Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

Továbbra is szkeptikus vagyok. Jó, már elhiszem, hogy elkészülnek. De az "össze fogom sz@rni magam közben" -túlzás kiakasztott.

Cameron nem fogja fel, hogy olyan látvány-immun nőtt már ki az elmúlt 20 évben, hogy csak az übervizualitástól nem lesz jó a filmje?

Persze húzzon le még 3! bőrt a naavikról, de ne azzal reklámozza már most, hogy még az előbbinél is színesebb szagosabb Pocahontast csinál...

Mondom ezt úgy, hogy szeretem az Avatart, de a késés és az öreg rendezők régivágású hype-jai(mint R. Scott) már elvették a türelmemet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúúúúúúúúú ez a Predestination nagyon jó volt. Az itteni ajánlások miatt néztem meg és nem csalódtam benne. Hát jó agyalós az biztos. Még nem igazán raktam össze de az mekkora már hogy..

 

 

minden szereplő ő volt. Jelenleg a kezdő és végpontot keresem. Mondjuk az összes úgymond meglepit már előre kitaláltam.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúúúúúúúúú ez a Predestination nagyon jó volt. Az itteni ajánlások miatt néztem meg és nem csalódtam benne. Hát jó agyalós az biztos. Még nem igazán raktam össze de az mekkora már hogy..

 

 

minden szereplő ő volt. Jelenleg a kezdő és végpontot keresem. Mondjuk az összes úgymond meglepit már előre kitaláltam.

 

 

Örülök, hogy tetszett!

 

 

Kezdő és végpontot?! :lol: azt keresheted is. egy körbefordult időparadoxonnál!..

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is szkeptikus vagyok. Jó, már elhiszem, hogy elkészülnek. De az "össze fogom sz@rni magam közben" -túlzás kiakasztott.

Cameron nem fogja fel, hogy olyan látvány-immun nőtt már ki az elmúlt 20 évben, hogy csak az übervizualitástól nem lesz jó a filmje?

Persze húzzon le még 3! bőrt a naavikról, de ne azzal reklámozza már most, hogy még az előbbinél is színesebb szagosabb Pocahontast csinál...

Mondom ezt úgy, hogy szeretem az Avatart, de a késés és az öreg rendezők régivágású hype-jai(mint R. Scott) már elvették a türelmemet!

Eléggé kétlem, hogy létezne ez a látványimmunitás, amikor Guardians of the Galaxy-k meg Transformers 4-ek termelnek dollármilliókat, és például az utóbbiban a látványon kívül aztán tényleg nincsen semmi. Ráadásul pont Cameron az az ember, akinek tényleg el lehet hinni, hogy nem a levegőbe beszél, hiszen olyan nagyszabású, részletesen kidolgozott és működő látványú film, mint az Avatar, azóta sem volt. A késés meg azért relatív. Mennyit vártunk az Avatarra? Tizenkét évet. Mennyi lesz két epizód között a különbség? Hét év. Szerintem ez haladás. :) Ráadásul, most a késés oka leginkább az, hogy három filmet forgatnak le egyszerre. Ilyet még nem igazán csináltak, és nyilván nem kis előkészítéssel jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé kétlem, hogy létezne ez a látványimmunitás, amikor Guardians of the Galaxy-k meg Transformers 4-ek termelnek dollármilliókat, és például az utóbbiban a látványon kívül aztán tényleg nincsen semmi. Ráadásul pont Cameron az az ember, akinek tényleg el lehet hinni, hogy nem a levegőbe beszél, hiszen olyan nagyszabású, részletesen kidolgozott és működő látványú film, mint az Avatar, azóta sem volt. A késés meg azért relatív. Mennyit vártunk az Avatarra? Tizenkét évet. Mennyi lesz két epizód között a különbség? Hét év. Szerintem ez haladás. :) Ráadásul, most a késés oka leginkább az, hogy három filmet forgatnak le egyszerre. Ilyet még nem igazán csináltak, és nyilván nem kis előkészítéssel jár.

 

Éppen ez az amit írsz, hogy a látványon kívül nincs a filmekben semmi. Kasszasiker nem egyenlő a jó filmmel. Én a Transformers 4-et nem bírtam végignézni. Hiába volt Über-látványos.

Tehát a látvány kevés volt; immunis voltam rá..

