Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Shalayman is hasonlót próbált a jelekkel. Átlagemberek viszonyai közé ágyazott UFO invázió :lol: Vagy itt nem erről van szó?

 

Dede, pont erről... és szerintem ami nem sikerült Shyamalan-nak az összejött Spielbergnek. De ez csak egy személyes megjegyzés a részemről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész film egy nagy sokk. Spielberg jól megfogta ennek a témának az átlagember szemszögéből való bemutatását.

 

Shalayman is hasonlót próbált a jelekkel. Átlagemberek viszonyai közé ágyazott UFO invázió :lol: Vagy itt nem erről van szó?

 

Én nem láttam a Jeleket, de a WotW a megváltozott világ atmoszféráját nagyon jól megfogja. Nemcsak milyen lehet egy ilyet látni, hanem megélni is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dede, pont erről... és szerintem ami nem sikerült Shyamalan-nak az összejött Spielbergnek. De ez csak egy személyes megjegyzés a részemről  :lol:

 

Nekem egy bizonyos fokig tetszett a "jelek" :o Lada! Ha teheted nézd meg. Lehet, hogy iszonyat nagyot fogsz csalódni, de egy próbát megér :)

 

Ha már UFO-k. A hétvégén belenézegettem a függetlenség napjába. Régen imádtam, ma már csak mosolygok rajta... Néhol roppant nevetséges az amcsi melldöngetés, a vérciki jelenetekről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiktiv történet. Szerintem óriási a befejezés. Örülök, hogy megtartották az eredetit... amikor megtudtam, hogy Spielberg rendezi szinte biztos voltam benne, hogy megfogja változtatni a végét

 

Te viszont olvastad a könyvetén csak azt tudtam, hogy egy könyv volt az alapja a filmnek, de többet nem tudtam. Tudtad mi a vége és ezt is vártad. Én valami csodafegyvert vártam, vagy, hogy az Ufok egymást kinyírják, összevesznek a hatalmi harcban, ilyesmi.

Jelek nekem tetszett, szerintem mindkét rendezőnek sikerült megvalósítani ezt a fajta koncepciót. Mind a kettő más egy kicsit(Jelekben egy eldugott faluban vagyunk, míg a WOTWban a megtámadott nagyvárosban, szerintem a WOTWban is volt olyan falu amit nem ért el a Támadás, mint a Jelekben, ott csak egy pédánnyal találkoztak). De a vége mindkét esetben ugyanaz.

 

Miért támadnak meg egy olyan planétát, amin halálra vannak ítélve? Jó mert nem tudták, de miért nem, miért nem küldtek egy kémet, mert nem lehetne belőle film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Függetlenség napja. Ha nem lenne rajta ennyi szirup még jó is lenne. Az amcsik minden filmből tanmesét akarnak csinálni. (Minden rossz indulat nélkül mondom a következőket.) A néger(Will Smith), a zsidó(Goldblum) és a Usa elnöke (Csak képzeljétek el, hogy Bush vagy Clinton vadászgéppel repül, ez amiatt került bele szerintem mert akkortájt volt Clinton Monicás botránya, ha jól emlékszem.) saját kezüleg megmenti a földet. Enyhén erőltetett. Csak az emberek közti ellentét elsimítása miatt van. A cél nemes, de a megalósítás gyenge. Látványfilmnek jó, meglehet nézni. De ezeken mindig elmosolyodom, ha ezeket a szirupos dolgokat nem emelnék ki még jó is lenne, de mindent jl kihangsúlyoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez amiatt került bele szerintem mert akkortájt volt Clinton Monicás botránya, ha jól emlékszem.

Az a botrány jó pár évvel később volt, mint a film.

Akkor rosszul emlékszem Sorry. Mindensetre az elnöknek sosem jön rosszul, ha megmenti a világot, függetlenül attól, hogy, volt-e botránya

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól van. Hogy ne csak rosszat írjak a függetlenség napjáról, megemlítem a kedvenc poénomat. Idegenek űrhajója, betöltik a vírust, majd kilövik a bombát. Az utánna látható nevető halál fej, oltári nagy poén :46:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ID4 legnagyobb baja az, hogy német rendező rendezte.:) Mivel szegényekbe egy kolektív bűntudat van ültetve a WWII miatt a saját filmgyártásukban nem fejezhetik ki a hazafias érzelmeiket mert rögtön soviniszta besorolást kapnának (ez a világ nelnagyobb fas*ságjai közé tertozik-könyörgom több mint 60 éve volt most már ideje lenne túlépni ezeken a dolgokon! Ez egyébként megfigyehető a többi vesztes ország filmgyártásában is pl.: a ti filmjeitekben is, talán Sunshine volt az egyetlen kivétel ahol ez ekőtérbe került.). Ezért valahogy ösztönös késztetést éreznek, hogy az országot ahol élnek szinte utópisztikussan mutassá be. Ugyan ez tapasztalhato Wolfgang Petersen Air Force One c. filmjénél is.:)

