Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mondom én, ha csak úgy egymagában fröcskölődik szét az ember, kisszívem meg se rezdül. Node ha éppen valami szörny csócsálja, máris fordult el. :P

Hát akkor a Hullajót megnézheted Karrde. Abban szörny nem csócsál embert :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vénnek való vidék

 

 

Hát nem tudom mit ettek ezen annyira a tisztelt akadémiai tagok, de véleményem szerint Oscart -akármennyire is tényleg érdekes film- nem érdemelt volna. A film közel sem jó, bár két karakternek a szerepe és a hozzájuk kapcsolt színészi játék azért megüti a négyes fölét. A negatív karakterre azért még gyúrhattak volna mert nekem nem volt túl hiteles. Jones és Brolin viszont jó volt, majdhogynem megszokott arcukat hozták.

 

Kafa a film Soundtrackje. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, bepótoltam egy nagy hiányosságom. Megnéztem a Blade Runnert, végre elejétől a végéig. Eddig csak az elejét láttam, bár most, hogy néztem, még erre sem emlékeztem. Érdekes film volt, jó értelemben. A szereposztás perfekt. Különösen meglepett Edward James Olmos, nem is tudtam, hogy az öreg Adama szerepel benne (bár a karaktere kiléte, miléte nem igazán világos).

Kérdés, én most egy rendezői változatot (Director's Cut) néztem. Tudja valaki, hogy milyen lényeges különbség van e között - már ha van -, a normál mozis és a Final Cut között? (Illetve, hát úgy összességében mind a hét verzió között...?). Annyit tudok, hogy valamelyiknek más a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én iss megnéztem a Nem vénnek való vidéket.Hát érdekes, mert ennyi logikátlanságot és hihetetlen dolgot rég láttam filmben.

 

Aki látta magyarázza már el nekem ,hogyan találta meg a bérgyilkos a csávót a motelban először.Ugye látta a telefonszámlát, a következő kép meg már, hogy autózik és pnt annál a motelnél ahol a vadász van.Na neee.Ez nagyon gyenge.Kismillió motel van egy városban.Sőt rengeteg autóút is vezet kifelé.Másik, hogy Woody Harrelson is hogyan találta meg a kórházban?És utána a táskát simán megtalálja nulla info alapján.Kicsit sok a megérzés.Persze ez lehetetlen.Ja igen egy vérző alig álló embert simán átengednek a határon útlevél nélkül.

Ilyenek miatt nekem nagyon nem jön be.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, bepótoltam egy nagy hiányosságom. Megnéztem a Blade Runnert, végre elejétől a végéig.

Huhh, a Szárnyas fejvadász... Én nagyon régen láttam, nem is tudom mikor, amikor nálunk először bemutatták moziban, és a történetre csupán nagy vonalakban emlékszem, arra viszont annál inkább, milyen különleges hangulata volt a filmnek, és hogy Harrison Ford milyen nagy meglepetés volt a számomra, hogy Han Solo és Indiana Jones után ilyen karaktert is el tud játszani jól.

Most néztem az imdb-n, a film története 2019-ben játszódik :). Úgy bírom, hogy ezek a klasszikus, valamiféle komor és kegyetlen jövőképet sugárzó filmek annyira nem jöttek be eddig, mint próféciák! 2019-ig ugyan még van 11 év, de talán nem kell attól félni, hogy akkorra egy ilyen világban fogunk élni...

 

Dzséjt, azt viszont sajnos nem tudom, mi a különbség az eredeti mozifilm és a rendezői változat között: csak hosszabb-e, avagy kicsit más a befejezése is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie, A nem vénnek való vidék is az a kategória, amit részben a hangulatáért, részben a jó színészi játékért, részben pedig azért érdemes szerintem megnézni, mert pl. engem úgy odaszögezett a székhez a 2 órás műsoridő alatt, hogy nem vettem észre az idő múlását, miközben a történet dinamikáját tekintve más filmekhez hasonlítva alig történik benne valami. Nem is tudom jól megmagyarázni, miért tetszett, leginkább megint a különleges szó volna jó rá. Erre még az is rátesz egy lapáttal, hogy egyáltalán nincs zenéje, de ettől méginkább hangsúlyossá válik minden szó, minden pillantás. Hozzáteszem, még a vége sem szokványos, az is nagyon jól el lett találva. Az viszont igaz, hogy az ilyen film nagyon meg tudja osztani a nézőket: vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem :)

Én nem találtam benne különösebben logikátlanságot.

