Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem az ilyen inváziós kedvenc filmem, ami alapjába véve kategórián kívül is egyik kedvenc filmem, az a Jelek. :)

 

Uhh... azt is moziban láttam. Mikor kijöttünk az összes haverom árongott, hogy micsoda feszültség, micsoda befejezés... én meg némán lapitottam. Szerintem kicsit gyenge volt :o

Nekem azaz érzésem, hogy kicsit túlértékelik ezt a Shyamalan gyereket. A Hatodik érzék például arról hires állitolag, hogy annak van az egyik legjobb csattanója. Én már a film első tiz perce után rájöttem :o

 

Ha már inváziós film: a Testrablók inváziója (a '78-as feldolgozás). Marha jó kis film. Bár a cim alapán valami gagyi B-filmnek tünne, csak úgy tombol benne a feszültség (Donald Sutherland pedig mindig óriási)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelek nekem bejött. Ebbe a Shyamalan csávóban az a jó, hogy úgy tud megborzongatni, hogy ki se megyünk a szobából. Szinte az egész film egy nagyon kis helyen játszódik, szerintem zseniális.

 

Még egy kérdés a WOTW-ból, aki nem látta ne nézze. A legelején minek lövik szét az embereket, ahelyett, hogy már azokat is szétspiccelnék, hogy minnél jobban táplálják azt az organizmust? Az is marhára érdekelt volna, hogy az micsoda, de a filmből sajna nem derült ki.

Még egy ellentmondás ami zavart, pont a szemeltakarás miatt. Ott eltakarták, a vége fel pedig magára vonja a figyelmét az izének, hogy őt kapja el, ne Cruise-t.

A "Szeretlek"-ezés akkor van, mikor Cruise szól a katonáknak, hogy már nincs pajzsuk a gépeknek, akkor bebújnak egy híd alá, hogy ott biztonságos...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelek nekem bejött. Ebbe a Shyamalan csávóban az a jó, hogy úgy tud megborzongatni, hogy ki se megyünk a szobából. Szinte az egész film egy nagyon kis helyen játszódik, szerintem zseniális.

 

A Jelek tényleg kis helyen játszodik nagyrészt. Ennyiben egyetértünk :wink:

 

A legelején minek lövik szét az embereket, ahelyett, hogy már azokat is szétspiccelnék, hogy minnél jobban táplálják azt az organizmust? Az is marhára érdekelt volna, hogy az micsoda, de a filmből sajna nem derült ki.

 

Mert elöszőr bevetik az inváziós haderőt, hogy teljesen az uralmuk alá vegyék a területeket, amiken jó kis vörös növényeket termeszthetnek és csak eztán kerül sor az emberek begyüjtésére... biztos praktikusabb ugy termeszteni, hogy már szinte alig van élet az adott területen.

 

Még egy ellentmondás ami zavart, pont a szemeltakarás miatt. Ott eltakarták, a vége fel pedig magára vonja a figyelmét az izének, hogy őt kapja el, ne Cruise-t.

 

Ezt most nem értem. Cruise elöszőr eltakarja a kislány szemét, hogy ne lássa porig rombolva a régi házukat... ez miért mond ellent annak, hogy elvonja az izé figyelmét? Egyébként lehet, söt valoszinü, hogy jót mondasz, csak most nem vagyok képben, hogy mire gondolsz. Lehet késő van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem értem. Cruise elöszőr eltakarja a kislány szemét, hogy ne lássa porig rombolva a régi házukat... ez miért mond ellent annak, hogy elvonja az izé figyelmét? Egyébként lehet, söt valoszinü, hogy jót mondasz, csak most nem vagyok képben, hogy mire gondolsz. Lehet késő van  :)

 

Hát csak azt, hogy ha a lezuhant géptől és porig égett háztól síkító görcsöt kap és megijed, akkor attól, hogy ott áll éjjel a szabadban és egy UFO az apját készül "megenni", nem jut eszébe, hogy segítek apunak. Vagyis elvonni a figyelmét az ufonak, hanem mikor meglátta mi van ott sikítógörcsében már rég őt fröcskölik szét.

A filmben nekem elég tudatosnak tűnik az elterelő hadművelete a kislánynak, de lehet, hogy csak éppen akkor látta meg az első Ufó masinát és elkezdte a sikítógörcsöt, de úgy áll ott mint aki eltervezte, hogy eddig csöndben volt és most sikít. Nekem úgy hitelesebb lett volna, ha csak véletlenül tereli el a figyelmét a kislány az ufónak.

Az előző kérdésben meggyőztél az sokkal logikusabb, nem lehet a tavalyi kukoricára újjat vetni azt előbb el kell tűntetni.

