Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én egy ilyen kijelentést még nem tulajdonítanék annak, hogy forradalmi a film. Elég sok alkotás van már kint melyben igen élethűek az animációk. De nekem ne legyen igazam és essen le az állam amikor kijön végre az első trailer. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Én alapból csak jóleső érzéssel hájpolom itt nektek az Avatart.

Egyébként el lehet mondani a filmről jelenleg, hogy egyáltalán nincs agyonhájpolva, mint azt hiszik itt egyesek. Sok külföldi szavazáson az emberek 70%-as az se tudja miről szól, vagy eszik e vagy isszák. Még nagyon kevesen hallottak a filmről. És ezek csak a netezők, az átlag moziba járó családos apukának vagy 1/1-es emberkének halvány lila gőze nincs, hogy év végén érkezik James Cameron nagy visszatérő filmje.

Ha én most itt nem lennék, és nem adagolnám nektek az Avatar dózist, valszeg ti is csak annyira lennétek tájékozottak, mint az átlagember. ;)

A másik, amiért figyelek a filmre, mert Camerontól igen nemes gesztus, hogy el szeretné készíteni a mai generáció számára azt a filmet, amit a 70-es években élt át az akkori embertömeg a Star Wars miatt. Nem akar szerintem versenyre kelni a Csillagok Háborújával, hiszen azt ugye nem lehet felülmúlni. Talán látványban biztos odaver az Episode 3-nak, mondjuk ez nem kétséges.

De nem így kell hozzá állni, hogy jaj itt ez az Avatar, úgyse fogja az SW-t lepipálni. Nem kell itt rajongói féltékenységbe átmenni.

Élvezzük majd a filmet, amit Cameron már 10 éve készít számunkra. És a mostani gyerekek, fiatalok is átélhetik talán azt a felemelő élményt, amit apáink, és a 30-as 40-es korosztály megtapasztalt.

Tehát, mielőtt itt belebonyolódnék a dolgokba.. :P ...én az Avatart azért várom, mert egy Star Warshoz méltó szuperlátványos, érdekes történettel és mondanivalóval megspékelt űrben, bolygókon játszódó space fantasyt látok benne megtestesülni.

A trailerek meg vagy engem igazolnak, vagy nem.

 

Viszont kérlek titeket, ne bántsatok, ha túlságosan is Avataros lettem. Én ilyen izgatottan várom a számomra kinézett filmeket. Dzséjt te is egyszer írtad anno egy másik fórumon, milyen jó is egy általad nagyon várt mozit napról napra várni, a dolgokat összerakni a fejedben, mint egy Legot megkap az ember, és minden darabját a helyére teszik.

"Az alkotó élet titka, hogy megőrizzük a gyermekkor szellemét" hisz tudod Dzséjt :P

 

Na még a szösszenetem végére egy kis Avatar érdekesség: :)

"Avatar is filmed in the old "Spruce Goose" hangar, the 16,000-sq.-ft. space where Howard Hughes built his wooden airplane."

Abban a hangárban forgattak, ahol Howard Hughes építette a repülőgépeit.

Gondolom mindenki látta DiCaprióval az Aviátort.

Hughes éés Cameron: Mindketten örültek, high-tech fanatikusak, hihetetlen látásmóddal. Howard a 30as éveben megalkotta az akkori idők legdrágább és leglátványosabb háborús látványfilmjét a Hell's Angelst. Hughes újfajta repülőgépekkel forradalmasította a repülőgépgyártást, Cameron az új 3D-s kamerákkal a filmgyártást repíti magasabb dimenziókba.

