Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, nekem az Elveszett jelentésben Bill Murray alakítása nagyon tetszett. Olyan jól ábrázolta a film, hogy milyen egyedül volt abban az országban. :D

 

Priest, a haverjaiddal jól elbánt ez a csúnya élet, vagy csak szimplán másnaposak szerencsétlenek? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre nekem is sikerült beszereznem a THX 1138-at. Egyelőre még csak az első 10 percet láttam, de az alapján zseniálisnak igérkezik. Majd, ha láttam bővebben nyilatkozok  :D

 

Én még nemláttam.De hamarosan letöltöm, mert érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

THX 1138

 

THX.jpg

 

A nagy formátumu rendezők szinte mind viszonylag olcsó "amatőr-filmekkel" kezdenek, melyekben az a közös, hogy szinte egytől egyig előrevetitik az alkotójuk pályáját és érdeklődését: gondoljunk csak Robert Rodriguez 'El Mariachi'-jára vagy Peter Jackson 'Bad Taste'-jére (és akkor lehetne a szabályt erősitő kivétel James Cameron 'Piranha 2'-je :D ). Lucas első alkotói-filmjét elnézve azonban azaz érzése az embernek, hogy ez a fickó nagyon kisiklott az évek során. A merchandising atyja, a világ leggazdagabb filmese és az egyik legnépszerűbb korabeli mese kiötlője, ugyanis sötét viziókban és kilátástalan poszt-apokaliptikus világban gondolkodott pályája kezdetén. A THX látszolag teljesen elüt, mindattól, amit Lucasról mint filmesről feltételezne az ember...

 

Akárcsak a Star Wars-nál ugy itt is megvoltak bizonyos alapok, melyekre George épitkezett. Mig az SW-nél a klasszikus fantasy és mitologiai elemek segitették, addig a THX megalkotásánál a XX. századi sci-fi irodalom, és azon belül is Orwell munkássága az ami jól láthatóan hatással volt rá. Ám Lucas viziója sokkal szürreálisabb és sötétebb Orwellénél. A kopaszra nyirt emberek, a fehérre meszelt belsők és a minden sarkon ott leselkedő robot-rendőrök már eleve megadják a film különös hangulatát. Előre leszögezem, hogy a film nem tökéletes... vannak hibái, de szerintem messze eltörpülnek az erényei mellett. Olyannyire, hogy megkockáztatom: a maga módján zseniális filmmel állunk szemben. Ugyanakkor előre szólok,hogy ez egy tipikus "réteg-film", ami nem biztos, hogy mindenkinek elnyeri a tetszését, söt! Mindenesetre teljesen megtudom érteni, hogy miért nem vállt kasszarobbantó sikerré az évek folyamán...

 

A film legjobb része szerintem az első húsz perc és a befejező húsz perc. Az első húsz percben Lucas bemutatja a jövő különös világát. És már itt jól láthatóan elkezd kibontakozni Lucas "világalkotó-képessége"... jól láthatóan rendkivül konkrét és pontos elképzelése van THX világáról... a film folyamán néha -szinte randomszerüen- életképeket is láthatunk a világból: az egyikben egy rendőr körbevezeti a látógatokat az egyik épületben, egy másikban egy snitt erjéig láthatjuk a rendőr-állomást stb. A film eleji jelenetek szerintem a leghatásosabbak és a legelvontabbak egyszerre: pl. THX néz egy holografikusan megjelenitett pucér néger nőt, miközben egy robotkar kielégiti (!), s eközben a szobatársa nem messze tőle a kajáját késziti elő. Ezután együtt nézik, ahogy egy rendőr-robot halálra ver (?) egy embert.

S hiába az alacsony költségvetés, egyáltalán nem érezni a kész művön (ez Lucas egyik nagy alkotói képessége: az ep.4 esetében is szinte a semmiből csinált valami hatalmasat).

