Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lada

 

Spoiler:

Megbicsaklik, de nem pörög tovább, épp készül elesni, csak elvágják a végét. Az érveid jók, de én továbbra sem hiszem, hogy ez álom. Ezek a profik, akik a csapatban dolgoznak, arra vannak kiképezve, hogy érzékeljék az álom, és a valóság közötti különbséget. Ha álom lenne az egész, ők lennének az elsők, akik észreveszik, hogy valami nem stimmel. Továbbá Mal mindig csak az alsóbb szinteken tűnik fel. Ha álom lenne, és ő szívatná a férjét azzal, hogy folyamatosan becsatlakozik, akkor nem az alsóbb szinteken csatlakozna be, hanem a repülőgépes legfelső szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Viharszigetet. Nagyon jó film. És ebből az sem von le semmit, hogy én is elég hamar megsejtettem, mi lesz a csattanója, de őszintén, azt nem tudnám megmondani, hogy ebben mennyi szerepe volt annak, hogy azért Spoilerek nem olvasása mellett is apró infó morzsák beszivároghattak az agyamba. De végül is mindegy. :D Izgalmas, lebilincselő film volt még így is, a teljes igazság (vagy mégsem az? :D - mert egyértelmű választ nem kaptam) még le is döbbentett rendesen, és ez a lényeg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada

 

 

Megbicsaklik, de nem pörög tovább, épp készül elesni, csak elvágják a végét. Az érveid jók, de én továbbra sem hiszem, hogy ez álom. Ezek a profik, akik a csapatban dolgoznak, arra vannak kiképezve, hogy érzékeljék az álom, és a valóság közötti különbséget. Ha álom lenne az egész, ők lennének az elsők, akik észreveszik, hogy valami nem stimmel. Továbbá Mal mindig csak az alsóbb szinteken tűnik fel. Ha álom lenne, és ő szívatná a férjét azzal, hogy folyamatosan becsatlakozik, akkor nem az alsóbb szinteken csatlakozna be, hanem a repülőgépes legfelső szinten.

 

 

Lehetnek akármilyen profik ha kitalált személyek. :D

 

 

Hányan olvastátok el amúgy az előzményképregényt amit belinkeltem? Abban van valami utalás? Angolul nem mindent értettem meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Viharszigetet. Nagyon jó film. És ebből az sem von le semmit, hogy én is elég hamar megsejtettem, mi lesz a csattanója, de őszintén, azt nem tudnám megmondani, hogy ebben mennyi szerepe volt annak, hogy azért Spoilerek nem olvasása mellett is apró infó morzsák beszivároghattak az agyamba. De végül is mindegy. :D Izgalmas, lebilincselő film volt még így is, a teljes igazság (vagy mégsem az? :D - mert egyértelmű választ nem kaptam) még le is döbbentett rendesen, és ez a lényeg. :D

 

Miért nem kaptál egyértelmű választ? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie tegnapi "tekerj oda..." kijelentésének a hatására arra jutottam hogy a félreértések elkerülése végett bemutatom a mozijegyemet hogy igazoljam hogy moziban néztem meg a filmet. Más formában nem került rá még sor mert kamerás verzió beszerzésén nem törtem magam mert ez a film nem izgatott annyira hogy mozi előtt és után hűdenagyon látni akarjam.

 

Ha valaki azt gondolta hogy nem moziban láttam vagy azt hiszi hogy ez a jegyscan nem a saját jegyemről van akkor az ne is szóljon róla mert onnantól tutira nem állnék vele szóba a továbbiakban.

 

mozijegy.jpg

 

Ha senki se gondolta azt hogy nem moziban néztem meg akkor bocsesz a háborgatásért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jegy nélkül is tudom tanúsítani, hogy moziba nézted, mert egy teremben voltunk :D Köszöntem is neked, amikor jöttél befelé, csak nem figyeltél, a film vége után meg nekem kellett sietnem. :D
Sajna nem hallottalak. Kicsit dolgozott bennem a feszkó és lehet hogy pont akkor vizsgálgattam a jegyet az ülőhely miatt ráadásul potyára mert mégse oda ültem le ahová szólt hanem egy sorral hátrébb mert ott volt középen hely. Nem tudom te melyik sorban ültél de nekem minél hátrébb van a hely annál jobb mert közelről megerőltető lett volna a szememnek.