És pont Te jutottál eszembe, mikor Scott-tot behoztam a példámba, mert múltkor te említetted, hogy Füt- Fát ígért a Prometheusra és a látványvilágon kívül nem váltotta a be a reményeket az sem.

Szóval lehet, hogy néhány ponton félreérthető voltam, de hát az Avatart is dícsértem, ha megnézed. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És pont Te jutottál eszembe, mikor Scott-tot behoztam a példámba, mert múltkor te említetted, hogy Füt- Fát ígért a Prometheusra és a látványvilágon kívül nem váltotta a be a reményeket az sem.

Ez nem hiszem, hogy én voltam, mivel a Prometheus készítését az elejétől fogva követtem, spoileres voltam és mindig is azt hangoztattam, hogy pocsék film lesz, sose táplálta felé reményeket. És Scott csak egyszer hype-olta a cuccot a látvánnyal: amikor megmutatta a díszleteket. És sosem állítottam olyat, hogy a Prometheus csak egy üres látványfilm lenne. Csak szerintem pocsék a tartalma, mert logikátlan és olyan klisés, hogy azt már iskolai tananyagnak is lehetne használni (és persze az egész film rosszul van összerakva, nem tudja eldönteni, hogy mi akar lenni, a szereplők túlnyomó része irritáló, és még a vágást is totál elszúrták). Emiatt egyedül a látványt tudom benne értékelni - mert az az Alienből van. Meg Fassbender játékát. Meg a zenéjét. Meg a hangulatát, bár azt a látvány és a zene adja főként.

 

Éppen ez az amit írsz, hogy a látványon kívül nincs a filmekben semmi. Kasszasiker nem egyenlő a jó filmmel. Én a Transformers 4-et nem bírtam végignézni. Hiába volt Über-látványos.

Tehát a látvány kevés volt; immunis voltam rá..

De hogy jön ehhez a látványimmunitás. Az pont azt jelenti, hogy a közönség immunis a látványra, több kell neki. Holott baromira nem, simán kasszasikerré visznek egy szimpla látványfilmet. Hogy neked ez kevés, meg néha már nekem is (Transformers 4 - bár ott inkább nekem már túl sok volt a látvány, pont az volt a bajom vele, hogy túl sokáig húzták a filmet), az egyéni szociális problémánk. Cameron nem személyre szabott filmet, hanem közönségfilmet csinál. A közönség pedig vevő a látványra. És Cameron ebben azért elég jó, valahogy eddig minden filmjénél össze tudta úgy hozni a látvány-szereplő-sztori kombót, hogy azt a közönség zabálta, miközben a látványon kívül igazán semmi másban nem hozott se magas szintet, se újdonságot. És azért ez nem olyan dolog, ami után aggódni kéne.

Ráadásul, pont Cameronnál a majdnem állandó kasszasiker mindig jó filmet takar. Kivéve a The Abyss, aminél máig nem értem, miért nem lett kasszasiker, hiszen baromi jó film. Ja, meg a Piranha 2, az se nem kasszasiker, se nem jó - bár muris a maga B filmes gagyiságával.

Szóval, hol a probléma? Mert hét-nyolc-kilenc év alatt készít el három filmet? Más sem csinálja gyorsabban. Hogy látványt ígér? Naná, Cameron mindig is látványrendező volt, én személy szerint megriadnék, ha komoly drámát vagy mély sztorit kezdene ígérgetni, mert filmjeiből ezek eddig valahogy állandó jelleggel kimaradtak, kétlem, hogy értene hozzá. Viszont Cameron az, aki eddig sosem ígért olyat, amit aztán nem teljesített, a filmjei (mármint a teljesen az általa jegyzett filmjei, nem a kényszerfilm Pirahna 2) legrosszabbika is remek mozi, a kasszasiker pedig majdnem mindig garantált. James Cameron eddig sosem adott okot a csalódásra, a kétkedésre, semmi olyanra, ami miatt most ki kéne akadni rá. Még azt sem mondhatjuk, hogy a filmjei tartalmatlan látványfilmek lennének. Vagy szerinted a Terminatorok, az Avatar, az Aliens, a The Abyss, a True Lies vagy a Titanic azok? Azért James Cameron nem egy Michael Bay, de nem is egy vénségére meghülyült Ridley Scott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem hiszem, hogy én voltam, mivel a Prometheus készítését az elejétől fogva követtem, spoileres voltam és mindig is azt hangoztattam, hogy pocsék film lesz, sose táplálta felé reményeket. ....

