Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Gyanúsan sok minden. :D Érdemes az alábbi linket megnézni.

 

Dark City and Matrix

Hát igen, enyhén szólva sok az ismerős beállítás :D

De mutat csekély hasonlóságot a Ghost in the Shell című mangával is:

http://beyondsilence.uw.hu/manimgyok.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd meséljétek el, milyen volt :D

Oké, meglesz :D És most képzeld ide a szokásos blabla szöveget, hogy ízlések és... :D

 

Karrde ma megtapasztalta milyen az avatar full HD -ben. :D

Gyönyörű :D

Valóban remek élményt nyújt a full HD plazmán a film, hát még a BR-lemezről :D Éles kép, gyönyörű színek, szóval maximális látványt nyújtott a film, amit csak lehet szoba körülmények között. Nem egészen olyan volt, mint Bomarrnál, annál természetesebb volt a kép, és jobban is tetszett ebben a formában. A 3D nem hiányzott, mint ahogy a gépemen sem, a látványvilágnak így is volt mélysége, "súlya". Ez a film önmagában remekül működik, most is csak magam tudom ismételni, egy jó filmélményhez leginkább jó film kell. De persze megfelelő technikával lejátszva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, meglesz :( És most képzeld ide a szokásos blabla szöveget, hogy ízlések és... :D

[...]

Ez a film önmagában remekül működik, most is csak magam tudom ismételni, egy jó filmélményhez leginkább jó film kell.

Odaképzelve :D

Ez egy remek megfogalmazás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001 Space Odossey

 

Hát vegyes érzelmeim vannak a filmről. Az én agyam nem volt képes feldolgozni a történetet, nem vagyok egy Hal-9000 :D. A látvány a maga idejéhez képest nagyon jó. Az ábrázolás nagyon lassú, sokszor idegtépő, nekem ez a film túl "művészi". Nem azt mondom, szeretem az elgondolkodtató, akciótól mentes filmeket, de amikor 10 percen keresztül azt mutatják, hogy egy komp megy, hát komolyan téptem a hajam.

Sajnos, úgy tűnik, nem nekem való film, sajnálom, valami értékes van benne biztos, csak nem alaptalan a rajongás mások felől, de ez a végtelen cucc, a furcsa ufókkal, amiket nem tudok mire vélni, egy szóval furcsa. Egy dolgot felfedeztem: sok a Spore c. játékban az utalás a filmre, sokszor mosolyogtam. Nem értékelném a filmet számszerűen, egyszerűen nem tudom. Talán azért, mert túl fiatal vagyok hozzá, vagy mert egyszerűen felesleges olyan dologról, amit 9 évvel ezelőtt re jósoltak. :lol: Mindenesetre nem az én műfajom, maradok a régi Star Trek filmeknél, eredeti sorozatnál, azt még fel tudom fogni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001 Space Odossey

Szerintem egy borzasztóan unalmas és érdektelen film, amiben 141 percben mesélnek el egy húsz perces sztorit, melynek értelme, hát valljuk meg, nem sok. Legalábbis még senkit sem találtam, aki konkrétan meg tudta volna mondani, miről szól a film, mi a vég kifejlett lényege, értelme (szerintem nincs neki, ha csak annyi nem, hogy van a fémdeszka, ami hozzásegíti az embereket az evolúcióhoz, de ez soványka, mert ezer kérdésem lenne még).

