Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nade az se semmi, hogy eredetileg Lance Henriksen lett volna a terminator :rock:

Régen mintha azt olvastam volna hogy először Val Kilmert akarták T-1000-nek csak Svájcibicskanéger kigolyózta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

olyan apró nűanszok történnek a háttérben, hogy lefordultam a székről... V-szárnyúak csak a film végén? Nyüzsögnek a csatában, és ez csak az egyik ilyen apróság...)

:rock: HOL?

 

 

nem rossz, de jóval hosszabb, mint kéne lennie (a végső leszámolások szoktak ennyire elnyúlni).

Filmen. Viszont ha megkérdezel valakit aki konyít a kung-fuhoz, (nekem egy osztálytársam volt ilyen) nos a valóságban ha két nagyon profi csap össze, akkor elképesztően rövid tud lenni. Pont azért mert pillanatok alatt kifárasztják egymást és mert hamarabb észreveszik a másik hibáját, mint egy "kezdő".

 

 

Amúgy a mási ami Mátrixilag megfogott, az volt, hogy amikor először néztem a 2-t akkor vetítés előtt körbejártam a Corvint és hallottam hogy máshonnan filmek szűrődnek ki és aztán film után bekiváncsiskodtam az egyik gépészhez. Mit ne mondjak, eléggé Mátrix-hangulatú volt megfigyelni, ahogy az emberek csak pasnganak a moziszékben miközben én azt is látom, hogy hol van a mélynyomó hangszabályozója :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:rock: HOL?

Hol vannak V-szárnyúak? Nagyon sok helyen, legtöbbszőr aprók, de olykor elég közel merészkednek az operatőrhöz. Pl, a Dooku párbajnál itten, bal oldalt az ablaknál:

12274096360.jpeg

 

Vagy itten az Invisible Hand orránál röpköd négy H betű is :lol::

12273716659.jpeg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Katie Holmes minden jelölttel szemben behozhatatlan előnyre tett szert azzal, hogy ő szerepelt az első részben, így ő az egyetlen aki nem vágná taccsra a konzisztenciát... :D

Á, igen, nálad ennek fontossága van. Nem negatív értelemben írom, csak már volt szó róla :D Egyébként általában nálam is fontos, hogy ugyanaz vigyen végig egy karaktert, de hozzá egyáltalán nem ragaszkodom :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként általában nálam is fontos, hogy ugyanaz vigyen végig egy karaktert, de hozzá egyáltalán nem ragaszkodom  :yeah:

Nanananaaaa... ez az új nemtomki Katie Holmes szerepét veszi át??? Mert akkor vica-verza, ebben az esetben én is ragaszkodnék Holmes kisasszonyhoz. Annál jobban kevesebbet utálok egy film sorozatban, ha hirtelen más játsza ugyanazt a szerepet (kivétel, ha annak értelmes okai vannak, mint meghalt a színész, jóval fiatalabbatt kell eljátszani, stb), lásd pl korábbi Batmanak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis csemege 300 témában az origóról. :yeah:

 

Zack Snyder thermopülai csatát feldolgozó képregényadaptációja, a 300 a várakozásokat messze felülmúló, 70 milliós bevétellel nyitott a hétvégén az amerikai mozikban. A 4800 teremben vetített, erőszakban tobzódó alkotás ezzel az eredménnyel a 17 éves kor alatt csak szülői kísérettel megtekinthető filmek közül a harmadik legsikeresebb lett: csak a Mátrix - Újratöltve (91,8 m.) és A Passió (83,8 m.) hozott többet az első hétvégéjén. A film közönségének 60%-a férfiakból állt, és 52%-a 25 éven aluli volt. A 300 nyitása messze túlszárnyalta a korábbi hasonló műfajú filmekét, sem a Gladiátor (34,8 m.), sem a Trója (46,9 m.) nem közelítette meg a Frank Miller-adaptáció sikerét.