 

Még egy ilyen kis szálka maradt bennem, mikor már a gép belsejében vannak. Akkor egy csávót beszív a darálóba, az után nem kap senki utánna, de mikor Cruise-t kapja el őt mindenki megmenti. Aztán persze sikerül felrobbantania. Mondjuk ez neke bejött azért, mert az előbb a kocsi miatt ölték egymást, most meg segítenek egymásnak. Mindenesetre jobban bejött volna ha az első csávót is megpróbálják visszahúzni, de mondjuk nem sikerül és aki elkezdi visszakúzni, ő is bedarálódik. Ez jó.

 

Engem csak ilyen apróságok zavartak. Ha ilyenek nem maradnak bennem, akkor mondom, ez fantasztikus. Így csak azt mondom, ez egy nagyon jó film. Egyébként melyik moziban nézted, ahol ilyen tapló volt a közönség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát csak azt, hogy ha a lezuhant géptől és porig égett háztól síkító görcsöt kap és megijed, akkor attól, hogy ott áll éjjel a szabadban és egy UFO az apját készül "megenni", nem jut eszébe, hogy segítek apunak. Vagyis elvonni a figyelmét az ufonak, hanem mikor meglátta mi van ott sikítógörcsében már rég őt fröcskölik szét.

A filmben nekem elég tudatosnak tűnik az elterelő hadművelete a kislánynak, de lehet, hogy csak éppen akkor látta meg az első Ufó masinát és elkezdte a sikítógörcsöt, de úgy áll ott mint aki eltervezte, hogy eddig csöndben volt és most sikít.

 

Nekem ez amolyan sokkos állapotnak tünt. A kis-csaj a döbenettől szolni se tud, majd sikit. De ehhez újrakéne nézni, de nekem igy rémlik.

 

Még egy ilyen kis szálka maradt bennem, mikor már a gép belsejében vannak. Akkor egy csávót beszív a darálóba, az után nem kap senki utánna, de mikor Cruise-t kapja el őt mindenki megmenti. Aztán persze sikerül felrobbantania. Mondjuk ez neke bejött azért, mert az előbb a kocsi miatt ölték egymást, most meg segítenek egymásnak.

 

Sajnos nincs elöttem teljesen a film, de mintha az elötte lévőt hamar beszippantotta volna, mig Cruise valahogy egy darabig vissza tudja tartani magát és akkor kapcsolnak az emberek és után kapnak.

 

Engem csak ilyen apróságok zavartak. Ha ilyenek nem maradnak bennem, akkor mondom, ez fantasztikus. Így csak azt mondom, ez egy nagyon jó film. Egyébként melyik moziban nézted, ahol ilyen tapló volt a közönség?

 

Én meg amondó vagyok, hogy ilyen apróságok minden, de minden filmben vannak. Nincs olyan film, amin ne lehetne fogást találni. De ezt asszem nem is nagyon kell ecsetelni, hisz nem véltelenül "menekültünk" erre a fórumra, mert biza még az SW-be is belehet kötni, ha valaki nagyon akar. De ezek szerintem nagyon apróságok. Ettől én még simán tudtam élvezni a filmet. Söt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, nekem Shyamalan a kedvenc rendezőm. A Falu is iszonyúan bejött, amire egyesek már azt mondták, hogy az első félórában tudták, hogy nincsennek szörnyek. :) Azért túlzásokba ne essünk. :o Már alig várom a következő filmjét, a Lady in the water-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt olvasni az írásokat a WotW-ről.

Valahogy mégsem tudtam beindulni erre a filmre. A Batmanra jobban kiváncsi vagyok :?

 

Egyébként láttam két filmet a napokban: az egyik a Wild at Hearts (Veszett a Világ) című David Lynch film. Végül is a befejezést kivéve egész jó volt, rosszabbra számítottam. Elég kiforrott munka, talán legjobban a Kék Bársonyra hasonlít kivitelezésben. A vége sajnos eléggé elkapkodottnak tűnt, de azért tetszett.

 

A másik az O Brother, Where Art Thou (Ó Testvér, Merre Visz Utad) című Coen brothers film. Végül is ez egy nagyon könnyen emészthető komédia, eredetileg az Odüsszeián alapul - mindenesetre eléggé egyedi megközelítése a témának :evil: De Clooney és Torturro óriási benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt olvasni az írásokat a WotW-ről.

Valahogy mégsem tudtam beindulni erre a filmre. A Batmanra jobban kiváncsi vagyok  :?

 

Volt szerencsém az új Batman filmhez is. Mivel a letöltött gyenge képminőségű verzióhoz, igy bővebb kritikára nem is ragadtatnám magam. Jó volt... nagyon jó. De ha választani kéne, akkor inkább a WotW :? Bár lehet, hogy ezzel az itélettel még meg kéne várnom amig lesz szerencsém a Batman DVD kiadásához.

