Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

...nem Mission Impossible-kben égeti magát.

 

Persze ez csak én véleményem, nem kell egyetérteni vele :D

 

Én nem is értek egyet. A Mission Impossible egy remek kis popcorn mozi (a második részről nem tudok nyilatkozni... öt perc után lekapcsoltam :D ).

 

Tim Burton: Régen óriási rajongója voltam az ipsének. Mára kicsit megkopott a fénye és ennek a Csokigyáras filmnek az elözeteseit elnézve, nem úgy tünik, hogy ez évben tartaná a nagy visszatérését.

 

Viszont a Corpse Bride tényleg igéretesnek tünik. Anno a Karácsonyi lidércnyomást imádtam... na talán majd ezzel visszatér a Mester 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kijött a King Kong trailer. Hááát... nemtom ki hogy van vele, de engem nagyon nem sikerült lázba hozniuk. Pedig eddig kifejezetten jó ötletnek tartottam a dolgot, de a trailer imho nem egy nagy durranás. Meglátjuk...

Akiknek lassú a net-je (Ody :wink: ) azok itt tudják kis felbontásban leszedni:

 

http://www.kingkongmovie.com/ef239524432ba...a7/en_small.mov

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tim Burton-t én nagyon bírom.

 

Két kedvencem tőle a BeetleJuice és a Batman aminél jobb Batman filmet nehéz csinálni. Már kíváncsi vagyok az új Batmanre, de az elsőt nehéz überelni. Még a Batman Forever nagyon tetszett, de a többi ratyi.

 

Ebben az Animációs filmben még Dooku grófot is hallhatjuk, egy szerepben, és ami nekem nagy meglepetés Danny Elfman zeneszerző is hangját adja egy figurának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én már előre nem sokat vártam ettől a King Kongtól. Már lerágott csont.

Ráadásul nekem ez a King Kong lenyom egy T-Rex-et nem jön be. 1931-es alap King Kong sztorit sosem bírtam.

1976-os King Kong viszont nagyon jó. Ezt nagyon bírom aranyos, nagyon jó a robot Kong benne. A vége pedig szívszorító.

Ennek kszült egy nagyon jó folytatás. A pészmakeres King Kong. Ez is nagyon bejön.

Ez, hogy egy több mint 70 éves filmet most újraforgatnak, nem látom értelmét. Ráadásul Peter Jackson-nal nagyon szkeptikus vagyok. Biztos ezt is azért csinálja, csakhogy lenyomja Spielberg T-Rex-ét a Jurassic Parkból. Szerintem nem sikerült, nagyon nem, amit ebből a trailerből láttam legalábbis.

Hiába nem szimpatikus nekem ez a Jackson, nagyon nem szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

Szerintem a Csokigyár zsír lesz. Kissé szürreál mozi Burton stílusában, egy remek könyvből építkezve, nagyszerű főszereplővel (Burton-Depp párosítás jó szokott lenni). Bizonyára tele lesz túlkapásokkal, de egy ilyen filmben az nem hátrány. Én mindenesetre jobban várom, mint a Spielberg-Cruise szösszenetet :D

 

A majom trailer kb. úgy néz ki, mint számítottam... Te mit vártál, hogy csalódást okozott?

 

lokatelli:

Az első Batman tényleg nagyon jó lett... Nicholson zseniális 8)

De az új Batmant is sokan dicsérik, szerintem érdekes lehet.

 

Christopher Lee a Csokigyárban is szerepelni fog BTW :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

Szerintem a Csokigyár zsír lesz. Kissé szürreál mozi Burton stílusában, egy remek könyvből építkezve, nagyszerű főszereplővel (Burton-Depp párosítás jó szokott lenni).

 

Persze még nem temettem el teljesen a filmet. Csupán a Majmok bolygója remake-el, meg a közepes Nagy hallal kicsit visszavettem a Burton rajongásomból. A Csokigyáras film első trailere szerintem nagyon gáz lett azzal a vinnyogó zenével. Viszont az utolsó trailerben már jobban kidudorodik, hogy Burton vizuális-zsenije azért itt se marad titokban... helyes. Az Ollókezű Edward és az Álmosvölgy legendája iszonyat jó filmek. Reménykedjünk, hogy megint nagyot alkotnak..

 

A majom trailer kb. úgy néz ki, mint számítottam... Te mit vártál, hogy csalódást okozott?

