Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na és hogy álltok a sci-fi paródiákkal? 8) Most nem említem meg az űrgolyhókat, mert ezt nyilván mindenki ismeri. Ellenben az utóbbi évek egyik legjobbja a Galaktitkos küldetés. Hatalmas az a film :( Láttátok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2001 és a Blade Runner nagy kedvencek nálam, úgyhogy én nem vitatom az állításodat, szerintem is ez Scott legjobbja. Iszonyatosan rendben van az a film, az ábrázolt világ, a történet, Vangelis zenéje, a szinészek (még Rutger Hauer is jó 8)) mind kifogástalan... Nagy kár, hogy még nem adták ki normálisan, 5.1-ben DVD-n. Tízből tíz pont, akárcsak a 2001 :(

 

Ja, ha már szóba került a 2001, a Mechanikus Narancsot láttad? Az is Kubrick film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ha már szóba került a 2001, a Mechanikus Narancsot láttad? Az is Kubrick film.

 

Sajna azt még nem. Egyébként én Kubrickal elég érdekesen állok. Elvont rendezőnek tartom, de jó értelemben. A 2001 hangulata nagyon ott van a szeren. Földönkívüli pátoszt áraszt magából, emellet teljesen hihető minden kockája. Elég szürreális számomra, ezért évente kb. egyszer szoktam csak megnézni 8)

 

Valahogy így érzek a szárnyas fejvadász iránt is. Azon a filmen Vangelis zenéje legalább akkorát dob, mint az SW-n Williams muzsikája. Annyira melankólikus...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ha már szóba került a 2001, a Mechanikus Narancsot láttad? Az is Kubrick film.

 

Én láttam. De soha többet nem nézem meg. A film nagyon jó, de filmtől ennyire még nem lettem rosszul, valahogy sokkolt, főleg mikor kifeszített szemmel nézették vele végig azt a filmet. Na ott kicsit rosszul lettem,( bár lehet h azért mert én nem bírom ha a szemehez nyúlnak), de attól függetlenül a film zseniális, de én kicsit túl idegbetegnek tartom Kubrickot...Nem is kicsit. 8) - Hamár sötét hangulatú filmeket akarok nézni, akkor inkább Tim Burtonre szavazok. :( - Második kedvencem, persze csak Lucas után...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem attól még nem lesz valaki idegbeteg, hogy szokatlan témákat érintő filmeket készít. Egy ilyen kijelentéssel zseniális filmesek tömegét lehetne leidegbetegezni...

 

Amúgy a Mechanikus Narancs mai szemmel is sokkoló, de nem céltalanul sokkol. A felszín alá kellene nézni itt is... Persze, egyetértek abban, hogy nem való mindenkinek.

 

Más: Takeshi Kitano Zatoichi-jét (2003) látta valaki? Nekem nagyon tetszik 8)

Bár az eredeti Zatoichi filmeket nem ismerem, de Kitano verziója a modern hangvétel miatt azonnal belopta magát a szivembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem adták ki. Legalábbis nem tudok róla... Én VHS-en kölcsönöztem ki a helyi könyvtárból 8)

 

VHS-en jelent meg tudtommal (ha lenne dvd-n, abban a pillanatban megvenném), de én emlékszem, akkor láttam, mikor kijött, és egyike volt azon nagyon kevés filmnek, amit egymás utáni napokon többször megnéztem. Rettenetesen szuggesztív film, nagyon a hatása alá lehet kerülni (ez a legjobb Jarmusch-i hagyomány).

 

Az 'idegbeteg' személyekre vonatkozik. A filmek nem személyek :( ha vki a filmekből a készítőikre kíváncsi, akkor inkább interjúkat olvasson :) Kubrick tényleg nem volt egyébként egy teljesen százas arc; de még mindig jobb, mint David Lynch (amit a Dűnével csinált, azért büntetés járna) v Peter Greenaway, akik szerintem komplett őrültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mint David Lynch (amit a Dűnével csinált, azért büntetés járna) v Peter Greenaway, akik szerintem komplett őrültek.

