolog ami ordít egy kis kivesézés után.:D
Na de ezt azért végigolvastam, és remek riposzt volt. :P Pedig nem is vagyok olyan hatalmas Avatar-fan, csak szeretem a korrekt dolgokat. :P :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ebben az esetben elég volt Phobos-é is. :D:P

De az sok is volt :P

 

Rog! Ma istenné avatnak. :P

Viccelsz? Ő volt az egyetlen, aki nem volt lusta mélyebben belemenni a dologba. Nálam a lustaság legyűrése már isteni csodának számít :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak végigsiklottam most a topik írásain, mert nincs időm többre, mások kritikáját meg főleg csak végszükség esetén olvasom, ebben az esetben elég volt Phobos-é is. :P :P

Róla legalább lehetett előre tudni, hogy szkeptikus lesz, és nem fog neki bejönni a film :D Ezek után mosolyogtam azon, amit írt :P Bocsi, Phobos, de nekem szórakoztató volt olvasni, még ha nem is értek vele egyet :P

 

Egyébként én is egyetértek vele. Jókat ír. :D

A végén még megtérsz a "hívők" körébe :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, most én is ráértem kicsit! :D

 

 

 

Spoiler:

?De a főhösünk fogadtatása olyan tipikus volt tőle, hogy új fiú, ezért haragszunk rá irgum-burgum.?

 

Nem nem, nem azért haragudott. Hanem mert ő egy tudóst várt, aki segít neki a kutatásban. Egy katonával ő nem sokat tud kezdeni. És jó hogy dühös, mikor erről ugye Selfridge tudott, csak neki felejtették ezt elmondani. A másik ?új? gyerekkel nem volt baja. 

 

 

?Ha egy kicsit vastagabb fejük lett volna, normálisabbnak néztek volna ki, főleg a doki avatarja.?

 

Ha meg kicsit még nem ennyire kékek, meg az orruk keskenyebb, akkor egész emberszerűek. Ezek idegen lények avatarjai, jóóóreggelt! 

 

 

?Az ezredes karaktere megfogott, jó karakter. Ő a tuti a filmben, a kedvencem lett. Megmondta a frankót, az avatar-progi szar, ide erő kell.?

 

Bár Quaritch nekem is egyik kedvencem, de pont az volt a baj, hogy megmondta a tutit! Ha kicsit is figyel arra, ami körülötte van, vagy a videónaplókat nem csak hallgatja, hanem értelmezi is, akkor nem feküdne most valahol az őserdőben két nagy kiálló nyilvesszővel.

 

 

 

?Majd terepgyakorlaton az állatvilágot megcsodálhatjuk. Jópofa volt ez az elefánt-féle lény. No kreativitás?

 

A bolygó élővilága hasonlít kinézetre a földiére. Ennek pedig egy oka lehet. A földön is hasonló kinézetű állatok élnek több földrészen, gyakran semmi közük egymáshoz, mégis hasonlítanak. Mert hasonló körülmények között élnek. Ezért simán lehet egy másik bolygón dzsungelkörülmények között földihez hasonló lény.

 

 

 

?épp készül lelőni, de hoppá lát egy kis molylepke-szentjánosbogarat és hopp.?

 

Hát, ha figyelted végig a filmet, akkor tudhatod, hogy az a mag milyen fontos nekik. Indiában még egy patkány is ?védett? jószág, ha nem muszáj, nem ölik meg. Ez meg egy olyan fáról esik le, amivel tudatilag össze is tudnak kapcsolódni.

 

 

 

?Majd következik kb. fél óra nyál, hogy hogyan lesz belőle harcos, amit mások sok év alatt megtanulnak, azt ő pikk-pakk 2-3 hónap alatt.?

 

Nem elfeljteni, hogy a srác katona volt. Tehát nem okoz neki nehézséget a futás, rejtőzködés. Látható, hogy van ami könnyebben megy, és van, ami nehezebben. Tudósoknak ez nem menne ilyen egyszerűen. Azonkívül a srác pont azt a feladatot kapta, hogy épüljön be. Maxima eleget tesz a parancsnak.

 

 

 

?Jake felébred, majd rabság. Majd mivel szíve hölgye naná hogy dobja a múltja miatt és majd beletörik emiatt a szíve. Na de aranyom, 2 hónapja ismered és így kiakadsz??

 

Nem kettő, három. És azalatt megmutatott mindent neki. Nem csak hogy egy árulót látott a lány maga előtt, de ezt az árulót ő vitte a faluba, ő tanította ki. Én is kiakadnék.

