Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Túl jó nő a csajom

Tipikus esete annak, hogy valami jót akartak csinálni a filmmel, de rosszul jött ki, lévén a címszereplő helyett a barátnője a legjobb csaj a filmben, így meg elég gáz lett kissé a film, de egyszer nézősben jó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a producer tulajdonképpen szponzorokat szerez a filmhez nem(magyarán pénzt). Tehát ő tárgyal cégekkel hogy fektessenek bele a filmbe és nem a saját vagyonából finanszírozza a film elkészítését egy-két kivételtől eltekintve.

A producer afféle vezérigazgatónak is tekinthető egy film elkészítésében, vagyis ő kooridnál szerzi meg az anyagi javakat, a technikai javakat, vagyis ő vezényli le az egészet. Az, aki pénzzel is beszáll, az az executive producer, na ő mindennek a feje, ő még a sima producert is ellenőrizheti, felette már tényleg csak a stúdió vezérigazgatója áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a producer dolgot mindig úgy képzeltem, hogy ő az, aki összefogja a film gyártását (azért producer, vagy mi :hehe: ), tehát mint egy igazgató egy cégnél, ahogy kb. Dzséjt is írta. Azért veszik át ők a díjat a filmért, mert az a teljes, kész "termék", ami mindent magába foglal, mint ahogy a producer munkája is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a producer dolgot mindig úgy képzeltem, hogy ő az, aki összefogja a film gyártását (azért producer, vagy mi :hehe: ), tehát mint egy igazgató egy cégnél, ahogy kb. Dzséjt is írta. Azért veszik át ők a díjat a filmért, mert az a teljes, kész "termék", ami mindent magába foglal, mint ahogy a producer munkája is.

Csak ez azért érdekes, mert a filmek általában nem azért kapnak dijat, mert mondjuk a forgatási helyszin nagyon gondosan lett lefoglalva, hanem a kreativ munka miatt ami viszont döntő részben a rendezőhöz tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Brown:

 

Az öreg jól megmutatja hogyan kell bánni az állatokkal. Hasonlit a Bronson-féle bosszúvágyhoz. A gonoszok(tulajdonképpen velejéig rothadt fiatalok London szegénynegyedében), nagyon durvák főleg a főnök. De hát persze Brown ad nekik. Jó kis bosszúállós film.

Különben simán el tudom képzelni hogy az ottani fiatalság a gettóban ilyen. Láttuk is nyáron Londonban.

 

Ez egy nagyon találó gondolat a filmhez(mert vannak akik védik őket pl hogy alkoholista apa, drogos anya stb)

 

"Véleményem szerint senkit nem jogosít fel a recesszió,a munkanélküliség,a gazdasági válság vagy a kedvenc kulcstartójának az elhagyása hogy állat legyen".

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ez azért érdekes, mert a filmek általában nem azért kapnak dijat, mert mondjuk a forgatási helyszin nagyon gondosan lett lefoglalva, hanem a kreativ munka miatt ami viszont döntő részben a rendezőhöz tartozik.

Én furcsának is találom ezt a rendszert, nem tudom, miért így alakult ki.

 

"Véleményem szerint senkit nem jogosít fel a recesszió,a munkanélküliség,a gazdasági válság vagy a kedvenc kulcstartójának az elhagyása hogy állat legyen".

Jó idézet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ez azért érdekes, mert a filmek általában nem azért kapnak dijat, mert mondjuk a forgatási helyszin nagyon gondosan lett lefoglalva, hanem a kreativ munka miatt ami viszont döntő részben a rendezőhöz tartozik.