 

Coce_Plant

Hát nem tudom, nekem Shyamalan a kedvenc rendezőm. A Falu is iszonyúan bejött, amire egyesek már azt mondták, hogy az első félórában tudták, hogy nincsennek szörnyek.  Azért túlzásokba ne essünk.

 

Na tessék... én még nem is láttam a Falut és már most tudom, hogy nincsenek is szörnyek. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg amondó vagyok, hogy ilyen apróságok minden, de minden filmben vannak. Nincs olyan film, amin ne lehetne fogást találni. De ezt asszem nem is nagyon kell ecsetelni, hisz nem véltelenül "menekültünk" erre a fórumra, mert biza még az SW-be is belehet kötni, ha valaki nagyon akar. De ezek szerintem nagyon apróságok. Ettől én még simán tudtam élvezni a filmet. Söt!

 

Azt nem mondtam, hogy nem tudtam élvezni a filmet, sőt nagyon jó volt. Csak idegesít ha nem értek valamit. Az ep3-at is a 3dik nézéstől tudtam élvezni, addig ízelegettem ismerkedtem vele. Voltak olyan filmek amik több megnézés után zavartak csak, de akkor nem apróságok hanem a fél film. Rengeteg film van amiben nem láttam ilyen apróságokat, vagy azért, mert nem mozgatta meg a fantáziámat, de a WOTW igen. Azóta el is akarom olvasni könyvbe, csak még be kéne szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvencem az SW után a Vissza a jövőbe trilogia.Kár hogy a DVD változaton már az újraszinkronizált van :evil:

Az sw.hu-n már leírtam hogy melyik filmek a kedvenceim.Majd beírom :?

 

Sorozatok:

-Sherlock Holmes kalandjai

-South Park

-Hegylakó

-Egy rém rendes család

-És majd talán az SW

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket nemszeretek:

 

Lord Of The Rings Trilogy

Harry Potter Trilogy

Derdevil, a fenegyerek

Batman & Robin

Steven Segal összes filmje

Jackie Chan összes filmje

Jean-Claude Van Damme összes filmje

Béna animációs filmek(pl. Hihetetlen család, meg az az űrből jött valami..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenceim: a 6 SW film minden fölött áll.

 

Indiana Jones filmek

Christopher Reeve-es Superman filmek

Reszkessetek Betörők 1-2.

Muzsika hangja

Pokoli Torony

Dr Dolittle (Rex Harrison)

My fair lady

Ghostbuster 1-2

BeetleJuice

Batman

Mindörökké Batman

Harry Potterek

Alien123

Terminator 1-2

Hihetetlen család

Disney rajzfilmek De az utolsók amik jók az a Aladdin és a Lion King, az utána lévők nem jók, de a Hófehérke és a Hamupipőke nagy kedvenc.

Világháborús filmek be szoktak jönni: Nagy szökés, Navarrone ágyui, Híd a Kwai folyón.

Különvélemény

Kapj el ha tudsz (azóta bírom Leo-t)

Régi Majmok bolygója filmek.

 

Spielberg filmjeit bírni szoktam...

 

Amiket nem bírok:

GYU

Fantasy ért sem rajongok.

Nem bírom az idióta vígjátékokat: Airplane, Top Secret, ezt a stílust. Néha szórakoztat, de ez nálam a silány szórakozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh... hát én simán feltudnék több száz filmet sorolni, amik ezért vagy azért, de nagyon fontosak a számomra és még igy is lenne biztos egy csomó, amiket véletlenül kihagynék, igy ezzel inkább meg se probálkozom.

Viszont volt szerencsém nem régiben látni egy remek filmet: Veszedelmes viszonyok. Nem is tépném róla túl sokat a számat: remek szinészek (bár fura volt John Malkovich-ot ilyen fiatalon látni :evil: ), remek dialógok, remek hangulat... nem is emlékszem mikor láttam utoljára ilyen jó filmet a TV-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy annyi jó film van hogy nem is igazán lehet, vagyis én nem tudok első hármat, vagy akár tizet mondani. De amiket én szeretek, az az összes Tim Burton film, a képregény és könyv adaptációk, persze azok amiket én is olvastam és hát vígjáték közül CSupasz pisztolyok, Airplane, Dilis Amcsi film, és még sorolhatnám. Ackiófilmek közül Schwarzi a KING. Ő csinált a legjobb akciókat. Azt hiszem a Sci-fit nem kell részleteznem... :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh... hát én simán feltudnék több száz filmet sorolni

 

Az én listám is amolyan teljesség igénye nélküli. Amik legelőször eszembe Jutottak. Persze gondolkodás nélkül. Ha elgondiolkodnék, még hatszor ilyen hosszú lehetne a lista.