 

Szerintem senki se hitte, hogy otthon nézted meg. :D
Annyira komolyan én se gondoltam rá de biztosra akartam menni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredet:

 

Elöször is Oldie megmenekült. :D Másodszor a film valami lehengerlően jó. Simán 10/10. Nolan téveedhetetlen. Igazi szellemi tréning ez a múvi. Hazafele détálta és ezen járt az agyam. Tényleg kötelező. Most leírom a gondolataimat a filmről úgy hogy a ti véleményeteket nem olvastam., mert úgy befolyásolna. Tehát ez a vita elolvasása nélkül megy.

 

Spoiler:

A történet lényege szerintem a következő(a vége ismerete nélkül). Van egy csapat ami bele tud hatolni az ember agyába álmában és onnan gondolatokat nyúl le. Az álmodó egyben építész aki felépití az álom világát. Emlékekből nem szabad építkezni. Az álomban a csapat minden tagja tudja hogy álmodnak. Ebbe az álomba jön be az alany, aki benépesíti a világot. Vannak védők akiket az alany hoz létre és ezen védők néha megtámadják az álmodót. Viszont az álomban is lehet álmodni több szinten. Az egész világot a legfelső szintü építész hozza létre, a belső álomban viszont más álmodik. Zseniális. Tökre lejött minden az egész film alatt. Caprio bonyolultabb volt ő tudodtt szinte mindent az álomban, Mollt hozta be állandóan. A vége viszont csavar volt bár sejthető. Tudniiilik az jött le hogy Caprio álmodik, hisz a kis búgócsiga-féleség pörgött. Igenmám de ha az egész esemény Caprio álma volt akkor ezen szabály is az ő álma. Na mindegy agyalok még rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viharsziget: Természetesen nem lehet. Aki nézte a filmet, annak egyértelműen le kellett jönnie.

 

 

A végén DiCaprio nem emlékszik semmire az érvelésből, és nem azért hajtogatja, hogy zsaru, mert mérlegel, és ezt tartja igaznak, hanem mert ez a rögeszméje, ez tökéletesen átjön az utolsó jelenetből.

 

 

Eredet:

 

 

Ejj... ha én itt most megpörgetek egy búgócsigát, az is pörögni fog egy darabig. A lényeg az, hogy végtelenségig pörög-e, vagy megáll-e a végén, azaz lelassul-e? És a film végén bizony lelassul, és mielőtt megállna: upsz, elkapják a képet. Ez itt senkinek nem jött át, emberek? Nemzetközi fórumokon, youtube-on, mindenhol erről beszélnek, itt meg mintha a többség 5 másodperccel a vége előtt hagyta volna abba a film nézését...

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bátyjám azt mondja, hogy mindenképp nézzem meg Bariba utazás előtt az Eredetet, de sajna nem lesz rá időm... Majd, ha hazajöttünk...

A másik:

Due Date

Erősen Másnaposok szerű film lesz, ami nekem nagyon tettszett. ++++ Robert Downey Jr., aki most a kedvenc színészemmé tornázta fel magát. :-) :-) Remélem jó lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát.

 

Viharsziget

 

 

Nem egyértelmü. Cigaretta. Mi van akkor ha eljátszotta inkább a beteget, hogy bekerüljön oda ahova akart? Azért mert az intézet vezetői betegnek mondják az semmit nem jelent. Hisz őellenük nyomozott. Túl egyértelmü volna ha beteg lenne. Arra is gondoltam, hogy kitalálták ezt az egész betegséget, hogy megállítsák.

 

 

Eredet

 

 

De nem álllt le a pörgés. Nolant ismerve túl egyszerü lenne a vége így. Mert akkor holt egyszerü az egész story. Az hogy meg ki miről beszél a neten nem számít.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie:

 

Viharsziget

 

 

Az addig rendben van, a gond csak az, hogy a társára nem is emlékszik, mint az ápolójára, illetve nem emlékszik semmire abból, amit az intézet vezetője elmondott neki. Nem érvel, racionálisan, hanem rögeszmézik a végén. Leül mellé a gondozója, és nem beszéli meg vele, hogy figyu, tudom, mit beszéltünk pár órája, de én képtelen vagyok elhinni... egy frászt: elfelejti az egész addig történteket, és kezdi előröl. Beteg, ehhez kétség sem férhet.

