Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni. Gyakorlatilag azt mondjátok, hogy egy bizonyos többségnél van az igazság. Szerintem ez marhaság, méghozzá úgy, ahogy van. Az, hogy 10 emberből 8 azt mondja az a film rossz, az nem jelenti azt, hogy a film rossz. Ez csupán annyit jelent, hogy 10 emberből 8-nak nem tetszett. Tehát a tetszés az nem más kategória. Egy tömeg szubjektív véleménye sosem válhat objektív igazsággá.

Arról nem is beszélve, milyen divatos manapság fikázni. Pl, van egy tucat hangoskodó fikázó és mindegyiküknek van több száz, ezer, vagy még több követője. Ezek a követők pedig beleesnek a "birka követi a juhászkutyát" csapdába.

Lófütyit nem! Ugyanúgy el lehet dönteni egy filmről, hogy az szakmailag rossz-e, mint ahogy egy kőműves is meg tudja mondani, hogy egy ház sz*rul van felépítve vagy sem. A 10-ből 8 szakember - márpedig a hivatásos kritikusok azok - azt mondja, hogy az a film rossz, akkor rossz. Hogy ettől függetlenül neked tetszik, az neked jó, de attól még a film rossz lesz. Ez legfeljebb arról árulkodik, hogy neked milyen az ízlésvilágod. Én például szeretem az Aliens vs. Predator: Requiemet, a komplett Halálos iramban sorozatot, a Transformerseket, de attól még azok a filmek rosszak. Azok az epizódok, amelyek ezek közül még nekem sem tetszenek, meg nagyon rosszak lehetnek. :) Ez annyit árul el, hogy én a sz*rra is vevő vagyok, ha az leköt és szórakoztat. :D

Ez a divatfikázás érv meg tipikusan olyan emberek szavajárása, akiknek lövésük sincs a kritikákról, csak beleolvasnak pár amatőr blogba, aztán ettől már azt hiszik, rálátásuk van az egész szakmára és náluk az igazság. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lófütyit nem! Ugyanúgy el lehet dönteni egy filmről, hogy az szakmailag rossz-e, mint ahogy egy kőműves is meg tudja mondani, hogy egy ház sz*rul van felépítve vagy sem. A 10-ből 8 szakember - márpedig a hivatásos kritikusok azok - azt mondja, hogy az a film rossz, akkor rossz...

Köszönöm Dzséjt hogy leírtad helyettem a választ. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Függetlenség napja 2

Egész élvezhető film, köszönhetően a nosztalgia-faktornak. Szerencsére sok szereplő visszatért 20 év után, főleg Jeff Goldblumnak és az öregének örültem. :D

 

A látvány jó, de a sztori itt-ott aránytalan volt (az első rész etekintetben sokkal jobban fel volt építve). Nekem már néha sok ez a mai filmekre jellemző ripacs menősködő poénkodás is.

 

 

Itt gyakorlatilag minden fiatal az ezúttal már nem szereplő Will Smith stílusát vette fel.

 

 

Most akkor lesz harmadik rész is?

 

Még július elején láttam a filmet. Nekem nagyon tetszett, de valljuk be, az első rész fényévekkel jobb volt.

 

 

Voltak benne hülyeségek, gondolok itt például a földi nyelven beszélő gömbre vagy az óriás földönkívülire, de ezeket leszámítva nem volt baj a filmmel. Will Smith hiányával nem tudtam megbékélni, ő viszont tényleg nagyon hiányzott a filmből. Talán még az volt probléma, hogy néhány momentumot már láthattunk az előző filmben, mint például az idegen anyahajóba repülést.

Steven Hiller kapitány (Will Smith) fiát alakító színész szerintem nagyon jól játszotta szerepét, és hasonlított a 20 évvel ezelőtti Dylanra (ugyanis most nem az a színész játszotta, aki a '96-os filmben, pedig úgy lett volna az igazi). Liam Hemsworthszel sem volt probléma, bár én úgy vettem észre, hogy ő akart Will Smith "helyettese" lenni. Ilyen szempontból viszont nem volt túl erős karakter. Amikor először megláttam Maika Monroe-t, Whitmore elnök lányát, abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ez egy ritka gagyi alkotás lesz, ha tele lesz ilyen fiatal színészekkel. A végére viszont megkedveltem, ahogy a legtöbb fiatal karakterrel is történt. A legjobb karakter viszont Deobia Oparei-é volt, aki a bosszúszomjas afrikai veteránt alakítja. Emellett Sale Ward nyújtott kiemelkedő teljesítményt, nagyon beleillett az elnök szerepébe, kár, hogy olyan korán kinyírták.

