Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nagyon nem is kell megjegyezni őket... ugyis egyik rosszabb, mint a másik. Mindjárt végzek az új résszel a Superman visszatérrel és biza ez is egy elég gyenge eresztés. Az effektek jók, de egyébként felejtős...

Az első kettő rész tényleg jó.

 

Éjszaka le is töltöttem az első részt.Már évek óta nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyár után jön az ősz, így hát összeszedtem még pár filmet, amelyek így szintén várólistára kerültek. Megint az lenne a kérésem, hogy amelyiket ismeritek, azokról írjatok pár keresetlen (vagy éppen keresett :lol:) szót :D

 

Előre is köszönöm :D

 

Tehát a listára felkerült filmek:

 

-->Dick és Jane trükkjei

-->Ki a faszagyerek?

-->Kegyetlen jel

-->Összeesküvés elmélet

-->Utolsó lehelletig

-->Halálos terápia

-->Közelebb

 

Várom a véleményeket :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most megnéztem a Ki a faszagyerek? (The man) című alkotást. Összességében véve nem volt rossz, bár a történet bővelkedik sablonokban. Adott egy hülye (amolyan Gerard Depardie-s Pofa be!-s karakter, régebbi filmekben Pierre Richard volt ilyesmi), aki állandóan pofázik, és a békés életet képviseli, és persze adott egy menő zsaru (Amolyan Nick Nolte-s fasza gyerek (A 48 órából), és adott a 48 óra alapszituja, csak itt a túsz sokkal balfaszabb, mint Eddie Murphy. Szóval a történet eléggé sablonos, mindazonáltal nekem mégis nagyon tetszett a film.

 

Egyrészről a színészi játék miatt. A kemény zsarut Samuel L. Jackson alakította, fantasztikusan, a pofázó hülyét pedig Eugene Levy, ő az amerikai pitéből lehet ismerős, Jason apját játszotta (a szex szakértőt :D). Végülis miattuk választottam ki ezt a "darabot", mindkét színészt nagyon szeretem, és nem is csalódtam bennük, a vállukon viszik a filmet, amely mondom, történetileg elég sablonos (gondolok itt a szokásos zsaru karakterre, aki nem törődik a családjával, vagy a szokásos rossz fiús karakterekre, etc). Persze nem is vártam mást, és tényleg csak szórakozni akartam, hogy ma vagy holnap igazi élvezetet nyújtson a Sin City :)

 

Összességében egy 10/6-ot megérdemel a film, ha nem vagyok olyan szőrös szívű, akkor 10/7, viszont a színészek játéka egyértelműen profi, már ami a főszereplőkét illeti.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: nagyon jószivű voltál a "Ki a faszagyerek?"-kel szerintem :). Nálam erősen felejtős kategória, pont mint a 'Dick és Jane trükkjei', amivel egyszer elvan az ember de rá egy napra már el is felejti. Az Összeesküvés-elmélet viszont kellően izgalmas és van egy-két egészen jó rész benne, bár azért annál is vannak sokkal jobb filmek :D

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszabadultam az Alexandrába, és nézelődtem. Már így is ferde szemmel néztek rám, amikor 30 perce álltam a polcok előtt :D Ezek úgy megragadtak. Sam-et meg a másikat szeretem, meg az ilyen stílusú filmeket is, ezért vettem ki. Végül is nem bántam meg. Szórakozásnak jó volt :)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg a Supermant Visszatért. Hát nem egy Batman: Kezdődik! szintű folytatás (újrakezdés), de nekem tetszett. Szórakoztatott, hozta a régi részek bárgyúságát (elfúja a gázrobbanást LOL), és elég sokszor felhasználták John Williams klasszikusát is. 10/6, klafa a látvány, képekkel együtt már a zene sem rossz (bár ez főleg Williamsnak az érdeme), és szórakoztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg a Sin Cityt. Olyan degenerált volt, és olyan extrém, hogy ez már ütött... kikészültem tőle :)

 

Részletek épp emiatt később :D

 

 

Donát.