Én mindenesetre kíváncsi lennék akármilyen listádra(ez mindenkinek szól), mert így jobban meglehetne ismerni a izlésedet.

Kinek milyen filmek jönnek be...

Még eszembe jutott az Untouchables (Aki legyőzte Al Capone-t), az is milyen hihetetlen film és milyen isteni a zenéje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem látta még, annak itt az Island új trailere. Jó kis film lesz. ÉN már nagyon várom. :lol:

 

http://www.dreamworks.com/trailers/island/...rlr3_qt_640.mov

 

A másik amit még várok az a "Karcsi és a csokigyár". Annak is kijött két új TV spotja. :) Fogyasszátok egészséggel.

 

http://raincloud.warnerbros.com/wbmovies/c.../tvspot1_hi.mov

 

http://raincloud.warnerbros.com/wbmovies/c.../tvspot2_hi.mov

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Island egy marha jó filmnek ígérkezik.

Az meg hab a tortán, hogy a Mi Obi-Wanunké a főszerep. Trailere marha jó. Rendező már garancia. Scarlett Johansson is egy nagy jó kis színésznő. Nekem az Amerikai rapszódiában nagyon tetszett.

 

Mióta tudom, hogy lesz azóta várom a Trailerben marha jó, mikor a két Ewan áll egymás mellett :lol::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WOTW: Döbbenetes!

 

Döbbenetesen jó, vagy döbbenetesen rossz? Én úgy vélem hogy a film közepéig oltári jó, de hát a végén ájulás közelében voltam, mert annyira elszúrták. Sztem... :lol:

 

Az egész film egy nagy sokk. Spielberg jól megfogta ennek a témának az átlagember szemszögéből való bemutatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a vége azért lett egy kicsit gyengébb, mert szerintem megint nagyon ragaszkodtak, hogy megfeleljen a könyvnek. Vannak olyan dolgok amit nem lehet átvenni a könyvből.

 

Egyébként, ha az UFÓk annyira okosak és már régóta figyelték a földet a narrátor szerint, akkor miért nem tudták, hogy hamar kimúlnának a földön?

Ez is érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, ha az UFÓk annyira okosak és már régóta figyelték a földet a narrátor szerint, akkor miért nem tudták, hogy hamar kimúlnának a földön?  

Ez is érdekel.

 

Azért, mert egy idegen civilizáció tud az űrben utazni, még nem feltétlenül okosabbak is nálunk. Maximum régebb óta elkezdték a civilizálodást vagy az ő kulturájukban fontos szerepet játszott az, hogy kijussanak a világűrbe, de más technológiákat nem fejlesztettek vele párhuzamosan ilyen magas fokon stb. Fiktiv történet. Szerintem óriási a befejezés. Örülök, hogy megtartották az eredetit... amikor megtudtam, hogy Spielberg rendezi szinte biztos voltam benne, hogy megfogja változtatni a végét, mert fél, hogy a közönség nem birja majd feldolgozni ezt a fajta lezárást. Nagyon örülök, hogy bevállalta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, ha az UFÓk annyira okosak és már régóta figyelték a földet a narrátor szerint, akkor miért nem tudták, hogy hamar kimúlnának a földön?  

Ez is érdekel.

 

Azért, mert egy idegen civilizáció tud az űrben utazni, még nem feltétlenül okosabbak is nálunk. Maximum régebb óta elkezdték a civilizálodást vagy az ő kulturájukban fontos szerepet játszott az, hogy kijussanak a világűrbe, de más technológiákat nem fejlesztettek vele párhuzamosan ilyen magas fokon stb. Fiktiv történet. Szerintem óriási a befejezés. Örülök, hogy megtartották az eredetit... amikor megtudtam, hogy Spielberg rendezi szinte biztos voltam benne, hogy megfogja változtatni a végét, mert fél, hogy a közönség nem birja majd feldolgozni ezt a fajta lezárást. Nagyon örülök, hogy bevállalta...

 

Ez alátámasztja azt is, amit írtam, vagyis hogy az átlagember szemszögéből tapasztaljuk meg az inváziót. Mégis az átlagemberhez mi jut el egy ilyen esemény után? Max. a lényeges infók. A tudósok további dolga, hogy elemezzék hogyan történhetett ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész film egy nagy sokk. Spielberg jól megfogta ennek a témának az átlagember szemszögéből való bemutatását.

 

Shalayman is hasonlót próbált a jelekkel. Átlagemberek viszonyai közé ágyazott UFO invázió :lol: Vagy itt nem erről van szó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.