Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ellent kell mondanom, mert gonosz vagyok és amúgy is... :) Most itt tartanád a gyertyát reggelig ha senki sem szólna be? Irónia öreg, már mondtam, IRÓNIA! Néha meg kell őrülni, szétesni...vagy nem fogod érteni a lényeget, csak beírsz 1.20kor a fórumba! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kiigazodsz rajtam, akkor veszítettem, mert egyszerű vagyok.... Pont az lenne a lényege, hogy Roger, Roger, de te mégsem érted, aztán What's taking so long? :) Attól függetlenül, hogy kiszámítható vagy, mindig állj ki magadért és ezzel zavarj össze másokat. Mert 2012-ben, ez már nem dívik és nem is értik sokan, hogy az egyéniség, mit akar a tömeggel szemben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utolsó hozzászólásom a témához.

 

Magad mondtad, hogy nem szereted követni a divatot semmilyen értelemben (megjegyzem én meg pláne nem) akkor most mi ez a duma arról, hogy mi dívik 2012-ben? Olyan szinten lesz*rom, hogy arra nincs szó, sem több szóból álló kifejezés.

 

Nem is akarlak megérteni innentől!

 

ON!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról van szó, hogyha lemaradsz és kimaraszd, akkor a társadalom nem ért meg és nem fogad el. Tehát tudnod kell, hogy éppen mi a menő és mi a trendi, annak ellenére, hogy nem követed. Mert nagyobb társaságban ilyen apróbb hibák is végzetesek lehetnek. Ez nem a Star Wars, ez a jelen kor kihívása, aminek vallás és politikai hovatartozás nélkül helyt kell állni, ha egyáltalán emberszámba akarok magad vetetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a Földről van.

De akkor mit keres ott egy mutáns ember? (A másik trailerben a vízesés előtt van egy olyan mutó csákó. Bár elviekben lesz egy "visszaemlékezés" évmilliókkal korábbra, lehet abból a jelenetből van, és akkor akár az LV-426 is lehet.)

De ha ez még nem is az LV-426, a hely, ahol a Prometheus landolt, akkor sem az LV-426. Semmi jellegzetes acheroni táj nincs rajta, ráadásul az Acheronon két filmben is láttunk "fényes" nappalt, egyik sem így festett. Pedig az egyiket még Scott találta ki.

 

Viszont az LV-426-nak három holdja is van, nem lehet, hogy az egyiken a Prometheus landolt, és a másikon az Nostromo legénysége? Az egyik holdon mondjuk sikerült anno az Űrutaséknak letenni a gépet, a másikon meg a xenok tettek róla, hogy ne sikerüljön a dolog olyan jól...

Az LV-426 maga az egyik hold. Nem a gyűrűs bolygót nevezik LV-426 Acheronnak, hanem az egyik holdját. A bolygó neve Halál Calpamos.

 

Én az Alien és Predator filmeket nem számolom ide...se minőségben, se pedig témában. Ha nem vetted volna észre, én a Predatort írtam, semmi mást, az ilyen VS teljesen más téma. Akkor az Alien is már a 6 rész élt meg (4 alap mű, meg 2VS és ott van az a valami Alien Vs. Hunter néven, ami szintén hivatalos, keress csak rá) és most jön az előjáték majd...ugyan már.Ennyi erővel a Péntek 13 és a Rémálom az Elm utcában filmeket is összehozták egy movie erejéig...

Ekkora baromságokat, hogyan lehet összehordani, édes Krisztus. :pfff::roll: És még védi is a hülyeségét. :pfff:

 

Imdb, google, régi találmány. De ha ezek éppen nem elérhetők, hát ott a két szép szemetek. Ki látott hagyományos, minden szempontból az eredetire emlékeztető predatort a DNA-ban? Aki igen, vegyen egy csillagvizsgálót szemüvegnek. Ki látott hagyományos, minden szempontból az eredetire emlékeztető alient az AVH-ben? Aki igen, az vegyen egy űrteleszkópot szemüvegnek. Ki látta a DNA elején kiírva a PREDATOR 3 címet, mint az első két részen vagy a PREDATORS-nál (nem Ragadozó 3!)? Aki igen, az menjen vissza elsőbe, mert valamit rosszul tanult meg az ABC-ben. Az, hogy magyarul mit mondanak be, hol számít? Sehol, mert a magyarok legfeljebb átkeresztelik, nem elkeresztelik a filmeket, szóval a magyar cím abszolúte irelevans (személy szerint ezért nem is szeretem azt használni). Ja, hogy van, aki bevette? Kérem, ez nem a film hibája, inkább jellemzi azt, aki ilyen könnyelmű, mikor már a cím kiírásánál lejön, hogy közük nincs egymáshoz (megjegyzem, a magyar címadásoknak köszönhetően momentán két Ragadozók című film létezik magyar ferdítésben, akkor most az oroszlános is a széria egy része). Érdekes, tizenkét évesen engem nem vertek át, és tuti nem azért, mert én vagyok Einstein reinkarnációja. Nem, egyszerűen hülye, aki nem néz utána a film megtekintése előtt/után/alatt és bekapja a magyar forgalmazók üzleti húzását, mint maci a málnát. Slussz, passz. Aki ezt megteszi, na, annak van esze és érdekes, nem is veri aztán a tam-tam dobot.