Aztán a film közepe felé mintha kicsit tompulna a film ereje (bár ez lehet, hogy csak az első nézés miatt van, még újra kell néznem...). THX és LUH kapcsolata (szerelme?) szerintem nem lett eléggé kibontva... a film közepétől mintha ez a szál egyszerüen eltünne. A sok szám és gép-kattogás pedig itt válik egy kicsit monotonná (igaz, valoszinüleg direkt). Viszont maga a "végtelenbe vesző fehérség" mint börtön óriási ötlet szerintem. Ebben a filmben is jól látszik már, hogy Lucast mindig is a vizualitás érdekelte igazán (párbeszédek alig vannak). Persze ezafajta "erőtlenedés" csupán mérsékelt... a film az elejétől a végéig magába tudott szippantani.

 

Aztán azzal, hogy a három rab kitör a fehérség börtönéből, megkezdődik a film egyik legintenzivebb és leghatásosabb része, melynek atmoszféráját a zene is rendesen alá támogatja. A befejezés pedig olyan, ami akár egyeseknél csalodást keltő is lehet, mig másoknál egészen katartikus... nálam ez utobbit érte el :)

 

A film sok gondolatot ébreszt és sok kérdést vet fel, amikről ellehet diskurálgatni... viszont mégegyszer szólok, hogy mindenki csak saját felelősségre nézze: könnyen csalódás lehet a vége, ha nincs az ilyesmire ráhangolodva az ember. De egy próbát azért szerintem mindenképpen érdemes tenni. Engem eléggé a hatása alá vont :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh Priest, ezek a Doom lények nagyon ütnek. Láttam már a film trailerét, szerintem adhatunk neki egy esélyt. Ha a hangulata olyan lesz mint a játéknak, én már szeretni fogom. És ez a képen látható IMP-et és HellKnightot elnézve, no meg a tríiler után erre meg van minden esély :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh Priest, ezek a Doom lények nagyon ütnek. Láttam már a film trailerét, szerintem adhatunk neki egy esélyt. Ha a hangulata olyan lesz mint a játéknak, én már szeretni fogom. És ez a képen látható IMP-et és HellKnightot elnézve, no meg a tríiler után erre meg van minden esély :)

 

 

Én csak annyit mondok, hogy full size animatronikus Pinky Demon!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát öszintén szolva én nem számitok sok jóra ettől a Doom filmtől. A maszkok biztos profik lesznek, de a trailer alapján valahogy inkább huz a "Resident Evil" irányába a cucc, mint egy durva, 'játékhű" megvalositáshoz. Nagyon meglennék lepve, ha egy durva-jó filmet hoznának ki ebből.

 

Tényleg: miért is kellett a játék remek koncepcióját lecserélni erre az elkoptatott klisére a genetikai kisérletekkel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Charlie and the Chocolate Factory

 

Emberek, Tim Burton visszatért!

Tegnap este láttam a Csokigyárat, nekem nagyon bejött. Elég merész film, Burton nagyon kisérletező kedvében lehetett, elejétől végéig hihetetlen vizuálokat dob a film. A kerektörtének ugye eléggé meseszerű, mondjuk ez engem nem zavar, de aki idegenkedik a meséktől, az ne vállalja be ezt a filmet - igaz, azért helyenként eléggé bizarr irányba viszi el a filmet Burton bátyó. Depp zseniális, végig szakadtam a röhögéstől :)

 

8/10. Jöhet a Corpse Bride, ami a Csokigyár előtt mutatott előzetesből itélve még jobb lesz. Ez az Tim!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

THX 1138

 

Örülök, hogy bejött Bomarr! Keményen réteg film a THX, de nem is baj. Egy teljesen más Lucast ismerhetünk meg ebből a vízióból. Legalább a kisujjamat odaadnám azért, ha még csinálna hasonló filmeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy bejött Bomarr! Keményen réteg film a THX, de nem is baj. Egy teljesen más Lucast ismerhetünk meg ebből a vízióból. Legalább a kisujjamat odaadnám azért, ha még csinálna hasonló filmeket. :D

 