Ha élne Howard Hughes, James Cameronnal biztos jóbarátok lennének!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem senki sem fogja fel a Star Wars vetéjtársának, legalábbis itt. Már csak azért is, mert ez kb. lehetetlen. A Star Wars 30 éves behozhatatlan előnnyel rendelkezik, és e mellé erősítésként ott van még, hogy már egy komplett franchise. Ja és az egyik mellett George Lucas áll, a másik mellett James Cameron. Hogy mi a különbség? Egyszerű, Lucas üzletember, Cameron filmrendező. Lucas minden jogot megtartott magának anno, míg Cameron... nos, elég csak a Terminatorra gondolni. És, legalábbis nekem úgy tűnik, az Avatarnál megint elköveti azt a hibát, hogy nem tartja meg magának a folytatások jogait. Talán még csinál magának két részt, aztán? Aztán, idővel a stúdió majd ezt is kizsigereli, mint ahogy kizsigerelték az Alient, a Star Treket, a Terminatort, stb. Mert a stúdiók kapzsik, és bár valószínűleg Lucas papa is az, a stúdiókkal ellentétben ő ésszel tudott az lenni, és azért nem potom pénzekből csinálta meg a Star Wars folytatásait, amik pedig nem lettek rosszak. Amit érdemes összevetni azzal, ami az utóbbi időben az Alien franchise-t jellemzi, vagy ami a Nemesiskor jellemezte a Star Treket. Szóval, Cameron szándékai szépek, csak ehhez nem lesz elég annyi, hogy megcsinálja a baró filmet. Azt a köztudatban is kell tartani, és ami ennél is sokkal fontosabb, életben kell tartani.

 

És a mostani gyerekek, fiatalok is átélhetik talán azt a felemelő élményt, amit apáink, és a 30-as 40-es korosztály megtapasztalt.

Nem akarok panaszkodni, de ugye tudod, hogy csak valamivel több, mint három éve ért véget egy második Star Wars trilógia, így a mai fitalok azért megtapasztalták azt, amit az a korosztály. Legalábbis én köpnyi-nyelni nem tudtam, mikor Yoda előkapta a fénykardját az ep2-ben, és egyesek így írták le az érzést, mikor megtudták: Vader Luke apja. Vagy a székbe préselt az élmény, mikor Coruscant fölött Anakin és Obi-Wan gépe bevágott a csatába, és az "öregek" valahogy így jellemezték az ep4 nyitójelenetét. És persze, tátott szájjal néztem, amint Obi-Wan, Qui-Gon és Darth Maul vívnak, ami körülbelül egyezik az ep4 űrcsatájáról elmondottakkal. És szerintem nem vagyok ezzel egyedül széles e világon. Szóval, nem kell félteni a mai fiatalokat, meg volt nekik a Star Wars élményük. Bár igaz, ami igaz, annyi hátrányuk volt, hogy a Star Wars már a köztudatban volt, illetve az ep2-3 idejére már úton útfélen überlátványos filmekbe ütközött az egyszeri halandó. Ami mondjuk az ep1 előtt még nem volt jellemző oly mértékben (szóvá is tették neki, de a tény az tény, az ep1 megteremtette a CGI-jal telepakolt filmeket, és nélküle máshogy nézne ki a Gyűrűk Ura is, a Mátrix 2-3 is, és valószínűleg az Avatar is).

 

Viszont kérlek titeket, ne bántsatok, ha túlságosan is Avataros lettem.

Hé, én nem bántásként csinálom, pusztán baráti szeretetből ;) Remélem ismersz már annyira, hogy ezt tudd, elvégre, az AVPR-t is együtt vártuk, és ott is piszkáltalak a 100%-kal. A rajongással nincsen amúgy semmi baj, és a várakozással sem, csak míg mi anno (amúgy nem ez a fórum volt, de az itteniek voltak ott) egy olyan filmsorozat folytatását vártuk, aminek már volt három része, és amiért már rajonghattunk, amikből volt mit spekulálni, addig te egy olyan filmmel teszed ugyanezt, amiből nemhogy mozgó, de még álló képünk sincs, a történetét csak vázlatosan ismerjük (vagy lehet, hogy még annyira sem), és nincs betekintésünk a forgatásokba sem. Mert azért az ep1-2-3 idején ilyenkor már volt egy tucat webdokumentumfilm, rengeteg forgatási kép, sőt, szerintem már egy teaserrel is büszkélkedhettünk (legalábbis az ep2-3 esetében, az ep1 idején én még sehol sem voltam). Itt meg, sok interjú, aminek valóságalapját nem tudjuk megállapítani, meg talán két forgatási kép... jó, lehet van már öt is.