...De hogy jön ehhez a látványimmunitás. ..

.... a Terminatorok, az Avatar, az Aliens, a The Abyss, a True Lies vagy a Titanic azok? Azért James Cameron nem egy Michael Bay, de nem is egy vénségére meghülyült Ridley Scott.

 

1; Oké valóban nem biztos, visszapörgetve csak 1 hsz-t találtam amibem a Scottot és a Foxot "dícséred" de nem pontosan ez miatt szóval bocs

2;A látványimmunitás valóban csak az igényes kifinomult mozilátogató ismérve, de létezik. És a kasszasiker nagyon csalóka fogalom, mert azt mutatja, hogy hányan voltak kíváncsiak rá, nem azt, hogy mennyinek tetszett is.. egyre többször járok úgy, hogy látványra jól meg csinált filmek olyan semmilyenek. -ezért kreáltam a fogalmat..

3; Cameron-t jól bevédted, bár szükségtelen, nagy kedvelője vagyok a munkásságának, de olyan nagy szüneteket tart. Vagy másképp fogalmazva túl sokat dolgozik két film közt.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik, hogy Cameron a minőségre, nem a mennyiségre hajt. Azon kívül, amennyi pénzt keresett ő azzal a kevés filmmel, amit letett az asztalra, megteheti, hogy akkor dolgozzon, amikor akar.

A kasszasiker megmutatja, mire van igény. Mint mondtam, az, hogy neked nem elég ez, az a te problémád. Ahogy az esetében az enyém is, ha ilyen filmbe futok. Meg bárki másnak. De amikor egy film 1 milliárdot termel ki, de annyi értelem nincs benne, mint egy hintalóban, az nem azt jelenti, hogy ez csak azért volt, mert bitang sok ember kíváncsi volt rá. Pláne nem három semmivel sem másabb TF-film után. De persze, ez nem csak a trafókra vetíthető ki. Valóban nem mondja el egy filmről a pénztárnál való teljesítménye, hogy milyen (bár azért ad egy képet), de azt nagyon jól elárulja, mire van igénye a közönségnek. És Hollywodd a közönségnek készíti a filmjeit, a közönségnek promotálja a filmjeit, és a közönségnek adja el a filmjeit, nem Csolinak, Dzséjtnek vagy Gipsz Jakabnak. :)

 

Amúgy, mit gondolsz akkor George Lucasról? Negyven év alatt hány filmet rendezett, hatot? :P:evil::hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúúúúúúúúú ez a Predestination nagyon jó volt.

Én is örülök, hogy tetszett :)

 

Ráadásul, most a késés oka leginkább az, hogy három filmet forgatnak le egyszerre. Ilyet még nem igazán csináltak, és nyilván nem kis előkészítéssel jár.

Khmm... kik nem csináltak három filmet egyszerre? Új-Zélandon már eléggé belejöttek ennek a fortélyába :) Nagy erőfeszítés és szervezés kell hozzá, az tény. És persze kellő előkészületi idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Khmm... kik nem csináltak három filmet egyszerre? Új-Zélandon már eléggé belejöttek ennek a fortélyába :) Nagy erőfeszítés és szervezés kell hozzá, az tény. És persze kellő előkészületi idő.

A Hobbikat egyszerre forgatták? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett!

 

 

Kezdő és végpontot?! :lol: azt keresheted is. egy körbefordult időparadoxonnál!..

 

 

 

Hát nem is jött össze. Tulajdonképpen döbbenet mennyire működik így időhurkosan is. Egy kérdés. Gondolom akkor visszavonult '75 januárjában és megöregedett. Majd ekkor kezdett Sistergővé válni. Viszont az nem tiszta hogy hogy ha '75-ben agyonlövöm a késöbbi magamat, akkor hogy leszek olyan hisz egész életemben a Sistergőre vadásztam. Kicsit ellentmondás. Az meg tényleg morbid hogy saját magamat csinálom fel hogy megszülessek. Viszont ez is működik, mert ha folyamatosan nézzük az időt és eseményeket akkor nem igazán emlékezhet senki a másikra. Viszont mivel minden időugrás új idősíkot generál, nem oda jutunk ahonnan elindultunk. Lsd Terminátor. Szóval összeáll a kép, de ha mélyebben belegondolunk akkor vannak lukak és hurkok.

