Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Pedig jó pár sörrel filmet nézni ,főleg az ostoba filmeket.

 

Bomarr: Természetesen az amerikai hadsereg müködését nem egy filmből vonom le.Úgy értettem, hogy biztos felkértek a filmhez katonai szakértőt és legalább nagy vonalakban azt láttuk amit tennének ha megtámadnák őket.Persze a repcsi nincs ott 3 perc alatt de ezt a filmben sem láttuk.Azt mutatták amikor odaért.Az lehetett 20 perc is.A lézeres célbemérés meg tényleg így megy.Ráfogják a kommandosók a lézert a célra, jön a repcsi és bumm.A valóságban túl sem éltek volna persze egy ilyen támadást.De nekem tetszett.

A szőke csaj is hihető.Meg a haverja is.A computerőrültek általában tényleg így néznek ki.És egy tini is jóval többet ért ma egy számítógéphez.Elég megnézni milyen komoly szervereket törtek fel 15-16 éves suhancok.Úgyhogy teljes mértékben elfogadható, hogy egy tini csaj fejti meg.A Die Hard 4-ben is az volt az egyetlen hihető ,hogy a csávó computerhacker volt.Teljesen úgy nézett ki mint a való élet hackerei.Az lett volna hiteltelen ha egy 60 éves töri fel.

Azt meg te sem gondolod, komolyan, hogy a NATO-ban mindenkinek a szavazat ugyanannyit ér?Papíron biztos.Az USA gazdasági, katonai hatalma, technikai fölénye a többi tagállammal szemben akkora, hogy az érdekeit simán tudja érvényesíteni.Pl ha balhé van valahol mindig ők mennek, mert egyszerüen a többi NATO-ország hadereje anyyira el van maradva az USA-tól, hogy nem tudnak megfelelően békét fenntartani.És mivel az USA katonái hullanak mint a legyek, az ő felszerelésük amortizálódik, az ő pénzük fogy, ezért teljes joggal bírálják a többi tagállamot.Pl ha Magyarország szavazata kell nekik, akkor egyszerüen fogják és megmondják, hogy nem megy annyi tőke az országba ha nemmel szavazunk.

Megoldják ők ne félj.

Irak megtámadásához semmi köze a NATO-nak.A BT-t győzködték.Nem ment így egyedül megtámadták.Fel sem kérték a Nato-országokat, csak Törökországot, hogy hadd menjenek onnan is be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, de rám sem hatott. Bár én utoljára a Tv3-on láttam, ahol elég későn adták és majdnem elaludtam már azalatt, hogy vártam rá, így lehet ez volt a gubanc.

Érdekes, velem pont ugyanez volt, mikor még egyszer régen egy másik évezredben láttam :lol: Alig tudtam nyitva tartani a szemem, és örültem, mikor végre vége lett, és mehettem aludni. Nah, kell majd ebből egy újranézés. Egyszer valamikor :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A NATO-s témát és a filmekből átültetett realitás érzetekről szóló kommentezést engedélyt kérek átírányítani az Egyéb fontos topicba, miután ott elült a szülinapi csinadrata hangulat! :lol::D

 

Akkor azt mondom, majd itt folytassuk erről a témáról való beszélgetést :D :

 

http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=150

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, velem pont ugyanez volt, mikor még egyszer régen egy másik évezredben láttam :clap: Alig tudtam nyitva tartani a szemem, és örültem, mikor végre vége lett, és mehettem aludni. Nah, kell majd ebből egy újranézés. Egyszer valamikor :clap:

Marhára egy vontatott film benyomását keltette. Egyszer moziban, majd a rendezői változatot tv-ben láttam. Jó rég vót már :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marhára egy vontatott film benyomását keltette. Egyszer moziban, majd a rendezői változatot tv-ben láttam. Jó rég vót már :clap:

Lassú film. Itt inkább a hangulat az ami dominál olyanformán, mint a 2001-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassú film. Itt inkább a hangulat az ami dominál olyanformán, mint a 2001-ben.

A 2001 azért a maga korában félelmetesen überfasza film volt. Ahhoz képest, hogy a hatvanas évek végén készült technikailag ott van az SW mellett.

