Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Vasember versus TDK:

 

Én mindkét filmet láttam, és mindkettő nagyon jó film, remek szereplőkkel, történettel, zenével. De azon túl, hogy mindkettő képregény adaptáció (ami nálam nem sokat számít, mivel egyiket sem olvastam képregény formában), sok közöset nem találok bennük, egész más filmes kategóriát képviselnek.

A Vasember akció-vígjáték, Robert Downey Jr. jutalomjátéka az egész, ő viszi el az egész filmet (ezzel nem a többi színész játékát akarom leminősíteni, egyszerűen ilyen a történet), az ember a megtekintése után pihent aggyal és könnyű szívvel távozik a moziból, sokáig emlékezetében tartva, hogy milyen jól szórakozott. :)

A TDK pedig tömény dráma, a humor csupán pillanatokra tűnik fel benne, egyáltalán nem One Man Show, felszabadító katarzis nincs a végén, helyette tömény letargia marad, az embernek leginkább sírni volna kedve, és csodálkozva távozik a moziból, hogy milyen mély hatást gyakorolt rá az egész, pedig soha nem volt képregény-Batman rajongó... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hihetetlen Hulk.

 

Hm, nem számítottam rá, hogy ilyen jó lett, ámbár némi kivetnivalót azért találtam benne és talán kicsivel azért, de az Ang Lee féle előzményt jobbnak ítélem. :o Tartottam attól, hogy Edward Norton kevés lesz ide a bruttó negyven kilójával, de voltaképp működött vele a sztori. :o Tim Roth igazi karakterfigura, ámbár el tudtam volna jobban képzelni vele úgy a filmet, hogy a karakterének több teret engednek. Liy Tyler volt talán az egyetlen gyenge láncszem a sztoriban.

Nagyon profi volt amúgy a film technikai oldala...egészen a film végi párbajig. Na ott már azért húztam a szám, hogy Nade gyerekek! Mégis....

 

 

Még hátravan képregényfilmekből a Hellboy II. :) Utána összegzem az idén látottakat, hogy én melyiket is tartom a legjobban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, most láttam a Trópusi vihart, és hatalmas volt! :o És ami meglepő, hogy totál tele volt a nézőtér, pedig hát megy már pár hete ez a film.

Viszont pár lökött szülő elhozta az alig 6-7 éves gyermekét is. :) Nekik aztán remek lehetett: szerintem nem értettek az egészből semmit, legalábbis azt biztos nem, amiért érdemes ezt a filmet megnézni, viszont láthattak kibelezett embert, hallgathatták a jó szaftos dumákat..., amelyek egyébként tök jók, csak hát nem ilyen korú füleknek valók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.freevlog.hu/video/16757.html

 

Újabb 3D film, ezúttal horror. :o

 

 

Jónak tünik.Bár szerintem élvezhető "simán" is.Viszont egy bakit észrevettem.Mégpedig a bemutató dátuma körül.Azt írják, hogy "This January".Ez az jelenti, hogy idén januárban ami viszont elmúlt.Helyesen a "Next January" lett volna.Legalábbis nyelvtanilag így helyes ha a következő évre utalunk.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, manapság sok szülő nem képes fogni, mit nézzen meg a gyerek :o Anno nekem pl a Spartacust nem engedték kiskoromban megnézni :). Erre nagyon emlékszem, mert az ajtó mögül azért belelestem a filmbe :) Twin Peakst se nézhettünk jó sokáig :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, manapság sok szülő nem képes fogni, mit nézzen meg a gyerek :o

