Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az évtized legjobb évét lehet még tetőzni?? Igen lehet

A Függetlenség napja 2 2015 július 3-án debütál majd :D

 

Egyébként sem érezném szükségét ennek a folytatásnak, de ha mondjuk az apja mellé beleteszik Jaden Smitht, akkor eldobom a hajamat és kifutok a világból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

After Earth buktája után remélem elfelejtjük Jaden Smith-t...

Meg a hírek arról szólnak, Will Smith már nem térne vissza.

A filmbeli mostohafia is már 20on éves lenne

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaden 98-as születésű, a filmbeli mostohafia meg 88-as .

http://www.imdb.com/name/nm0046723/

 

Mi az a röpke 10 év :D

 

Mi az a 10 év... semmi! Tekintve, hogyha jól emlékszem a film története attól függetlenül, hogy 96-ban mutatták be, nem időhöz (évszám) kötött! Tehát az új résznek nem kell feltétlenül 19 évvel az első után játszódni, így bármilyen intervallumba be lehet lőni az eltelt mozik közötti folytatást, szóval körülbelül egy tollvonás az a 10 év és akkor már nem is annyi... Ha a Will-en fog múlni, akkor szerintem tuti beleerőlteti a fiát ebbe, ilyen lehetőséget miért hagyna ki.

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Man of Steel

Pro:

+ Piszok látványos. Ehhez nem fér kétség. Ahogy hajigálják a vonatokat, döntik a felhőkarcolókat, az nagyon baba, bár néha itt-ott itt is azt éreztem, mint a Hobbitban, hogy nincs a karaktereknek csontváza, se súlya. De itt csak pár nyulfarknyi jelenet erejéig.

+ Nem Luthor az ellenség, hanem végre olyan, aki erőben felér Supermanhoz. És ezután nekem vissza se hozzák (de mivel sajna van rá utalás, így szinte biztos, hogy megjelenik majd).

+ Henry Cavill remek Superman, bár ruházata még piros bugyogó nélkül is röhejes, azért sikk, ahogy feszít. Jó választás volt, na.

+ Michael Shannon, Russell Crowe, Antje Traue és Kevin Costner is jól nyomják. Costner még a szinkronnal is ki tudott emelkedni, kár, hogy karaktere már nem méltó hozzá.

+ Ici-picit megkeverték Lois Lane és Clark Kent már unalmas kapcsolatát. Nem nagyon, de a következő részben ebből még lehet valami érdekes is.

+ Jó a zene. Kellemesen epikus, nem fülbántó, összességében jól eltalált.

+ Nincs szemüveges poénkodás! Ismétlem: nincs szemüveges poénkodás!

 

Kontra:

- A folyton remegő kamera k*rva idegesítő, de a telibezummolt zseblámpák is. Snyderhez képest Abrams kezdő, és ez nagy szó! Van jelenet, amikor a nagy büdös retinakiégető fehérségen kívül semmit sem látni.

- Az akciók átláthatatlanok. A kézi kamerázás legrosszabb imitálása. Mintha egy amatőr, kamerát életében először kézbe vett, éppen epilepsziás rohamot kapott operatőr akarta volna lefilmezni azt, amint két isten hangsebességgel cikázva a város tornyai között és azokon át ütik-verik egymást.

- Lois Lane harmatgyenge, nem a színész, ő kihozta, amit lehetett, a film nem enged teret neki.

- A film közepe rohadt unalmas, mert...

- Superman karaktere unalmasabb, mint valaha. Semmi újat nem adnak hozzá, amit meg már ismerünk, azokat a legolcsóbb közhelyekkel puffogtatják el, mind ezt zéró humorral, komolyan vehetetlen komolysággal. Izgulni meg nem lehet olyan emberért,

aki már tízévesen buszokat tol ki a folyóból, míg az első nagyjelenete az, hogy egy lángoló olajfúrókúton tartja vissza az egész hóbelevancot, hogy ne zuhanjon rá egy helikopterre. Amikor meg megindul a flaszter feltörése, a felhőkarcolók kézi erővel történő lebontása (Metropolis kissé lepukkant, pár százezer ember meghalt, de hát istenem...), hát akkor meg már csak ásít az ember... Aztán meg vakarja a fejét, hogy hogyan is lehet ezután az, hogy Zod nyakát egyszerűen kitekeri Clark bácsi... Őőőő... :wtf:

És sajnos a mellékszereplőkért sem lehet izgulni, talán csak az ezredesért, akiről meg üvöltött, hogy majd nagy, hősi halált fog halni. És mily meglepő, nagy, hősi halált halt. A többiek meg azt sem tudom, minek voltak a színen, mert annyit nem szerepeltek, hogy bármiféle érzelmi kapocs kialakuljon. Supermanon és Zodon kívül senkinek nincs semmiféle hatásos jelenete... Ja de, várjunk, Zod oldalbordájának, na, az még egy jó csajszi volt, azt bírtam, míg nem halt idétlen halált.

