Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Kudar:

Aham, rögtön tudtam, hogy átverés az egész, a csaj halála és minden. Persze azt már nem, hogyan volt minden részlet, de nem volt kétségem, hogy trükk.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illusionist Spoiler:

Én sem tudtam kiszámítani a végét. Nagyon jó volt. Én se sejtettem, hogy mi lesz, de az veszett jó szál volt, hogy a narancsfás könyvbe rakta Eisenheim az amulet terveket, mert tudta, hogy a felügyelő mindenképp bele fog lesni a könyvbe. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illusionist

Narancsfás ötlet nekem is nagyon bejött :D Huha, ezek szerint csak nekem volt egyértelmű, hogy mi lesz a vége? :) Na jó, az azért nem fordult meg a fejemben, hogy a trónörökös meg öngyilkos lesz. Legalább ennyi lepetés volt :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illusionist

 

Na én meg azt sejtettem, hogy az öngyilkos lesz! A vége?

TUDTAM... CSAK NEM SEJTETTEM! :)

Jó dolog ez a spoiler opció!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illusionist

Más előre rájönni, és más biztosan tudni, hogy mi lesz :) Általában nem jellemző, hogy ennyire biztos vagyok abban, hogy mi lesz, inkább én vagyok a naív tudatlan :D Egyébként ami nagy segítség volt: mielőtt Sophie beszélne a trónörökössel, előtte Eisenheim valami kérdez tőle (fene, nem tudom ídézni), ami után kéne még jönnie valaminek, mondjuk egy megoldásnak a problémára, de sehol semmi, már csak azt látjuk, hogy Sophie beszél a fickóval. A kérdés előtt meg beszélnek a problémákról, stb. Szóval ott hiány van :D

Ha tudom a csattanót, akkor is van értelme a filmnek, mert kellemes kikapcsolódás.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illusionist

Én onnantól sejtettem, hogy él, amikor a nyomozó gondosan leellenőrzte, hogy meghalt-e. Ha a rendező ennyire nyomatékositani akarja, hogy meghalt, akkor ott valami simli kell legyen. Persze tudni én se tudtam csak sejtettem. Egyébként jó kis film, jó szinészekkel, jó történettel, de úgy igazán semi különös. Egynek elmegy imho.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon borult ez a trailer. Néhol Twin Peaks érzésem volt. :)

Nem véletlen :)

 

Kiváncsi vagyok erre a filmre. Lynch teljes egészében DV-vel forgatta le, tehát nem voltak filmanyag költségei, kötöttségek nélkül kisérletezhetett annyit, amennyit akart... Akik látták, azt mondják, hogy a Radírfej óta ez a film a legtorzulatlanabb Lynch-vízió, amit láthatunk (bár szerintem a Rabbits is elég vad volt, de azt nem adták moziban) - tehát komplett elmebetegségre lehet számítani. Valószínüleg csak Lynch-fanoknak ajánlott a dolog... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes trükk - Prestige

 

No igen... az Illusionist-ot és a Prestige-t nem véletlenül hasonlitgatják mindenhol egymáshoz és bizony az se véletlen, hogy ebből a mérickélésből az Illusionist rendre rosszul jön ki. Némi metaforával élve a Prestige a szakma David Copperfieldjeihez tartozik, mig az Illusionist inkább csak egy ügyes vásári mutatványos marad.

Mindkettő a századforuló Európáját választotta helyszinül, s mindkettő központi eleme a bűvészkedés, de a bűvészet csodáját csak a Prestige tudja átadni... Nolan egy kicsit minket is leültet a XIX. századi szinház kopottas padsorai közé, hadd álmélkodjunk, s törjük rajta a fejünket: hogy csinálja azt a bizonyos trükköt a Professzor?

S mindez ráadásul csak csepp a tengerben, mert rengeteg méltatni való akad itt: az okosan megirt szereplőktől, az ügyesen megirt idősik-váltásokon át a szinészekig... és ez utobbinál torpanjunk meg egy kicsit: ugyanis Hugh Jackman zseniális. Az X-men Farkasa (rajongóknak Rozsomák) és a Van Helsing cimszereplőjeként eddig szinte semmi esélye nem volt bizonyitani a tehetségét, pedig tudni lehetett róla, hogy tehetséges szinházi szinészként kezdte... bármennyire is szeressem Christian Bale-t, s bármilyen jól is játszik, Hugh játékát egyértelmüen erősebbnek éreztem, s talán ennek köszönhetően jobban meg is kedveltem a karakterét... pedig nem könnyű a választás mivel a két rivalizáló bűvész egyaránt megvan pakolva jó és rossz tulajdonságokkal. De épp ettől válik oly izgalmassá rögeszmés szembenállásuk.

Szóval egyenlőre úgy tűnik Nolan tényleg nem tud hibázni. Mindenesetre én máris feljegyeztem magam a rajongói közé.

 

(u.i.

Az külön tetszett, hogy behozták Nicola Tesla karakterét, aki egy valóban élt személy volt, s valóban felfedezte azt a bizonyos alternativ energia-termelést, amit a filmben is mutatnak, s ami valóban azért nem terjedt el, mert iszonyat pénzeket emésztett fel
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Jackman valóban pozitív meglepetés, én sem tudtam elképzelni, milyen lehet egy "normális" szerepben :)

De azért Bale-nek sem kell szégyenkeznie (sőt).

 

Ha már szóba került Tesla: te milyen következtetést vontál le a film végén? Valóban duplikálta Angiert a félresikerült masina, vagy a gép csak figyelemelterelésre szolgált? Én az előbbire hajlok, mert a filmben minden erre utal, de Caine záró mondatai miatt az utóbbi is érdekes felvetés lehet...
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.