Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Elnézést mindenkitől, hogy tegnap ittas állapotban írtam ide be, de ahogy látom vállalható az írásom.Egy kollégával néztük meg a Fűrész 3-at délután, aztán ittunk egy sört, aztán még egyet stb.Későn értem haza és mivel friss volt az élmény, gondoltam leírom.Mégegyszer elnézést.

 

 

Bomarr:Hát nem tudom mit szólnék hozzá, valószinű nem nézném végig.Én úgy látom, hogy a filmipar elindult affelé, hogy minnél kegyetlenebb, brutálisabb jeleneteket mutasson be nekünk.Én nem hinném, hogy erre szükség lenne.Pl itt a Fűrész.Az első két részben nem voltak ennyire brutális jelenetek.A 3. részben mindent mutatnak.Nem biztos, hogy attól horror egy film, hogy bemutatnak ocsmány jeleneteket.Akinek meg iylen jelenetek eszébe jutnak, hát ne haragudj, de annak valami nem stimmel bent.Tarantino nálam ugyanez a kategória.A lényeg, hogy egy jó storyt szerintem tönkre vágnak ezzel a hatásvadász jelenetekkel.Mert azért mindennek ellenére, a Fűrész minden idők legjobb horror-thiller trilógiája.Legalábbis nálam.Amúgy jól emlékszem, hogy neked az első tetszett, de második nem?

 

Azt hogy csináljátok, hogy a spoilernél a szöveget csak akkor látni ha ki van jelőlve?Szeretném használni.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy csináljátok, hogy a spoilernél a szöveget csak akkor látni ha ki van jelőlve?Szeretném használni.

Mikor írod a hozzászólást, akkor most már van olyan felette a sok gomb mellett, hogy SPOILER.

Megnyomod egyszer, akkor belerakja a kommentládába egy ilyen cuccot-> [smoiler], csak spoiler. :clap: Utánna írod azt amit abba a cuccba akarsz helyezni, utánna meg megnyomod megint azt a gombot, és mondandódat lezárja egy ilyen jellel: [/smoiler].

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a Prestige-re már én is nagyon kíváncsi vagyok.

 

Amit yodamester múltkor ajánlott (Departed), bár neki nem, nekem bejött, úgyhogy nagyon izgatottan várom a másik ajánlott filmjét (ezt). Vajon nálunk játszák? (Szolnok)

:clap:

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit yodamester múltkor ajánlott (Departed), bár neki nem, nekem bejött, úgyhogy nagyon izgatottan várom a másik ajánlott filmjét (ezt). Vajon nálunk játszák? (Szolnok)

:clap:

 

Donát

Szerintem a Plázában biztos. Máshol nemtom mit hogy adnak mert ha nagyritkán mozizok csak oda megyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak Coce meg írta, hogy Debrecenben nem játszák, ezért félek, hogy nálunk se fogják...

 

Vagy azt nem a Prestige-re írtad, Coce?

 

Egyébként a Parfume-öt is tervezném (barátnőm hatására...), de azt se látom, hogy játszanák...

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Van benne valami, amit mondasz. Én mondjuk annyit modósitanék rajta, hogy most kezd átmenni a filmes erőszak a mainstream-be, mert egyébként gyak. a '60-as évek óta léteznek kifejezetten a brutalitásra rámenő filmek. Azaz általános vélekedés, hogy az 1963-as Bloodfeast volt az első... tényleg csak a levágott testrészek és a gyilkok volt a lényeg... történet csak úgy szörmentén volt. Azóta volt egy olyan korszaka a filmiparnak a '70-es években, föleg az olaszoknál, ahol tényleg bármilyen aberrációt filmre lehetett vinni, nem volt korlát... Azóta ennek az irányelvnek vége, s például a '90-es években meglepően visszafogott volt mind a mainstream, mind kifejezetteb szűkebbnek rétegeknek szánt horrorok.

 

Az elmúlt években azonban újra kezd erőre kapni az erősebb képi világ... én ezt nem veszem rossz néven. Szeretem a jól megcsinált gore-filmeket (tehát ahol jó a story is, van hangulat és a maszk-effektek is a helyén vannak). Mamár a Fűrész nem számit túlzottan durvának, mert például ott van egy Hills Have Eyes vágatlan vagy a Wilderness, melyek szintén idei alkotások és érezhetően keményebbek. És ez még csak a mainstream, mert például egy Evil Alienshez képest meg ezek is visszafogottak. Én úgy vagyok vele, hogy ha az alkotók tudnak bánni vele, hangulatot tudnak vele csiálni vagy erőteljesebbé tudják tenni a filmet, akkor nem bánom, ha tesznek bele... kár, hogy az ellenpéldákkal Dunát lehetne rekeszteni. Pont a napokban néztük haverokkal meg a Dead Next Door-t. Faltól falig brutalitás, s talán az egyik legunalmasabb film, amit láttam.

Engem ezek valszeg azért nem sokkolnak, mert annyira nem élem át őket, s végülis tudja az ember, hogy aki a vásznon meghal, az nem sokkal ennek felvétele után már vigyorogva huzza lefelé a sörös korsót.

Számomra a legsokkolóbb képsor, amit láttam, azaz volt amikor a Hiradóban beadtak egy Ázsiában zajló tüntetést, ahol egy pali kiállt, előkapott egy kardot és gyomor-szájon szurta magát. Persze ilyenkor nincs karika a sarokban, ezt nézheti bárki.... pedig szerintem ennél sokkolóbb nem igen van.

 

A Fűrész 2-vel egyébként egész jól elvoltam... nem biztos, hogy megvenném, de moziban láttam anno és egynek jó volt. A többi valamiért kevésbé jött be.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak Coce meg írta, hogy Debrecenben nem játszák, ezért félek, hogy nálunk se fogják...