Szerintem egy legjobb film díjat az egész film kap, az viszont nem csak a rendező érdeme, így ő sem veheti át jogosabban egymaga, mint a producer. Hiszen az egy dolog, hogy ő vezényli az alkotói folyamatot, de hozzátesz a forgatókönyvíró, a vágó, a zeneszerző, az egész zenekar, az operatőr, a színészek, stb. Így ha a rendező menne ki a díjért, akkor a nyomában araszolhatna az egész stáb is, mert legalább annyi joguk lenne átvenni. Ráadásul, pont, hogy sokszor a rendező inkább csak egy báb a producer kezében... :(:roll: Gondolom ezért is van külön legjobb rendező kategória, amit a rendező kaphat meg (bár eddig ötvenhét alkalommal mindig az a rendező kapta a díjat, akinek az alkotása a legjobb filmet is elvitte).

Az egész filmet, annak elkészítésének minden részletét viszont a producer tartja kézben, ő felügyeli, sok dolog rajta múlik, ő bólint rá mindenre, még a rendező döntéseire is (persze ez is már producerfüggő, hogy ki mennyire szól bele a dologba, mert Spielberg például semmibe sem ártja bele magát, míg ugye Lucas nagyjából mindenbe, csak, hogy két szélsőséges példával éljek, de ott van Walter Hill is, aki már azelőtt eldönt mindent egy filmről, hogy forgatókönyv vagy rendező lenne...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem nagyot ütött volna annak idején egy ilyen Alien-tréler. :D

Ezt baromi jól megcsinálták.

Mondjuk azért az eredeti Alien trailer és e között alapból is van némi hasonlóság (gondolom nem a véletlen műve :D):

http://www.youtube.com/watch?v=LjLamj-b0I8&feature=related

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó ördögűzés

 

 

Az úgy volt, hogy vettem egy Scorpions koncert BD-t, ami hanghibás volt - mint kiderült, az összes -, aztán a felajánlott cserénél Az utolsó ördögűzés BD-re esett a választás. Részben néhány pozitív ajánlás miatt, de legfőképp a nagyon megnyerő cím és borító miatt. Egy percet sem láttam belőle - sem trailert, semmit -, de most már bánom. Ha tudom, hogy ez mi, akkor a büdös életben nem veszem meg…

 

Hatalmas csalódás volt Az egész marketing egy kib*szott nagy átverés. A borítókép ilyen összeállításban nincs a filmben, s a kinti fordíthatós borító szövegei az ördögről meg a félelmetességről is mind hazugság. A horrorhoz nem sok köze van, de tulajdonképp az ördögűzéshez sem. Az elején tátott szájjal bámultam az „áldokumentumfilmet”, azt hittem, ez csak valamiféle bevezetés a bohóckodó pappal.. Lószart mama! Az egész ilyen lett… Kifejezetten unalmas félórás felvezetés, egy pap homevideója. Aztán mikor elindulnak ördögöt űzni, talán kicsit megmozdul valami. A REC-hez hasonlóan itt legalább a kamera mozgása hiteles volt, hisz a cél pont az események dokumentálása, de sajnos ezen kívül nem sok minden pozitívum mondható el… Az ijesztegetés (már az a kevés, ami van) nem működik, a louisianai ház, mint helyszín koránt sem olyan félelmetes, mint kellene (e tekintetben a Texasi láncfűrészes ház viszi a prímet). Ezáltal a hangulat a béka segge alatt van – de akkor legalább szegény szerencsétlen megszállott csaj segíthetne ezen. De nem: látványában semmiképp, egy állat széttrancsírozása általa pedig minden, csak nem félelmetesség keltő. Jellemző, hogy a legijesztőbb esemény, amikor egy paradicsomot hozzávágnak a hátsó szélvédőhöz….

 

Nekem nagyon nem működött. Nincs kivel azonosulni, sem a hazug pappal, sem az állatgyilkos csajjal nem sikerül, s ráadásul, ahogy haladunk előre, egyre nagyobb képtelenségeket látunk. Az „álpap” álszertartása vígjátékba illő, a kiscsaj állapota erőltetett. Ahelyett, hogy rég bevitették volna a gyogyóba, kínlódnak a megmentésével.. Ááááá. Tulajdonképp dögunalom az egész – és ezen az utolsó 5 perc sem változtat. Hogy az mekkora hülyeség… No nem azért, mert az történik, ami, hanem mert az égvilágon semmi értelme és kapcsolódási pontja nem volt a filmhez. Egy nyakatekert végjáték – ha az a csaj, ami, előkerül az, ami, akkor azzal miért csinálják azt, amit? Az a valami hogy jöhetett elő ilyen korán?? Minden előjel nélkül???