A legjobb darkos-brutál-noiros film :D A lényeg, hogy nem szabad komolyan venni!

Erről vérbeli kritikát írni bűn. Élvezni kell és ennyi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem láttam még ilyen filmet!

 

Úgy letaglózott, hogy az valami hihetetlen. Nuku realitás, hihetlen képek, fantasztikus látvány, lenyűgözően egyedi szerkesztési mód, elképesztő alakítások, minden a helyén, a helyén egy kaotikus, káosszal teli filmben. Egyedi és utánozhatatlan!

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén láttam a Superman Returns-t és látom azért megoszlanak a vélemények de én is elmondom az enyémet (ha szabad :D, 1-2 spoiler talán lehet benne, de sztem nem veszélyesek, és ahogy észre vettem senki nincs úgy felcsigázva tőle :D ) : szvsz a film úgy ahogy van TÖKÉLETES, komolyan mondom 10000 %-os. És, hogy érzékeljétek mennyire bejött azt kell, h mondjam 2005. májusában volt utoljára ilyen jó moziélményem (pedig azóta voltam 1-2szer :D ). Utálom, hogyha egy film elején van stáblista, itt is volt, de hát valami hihetetlen olyanstílusú mint a régi filmeké, az ismert téma szól persze alatta, végig éreztem már alatta a bizsergést. Persze az igazsághoz hozzátartozik, h sosem voltam egy nagy képregényes, de kicsi koromtól kezdve imádtam Superman-t (erről jut eszembe ki volt az a hülye aki kitalálta, h Lex Luthor szerepeljen a Smallville-ben, mint Clark haverja ? :D ) A színészek közül mindenki tökéletes választás a trailerek alapján Lois Lane miatt féltem, de végülis a filmben bejött. Ja és való igaz, h nem 1. rész remake-je de sztem nem is az 1-2 folytatása, valami más....öööö...általában azért ki tudom magam fejezni :D

Persze sokat ront a film élvezeti értékéből (gondolom) ha egy kamerás verziót néz valaki a monitoron, a szinkron pedig egy igazi borzalom lett Lex vagy Jor-El hangja juuuuujjj. Az effektek is gyönyörűek, de mára ez már a minimum lett, bár én még a régieket is tátott szájjal tudom nézni, pedig igencsak megkoptak mára...

Ami nekem egy kicsit szomorú, h kicsi koromban annyira imádtam mindent ami a Superman-es, a régi haverokkal együtt, most egy gyerek sem volt a teremben (és nem hiszem, h a kizárólag a azért mert korhatáros), ennyire megváltozott a világ... :)

Érezhető benne a hatalmas tisztelet a régi alkotások előtt, olyan stílusú főcím, régi téma, Marlon Brando, a végén a stáblistában Christopher Reeve emlékére, és hálistennek szinte semmi változtatás a mindenki által ismert ruhán.

A bevétele tudom, h idáig alul teljesít a vártnál, de ez nincs összefüggésben a minőséggel, pl. a A sziget is nagy bukta volt, és mégis nagyon jó film, a King Kong is termelt végülis pedig... :D

Végezetül köszi, h elolvastátok, és már alig várom a DVD-t... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Superman témában még ott van a remek rajzfilmsorozat, amit nálunk is kiadtak. Na azt még én is élveztem: akció, humor, történet... mindenből jut elég. A dupla-epizódon pl. azon kaptam magamat, hogy óriásiakat kacagok :D Nem mellesleg pár SW-s utalás is van bennük :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a A sziget is nagy bukta volt, és mégis nagyon jó film, a King Kong is termelt végülis pedig...

A sziget nézhető, de engem idegesített, hogy egyáltalán nem aknázták ki a sztoriban rejlő lehetőségeket. Klasszikus sci-fi helyett futószalag blockbustert csinált Michael Bay (máshoz mondjuk nem is ért).

 

A King Kong végül is nem tudom mennyit hozott, de sztem a stúdió megbánta, hogy ennyi pénzt adott rá Jacksonnak... Korántsem váltotta be a reményeket.