Mint az enyéim. Nekem hét évesen megengedték, hogy megnézzem az Aliens-t (és onnantól kezdve bármilyen akciót, horrort és thrillert). Amiért én speciel hálás is vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerekekre való hatása az ilyen filmeknek igen szélsőséges, (ld.: Dzséjt), de az esetek többségében inkább hátrányosan érinti a gyerekeket az ilyesmi, semmint előnyösen. A gyerekek később egy-egy érzésre, hangulatra emlékeznek vissza a filmből, amit összekapcsolnak a film egy-egy momentumával, ami rendkívüli módon maradandó lehet a gyerekek esetében. Ha negatív hangulatról beszélünk, akkor ez kifejezetten hátrányos lehet, és szorongást idézhet elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg van egy szürke zóna, aminél gyereke válogatja, hogyan képes felfogni az egyébként felnőtteknek, vagy legalábbis bőven tizenéveseknek szánt filmet. Ha egy szülő ismeri a saját gyerekét (reméljük általában ez a helyzet), akkor el tudja dönteni, enged-e egy ilyen filmet megnézni. Pszichológusok szerint két esetben nem szokta megzavarni a gyermek lelkét egy hátborzongató film: ha nincs fejlett fantáziája (Dzséjtnél valószínűleg nem ez a helyzet :)), vagy ha kicsit sem félősnek született. A véres, kimondottan erőszakos és/vagy erősen káromkodós filmekről meg annyit, hogy azok szerintem semmiképpen nem engedhetőek kamaszkor alatt. Márpedig a Trópusi vihar mindhárom kategóriát kimeríti, simán a tiltó listára tenném (abszolút jogos a 16 éven felüli kategória).a TDK pedig önmagában az erőszakossága miatt nem ajánlható 12 év alatt.

 

Nálunk is nagyon be volt tartva, hogy mit nézhetünk meg és mit nem. A korhatáros filmeket pl. biztosan nem lehetett. Az én fájó emlékem, hogy nem nézhettem meg 2. osztályosként az Alfa Holdbázis egyik, 14 éven felülieknek ajánlott részét - ami azért volt nagy fájdalom, mert másnaponként mindig eljátszottuk a játszótéren az előző napi részt, és én nem voltam képben... :o

Viszont ehhez képest a kisgyermekkorom leggyakrabban visszatérő lidérces álmát egy gyerekfilmnek köszönhetem. :) Nem tudom láttátok-e a Hahó, Öcsi! c. tvfilmet Kovács Krisztiánnal a főszerepben (ősrégi, 70-es évek eleji darab) - na abban van az, hogy a kissrác felszáll egy repülőgépre a körhintán, aminek menet közben elszakad a lánca és elrepíti kis hősünket a sárkányok birodalmába (nagyjából valahogy így volt, de ezt a filmet azóta sem néztem meg újra a rossz emlékek miatt). Még most is emlékszem, hogy sokszor kötöttem ki emiatt a film miatt éjszaka a szüleim hálószobájában, mert azt álmodtam, hogy én is elrepülök...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Eastwood-tól a Millió dolláros baby-t láttam utoljára, ami remek volt!

Ajánlom akkor a figyelmedbe az azóta elkészült, két háborús filmjét is. Ezek ugye a Levelek Iwo Dzsimából és a Dicsőség zászlaja. Továbbá idén kerül még mozikba az Elcserélt életek című filmje is. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg van egy szürke zóna, aminél gyereke válogatja, hogyan képes felfogni az egyébként felnőtteknek, vagy legalábbis bőven tizenéveseknek szánt filmet. Ha egy szülő ismeri a saját gyerekét (reméljük általában ez a helyzet), akkor el tudja dönteni, enged-e egy ilyen filmet megnézni. Pszichológusok szerint két esetben nem szokta megzavarni a gyermek lelkét egy hátborzongató film: ha nincs fejlett fantáziája (Dzséjtnél valószínűleg nem ez a helyzet :o), vagy ha kicsit sem félősnek született. A véres, kimondottan erőszakos és/vagy erősen káromkodós filmekről meg annyit, hogy azok szerintem semmiképpen nem engedhetőek kamaszkor alatt.