Országos szinten nem került más film a héten az amerikai mozikba. A toplista második helyén a múlt héten vezető Faterok motoron áll, amelynek bevétele csak 29,4%-kal esett vissza, 28 millióra. A John Travolta és több másik koros motoros főszereplésével készült alkotás tíz nap alatt már 77,4 milliós bevételre tett szert. Örülhetünk Csupó Gábor sikerének is: Híd Terabithia földjére című fantasyja az előző hétvégéhez képest 22,9%-os visszaeséssel, 6,9 milliós hétvégi bevétellel még mindig a lista harmadik helyén áll. A film összbevétele 24 nap alatt 67 millió dollár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Svájcibicskanéger meg Kyle lett volna de ő negatív figurát akart játszogatni.

Egek, ez lett volna ám a katasztrófa :yeah: Annyira, de annyira nem tudom elképzelni, hogy hajaj, tiszta bukás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis Grind House hír az sg.hu-ról:

 

Újabb érdekesség a Grind House háza táján. Robert Rodriguez ugyanis a film folytatását egyből DVD-re forgatja le és nem szeretné mozikba küldeni az alkotást.

 

Folyik az élet a Grind House háza táján. Az eddigi tendenciát figyelve kitűnik, hogy minden jó hírre jut legalább két rossz. Miután múlt héten kiderült, hogy csúszik a bemutató, ma újabb rossz infó került ki a netre.

Robert Rodriguez ugyanis kijelentette, hogy a készülő folytatás (mely csupán egyetlen filmet fog tartalmazni) csak és kizárólag DVD-n jelenik meg. Erről már megállapodás is született, minden papír alá lett írva, szóval nem lehet változtatni a dolgokon.

A második rész főszereplője az elsőben csupán rövid ideig feltűnő Machete, azaz Danny Trejo lesz. A karakter feltűnik az egyik, eddig ál-előzetesnek titulált trailerben is, ám most épp az a bevágás szolgáltatja majd a folytatás alapjait.

Reméljük a döntés nem megy a minőség rovására. Amint újabb fejlemény van a történetben, beszámolunk róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

300

 

Nem is lehetne más szóval jellemezni, mint hogy ez egy igazi tesztoszteron film. Kockahas, ordítozás és mészárlás minden mennyiségben. Nem is kell más egy remek akciófilmhez. A csodálatos látvánnyal megspékelt film, amit a Sin Cityből már megszokhattunk, /és szerethettünk/ történetben nem bővelkedik, /és hát az alapsztorit és a végkimenetelt is illene tudni/ ám kidolgozott csatajelenetekkel annál inkább. Minél monumentálisabb, annál jobb, alapon. A Wachowschy fivérek megirigyelhetik a "bullett time" jeleneteket, melyek szerintem minden akciófilm hangulatát feldobják.

Bár az elejére nem mondanám, hogy felesleges volt, hiszen fel kell valahogy vezetni, de a köztes Tanácsos részek teljesen fölöslegesek voltak. Semmit nem tettek hozzá a történethez, de még így is nagyon gyorsan elment az a 2 óra.

De persze követni kellett a képregény minden egyes mozzanatát, ami csodálatra méltó. Aki ismeri, és látta, az a megmondhatója, hogy szóról szóra követi a kockákat.

Leonidasnak megadták a fenséges karaktert, mintha néha csak Zeuszt láttam volna amikor a hegytetőn áll a lemenő "nap" fényében, míg Xerxes teljes egészében olyan volt mint Apofisz, a Csillagkapu sorozatból. Istenek harca. Persze lehet, hogy teljesen félreértelmezem a dolgot.

Nagyon hangulatos, látványos akciófilm, brutális jelenetekkel és lényekkel. Nem is kell róla többet mondani. Mindenki nézze meg!

 

8/10

 

300-poster-0.jpg

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wachowschy fivérek megirigyelhetik a "bullett time" jeleneteket, melyek szerintem minden akciófilm hangulatát feldobják.