 

Elméletileg egy olyan verzió is létezett, hogy Lynch rendezze a Jedi visszatért, csak nem vállalta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj... abból ugyan csak részleteket láttam, de nekem nem tetszett. Akkor kapcsoltam ki, amikor megláttam a kockákat. :)

Az új verzió sem lett valami szuper (a könyvekért odavagyok, rendszeres nyári program az elolvasásuk már vagy 6 éve), de az első rész első húsz perce szerintem tökéletes. Kár, hogy később romlik a színvonal... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két Dűnéből szerintem egyik rosszabb, mint a másik :)

Ha választani kéne, akkor már inkább a Lynch verzió, abban legalább egész türhető szinészek játszanak és az effektek, még igy több évtizedes távlatból is szájtátásra birnak. A baj csak az, hogy túl sok mindent akartak belegyömöszölni. A film második fele nagyon összecsapottá válik...

Az új TV-sorozat viszont menthetetlen szerintem. Nagyon gyenge effektek, még gyengébb dramaturgia, a rendezés olyan, hogy :x

A könyv rajongói mondjuk állitolag kedvelik mert jól kivannak bontva benen a dolgok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha Dűnéből választani kéne, akkor inkább a Lynch film, a másik csak a terjedelme miatt jó, de nagyon matiné feeling. De a könyvhöz egyik se ér fel. Talán újra meg kéne próbáln megfilmesíteni, olyan Gyűrűk Urás menralitással, úgy ki lehetne hozni belőle valamit

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma néztük meg újra a Fűrészt, hát az valami óriási film.  

 

Jaja! A fűrész az egyik legeredetibb film, amit mostanában láttam (hozzá kell tennem, nem láttam sokat :) ). Az eredetiség alatt inkább a végső poént értem. Az teljesen kiakasztott :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno március környékén én irtam is egy meglehetősen hosszú élménybeszámolót a Fűrészről a Fangoria fórumra, de látva a pozitiv hangulatot, inkább nem sokkolok vele senkit :)

 

Röviden: bár vannak jó pillanatai, de szerintem összességében egy kihagyott ziccer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno március környékén én irtam is egy meglehetősen hosszú élménybeszámolót a Fűrészről a Fangoria fórumra, de látva a pozitiv hangulatot, inkább nem sokkolok vele senkit  :)  

 

Röviden: bár vannak jó pillanatai, de szerintem összességében egy kihagyott ziccer.

 

Én meg megkérnélek rá, hogy ha lehetne, szúrd be ide, mert érdekelne az írásod. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg megkérnélek rá, hogy ha lehetne, szúrd be ide, mert érdekelne az írásod. :)

 

Oké, de én előre szóltam :) . Egyébként még március 7-én irtam:

 

"Nyugodtan mondhatjuk, hogy az elmúlt pár hónap filmes-sajtója (de a horror-sajtó mindenképp) a Fűrész körül forgott. Nem csoda, hisz ritka, hogy egy filmnek ilyen remek marketinget üssenek össze. A levágot testrészeket mutógató poszterek, valamint az erősen szürreális elözetesek, mind megtették jótékony hatásukat. A bemutató után aztán záporoztak a kritikák és úgy tünt, hogy a nézők két merőben ellentétes táborba gyülekeztek. Az egyik oldal máris időtlen klasszikusként üdvözölte a jövevényt, míg a másik oldal porig alázta minden egyes másodpercét.