 

Alapban nem szeretem az áldokufilmeket, nagyon kevésnek sikerül azt a hangulatot visszaadnia, amire szánják. Ez a mozi egy újabb negatív élmény lett a témakörben, egy kifejezetten unalmas, s unalmában idegesítő alkotás. A színészek tényleg amatőrnek tűnnek, azt legalább jól játsszák. Kapkodva, érzelemmentesen. A legjobb a kameraman, őt nem látni.

 

A DVD-ről nem tudok nyilatkozni: de ezt szerintem megvenni nem szabad. 2.0 eredeti hang, 2011-ben? Extra nuku – kérem szépen, ez VHS minőség. Botrány. Az utóbbi idők hasonlóan igénytelen megjelenésein legalább az eredeti hang 5.1 volt. Úgy gondolom, ma az a minimum, amit egy lemeznek tartalmaznia kellene. A T. Kiadó elmehet a p**ba ezzel a kiadással – ha a film tetszett volna, simán megtartanám a külföldi BD-t. Így megy a piacra. Ez a kiadás viszont egy helyre való:

 

Kukába!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Thing (2011)

Ritkán látni ennyire jól összerakott, az előzményt így tisztelő modern horrorfilmet. Persze az eredeti (mármint az eredeti remake :D) hangulatát nem tudja hozni, az a nyitott bezártságérzet, a bizalmatlanság érzete nem jön át, ami egyrészt, a túl sok nappali és/vagy tiszta jeleneteknek köszönhető, másrészt, hogy karakterekben nem olyan erős, mint a "folytatás". Ennek ellenére a lények kinézete, a zene, a stílus (lassú, kimért - bár ez utóbbi a vége felé "sajnos" elveszik), és a tény, hogy sikerült viszonylag zökkenőmentesen összekapcsolni a két filmet, feledteti a hibáit. Összességében kellemes csalódás volt, egy kiváló film remek előzménye (külön pacsi, hogy a norvégok legtöbbször norvégul beszéltek egymás között).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi kulcsjelenetből nagyjából kiderül hogy Brúsz mit keres a sitten:

 

 

Gotham városa háborús zóna. Egy Bane nevű könyörtelen őrült teljesen megszüntette a biztonság fogalmát, a lakosok elgyötört arccal, félelemmel a szívükben várakoznak a dróthálók mögött, hogy megtudják, mi robban fel legközelebb. Egy csuklyás rabot vonszolnak be az őrök – Bruce Wayne az, Gotham leghíresebb embere – de a szemek nem rá, hanem egy feketébe öltözött nőre irányulnak, aki lépcsősor tetején áll. “Bocs, hogy elrontom a szórakozást, de Bane magának akarja a srácot” – mondja Selina Kyle, aki lassan lesétál a lécsőn tűsarkú cipőjében, mely jobban megfigyelve fűrészes élekből áll, melyek ronda sebet képesek ejteni egy harcban. Egy high-tech védőszemüveget is visel, amely, ha nincs használatban, felcsapódva macskaforma füleket formáz.”

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem akarom rátok erőltetni írásaimat, de ezt még olvassátok el.

 

Talán sokatokak semmit nem mond ez cím, de akkor teljesen SW pótlék/másolás volt... :)

 

 

 

Üzenet az űrből

 

Ez megint miden lesz, csak nem tárgyilagos értékelés… De hát hogyan is lehetne, mikor a 80-as évek elejének második számú filmes kedvencéről van szó???