És, hogy a vitát végleg kiékeljem, a DNA című filmet pár éve átkeresztelték A dzsungel szörnyére, nagyjából akkor, mikor felröppentek az első hírek, hogy Nimród nekivágott a valódi harmadik Predator filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondhatnám hogy teljesen bejön de ettől függetlenül azt hiszem hogy mégis bejövős lesz.

 

 

 

Ja, hogy van, aki bevette? Kérem, ez nem a film hibája, inkább jellemzi azt, aki ilyen könnyelmű, mikor már a cím kiírásánál lejön, hogy közük nincs egymáshoz

Lényegében bennem is ez fogalmazódott meg amikor a lentebbieket olvastam.

 

Attól hogy az okosok X címet adnak valaminek még nem feltétlenül kell azt hinni hogy az tényleg olyan is. Amikor sok éve megláttam a DNA-nek a tokját egy videotéka polcán már akkor tudtam hogy köszönő viszonyban sincs a Predator/Ragadozó filmekkel. A fő ok a "DNA" felirat volt. A másik meg hogy elolvastam miről szól így már a DNA nélkül is vágtam volna hogy az bizony nem Predator/Ragadozó-folytatás. Ha simán csak a filmet láttam volna akkor meg onnan jöttem volna rá.

Hasonló alapon a magyarban Armageddon és "Függő játszma" folytatásoknak keresztelt filmeket is hívhatnánk folytatásoknak pedig közük zéró a magyar címeikben szereplő filmekhez. Nagy kár volt ezt a mondvacsinált folytatásozást belekeverni a filmcímek magyarításába.

Az "AVH - Alien vs Hunter" meg ugyanaz a kategória mint például a "Világok harca 2". Az Asylum marhasága.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az LV-426 maga az egyik hold. Nem a gyűrűs bolygót nevezik LV-426 Acheronnak, hanem az egyik holdját. A bolygó neve Halál Calpamos.

 

 

Igaz, én írtam hirtelenjében hülyeséget. Szóval csak azt akartam írni hogy esetleg a film játszódhat egy holddal arrébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, én írtam hirtelenjében hülyeséget. Szóval csak azt akartam írni hogy esetleg a film játszódhat egy holddal arrébb.

Ez mondjuk tetszene. Akár úgy is meg lehetne oldani, hogy az egyik holdról felszáll a hajó, a másikon - az LV-426-on - meg lezuhan. Bár a trailer alapján erre vajmi kevés esély van, de akár még mákunk is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most tegyük fel, hogy 45éves, egyszerű ember vagy, akinek van otthon egy TV-je, de semmi számítógép, meg más kommunikációs eszköz. Kinyitod a TV újságot és látod, hogy Ragadozó 3. Az angol címet nem tüntetik fel. Aztán megvárod, míg elkezdődik és szokás szerint bemondják a film magyar címét, tehát, hogy Ragadozó 3 miközben a képernyőn 3 betűt mutatnak. Ez teljes mértékben félrevezetés. No meg ott a másik, hogy már megy a film, odakapcsolsz, nem érted mi van, nyomod a teletexet és ki van írva az előbb emlegetett cím. Mondjuk az jó dolog, hogy új nevet kapott, de ettől még nekem is volt olyan időszakom kiskoromban, amikor nem volt gépem és fogalmam sem volt, hogy ezeknek így utána lehet nézni.