A bérgyilkos a bőröndben elrejtett jeladó segítségével találja meg a vadászt végig a film során, egészen addig, amíg ez utóbbi erre rá nem jön. Ha jól emlékszem, arra, hogy a másik hogy találja meg, nem volt különösebb magyarázat, mint ahogy arra sem, hogy miért ilyen liberálisak az amerikai-mexikói határon - de ez végül is nem egy Agatha Christie-történet, hogy minden logikus legyen :D .

Engem nem zavar, ha egy filmben némely esemény a véletlenen alapul, mert a véletlennek a való életben is van létjogosultsága, miért ne lenne akkor a filmekben? :D

 

Én iss megnéztem a Nem vénnek való vidéket.Hát érdekes, mert ennyi logikátlanságot és hihetetlen dolgot rég láttam filmben.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A legvégén mutatják, ahogy Rachel és Deckard mennek egy autóval a napsütötte autópályán. Totálisan nem a filmbe illő jelenet. :) Egyébként az is különbség még, hogy néha halljuk Deckard gondolatait. Olyan mint egy narrátor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom a különbség még az is, hogy míg az egyik változatban a csaj meghal a végén, a másikban életben marad. Valami ilyesmire emlékszem a Szárnyas Fejvadász kapcsán.

 

Frenkie. Brolin karaktere végül elmondja hol a táska. Amúgy igazad van, vannak benne durva logikátlanságok, de ezeket én már figyelmem kívül hagytam. Nekem nem jött be annyira a film. Többet is ki lehetett volna hozni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, Ody, köszi.

Hm... hát igen, egy ilyen napsütötte jelenet totál idegen ettől a filmtől (még magamba meg is jegyeztem, hogy 2019-ben sosem fog feljönni a nap rendesen :) ). Erre a gondolatosdiról viszont valami rémlik. Mintha amikor először láttam az elejét, ott ez benne lett volna. Ez viszont tetszetős ötletnek tűnik, legalábbis, sok jelenet van, amiben szerintem - így most utólag belegondolva - kellene is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oda is vágja a hangulatot szvsz... A stúdió kérte, mert szerintük a nézők amúgy nem érették volna... :)

Nekem először hiányzott, de tényleg csak rombolja a hangulatot. Elnyomja Vangelis fantasztikus zenéjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom a különbség még az is, hogy míg az egyik változatban a csaj meghal a végén, a másikban életben marad. Valami ilyesmire emlékszem a Szárnyas Fejvadász kapcsán.

Nem igazán, ilyen nincs benne én úgy tudom. Mármint h a nő meghalna.

Viszont ami még egy különbség, és kihagyták az egyik verzióból, amikor a végén Deckard elalszik, és lát egy álmot. Amint rohan felé az unikornis. :)

Asszem elég fontos jelenet. De az új kiadásokban már benne van.

A legújabb, directors cutot még nem láttam, de minél előbb meg kell néznem, mert iszonyat jó film. Philip K legjobbja. A regény kicsit nyomasztóbb, főleg a vége. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg úgy tűnik, hogy amit először láttam moziban abban a csaj halálos "beteg". A replikánsok valamiért korábban halnak meg.

De Rachel különleges volt. Egyébként se voltak betegek, csak öt évre tervezték őket. :) Meg kellene nézned megint a filmet. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Rachel különleges volt. Egyébként se voltak betegek, csak öt évre tervezték őket. :) Meg kellene nézned megint a filmet. :D

Pedig tisztán emlékszem, hogy az első változatban tudják mindketten, hogy a csaj meg fog halni. Aztán jött a rendezői változat....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hal meg. Amikor Deckard hazatér, akkor nagyon óvatos, mert azt hiszi előtte ott járt a fejvadász társa. Oda megy Rachel-hez, és lehúzza a fejéről a takarót. A feeling azt sugallja, hogy meghalt, de amikor fölé hajol, a lány kinyitja a szemét és megcsókolja. Az a poén benne, hogy valóban ott járt a pasas, de mégse ölte meg. Épp ez benne a lényeg. Deckard el tudta vinni Rachelt északra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is arra emlékszem, hogy Rachel meghal a végén.

Eskű az a kép él bennem, hogy nem lehetnek sokáig boldogok. Erre tisztán emlékszem, pedig olyan tíz éves se lehettem amikor láttam.

A rendezőinél már ezen a dolgon változtattak.

 

De szerintem majd igyekszem beszerezni valahonnan az eredeti változatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem majd igyekszem beszerezni valahonnan az eredeti változatot. :D

Rendben. Pedig 'csak' annyi volt a változás, hogy beletették az unikornis álmot, kivették Deckard gondolatait, és az autópályát a végéről. :D A történet lényegi elemei nem változtak. Vedd meg a Blu-Ray bőröndöt.. Abban minden benne van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.