 

Nem tudom biztosan, de szerintem én ott ültem a moziban 1981-ben, mikor hazánkban bemutatták a filmet. Utána meg minden egyes alkalommal (talán háromszor) megnéztem a TV-ben, mikor adták. Sőt, egyik alkalommal odatettem a TV elé egy kazettás magnót, s két 60 perces zöld Polimer kazettára felvettem a film teljes hangját (akkor lett volna osztálykirándulás is, de inkább nem mentem el). Hogy amikor nem látom, tudjam hallgatni. Akkor ugyanis még nem volt videó, sőt TV csatornából is csak négy volt: Magyar1, Magyar2, ORF1 és ORF2. Ebből következik, hogy a film hangjára, szövegére az idők folyamán jobban emlékeztem, mint a képre/látványra. Utána a film teljesen eltűnt a süllyesztőben, mígnem valamikor a kilencvenes évek közepén a helyi kamara mozi játszotta. Nem tudom, hogy jutott eszükbe, mindenesetre én természetesen ott voltam… És majdnem elsírtam magam, akkorát csalódtam. Egy világ omlott össze bennem, mert a kép hiánya következtében túlmisztifikáltam a mozit magamban. És valami hihetetlenül gagyit láttam..

 

Idestova már ennek is 15 éve. Most meg itt van DVD-n, szinte el sem hiszem. Tegnap sort kerítettem rá, és mivel már nem volt, ami összeomoljon bennem, kimondottan élveztem az egészet – persze néha jókat mosolyogtam közben. De, amin magam is meglepődtem, szinte végig tudtam az egész szöveget kívülről!!! Még ennyi idő után is. Úgyhogy ha ez valakit megnyugtat: eredeti szinkron van rajt. Ez bombabiztos. Minthogy az is, hogy szerintem ez a mozi az én korosztályomon kívül nem nagyon fog senkinek semmit jelenteni. A mai fiatalságnál az is csoda lesz, ha végig tudják nézni..

 

Akkor- meg még most is - úgy tűnt, hogy az Üzenet az űrből egyfajta japán válasz a Star Wars-ra. A hasonlóságban van némi igazság, mégis kicsit böngészve a netet, ez is, meg a SW is valami japán eposzon alapszik. Abból merít ötleteket mindkettő. A sok hasonlóság ellenére vannak eltérések – de természetesen a SW már akkor jobban megcsinált, kifinomultabb mozi volt. Kevesebb képtelenséggel. Mégis ennek is megvan a maga bája. A nyolc liábe diót megtaláló karakter egészen kiváló figura, Aaron meg Shiro külön kedvencem volt évtizedeken át. S kalandjaikhoz olyan szállóige is kapcsolódik, mint a „nyuszi ül a fűben” akció.. De mondhatnám BEBA2-őt, a beszélő „artut”, Garuda tábornokot, Jacket, meg mindenkit… Apropó színészek: Aaronból sikeres TV sorozat színész lett, Shiro meg jó néhány hollywoodi filmben feltűnt azóta: Az utolsó szamuráj, Speed racer, Napfény, Lost... Bájosak a japánok által vászonra vitt trükkök is: mai szemmel bizony mosolyogtatóak, de akkor ámulatba ejtőek voltak, mint ahogy a kissé bárgyú dialógusok is.. Egyszerűen nem akarok semmit ennek a filmnek a szemére vetni, mert annyira szerettem akkor, annyira a szívemhez nőtt, hogy önmagamat köpném szembe vele.. Meg bizony én ezt még most is képes vagyok szeretni. Még a legnagyobb képtelenségek sem zavarnak: a világűrben űrruha nélkül mászkáló emberek, a vitorlás űrhajó, meg a repülő bolygó… Persze ha ezeket most látnám először, biztosan sírógörcsöt kapnék – úgyhogy maximálisan megértem, ha valaki porig alázza ezt a filmet. de nekem akkor is sokat jelent.

 

Nosztalgia. Ez az, ami a tárgyilagosságot háttérbe tudja szorítani. És hát így fel is kell hívnom mindenki figyelmét, még csak véletlenül se adjon semmit az én értékelésemre. Nagyon sok embernek, aki most látja majd először, csalódás lehet ez a film, igazán jelentősége a hozzám hasonszőrű emberkéknél van, akik a 80-as években látták/voltak gyerekek.