 

Talán azért, mert túl fiatal vagyok hozzá, vagy mert egyszerűen felesleges olyan dologról, amit 9 évvel ezelőtt re jósoltak. :lol:

Így lett a film alternatív sci-fi. Szerinted a Star Trekek nem azok? Nem rémlik, hogy a '80-as években eugenikus háború lett volna, és, hogy a '90-es években kitört volna a III. világháború :D De tuti, hogy még a csillagközi utazás sem volt meg a születésem évében, márpedig Khan a Star Trek II-ből (és a TOS-ból, mert ugye, alapvetően onnan származik Khan bácsi) az 1980-as években lett száműzve a Földről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy borzasztóan unalmas és érdektelen film, amiben 141 percben mesélnek el egy húsz perces sztorit, melynek értelme, hát valljuk meg, nem sok. Legalábbis még senkit sem találtam, aki konkrétan meg tudta volna mondani, miről szól a film, mi a vég kifejlett lényege, értelme (szerintem nincs neki, ha csak annyi nem, hogy van a fémdeszka, ami hozzásegíti az embereket az evolúcióhoz, de ez soványka, mert ezer kérdésem lenne még).
Jaj.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kifejező volt :D
:D

 

És hogy miről is szól? Legfőképpen elgondolkodtat. Eredetünkről, az ember-gép kapcsolatról, és legfőképp az űr magányosságáról és ürességéről. A hosszú űrutazás vontatottságát még egy sci-fi se adta vissza jobban. Persze ez nem jön be mindenkinek. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy borzasztóan unalmas és érdektelen film, amiben 141 percben mesélnek el egy húsz perces sztorit, melynek értelme, hát valljuk meg, nem sok.

 

Szívemből szóltál. :D Komolyan, a végén néztem, és csak ezt tudtam mondani: ennyi? Pedig tényleg nem vagyok egy vérpistike, aki egy 120 perces filmben 200 percnyi öldöklést szeretne viszontlátni, de nem kaptam szívinfarktust. A rendezőhöz sok kérdésem lenne. :?

Pedig még a Donnie Darko-t is nagy nehezen, de megtudtam emészteni, és visszagondolva, egész jó alkotás. Bár az igazat megvallva a végéhez utána kellett olvassak. :D

 

 

Tényleg nem egy "körömrágós" film, de attól még érdekes és jó. :D Érdemes viszont könyvben elolvasni :lol:

Könyvben legalább ad valami magyarázatot a műre? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfőképpen elgondolkodtat. Eredetünkről, az ember-gép kapcsolatról, és legfőképp az űr magányosságáról és ürességéről.

Erre az Alien is képes :D

Az a baj, hogy alternatívákkal viszont nem szolgál. A Star Trek is elgondolkodtat (és most a TOS-ra és a TNG első évadaira gondolok, mikor még inkább ez volt a cél), de egyben útirányt is mutat, alternatív válaszokkal szolgál, aminek nyomán elindulhat az ember agya. A 2001-ben meg csak felteszik a kérdést és szevasz. Se válasz, se alternatíva, se útmutatás, semmi. Vagyis hát ott a tömb, de az is csak van. Mi az, honnan van, miért csak időközönként bukkan fel, mi lett azokkal, amiket megtaláltak, kik készítették, készítették-e egyáltalán, mi a célja, van-e célja, mi a célja velünk, van-e egyáltalán ilyen... stb...

 

A hosszú űrutazás vontatottságát még egy sci-fi se adta vissza jobban. Persze ez nem jön be mindenkinek. :lol:

Ez tény, és ez bizony egy nagy hangulati tényező. Csak 141 percben (mínusz a majomparádézás hosszú percei) nekem kicsit idegtépően sok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre az Alien is képes :D

Az a baj, hogy alternatívákkal viszont nem szolgál. A Star Trek is elgondolkodtat (és most a TOS-ra és a TNG első évadaira gondolok, mikor még inkább ez volt a cél), de egyben útirányt is mutat, alternatív válaszokkal szolgál, aminek nyomán elindulhat az ember agya. A 2001-ben meg csak felteszik a kérdést és szevasz. Se válasz, se alternatíva, se útmutatás, semmi. Vagyis hát ott a tömb, de az is csak van. Mi az, honnan van, miért csak időközönként bukkan fel, mi lett azokkal, amiket megtaláltak, kik készítették, készítették-e egyáltalán, mi a célja, van-e célja, mi a célja velünk, van-e egyáltalán ilyen... stb...