 

 

 

Transformers 4

 

Hát én megmondom őszintén tökéletesen értettem a reakciótokat mikor néztem a filmet. Először arra gondoltam hogy meguntátok a franchise-t és már sok a robotokból. Én meg azt gondoltam hogy attól még jó film.

Egész addig mig bele nem kezdtem.

Ennyire dögunalmas, semmitmondó, totál érdektelen főhősöket és rosszakat felvonultató filmet még nem láttam az A-kategóriában. Iszonyú volt végigszenvedni is. Az első 3 részben még volt miért izgulni, voltak szerethető Tf-ek és emberek. De itt semmi. Űrdongóból pl egy totális idiótát csináltak akinek a személiísége mérföldekre van a trilógiában látottaktól.

Nem lepődtem volna meg ha Tarr Béla neve megjelenik a stáblistán. :D

Mark Wahlberg tudom miért játszott benne(a Pain and Gain által kötött alku miatt). Michael Bay is elvileg nem éppen önszántából vállalta magára újra a rendező szerepét. Szerintem direkt csinálta ilyen rosszra hogy véletlenül se kérjék fel egy új Tf-filmre.

Komolyan úgy érzem elvett az életemből 3 órát. Inkább néztem volna meg más filmet.

 

10/0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

....Gondolom akkor visszavonult '75 januárjában és megöregedett. Majd ekkor kezdett Sistergővé válni. Viszont az nem tiszta hogy hogy ha '75-ben agyonlövöm a késöbbi magamat, akkor hogy leszek olyan hisz egész életemben a Sistergőre vadásztam. Kicsit ellentmondás. ...

... Szóval összeáll a kép, de ha mélyebben belegondolunk akkor vannak lukak és hurkok.

 

 

Predestination (két spoiler között a többiek kedvéért)

 

 

1; Meg kellett teni, hogy célt adjon a saját létezésének, gondolom.

2; összeáll és mégis zavaros. fasza mi? :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Útvesztő(The Maze runner)

Érdekes volt,

 

mert kellemes meglepetésként indult, amolyan kocka és legyek ura érzettel és nagyon sokáig fenntartotta az érdeklődésemet.

A kockával ellentétben itt eljutunk valahová és talán ez volt a baj, mert nem tetszett a vége.

Poszt-apokaliptikus világképet nem vártam.

Kérdéseim:

-mi az a "veszett" és miért is jó az(ha jól értem maga a helyszín, de mégsem értem)

-mit kezd a világ a győztes csapattal?

-mik voltak a siratók? Félig gép félig valami idegen dolog nem? Kísérlethez képest amúgy is túl nagy kockázot jelentettek(mennyi esély volt megölni egyet, kiszedni a megfelelő alkatrészt épségben, majd ugyanez a fullánkjára is igaz stb.), mert nagyon csisszesen jutott ki az a pár kölyök még ezekkel is.

Közülük aki meg is érdemelte ergo hasznos volt, az kb. 2-3 fő talán..

-Azért kellett bónuszba a bennfentes, mert a bent lévő kolónia már kis sem akart jutni?

szóval

 

 

valami mégis hibádzott számomra..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbikat egyszerre forgatták? :hmm:

Többek közt azokat is. Mint ahogy elhangzott, voltak utóforgatások. Ugyanez volt A Gyűrűk Uránál, annyi különbséggel, hogy a korábbi esetben a több mint egy éves forgatást (!!, + a színészek felkészülési ideje előtte) alapból úgy kezdték, hogy 3 film lesz (jobban mondva az előkészületi idő alatt még 2 filmről volt szó, de a gyártó stúdió azt mondta, ha 3 könyv van, legyen 3 film, de ez még a forgatás előtt dőlt el, ha jól emlékszem; óriási kockázat volt, de végül jól sült el). Viszont az utómunkálatok alatt rájöttek, hogy ez-az még kellene, és mind a 2. mind a 3. filmhez volt utóforgatás annak idején is.

A hobbit 2. részének extrái között elhangzik, hogy a 2. film utóforgatása akkora volt, mint egy normál egész estés filmé. 10 hétig tartott, és gondolom nem kevés költségvetéssel.

