Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt:

Én is Obi véleménye felé hajlok. Az első részben a természetfölötti még rendkivüli volt: gyakorlatilag egy "való világba" oltott kisértethistória volt. S a szereplők még rendesen megütödtek ezeken... Keira mondja is, hogy őt ne etessék gyerekmesével. A második részben viszont már magától értetödő, hogy Jack valami absztrakt "várból" menekül ki az elején (amiről azt se tudjuk mi). Az átkok is már ugy száldosnak mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga... az angolok meg nemhogy nem hisznek a természetfölöttiben, de egy lordot azért küldenek Angliából, hogy megszerezze a kivágott dobogó szivet. S igen: mindennek tetejébe ott van a kraken is. Annyira nem változott meg a helyzet, de azért egy vaskos paraszt-hajszállal közelebb léptek a fantasy-hoz... szerintem. A harmadik rész pedig tovább fokozza a helyzetet, hisz itt már a világ végéről hozzák majd vissza Jack-et :roll:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

POTC

Igazából nem is azzal van a gond, hogy valamilyen szinten elmentek/elmennek fantasyba. Hanem inkább a humor milyenségével, legalábbis én ezt sérelmezem. Meg a sztori is hagyott kívánnivalót maga után a 2.részben. Az első filmben jól adagoltak mindent, ebben nem.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Potc 1-2 SPOILER

Igen, az első részben jobban bejött a roadmovie stílus, a másodikba csak belepakoltak jeleneteket, és írtak hozzá valami összekötő sztorit.Sajnos a 3. rész trailerében is volt vagy 100 teljesen eltérő jelenet, ami azt mutatja hogy már megint nincs normális forgatókönyv.

A második résszel az a nagy gond hogy túlerőltetik benne a humort, a Jack-es saslik és a malomkerekezés már nagyon betett.

Mondjuk ott a moziban baromira tetszett az egész. :roll:

 

Nem tudja valaki hogy mikor jön ki a Prestige dvd-n?A dvdextrán láttam róla a beharangozó cikket, gondolom még tavasszal esedékes.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Bomarr írása alapján sikerült megértenem, mire gondoltok.

Nade, a második részben már csupa olyan karakter van, akik az első részből lazán felkészültek erre (amúgy az első részben pl Norrington, Gillette és a két ütődött katona sem lepődött meg a zombikon). Egyedül a Keletindiai Társaság képviselője az, aki újonc az ügyben - akit nem küldtek, saját szakállra dolgozott -, de ő meg kb onnét tudhatta ezt a szívesdit, ahonnét Jack a Holtak Szigetéről, Kortez átokverte kincséről.

Mondjuk nekem alapból ez tetszik, hogy ilyen mítikus/mesei elemekkel vértezték fel, mint a Kraken, világ vége és azon túl, átkozott kincs, klasszikus mesei kalózok, és a többi. A humorral meg végképp nincs bajom.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a mesés résszel nekem sincs bajom... sőt megvallom nekem a második rész valamivel jobban bejön, mint az első. Story szinten nincs túlzottan összeszedve, de az akciók kárpotolnak (a kraken tényleg óriási nemcsak méretben!). Igazából egyiktől se vagyok elalélva, de mindkettővel egész jól elvoltam.. valszeg a harmadikkal is ez lesz :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

POTC 1-2

A mesés része nekem is teljesen oké, alapból tetszik, mint írtam, a sztorival vannak nagyobb gondok a 2-ban, meg ugye a humor egy része. Az utolsó harmada nagyon szuper, így reménykedem abban a trailer alapján, hogy a 3. jó lesz. Obi1, szerintem várjuk meg a filmet, és utána ízekre lehet szedni a 3. részt is, ha megérdemli :roll:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dicsőség zászlaja

 

 

Na kérem szépen....Clint "szúrostekintetű" Eastwood rendezőnek született. :roll: Nem akarom tömjénezni, nem is lehet ennél tovább....szóval az ő háborús filmje(i) a tökéletes háborús mozi. Nem értem, hogy a fenébe tudott megbukni odakint amerikában ez a film, meglehet az amcsik tényleg csak a fröcsögő hústetemekre kiváncsiak és nem a mondanivalóra, de szerintem a topon a helye. Az Iwo Djimával kiegészülve valami rendkivűlit alkotott ezzel Eastwood, bár a filmek dramaturgiájában azért van némi különbség. Az Iwo Djima talán jobban összekapottabb mint a Dicsőség zászlaja, főleg úgy, hogy az utóbbi talán kicsit többször ugrál az időben mint kéne, de ettől függetlenűl a végére remekül összeáll a téma. Főleg a film lezárása az ami felteszi az "i"-re a pontot. Véleményem szerint az idehaza levetített sorrend az igazi, tekintve, hogy a Dicsőség zászlaja jóval kevesebbet foglalkozott a csatával de mindazonáltal az a összességében fél-háromnegyed óra ami tényleg a sziget bevételéről szólt magasan lekörözi a Ryan közlegény partraszállós és más lövöldözős jeleneteit. A brutális jelenetek jóval közelibbek voltak mint Spielberg filmjében. De nem ettől jó a film természetesen hanem az egész alkotás aurájától.