 

 

Eredet

 

 

Nem állt le, mert elkapták a képet. De nem is pörgött a végtelenségig, pedig az álomban azt kellett volna tennie! Semmi értelme nem lenne az utolsó képkockáknak, ha álom volna az egész. Akkor úgy fejezte volna be Nolan, hogy a csiga pörög, pörög, pörög... és vége. De itt megbicsaklott, egyértelmű jelzés: nem álom volt. És a történetet így sem nevezném egyszerűnek... sőt.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredet

 

 

Nem állt le, mert elkapták a képet. De nem is pörgött a végtelenségig, pedig az álomban azt kellett volna tennie! Semmi értelme nem lenne az utolsó képkockáknak, ha álom volna az egész. Akkor úgy fejezte volna be Nolan, hogy a csiga pörög, pörög, pörög... és vége. De itt megbicsaklott, egyértelmű jelzés: nem álom volt. És a történetet így sem nevezném egyszerűnek... sőt.

 

 

 

Egyvalamit nem veszel számításba. Az álomban bármi megtörténhet. Még az is, hogy kibicsaklik a totem, de mégis pörög tovább amíg valaki le nem állítja.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Persze. Csak ez olyan, mintha meglenne a nagy esélyed, hogy jelezd az általad kiválasztott lány felé, hogy érdeklődsz, erre te, ahelyett, hogy rákacsintanál, inkább elmész mellette. Megtörténhet, épp csak baromi rossz húzás volna, hisz ez volt a nagy esély Nolan előtt, hogy jelezze: az egész csak álom volt. Lehet, hogy így is az volt, épp csak ezt nem tudom elfogadni, mert nekem ahhoz a film által felépített szabályok alapján pörögve kellett volna maradnia a csigának, ilyen egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viharszigethez:

 

 

Bár már írtam, a végén Caprio megjátssza a beteget! Direkte vállalja az agymosást, mint végső megoldást, mert nem bírna azzal a tudattal élni, hogy háromhavonta kitisztul az agya és akkor szembesülnie kell a családjával való történtekre. Amikor beszélt a dokival a végén tiszta volt a feje, csak megjátszotta magát, illetve egyben el is szólta magát és ez a dokinak is leesett amikor indult volna utána.

 

 

 

Frenkie, majdnem jól írtad le az Eredet lényegét, csakhogy:

 

 

Nem az álmodó építi az álmot, hanem direkte egy erre szakosodott személy. A filmben ez a személy Ariadne volt, ő húzta fel az összes álomréteg helyszínét. Az álmodó rendszerint csupán a tudatalattijának őreivel tölti ki ezeket a helyszíneket azaz a hétköznapi embereknek tűnő személyekkel akik ha megérzik, hogy idegen tudat van a közelben, rögtön feléfordulnak, vagy fegyveresen próbálják útját állni. Persze ettől függetlenül egy álmodó ha egyedül van, alkothat magának ugyanúgy helyszíneket, de azokat rendszerint már az emlékeiből teszi. Ariadne meg nem ilyen volt.

 

 

 

Amúgy nem megmondtuk, hogy érdemes megnézni :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, Viharsziget:

 

Spoiler:

Na, ezt még el tudom fogadni! De az biztos, hogy semmiféle összeesküvés nem volt ott a pszichiátrián. Igen, az lehetséges, hogy a végén megjátssza, azért, hogy kisüssék az agyát. Sőt, ez a teória tetszik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, Viharsziget:

 

 

Na, ezt még el tudom fogadni! De az biztos, hogy semmiféle összeesküvés nem volt ott a pszichiátrián. Igen, az lehetséges, hogy a végén megjátssza, azért, hogy kisüssék az agyát. Sőt, ez a teória tetszik is.

 

 

Összeesküvés nem is tudom, hogy jönne ide, bár a film közben pár perc erejéig én is azt hittem, hogy át akarják őt vágni. De a további jelenetek szépen rámutattak a múltjára és arra, hogy hogyan jutott el addig a pontig, hogy állandó "vendég" az intézetnél.

 

 

 

Más.

Megnéztem a Gamert. Ez valami írtó gáz film, pedig voltak a közepe táján jó pillanatai is. De az idegesítő vágás, meg a film rövidsége.........csapnivaló. Jóval több lövöldözést vártam a filmtől, amolyan izig-vérig akcióorgiát.

 

 

Farkasölő.

Orosz fantasy iparosmunka, egyszeri, délutáni nézésre. Maradandó élményt viszont ne keressen senki se.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, Viharsziget

 

 

Úgy jön ide, hogy Frenkie az összeesküvős elképzelést gondolta igaznak. :D

Aham, értem. De végső soron ennyire nem komplikálták túl. :D

 

 

Menet közben fejembe jutott, hogy van még valami amit az Eredethez szerettem volna megemlíteni, csak kiment a fejemből tegnap.

