Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is megérdemelte :)

 

Nem is csodálkozom azon, hogy a nő nem tud túllépni. Ma sem könnyű család és karrier között-mellett őrlődni, de az ő korában még nehezebb volt. Főleg a beállítottságaival, hogy ők különlegesek, stb. Azok lehetnének, csak éppen a férfinak már más kell, és kap is egy remek lehetőséget, ami egyébként is csak azért történik meg vele, mert az utazás miatt bátrabb lesz a munkahelyen. A nő meg csak otthon van a kölkökkel, ez nem túl vonzó alternatívája a szép jövőképnek. Nem tud túllépni, szerintem azért, mert körülötte nem történnek annyira a dolgok, mint a férfi körül. Az otthon négy fala között elég unalmas lehet az élet.

 

 

 

A nő tragédiája, hogy nem tudja feldolgozni, hogy a férje, akit a legcsodálatosabb embernek akart látni, teljesen középszerű, és nem meri vállalni a kockázatot, amit az új élet jelent, és elfogadni a lehetőséget, amit a felesége kínál, hátha kiderül, hogy egyáltaán nincs tehetsége semmi különlegeshez. A nőnek rá kell jönnie, hogy Párizs igazából csak az ő álmainak a megvalósulása lett volna, ahogy írtad is, ő akart mindenképpen kitörni a háztartásbeli feleség számára nagyon szűkre szabott szerepköréből. Amikor kiderül, hogy nem lehet, csapdába esett vadként addig szaggatja a láncot, amíg az megöli. És szerintem az a legszomorúbb az egészben, hogy senkit sem vádolhat mindezért (ahogy a szórakozóhelyen a szomszédnak mondja is, egy ki nem mondott ígéretre alapozta a reményeit), és ezért is választja az öngyilkosságnak azt módját, ami nem mocskolja be a családját, mert tragikus balesetnek tűnik, és ezért is készíti el úgy, ahogy azt az utolsó reggelit.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy milyen messzi jövőben zajlik az Avatar, elégé "egyszerű" a múltkori hajóbelső képe. De ez végülis nem baj, ha a mi világunk technikai fejlődésének léptékét tartja szem előtt, hiszen űrhajózásban nagyjából ott tartunk ahol negyven éve. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mélység szülöttei

 

Bevallom, én kicsit csalódtam benne. Ennél azért többre számítottam. Abban voltam, hogy Cameron egy feltételezett idegen világ óceánjában kutat, de csak itt az utolsó két perc volt ami ezt igazolta. Kár érte. Amúgy nem rossz kis film, csak inkább promóciónak hat mint ismeretterjesztésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mélység szülöttei

 

Bevallom, én kicsit csalódtam benne. Ennél azért többre számítottam. Abban voltam, hogy Cameron egy feltételezett idegen világ óceánjában kutat, de csak itt az utolsó két perc volt ami ezt igazolta. Kár érte. Amúgy nem rossz kis film, csak inkább promóciónak hat mint ismeretterjesztésnek.

 

Végülis dokumentumfilm volt, és a tenger mélységének szülötteit szépen megmutatta többnyire.. :)

 

De amit ugye te is észrevehettél, hogy Cameron mennyire ért a műszaki mechanikához és a fizikához. Nagyon durván okos a pali :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Die Hard 3 óta tudjuk, hogy a kamion sofőrök okosak :)

Ugye ott hogy vágta már az egyik tag, hogy az USA 21. elnöke Chester A. Arthur volt :)

KAminon söfőrként látta a New Hope -ot. Akkor azt mondta, ő ezt szeretné csinálni... Szerintem jó hogy megnézte anno. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KAminon söfőrként látta a New Hope -ot. Akkor azt mondta, ő ezt szeretné csinálni... Szerintem jó hogy megnézte anno. :)

Naja, és nagyon örülök , hogy minden összejött neki az életben, hogy megcsinálhasson egy új sci-fi univerzumot.

 

Ugye Hollywood eléggé hanyagolja a nagy látványos sci-fiket, vagy pedig remakel egyfolytában. Kifogytak az ötletekből vagy nemtudom. De nem akárkinek adnának 250 millió zsetont, hogy az új Star Wars szintű dolgot kreáljon.

 

Kitudja ha nem lenne Cameron, ki vállalkozna ekkora dologra...

 

Imádjuk a Star Warst, de én örülök, hogy valami újat is kapunk, új hősökkel új sztorival. Távoli jövős bolygós filmekből hiány van sajna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Bár az SW már történelem és a kultúra része. Boldog leszek ha az Avatar egy úttörő megoldásokkal operáló látványos sci-fi lesz. Nem kell, hogy megváltsa a világot. Bár ha megváltja, akkor se leszek szomorú. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra leszek kíváncsi, hogy James Horner tud e majd olyan maradandó filmzenét kreálni a filmhez, mint anno Williams papa a Star Warshoz..

 

Mert ugye létezik John Williams majd alattuk a többiek :)

 

Bár ha azt nézzük Horner Titanichoz írt zenéje van olyan ismert világszerte, mint az SW intró, vagy a Birodalmi induló :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hornert imádom! Biztos jó zenét kreál a film mellé.

 

Számomra azért is lesz izgalmas,mert kb olyat kell elképzelni mint az új SW trilógia vagy a Gyűrűk ura trilógia epikus kórussal megspékelt zeneművei. Hátamon a szőr feláll, ha ezeket hallgatom. Persze jó értelemben :)

 

Itt meg Horner szintén kórust alkalmazott, hogy megalkoss a na"vik zenei világát. Egyedi lesz szerintem, mert mint Gyűrűk uránál, itt is idegen nyelven énekelnek benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.