Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Úgy látom, csupa képregény adaptációt választottam ki magamnak :D

 

Egyébként holnap a Kísérleti Gyilkosság és a Batman lesz porondon, már nagyon várom :)

 

Köszi a véleményt, és persze a többiekére is kíváncsi vagyok. Yodamester, kérlek te is írj róluk pár szót majd, te vagy itt (és Bomarr) az egyik legnagyobb filmguru :cry::D (mondjuk Priest véleményét sem bánnám, de ezt elmondhatom az összes fórumozóéről :D)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azokra irok, amiket láttam is:

 

Batman:Kezdődik - Talán a legjobb képregény-film ami eddig készült. Ellentétben az elödőkkel realista irányvonalat követ, és mindent alaposan meg is magyaráznak benne (honnan kapja Wayne a kütyüit, hogy tanul meg jól harcolni stb.). Az atmoszférája páratlanul erős, akárcsak a szolid, de mégis erőteljes látvány. Egyedül az akcióknál bicsaklik meg kicsit a film. Túl sok a rezgő-kamera, igy elég követhetetlen. De ezzel együtt is nagyon erősen ajánlott!

 

A falu - Nem vagyok Shyamalan nagy hive (remélem jól irtam), de ez a filmje tényleg jól sikerült. Nekem speciál jobban tetszett, mint a Hetedik... itt nem jöttem rá a második percben a csattanóra és a hangulat is nagyon a helyén van. Azt nem mondanám, hogy a legjobbja és nem is kikezdhetetlen de ezt is érdemes megnézni.

 

Sin City - A Batman: Kezdődikkel karöltve az egyik legjobb comic-film. Bár erősen stilizált -a hátterek végig számitógépesek- nagyon jól használja fel az eszközeit. Kemény csávók, akik nem ismernek irgalmat, nagycsöcsú prostik akik szintén nem... talán az elmúlt évek legtökösebb filmje :D

 

-Bourne-csapda - A Bourne relytéj korrekt folytatása, egész pofás akciókkal, amikben mondjuk ránghatna kevesebbet is a kamera.

 

-Oldboy - Nagyon kemény dél-koreai bosszúfilm. Minden porcikájában elüt mindattól, amit a nyugati filmektől megszokott az ember, szoval nem biztos, hogy befog jönni. Viszont egyet biztos nem felejtesz ha már láttad -a befejezésen kivül- a kalapácsot, a folyosót és azt az egy snittet :cry:

 

-Titokzatos folyó - Clint Eastwood nagy visszatérése rendezőként, amit nálam tovább fokozott a Millió dolláros baby-vel. Lassan csordogáló thriller, remek alakitásokkal. Asszem yodamester mondta, hogy neki túl lassan is csordogált, szoval változó a fogadtatása, de szerintem érdemes próbát tenni :)

 

Szerintem jókat választottál, bár mondjuk én nem nézném meg a Bérgyilkos a szomszédom 2-öt, de ettől még lehet nagyon jó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy-egy mondatot, ahol tudok, ha az is elég.

Batman-Kezdődik!- nézd meg feltétlenül, a legjobb Batman mozi. Teljesen reális, semmi emberfölötti humbug (bocs a kifejezésért), jó akciók, egy jellem a középpontban.

Kísérleti gyilkosság:nem láttam.

A falu: Shyamalan mozi, szokásos csattanóval a végén (akárki akármit mond, én jól meglepődtem rajta), zenéje gyönyörűséges, jó színészekkel, a hangulata valahogy megfogott.

Sin City: kihagyhatatlan! több szálon futó, itt-ott találkozó történetszál, egy rakat sztárszínésszel, eszméletlen képekkel. Részemről bevállaltam a feliratost (mazohista dolog, mert nagyon sok a szöveg), mert tetszettek az eredeti hangok trailerek alapján. Sötét, amilyennek a Bűn Városának lennie kell.