 

 

Ez a T4 poszter de borzalmas... rosszabb, mint a budira ballagó T-600-as.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se bántásként "szólogattam" be. ;) Igaz, másokat cukkolni én is tudok. :P

Én amúgy -mint korábban egyszer már írtam-, örülnék ha meg lenne szorongatva a Star Wars. És ezt nem ellene jelentem ki, hanem mellette, többek között azért is mert piszkosul megosztottak lettek a vélemények körülötte ( Filmek, rajzfilmek, EU regények). És persze örülnék ha az új/folytatás Terminátor trilógia is versenybe szállhatna, sőt Abrams Star Trek-je is. Talán ezzel a kiélezett versenyhelyzettel javítanának a kissé lecsökkent nimbuszokon és több kedvenc sagával ajándékoztatnának meg. :) Bár megeshet ennek ellenkezője is, hogy agyra főbe születnek majd silány folytatások, EU-s regények.......Dzséjt amúgy jól mondja. Nem szabadna a rendezőknek kiadniuk a kezükből az alkotásaikat. Lucas csak ott batyta el az egészet, hogy engedélyezte az EU-s könyveket anélkül, hogy leellenőrizte volna a végeredményt.

 

Nekem bejön a poszter. :P Először meg nem mondtam volna, hogy pontosan mit is ábrázol. :P

 

Más. Azt véletlenül nem tudjátok, hogy nálunk van e esélye még a Terminator Salvation film bemutatója előtt, minimum az előzményregény ( From the Ashes) megjelenésének??? Kiadók oldalain még semmi infót nem láttam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más. Azt véletlenül nem tudjátok, hogy nálunk van e esélye még a Terminator Salvation film bemutatója előtt, minimum az előzményregény ( From the Ashes) megjelenésének??? Kiadók oldalain még semmi infót nem láttam róla.

Én hallottam némi pletykát, hogy esélyes mind az előzmény, mind a film regény megjelenése, bár nem a bemutató előtt, hanem azzal kb egy időben, vagy valamivel utánna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Szerintem Cameron most lett igazán csak üzletember, és nem csak filmes.

Jó üzletet kötött a Microsoftal korábban, majd legutóbb a Panasoniccal kötöttek bomba üzletet.

Aztán ő a 3D-s technika első számú terjesztője, minden fronton támad :)

A jogok meg szerintem nála vannak, hiszen Lightstorm Entertainment produkciós cég a saját vállalata, és az finanszírozza főleg az Avatart.

Akkor ugye az Ubisoftal is lepaktált, amely vállalat majd nemsokára az Avatar RPG (vagy FPS?) játékkal jelentkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más. Azt véletlenül nem tudjátok, hogy nálunk van e esélye még a Terminator Salvation film bemutatója előtt, minimum az előzményregény ( From the Ashes) megjelenésének??? Kiadók oldalain még semmi infót nem láttam róla.

A Terminator Salvation regényváltozata szerintem nem fog megjelenni. Az előzménykönyvre szerintem még van esély, de idén biztos nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hallottam némi pletykát, hogy esélyes mind az előzmény, mind a film regény megjelenése, bár nem a bemutató előtt, hanem azzal kb egy időben, vagy valamivel utánna.

Honnan hallottad? A Szukitsnál vannak a jogok, ők pedig nem tervezik. Vagy már átadták másnak? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan hallottad? A Szukitsnál vannak a jogok, ők pedig nem tervezik. Vagy már átadták másnak? :)

Van ismerősöm a Szukitsnál :D

 

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy Cameron miért nem akarta megrendezni a T3-at?