Egyébként teljesen levoltam döbbenve, hogy mennyire jól ki van keverve a hangja a filmnek. Persze ez biztos a mostani felújitásnak is köszönhető, mindenesetre, amikor a néger srác (aki valójában csak egy hologramm) beinditja a kocsit és kapásból nekimegy az első oszlopnak... ez akkorát szolt, hogy szerintem még a szomszédok is felkeltek rá :) (arról nem is beszélve, hogy erre abszolut nem számitottam... márminthogy rögtön az inditás után el is fog halálozni :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként teljesen levoltam döbbenve, hogy mennyire jól ki van keverve a hangja a filmnek. Persze ez biztos a mostani felújitásnak is köszönhető,

 

A képe is nagyon szép! Hiába mondják nekem, hogy a THX csak egy üres logó a filmek előtt. Hang+kép tökéletes.

 

Ugye mennyire szürreális az a fehér börtön? Engem őrületbe kergetne egy nap alatt. SPOILER: na és a vége? Azért nem üldözik már, mert nincs rá anyagi keret, vagyis nem éri meg?!?! :) " SPOILER END A film már-már dokumentarista. Szinte semmit nem magyaráz meg, abból a kis szövegből és a képekből kell kihámozni az egész világot. Nem agyhalottaknak készült film, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye mennyire szürreális az a fehér börtön? Engem őrületbe kergetne egy nap alatt. SPOILER: na és a vége? Azért nem üldözik már, mert nincs rá anyagi keret, vagyis nem éri meg?!?!  :D " SPOILER END A film már-már dokumentarista. Szinte semmit nem magyaráz meg, abból a kis szövegből és a képekből kell kihámozni az egész világot. Nem agyhalottaknak készült film, az biztos.

 

SPOILER Na igen a vége. Nem semmi ahogy az üldözés közben folyamatosan a háttérben hallani, ahogy számolgatják, hogy mennyire éri még meg követni... és a végén, ahogy a felszinre jön gyakorlatilag nem talál fent semmit. Kicsit amolyan happy end is, mert kijutott, de végülis hova a francba? A nagy puszta közepére? És mit szoltál a féreglakókhoz (asszem igy hivják őket)? Vajon ők mik lehettek? Érdekes, hogy egyetlen normális élőlény se volt a filmben: az elején lévő gyiknak szárnyai voltak; akkor volt valami brutálisan nagy mutáns rák az alagutban, meg a végén ezek a majomszerű valamik... ez vajon mi miatt lehet? Valamiféle mutáció miatt? Talán atom-támadás volt odakint? Vagy annyira messze játszodik a jövőben? Érdekes... Egyébként mi az a piros kocka, amit THX vesz a film elején, majd otthon beteszi valami gépbe? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER Na igen a vége. Nem semmi ahogy az üldözés közben folyamatosan a háttérben hallani, ahogy számolgatják, hogy mennyire éri még meg követni... és a végén, ahogy a felszinre jön gyakorlatilag nem talál fent semmit. Kicsit amolyan happy end is, mert kijutott, de végülis hova a francba? A nagy puszta közepére? És mit szoltál a féreglakókhoz (asszem igy hivják őket)? Vajon ők mik lehettek? Érdekes, hogy egyetlen normális élőlény se volt a filmben: az elején lévő gyiknak szárnyai voltak; akkor volt valami brutálisan nagy mutáns rák az alagutban, meg a végén ezek a majomszerű valamik... ez vajon mi miatt lehet? Valamiféle mutáció miatt? Talán atom-támadás volt odakint? Vagy annyira messze játszodik a jövőben? Érdekes... Egyébként mi az a piros kocka, amit THX vesz a film elején, majd otthon beteszi valami gépbe?  :)

 

A vége alapján, nagyban lehetne folytatni is a filmet. Érdekes, hogy vajon mit talált kint? De attól tartok semmit. Mondja is a robotrendőr neki, hogy arra nincs semmi. De szerintem amikor THX meglátta a lemenő napot, már a látvány miatt megérte neki kiszöknie. Ott viszont meddig maradhatott életben? És egyáltalán van kint élet? Megannyi rejtély. :D

 

A furcsa lényekre, én a mutáció magyarázatot találom a legjobbnak. Valószínűleg valami nagy katasztrófa (atomháború) kergette az emberiség megmaradt részét a föld alá, de már olyan régen, hogy maguk is elfeledték honnan jöttek.