Annak nagyon örültem, hogy láthattuk az idegeneket. Persze, az előző részben is szerepeltek, de itt sokkal többet mutatott belőlük a kamera. Az viszont nem annyira tetszett, hogy CGI-jal lettek létrehozva. Kinevethettek, de szerintem a '96-os bábu földönkívüli sokkal élethűbb volt. Tény viszont, hogy azzal nem lehetett volna olyan dolgokat csinálni, hogy elragadja az ember kezéből a fegyvert, és elkezd vele lövöldözni.

A folytatásra nagyon kíváncsi leszek, főleg, hogy az idegenek bolygójára nyerhetünk betekintést. Ez egy érdekes téma. Remélem, azt a bolygót láthatjuk, amiről a beszélő gömb tett említést, ami tele van olyan túlélőkkel, akiknek bolygóit már leigázták a gonosz földönkívüliek. Remélem, a következő részre nem 20 évet kell megint várni. :)

 

10/8.9

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például szeretem az Aliens vs. Predator: Requiemet, a komplett Halálos iramban sorozatot, a Transformerseket, de attól még azok a filmek rosszak. Azok az epizódok, amelyek ezek közül még nekem sem tetszenek, meg nagyon rosszak lehetnek. :) Ez annyit árul el, hogy én a sz*rra is vevő vagyok, ha az leköt és szórakoztat. :D

Lehet ezért megköveznek páran de én pont így vagyok A Kaptár (Resident Evil) filmekkel. Látom, hogy rosszak, néhány jelenet kb nézhetetlen :D de mégis tudnak szórakoztatni. Azért is lehet mert kb ezeken a filmeken is nőttem fel. Legalábbis az első hármat rengetegszer láttam. Kiskoromban nagyon tetszettek, szinte már klasszikus számomra. Az utolsó kettőt meg a látvány teszi szórakoztatóvá.

Ezért is van az hogy nagyon várom a befejező részt. Kíváncsi vagyok hogy zárják le. És ezúttal mit talál ki (nyúl le) Paul W.S. Anderson. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Suicide Squad

A forgatókönyv borzalmasan rossz volt, a poénok negyede kínosan erőltetett, a látvány egynek elment. A film fénypontja Harley Quinn volt, és kiemelendő talán még a zene - mármint a zene azon része, amikor nem a pátoszos sz*r ment, hanem a 80-as/90-es évek slágerei. A DC még mindig túl komolyan veszi magát, ami nagyon nem áll jól neki, főleg ebben a filmben. A végső ütközetben meg sikerült annyi annyi slow-mo-t használni, hogy azt Snyder is megirigyelné.

 

Egyszer meg lehet nézni, de Marvel filmek közül talán csak a Vasember 2-t és az Amerika Kapitány első részét nyomja le, ami nem egy nagy teljesítmény

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 óra: Bengázi titkos katonái

 

Aki szereti a katonai-akció filmeket mint pl. A sólyom végveszélyben annak csak ajánlani tudom ezt a filmet. Ez is egy megtörtént eseményt dolgoz fel látványos akció jelentekkel. Hozza a szokásos Michael Bay védjegyeket most jó értelemeben mondom (szokásos filterek, lassítások, kamera beállítások, robbanások, technikailag jól kivitelezett akció jelentek stb.) lehet szidni Bay-t Transformersek miatt de vizuálisan nagyon ért az akció filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lófütyit nem! Ugyanúgy el lehet dönteni egy filmről, hogy az szakmailag rossz-e, mint ahogy egy kőműves is meg tudja mondani, hogy egy ház sz*rul van felépítve vagy sem. A 10-ből 8 szakember - márpedig a hivatásos kritikusok azok - azt mondja, hogy az a film rossz, akkor rossz. Hogy ettől függetlenül neked tetszik, az neked jó, de attól még a film rossz lesz. Ez legfeljebb arról árulkodik, hogy neked milyen az ízlésvilágod. Én például szeretem az Aliens vs. Predator: Requiemet, a komplett Halálos iramban sorozatot, a Transformerseket, de attól még azok a filmek rosszak. Azok az epizódok, amelyek ezek közül még nekem sem tetszenek, meg nagyon rosszak lehetnek. :) Ez annyit árul el, hogy én a sz*rra is vevő vagyok, ha az leköt és szórakoztat. :D

Ez a divatfikázás érv meg tipikusan olyan emberek szavajárása, akiknek lövésük sincs a kritikákról, csak beleolvasnak pár amatőr blogba, aztán ettől már azt hiszik, rálátásuk van az egész szakmára és náluk az igazság. :facepalm:

Akkor azzal kezdem, amivel te: lófütyit nem!