Sőt A király visszatér esetében még a bővített verzióhoz készítettek egy plusz jelenetet jóval a mozi bemutatója után :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, nem 3 film, de anno a Matrix Újratöltve és a Mátrix Forradalmak is együtt forogtak. Egymáshoz képest 6 hónap eltolódással kerültek moziba, emlékszem rá, mintha tegnap lett volna. Az egyik kedvenc trilógiám a Matrix Trilogy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött a december a karácsonyi filmek nézése nálam. Ilyenkor van hangulatom ezen filmeket megnézni nem júliusban. Pedig a tv még nyár közepen is ad karácsonyi filmeket. :D

 

Szóval ha tudnátok jó kis karácsonyi filmeket nekem mondani azt megköszönném. Az Igazából szerelmet azt már láttam.

 

Ja igen a Jégvarázs mennyire karácsonyi film?

 

 

 

Ma meglestem a Galaxis örzőit. Amennyire rossz volt a TF 4 ez annyira jó lett. Sőt kiváló. Na kérem így kell egy igazán szórakoztató filmet elkészíteni. A látvány lenyűgöző, a karakterek szerethetőek és űberpoénosak. Nagyon jó szövegek és poénok sülnek el. És nem veszi komolyan magát. Nálam benne van az elsők közt a képregényfilmek között.

 

10/10

 

A Majmok bolygója forradalmat tegnap láttam. Hát arról sokat nem lehet írni. Százszor jobb volt az első mint ez. Többet nem is nézem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robert Patrick-nek örülnék. :D Nem tudom, hogyan de örülnék! :)

Hát nagyon kíváncsi leszek. Az látszik hogy próbálnak visszatérni a 2. szisztémájához, és talán ezzel a sikerhez is, de én azért félek még mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ha tudnátok jó kis karácsonyi filmeket nekem mondani azt megköszönném. Az Igazából szerelmet azt már láttam.

Nekem az egyik kedvencem a Kiskarácsony mindenáron Danny DeVitóval és Matthew Broderick-kel.

A Jégvarázs szerintem elég karácsonyos. Ugyan nem karácsonykor játszódik, de a fát leszámítva minden benne van, ami karácsonyhoz köthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött a december a karácsonyi filmek nézése nálam. Ilyenkor van hangulatom ezen filmeket megnézni nem júliusban. Pedig a tv még nyár közepen is ad karácsonyi filmeket. :D

 

Szóval ha tudnátok jó kis karácsonyi filmeket nekem mondani azt megköszönném. ...

 

Nos:

Die Hard 1-2, Halálos fegyver, Vasember 3... Afféle "Shane Black Karácsony-maraton".

amúhy én ilyenkor képes vagyok újranézni a Reszkessetek betörőket is és a Polar Express-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jo ez a T5 pretrailer! :)

Most felcsigazott! :P

 

Reszkessetek betoroket iden mar tuti megnezzuk!:D Evek ota szidjuk,hogy minden evben leadjak (mar szazszor lattuk) ,most meg azt vettuk eszre,hogy par eve nem lattuk...hianyzik! :(:)

 

Majmok bolygoja - Forradalom ,elkezdtuk...van meg hatra kb 50 perc!Nem rossz!Talan nekem.jobban be is jon,mint a Lazadas...a fene tudja miert!? :)

Mondjuk a ketto kozt eltelt 10 evre kivancsi lennek...

 

Kedvet is kaptam a jo oreg '68-tol jovo 5 reszhez! :) ( (egyszer mar elkezdtem oket,3-nal abbahagytam,az borzalmas volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Die Hard 1-2, Halálos fegyver, Vasember 3... Afféle "Shane Black Karácsony-maraton".

És akkor már ne hagyjuk ki a sorból az Utánunk a tűzözönt, az Utolsó cserkészt és a Durr, durr és csókot se, ha már Shane Black és karácsony. :) Ennek az ürgének majdnem minden filmje karácsonykor játszódik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor már ne hagyjuk ki a sorból az Utánunk a tűzözönt, az Utolsó cserkészt és a Durr, durr és csókot se, ha már Shane Black és karácsony. :) Ennek az ürgének majdnem minden filmje karácsonykor játszódik. :D

 

Így van! Gondolkodtam-gondolkodtam, de csak eddig jutottam. kösz a kiegészítést. A Die Hard amúgy is kívétel Black alól!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.