Igazából szerelem: több szálon futó, könnyed romantikus, az egyik történetben Keira Knightley-val, egy másikban Liam Neesonnal, egyébként az angol színészek színe-java játszik benne, könnyed, felhőtlen két órát ígér. Én legalább is rendesen kikapcsolódtam rajta.

Bourne csapda: nem láttam, de sok jót olvastam róla.

Terminal: sajna még nem láttam.

Bérgyilkos a szomszédom 2: nem jött be. Az első még elment, lehetett rajta nevetni, de ez nagyon-nagyon erőltetett.

Fehér zaj: nem láttam.

Oldboy: ezt inkább látni kell, mert írni róla nagyon nehéz. Ne hagyd ki!

Egy csodálatos elme örök ragyogása: imádom, egyszerűen remek film. Kétszer is megnéztem a moziban, annyira bejött. A sztori, a rendezés, a színészek egyszerűen nagyon ott vannak. No persze ez a film csak kevés embernek tetszik, mert nem egy tömegcikk. Attól még csodálatos alkotás a szerelemről, emlékekről.

Titokzatos folyó: ezt is nézd meg, remek film.

Ezekből a kedvencem (meg egyébként is): Egy csodálatos elme örök ragyogása :)

Ez inkább bemutató jellegű volt :cry: A többiek jobban tudnak írni a filmekről én inkább csak nézem őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sin City: kihagyhatatlan! több szálon futó, itt-ott találkozó történetszál, egy rakat sztárszínésszel, eszméletlen képekkel. Részemről bevállaltam a feliratost (mazohista dolog, mert nagyon sok a szöveg), mert tetszettek az eredeti hangok trailerek alapján. Sötét, amilyennek a Bűn Városának lennie kell.

Talán a világon az egyetlen olyan film, aminek bár van magyar szinkronja, még egyszer sem láttam azzal (na jó, nem az egyetlen, mert a Serenity is ilyen, de az jövő héten meg fog változni). És nem is vágyom rá, hogy lássam szinkronosan, túl jó ahhoz az eredeti hang.

 

A Sin City-t már csak Jessica Alba miatt is kötelező megnézni.

Hát igen, a következő részben lehetne még több neki szánt jelenet... :cry:

 

Minden Jessica Alba "rajongónak" ajánlóm a Nyelvtanárnő cimű filmet (már a cime is milyen szépen cseng ).

Sokat gondoltató cím :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a világon az egyetlen olyan film, aminek bár van magyar szinkronja, még egyszer sem láttam azzal .És nem is vágyom rá, hogy lássam szinkronosan, túl jó ahhoz az eredeti hang.

Bizony :cry: Még jó, hogy legalább egyetlen mozi adta Pesten feliratosan. Aznap minden programomat ahhoz igazítottam, és ingáztam ide-oda Pesten :) De megérte. A mozi majdnem tele is volt, a második sorból élveztem a műsort (mindig az első sorokba veszek jegyet, ha nem ismerem a mozit, mert mi van akkor, ha nem sokat lejt a padló, és aki elém ül, attól nem látok, már jártam egyszer így). Gyorsan kell olvasni a sok szöveget és nem vész el a látvány olvasás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman - Kezdődik! - Zseniális. Szerintem a legjobb képregény adaptáció, és gyanítom, hogy ez legalább 2008-ig így is marad. Ami viszont a legjobb benne, hogy nem csak adaptációként állja meg a helyét: Chris Nolan rendező a modern blockbusterek egyik legfejlettebb példányát hozta össze, amelyben a sztori és szinészi teljesítmények legalább annyira fontosak, mint a látványvilág és az akció. Minden nézésnél jobban tetszik, és ezt kevés filmről szoktam mondani :D

 

Sin City - Képregény adaptációnak ez is tökéletes, igazi stílusbravúr. Ilyen vizuálokat még nem nagyon lehetett tapasztalni korábban. Mint filmnek azonban vannak gyengéi, és ezért nálam elmarad a Batman Begins mögött. De ettől függetlenül nagyon erős film, ajánlom ezt is.