 

 

Össz.: átlagos, a Superman filmek sorából nem lóg ki, de nem ez lesz se a következő Batman Begins, se a kövi Avengers. Viszont egy nyári estén három korsó sör és egy fél üveg bor után, a strandról hazajövet, este be lehet ülni rá, bőségesen jó szórakozás. Tökéletes felvezető egy kis éjszakai biliárdozáshoz és sörözéshez. Tipikus nyári unaloműző, üres blockbuster, se több, se kevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[+ Henry Cavill remek Superman, bár ruházata még piros bugyogó nélkül is röhejes, azért sikk, ahogy feszít. Jó választás volt, na.

Ennek kifejezetten örülök, csípem a fazont. A leírásod alapján a filmnek az a legfőbb problémája, amit máshol is olvastam: gyenge a forgatókönyv (a technikát illető idegesítő dolgokon kívül) :hmm:

És reggel óta szépen bővült az eredeti hozzászólás :)

 

Dehát már létezik ilyen most nézem :D

Nem ismertem, szóval... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek kifejezetten örülök, csípem a fazont. A leírásod alapján a filmnek az a legfőbb problémája, amit máshol is olvastam: gyenge a forgatókönyv (a technikát illető idegesítő dolgokon kívül) :hmm:

És reggel óta szépen bővült az eredeti hozzászólás :)

Hát, hajnali fél egykor már tompa voltam, reggel meg volt időm gondolkodni kicsit a filmen. :D

Nagyjából ez a probléma, nagyon gyengus a forgatókönyv. Meg végül is a rendezés is, mert például a filmben sok a visszaemlékezés, de ilyen össze-vissza módon megcsinálva (tényleg, semmi rendszer nincsen), ilyen random mód bedobálva nagyon azt jelzi, hogy Snyder ezekkel a részekkel mintha nem is tudott volna mit kezdeni. Csak hát kellettek, mert ez egy eredettörténet.

 

Például Clark apjának megölése az valami hihetetlen gáz jelenetsor. Teljesen váratlan, minden átmenet nélkül kitör egy tornádó pont a Kent család autókázása közben (persze apa és fia naná, hogy ekkor veszekednek). Mindenkit beterelnek a híd alá, DE, a Kent család kutyája az autóban marad, hát hozzuk ki. Aha, az ember már csak ilyen, visszaszalad egy kutyáért, amikor éppen házakat eldózeroló tornádó száguld felé. Már ez baromság, de tudták fokozni.

Ki szaladjon vissza? Á, nehogy már az acélember, nem, az öreg apu. És naná, hogy a kutya éppen hülye, nem akar kijönni, ezért apunak be kell másznia, és akkor esik rá egy autó. De azt túlélik, ő is, meg a kutya is, sőt, amikor apuka kinyitja az ajtót, a kutyus azonnal lelép. De apuka lába beszorult... Oké, fokozódik az izgalom, a tornádó már csak méterekre van, már repül minden autó, de a Kent kocsi az stabilan a földön. Kent papa végre kimászik, de már sánta, nem tud elszaladni a tornádótól... ÉS fokozzák!

KENT PAPA MAGA AZ ACÉLEMBER!!! A tornádó, ami minden autót elsöpör, házakat dönt le, eléri Kent papát, aki meg se röccen! Semmi, csak áll és néz a fiára azzal a "nefeddfelmagadkölyökmertazemberiségmégnemkészrá" tekintettel, és a tornádó szépen eléri, és a sűrű por és felhő és szél és hamu örökre elnyeli... :facepalm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde van egy jó hírem: Roland Emmerich megmondta, Will Smith biztos nem tér vissza a Függetlenség Napja 2-re

 

A nagy kérdés már csak az. Az idegenek miért mindig Július 4-e körül támadnak?