 

Vagy azt nem a Prestige-re írtad, Coce?

 

Egyébként a Parfume-öt is tervezném (barátnőm hatására...), de azt se látom, hogy játszanák...

 

Donát

Sajnos arra mondtam. :clap: Nem tudom hol fogom megnézni... A cinemacity-ben se híre se hamva a Prestige-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem olyan nagy bajom nincs a Fűrészekkel de már elegem lett abból a mindenkin ítélkező vén marhából.

 

Jó párhuzamot lehet velük vonni a Hetedikkel. Abban is hasonló a lényeg mint ezekben, a vége meg a harmadiknak a végére emlékeztet.

 

A Fűrész 2-vel egyébként egész jól elvoltam... nem biztos, hogy megvenném, de moziban láttam anno és egynek jó volt. A többi valamiért kevésbé jött be.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apocalypto

 

Nem értem Mel Gibsont. Ennyire megkedvelte volna a minél valóságosabb és vérengzősebb ábrázolásmódot?

Először a Passió, aztán ez.

A film vad, állatias és gusztustalan. Ami persze nem minden esteben baj.

Az eleje nagyon nem tetszett. Teljesen el volt húzva, és a minél inkább meghökkentőbb dolgokra alapozta az egészet. Ezt a látvánnyal tudták csak elérni, a történésekkel nem igazán. A látvány tényleg szép volt, és kidolgozott, de nekem néha már az is sok volt. Viszont kiszámíthatatlan volt.

Aztán jött a fordulópont, ahonnan izgalmasabb lett a film, ám klisét kliésre halmozott. Kezdve a napfogyatkozással, a próféciával, a vércseppel, de főleg a film legvégével. Kicsit fogtam a fejem...

Viszont az üldözés nem volt rossz. Voltak azért benne jó ötletek, de ha Gibson tényleg ennyire a valóságra akart törekedni, akkor nem tartott volna eddig. Vagy a film harmadát kitöltötte.

Igazából nem nagyon tudnék többet mondani róla. Látvány jó, történet és mondanivaló semmi.

Mindezek ellenére szerintem sokaknak tetszeni fog, talán pont az előző mondatomból kifolyólag.

Egyszer mindenképp látni kell, de igazából számomra ennyi.

 

5/10

 

273018589.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor lenne azokhoz pár kérdésem akik látták a Fűrész 3-at, mert vannak homályos részek.

 

1. Úgy hallottam, hogy a 3. részben magyarázat lesz arra, hogy hova lett az első részben látott orvos(aki lefűrészelte a lábát).Namost én nem láttam sehol.Arra gondoltam, hogy akkor mutatták amikor Amanda harcol a rendőrrel, mert arra mehetett az orvos is csak a gyors képváltások miatt nem vettem észre.Ti láttátok?

2. A rendőr vajon túlélte?Igaz, hogy Jigsaw mondta Amandának, hogy hagytad meghalni, de nem láttuk a hulláját, és csak annyit mutattak, hogy a rendőr pocskondiázza Amandát ő meg erre visszafordul.Szerintetek?

3. Ha jól emlékszem amikor az orvosnő reggel ment dolgozni akkor mutattak egy palit akivel beszélt.Aki mondta neki, hogy váljunk el.Az ki volt?Mert az igazi(akivel játszott Jigsaw), nem lehetett mert az kövérebb és idősebb is volt.A nőnek szeretője volt?De egy szeretőnek nem mondják, hogy váljunk el.

 

 

A vége különben nagyon tetszett.Még a halálát is tök ügyesen megszervezte, és átvert megint mindenkit.Kiváncsi lennék vajon a kislányt megmentették-e.Nekem azért is volt meglepő a vége mert uyge lesz negyedik és meghalt.Gondolom, az előzmények lesznek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, ma este megnéztem az Illuzionistát :)

Tetszett, egész jó kis film volt, de nem fog bekerülni Ed Norton legjobbjai közé. Legalább is szerintem. A hangulata remek, tetszettek ezek a visszaemlékezős megoldások, színészek jók, de a sztori baromira kiszámítható, és nálam ez a baja a filmnek, semmi más. Mindenesetre egy remek kikapcsolódás, a jobbak közül :D

Igaz, hogy számozást általában nem szoktam adni, de legyen 7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belenéztem azokba a részekbe:

 

1. A dokit nem lehet látni, csak Jig mondja a dokicsajnak magáról hogy az ő betege volt, Gordon doki meg az övé. Adam benne van hogy magához téríti a csaj hogy kiszabadítsa. Jól kiszabadítja, megfojtja egy nejlonzacsekkal. Lehet hogy a csaj Adam előtt vagy után kinyírta a dokit is.

2. Ha tippelnem kéne azt mondanám hogy meghalt a hekus mert mielőtt elkezdte szétverni majd szidni azt a lotyót, levágta a lábát. Lehet hogy volt annyi esze hogy elkösse a csonkot és aztán poroszkált a falilámpákkal kivilágított folyosón a magán kívül lévő csajig de a vérveszteség amúgy csak végzett volna vele.

3. A dokicsaj a Chris nevű szeretőjével volt és az a fazon mondta neki hogy váljon el Jefftől, akivel Jig játszogatott.

 

Az engem is érdekel hogy a kiscsaj megmaradt-e.

 

Na akkor lenne azokhoz pár kérdésem akik látták a Fűrész 3-at, mert vannak homályos részek.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége is kiszámítható volt? Tudtad h a csaj nem halt meg? mert nekem az a jelent volt a kedvenem mikor a felügyelő áll a casútállomásom és szépen lassan rájön h milyen szépen átverték. Bennem fel sem merült. Sajnos, pedig illett volna. :D


Kudar, ma este megnéztem az Illuzionistát :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.