Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ettől azért nem kell tartani. Bár csak a két trailert láttam, a második végén ott van az a kis poén Wayne és Alfred között, ami nekem afféle garancia arra, hogy ezek az apró poénok azért megmaradnak.

 

A próféta szóljon belőled. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit még visszatérve a T4-hez, a Comic Conon állítólag filmrészleteket is mutattak a készülő alkotásból. Talán egy-két nap, és a neten is feltűnnek majd ezek. :)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit még visszatérve a T4-hez, a Coming comon állítólag filmrészleteket is mutattak a készülő alkotásból. Talán egy-két nap, és a neten is feltűnnek majd ezek. :)

Ha esetleg érdekel, itt a bemutatott jelenet leírása magyarul:

Spoiler:

A jövő. Kopár vidék egy füstölgő helikopter ronccsal.

 

Rádió: "Bravo 10, bravo 10, van ott valaki? Kérem, válaszoljon! Jelentkezzenek! Van ott valaki? Hány túlélő van?"

Egy túlélő megmozdul, John Connor az.

JC: "Egy."

Rádió: "Ismételd!"

JC: "...EGY!"

 

Jelenetváltás:

Bale egy Terminator teste fölé hajol.

 

Jelenetváltás:

Bale szemtől szembe kerül a Sam Wothington játszotta Marcus Wrighttal.

JC: "Ha elengedlek, megölsz mindenkit ebben a teremben."

MW: "Nem mindenkit, csak téged, Connor. Mert le se szarlak téged. Kér napja még a nevedet sem tudtam."

JC: (suttogva) "Megölni engem? Harcban állunk már jóval azelőttről, hogy bármelyikünk is létezett volna."

 

Jelenetváltás:

Marcus egy lepusztult udvarban áll.

MW: "Hé!"

Hirtelen lövöldözés töri meg a csendet és töltények verik fel a földet Marcus körül. Úgy tűnik, alig áll a lábán, amikor egy alak kitérve a lövések elől ellöki Marcust a tűzvonalból. Marcus felnéz rá...Kyle Reese az, akit Antol Yelchin játszik.

KR: "Gyere velem, ha élni akarsz!"

Láthatjuk egy minigun forgóhengerét a torkolattűzzel, valamint egy Terminator lábát, ahogy feléjük tart széttaposva egy emberi koponyát.

MW: (utánozva Michael Biehn szövegét az első részből) "Milyen nap van ma? Milyen év?"

KR: "2018."

MW: "Mi történt itt?"

KR: "Az Ítélet Napja."

 

Jelenetváltás:

Egy teherautó, aminek hóeke van hegesztve az elejére, akadályokat tör keresztül egy úton, egy Jeep keresztülhajt a sivatagon, ellenálló katonák vasúti síneken rohannak át, és 3 ember átugrik egy szakadékon biztosítókötéllel (?) magukon.

Hangok: "Gyerünk! Gyerünk! Gyerünk!"

 

Jelenetváltás:

Egy T-600 megégett arca, a fémkoponyája kilátszik a húscafatok alól.

 

Jelenetváltás:

Egy fegyvert tartó Terminator belső vázának körvonalai, szemei vörösen világítanak a sötétben.

 

Jelenetváltás:

Éjszakai képsor a Moon Bloodgood játszotta Blair Williamsről, aki háttal áll nekünk félmeztelenül. Megfordul, de a kezeivel takarja szerénységét (MEGALOL, micsoda megfogalmazás! :mrgreen: Ilyen kis csöcsei vannak ennek a csajnak? :mrgreen: )

 

Jelenetváltás:

Alakok rohannak robbanások és fegyvertűz közepette, egy alak motoron repül a levegőben.

 

Jelenetváltás:

John Connor és emberei egy bunkerben. Egy nagy kibernetikus kar van az asztalhoz rögzítve. Kb. 7 láb hosszú és egy fogókaromban végződik. Connor lehajol a karom mellé, hogy tanulmányozza...a karom megelevenedik: felcsap a levegőbe.

 

Jelenetváltás:

Egy nagy fém gépezet vörös szemekkel és hatalmas páncélzattal lövésre készül. Nem emberi ordítás tölti be a levegőt.

JC: "Ez nem az a jövő, amire anyám mesélt. Valami megváltozott."

A népszerű Terminator taktus belekezd.

Kate Connor: "Ha megmentettél minket egy másik jövőben, megmenthetsz minket ebben is."

 

Jelenetváltás:

Reese Johnhoz fordul.

KR: "Ki vagy te?"

JC: "John Connor!"

 

Jelenetváltás:

Kate a kamera felé rohan és Jonh nevét kiabálja.

 

Jelenetváltás:

John és Marcus ismét szemtől szemben.