Oké, ezt a poént ellőtték az első rész kapcsán, nade a második részben is pont eme jeles napon vág vissza majd az emberiség? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pi élete

 

Remek film, gyönyörű képekkel. A végén azért kicsit ledöbbentem.

 

 

Amikor elmondta a srác a valódi verziót, kicsit ledöbbentem. Bár még mindig nem vagyok benne biztos, hogy melyik sztori az igaz. :) Persze valószínű a kannibálos, csak azért költött hozzá egy mesét mert így könnyebb volt átvészelnie a dolgot anélkül, hogy megőrüljön.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde van egy jó hírem: Roland Emmerich megmondta, Will Smith biztos nem tér vissza a Függetlenség Napja 2-re

 

A nagy kérdés már csak az. Az idegenek miért mindig Július 4-e körül támadnak?

Oké, ezt a poént ellőtték az első rész kapcsán, nade a második részben is pont eme jeles napon vág vissza majd az emberiség? :facepalm:

A második rész címe A hálaadás napja lesz, nem tudtad? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második rész címe A hálaadás napja lesz, nem tudtad? :D

Na ezt nem tudtam. És azt tudtad, hogy Jeff Goldblum most már egy androidos okostelefonnal fogja meghekkelni az idegenek űrhajóját?

Az idegenek fővezére véletlenül rákattint egy vírusnak álcázott facebook hirdetésre, és ezzel visszafordíthatatlan láncreakciót indít el, majd robban a bomba :yeah:

tumblr_m54aaldcWL1rtcwfoo1_500.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudtátok hogy J-Dan Smith egy felfújható űrhajóval fog eljutni az idegenek bázisára és azért szánja el magát az útra mert az űrmumusok a hálaadásnapi pulyka receptje miatt elvisziok az anyját? :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kellemetlen lesz, hogy x év elteltével nagy nehezen újraépíti a Föld a lerombolt városait, súlyos pénzeket és emberi erőforrást felhalmozva, erre meg megint támadnak az űrlények, és kezdhetik majd elölről az építkezést :hehe::evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kellemetlen lesz, hogy x év elteltével nagy nehezen újraépíti a Föld a lerombolt városait, súlyos pénzeket és emberi erőforrást felhalmozva, erre meg megint támadnak az űrlények, és kezdhetik majd elölről az építkezést :hehe::evil:

Lehet hogy csak egyszerű bungalókat építettek és azokban tengődnek. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog lehet :D

 

Mondjuk tényleg csak akkor van esélyük, ha űrtechnikát fejlesztették. :) Mintha olvastam volna Emmerichtől, hogy a lezuhant űrhajokból kinyerték a tudást, és ezáltal ők is elkezdtek építeni hiperszuper hadigépezetet :)

 

Csak ha mindkét fél felhúzza az áthatolhatatlan védőpajzsát, akkor nagyon döntetlen szagú lesz a meccs :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha olvastam volna Emmerichtől, hogy a lezuhant űrhajokból kinyerték a tudást, és ezáltal ők is elkezdtek építeni hiperszuper hadigépezetet :)

Ilyen alapon az idegenek meg a vírust szedhetnék ki az egyik fertőzött járgányukból és máris lenne miből pajzstalanítót rittyenteniük. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy kérdés már csak az. Az idegenek miért mindig Július 4-e körül támadnak?

Oké, ezt a poént ellőtték az első rész kapcsán, nade a második részben is pont eme jeles napon vág vissza majd az emberiség? :facepalm:

Jaj már, egy ilyen filmnél miért várunk bármiféle értelmet? :P

 

Pi élete

 

Remek film, gyönyörű képekkel. A végén azért kicsit ledöbbentem.

 

 

Amikor elmondta a srác a valódi verziót, kicsit ledöbbentem. Bár még mindig nem vagyok benne biztos, hogy melyik sztori az igaz. :) Persze valószínű a kannibálos, csak azért költött hozzá egy mesét mert így könnyebb volt átvészelnie a dolgot anélkül, hogy megőrüljön.

 

 

Honnan veszed, hogy az a valódi verzió? A film alapján az is lehet a kitaláció, amit azért tálalt fel, mert nem hittek neki. Az a jó benne, hogy nem mondja meg, melyik a valódi, neked, mint nézőnek kell dűlőre jutnod, mint a pasasnak a filmben. Mivel ez egy fikciós történet, megeshetett az is, amit a srác megélt :) Vagy az is, hogy így védekezett az őrület ellen, stb. a saját magad részére fordítsd le a sztorit!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.