Az ürességben nincs alternatíva. :lol: Itt nem ideológiák csatáznak, vagy éppen világnézetek. Ez a valóságra épül. És valóban. Kb. olyan lenne egy űrutazás belülről mint ahogy ebben a filmben is láttuk. Vontatott? Istenem.... :D Az űrutazás már csak ilyen. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pici OFF, de félig a témába vág:

 

A Mass Effect c. játék is hasonlóan foglalkozik az univerzum eredetével, az emberiség útjával, szerves-szervetlen kapcsolatokkal. A morális problémákkal, ami igen is társadalmunk része: - Van-e jogunk befolyásolni más fajok jövőjét? - Krogan-ek, Rachni-k, stb..

- Mi az a határ, amit meg kell húznunk a tudományban?

- Emberi összetartás, és még sok hasonló kérdés.

 

Remélem a belőle készült film hasonlóan elgondolkodtató, de cseppet sem lesz vontatott. Amúgy örülök, hogy mindenkinek más véleménye, lásd: 2001 Űrodüsszeia.

 

Igen, ad. De elég elvont az egész.

 

Másra nem lehet számítani. :D Ha lesz időm "belelapozok", már csak azért is, hogy felfogjam a mikéntjét az egésznek. :lol:

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001 Space Odossey valóban egy érdekes film. A látvány, amit anno nyújtott az nem volt "gyenge". Eddig 2x láttam, tervezem újra megnézni majd valamikor a közeljövőben. Nekem is vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban. Úgy tudom egy 3 részes regénysorozat első részének a filmfeldolgozása volt ez a film. A regény második részéről (2010 - A kapcsolat éve) szintén készült film, ami nekem jobban tetszett mint a 2001 Space Odossey... talán mert nem voltak benne borzasztóan elnyújtott jelenetek. A regénysorozat 3. részét azt hiszem sohasem filmesítették meg, eddig sajnos nem olvastam, pedig kíváncsi vagyok a lezárására a történetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2001 Ürodüsszeiát túl rég láttam, hogy hatásosan megvédjem, de ha jól rémlik elsősorban hangulat-film volt, ahol a hangulat épités része volt a lassú történetvezetés. Végülis eléggé egyénfüggő hogy ez kit tud elkapni. Nekem még a 1972-es Solaris cimü film is tetszett (anno a szovjet Ürodüsszeiaként is hirdették), pedig az még hosszabb, ráadásul az első tiz perce fűszálakkal meg egy patakkal foglalkozik.

 

A nagy szám az Ürodüsszeiában az volt anno, hogy Kubrick a legnagyobb precizitásra helyezte a hangsúlyt és tényleg úgy akarta megcsinálni, ahogy az űrutazás majd talán egyszer megvalosulhat. Az akkori embernek az lehetett benne az érdekes, hogy mi lesz, a mostaninak, hogy évtizedekkel ezelött, hogy képzelték. Illetve ha nincs Ürodüsszeia, valszeg az egész sci-fi műfaj kicsit másképp alakul. Ridley Scott az Alien egyik werkfilmjében árulja el, hogy az Ürodüsszeia volt az egyik film ami nagy hatással volt a kész filmre. Nem is tagadhatná: érezhető, hogy az Alienbe is megprobálták ezt a fajta realizmust átültetni: hosszú snittek a hajóról, s mintha a belsejében minden gombnak, villogó fénynek és csőnek funkciója lenne. És persze könnyü tetten érni, hogy a "gonosz" központi számitógép ötlete is honnan jöhetett elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2001 Ürodüsszeiát túl rég láttam, hogy hatásosan megvédjem, de ha jól rémlik elsősorban hangulat-film volt, ahol a hangulat épités része volt a lassú történetvezetés. Végülis eléggé egyénfüggő hogy ez kit tud elkapni. Nekem még a 1972-es Solaris cimü film is tetszett (anno a szovjet Ürodüsszeiaként is hirdették), pedig az még hosszabb, ráadásul az első tiz perce fűszálakkal meg egy patakkal foglalkozik.