Épp a szélsőséges megnyilvánulások miatt nem is tudtam igazán, hogy mire számitsak, ezért hát különösebb elvárások nélkül, érdeklődve ültem le elé a minap. Az első másodperceket akár a briliáns jelzővel is illethetjük. Valjuk be, egyikünk se kedveli igazán az unalmas felvezető-részeket... nos ezuttal ilyesmi miatt nem is kell fájjon a fejünk, mert a Fűrész rögtön belecsap a közepébe. Hőseink (szám szerint kettő) egy meglehetősen szoc-reál beütésű pinceszerüségben ébrednek, leláncolva. Fogalmuk sincs hogy és miért kerültek ide, ám arra pillanatokon belül fény derül, hogy fogvatartójuk szándékai nem éppen humánusak :)

A feszültség tehát adott, s a néző innentől érdeklődve nézi, hogyan boldogul a két sorstárs. A levesbe mindössze a meglehetősen gyenge szinészi játék köp bele, mely sajnos már az első pillanatokban megmutatkozik. Az Adamot játszó Leigh Whannell-nek már az is komoly erőfeszitéseibe kerül, hogy a film elején az ébredés pillanatait hihetővé tegye. Szivesen mondanám, hogy idővel javul a helyzet, de sajnos erről szó sincs. Ellenben az operatőri-rendezői munka profi kezekről árulkodik, igy viszonylag hamar túltettem magam Leigh úr amatörizmusán... végülis horrort nem azért néz az ember, hogy Oscar gyanús alakitásokban gyönyörködhessen :D

Ám a bevezető rész után újabb csapásként ért, hogy a viszonylag eredeti kezdésből kilépve hirtelen az előzmények felgöngyölésére került sor. Ezzel semmi baj nem lenne, ha nem ölné ki a feszültséget a filmből. A két rab gyötrelmei helyett egy parttalan nyomozosdit nézhetünk, melyhez hasonlót, már tucatszám láthattunk, ráadásul nagyságrenddel jobbakat is. Akarva akaratlanul is felötlik a zseniális Hetedik cimü film a fejünkben, amelyből alaposan nyúlnak is a készitők, ám az előd szinvonalát nem igazán tudják elérni. Bár nagyon tetszettek az ötletek, ahogy a gyilkos korábbi áldozatait "szivatta", ám azt rendkivül sajnáltam, hogy az idekivánkozó gore-t lefelejtették a készitők. Ez márcsak azért is meglepetésként ért, mert még a leglehuzóbb kritika is megjegyezte, hogy a Fűrész egy nagyon durva film. Hát nem az. Még a néha feltünő durvább sebeket/jeleneteket is olyan rövid időre vágják be, hogy ha éppen pislogunk akkor le is maradtunk a lényegről. A filmvégi lábvágásnál is, csak annyit látunk, hogy mintha elkezdene Dr. Gordon lába vérezni, ám aztán a kamera gyorsan vált és se a levágást, se a későbbi csonkot, se a lekerült végtagot nem tárják elénk... márpedig a cím alapján azért elvárná az ember :D) Ugyhogy a gore és a feszültség hiján egye inkább érdeklődésemet vesztettem.

A film végén megprobálják számtalan csattanó beiktatásával megdobni az élményt, de mivel ekkor már maga a story se kötött le különösebben, ezért nem kezdtem el ájuldozni rajtuk. Bár azt mindenképp elkell ismerni, hogy a végső csattanó elég ötletesre sikerült. Azonban a film befejezése után képtelen voltam szabadulni a gondolattól, hogy ez a film, egy hatalmas kihagyott ziccer. Nem is hiányzott sok hozzá, hogy egy dermesztően jó pszicho-horrort csináljanak. Ám sajnos a végére mindössze egy közepesen-jó horror sült ki az egészből. Szerintem"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy beszúrtad. A színészi játékkal egyet értek, meg a Hetedik fíling emlékeztetőt, de a "durva" jelenetek nélkül is szerintem elég hatásosak voltak a részek, hogy tudatosan mi odaképzeltük, amit végül a kamera nem mutatott, és ennek ez volt a célja szerintem. A csattanó óriásivá teszi szerintem a filmet, és ezért lehet az egyszernézős kategóriába tartozik, de én személy szerint többször is végig tudom élvezni, hogy tudom, mi lesz a vége(mert így az utalásokat még jobban át tudom gondolni). Ezért egyik kedvenc rendezőm Shyamalan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.