JC: "Megpróbáltad megölni az anyámat. Megöldted az apámat. Engem nem fogsz megölni!"

 

Jelenetváltás:

Egy alak, aki fejét védi sáros ujjaival, beleordít az éjszakába (vagy John, vagy Marcus, nehéz megmondani).

 

Jelenetváltás:

Egy helikpoter nehezedik egy Terminatoron. Egy fegyvercső közeledik a Terminator koponyájához és megszabadítja szenvedéseitől. A kamera felemelkedik felfedve Johnt.

 

Jelenetváltás:

Egy épület belseje. Egy óriási kibernetikus kar keresztülszakítja a mennyezetet és megragad valakit, aztán kirántja a lyukon. Ez egy Begyűjtő karja, az egyik a gépek embervadászai közül.

 

Jelenetváltás:

Egy lezuhanó autó szétzúz egy Terminatort.

A vége főcím szavanként jelenik meg: A. Vég. Megkezdődik.

 

Jelenetváltás:

John hason fekszik fájdalmasan, miközben egy Terminator kéz ereszkedik az arca felé.

JC: "A kurva anyád!"

A Termiantor karmai belevájnak John arcába...ordít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aktuális mert sokan várnák a hazai IMAX-ba is, főleg azok után, hogy a külföldi termekben rekordokat döntött.

De itt, Balkánföld Abszurdisztán országában minek minek tartson többre bárki is? :S A tulaj szerint maradjunk a múlt században.

Akkor minek az IMAX moziterem idehaza??? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg, ahogy írtam, sort kerítettem a Mamma miára tegnap. Kb. azt adta, amit vártam, vidám kis felszabadító kissé csöpögős filmecske, remek zenékkel, az idősebb korosztályban remek színészekkel :) Szerintem a Dancing Queen volt a film csúcspontja, hihetetlenül jól sikerült :D Brosnan hangjától majd kiestem a székből, mint ahogy a vége főcím alatt attól is, ahogy a főszereplő csajok és pasik a régi disco szerelésben énekelnek :o Jó volt megnézni :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délután voltam a "kanyarba lövős" "sajnálomos" Wanteden. Jó kis akció múvi volt. Kellemesen csalódtam benne. Még meg is tudott lepni, több ízben is, amire aztán végképp nem számítottam. Viszont a végét kicsit sajnáltam (ami mellesleg az egyik meglepetés volt).

Spoiler:

Foxnak miért kellett meghónia!? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lesz ez a T4.Szenzációs szövegek és képek.Végre megtudjuk milyen az a háború amiről Kyle Reese beszélt '84-ben(itthon meg '86-ban).

Aki elolvassa a spoilert, választ kap arra melyik jövőt fogják bemutatni.Hálistennek azt amit én is szeretnék és amit logikusnak tartok.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Wanted

Spoiler:

Nekem az jött le a filmből, hogy Fox mélységesen hisz a Szövetségben, vagy hogy is hívják őket, így mivel kijött a neve (ami akár még Freeman karijának a svindlije is lehet, de ez a filmből nem derül ki), így aztán ha kijött a név, meg kell halnia. Ez volt a Szövetség szabálya. Már ha komolyan gondoltad a kérdést és nem csak költői volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt a TDK-ról egy friss hír a Világgazdaságban:

http://www.vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=233721

 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon ténylegesen mi a az oka ennek a fergeteges sikernek, de úgy sejtem, itt nem csak egy-két tényezőről van szó (mint pl. Heath Ledger halálhoz vezető alakítása), az kevés volna. De majd a moziban kiderül. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajnali mentőakció

 

A FILM.

Ha röviden akarnám jellemezni akkor csak ennyit írnék.

De ehhez még hozzátenném a remek színészi alakításokat, az ugyan kissé sablonos sztorit...ámde ahogy kivitelezték az egyszerűen hihetetlen. Spártai díszletek, nuku CGI mégis működik a sztori mind a mai napig a vietnámi háború eme perspektívából való megjelenítése.

Christian Bale meg megint odatette magát. Mintha csak a Nap Birodalmából tették volna át ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megvolt a Wanted! Hát jól elszédültem a végére a nagy akcióforgatagban.... :P Nekem nagyon mátrixos volt az egész, de ez annyira azért nem zavart, fordulat volt bőven, bár én valahogy sejtettem, hogy végül is ki lesz majd a rosszfiú :P. Szóval érdemes volt megnézni, de a Vasember (amivel korábban párhuzamba lett állítva) azért jobban tetszett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajnali mentőakció

 

A FILM.

Ha röviden akarnám jellemezni akkor csak ennyit írnék.