 

 

 

?hát naná, hogy megszerezzük a csúcsmadarat, aki mit ad Eywa egyből betörik, viszont a kis zöldnél ez nem jött össze anno.?

 

Valszeg itt sem jön össze egyből, de minek nézzük mégeszer végig, amit a kissebbik madárkánál?

 

 

 

?Majd szépen ledöbbenve veszi mindenki tudomásul, hogy az új srác egyből góré lett?

 

Bizonyos értelemben megint logikus, hiszen az ellenséget ő ismeri a legjobban. Meg mintha összehangolták volna, Norm, Neytiri, Tsu?Tey és Jake voltak az egyes csapatok vezetői.

 

 

 

?de nem gondolunk bele, hogy nem a semmiért mentek a Pandorára az emberek, hanem a bányászat miatt, mert a Földön éhinség meg hasonló van, és ez volt az egyetlen kiút.?

 

És ezt így el is mondták a Naviknak? Te mit szólnál, ha idejönne egy idegen faj, és közölné, túléléshez kell nekik a vizünk. Nagyon sajnálják, de ők elpocsékolták a magukét, ezért a mienk kell. Nem kicsit lennél dühös. És védenéd a vizet, minden erőddel. És nem csak a fát bosszúlták meg. A halott Navik neked nem számítanak? Nem, hisz nem emberek. Vagyis jogunk van tényleg mindenhol pusztítani, ha nekünk kell valami?

 

Végeredmény nálam: Ha nagy bölcsességükben az emberek hajlandóak lettek volna tanulni, talán rájönnek, hogy nem az az ásvány Pandora kincse, és talán másképp is meg lehetne a Földet menteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobost ismerve...nem hiszem hogy ezeket az érveket el is olvassa :P

Néha oldalakat írunk, és később kérdez rá, hogy erről már volt szó? :P:P

Ha meg olvassa, akkor elolvassa, és valószínűleg marad a saját véleményénél :P

Szerintem most, hogy ő is látta a filmet, talán jobban követi a topikot, no meg a múltkori tali elnéhzés miatt is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobost ismerve...nem hiszem hogy ezeket az érveket el is olvassa :D

Néha oldalakat írunk, és később kérdez rá, hogy erről már volt szó? :P:P

 

Nem baj, de ha már leírta azt a hosszú és velős kritikát, legalább megválaszolom pár számomra felületes észrevételét! :P

 

És esetleg mást érdekelhet...

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg olvassa, akkor elolvassa, és valószínűleg marad a saját véleményénél :P

Szerintem most, hogy ő is látta a filmet, talán jobban követi a topikot, no meg a múltkori tali elnéhzés miatt is :P

 

Ahh, nem akarom, hogy véleményt változtasson, de itt a kritika amolyan beszélgetés-alap is, és ha elmondja a véleményét, akkor azért teszi, mert mindenkinek szánja. De akkor tudomásul kell venni, hogy arra válaszolhatnak is! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom :P Sokszor én is válaszolgatok ilyenekre, de most valahogy tök helyén érzem a tietek, és valahogy nincs is energiám összekapni magam, hogy írjak én is :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vigyázz Márti, mert most istennővé fognak avanzsálni :D

 

 

Spoiler:

Tudjátok, hogy nekem még mi tetszett? Az, hogy Cameron kihagyta azt a klisét, hogy a felszarvazott na'vi elárulja a népét. :P Én ettől nagyon féltem film alatt, de végül tök jó volt, hogy Cameron észt és hazaszeretetet osztott neki :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok, hogy nekem még mi tetszett? Az, hogy Cameron kihagyta azt a klisét, hogy a felszarvazott na'vi elárulja a népét. :D Én ettől nagyon féltem film alatt, de végül tök jó volt, hogy Cameron észt és hazaszeretetet osztott neki :P

 

Spoiler:

A legjobb az volt, amikor a helikopter platóján harcolt térdéig érő emberekkel. Szép halált halt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ez valóban jó húzás volt tőle :D

Szerintem azért rakd be spoiler mögé :P Ody, Te is :P

Spoiler:

Úgy látszik, a na'vik nem olyan fajta, mint az ember :P Csak egy kicsit olyanok mint mi, hogy el tudjuk őket fogadni :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vigyázz Márti, mert most istennővé fognak avanzsálni :lol:

 

 