 

Sokat. Jackson rengetegett áradozott arról mennyit jelent neki a King Kong. Hogy ez gyermekkori kedvence és azt is tudni lehet, hogy eredetileg pár éve mindehol a King Kong remake-el házalt, csak aztán menetközben felkérték a Gyűrűk Ura megfilmesitésére 8) Szoval ugy gondoltam, hogyha egy ilyen nagy kvalitású rendező élete álmába fog bele, abból valami nagyon jó fog kisülni. Ehhez képest egy közepes nyári-mozi büzlik a trailerből. És ha már szoba került a Jurassic Park: az elözetesben látott dinók simán alulmúlják az ott látottakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy a LOTR mellett volt a másik nagy álma a King Kong filmrevitele, és a LOTR-hoz sem felkérték, hanem eleve saját project volt. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

 

"közepes nyári-mozi büzlik a trailerből"

Igen, de szerintem a majom téma már eleve nem rejt túl nagy dimenziókat. Én sem vagyok egyébként túlságosan elszállva a trailertől, de eleve nem vártam sokat tőle. Ami a dinókat illeti: az effektek ócsárolásával illene megvárni a végleges filmet - de ezt SW fanok körében illik tudni 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a King Kong témában van kurázsi... anno kis lurkó koromban a '76-os feldolgozás nézése közben végig a torkomban dobogott a szivem és a végén meg is könnyeztem szegény Kongot. Ez az a feldolgozás, amit ráadásul Peter Jackson lelkesen ocsáról, mert szerinte csakis az eredeti Kong film az igazi... már emiatt is nagyon sokat vártam az egésztől. Egyelőre viszont nem tünik nagy durranásnak és bár birom Jack Black-et igy első ránézésre nagyon nem illik a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Spielberg Jurassicját lesz@rom, emiatt nem fogok neheztelni Jacksonra. Egyébként a LOTR trilógia miatt egy kis tiszteletet azért megérdemel a fickó, attól függetlenül, hogy szimpatikus-e vagy nem.

 

Nekem a GYU hihetetlenül nem jött be, unalmas majd elalszom rajta. Azóta nekem Jackson csak egy mindenkin túltenni akaró túlbuzgó(Oscarokkal is ezt akarta most a dinokkal), különösen nem tartom jó rendezőnek. Én is úgy tudom Jackson saját projectje volt a GYU.

Pedig a Gyűrűk ura 1-et nagyon vártam. Addig én azt sem tudtam, hogy létezik GYU. Van egy haverom Nagy GYU fan, és vele meséltettem el a sztorit, aztán rábukkantam az SW párhuzamokra, akkor még jobban tetszett, és jött a film: BOA! Hihetetlen csalódás volt. Többi meg még borzasztóbb. GYU fan haverom azóta utálja Jackson-t, hogy tönkretette a GYU-t. Szerinte az első film elment a második rossz a 3dik förtelmes... 3 GYU fant ismerek, de ő az egyetlen akinek nem tetszenek a filmek a többi imádja. Mondjuk, Ő a legjobb haverom.

Megint velem sem kell egyetérteni, ez van. Nekem nem jön be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'76-os feldolgozás nézése közben végig a torkomban dobogott a szivem és a végén meg is könnyeztem szegény Kongot. Ez az a feldolgozás, amit ráadásul Peter Jackson lelkesen ocsáról, mert szerinte csakis az eredeti Kong film az igazi...

 

Hát ebből is látszik nem egy az izlésünk Jacksonnal. Nekem viszont a '76 verzió a legjobb. Sokkal jobban bejön, mint az eredeti sztori. És az tényleg egy marha jó film és is megkönnyeztem. Vége nagyon szívbemarkoló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta nekem Jackson csak egy mindenkin túltenni akaró túlbuzgó(Oscarokkal is ezt akarta most a dinokkal)

 

Ezt mondjuk nem igazán értem. Ha Jackson mindenáron Oscart akart volna gyüjtögetni valoszinüleg nem egy fantasy-ba kezd, hanem csinál egy filmet egy szellemi-fogyatékosról. Általában az a menő ebben a kategóriában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a fantasy nem az a tipikus Oscar nyerő kategória.

 

Szerintem a LOTR esetében végre egy olyan film zsebelt be sok díjat, amelyik méltó is rá.

 

Ebben vitatkouzhatnánk, hogy méltó. Én nem bírom végignézni innentől kezdve kaphat akárhány díjat nem bírom megnézni.