Az ID4 abszolút pozitívuma, hogy Patrick Tatopoulos és a Best Of beorolást érdemlő Creature Shopja nagyon jó munkát végzett és a VFX is megérdemelten kapott Oscart. FX filmként kell nézni és a párbeszédekre nem szabad figyelni és akkor nagyon jó kis kikapcsolódást nyujtó film.:)

 

 

P.S.: A WOTW zseniális!!! A fanyalgóknak:1; Olvassátok el a könyvet!!!! 2; Gondoljátok végig mitől féltek jobban egy olyan dologtól amiről tudjátok, hogy mi és hogy működik vagy valamiről semmit se tudtok (a horror rajongók előnyben!:))+ Spielberg az egyszerű ember szemén keresztül akarta bemutatni az eseményeket ki aztán tényleg semmit se tud az esetleges felfedezédekről mert épp a saját és a szerettei életét próbálja menteni. 3; Bárki elhiszi, hogy a tusósok pár nap alatt kitudják deríteni egy idegen faj gyengéit amikor a saját fajtánk betegségeit se tudjuk gyógyítani, pedig több évtizede kutatják őket????++egy sima Pascaban írtl Worm szétszed egy alien OS-t...NA NEEEEEEE!!!!!:))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FX filmként kell nézni és a párbeszédekre nem szabad figyelni és akkor nagyon jó kis kikapcsolódást nyujtó film.:)

 

Ezzel maximálisan egyetértek :) Én sem igazán fanyalgok, csakhát ezeket meg kellett jegyeznem. Egyébként nekem Emerich Godzillája is tetszett. Szerintem az is remek popcorn mozi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan ez tapasztalhato Wolfgang Petersen Air Force One c. filmjénél is.:)

 

Uhh... azaz egyik legborzalmasabb film, amit láttam. Pedig ez a Petersen gyerek milyen jó filmeket csinált, amig Némeországban ténykedett. A Végtelen történet és a Tengeralattjáró szerintem nagy filmek... mondjuk az amcsi produkciói közül a Trója egész jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanra végre át tudtam nézni az egész topikot, és néhány dologra reagálnék, ha nem haragszotok meg érte.

 

Tisztában vagyok vele, hogy vérciki (egyébként ha jól emlékszem, az sw.hu filmes topikjában ugyanezt a szót használtam ezzel a filmmel kapcsolatban), de én szerettem elnézegetni a Függetlenség napját. Nem komoly film, és előttem is ismeretlen okokból jól el tudtam rajta szórakozni.

 

Coce_Plant én is szeretem Shyamalant. Jók a filmjei. A Jelekben pont az tetszett, hogy egy család szempontjából mutatta be a földönkívüliek invázióját. Nem voltak hősök meg csaták. Ez nagyon jó volt benne.

 

A WOTW-val kapcsolatos hozzászólásaitokat csak nagyjából néztem át, mert még nem láttam. Igazából a bemutatója nem fogott meg. Sokat nem látni, de még az sem töltöt el izgalommal. Majd egyszer megnézem. Nem tudom miért van az az érzésem, hogy nem lesz belőle a kedvenc filmem (az ilyen megérzéseim 90%-a be szokott jönni). A Batman Begins-t most valahogy jobban várom. Majd meglátjuk.

 

Ody Oliver Stone sportfilmjének, melyben Al Pacino játszik, Minden héten háború a címe. Ha jól emlékszem.

A Galaktitkos küldetést én is láttam, és nekem tetszett. Jó kis paródia volt, egész jól elszórakoztam rajta.

 

Bomarr Neked több mindent is írnék.

Gyerekkoromban én is olvastam a Marsos sorozatot, és akkor szerettem. Viszont nekünk csak 4 része van meg, így meglepődtem, amikor írtad, hogy 11 részes.

Ugye Te írtad, hogy vámpíros filmek közül az Interjú a vámpírral címűt szereted? Én is azt szeretem közülük a legjobban. Még a Drakula sem jött be annyira, mint az Interjú. Ezen lehet vitázni, de nem érdemes.