Káromkodós filmeknél nálunk nem volt gond, máig nem született olyan film (halálkomolyan mondom, legalábbis én még nem láttam), amiben bárki jobban tudna káromkodni, mint apám és nagyapám, illetve hát azóta én is. Apai ágról eléggé káromkodós família vagyunk. S bár apám próbálta moderálni magát, ez csak több-kevesebb sikerrel ment (máig élénken él bennem, amint a TV távirányítóját javítva annak útszélen dolgozó édes anyukáját hozta nemi kapcsolatba egy talicskányi kanmajommal és a hernyótalpas görényekkel, majd az egész vokális kirohanást azzal koronázta meg, hogy a földhöz vágta a ketyerét). Szóval a káromkodást tartalmazó filmeket nálunk már csak ezért sem lehetett tiltólistára tenni.

A pszichomókusok szövegével is érdekesen állok, mivel ahogy írtad, nem szenvedek hiányt fantáziában, sőt, meg merem kockáztatni, hogy éppen a filmek korai nézése fejlesztette a fantáziám (egyebek mellett). Félsnek meg azért az voltam, bár korán láttam az Alienst, Ripley álmát sokáig csak a fotel mögül mertem nézni (és körülbelül ez az egy filmjelent az, ami hátra kényszerített). Bár az biztos, hogy a filmektől sosem féltem.

Szóval, szerintem az első a megoldás. Ismernie kell a szülőnek a gyerekét. Apámék engem is, a húgomat is ismertek, ezért engedtek meg nekünk ilyeneket. Egyszer-kétszer elmondták, hogy amit a filmekben látok, olyan az életben nincs ("Anyu azt mondta, hogy szörnyek nincsenek." :) ). Na meg, megtanították, mi a különbség jó és rossz között, ami elég fontos tényező, és így nem a narkós sorozatgyilkossal, vagy az embereket feláldozó vállalat szörnybeszerző férgével azonosultam, hanem a törvény rendíthetetlen őrével és a többieket megmenteni akaró tengerészgyalogossal. Ismeret és nevelés kérdése.

 

A TDK-ra viszont én sem vinnék be kisgyereket, hiszen az alapvetően a történettel operál, így nem köthet le egy gyereket, aki elsőként a vizuális dolgokra reagál. Annál a filmnél (és sok másnál) nincs olyan, mint esetemben volt az Aliensnél, Treknél, Star Warsnál, hogy a hajók, a fegyvereke és az idegenek rabul ejtettek, és a történet megértése nélkül is élvezi a kisgyerek. Így biztos nem is üli végig, ami meg a többi mozinézőt zavarná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lentiekhez annyit, hogy az én fantáziám meg olyan, hogy sötétben minden ajtó mögött szörnyeket látok, ezért nem szeretek ijesztgetős és/vagy szörnyes filmet nézni (pedig tudom, hogy ilyenek nincsenek, de az agyam vetíti ki őket) :D Én még tizenévesen sem láttam az Alien filmeket teljes egészükben, folyton takartam a szemem a látvány elől :D A negyediket már végignéztem rendesen elsőre, de az már felnőtt koromban volt, mondjuk azért az Alienek is folyton a szemem előtt mászkálnak sötétben :D:roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Alient most sem merem megnézni. Pici korom óta nagyon bele élem magam a film történéseibe. Nekem is mondták, hogy az nem a valóság... Egy-egy ufos film után is sokáig villany mellett aludtam el. Nem vagyok félős, csak ha megijedek, akkor nagyon megijedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg a horrort nem bírom, pláne moziban... Pár éve láttam a Kört moziban, mert olyan jókat hallottam róla, hogy felkeltette érdeklődésemet, és hát valóban nagyon átélhető film volt, de teljesen kivert tőle a víz. :roll: Újabb pár évig biztos nem lesz igényem hasonló élményre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam a Motel 2-őt.Ennél betegebb filmet keresve sem találni.Elkezdték a Fűrésszel az emberkínzós filmeket, és azóta évente van pár ilyen darab.Most is az vallom, hogy nem kellene ötleteket adni pszichopatáknak ilyen filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Takent, jó film volt :roll: Liam Neeson rendesen osztja ám az ellent, nem is emlékszem, hogy láttam volna ilyesmi szerepben eddig :)

Qui-Gon Jinnként is rendesen osztotta az ellent, erről megkérdezhetsz bármilyen harci droidot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.