 

 

 

Szóval van ugye az a dolog, hogy Cobb és Mal a saját maguk építette világban ötven évet töltöttek el. Kijelenthetjük, hogy ez az álomvilág, nem egy másik álomvilágból született ( már ha az egész film nem álom volt ugye :D , de most ettől tekintsünk el :D ) Szóval nekem nem rémlik pontosan, hogy ezt az időt egyszerre húzták le abban a világban van részletekként. Az első lenne a logikus abból a szempontból, hogy fiatalon nem álmodjuk magunkat a következő alkalomként már öregebbnek, hanem ehhez azért folytonosság szükséges, de mondom ebben most nem vagyok biztos, hogy hogy hangzott el Cobb részéről amikor Ariadnenek mesélt erről a dologról. A dolog apropóját viszont az adja, hogy ha ez az ötven év folyamatos volt, akkor a valóságban ehhez napokat kellett volna átaludniuk. Ez esetben mi van a gyerekneveléssel, az emberi szükségletekről......ésatöbbi? Remélem érthető, hogy mire akarok kilyukadni. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie tegnapi "tekerj oda..." kijelentésének a hatására....
Ennek hatása nem ez lett volna lökött :D Az emlékeidben tekerj oda, vagy majd amikor legközelebb nézed a filmet valamely formában :D Ugye te se gondoltad, hogy majd pontos óra/perc időpontot mondok neked, hogy ráakadj a kérdéses kijelentésre? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

Spoiler:

Álom az álomban élték le egyszerre azt az ötven évet. Szerintem 3 szintű álomvilágot építettek ki maguknak, azaz 1 fenti perc 8000 percnek számított lent (ami hozzávetőleg 133,33 óra (5 és fél nap). Ennek megfelelően az 1 év az kb 60 perc, azaz 1 óra, tehát az évtizedek kb 2 átalvott napott jelent (talán az még belefér). Ha persze mélyebb "álom az álomban" hatás volt, akkor 20*20*20*20 azaz még jobban érvényesül az exponenciális hatás (következő szinten már 1 év csak 3 perc, 50 év pedig ennek megfelelően 2 és fél óra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, Viharsziget

 

 

Úgy jön ide, hogy Frenkie az összeesküvős elképzelést gondolta igaznak. :D

 

 

 

Csak egy lehetséges igazságnak. El tudom azt is fogadni, hogy tényleg beteg volt, csak így nekem túl egyszerü. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie

 

 

Amikor Cobb a csajjal járkál Párizsban akkor a csaj álmában vannak, és ott tanítja meg egy-két dologra és magyaráz ki kicsoda. Akkor mondja, hogy az álmodó az aki felépíti a világot. Mondjuk lehet, hogy csak arra a konkrét esetre gondolt, mert Fishernél a nő építette fel ahogy írtad is.

 

 

Na akkor az Eredetről még.

 

 

Olvastam a vitát, hogy az első szinten kinek az álmában voltak. Aki az adott szinten ébren volt az álmodott eggyel feljebb azaz első szinten Juszuf, másodikon Arthur, harmadikon az alakváltó srác, Fisher meg minden szinten alany volt ,hisz a fegyveresek az ő védői voltak. Hogy hogyan került bele Cobb vonata? Szerintem Cobb magasabb szinten van(az igazolja, hogy nagyon mélyre le tudott menni az asszonnyal és ott éltek elég sokáig, és még vissza is jött), szóval szerintem a vonat Cobb emléke.

Különben azért is nagyon jó film, mert ennyit lehet róla beszélni és nagyon megdolgoztatja az agyat.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

 

Álom az álomban élték le egyszerre azt az ötven évet. Szerintem 3 szintű álomvilágot építettek ki maguknak, azaz 1 fenti perc 8000 percnek számított lent (ami hozzávetőleg 133,33 óra (5 és fél nap). Ennek megfelelően az 1 év az kb 60 perc, azaz 1 óra, tehát az évtizedek kb 2 átalvott napott jelent (talán az még belefér). Ha persze mélyebb "álom az álomban" hatás volt, akkor 20*20*20*20 azaz még jobban érvényesül az exponenciális hatás (következő szinten már 1 év csak 3 perc, 50 év pedig ennek megfelelően 2 és fél óra.

 

 

Szerintem nem ragozták ezt ők túl annyira, hiszen direkte egy bizonyos álomvilágban akart élni a csaj. Minek kellett volna ahhoz további két felesleges szint. Nem volt neki ott dolga szerintem.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.