Abban tökéletesen igazad van, hogy a GYU igencsak rossz reklám volt Hollywoodnak. Hiába amerikai pénzből készült a film, a megvalósításhoz semmi közük nem volt, és bebizonyosodott, hogy nem csak ők tudnak nagy látványos filmet készíteni, az utóbbi időben meg a GYU-nál többnyire rosszabbakat. Az SW ezen kívül esik, de ezt már hozzá sem kellene tennem :)

yodamester nagyon is jól emlékszik arra, hogy PJ-t nem felkérték a GYU-ra, hanem ő maga szerette volna elkészíteni. Egyik álma volt. Végigházalta vele egész H-ot, mindenhonnan kirúgták a forgatókönyvvel, csak a New Line-nál talált értő emberekre. A többi meg nem ide való.

 

És ha már GYU, akkor hadd mondjam meg én is, hogy én is szeretem. De ez már egyéni szociális problémám :)

 

lokatelli nem baj, ha szidod, én már ezen rég túlléptem. Nagyjából.

Az általad említett 94-es Frankenstein film egyik kedvencem. Az eredeti Mary Shelley regényből készült, és nekem nagyon tetszik. Nem horror, hanem dráma.

Kedvenc filmek? Pár nap múlva felirogatom, már így is hosszú lett ez a hozzászólás.

 

A Lynch-féle Dűnéért nem voltam oda, a másikat nem láttam. Viszont könyvben meg szeretem. Nem olvastam, csak egyszer, és nem is minden részét. Az még előttem áll. Lehet, hogy ez szentségtörés, de az előzmény könyvek jobban tetszettek. Legutóbb az előzmény előzményének első részét olvastam, a Butleri dzsihadot. Azóta még jutottam hozzá a folytatáshoz. Egyszer láttam könyvesboltban, hogy megjelent, de még eddig kimaradt az életemből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan ez tapasztalhato Wolfgang Petersen Air Force One c. filmjénél is.:)

 

Uhh... azaz egyik legborzalmasabb film, amit láttam. Pedig ez a Petersen gyerek milyen jó filmeket csinált, amig Némeországban ténykedett. A Végtelen történet és a Tengeralattjáró szerintem nagy filmek... mondjuk az amcsi produkciói közül a Trója egész jó.

 

Az Enemy Mine is nagyon korrekt volt! Air Force One-ig szerintem kimondottan jó filmeket csinált utánna viszont elmúlt a varázs :) Azért bízom benne, hogy újra magára talál az öreg mert ő rendezi a kedvenc könyvem filmadaptációját (Ender's Game).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért bízom benne, hogy újra magára talál az öreg mert ő rendezi a kedvenc könyvem filmadaptációját (Ender's Game).

 

Nekem pedig Asimov alapítványa a kedvencem, jó lenne ha valamikor abból is készülne film. Álmodozni persze lehet :hm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr Neked több mindent is írnék.

Gyerekkoromban én is olvastam a Marsos sorozatot, és akkor szerettem. Viszont nekünk csak 4 része van meg, így meglepődtem, amikor írtad,  hogy 11 részes.

 

Sajnos a teljes sorozatot nem adták ki itthon. Nekem csak 3 rész van meg: A mars hercegnője, a Mars istenei és a Mars Ura... én is meglepődtem mikor a külföldi oldalakon olvastam, hogy 11 részes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre eljutottam idáig.Annak baromira örülök, hogy a Világok harca nem egy Függetlenség napja klón.Jövő héten szerzek, hozzá embereket aztán megnézem.Én még egyszer Roland Emmerich filmet nem nézek meg az is biztos.Mindkét filmje, amit eddig láttam(Függetlenség napja, Holnapután) iszonyatosan, rettenetesen és még borzalmasan is rossz volt számomra.A baj velük az, hogy totálisan hiteltelenek.Pl, a Függetlenség napjában virust jutatnak az ufok, számítógéprendszerébe, DE hogyan.Usb-n kötötték össze őket?A Windows vagy Mac Os tud kommunikálni az Ufo-k computerével?Megvan!A fent említett op rendszereket lehet kapni már az egész galaxisban.Bill Gates, és Steve Jobs meghódította a világürt is.Ne NEEEE.Ez rettenetes nagy baromság volt a filmben.Nyilván az ufok-nak teljesen más computerük, van, már ha egyáltalán van.Földi géppekl lehetetlen rácsatlakozni ,hiszen nincs semmi közös bennük.Ugyanilyen probléma, hogy Smith simán elvezet egy ufot.Az elnök sem repkedhetne vadászgéppel, ilyen esetben bujtatnák.Na mindegy nekem rettenetes.De ezt a rettenetet még a Holnapután is felülmúlta az utoljára megfagyó amerikai zászlójával, meg azzal a hajójával ami bejön egy nagyon hosszú utcán és pont a főhösök elött akad meg a víz alatt fekvő járművekben.Pedig már az utca elején el kellett volna akadjon.