No de amióta ők azt kitalálták, eltelt némi idő, volt mikor fejleszteni a technikát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy fokkal kevésbé lelkesedek, de tényleg nem volt rossz ez a 300... mondjuk ahogy az elözetesekből is kilátszott, az akciók nemcsak stilizáltak, de néhol nagyon műviek is. Néhány gyakásnál az volt az érzésem, hogy valami új generációs konzol játékot nézek... bár a vérfröcskölést meg a háttereket némely új játékban még talán jobban megcsinálják. Épp ezért brutálisnak sem nagyon nevezném, de ettől egy két órás mókának jó volt... de nem több számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bár a vérfröcskölést meg a háttereket némely új játékban még talán jobban megcsinálják. Épp ezért brutálisnak sem nagyon nevezném, de ettől egy két órás mókának jó volt... de nem több számomra.

Hát mondjuk úgy h érdekes volt a vér. Gondolom megtudták volna rendesen is csinálni, de ilyennek akarták. Mondjuk néhol tényleg szmg-es játék beütése volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hír az sg.hu-ról:

 

A 300 sztárja, Gerard Butler kapta a John Carpenter-féle Menekülés New Yorkból feldolgozásának főszerepét. Snake Plissken karaktere sokakban egyet jelent Kurt Russellel, szóval érdekes lesz mást látni a szerepben.

 

Eddig bizakodtam, hogy talán van esély arra, hogy Kurt Russell visszatérjen a klasszikus Snake Plissken szerepében. Ám sajnos a mai napon eme remény utolsó fonala is elszakadt, hiszen bejelentették, hogy a 300 sztárja, Gerard Butler kapta a félszemű bűnöző szerepét.

 

Manhattan immár fallal körülvett börtönsziget, ahonnan a szökés gyakorlatilag lehetetlen. Amikor az Egyesült Államok elnöki különgépe éppen a tiltott zóna közepén jár szerencsétlenül, nincs ember, aki bemenne a rabok kezére jutott elnökért, hogy biztonságba helyezze. Illetve egy mégis akad: a volt kommandós, jelenleg elítélt Snake Plissken, aki a szabadulásáért cserébe hajlandó kockára tenni az életét. És a határidő záros voltára a biztonsági rendszabályként a bőre alá beépített időzített bomba ketyegése emlékeztet.

 

A film forgatókönyvét A Sólyom végveszélyben sztoriját is jegyző Ken Nolan heggeszti. A bemutató, valamint a forgatás kezdetének dátuma egyenlőre nem ismert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi: Nem kell minden filmes sg.hu hirt bemásolni ide szerintem. Akit érdekel az ugyis elolvassa ott! Vagy ha mindenképp beakarod szurni, akkor irj hozzá valamit, hogy miért találtad fontosnak vagy ilyesmi... persze szerény véleményem szerint.

Oks, sorry. Legközelebb nem fordul elő. Nem tudtam, hogy baj ha egy Filmes topicba filmes hír kerül. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, sorry. Legközelebb nem fordul elő. Nem tudtam, hogy baj ha egy Filmes topicba filmes hír kerül. Szerintem.

Semmi probléma csak közöltem a véleményem. Elvégre ez a fórum mindannyiunké, ugyhogy nyugodtan lehet ide hireket egy az egyben feltenni és róla véleményt is formálni persze. Engem speciál zavar ilyen mennyiségben, pláne hogy magam is olvastam már őket, s mint irtam, akit szerintem érdekel elolvassa őket ott. De én csak egy vagyok a sok fórumozóból... lehet, hogy mások meg igen hasznosnak tartják. Mindenesetre csak miattam ne hagyd abba...

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl hasznosnak tartom, mert egyáltalán nem olvasok sg.hut.

Pl ez a Snake Pliskenes dolog most mellbe vágott... remake, meg Kurt Russell nélkül... pfffff...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.