Az hogy egy ház jó van-e felépítve vagy sem, teljesen más kategória. Az objektív dolog.

A kritika csak szubjektív lehet. Nem lehet objektív kritikát írni. Ilyen nem létezik. A kritikusi munka nem szakmai dolog az én szememben és soha nem is lesz az.

Másképpen megfogalmazva. Nem létezik rossz film, nem létezik jó film, csak az egyén szemszögéből létezik rossz film és jó film.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha bár egyetértek veled Revan, kénytelen vagyok árnyalni ezt a dolgot egy kicsit. (Igen, pont én, aki a legnagyobb "közellenség" itt ebben a témában :P;) ).

 

Rossz filmek igenis vannak, mint ahogy jó filmek is... mármint objektíven nézve. Egyetértek veled, hogy rohadt nehéz, mert sokkal inkább húz az egyén szubjektív megítéléséhez egy film minősége, de valljuk be, vannak kifejezetten "bitangpusztulatosan fostos" filmek. Vannak, akik kifejezetten ilyen filmekkel foglalkoznak humoros formában: pl a Baaad Movies sorozatot futtató testvérpár, vagy KennyTheOne a RetroShock!-al (bár ebben pont bele is lehet kötni, mert valóban kicsit más kategória) vagy annak idején (évekkel ez előtt) mondjuk maga Dancsó Peti (amikor még viszonylag kezdő videós volt), és még lehetne példákat hozni... ezek csak a magyarok közül voltak páran. Ők kifejezetten (VALÓBAN!!!) rossz filmeket mutatnak be. Persze a Baaad Movies srácokkal sem értek egyet minden esetben (pl mikor az egyik kedvenc trilógiámból húznak le egy filmet - Matrix Reloaded) de törekszenek valóban szar, értsd tényleg minden tekintetben übergagyi fércműveket bemutatni. És mivel ismerem a munkásságukat, tudom, hogy mennyire rossz filmek is vannak a világon, hála nekik, ezekbe a filmekbe bepillantást engednek még ha pár perc erejéig is és valóban döbbenetesen rosszak, akkor nem tudom hova tenni (igen, megint az RT!!) azokat az oldalakat, amelyek szerint (még ha gyűjtőoldalak is) egy Sharkando 4 JOBB!!!! vagy egy új Szellemírtók JOBB, mint egy BvS. Bakker az a BvS sehol nincs egy Sharkandóhoz és hasonszőrű Asylum "filmekhez" képest, mármint rossz értelemben. Még csak meg sem közelítik ezt a negatív szintet, amit ezek a filmek képviselnek! És nem, ezzel nem azt mondom, hogy a BvS hibátlan.... marhára nem a végletek között ugrálok, épp hogy megpróbálom vázolni, hogy véleményem szerint igenis túl lőnek a célon egyes kritikusok és mintha az utóbbi időben ez valami követendő trend lenne.... és nem tudom hova tenni. Ha tényleg Sharkando szintű lenne vagy rosszabb, megérteném, de így nem tudom megérteni, mert közel sem olyan szint, mint nevezett film/filmek.

 

Az új DC filmről, az Öngyilkos osztagról nem mondok véleményt, mert nem láttam és moziban nem is fogom megnézni.... de itt egy spoilermentességre törekedő videó, amiben Alteron fejti ki véleményét a filmről. Igen, így is ki lehet fejteni egy véleményt, még ha nem is maradéktalanul pozitív, sőt!

 

 

Vagy nagy általánosságban mindent lehúzó Zoly az OtherWorld-től:

 

 

És ennyi voltam a témában most, mert szerintem egyeseket már nagyon irritálok ezzel :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritika csak szubjektív lehet. Nem lehet objektív kritikát írni. Ilyen nem létezik. A kritikusi munka nem szakmai dolog az én szememben és soha nem is lesz az.

Ja, hogy ha a te szemedben így van, akkor elnézést, el is felejtettem, hogy csak az az univerzális igazság létezik, amit te mondasz, az ezirányú oktatást, gyakorlatokat és a többit meg húzzuk le a klotyón, mert az nem fér össze a magasságos Darth Revan elképzeléseivel. Akkor jobb, ha az a sok hülye visszaadja a diplomáját, mert Darth Revan szemében nincs olyan, hogy szakmai kritikus... Mindjárt küldöm is a kör-emailt... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Másképpen megfogalmazva. Nem létezik rossz film, nem létezik jó film, csak az egyén szemszögéből létezik rossz film és jó film.