Szerintem az Oscarokat simán megvették. De ez az én összeesküvés elméletem. Szerintem a Millió dolláros bébi oscárjait is megvettek, mégpedig, hogy az usaban népszerűsítség a női bokszot. Abba is rengeteg pénz van és így mégtöbb lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Millió dolláros bébi egy meglehetősen vékony rétegnek szoló film. Nem attól lesz népszerübb szerintem a női box, hogy Oscart kapott vagy sem. Másrészről meglehet kérdőjelezni a Gyűrűk Ura Oscarjait -mert miért ne- de attól még tény, hogy a kritikusok és a nézők jelentős többsége odavolt és vissza érte. Kis idő telt el a bemutatása óta, de máris rengetegen hivatkoznak rá, a WETA-ból nemzetközi szinten elismert trükk-cég lett óriási bevételt értek el stb. és ehhez még az Oscarok se kellettek (csak a harmadik lett elárasztva). Néha én is túlzonak találom a körülötte folyó hype-ot, de attól még ellehet ismerni, hogy elért ez-azt... másrészt: ennél rosszabb Hollywoodi reklám nem is lehetne. A ködös Új-Zélandon összehoztak egy olyan kaliberű filmet és olyan kultuszt tudtak teremteni, amire Amerikában jó ideje nem voltak képesek. Nem csoda, hogy az első két részt nem nagyon akarodztak dijazni, aztán meg a harmadiknál lerótták a tartozást kamatostul 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a kritikusok és a nézők jelentős többsége odavolt és vissza érte. Kis idő telt el a bemutatása óta,

Hát én nem tartoztam közéjük, már a 2tornyot sem néztem meg moziban.

Nem csoda, hogy az első két részt nem nagyon akarodztak dijazni, aztán meg a harmadiknál lerótták a tartozást kamatostul Very Happy

Akkor remélem ugyanezt megcsinálják jövőre az ep3mal, ugy lenne fer. Ha már ez indoknak mondható.

A Millió dolláros bébi egy meglehetősen vékony rétegnek szoló film. Nem attól lesz népszerübb szerintem a női box, hogy Oscart kapott vagy sem.
Hát ez nem így működik. Abban azért egyetértünk, hogy az Oscar a legfelkapottabb filmes díj, erről ír a sajtó, meg minden még a közember a többi díjról enyhe túlzással nem is tud. Vagyis bemondja a híradó, írnak a pletykalapok(usaban lehet, hogy a többiről is írnak a pletykalapok). Vagyis népszerűsítik a filmet és az a női bokszról szól, vagyis így az is népszerűsödik rendesen. Női boksz egyébként borzalmas. Én imádok minden sportot, de ez mindennél rosszabb. Egy sportról szóló filmet, meg hogy lehet díjazni, nem is értem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés, én csak azt mondom, hogy egyrészről nem várható el, hogy azt a filmet dijazzák, ami nekünk személy szerint tetszik (és itt ez most ugyanugy vonatkozik a Gyűrűrk Urás 'vitához', mint a Millió dolláros bébihez... szerinted nem lehet dijazni sportos filmet... viszont az Akadémia már dijazott egy csomót). Az hogy a Gyűrűk Urának nagy szakmai és közönség sikere volt az tény. Épp ezért nem is értem, hogy mi szükségük lett volna megvenni a dijakat...

Magáról az egész Oscar gáláról egyébként meg megvan a magam különbejáratú véleménye, ami nem túl fényes. Engem ugyanugy nem érdekel az se, hogy a Király visszatér 11-et kapott, mint ahogy az se fog, hogy az ep.3 meg egyet se fog majd kapni (ez szinte teljesen biztos).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

War of the Worlds-re visszatérve: megvolt a hazai sajtóvetités és bizony itthon is váltogatják egymást a szkeptikus vélemények és az öröm-ódákat zengők. Én holnap este nézem a MOM-ban...

 

Esetleg hol lehet olvasni véleményeket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

War of the Worlds-re visszatérve: megvolt a hazai sajtóvetités és bizony itthon is váltogatják egymást a szkeptikus vélemények és az öröm-ódákat zengők. Én holnap este nézem a MOM-ban...

 

Esetleg hol lehet olvasni véleményeket?

 

Egyelőre a mozinet fórumát tudom csak ajánlani... SzB és a többi mozinetes már látták, de még nem irhatnak róla hivatalos kritikát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ugyanugy nem érdekel az se, hogy a Király visszatér 11-et kapott, mint ahogy az se fog, hogy az ep.3 meg egyet se fog majd kapni (ez szinte teljesen biztos).

 

EZ mind igaz de egy kis izgulást elvesznek az embertől, hogy drukkolhasson. Nem is jelölik, ha jelölnék legalább egy pillanatra megemlítenék. Fel lehet venni, aztán bosszankodni, vagy örülni.

 

Ja és a sportos filmeket azért nem lehet, dolgozni, mert aki ismeri a sportot, azt nem lehet, megírni filmre. Vannak jó sportfilmek, de annyira borzasztóan meseszerűek, díj szerintem badarság ilyesmire. 1999-es BEK döntő MU-Bayern 2-1 az díjat érdemel (utolsó percben fordított a MU.), 2000-es EB elődöntők díjeső... Sorolhatnám, de a filmes sportmesék bárgyúak. Mondjuk lehet, hogy csak nekem, aki ha nem filmet néz meccset, vagy sportot. Aki életében nem lát sportot az azt mondja ez milyen jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

War of the Worlds-re visszatérve: megvolt a hazai sajtóvetités és bizony itthon is váltogatják egymást a szkeptikus vélemények és az öröm-ódákat zengők. Én holnap este nézem a MOM-ban...

