Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha hozza a háborús-akció feelinget a megfelelő apokaliptikus hangulattal, nálam tuti siker.

 

(behalok ezen a csutkakoma nevezetű egyéntől amit művel az avp fórum Termis topicjában. Hozzá képest egy fürdős örömlány nótafa)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan rajongó, aki örül ha rajongása tárgyát mindenki elismeri, kritikus és néző. Ha népszerű, ha jókat beszélnek róla. És egy világ omlik benne össze, ha csak a negatív dolgokat látja maga körül, rossz kedve lesz, és már a filmre se tekint úgy, ahogy korábban.

Megnézi, de mivel a többi fan kollégájának se tetszett,ő is keresi benne a kifogásokat, és lehordja a sárga földig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem az a bolygó ahol csak egyféle véleményt adnak valamire. Az ízlések különbözőek. De azért az már csúcs, hogy ennyire aláveti valaki magát mások véleményére.

Az én elvárásom meg per pillanat éppen ellenkezője amit még a T3 befejezésével gondoltam. Akkor ostoba ötletnek tartottam a sztorit áthelyezni a jövőben, mert egy sima, mezei háborús zúzás megölte volna az atmoszférát, most meg......most meg ezt várom el. Ebben a korban mást úgy se lehet elképzelni. Itt nem azok a sablonos jelenetek lesznek mint anno az első három részben ( minél távolabb jutni a várostól-aztán mégis a kellős közepébe a dolgoknak , kötelező kamionos-darus-motoros üldözés ésatöbbi), hanem szimpla háborús jelenetek, mértékletes küldetéstudattal. (behatolás ide-oda, embereket kiszabadítani, Skynetet elpusztítani)

De tuti, hogy pár klisés jelenet vissza fog köszönni. De engem az se fog izgatni. Elvégre akciófilmről van szó. Egy ilyen jellegű akciófilmbe meg nekem bőven elég a Come on!, Get down!, Go, go, go! Come with me if......ésatöbbi magvas párbeszédek használata. Az első három rész is ezzel volt tele. Az esetek többségében.

Szóval nem kell rinyálni a sok okostojás kritikáján, menni kell a moziba és élvezni azt amit látsz. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről van szó :rock:

Viszont pl az AVP filmeknél eleve kár volt, hogy nem a jövőbe rakták az egészet.

Valljuk be ott aztán jogosan háborodtak fel a rajongók, mikor coloradoi kisvárosban egy pizza fiú kiabált fegyverrel a kezében.

A könyvek, és PC játékok után azért van egy szint, amit elvár egy fan. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AVP esete azért más. A Terminél ugye ismertük a célt. Életben tartani John Connort az Ítélet Napjáig. Se több, se kevesebb. Most ezt tovább viszik addig, hogy magát a Skynet elpusztítását tűzték ki célul.

Az AVP-nél azért jelentősen más a helyzet. Oks, Alienből nagyjából tudjuk, hogy Ripley mindenáron az Alienek Földre való jutását akarta megakadályozni. Prediknél ez ugye nem tehető meg. Ők ki-be járkálnak. Ott a cél a totális háború-tömegmészárlás megakadályozása lett volna.

Namost, az AVP1 alaposan arcul köpte az első dogmát. Oks, le lehetett nyelni, bár a magyarázatot nem mindenki kedvelte és az "értőbb" rajongótábor némi erőfeszítéssel szépen elválasztotta az AVP-t az Alien és Predator moziktól, mondván legyen ez inkább egy alternatív sztori. Ez van, sajna.

Nekem is piszkosul bejött az AVP-s játék, hozta ziccerből az Aliens film hangulatát. Érdemesebb lett volna valójában azt filmre vinni, de lefogadom akadtak volna akkor is elégedetlenkedők, hogy miért nem tudott volna megújulni a sztori. Megint világvégére helyezett bázis, kísérletezgetések, elszabadul az alany...blablabla.

Nincsen mindenki számára legyártott/kedvelhető történet. :cool: Egyeseknél így is, úgy is kiveri valami a biztosítékot.