 

Asylum is erre a megtévesztésre épít. Tehát amikor egy blockbuster nagyon szól, akkor fogják és nagyon alacsony költségvetésből, összeszórnak egy nagy vonalakban hasonló felépítésű filmet. Utána elkezdik árusítani és az emberek többsége figyelmetlen, letölti, megveszi, aztán otthon néz nagyokat, hogy WTF. Ez pedig szomorú, de ha úgy nézzük, akkor legális csalás. Én mindegyikre oda tenném a vígjáték jelzőt, mert sokat szoktam rajtuk nevetni. Főleg a D-war tetszett, amikor a szereplőnek rémálmai lesznek, vágás és már az elmegyógyban van. Így merjünk rosszat álmodni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre van a józan ész, hogy rájöjjél, hogy ennek "örömlányosan" semmi köze sincs a Predatorhoz. Attól még hogy egyszer bekajáltad a magyar kiadó pénzsóvárságát, még nem kéne a többivel egy lapon kezelni, pláne nem hivatalosnak tekinteni.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy egy kis Európai országban tévesen fordítottak egy címet, még nem válik hivatalossá. Szerinted mennyire érdekli a 20. Century Foxot, hogy a szegény 45 éves Józsi bácsi Predátor 3-nak nézett egy low-budget neve-sincs ismeretlen sz*rt? Ettől már ott lenne a helye az AvP filmek mellett? Ugyan már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre van a józan ész, hogy rájöjjél, hogy ennek "örömmályosan" semmi köze sincs a Predatorhoz. Attól még hogy egyszer bekajáltad a magyar kiadó pénzsóvárságát, még nem kéne a többivel egy lapon kezelni, pláne nem hivatalosnak tekinteni.

Magam sem írhattam volna szebben.

 

Negyvenöt éves Józsi bácsit meg van egy olyan sanda gyanúm, hogy akkor sem érdekelné jobban a film, ha nem DNA-nak, hanem Mucsajröcsögi Tarmarhának keresztelték volna el, mert ő csak tévézni ült le, nem fanbázist alapítani. De neki van mentsége, nem is érdekli, és ha érdekelné, akkor sem tudna utána járni. Neked viszont van neted, nem vagy negyvenöt éves, még csak Józsi sem, mégis egynek veszed a valódi franchise-zal. Apró különbség szegény Józsi bácsi és közted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az Alien és Predator filmek mellett semmiképpen, de nekem ez a VS dolog nagyon nem jött át. Ritka nagy baromság volt mindkét rész, meg én az izgalmat hiányoltam belőlük. Amúgy neten fent van egy rajongói film is, az nagyon jó lett, erre gondolok

http://www.youtube.com/watch?v=jOZVp9NFhQE

Meg van egy olyan is, amikor egy hajón szenvednek és a végén az ember kézigránáttal szétrobbantja magát, az elég rövid, de ütős film. Ennek tudja valaki a nevét?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem sikerült jól se az Alien vs Predator, se az Aliens vs Predator Requiem, de azok attól még (sajnos) az Alien és Predator franchise szerves részei. Az AVP amúgy is kánonnak számít 1990 óta, mikor a Predator 2-ben megjelent az alien koponya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem ütik meg a versus filmek az ősfilmjeik színvonalát, de ezekhez az Asylum-blődségekhez képest művészfilmek.

 

Én nem vagyok túlzottan nagy rajongója egyik történetnek sem, de ezek az összekutyulások nem sokszor sülnek el jól. Legalább is szerintem aki ebből a felállásból épkézláb filmet hoz össze, annak szobrot emelek. De igaz ez a világ baromsága "Superman vs. Batman" állatságra is, ami épp hogy nem érte el a mozikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem ütik meg a versus filmek az ősfilmjeik színvonalát, de ezekhez az Asylum-blődségekhez képest művészfilmek.

 

Én nem vagyok túlzottan nagy rajongója egyik történetnek sem, de ezek az összekutyulások nem sokszor sülnek el jól. Legalább is szerintem aki ebből a felállásból épkézláb filmet hoz össze, annak szobrot emelek. De igaz ez a világ baromsága "Superman vs. Batman" állatságra is, ami épp hogy nem érte el a mozikat.

Az AVP még működhetett is volna, ha az eredeti '89-es képregényszériát követi (amiből mellesleg nyúlt le elemeket, mint az ifjonc ragadozók megjelölése, az ember nő-predator barátság), nem pedig összekutyulnak valami The Thing-Stargate-AVP akármicsodát. De még akár az Aliens vs Predator 2 című videó játék is jó alap lett volna. Ezek a jövőben játszódtak, az Aliens-Alien3 idején, egy idegen bolygón, Alienses környezetben (telep, gyarmatügyi tengerészgyalogosok) és nem dózeroltak volna szét néhány dolgot az Alien idővonalában.