 

A nagy szám az Ürodüsszeiában az volt anno, hogy Kubrick a legnagyobb precizitásra helyezte a hangsúlyt és tényleg úgy akarta megcsinálni, ahogy az űrutazás majd talán egyszer megvalosulhat. Az akkori embernek az lehetett benne az érdekes, hogy mi lesz, a mostaninak, hogy évtizedekkel ezelött, hogy képzelték. Illetve ha nincs Ürodüsszeia, valszeg az egész sci-fi műfaj kicsit másképp alakul. Ridley Scott az Alien egyik werkfilmjében árulja el, hogy az Ürodüsszeia volt az egyik film ami nagy hatással volt a kész filmre. Nem is tagadhatná: érezhető, hogy az Alienbe is megprobálták ezt a fajta realizmust átültetni: hosszú snittek a hajóról, s mintha a belsejében minden gombnak, villogó fénynek és csőnek funkciója lenne. És persze könnyü tetten érni, hogy a "gonosz" központi számitógép ötlete is honnan jöhetett elő.

Ez így van. Én is csak évente egyszer tudom megnézni ezt a filmet, de attól még istenítem, mert szerintem korszakos mű. Egyébként benne van Kubrick minden zsenialitása.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ridley Scott az Alien egyik werkfilmjében árulja el, hogy az Ürodüsszeia volt az egyik film ami nagy hatással volt a kész filmre. Nem is tagadhatná: érezhető, hogy az Alienbe is megprobálták ezt a fajta realizmust átültetni: hosszú snittek a hajóról, s mintha a belsejében minden gombnak, villogó fénynek és csőnek funkciója lenne. És persze könnyü tetten érni, hogy a "gonosz" központi számitógép ötlete is honnan jöhetett elő.

Ez vitathatatlan tény, de ugyanígy nem tudná tagadni a Star Trek első mozifilmje sem az Odyssey-hatást. De azt azért hozzátenném, hogy Anya nem HAL, ő nem volt "gonosz", sőt, valójában befolyása sem volt az eseményekre azon kívül, hogy emberi parancs szerint új irányt adott a Nostromonak. Így inkább csak az űrhajót vezérlő szuperszámítógép eleme lett áthelyezve (az persze igaz, hogy a film forgatókönyvének korai verziójában Anya töltötte be Ash szerepét -> akit szintén nem tudnék HAL-hoz hasonlítani, mivel ő is parancsvégrehajtó gép volt, míg HAL önhatalmúlag járt el).

 

Vontatott? Istenem.... :angry: Az űrutazás már csak ilyen. :lol:

Én azt hiszem megmaradok az űrutazás romantikusabb, de izgalmasabb, ezáltal számomra élvezhetőbb ábrázolásánál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van. Én is csak évente egyszer tudom megnézni ezt a filmet, de attól még istenítem, mert szerintem korszakos mű. Egyébként benne van Kubrick minden zsenialitása.

 

Szerintem is korszakos mű... jelentősége és fontossága tagadhatatlan. Bár nem istenítem, sőt még csak nem is szeretem túlzottan... évente sem nézem meg, de olykor mégis előveszem (bár nagyon ritkán) De engem mindig is foglalkoztatott a teljes történet... ezért is jó lenne felhajtani a harmadik részt könyvben (mivel csak úgy létezik)

 

Tényleg, a 2. részt (2010 - A kapcsolat éve) látta valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajjjaj... én sem tudtam jól.... ezek szerint nem csak 3 részes a történet!

 

Wikipedia:

 

"A regénynek több folytatása is van, a 2010. Második űrodisszeia (1982), a 2061. Harmadik űrodisszeia (1987) és a 3001. Végső űrodisszeia (1997).

 

Ezek közül csak egyet filmesítettek meg: 1984-ben mutatták be a 2010: A kapcsolat éve című filmet."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.