 

Azt a piros kockát a műszak végén veszi magához. De hogy mi célt szolgálhat, azt nem tudom. Volt ott még egy másik csávó is, akinek nehezére esett a kék alakzatot megszereznie, és egy rendőr segített neki. :D

 

Azt észrevetted, hogy LUH kevergette THX gyógyszereit? Szerintem szerelmes volt belé, és így akarta a gyógyszerekről leszoktatni, hogy teret engedjen az érzéseinek. THX nem is tudja hova tenni ezeket, ésezekről is beszél a fülkében a "programozott jézusnak". Nem semmi, hogy egész életüket kábítószeresen élik le, szinte kábán. Mint a liftben az a pár ember...mintha zombik lennének. Gondolom emlékszel a jelenetre.

 

Egyébként Donald Pleasence (SEN) zseniálisat alakít a filmben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége alapján, nagyban lehetne folytatni is a filmet. Érdekes, hogy vajon mit talált kint? De attól tartok semmit. Mondja is a robotrendőr neki, hogy arra nincs semmi. De szerintem amikor THX meglátta a lemenő napot, már a látvány miatt megérte neki kiszöknie. Ott viszont meddig maradhatott életben? És egyáltalán van kint élet? Megannyi rejtély. :)

 

A furcsa lényekre, én a mutáció magyarázatot találom a legjobbnak. Valószínűleg valami nagy katasztrófa (atomháború) kergette az emberiség megmaradt részét a föld alá, de már olyan régen, hogy maguk is elfeledték honnan jöttek.

 

Azt a piros kockát a műszak végén veszi magához. De hogy mi célt szolgálhat, azt nem tudom. Volt ott még egy másik csávó is, akinek nehezére esett a kék alakzatot megszereznie, és egy rendőr segített neki. :D

 

Azt észrevetted, hogy LUH kevergette THX gyógyszereit? Szerintem szerelmes volt belé, és így akarta a gyógyszerekről leszoktatni, hogy teret engedjen az érzéseinek. THX nem is tudja hova tenni ezeket, ésezekről is beszél a fülkében a "programozott jézusnak". Nem semmi, hogy egész életüket kábítószeresen élik le, szinte kábán. Mint a liftben az a pár ember...mintha zombik lennének. Gondolom emlékszel a jelenetre.  

 

Egyébként Donald Pleasence (SEN) zseniálisat alakít a filmben!

 

Az a liftes jelenet nekem is nagyon megmaradt. Asszem azaz, ahol mondják nekik, hogy elromlott a lift, és szálljanak át egy másikba... de annyira kábák, hogy nem fognak fel semmit, csak nyomkodják a gombot.

 

Érdekes azon elfilozni, hogy mit találhatott kint THX. Az egyik THX-fan fórumon olyan pletyka is volt, hogy lehet, hogy Lucas megcsinálja a folytatást, amiben fény derülne erre az új világra.... bár ez valszeg kamu-hir.

 

A piros-kocka egyébként talán a gyógyszerükkel lehet kapcsolatban, bár fene se tudja. Egyébkén tetszett azaz ötlet, hogy akármikor nyitják ki a gyógyszeres-szekrényt, mindig jön a kérdés, hogy "What's wrong?" vagyis "Mi baj?", mert nyilván ha valaki újabb gyógyszert akar beszedni, arra megvan az oka... amikor a film elején a csaj mondja, hogy "Mindegy" vagy "Nem érdekes" (valami semlegeset mond), akkor furcsa fények kezdenek villogni és újraismétlik amit mondott... valszeg kielemzik a hangját, hogy rájöjjenek, mit érzett, amikor ezt mondta :D