Persze, ehhez a 20th Century Foxnak pénzt kellett volna áldozni olyan dolgokra, mint tehetséges rendező és színészek, minőségi díszletek és CGI... Érdekes, hogy a két AVP bukása után a Prometheust már csak azzal engedélyezték, ha Ridley Scott elvállalja a rendezést is. (Mondjuk lehet, hogy benne van a tény, hogy ezt nem lehet már Alien filmként eladni, ráadásul Scott neve még mindig jó reklámnak.) Viszont Scott minden pénzt meg is kapott. Nem is noname "színészek", és vacak látvány lesz a jussunk.

De mondjuk már a Predators is sokkal jobb feltételekkel indított, mint a két AVP anno. Bár pénzt nem igazán kaptak, azért sokat nyomott a latba Rodriguez bábáskodása, aki ezerszer tehetségesebb, mint Anderson, és hál isten, a rendelkezésére álló forrásokból sokkal jobban tudott gazdálkodni. Nem meglepő, hogy abból is jó film lett.

 

Amúgy nálam a versus téma mélypontja a (szerencsére) filmen ugyan sosem létezett, de képregényben betont fejeltető Aliens vs Predator vs Terminator. Ennél lejjebb nincs a témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman Vs. Batman animációs filmek készültek, nekem tetszettek is, jól ábrázolta az embert és a szuperlényt, mint barátokat. Persze a humor is egyedi volt, ahogy beszólogattak egymásnak. Filmben nem tudom mi lenne belőlük, de én elégedett vagyok az eddigi dolgaikkal, képregényben is tetszett, amikor támogatták egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső megoldás: Halál............Babe verzió.

 

 

Korábban valahogy nem nagyon fogott meg. Bezzeg most... :cool: R*hadt jól ki vannak találva a figurák. Az izgalmi faktor is nagyon rendben volt.

Technikailag nézve a dolgot, a kép, hang remek, szinkronsáv olyan amilyen, főleg a rendezői hozzávágások teszik kissé "változatossá" az élményt. Fele magyar hanggal, másik fele felirattal ment. :D

 

Az viszont nem nagyon tetszik, hogy a Sulacora erőltették azokat a tojásokat. :S Én nekem az Aliensből az jött le, hogy azok a tojáscsőben növekszenek végső állapotig. Elvégre el se vérnének magában a királynőben. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső megoldás: Halál............Babe verzió.

 

 

Korábban valahogy nem nagyon fogott meg. Bezzeg most... :cool: R*hadt jól ki vannak találva a figurák. Az izgalmi faktor is nagyon rendben volt.

Technikailag nézve a dolgot, a kép, hang remek, szinkronsáv olyan amilyen, főleg a rendezői hozzávágások teszik kissé "változatossá" az élményt. Fele magyar hanggal, másik fele felirattal ment. :D

 

Az viszont nem nagyon tetszik, hogy a Sulacora erőltették azokat a tojásokat. :S Én nekem az Aliensből az jött le, hogy azok a tojáscsőben növekszenek végső állapotig. Elvégre el se vérnének magában a királynőben. :P

 

Valóban, az Alien3 eleje kissé zavaros lett. Az újravágott (de nem rendezői, Finchernek ehhez semmi köze) verzió amúgy valóban új mélységet adott az egész filmnek, de a Babe-es és a királynő-kihagyásos változtatások nem tetszettek. Ha azokat valaki beleapplikálná a spec. verzióba, azzal elégedett lennék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, az Alien3 eleje kissé zavaros lett. Az újravágott (de nem rendezői, Finchernek ehhez semmi köze) verzió amúgy valóban új mélységet adott az egész filmnek, de a Babe-es és a királynő-kihagyásos változtatások nem tetszettek. Ha azokat valaki beleapplikálná a spec. verzióba, azzal elégedett lennék :D

"Kissé zavaros", finoman fogalmazva. A filmnek hat írója volt, de senki nem tudott kitalálni egy épkézláb kezdést a filmhez. :roll:

Az SE (hivatalosan Assembly Cut) szerintem is sokkal jobb, mint az eredeti mozis változat, csak tényleg kár, hogy Spike kutyust lecserélték egy döglött tehénre, ami mondjuk pötyet ellent mond az eddigi két filmnek, és a végén a királynő nem kell ki, ami meg Ripley tragédiáját nem teszi teljessé. Szóval én is örültem volna, ha mondjuk a blu-ray-re ezt a két jelenetet visszacserélték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.