Tudjátok, hogy nekem még mi tetszett? Az, hogy Cameron kihagyta azt a klisét, hogy a felszarvazott na'vi elárulja a népét. :) Én ettől nagyon féltem film alatt, de végül tök jó volt, hogy Cameron észt és hazaszeretetet osztott neki :)

 

Spoiler:

Tsu'Tey, sajnáltam is erősen
Jól meg volt az ő karija is csinálva! Teljesen egyetértek Oldival itt! :)

 

Most értem rá kifejteni, meg gépezni is, délután nem leszek gép előtt, és holnap sem. :)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is tegnap jutott eszembe:

 

Spoiler:

Azon beszélgettem Ortissal, meg pár ismerőssel, hogy vajon nem-e Selfridge-nek kellett volna megnyúvadni.

Haverék szerint ő néha viszakozott volna, míg az ezredes egyértelműen csak harcot akart.

Én annyit tudtam Quaritch mellett felhozni, hogy volt egy pont, mikor Jakenak lehetőséget adott, hogy kimaradjon a harcokból: Mikor haza akarta küldeni, hogy megkapja a gerincét - Ortis itt jegyezte meg, hogy ha akkor a hazamenetelt választja, akkor arra az új gerincre tényleg szüksége lett volona :lol: - Akkor az ezredes már tudta, mit fog csinálni, és a maga módján be akarta tartani, amit ígért.

Viszont itt tényleg sajnáltam, hogy az a jelenet nem került bele a filmbe, amikor az ezredes kicsit elkapja Selfridget. Kár, hogy egy szót sem értettem, akkor mit beszéltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A legjobb az volt, amikor a helikopter platóján harcolt térdéig érő emberekkel. Szép halált halt.

 

 

Az a harc amit ott levágott fantasztikus volt. A legjobb közelharc jelenet. Ahogy leugrik a "madárkájáról" és kihajígálja az embereket....! :lol:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is tegnap jutott eszembe:

 

 

Azon beszélgettem Ortissal, meg pár ismerőssel, hogy vajon nem-e Selfridge-nek kellett volna megnyúvadni.

Haverék szerint ő néha viszakozott volna, míg az ezredes egyértelműen csak harcot akart.

Én annyit tudtam Quaritch mellett felhozni, hogy volt egy pont, mikor Jakenak lehetőséget adott, hogy kimaradjon a harcokból: Mikor haza akarta küldeni, hogy megkapja a gerincét - Ortis itt jegyezte meg, hogy ha akkor a hazamenetelt választja, akkor arra az új gerincre tényleg szüksége lett volona :lol: - Akkor az ezredes már tudta, mit fog csinálni, és a maga módján be akarta tartani, amit ígért.

Viszont itt tényleg sajnáltam, hogy az a jelenet nem került bele a filmbe, amikor az ezredes kicsit elkapja Selfridget. Kár, hogy egy szót sem értettem, akkor mit beszéltek.

 

 

 

Selfridge nem volt teljesen rosszfiú. Elvégre adott egy esélyt Jakenek, másrészről gondolom az ő tökei is szorongatva voltak a főnökség és az ezredes részéről. Tényleg kár azért a jelenetért, mert ott szerintem jobban érzékelhetővé vált az, hogy nem szívesen pusztította volna el a na'vikat. Talán a DVD-n rajta lesz, a bázis megtámadásával egyetemben :)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambo se csinálta volna jobban :)

 

Apropo, mikor Jake e

Spoiler:

gyedül maradt a dzsungelben, és elkezdett egy fát kifaragni, hogy túlélje az éjszakát, tiszta John Rambo feeling kapott el
:lol:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg az tetszett, hogy nem volt benne extraközelben rángatózó kamera. Mint a régi szép időkben. Gyönyörű, az eseményeket belátó pozícióba helyezett kamerával felvett jelenetek követték egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdekes ez az imdb.

A "kapcsolat más filmekkel" szekcióban megemlít két alkotást:

Óz a nagy varázsló 1939-ből

Meg az Apokalipszis most vietnami háborús filmet 1979-ből

http://www.imdb.com/title/tt0499549/movieconnections

 

Avatarral összekötni ezt a két filmet...érdekes...habár érezhető enyhe vibrálás a két remekmű és az Avatar között :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ugye a dzsungeles hadviselés helikopterekkel is a vietnami háborús időket idézi :lol:

Vietnamiaknak is szétbombázták a faluikat, bár akkoriban politikai indokok miatt, itt meg a gyors meggazdagodás reményében söpörték el a na' vik lakhelyeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.