 

Bocs amúgy a trehány fogalmazésért, de per pillanat a szerepjátékhoz kavarognak a gondolatok a fejembe :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(behalok ezen a csutkakoma nevezetű egyéntől amit művel az avp fórum Termis topicjában. Hozzá képest egy fürdős örömlány nótafa)

Hehe, ezt a "fürdős örömlány" kifejezést használtam először rá tegnap, majd finomítottam le a 10 éves húgomhoz való hasonlítással (ami nem igaz, mert a húgom se volt ilyen, öt évesen sem). Pláne azért fura, mert a legtöbb kritika a tíz felé közelebb álló pontszámokat adta rá (még a negatívabbak is), és jó nyári mozinak titulálták. Szóval az én elvárásaimnak azt hiszem, meg fog felelni :rock:

 

Az én elvárásom meg per pillanat éppen ellenkezője amit még a T3 befejezésével gondoltam. Akkor ostoba ötletnek tartottam a sztorit áthelyezni a jövőben, mert egy sima, mezei háborús zúzás megölte volna az atmoszférát, most meg......most meg ezt várom el.

Én már ezt várom a T1 bevezető képsorai óta. Mekkora pofára esés volt nekem anno a T1, ott a remek jövős bevezető, aztán jön a nudli jelen. Majd ezt követte a T2 és T3, jelen és jelen. Végre itt a háború, a jövő! Kamionok helyett HK-k, rendőrök helyett T-600-sok, és a többi. És ehhez már csak az a pörgés kell, ami a T1-2-ben volt a flashbackokban, ott meg ugye a legnyugisabb pillanat az volt, mikr Kyle elment pihenni, de az is meddig tartott. Na, annyi megállás kell ebbe a filmbe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ehhez már csak az a pörgés kell, ami a T1-2-ben volt a flashbackokban, ott meg ugye a legnyugisabb pillanat az volt, mikr Kyle elment pihenni, de az is meddig tartott. Na, annyi megállás kell ebbe a filmbe is.

Pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan rajongó, aki örül ha rajongása tárgyát mindenki elismeri, kritikus és néző. Ha népszerű, ha jókat beszélnek róla. És egy világ omlik benne össze, ha csak a negatív dolgokat látja maga körül, rossz kedve lesz, és már a filmre se tekint úgy, ahogy korábban.

Megnézi, de mivel a többi fan kollégájának se tetszett,ő is keresi benne a kifogásokat, és lehordja a sárga földig.

Én általában pont fordítva csinálom. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről van szó :rock:

Viszont pl az AVP filmeknél eleve kár volt, hogy nem a jövőbe rakták az egészet.

Valljuk be ott aztán jogosan háborodtak fel a rajongók, mikor coloradoi kisvárosban egy pizza fiú kiabált fegyverrel a kezében.

A könyvek, és PC játékok után azért van egy szint, amit elvár egy fan. :cool:

Úgy tudom sok rajongó pl. A préda című AvP regényt látta volna szívesen a vásznon. Macsiko Nogucsiból lehetett volna egy Elen Ripley amazon filmben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez az. Jelentős hátrányba kerülök. :)

Nem muszáj velem jönni, megnézheted később is valamilyen módon :rock::D

 

Körbenéztem pár fórumon, és már nem csak a kritikusok, de sajna a nézők számára is csalódás egyenlőre a TS..

No majd megnézzük saját szemmel, hogy milyen lett :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baj van.Nem is kicsi.Megnéztem ma a Terminator 1-et.Pár kérdés felmerült.

 

1.Kyle Reese azt állítja, hogy 2021-től 2027-ig szolgált John Connor parancsnoksága alatt.Akkor hogyan lehet 2018-ban Connor mellett(a T4 trailerében benne van)?

2.Kyle Reese szintén azt állítja, hogy Swarci T-101-es tipus.Én világéletemben azt hittem, hogy T-800.Ha nem Swarci a T-800 akkor melyik?

3.Kyle Reese, hogy legyen vita nem átallja azt állítani, hogy egy megsemmisítő táborban ismerkedett meg Conorral ahova a gépek az embereket vitték.Ott tanította meg Connor, hogyan harcoljanak a gépek ellen.

4.Kyle Reese nem bír magával és azt említi meg, hogy a háború után született.Namost.a háború 2003-ban tört ki(mivel a t3 is figyelembe van véve), emiatt 2018-ban mikor a t4 játszódik akkor max 14 éves.Ezzel szemben látunk a trailerben egy kb 20 éves fiatalembert.

5.Reese kényszer hatása alatt azt vallja, hogy önként vállalkozott az útra, mert a fénykép alapján szerelmes lett Sarah-ba, de az elején azt mondta, hogy John küldte őt ,hogy védje meg.

