Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Részemről éppen azt szeretem, ha hétköznapi emberek bukkannak fel, és ez végülis az SW-ben is így van Luke-kal és Hannal, vagy éppen Landoval, de említhetnénk Jar Jart vagy Chewbaccát is. Ám mivel a Star Wars nem sci-fi, hanem űropera vagy mese, nem lehet ezzel összehasonlítani, de attól még lehet jó, és a trailer alapján én megszavazom neki a bizalmat.

A látványa is tetszik, kicsit érdekes, de éppen ezért egyedinek hat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is a Serenity-nél maradva: az egyik rajongói oldalukon meghirdették, hogy mindenki vigyen magával legalább két havert, aztán ha tetszett nekik, akkor kérje meg őket, hogy nézzék újra és ők is vigyenek magukkal másokat... nos a stratégia úgy tünik nem jött be, mert pénteken csak 3.9 milliót gyüjtött a film (ezek korai becslések)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jim Jarmusch a legjobbja a Coffee and Cigarettes (2003)!!! Nekem persze:)

 

"Tom: Well... we could go to Taco Bell if that's more your style."

"Iggy: You callin' me a Taco Bell kind of guy?"

 

"Iggy: Cigarettes and coffee, man, that's a combination. "

 

"GZA: Bill Groundhog-Day, Ghostbustin'-ass Murray!"

 

"Bill Murray: [Coughs] Doc, what could I do for this cough?"

"RZA: Shit, I was just thinking about that. Check this out: you get some hydrogen peroxide..."

"Bill Murray: We got that for cuts and stuff".

"RZA: ...take fifty percent hydrogen peroxide, fifty percent water. You gargle with it. Do *not* swallow, you spit it out. Don't swallow, Bill Murray.

"GZA: And if that doesn't work, try oven cleaner."

"Bill Murray: We got that in the back, too."

 

 

ZSENIÁLIS!!!! 8) 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit érdekel esetleg hogyan festett volna az ILM soha el nem készült Frankenstein feature akkor klikk ide:

http://www.aintitcool.com/multimedia/movies/frankie640.mov

 

Jesszus ez cgi? Talán csak a mozgásán látszik...vagy még azon se. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit érdekel esetleg hogyan festett volna az ILM soha el nem készült Frankenstein feature akkor klikk ide:

http://www.aintitcool.com/multimedia/movies/frankie640.mov

 

Jesszus ez cgi? Talán csak a mozgásán látszik...vagy még azon se. 8)

 

Igen 100% CGI kb. '95-'96 körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen 100% CGI kb. '95-'96 körül.

 

8) Már akkor ilyet tudtak? :D Honnan került elő ez a felvétel?

 

 

Aki igazi Movie Maniac az tudta hogy készítik nagy intenzitással. '99 körül lett volna bemutató, de valamien oknál fogva nem készült el.8) Mikor az ILM nél voltam ennél sokkal komolyabb teszteket is láttam, de sajnos nem lehetett másolatot kérni. Viszont ez még nagyon régen kikerült a netre és egy kedves barátom tegnap megadta a linket. Egyébként a Model Shop-ban a mai napig megvannak a modelek és minden egyébb ami alapján a figurák és a helyszinek készültek (volna). Nagy kár hogy soha nem készült el mert akkor talán a CG filmek nem az édes kis szőrös lényekről szólna mint a Disney Cel Anim filmjei és akkor én se hánynék vért ha meghallanám a CG Feature szót!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jim Jarmusch a legjobbja a Coffee and Cigarettes (2003)!!! Nekem persze:)

 

"Tom: Well... we could go to Taco Bell if that's more your style."

"Iggy: You callin' me a Taco Bell kind of guy?"

 

"Iggy: Cigarettes and coffee, man, that's a combination. "

 

"GZA: Bill Groundhog-Day, Ghostbustin'-ass Murray!"

 

"Bill Murray: [Coughs] Doc, what could I do for this cough?"

"RZA: Shit, I was just thinking about that. Check this out: you get some hydrogen peroxide..."

"Bill Murray: We got that for cuts and stuff".

"RZA: ...take fifty percent hydrogen peroxide, fifty percent water. You gargle with it. Do *not* swallow, you spit it out. Don't swallow, Bill Murray.

"GZA: And if that doesn't work, try oven cleaner."

"Bill Murray: We got that in the back, too."

