Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez körülbelül annyira lehetetlen munka mint a Gyűrűk Ura megfilmesítése. Remélem nem cseszik el, bár nem tudom, hogy hogyan lehetne ebből élvezetes filmet csinálni. Elvégre nem a mozgalmasságáról híres a történet.

Ahogy mondod. Az Alapítvány-könyvek nagy kedvenceim voltak tizenéves koromban, de a történet megfilmesítése kudarcra ítélt vállalkozás. Vagy felturbózzák a sztorit mindenféle történéssel, hogy azon keresztül váljon érthetővé a szellemi háttér, vagy egy merő unalom lesz. Hát nem tudom, melyik lenne rosszabb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy mondod. Az Alapítvány-könyvek nagy kedvenceim voltak tizenéves koromban, de a történet megfilmesítése kudarcra ítélt vállalkozás. Vagy felturbózzák a sztorit mindenféle történéssel, hogy azon keresztül váljon érthetővé a szellemi háttér, vagy egy merő unalom lesz. Hát nem tudom, melyik lenne rosszabb...

 

Számomra annyi a válasz, hogy vannak könyvek, amiket nem lehet megfilmesíteni a történetbe való nagyobb beavatkozás nélkül. Általában azok a vesztesek, akik ismerik és szeretik az eredeti történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra annyi a válasz, hogy vannak könyvek, amiket nem lehet megfilmesíteni a történetbe való nagyobb beavatkozás nélkül. Általában azok a vesztesek, akik ismerik és szeretik az eredeti történetet.

Ezt remélhetőleg az említett lelkes New Line-emberek is idővel belátják. Egyébként esetleg TV-sorozatként elképzelhetőenk tartanám a dolgot. Kisebb egységekben talán menne, ami egy mozifilm keretei között nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozinetes TDK-kritika

 

Egyet kérdeznék: a kritikusok akkor érzik boldognak magukat, ha idegen szavak és kifejezések mixeléseivel pakolják tele elemzéseiket? Ki nem állhatom! A magyar nyelv elég színes ahhoz, hogy egyszerűen, mégis pontosan körülírjunk dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez az Alapítvány, amenyniben elkésül, max annyira fog hasoníltani a könyvekre, mint a Blade Runner az Álmodnak-e a robotok elektronikus bárányokra, az Én, a robot az Én, a robotra, vagy a Starship Troopers a Csillagközi invázióra. Szóval nagyvonalakban (mint a legtöbb adaptáció :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robert Downey Jr. mekkora már! :D:P :P

Hát nagyon sirály. Jót röhögtem rajta. :P

Májkül Dzsekszon örült volna mint majom a farkának ha úgy át tudták volna operálni fehérré mint Lazarust feketévé. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. :D

Beállok a sorba, mert én is is piszok kíváncsi vagyok rá, hogy fogják megvalósítani, és ez azon kevés könyv közé tartozik, amit szerintem nagyon nehéz. Bár már sikerült hasonlóan nehéz projekttel is megbírkozniuk a filmeseknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt remélhetőleg az említett lelkes New Line-emberek is idővel belátják.

Pont ugyanezeknek a lelkes New Line-os fickóknak köszönhető (Shaye), hogy A Gyűrűk Urából is film készülhetett, mert végül ők voltak az egyedüliek, akik merték vállalni a három film leforgatását együtt (eleve, hogy belevágtak) és adtak rá 300 USD zsét. Persze meghagyva az alkotók szabadságát. Baromi nagy kockázat volt anno. Más kérdés, hogy Az arany iránytű meg nem jött be, bár nem tudom, hogy abban is pont az ő kezük volt-e benne ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na EZT tutira megnézem! Ekkora állatokat! :P :P :P

 

A magyar élelmességre hivatkozva f*szán lecsúszunk a premierről. Nálunk csak szeptemberben mutatják be. :D Odakint tuti siker lesz, érezvén a filmben meghúzódó poénhegyeket melyeket úgy érzem majd csak az amcsik fognak igazán értékelni/megérteni, de tuti az év vígjátéka lesz. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar élelmességre hivatkozva f*szán lecsúszunk a premierről. Nálunk csak szeptemberben mutatják be. :D Odakint tuti siker lesz, érezvén a filmben meghúzódó poénhegyeket melyeket úgy érzem majd csak az amcsik fognak igazán értékelni/megérteni, de tuti az év vígjátéka lesz. :P