Összefoglalva Emmerich filmjei a totális baromságok kategóriájába tartoznak.Semmi közük a valósághoz, a karakterei teljesen logikátlan dolgokat követnek el.Egy James Bond filmben több valóság van.

A fentiek az én véleményem, ha valaki szereti a filmjeit semmi gond.

 

Az én kedvenc filmjeim a Star Wars-on kivül:

1. Matrix trilógia.Nem a látvány miatt(bár az sem semmi), hanem a mondanivalója miatt.

2.Ryan közlegény megmentése.A háború poklának valósághű bemutatása miatt.Végre nem az van, hogy három haslövéssel még megy Joe irtani a németeket.Engem iszonyatosan megráz mindig az első húsz perc.Az amiknak semmi esélyük nem volt szinte.Ahogy lemészárolnak egy egész hajót géppuskával.Egy golyó aztán annyi.Borzalom.Remélem sosem lesz benne részünk.

3.Vissza a jövőbe trilógia.Az elképesztően jól kidolgozott történet miatt, és a zseniális szinészek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt a WotW. Azt kell mondjam azokkal értek egyet, akik istenítik a filmet. Nagyon jó lett! A színészek szerintem jól játszanak, és néhol olyan nyomasztó a film, hogy azt el se akartam hinni. spoiler Emberek vérével öntözik a földeket? A kosarkaban pedig az alanyok sikoltoznak... Hamuvá lövik a manusokat egy tized mp alatt? És a kedvencem...az égő szellemvonat robogása. Nagyon durva. A hangok, a képi hatások, az idegenek, Williams ismét zseniális zenéje. Egyszerűen tökéletes. Igazi sci-fi, a legjobbik fajtából. Aki teheti nézze meg, nagyon megéri. A vége pedig külön tetszett :)

 

Az ILM ismét olyan munkát végzett, ami a csúcsok csúcsa. Minimum egy szinten van a ROTS effektjeivel. Kiélezett lesz a jövő évi Oscar gála :) Bár minekt az nem érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Szerintem túl komolyan vetted a Függetlenség napját. Az bevallottan egy B-film és azok általában biza tele vannak logikai buktatókkal... nem azon van a fő-hangsúly, hogy minnél reálisabb legyen. Én jól szórakoztam rajta :)

 

Ody: Üdv a klubban :) A Wotw szerintem is iszonyatosan jó, ha minden igaz hamarosan újranézem a moziban (pedig alább még igéretet tettem rá, hogy kivárom a DVD megjelenést :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A moziplussz ezt irja róla:

"A II. világháború német légitámadásai miatt a Pevensie-gyerekeket, Peter-t (William Moseley), Susan-t (Anna Popplewell), Edmund-ot (Skandar Keynes) és Lucy-t (Georgie Henley) elküldik Londonból, hogy biztos menedéket találjanak számukra a vidéken élő, hóbortos Digory Kirke professzornál (Jim Broadbent), aki történetesen egy nagyon különös, antik szekrény tulajdonosa is.

 

Egy nap Lucy, belepillantván a szekrénybe, Narnia havas tájain találja magát, az örök tél országában, köszönhetően a gonosz Fehér Boszorkány varázserejének, aki önhatalmúlag eldöntötte, hogy ezen a titokzatos földön örökké tél lészen, de Karácsony sosem. Végül az összes Pevensie-sarj Narniában köt ki, és a négy kisgyerek ráébred arra, ők a kizárólagos reményei annak, hogy megtörjék a Boszorkány örökkévaló telét.

 

Ám amíg hárman a végeláthatatlan hóban cammognak néhány segítőkész hód társaságában, akik megkérik őket, csatlakozzanak a Boszorkány legyőzése ellen induló Aslan nevű böhöm oroszlán hadaihoz, addig az óvatlan negyedik Pevensie-csemete eltévedvén a Fehér Boszorkány karmai közé kerül...

 

C.S. Lewis klasszikus meseregényéből a Shrek-filmeket is jegyző Andrew Adamson rendezett pazar kiállítású filmet."

 

Ehhez még annyit, hogy C.S. Lewis jóbarátja volt Tolkiennek és a Narnia asszem még a Gyűrűk Ura elött jött ki. Kis felbontású elözetes ITT

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.