A Szárnyas Fejvadászt nem tudom nagyon kiemelni a nyolcvanas évek filmterméséből. Ami engem megfogott asszem az a világítós esernyők voltak :clap: Kiskölökként meg amúgyis a "mozog valami a vásznon" effektus dominált nálam. :D Néztem én mindent ami a szemnek kellett :clap: Kimondott kedvencemé az SW-n kívül más film nem is került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:clap:

 

"- Az istenit! Egyszer már fene tudja hol megtámadtak minket a Tigrisek. Tudjátok mi az, hogy megtámadtak? Úgy meg voltunk támadva, hogy...

- Állítsd már le a negatív hullámaid Moriarty. Inkább mondj valami felemelőt, bíztatót. Egyszer a változatosság kedvéért.

- Szar."

 

Alapmű a háborús filmek körében :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6950.jpg

 

A Forrás

 

Nem ismertem Darren Aronofsky munkásságát, ráadásul amit írtak róla, az alapján bármi elképzelhető a fazonról, így hát érdeklődve ültem le a Forrás című műve elé.

 

"Lenyűgöző" - ez volt az első reakcióm a film megtekintése után. Ilyen gyönyörű és egyben művészi filmet, ritkán lát az ember! Egész meghatódtam. A két főhős belső érzelmi világának ábrázolása olyan szinten zseniális, hogy egyszerűen nem tudok betelni vele. Látnom kell újra és újra! Lényegében egy szerelmi történettel állunk szemben, amiben a férfi mindent latba vetve keresi a rákban szenvedő feleségének a gyógyszert. Ez így leírva egyszerűen hangzik, de korántsem az. Az elbeszélés mesteri, az érzelmek bemutatása tökéletes. Közben arra gondoltam, hogy "istenem, a karomat adnám egy ilyen idillli kapcsolatért". Egyszerűen megható az, amennyire Tom és Izzi szeretik egymást. A történetet átszövik a már említett belső világok, melyek metaforákra, és a fő szálban taglalt gyógymód keresésre épülnek. Izzi könyvben írja meg betegségét, míg Tom orvos lévén, a jövőbe merül el ábrándozva. A film végén a két világ meseszerűen olvad egybe... Egyébként nekem hatalmas gyönyörűséget jelentett felfedezni az utalások rendszerét, és ezáltal összerakni a filmet magát.

 

A Forrást egyrészt a történet mesélése teszi forradalmivá, másrészt pedig az az utánozhatatlan atmoszféra, melynek a zene is nagyban megágyaz. Különleges művel állunk szemben, amihez a megfelelő lelki állapot elengedhetetlen, nem beszélve a kellő nyitottságról. A pontozás nem is fejezné ki a film értékét, mely Xibalbai magasságokban van.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különleges hangulatú, stb. viszont olyan letargiába estem tőle, hogy ezért soha többet nem fogom megnézni még egyszer. Fél napig elment az összes életkedvem, miután megnéztem. És most nem a tartalmára értem, hanem tényleg a hangulata volt ilyen hatással. Főleg a zenéje ne kerüljön a fülem közelébe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök h így tetszett Ody! Én is így vagyok vele! :)

Én is örülök. Már vagy négyszer megnéztem, és egyre jobb lesz. :D Azokat viszont nem értem, akik múltról meg jövőről beszélnek, meg sci-fi-ről... Amiket látunk, a főhősök gondolatai, érzései.

 

Pl. állat, amit Izzi írt a könyvében! Az inkvizítor, ami az agytumort ábrázolja, és ahogy egyre nagyobb területeket foglal el a 'királyságából', és a vágya, hogy a férje mentse meg... Fantasztikus!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem minden volt, csak nem erőltetett. Remekül megkomponált mű. Talán nem bírtad átérerzni eléggé....az okot neked kell tudni. :)

Nem, én meg szoktam ismerni a forradalmi filmeket anélkül is, hogy "átérezném" őket. És a Fountain nekem nem az... De nem akarom ismételni magamat, már leírtam régebben mit gondolok róla, ugyanazt gondolom most is. Ha meg akarjuk vitatni, legyen az a kiindulópont, egyszerűen azért, mert előbb íródott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.