Biztos elfoglalt volt az Avatarral :D

 

Én úgy tudom hogy a T2-vel lezártnak tekintette a sztorit.

Hát vagy ez a válasz :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem senki sem fogja fel a Star Wars vetéjtársának, legalábbis itt. Már csak azért is, mert ez kb. lehetetlen.

Részemről én nem tudom elképzelni, hogy speciel rám bármi is olyan hatással lehetne most, mint a Star Wars volt. Ennek persze valószínűleg az az oka, hogy az ilyen szerelemhez olyan fogékony lélek kell, ami csak egy bizonyos korban adatiik meg a legtöbb embernek (bár tudjuk, vannak kivételek :)), és ez a kor nálam már elmúlt. Biztos, hogy az első három rész nem tett volna önmagában már rajongóvá, ha nincs az előző "következő" három. Szerintem ehhez tizenévesnek kell lenni. :D Ahogy olyan rajongót sem ismerek, aki 30 fölött lett nulláról az. Bár az is igaz, hogy rajtatok kívül nem ismerek SW rajongókat, így a mintavétel nem igazán széles körű. :D Javítsatok ki, ha tévednék...

 

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tudék lelkesedni új filmekért, vagy akár új univerzumért (mint amilyet az Avatar tár majd elénk, úgy sejtem a leírtakból), de ez a lelkesedés legjobb esetben is fényévekre lesz attól, amit az SW jelent nekem. Mert az örök szerelem lesz, ettől semmi nem fog megmenteni, úgy látom. :D

 

De persze örülnék neki, ha egy új rajongói széria venné kezdetét az Avatarral, drukkolok, hogy így legyen, mert ezzel minden mozi szerető csak jól járhat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt megint a csúnya pénzről van szó.Nyomatják az emberek agyába, hogy ilyen meg olyan és sosem látott effectek, stb..Ez csak marketing.Majd az emberek eldöntik jó lesz-e.Bár Cameronban én sem csalódtam még.

 

Viszont ma láttam egy csodálatos filmet.Egy tündéri aranyos mesét.Egy svéd filmet.Melynek címe: Engedj be(angolul:Let the right one in).Egy kisfiúról és egy kislányról szól kik egy külvárosban élnek.A kislány fura, de hogy miért az maradjon titok.Egy gyerekmese felnötteknek.A képi világa, a színészek mind fantasztikusak.Már vagy 4 órája végetért de még most is hatással van rám.Nálam a 2008-as év legjobb filmje megosztva a Wrestlerrel.

Ajánlom mindenkinek, de főleg Pildinek.Neki nagyon tetszeni fog.

frenkie, igazán jólesik, hogy épp én jutottam az eszedbe. :) Szívesen tennék próbát ezzel a filmmel, keresgélni is kezdtem a neten, hogy lehet-e kapni nálunk, de egyelőre nem találtam sehol. De majd még próbálkozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie, igazán jólesik, hogy épp én jutottam az eszedbe. :) Szívesen tennék próbát ezzel a filmmel, keresgélni is kezdtem a neten, hogy lehet-e kapni nálunk, de egyelőre nem találtam sehol. De majd még próbálkozom.

 

 

Magyarországon(még) nem forgalmazzák.Én is torrentről szedtem le.Felirattal néztem meg.Nem tudom itthon le akarják-e adni.A film alapjául szolgáló könyv Svédországban óriási siker(nem is csodálom).Ha az is lesz Magyarországon, megveszem.Tehát próbálkozz torrenten.