 

A Superman pedig szerintem egy ugyanolyan elhibázott időzítése egy régi klasszikus újraélesztésének, mint a King Kong - legalábbis erre utal a box office. Meg persze biztosan közrejátszott az érdektelenségben az is, hogy nagyon gyenge trailert hoztak össze hozzá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja én is néztem azt a rajzfimsorozatot anno, annál jobb már csak az eredeti Batman rajzfilmsorozat volt ami mostanság jelenik meg nálunk DVD-n (jeeeeee!), ami annyira király, h már egy szinte művészet is :)

Ja meg a '70-es évekbeli Spider-man rajzfilmsorozat volt, amiből több rész is meg volt kazin magyar rábeszéléssel, a zenéjére még most is emlékszem a 2. filmben benne is van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja én is néztem azt a rajzfimsorozatot anno, annál jobb már csak az eredeti Batman rajzfilmsorozat volt ami mostanság jelenik meg nálunk DVD-n (jeeeeee!), ami annyira király, h már egy szinte művészet is :D

Bizony, az a rajzfilmsorozat majdnem jobb, mint Nolan filmje :) (de csak majdnem :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hálistennek szinte semmi változtatás a mindenki által ismert ruhán

Én egy kicsit hiányolom Superman köpenyéről a sárga emblémát, bár az nem is passzolna igazán a köpeny sötétebb színéhez és durvább anyagához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utálom, hogyha egy film elején van stáblista, itt is volt, de hát valami hihetetlen olyanstílusú mint a régi filmeké, az ismert téma szól persze alatta, végig éreztem már alatta a bizsergést.

Nekem Williams zenéje mellett ez tetszett a legjobban :) Tisztára mint a régi filmeknél, ugyan olyan gagyin hatott, bár a látvány pöttyett jobb volt.

 

Az is tetszett, hogy rengeteg apróságra odafigyeltek. Pl én már el is felejtettem a kristálybarlangot, itt meg szinte echte ugyan azt láttuk viszont, mint az 1-2 filmben (sajnos én már csak erre a kettő részre emlékszem, meg a 4-ből a "-Pranacsolja meg a pumpáknak, hogy ne pumpáljanak! -Mit pumpálcsoljak meg a parancsoljnak?" szövegre). Szóval ott volt a kristálybarlang, és még a vezérlő is a kristályokkal. És ezért veszem biztosra, hogy ez minime a 2. rész után játszódik, mert Lex abban járt itt, és most lazából tudta, hol kell keresni (meg asszem említette is).

 

Amin viszont fennakadtam: nem igaz, hogy senkinek nem esik le a tantusz, hogy Kent eltűnésével eltűnt Superman is, majd mikor visszatért, már aznap megjelent Superman is. SPOILER És mikor Superman kómában volt, senki sem keresgélte a szőrén-szálán eltűnt Clarkot. Azt a szegény csávót de nem veszik észre. SPOILER VÉGE

 

A színészek is felemásan jöttek be. Az új Superman (hogy híják?) nem volt rossz, de nem egy Reevs, és még a sorozatban lévőt is szimpatikusabbnak tartottam (a Smallville-es csákónál viszont jobb). Loise idegesített pöttyet, a srác is, de jó volt a zongorás poénja (SPOILER "Jo" meghalt! Elcsapta egy zongora. SPOILER VÉGE).

 

Szóval mint lentebb már írtam, nekem tetszett a film, bár azért a tökéletestől szvsz messze van (az az Aliens :D). Nyári mozinak viszont nagyon jó és szívesen nézem meg majd újra DVD-n.

 

Az embléma hiánya nekem fel sem tűnt...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a 4-ből a "-Pranacsolja meg a pumpáknak, hogy ne pumpáljanak! -Mit pumpálcsoljak meg a parancsoljnak?" szövegre

Ez a harmadikban van. Néhány idióta olajkutakat akart megcsapolni, vagy mi a szösz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.