 

Igen, tutti lesz poén ami nekünk nem jön majd be, mivel ugye nem ott élünk, de rengeteg lesz amit értünk:) Ez a pár szinész nagyon jól lett összeválogatva. A legtöbbet kedvelem! :P

 

Szeptember...Jellemző. Persze nem évek, mint gyerekkoromban, csak 1-2 hónap, de mégis...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hipervándor

 

Na túlestem ezen is. :oops: Szerintem remek kis akciófilm és semmi több. Jó sztori, élvezhető trükkök...egyedül a lezárással volt bajom. Gondolom lesz itt még folytatás, ezért se keserít el teljesen, hogy összecsapottnak találtam a végét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Starship troopers 3

 

Megnéztem(sajnos) ezt a filmet.Borzalom.Rettenet.Fogalmam sincs Casper Van Diem miért vállalta el ebben a filmben a szerepet.Annyira rossz, annyira gagyi, hogy a rendezővel nézetném napestig.A trükkök borzalmasak, egy 10 éves számítógépes játék élethűbb.Ha nincs pénz az ILM-re vagy a Weta-ra akkor nem csinálok ilyen filmet.Ilyen egyszerű.A legszomorúbb az, hogy az első nagyon jó volt, trükkileg is hangulatilag is, moziban is adták.Komolyan kiváncsi lennék a válaszra a készítőktől.Ezt miért kellett?

 

 

Titokzatos Folyó

 

Ez viszon valami embertelen jó film.Zseniális szinészek játszanak benne.Sean Penn élete egyik legnagyobb alakítását hozza a lányát elvesztett apa szerepében.A történet három Boston munkásnegyedébven felnött fiúról szól.Gyrekkorukban az egyiket elviszi két pedofil és 4 napigh fogratartja.Ez az esemény rányomja bélyegét felnöttkorukra is.Egyikük(Sean Penn) lányát megölik, a nyomozó a régi gyermekkori barát(akit Kevin Bacon alakít).A képbe becsúszík aztán a pedofilok áldozata is Tim Robbins megformálásában.

A film a nyomozásról és a 3 egykori barát kapcsolatáról szól.Rég láttam ilyen filmet ami ennyire nyomott hagyott bennem.Ajánlom mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom lesz itt még folytatás, ezért se keserít el teljesen, hogy összecsapottnak találtam a végét.

Szerintem az egész film összecsapott (minimum két órásnak kellett volna lennie, ha rendesen ki akarják fejteni). És mivel nem kaszált akkorát, mint akarták, kérdésessé vállt a folytatás (amúgy trilógiának szánták).

 

Fogalmam sincs Casper Van Diem miért vállalta el ebben a filmben a szerepet.

Mert annyira felkapott, sokszor foglalkoztatott és csodálatos színész, hogy az ő renoméjával már megthetei, hogy a sok A listás szuperprodukció után bevállaljon egy ilyen kis költségvetésű, gagyi B kategóriás múvit. :oops:

 

Ha nincs pénz az ILM-re vagy a Weta-ra akkor nem csinálok ilyen filmet.

Khm... ebben a felfogásban baromi sok "ilyen" filmnek nem kellett volna elkészülnie (pl.: Aliens).

 

Komolyan kiváncsi lennék a válaszra a készítőktől.Ezt miért kellett?

Mert az első film akkorát bukott a moziban, hogy rossz volt nézni (105 milcsit költöttek rá, és csak világviszonylatban tudta ezt visszahozni, meg rátenni még 17 millát, ami a hollywoodi rudiknak még zsebpénznek is kevés). Viszont DVD-n behozta azt, amit moziban nem tudott, ezért a készítők úgy döntöttek, hogy DVD-n még jövedelmeztethető, és így már megaprodukciónak sem kell lennie, 10-20 millát elég rákölteni néhány évente.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idézőjelben az az új :) (Jó, két-három hetes.)

Spoiler:

Elméletben ez a jelenet az, mikor John Connor szembe kerül Marcus Wright-tal, aki meg akarná ölni - ja, ő is terminator vagy mifene. Persze, ez csak pletyka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol fellelhető az a kis filmecske ami a Comic Comon mutattak be a nézőknek???? A múltkor is már kérdeztem....

Sajnos nem. Ha lenne, csutkakoma már megdobott volna vele, én meg kiraktam volna az AVPUniverzumra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.