De ehhez még hozzátenném a remek színészi alakításokat, az ugyan kissé sablonos sztorit...ámde ahogy kivitelezték az egyszerűen hihetetlen. Spártai díszletek, nuku CGI mégis működik a sztori mind a mai napig a vietnámi háború eme perspektívából való megjelenítése.

Christian Bale meg megint odatette magát. Mintha csak a Nap Birodalmából tették volna át ide.

 

Na ez jó hír, nemrég szedtem le, csak egy kérdésem van.Miért nem adták moziban ha olyan jó?

 

A TDK-nál ara tudok gondolni, hogy az emberek egymásnak ajánlják a filmet.Azért nézik meg ennyien.Lehet, hogy mondjuk a Múmiát nézte volna meg ,de mondták neki, hogy annyira jó a Batman, hogy jobban jár azzal.Ez nem csak Titanic szint, hanem SW is.Ilyen sikereket csak ezek értek el.Már nagyon várom, de mjövő héten itt is van.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Narnia krónikái - Caspian herceg

Ezt vártam a kritikák alapján. Nem valami agyon-kiemelkedő alkotás, de akinek az előző tetszett, szerintem ez is fog. A poénok nem túl erősek, de aranyosak, a színészekkel semmi gondom. Aslan olyan keveset szerepel :D Jappp, és az egyik törpét egy ismerős ewok játssza :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wall-E

 

Azt figyeltem meg az elmúlt években, hogy nálam a Pixar-filmek fogadtatása elég ritmusos. Értem ez alatt, hogy az egyik tetszik, aztán a következő gyengébb, majd megint egy tetszetős darab és utána ismét egy gyengébb. Ha azt mondom, hogy a tavalyi L'ecsó nagy kedvencem lett, akkor nem nehéz kitalálni, hogy nekem a Wall-E nem a felejthetetlen kategóriát képviseli. De mégis érdekes a helyzet.

Ugyanis nem mondhatom, hogy a Pixar hibázott volna. Profi munka ismét, minden egyben van, csak éppen ez a film az én korosztályomhoz nem annyira szól, mint pl. a Hihetetlen család. Olyan Verdás beütése van. Úgy érzem, hogy a 10 éves lurkóknak alapmű. Rossz osztályzatot nem érdemel, de hát ha nem annyira tetszett, nem tehetek mást: 10/7

 

U.i.: A szokásos kisfilm viszont megint nagyot üt. Többet nevettem azon, mint a nagyfilmen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tegnap néztem meg a Wall-e-t, és nekem tetszett.

Nagyon aranyos volt. Tényleg azaz igazi kikapcsolódás, amin nem kell gondolkodni.

Talán ha 10 mondtad van az egész filmben. :D

Nem rakták tele karakterekkel, csak volt 2-3 robot azt annyi.

Az egész arra alapoz, hogy walle mennyire aranyos és esetlen, de azt nagyon eltalálták, és ezért nagyon bejött nekem! :P

Persze ez az erőltetett mondanivaló kicsit sok nekem, de hát ez is kellett! :P

Nekem is 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez jó hír, nemrég szedtem le, csak egy kérdésem van.Miért nem adták moziban ha olyan jó?

 

A TDK-nál ara tudok gondolni, hogy az emberek egymásnak ajánlják a filmet.Azért nézik meg ennyien.Lehet, hogy mondjuk a Múmiát nézte volna meg ,de mondták neki, hogy annyira jó a Batman, hogy jobban jár azzal.Ez nem csak Titanic szint, hanem SW is.Ilyen sikereket csak ezek értek el.Már nagyon várom, de mjövő héten itt is van.

 

 

A költségvetése miatt szerintem senki se számított arra, hogy nagymozikban adják. De még szerintem művészmozikban sem ment. :S Pedig szerintem aki anno szerette a Híd a Kwai folyón, esetleg látta a Nap Birodalmát az tuti vevő lett volna rá a hasonló stílusa miatt.

 

A Batman őrülethez meg annyit, hogy olvastam pár hidegfejű kritikát is. Nem akkora nagy szám a film, hogy ennyit foglalkozzanak vele. Odakint amerikában máris átvette a hypeolást a Terminator Salvation, mely nagyon úgy nézz ki le fogja körözni ebből a szempontból a Batmant. Tuti, hogy Headger halála okozta a hype nyolcvan százalékát, amúgy nem foglalkoztak volna vele ennyien premier előtt.

De persze majd a T4 bemutatójakor fog eldőlni, hogy kettőjük közül melyik is hozta meg a hozzá fűzött reményeket. A Batman már bizonyított. Jó film, de ennyi.

 

Ja és még valami. Undorító ami az imdb-n megy a szavazók között. Nem a filmüket osztályozzák 10-esre, hanem a konkurenciáét 1-esre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.