 

 

ZSENIÁLIS!!!! 8)  8)

 

Erre csak ezt tudom mondani: "Coffee is good for health!" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most van a mozikban ennek a filmnek a rendezőjének legújabb alkotása Bill Murray főszereplésével, a Hervadó virágok. Szégyellem magam, de még a rendezőtől egy filmet se láttam, pedig óriásinak számít. Ez a Kávé és Cigaretta pedig egy fekete-fehér játékfilm, ami kis rövidfilmekből áll, amikben eszmecserék folynak a nagyobbnál nagyobb színészek között kávézás és cigizések közben. Nálunk pont most fogják DVD-n kiadni, és alig várom, hogy láthassam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most van a mozikban ennek a filmnek a rendezőjének legújabb alkotása Bill Murray főszereplésével, a Hervadó virágok. Szégyellem magam, de még a rendezőtől egy filmet se láttam, pedig óriásinak számít. Ez a Kávé és Cigaretta pedig egy fekete-fehér játékfilm, ami kis rövidfilmekből áll, amikben eszmecserék folynak a nagyobbnál nagyobb színészek között kávézás és cigizések közben. Nálunk pont most fogják DVD-n kiadni, és alig várom, hogy láthassam.

 

A Hervadókat holnap nézem moziban... Majd megirom, hogy tetszett 8)

 

A Kávé 'n' Cigi pedig nagyon szórakoztató, bár én nem egyben szoktam végignézni, hanem 1-2 részes darabonként... Egyben valahogy fárasztó.

 

Jarmuschtól ajánlott még: Dead Man (Halott Ember, a legnagyobb - nekem 8)), Down By Law (Törvénytől Sújtva - iszonyatmód szórakoztató), Night on Earth (Éjszaka a Földön), Mistery Train.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam A Kárhozat útja c. filmet.

 

Különösen kedvelem a Maffiás filmeket. Egész jó kis hangulata van, de korántsem olyan durva volt, mint amire számítottam. Kicsit darabos volt nekem, mert voltak részek, amik nagyon tetszettek, voltak olyanok amiket untam. Nem tudom, hogy ez hibának róható fel, de nem tudott meglepni a film. Ezt úgy értem, mindig megmondtam mi fog történni, pl a legvégén, mikor minden tök happy, akkor mondtam, hogy tuti most lövik hátba Tom Hankst. Úgy is lett.

Kicsit talán az is közrejátszott a film darabosságában, hogy nem tudtam azonosulni senkivel. (Hát még jó 8) ) Ez köszönhető a számomra szokatlan beállításoknak, mint egy kívülállóként adagolja a történetet, és időnként egy szereplő szemszögéből, ami nem ugyanaz a szereplő. Amikor ez a bozonyos szereplő szemszögbőli bemutatás volt az nagyon ütős volt.

 

 

Mindenesetre maffia filmnek jó. De nem ér fel a nálam a Csúcsot jelentő The Untouchables-hoz, és az ezüst érmes Nagymenőkhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre maffia filmnek jó. De nem ér fel a nálam a Csúcsot jelentő The Untouchables-hoz, és az ezüst érmes Nagymenőkhöz.

 

Untouchables? Nekem nem esett le, hogy miért van odaáig érte mindenki. Átlagos filmnek tűnt amikor utoljára láttam.

Nagymenők, Keresztapa (szigorúan az első két rész), A Halál Keresztútján... Nekem ezek a kedvenc maffiás filmjeim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megvettem a Drakula-gyűjteményt, ami úgy mellesleg szolva gyönyörüen néz ki, de inkább a filmekről

 

Dracula111.jpg

 

Drakula (1931): Úgy általába véve elmondható, hogy ezek a régi filmek önmagukban már nem tudnak úgy szorkoztatni, mint mai társaik. Ami igazán élvezetessé teszi őket az a különös bájuk, a filmtörténeti jelentősségük, meg pusztán az, hogy láthatja az ember, hogy hogyan probálta a "gótikus horror" kezdetben a szárnyait bontogatni. A Dracula azért is különös helyen áll a klasszikus filmek sorában, mert ez volt az első 'hangos' horrorfilm. Mindenekelött ejstünk szót Lugosi Béláról alias Drakula grófról. Kétségtelen, hogy az ő alakitása, az egyik legfurcsább alakitás a filmtörténelemben. Nem birja az ember eldönteni, hogy amit néz az mesterkélt, túljátszott vagy épp ellenkezőleg: bravurosan karizmatikus. Lugosi iszonyat elvontan játszik és tulajdonképpen végül ez adja a film magját. "A stranger in a stranger land", ahogy egy másik forumon mondta volt valaki... emellett Lugosi Draculája definiálja aképpen Drakulát, ahogyan azt a mai napig "ismerjük"; ellentétben a regény parasztos megjelenésű úrával az ő megjelenése és minden gesztusa nemesi származásáról árulkodik. Apró érdekesség, hogy ekkor még tisztában voltak vele, hogy Erdélyben magyarok élnek, igy például az erdélyi faluban magyar feliratokkal ("Szesz és pálinkakifőzés" - diszeleg az egyik ház falán :D ) és magyar beszéddel találkozhatunk (a világ első hangos horrorfilmjében... büszkék lehetünk :P ).