Ekkora baromságott is régen hallottam már... :facepalm: Igen, tudom, hogy ez személyeskedés, de ezt most nem nyelem le. A hülyeségméterem most kiakadt... Pedig visszafogom magam... Tudnák most olyat írni, hogy ihaj... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SHARKNADO 83% áll ez tényleg egy röhej. :facepalm:

17 kritika alapján, magyarul nem beszélhetünk semmiféle konszenzusról hisz a többség nem nézte meg és nem véleményezte. Minden átlagnak csak akkor van értelme ha nagy a merités. Egy csomó film amikor kijön akkor például 0%-on vagy 100%-on áll. Aki nem áll hadilábon a matekkal annak szerintem nem vicc.

 

Másképpen megfogalmazva. Nem létezik rossz film, nem létezik jó film, csak az egyén szemszögéből létezik rossz film és jó film.

Nem véletlen hogy nincs egyetlen művészeti ág se a világon, ahol ne lenne közmegegyezés arról hogy mik a legjobb és a legfontosabb művek.

Nincs olyan iskola ahol Shakespeare-t középszerű íróként tanítják ahogy olyan se, ahol Ben Johnson-t korszaka legnagyobb zsenijeként mutatják be. Nincs ez másképp a film művészettel se: teljesen jól kialakult konszenzus van arról hogy a régi több évtizedes alkotásoknál mi az igazán jó és aki veszi a fáradságot és megnézi a régi klasszikusnak tartott filmeket és van szeme a jóra –ami nem nehéz mert ez nem atomfizika, aki megnéz több korszakból is egymástól eltérő filmeket hamar ráérez hogy mi a minőségi- az látni fogja hogy amit a szakma kifejezetten jónak mond az tényleg baromi minőségi. Lehet hogy szubjektiv tényezők miatt nem válik a top kedvencünké, de könnyű észrevenni hogy miért fontos.

Hogy kinek mi tetszik az teljesen szubjektív, de hogy mi van jól megrendezve jól megírva és jól eljátszva az egyáltalán nem az. Nem véletlenül tanítják ezeket a mesterségeket. Ha teljesen mindegy lenne mert úgyis embere válogatja akkor nem lenne szükség szinitanodákra. Csak mindenki kezdjen el játszani aztán majd valakinek tetszeni fog, nem? Hát egy ilyen hozzáállásból sok jó nem sülne ki.

Ez igenis egy mesterség, igenis objektiv módon is kielemezhető .

Abban mondjuk nem értek egyet, hogy a kortárs műveknél a kritikusok szava perdöntő lenne. Fontos, de vannak kivételek: néha ahogy régen a nagy regényeket vagy festményeket úgy olykor a nagy filmeket is csak utólag fedezik fel, például azért mert túl újszerüek. De ez nem tendencia inkább ritkaság. Amiről a bemutatásakor azt deritik ki hogy pocsék ott 100 esetból 99-ben az utókor se gondolja másképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr teljesen igazad van, az arányok fontosak.... mi több, nagyon fontosak, de ugyan már... még ha az arányok el is maradnak, nem említhető akkor sem egy lapon a két alkotás... ehhez sem kell semmiféle diplomát szerezni, csak nyitott szemet ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 kritika alapján, magyarul nem beszélhetünk semmiféle konszenzusról hisz a többség nem nézte meg és nem véleményezte. Minden átlagnak csak akkor van értelme ha nagy a merités. Egy csomó film amikor kijön akkor például 0%-on vagy 100%-on áll. Aki nem áll hadilábon a matekkal annak szerintem nem vicc.

Az egész pontozási rendszerűk rossz. És az eredményez sok ilyen false eredményeket. Most direkt nézegettem olyan össze-visszásság van olyan filmek vannak 90% felett mint a SPY???????????????? 227 kritikával. Mi ez ha nem vicc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész pontozási rendszerűk rossz. És az eredményez sok ilyen false eredményeket. Most direkt nézegettem olyan össze-visszásság van olyan filmek vannak 90% felett mint a SPY???????????????? 227 kritikával. Mi ez ha nem vicc.

A Spy-t a pozitiv kritikák nagyrésze közepesen jónak itélte: ha megnézed az RT egybevont pontozását (ott találod a százalék alatt): 10/7.2-en áll. Egy tizeddel magasabb mint az imdb értékelése, tehát majdnem ugyanannyi (azt pedig korábi irásod szerint relevánsnak tartod). Ami megint csak nem meglepő. A kritikusok is csak nézők: általában azt gondolják amit a legtöbb moziba járó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ezért megköveznek páran de én pont így vagyok A Kaptár (Resident Evil) filmekkel. Látom, hogy rosszak, néhány jelenet kb nézhetetlen :D de mégis tudnak szórakoztatni. Azért is lehet mert kb ezeken a filmeken is nőttem fel. Legalábbis az első hármat rengetegszer láttam. Kiskoromban nagyon tetszettek, szinte már klasszikus számomra. Az utolsó kettőt meg a látvány teszi szórakoztatóvá.