 

A fenti infok az első részben hangzanak el.Persze tisztában vagyok vele, hogy mivel a második részben elpusztították a céget ahol a skynet készült emiatt 1997-ben nem tört ki a háború, és egy másik jövő jött létre ahol ugyanúgy háború lesz csak 6 évvel késöbb tör ki.Reese viszont az eredeti jövőből jött, tehát születhetettt 1998-ban is, az ő jövöjében akkor már háború volt.

Viszont ezzel is gáz van, mert hogy a jövő megváltozott nem garancia arar, hogy Resse a megváltozott jövőben is Connor társa lesz.

Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy mivel John tudja, hogy Reese lesz az apja ,úgy alakítja az eseményeket, hogy Reese mindenképp katona legyen.

 

 

A lényeg amit a fentiekből kihoznék.Én ezekre a T4-ben mindenképp válaszokat várok.Nagyon kiváncsi vagyok, hogyan fűzik össze a T1 és T3 infoit.Dzséjttel egyetértve én is az első óta várom, hogy végre a jövőben játszódjon egy terminátor-film.Ha ez is arról szólt volna hogy visszajön megint egy termi akkor meg sem nézném.

Viszont nekem nem elég csak az akció.Nekem nagyon fontos a történet is.Elvárom, hogy építsék be az első 3 rész infóit a filmbe.Ha tele lesz logikai bakikkal, akkor nálam bukott.

De remélem nem mert baromira szeretem a terminátor-franchise-t.

Azt hogy ki mit ír róla teljesen hidegen hagy.Sosem mások véleménye alapján néztem meg egy filmet és a jövőben is ehhez fogok igazodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1.Kyle Reese azt állítja, hogy 2021-től 2027-ig szolgált John Connor parancsnoksága alatt.Akkor hogyan lehet 2018-ban Connor mellett(a T4 trailerében benne van)?

2.Kyle Reese szintén azt állítja, hogy Swarci T-101-es tipus.Én világéletemben azt hittem, hogy T-800.Ha nem Swarci a T-800 akkor melyik?

3.Kyle Reese, hogy legyen vita nem átallja azt állítani, hogy egy megsemmisítő táborban ismerkedett meg Conorral ahova a gépek az embereket vitték.Ott tanította meg Connor, hogyan harcoljanak a gépek ellen.

4.Kyle Reese nem bír magával és azt említi meg, hogy a háború után született.Namost.a háború 2003-ban tört ki(mivel a t3 is figyelembe van véve), emiatt 2018-ban mikor a t4 játszódik akkor max 14 éves.Ezzel szemben látunk a trailerben egy kb 20 éves fiatalembert.

5.Reese kényszer hatása alatt azt vallja, hogy önként vállalkozott az útra, mert a fénykép alapján szerelmes lett Sarah-ba, de az elején azt mondta, hogy John küldte őt ,hogy védje meg.

1. Ez az idővonal megváltozásával módosult, vagy módosulni fog. Valószínűleg, mikor ebből az új jövőből jön vissza Kyle, akkor Sarahnak már azt fogja mondani, hogy - teszem azt - 2018-tól 2029-ig szolgált Conorral. Azért "teszem azt", mert ebbe a megváltozott időben arra sincs garancia, hogy 2029-ben készül el az időgép, vagy egyáltalán lesz (vagy Connor egyáltalán megéli-e a 2019-et).

2. A modell neve T-800, és a beszivárgók alszámozása a 101-es. Tehát T-800/101, illetve T-850/101. Az Schwarzi képű beszivárgók a 101-esek (egy regény szerint összesen 9 ilyen 800-as készült). Az, amelyik a T1-ben megtámadta az ellenállók bázisát meg egy T-800/100-akárhány volt.

3. Na, ennek akkor örülni fogsz. A trailerben már benne volt egy részlet arról, hogy hol is ismerkednek meg :D Viszont John nem a táborban tanította meg (kissé furcsán jön ki a szinkronban). John szabadította ki onnan, majd aztán faragott belőle katonát.

4. Kyle ugyanakkor született a CRS jövőben, mint a Cyberdine féle jövőben. Ez az infó majd mikor újra visszamegy, megint máshogy fog hangzani, vagyis "a háború után születtem" monológ elmarad, és valami olyasmit fog mondani, hogy "még kicsi voltam".