Sajnos a gazdasági világválság alaposan rányomta a bélyegét a filmre. Mig az elején meglepően nagyszabású diszletekkel kezdünk (ódon kastély a dombtetőn, pokhálós falak, repkedő -dróton rángatott :D -denevérek... szoval mindaz, amit később a gótikus horrorfilmek névjegyeként ismerünk); később azonban túlságosan is leül a film (igaz a vége még igy is egész látványos). Összességében azonban a maga nemében remek szorakozás a film imho!

 

Drakula - spanyol verzió (1931): Mivel régen nem volt újra-szinkronizálás, igy egy egészen egyedi technikával hozták létre a spanyol nyelveterületre szánt verziót: egy az egyben újraforgatták az "eredetit" csak spanyol szinészekkel. A munkamegosztás is megvolt: nappal az angol stáb dolgozott, este pedig a spanyol stáb ugyanazokban a diszletekben, ám előbb mindig megnézték, hogy az elözőek mit forgattak aznap. Az általános vélemény az, hogy a spanyol verzió jobban sikerült. Nem csoda: az angol verzión okulva, mindig törhették a fejüket, hogy hogyan lehetne jobban megcsinálni az adott jelenetet, ráadásul őket nem korlátozta az ekkor még irtó szigorú amerikai cenzura: mig az angol verzióban egyetlen harapást sem lehetett bemutatni, itt ez elfért; s mig az angolban minden női szereplő állig felvan öltözve, addig a spanyolban már többet is megengedhettek maguknak. Ennek ellenére összességében nem jobb film... s hogy miért? A válasz egyszerű: hiányzik Lugosi, de ami rosszabb: a spanyol Dracula egyszerüen borzalmas. Mint egy jól lakott ovodás, s ráadásul ahogy grimaszol és probálja adni a fenyegető grófot... jajj! És mit ér egy Dracula film, normális Dracula nélkül?! Hát nem sokat. Viszont érdekességképp érdemes megnézni, mert jópár ötletes filmes húzással probáltak túltenni az "eredetin".

 

Drakula lánya (1936): Meglepően korrekt folytatás. Ráadásul ezalatt már magyar szinkron is van, ahogy az ezt követőek alatt is. A film ott kezdődik, ahol az elöző abbamaradt: Van Helsing professzor karót döfött Drakula szivébe... most hogy megtalálja őt a rendőrség persze rögtön börtönbe is viszik. Egyébként a kezdésnél a film némi humortól sem riad vissza, és érdekes módon ez jól is áll neki. A karakterek egész jól megirtak, a story dinamikus és nem nyujtják el fölöslegesen sokáig (egy órás össz-vissz az egész!). A film végén aztán Drakula lánya és vérszomjas segitője, Sándor ( :( ) visszamegy Drakula kastélyába, ahol némileg még az elöző rész enyhén gótikus jellegét is sikerül megidézni. Nem egy nagy durranás, de mint folytatás meglepően szinvonalas, amit a béna cimet olvasva nehezen gondolnánk! (és itt már az amerikai cenzura sem olyan kemény, mint az elözőnél :wink: )

 

Drakula fia (1943): Na ilyennek képzeltem egy Dracula folytatást: erőltetett történet, bénán megirt karakterek stb. Ezuttal Amerikába helyeződnek az események, ahol egy bizonyos Alucard gróf (visszafele olvasva: Dracula... ötletes, mi? :wink: ) elhagyta Magyarországot... mint később kiderül azért, mert a földek odaát már kiszáradtak és a friss és élettel teli amerikai földre áhitozik. Főszerepben ezuttal Lon Chaney, aki egyszerüen borzalmas... nem tudom elhinni, hogy Lugosin kivül nem találtak egyetlen normális vámpir-grófot se Hollywoodban. Pedig Lon Chaney kifejezetten hires horror-sztár (nem beszélve az apjáról...), s a megjelenése se lenne rossz, hisz első nézésre kifejezetten grófszerü... sajnos csak első nézésre. Ha már alakitás nincs, megprobálták az effektekkel eladni. Kicsit hülyén hangozhat ez egy '40-es évekbeli filmnél, pedig ilyesmiről van szó. Mig az elöző részekben a denevér-átváltozást kénytelenek voltak úgy megoldani, hogy az egyik pillanatban a dróton rángatott müanyagot mutatták, majd gyorsan egy másik snittben valaki mást, majd vissza és már ott is volt a gróf! Ezuttal azonban egyetlen snitten belül változik át, söt ha kell a füstből is megtud elevenedni. Nagyszerű... akkoriban ezt biztos méltányolták... mai szemmel már nem nagyon lehet. Ugyanakkor vannak kikezdhetetlen pozitivumai is a filmnek: a vége viszonylag fel tud pörögni, és az egyik főszereplő hölgynek olyan mellei vannak kérem szépen és olyan ruhákban jelenik meg hogy képtelenség az arcára figyelni :D Most lehet, hogy azt hiszik egyesek, hogy túlzok, pedig szó sincs erről... ám a kikezdhetetlen erények ellenére is egy meglehetősen közepes filmről van szó :D