Ezért is van az hogy nagyon várom a befejező részt. Kíváncsi vagyok hogy zárják le. És ezúttal mit talál ki (nyúl le) Paul W.S. Anderson. :D

 

Én a részemről nem kövezlek, mert ugyan így vagyok.... na meg egyébként sem vagyok egy kövezős alkat :D

Maximum, aki nagyon akar, már kettőnket kövezhet! :D;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom azzal eredménnyel nincs baj csak annyi hogy csak 5-s betűtípussal van írva és az a barom TOMATOMETER meg nagy kanival és az oldal az alapján sorolja a filmeket. Vicc :D

 

Na jó nem húzlak tovább Bomarr nem tudjuk egymást meggyőzni maradok az Imdb-nél. Ott amúgy Sharknado 3.3 ponttal áll. Ott nincsen félre duma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is akarok senkit rábeszélni az RT-re. Szerintem hasznos ha a bemutató előtt kiváncsi az ember hogy milyen buzz várható az adott film körül, de nyilván vannak hibái, amiből az egyik eleve az hogy még ott ahol nagy is a merités ott is kevés számú irásból -pár százból- hoz ki átlagot. Én épp ezért maradok az RT és az imdb közös követésénél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öngyilkos osztag

 

Még egy korrekt (nem olvadozó, nem agyon dicsérő... a film hibáit erősen megemlítő) kritika és élménybeszámoló egy számomra kedvelhető sráctól:

 

Igen emberek, így is lehet!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. De azt látom, hogy mindenképpen bele kell kötni. Elképzelésem sincs, hogy mit fogok majd gondolni a megtekintése után. Sőt, a filmnek egyik előzetese sem győzött meg engem arról, hogy ezt nekem látnom kell. Még az is lehet, hogy meg sem fogom nézni - nem csak moziban nem, hanem egyébként sem... bár ahogy ismerem magam ha korábban nem is 1, 1.5 évvel később tuti bepróbálom. Csak azért hoztam be a videót, hogy mutassam, nem minden kritikus húzza le a sárga földig, sőt... nem is ezért, hanem azért, hogy látható legyen, lehet értelmesen is, fröcsögés és egyéb értelmetlen gesztus nélkül is objektív kritikát kerekíteni egy filmből. És igen, mivel a srác munkásságát első videói óta követem - és tetszik a stílusa valamint az ízlésvilága és a meglátásai - még az sem lehetetlen, hogy hasonló lesz a véleményem, de képzeld, az is lehet, hogy nem! ;) Jó lenne nem kötekedni!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy ha a te szemedben így van, akkor elnézést, el is felejtettem, hogy csak az az univerzális igazság létezik, amit te mondasz, az ezirányú oktatást, gyakorlatokat és a többit meg húzzuk le a klotyón, mert az nem fér össze a magasságos Darth Revan elképzeléseivel. Akkor jobb, ha az a sok hülye visszaadja a diplomáját, mert Darth Revan szemében nincs olyan, hogy szakmai kritikus... Mindjárt küldöm is a kör-emailt... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

 

Ekkora baromságott is régen hallottam már... :facepalm: Igen, tudom, hogy ez személyeskedés, de ezt most nem nyelem le. A hülyeségméterem most kiakadt... Pedig visszafogom magam... Tudnák most olyat írni, hogy ihaj... :roll:

Egy szóval sem mondtam, hogy amit állítok az univerzális igazság. A személyes véleményemet fejtettem ki. Igyekszem mindig odaírni, hogy szerintem, vagy az én szememben így van.

Egyébként amiket te írtál az az én szememben nagy baromság. :facepalm: Ahogy nálad, úgy az én hülyeségméterem is kiakadt tegnap. Én is tudnák olyat írni, hogy ihaj csuhaj. :facepalm: :facepalm: :facepalm: Csak nem érek rá és végül is teljesen felesleges, hogy egymást idegesítsük.

Úgy néz ki teljesen eltérő emberek vagyunk. Az esetek többségében amit én mondok, az a te szemedben baromság, amit meg te mondasz, az nagyon sokszor nálam baromság. Ilyen eltérő értékéknél, felfogásnál, nézőpontnál valószínűleg nem fogunk egyetérteni, úgyhogy parttalan a dolog.

A béke és nyugalom sokkal jobb.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.