Már alig várom, hogy egy színvonalas DVD-n kijöjjön a két film (esetleg egy közös kiadásba) és tele extrákkal meg valami szinkronnal. Asszem a felíratozás tényleg nem az én műfajom, főleg úgy, hogy legtöbbször a fehér betűket fehér háttér elé vetítették. Nem ártott volna valami fekete sáv alúlra :S

Némi negatívum még...nem a filmmel hanem a mozival, hogy ráférne már valami felújítás a hangrendszerre meg a vetítőre mert néha olyan homályos volt a kép, hogy húztam a szám rendesen, nameg a hangfalak olykor pattogtak.

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont az volt a fura, hogy Eastwood mennyire igyekezett másolni Spielberg partaszállós mozijának kezdő-képsorait. Szürők, kifakult szinek, rángatozó kamera... csak mig Spielberg egyhuzamban bemutatta, addig Eastwood inkább csak csipegetett az összecsapásból.

 

A japános film egyébként szerintem is jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont az volt a fura, hogy Eastwood mennyire igyekezett másolni Spielberg partaszállós mozijának kezdő-képsorait. Szürők, kifakult szinek, rángatozó kamera... csak mig Spielberg egyhuzamban bemutatta, addig Eastwood inkább csak csipegetett az összecsapásból.

 

A japános film egyébként szerintem is jobb.

A dokumentum jelleget lehet, de azt a feelinget aligha. Ismerve ugye az Iwo Jima ezen képsorait, jól lehetett tudni, hogy mi vár az amcsikra. Mégis amikor itt a Dicsőség zászlajában kitették őket percek teltek el ( Az Iwo Jimába is persze) és már vártad a hentelést. Akkor amikor a japcsik kidugták a fegyvereiket a bunkerből a székkarfát markoltad, hogy tűnés onnan banyek...erre föl még mindig semmi. Ha jól tudom és persze ha jól emlékszem az Iwo Jimában ez a rész jóval rövidebb volt, mármint a hentelés kezdetéig.

Nade amikor repkedtek az amcsik onnantól a Ryant el is felejtheti az ember. Tankok, hajók, repülőgépek robbantak szanaszét; nagyon jól megkoeografált jelent volt végig.

Ami érdekes volt, hogy ebben a filmben már több szín volt, nameg ugye egyetlen egy ismerős arc sem köszönt vissza az Iwo Jimából :roll: Ha jól tudom akkor csak a lángszorós srác volt az aki mindkét filmben szerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont forditva érzem... monumentalitása ellenére, a Ryan velő-szaggatóan nyers képsoraihoz képest nekem erőtlen volt Eastwood 'csatája'. Pláne, hogy itt amolyan képeslap-szerüen bele-bele néztünk a dolgokba. Megnézzük az első pár percet, aztán időugrás, aztán vissza... Spielbergnél nincsenek hajók és repülők, viszont az olyan fél óra számomra amikor levegőt is elfelejtek venni. Mondjuk aztán ő még azt megfejeli a film-végi városi harccal, ami még annál is jobb :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem itt meg hosszabbnak tűnt a partraszállás mint a Ryanben. :roll: Talán az egyetlen egy olyan jelentet mely egy adott idősíkban zajlott. De ettől persze nem rosszabb a Ryan csak ez valahogy látványosabb és emberközelibbnek tűnt. Szerintem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A POTC filmek egész jók szerintem, csak tudni kell, mit vár tőlük az emberfia (vagy lánya :roll:)...

No igen :D Leginkább vérbeli hajós-kardos szórakoztató kalandot, csak ezeket az elemeket helyesen is adagolják, és akkor pörfikt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A POTC 1 nagyon tetszett, DVD-n háromszor is megnéztem. A POTC 2 viszont csalódást okozott. Egyszer láttam, és nagyjából elég is volt.

 

A sztori szerintem gyengére sikeredett, az első harmad nagyjából felesleges is. :roll: A szerelmi háromszög kialakítását csöppet erőltetettnek érzem, Davy Jones pedig egy olyan figura, akinek láttán egy szikrányi félelmet sem tudok érezni. Jól néz ki, de nincs karaktere, nem úgy, mint Barbossának. A Kraken tényleg jó, az utolsó harmad pedig pompás. De addig nem szárnyal túlzottan... Sőt (ami pedig az első részt nagyon megszerettette velem): mintha Depp alakítása sem érné fel a korábbi epizódot. Most csak eljátssza Sparrow figuráját, míg korábban életre keltette, zseniálisan. Norrington meg túlzottan is önmaga paródiája lett.

 

Egyszerűen szólva a POTC 2 nem jött be. De ettől függetlenül érdeklődve várom a POTC 3-at. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Ryan partraszállás az etalon jelenet a háborút bemutató filmek közül.Ha valamelyik film melyet utána mutattak be nem üti azt a színvonalat, akkor nálam nem jön be.Spielberg megmutatta, hogy be lehet mutatni valóságosan a háborút.Ezalatt a következőt értem.Ha gránát robban a katona mellett akkor ne repüljön el hat métert sértetlenül, hanem szakadjon valami.Magyarán mutassák be olyan élethűen az emberi test sérüléseit, mint a Ryan-ben.Nem vagyok vérszomjas, de már elvárom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.