 

Drakula háza (1945): Akik azt hiszik, hogy a 'Freddy vs Jason', vagy az 'Alien vs. Predator' tipusu "egymásnak ugrasztunk pár hires rémséget" filmek csupán korunk agyszüleményei, azok tévednek. Ebben a filmben Frankenstein szörnye, a Farkasember és persze Dracula méri össze tudását... talán nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy borzalmasan gyenge a film. És még unalmas is, pedig alig egy órás. Már a kezdés se semmi: Drakula váratlanul betoppan egy angol tudóshoz, aki éppen alszik. Az alvó úriember azonban csöppet sem ütödik meg a dolgon, miután felébred, söt befogadja a grófot a házába. Később maga a Farkasember látogatja meg a rendelőjében... persze neki is segiteni akar, mert ő ilyen jó fej ember. Miután a Farkasember öngyilkosságot kisérel meg, véletlenül leesik egy balangba, ahol kit találnak? Hát Frankenstein szörnyét! Kicsi a világ, na! Frankenstein szörnye egyébként mindössze a film befejezése elött két perccel (!!!) ébred fel, majd lever egy-két lombikot és felgyullad! Micsoda szereplés! Látszik, hogy a forgatókönyv-irók meg se probáltak rajta agyalni, hogy hogyan hozzák össze a három rémséget. Talán ez a film egyetlen erénye is, ugyanis a béna megoldásokon, néhol egész jót lehet kacagni... :P

 

A diszdoboz maga egyébként gyönyörű és mindössze 2500 Ft-ba kerül; van rajta dokumentum-film, az első Draculához egy filmtörténész audiokommentárja (mindkét extrán magyar felirat). Szerintem ennek a többszörösét is megérné! Na megyek, elkezdem nézni a Frankenstein-gyűjteményt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem tegnap a Hervadt Virágok című új Jim Jarmusch filmet... Hát... Lehet, hogy lemaradtam valamiről, vagy rosszul közelítettem a film felé, de ezt nekem kínszenvedés volt végigülni. Talán túl nagyok voltak az elvárásaim, hiszen egyik kedvenc rendezőm állt össze az egyik kedvenc komikusommal (Bill Murray), de még ezt figyelembe véve is iszonyat kevés volt ez a film. Egyszerűen nem hiszem el, hogy mozgókép lehet ilyen unalmas. 2 órán keresztül nézhettem B. M. arcát, miközben annyira unja magát hogy pofákat sem vág... Ilyen nulla filmet nem vártam volna attól az embertől, aki olyan klasszikusokkal ajándékozott meg bennünket, mint a Dead Man, a Night on Earth vagy a Down by Law... Nem értem.

 

Lemaradtam valamiről? 1/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton megvettem a Gladiátor 3 lemezes kiadását. Egyelőre a filmen vagyok túl, az extra anyag előttem áll még. Kerültek bele teljesen új jelenetek, jó néhány jelenetet pedig bővítettek, néha csak egy mondattal. Három jelenetet elég fontosnak találtam, kár, hogy kimaradtak eredetileg. Az egyiken a 2 szenátor titkos megbeszélésre jön össze Lucillával, ahol a nő kimondja, hogy az öccsének vesznie kell, de Gracchus leinti, hogy egyelőre nem tehetnek semmit. A másikban kivégzik azt a két katonát, akik megtalálták Germániában a halott praetoriánusokat, csak azt felejtették el közölni, hogy Maximus holttestét meg nem. Ez a jelenet remekre sikerült.

Amit meg a legjobban sajnálok, hogy kimaradt: a film végi párbaj előtt Quintus is beszél Maximus-szal még Commodus előtt. Annyit mond, hogy ő katona, engedelmeskedik a parancsnak. Erre valami olyan választ kap, hogy mindenki azt tesz, ami a természetében benne van. Ez legalább megmagyarázza, hogy a végén miért nem ad kardot (nem engedi a katonáknak sem) Commodusnak a párbaj alatt.

Ezek nélkül is teljes a film, de nekem tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.