5. Reese az elején hazudott Sarah-nak, mert nem akarta elmondani neki az igazat.

 

Amúgy, mikor ez a Kyle, akit most megismerünk visszatér a múltba, illetve követi majd őt a T-800-as, az ő infóik ugye elég mások lesznek, mint amiket korábbi önmaguk megosztott Sarah-val és Johnnal. Kyle sok apróságot fog másként mondani, míg a T-800-as nem a Cyberdine-t és Daisont fogja felhozni, mint a Skynet szülőatyját, hanem a CRS-t és Brewstert. Mindezen infók együtt azt fogják kiadni, hogy a T2 idején (1994) Sarahék nem a Cyberdine-t, hanem a CRS-t fogják felrobbantani, vagyis újfent kialakítják a Cyberdine féle jövőt, hiszen az a cég sértetlenül megalkothatja a saját Skynetjét. És kezdődhet minden előlről :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kezdődhet minden előlről :D

Én ettől tudok mindig kikattanni, ha végiggondolok egy ilyen idővonalas sztorit. Elvileg így folyton változik minden, a jövő meg a múlt is, aztán ki se lehet belőle kavarodni. No de szerintem inkább csak élvezzük a sztorit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a lényeg, hogy a rajongóknak tetszen, a sznob kritikusuk meg mehetnek a fenébe. :D
Rajongóknak se tetszik nagyon, az imdb-n a 8.0-s pontszám csak a szokásos fanboyos szemfényvesztés. :D

Ne feledjétek az Indy4 is 8-9-ről indult (mondjuk annyit is érdemelne szerintem).

 

Szerintem ott rontották el hogy McG-t ültették a rendezői székbe. Chris Nolan mi mindent kitudott volna hozni a sztoriból.. persze majd meglátjuk két hét múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy egy ilyen filmnél miért kell pedálozni Nolan-al. Ő kapásból "arcul köpte" az eddigi Batman filmeket és úgy hozott létre egy újat. Rendben, az első még nekem is bejött száz százalékosan, a második vesztett tíz százalékot. Node ha ugyanezt megtette volna a Terminatorral akkor tuti nem 8.0-án állna, hanem 1.0-án. McG elfogadható reklámklip rendező, egy ilyen látványközpontú filmhez meg pont jó választás, főleg, hogy nem B sztárokat vonultat fel, akiknek azért nem mindegy, hogy milyen filmben vesznek részt. A nyolcas értékelés meg nekem piszok távol áll a "fanboys szemfényvesztéstől".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy egy ilyen filmnél miért kell pedálozni Nolan-al. Ő kapásból "arcul köpte" az eddigi Batman filmeket és úgy hozott létre egy újat. Rendben, az első még nekem is bejött száz százalékosan, a második vesztett tíz százalékot. Node ha ugyanezt megtette volna a Terminatorral akkor tuti nem 8.0-án állna, hanem 1.0-án. McG elfogadható reklámklip rendező, egy ilyen látványközpontú filmhez meg pont jó választás, főleg, hogy nem B sztárokat vonultat fel, akiknek azért nem mindegy, hogy milyen filmben vesznek részt. A nyolcas értékelés meg nekem piszok távol áll a "fanboys szemfényvesztéstől".

 

Attól hogy Nolan rendezett egy(illetve kettő) reboot filmet, miért feltételezed róla hogy csak ehhez ért? Csinált egy nagyon jó Mementót és még jobb Prestige-et is, amik azért nem rebootok.

Ha Nolannek az lett volna a feladata hogy készítsen egy Terminátor trilógiához hű filmet, akkor biztos vagyok benne hogy egy remekművet sikeredett volna csinálnia.

 

Minden nagyobb blockbuster ennyiről indul, két nap alatt 0.3-at csökkent is ez a szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írtam olyat, hogy nem ért, de egy ilyen filmhez szerintem McG is megfelelő rendező. Nem kell túl nagy tehetség ahhoz, hogy leforgassunk minimum egy, max két menekülős jelenetet ( Go,go, go!)-némi lövöldözést( Get down!)-újabb menekülés ( Go! ) -aztán egy giga robbantást ( Get down! ). Ha ezzel nem tud McG megbirkózni akkor tényleg kutyaütő rendező. Ha mókásabb kedvében van akkor talán még ő is nevetésre...bocsánat, mosolygásra... bírhatja valamelyik Terminatort, ahogy Cameron tette a második részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.