 

Megvásárlásakor nem is igazán számított az sem, milyen kiadás lesz a DVD. Bárhogy megvettem volna. Aztán nem is lett olyan rossz. Elfogadható kép, tisztességes magyar hang. Extra egy szál se, de hát maga a megjelenés ténye a létező legnagyobb extra. Abból a (japán) korból már csak a Szuperexpressz meg a Földrengés Tokióban hiányzik…

 

Kosárba (óvatosan)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Phobos

 

Új Batman 3

 

Kíváncsi vagyok, Bane nevét meghagyják angolul-e a filmben vagy az Átok nevet használják majd? :hmm:

Én nem bánnám ha Bane Bane maradna a magyar szinkronban és feliratban bár maga a szó egyáltalán nem jön be. A Nolan-féle Batmanus-sztoriba nem hiszem hogy beleillene az Átok (vagy annak bármely szinonímája) mint magyarított elnevezés. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szedtem le a Die Hard kvadrológiát Blue Ray ripben épp a minőségüket ellenőriztem, amikor nézem az elsőt és annyira furcsa volt. Nézem, miféle hangon beszélnek ezek? Ekkor jöttem rá, hogy a régi szinkron van rajta, én pedig csak az új, Dörner György-féle verziót láttam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Full Metal Jacket

Az első fele feltétel nélkül elnyerte a tetszésemet. Jó volt látni hogy a mostoha körülmények hogyan is tudják megváltoztatni az embert. Egyes dumák után előfordult, hogy egy párszor visszatekertem a filmet, mert a saját röhögésemtől nem tudtam koncentrálni.

Viszont a második fele mintha egy teljesen más film lenne. Poén is csak elszórva van jelen (az is mind fekete humor - nem mintha ez olyan nagy baj lenne), és bár jobban megmutatja a katonák "elállatiasodását", nem igazán díjazom, hogy szinte az egész színészi gárdát lecserélték erre a részre.

Összességében az "első részen" jót szórakoztam, a "második rész " inkább megrázó volt. Ha netán egyszer újranézném az tuti, hogy a kiképzőtáboros részek miatt lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

theavengersposter.jpg

 

 

Dzséjt

The Thing (2011)

Tegnap délután én is megnéztem. Nagyjából azt kaptam amit vártam tőle bár más alternatívát is kihozhattak volna a sztoriból hogy ne egy előzménybe oltott feldolgozás vagy mi legyen belőle. Ennek ellenére azt mondom jól van ez így mert végül is az a lényeg hogy úgy-ahogy megtudtam mi történt a svéde...norvégekkel. A legjobban a végén levő átvezetőt bírom belőle. Meg is hozta a kedvem a folytatáshoz így még az este arra is sort kerítettem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is hozta a kedvem a folytatáshoz így még az este arra is sort kerítettem.

Az a legjobb, az fix. :) Nekem is meghozta, én is megnéztem utána a folytatást. Amúgy baromi jól összekapcsolták a két filmet.

Mondjuk az újrafedolgozás szót semmilyen mértékben nem tudom erre a filmre rámondani. Azért, mert a sztori hasonló (nagyon sok felé nem lehetett volna elvinni), és van néhány hasonló jelenet? Kérem, akkor majdnem minden folytatás és előzmény egyben remake is. :pfff::roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig nekem is az volt az érzésem a nézése közben hogy hiába takaroznak azzal, hogy ez előzmény, nagyon erős a remake érzés. Igyekeztek újrahasznositani azt a hangulatot, azokat a drámákat amiket már egyszer láttunk. Én ezért is éreztem teljesen feleslegesnek: nem volt rossz, de félelmetesebben, ráadásul látványosabb/hihetőbb effektekkel ezt már megcsinálták '82-ben. Igazán új ötletük csak a végére volt, de azt se működött igazán

Itt az űrhajó belsőre gondolok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.