 

A szinészek egyébként tényleg kurva jók voltak. És SEN tényleg vitte a pálmát... elöszőr azt hinné az ember, hogy ő valami fontos vezető, mivel a megfigyelő-rendszernél dolgozik, aztán meg kiderül, hogy ő is csak egy a sok közül akit simán börtönbe zárnak.... de kik is? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes azon elfilozni, hogy mit találhatott kint THX. Az egyik THX-fan fórumon olyan pletyka is volt, hogy lehet, hogy Lucas megcsinálja a folytatást, amiben fény derülne erre az új világra.... bár ez valszeg kamu-hir.

 

A szinészek egyébként tényleg kurva jók voltak. És SEN tényleg vitte a pálmát... elöszőr azt hinné az ember, hogy ő valami fontos vezető, mivel a megfigyelő-rendszernél dolgozik, aztán meg kiderül, hogy is csak egy a sok közül akit simán börtönbe zárnak.... de kik is?

 

Folytatás? Nem is hülyeség, bár valószínűtlen szerintem.

 

SEN-ről én is azt hittem, hogy valami nagy fejes, mert megfigyelte LUH és THX viselkedését. A megfigyelőket is figyelik. :D Aztán kiderül, hogy tényleg csak egy "kismeber" ráadásul a fehér börtönben meg is őrül. Ott milyen fazonok vannak? :D Totál őrült bagázs. Pl. amikor a csávó meg akarja húzni a csajt az egyik kis doboz mögött titokban? :o

 

Egyik legmegrázóbb rész az volt, amikor kisérleteztek THX-el. Jöttek a robotzsaruk, és rajta próbálgatták a különféle gyakorlatokat. Vagy amikor egy monitor előtt ülve tetsztelték mit bír ki. De úőgy beszéltek róla, mint valami bábúról, robotról. Totál érzéketlenül.

 

Említetted, hogy LUH és THX kapcsolata elsikkad. Nekem épp az tetszik benne, hogy egyszercsak eltűnik a nő, és kész. Aztán már csak halljuk, hogy meghalt, és a gyereke pedig egy lombikban úszkál.

 

És ,hogy kik azok az "ők"? Hát a párt! :) Ebből tessék kibogozni. :D ÉRdekesnek találtam még azt, hogy nincs lőfegyver a filmben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Említetted, hogy LUH és THX kapcsolata elsikkad. Nekem épp az tetszik benne, hogy egyszercsak eltűnik a nő, és kész. Aztán már csak halljuk, hogy meghalt, és a gyereke pedig egy lombikban úszkál.

 

Na még egy ok, hogy újranézzem a filmet. Most, hogy mondod emlékszem, hogy van egy jelenet, amiben egy lombik-bébit mutatnak, de valami miatt azt már nem fogtam fel, hogy az THX gyereke. Úgy látszik itt kicsit elvesztettem a fonalat... vagy csak túl késő volt :)

 

Igy viszont nagyon is rendben van. Érdekes módon azt hittem, hogy LUH csak úgy eltünik és nem tudjuk meg mi van vele... de akkor ezek szerint menetközben meghal :D

 

A robotok egyébként már önmagukban is szürreálisak voltak. Folyton kedvesen és megértően beszéltek, még akkor is mikor THX-et ütögették a botjaikkal (fura, hogy nekem az se volt tiszta, hogy amikor ketten beszélgetnek THX kinzása közben, az két robot... de majd következő alkalommal jobban fülelek :D ). Ráadásul úgy tünt, hogy a robotok egy csomó mindenben segitenek is... az elején az egyik egy gyereket kisér a lifthez, egy másik jelenetben a gyerekek rajongva állják körbe az egyik ilyet, miközben az a botját mutogatja nekik (úgy látszik ezt a filmet Verhoeven is látta, mert a Csillagközi Invázióban van egy nagyon hasonló jelenet :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na még egy ok, hogy újranézzem a filmet. Most, hogy mondod emlékszem, hogy van egy jelenet, amiben egy lombik-bébit mutatnak, de valami miatt azt már nem fogtam fel, hogy az THX gyereke. Úgy látszik itt kicsit elvesztettem a fonalat... vagy csak túl késő volt  :D  