 

Megvolt az éjféli vetítés is :D . Öcsém annyira rákattant az éjféli vetítések hangulatára, hogy addig nyaggatott, míg el nem vittem Spielberg új filmjére.

 

Megpróbálom spoilermentesen összefoglalni érzéseimet, ha mégis becsúszik jelzem.

 

Látvány tökéletes ilyenre számítottam, leglábbis elvártam, hogy ilyen legyen. Félelmetes borzongató. Film kezdése nagyon jó hangulatba hoz. Aztán fokozatosan megyünk a tetőre a közepétől stagnál, majd ellaposodik.

John Williams hozta a tőle elvárható színvonalat, semmi extra. Nem volt olyan hátborsózás a zenétől, mint az ep3-ban, de volt egy nagyon jó zenei rész a kompos jelenetben.

Te magad is elkezdessz félni, mert azt hizsed ez veled is megtörténhet. Nagyon jól szokta Spielberg bemutatni a hétköznapokat. ET, 3.típusú találkozások, mindkettőben akkora korhangulat van, hogy csak ne. Itt is fellelhető pici, bár a mai rohanó világunkat, csak a modern TV-ken való körbekapcsolgatással lehet érzékeltetni, Spoiler(közben a híradóban áramszüneteket jelentenek Unkrajnából, kezdődik a gond)Spoiler vége

 

Színészi játék. Szerintem Tom Cruise-n nagyon sokat dob Rékasi Károly. Feljavítja Tomot, De még így is szégyenben marad, mert nálam a filmbeli kislánya tetszett színészi szempontból a legjobban. Kislány karatere megfogott(mindig nagyon szófogadó sosem kukucskál, ha mondják csukd be a szemed), Spielbergnél mindig nagyon jók a gyerekszereplők lásd Drew Barrymore. Cruise karaktere nem bonyolult,spoiler kis proli amcsi elvált, akire rásózzák a kölyköket, csak félni kéne megtanítani.spoiler vége Nagyon érdekes, hogy Spielberg sokadik filmje amiben válás van. ET kapj el ha tudsz, mindben a válás központi téma, persze ennek ahhoz is köze van, hogy Spielberg is elvált családból való, mégpedig apa nélküli.

 

Most egy kicsit belemegyek a sztoriba innentől már SOK SPOILER.

Családi szál nekem gyenge, nem elég erős. Kevés benne az érzelem, csak kifakadások kipakolásokból áll, azt megyünk tovább, ez a film 1/4-détől van. Nem tetszettek még a mesedélutánok sem. A túlélők megbeszélik élményeiket, de olyan szintem, mintha azt mondanák,tejet vettem a boltba. Elhangzik ekkor a neve a gyilkos gépeknek Tripod, de semmi kérdezősködés ki adta a nevet, vagy miért ez a neve. Ilyesmik minden ilyen mesedélutánban vannak. Mindig kicselezik a szörnyeket, senki nem hal meg(föszereplő). Ahogy az emberek a katasztófát megérik gyilkos állatok lesznek nagyon jó. Történet a fele utántól ellaposodik nem tud megújjulni. Soha senkit nem mentenek meg csa Cruise.nak segítenek, aki egyből megis öl egy tripodot, érdekes :D. Majd az egész invázió alatt, azon gondolkoztam, hogy jönnek ebből ki jól. A megoldás túl egyszerű. Nem mondom el, de én csak annyit, mondtam, mint Lord Vader, mikor Luke bebucskázik véletlenül a fagyasztótégelybe"Túl könnyű győzelem" 8)

Legvégén, mikor megérkeznek a Nagyihoz, ahol persze mindenki jól van a ház is áll Sőt csak a vakolat jött le egy kicsit. Összetalálkoznak a halottnak hitt Robbi-val, amit már akkor megmondtam, mikor eltűnt. Vége

 

Összességében látvány nagyon jó. Kicsit félős, néha Különvélemény feeling. Vannak nagyon jó részei. Spielberg nem a legjobb, de nem a legrosszabb filmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

King Kong előzetesről vélemény: ugyan már! :mrgreen:

 

Detto. Ez a film annyira gagyi lesz hogy már most fájt a trailernél. Hát azt hiszem Jacksont továbbra is csak úgy fogják ismerni, mint aki a GYUkat rendezte... 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.