 

Igazából szerelem - Ööö, nem tudom mi ütött belém, hogy ezt megnéztem anno :cry: Amúgy nem olyan rossz, ha valaki szereti a romantikus vígjátékokat. Még egy kis eredetiséget is felfedezhetünk benne, ami leginkább a több szálon futó cselekményből adódik.

 

Oldboy - Lenyűgöző! Koreai bosszútörténet, tele váratlan húzásokkal, hihetetlen alakításokkal, fantasztikus zenével és olyan látványvilággal, amit csak az ázsiai filmek tudnak hozni. Viszont Bomarrnak igaza van, tényleg nem való mindenkinek... Egyébként ez is képregény (manga) adaptáció :)

 

Titokzatos folyó - Lassú film, néhol túl kiszámítható, de a szinészi alakításokért érdemes megnézni. Túl mély nyomot nem hagyott bennem. Eastwood engem még nem győzött meg arról, hogy rendezőnek is van olyan jó, mint szinésznek...

 

Én ennyit láttam. Remélem segített :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a Kísérleti gyilkosság (Murder by numbers). Vegyesek az érzéseim a történettel kapcsolatban. Egy olyan filmről van szó, ahol már az elején megismerjük a gyilkosokat, a tettet viszont csak a történet végén rekonstruálják a nyomozók. Igazi krimi, viszont helyenként túlzottan is előtérbe kerülnek benne a szereplők jellemábrázolásai, ami a két fiatal srác esetében nem baj (történet dióhéjban: egy "zsenipalánta"(Michael Pitt), és egy elkényeztett srác (Ryan Gosling) kitervel egy "tökéletes" gyilkosságot, csak azért, hogy bebizonyítsák - a bűntett elkövetése szabadságot biztosít számukra. A nyomozónő (Sandra Bullock) azonban kihasználja egyetlen hibájukat, és elkapja őket), azonban érzésem szerint a Bullock által megformált karakter (a főszereplő egyébiránt) túlzottan előtör. Az ügy így néha homályba vész, és a múlt kerül előtérbe, ez számomra nem jött be túlságosan, azonban a csúcsjelentben, a két srác külön-különi kihallgatásán, ez pozitívan hatott, ezért nem panaszkodom igazából. A film nagy szerencséje, hogy elsősorban a krimiket a pszichológiai vonulatuk miatt szeretem, ezért megfogott, de el tudom képzelni, hogy többen is fanyaloghattak a moziból kijövet, pl. olyanok, akik másfajta krimihez szoktak.

 

Összességében a szereplőkkel nem volt baj (bár Bullockot utálom), a fiúk jól játszottak, de főleg a "zsenipalántát" alakító Pitt, igaz, az ő karaktere sokkal összetettebb is volt. Amit még kiemelnék, az a zene, nekem nagyon bejött, remek váltásokkal lendületet adott a filmnek, ráadásul ott, ahol valóban szüksége is volt rá. Ha értékelnem kellene a filmet: 10/7 :nana:

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ház az nem stimmel, de az erdő igen :) Igen, olyan Columbo-s stílus...

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

és még egyszer

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

A Batman valami elképesztő volt! Most sajnálom igazán, hogy eddig már készültek Batman filmek... összehasonlíthatatlan a színvonal...

 

Később még írok róla. ÖSsze kell szednem a gondolataim. :nana:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A készitők bevallottan ugy is csináltak, mintha nem készült volna eddig egyetlen Batman film sem. Mindent az alapoktól kezdtek :nana: Kiváncsi leszek a második rész Joker-ére már ha tényleg ő lesz a főgonosz :)

Ő lesz, ez biztos, csak azt nem tudni, hogy ki fogja játszani... De az biztos, hogy nem a Nicholson féle vonalon fogják megcsinálni a karaktert :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.