 

 

Jakesully:Természetesen én sem bántásból irkálok neked, sőt tulajdonképpen csodálom is a rajongásodat.Bár nem tudom milyen idős vagy, de sezmbe jut amikor én kissrácként ugyanígy rajongtam az SW-ért 27 éve.Állandóan meséltem mindenkinek milyen nagyszerű filmek.Csak így már felnött fejjel kicsit furcsa nekem, meg már gyanakvó vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van ismerősöm a Szukitsnál :)

OFF: Tudom nem ide tartozik, de nem tudod véletlenül, hogy mi a helyzet a Star Wars, Warcraft, Starcraft könyvekkel? Esetleg nem tudnál rákérdezni az ismerősödnél? Kérlek, kérlek, kérlek...szépen kérlek.. : :D:D:) Ez nekem nagyon fontos lenne..

OFF VÉGE.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt csiripelik a madarak, hogy az első Avatar trailer az új X-Men mozi előtt debütál Május 1-jén.

Ugye az is Fox mozi.

Májustól indulna be a nagy marketinghadjárat. Ami teljesen jó, hisz ez az optimális.

Legyen így!

Nálunk április 30-án lesz Wolverine, tervezi valaki moziba megnézni? Majd számoljon be, látott e Avatar előzetest :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek Jake? Te már ott leszel a díszelőadáson. :D :D

 

( Tényleg, ott adnak reklámokat, meg előzeteseket?) :)

 

Annyira sose vonzott az X-Men széria. Kb fél éve láttam csak az előző 3 részt, de kb elmegy kategória számomra :oops:

Viszont ez az új Wolverine egész jónak néz ki az előzetesek alapján.

A lényeg, emiatt most nem leszek ott a moziba, hogy hátha lássak Avatar trailert :)

Annak sokkal nagyobb a valószínűsége (szinte 99), hogy a Terminator Megváltás előtt lesz itthon Avatar előzetes. Mindkettőt itthon az Intercom forgalmazza. Ezért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, huszonévesen sem teljesen elveszett az ember, már ha rajongásról van szó, mert én huszonévesen lettem más mítosz nagy rajongója, de afölött már tényleg "nehezebb" :)

Csak nem a Gyűrűk Uráról van szó? Azt még éppen el is tudom képzelni, mivel rám is nagy hatással volt, de az nálam még a tizenéves korszakhoz tartozik, mert akkor olvastam a könyvet, így ezután a filmek már hiába jöttek vagy 15 évvel később, ez nem a harminc éves korszakomhoz tartozik. :oops: Arról nem is beszélve, hogy bár nagyon jók a GYU filmek, de mivel minden jóakarat ellenére nem sikerült elkerülniük azt a helyzetet, hogy nem teljesen olyanok lettek, legalábbis hangulatban, mint a regény, így rajongói szintig nem is jutott eszembe eljutni ezzel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem a Gyűrűk Uráról van szó? Azt még éppen el is tudom képzelni, mivel rám is nagy hatással volt, de az nálam még a tizenéves korszakhoz tartozik, mert akkor olvastam a könyvet, így ezután a filmek már hiába jöttek vagy 15 évvel később, ez nem a harminc éves korszakomhoz tartozik. :) Arról nem is beszélve, hogy bár nagyon jók a GYU filmek, de mivel minden jóakarat ellenére nem sikerült elkerülniük azt a helyzetet, hogy nem teljesen olyanok lettek, legalábbis hangulatban, mint a regény, így rajongói szintig nem is jutott eszembe eljutni ezzel kapcsolatban.

Bár én jelenleg a Gyűrűk Ura első részét tartom a kedvenc filmemnek, nálam se érte el azt a hatást, amit anno a SW. Sok tekintetben jobbnak tartom mint az Sw filmeket, de kevésbé szerethető az univerzuma (legalább is számomra), nem annyira markáns.

Egyes egyedül a Lost ért el nálam olyan rajongási szintet mint a Sw, talán túl is szárnyalta. Csak sajnos már nem tud igazán lekötni az utóbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haha, nézzétek már az index Avataros hírét :lol:

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/..._uj_sci-fijere/

 

Ott vitatkoznak a filmművészeti sznobok, hogy Cameron most filmtörténeti jelentőségű filmeket kreált e, vagy tucat rendező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.