 

A robotok egyébként már önmagukban is szürreálisak voltak. Folyton kedvesen és megértően beszéltek, még akkor is mikor THX-et ütögették a botjaikkal (fura, hogy nekem az se volt tiszta, hogy amikor ketten beszélgetnek THX kinzása közben, az két robot... de majd következő alkalommal jobban fülelek  :D ).

 

Amikor a hologrammal bemennek egy irányító fülkébe, akkor keresi meg THX a "párját". Erre megkapja az infót, hogty meghalt, viszont a gyerkőcöt mutatják egy lombikban akinek a neve LUH. :D

 

A robotok nagy királyok. :) Mint jól megfigyelted, nem csak a rendfenntartás, hanem segítségnyujtás is a feladatukhoz tartozott. THX kínzása közben a monitort emberek figyelik. Én nem mondtam, hogy robotk. :o Épphogy emberek, és ezért is visszataszító az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondtam, hogy robotk. :D Épphogy emberek, és ezért is visszataszító az egész.

 

Ja jól van :) Ezt értettem félre:

 

Jöttek a robotzsaruk, és rajta próbálgatták a különféle gyakorlatokat. Vagy amikor egy monitor előtt ülve tetsztelték mit bír ki. De úőgy beszéltek róla, mint valami bábúról, robotról. Totál érzéketlenül.  

 

Mindenesetre a THX azon művek közé tartozik, aminek a nézése közben érzi az ember, hogy ez sokkal többrétegű, mint amit elsőre-másodikra átlehetne látni. Tele van rejtett és kevésbé rejtett érdekességekkel/mondanivalóval. És tetszett, hogy miközben Lucas kidolgozott egy meglehetősen komplex világot, nem magyarázza el a nézőnek, inkább csak sejtet és részleteket mutat belőle... például azt se tudjuk meg pontosan, hogy kik azok a papok, akik csuklyás ruhában járnak... bár valamit azért lehet sejteni (hmm... csak nem a Párt felsőbb emberei? ...bár ez az ötlet ebben a pillanatban ötlött a fejembe :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kik azok a papok, akik csuklyás ruhában járnak...

 

Azok valószínűleg az akkori kor papjai. :? De micsoda különbség! Amikor SEN bemegy egy "templomba", hogy támogatást keressen, mi az első szava a "papnak"? Miért jött oda? Mit akar? Valami rejtegetni valója van? Hol az azonosítója? Ezután ment egyből jelenteni a "központnak", hogy kihágást tapasztalt. Ugye mondanom sem kell, ma egy templom talán az utolsó menedék is lehet valakinek, a papok meghallgatják búját baját. Ebben a világban azonban, még a papok is nyílt besúgók, és eszük ágában sincs segíteni senkin.

 

Egyébként igazad van, a THX-et meg kell nézni párszor, akkor kristályosodik ki igazán a lényege. :? Emlegettél egy THX fórumot? Tudsz adni címet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fórumhoz link: ITT

 

Egyébkén van egy jelenet a filmben, amit biztosra vettem, hogy az új verzióba került csak bele. Amikor a második robot-rendőr felborul a motorjával, óriásit esik: át a motorján, bele a fehér kocsiba. Ezt ma már könnyen feltudják venni kék hátterekkel, meg drótokkal meg miegyébbel... node régen? A werkfilmből kiderült, hogy ezt még régen vették fel, és a felvétel után, mikor látták mekkorát borult szerencsétlen azt hitték meghalt. Föleg mert meg se moccant az esés után :? Aztán kiderült, hogy sikerült "szerencsésen essen".

 

Ja és a statisztákat a kábitoszer-elvonókról szedték össze, mivel azok nem csináltak nagy gondot abból, hogy kopaszra nyirják őket :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.