Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Igazából nem lehet élesen behatárolni a műfaját :D

Az igaz, de én egy poént sem tudnék belőle mondani. Nem éreztem akkor viccesnek és emlékeim szerint más se nagyon nevetett a moziban, sőt egyesek ki is mentek róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két metrólelökéses jelenet volt az egész filmben, de még csak brutálisnak se nevezném azokat a jeleneteket. Inkább bizar művészi beállítottságúak voltak. De ezen kívűl az egész filmben az ellenőrök ökörködtek vég nélkül. Nekem meg ez utóbbi maradt meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval nem értem mire ez a nagy háborgás.

Egy szóval sem háborogtam, csupán Nimródot nem ilyen kaliberű filmhez képzelem el rendezőként.

McG azért mint reklámkliprendező pár cuccost letett az asztalra, de tény, nem csak a rendezőn múlik egy film. Pocsék forgatókönyvből nincs az a rendező aki jó filmet ki tudna hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap nézte még rajtam kívül valaki a Stop-shop 2-öt? :P Hát én végigszakadtam az egészet. :D Csodálkozom, hogy "korai" 21 órás időpontban leadtak egy ilyen filmet a TV 2-ön :P

Néztem :P

Marha nagy film és szerintem a szinkron is eltalált. Randall monológja a GYU-ról mindent visz, vagy a Transformers oltások :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért csak én érzem úgy, hogy Antal Nimród nem egy Neil Marshall kategória???? Álítólag a külföldi siteokon átkozzák a napot amikor kihírdették, hogy ő rendezi a Predatorst. Olyan marha jó filmeket nem tett le ő még az sztalra, hogy egy nagy elődökkel bíró sztorit vászonra vigyen.

Milyen nagy elődök??? Ember, ez egy nyüves Predator, ami B filmes alapokra épít, logika, értelem zéró benne, szóval maximum annyira nagy film, mint a Kommandó. A Rambo egybe több értelem szorult. Nem mellesleg csak az első volt sikeres, a második iszonyú nagy bukás lett (nagyobb, mint a két AVP együtt véve). Meg szerinted John McTiernan, vagy a jamaicai Stephen Hopkins nagy névnek számított a szakmában, vagy a közönség nyálcsorgatva ugrott a filmjeikre a nevük hallatán, amikor nekiálltak Predator filmeket készíteni. McTiernan sehol sem volt még, ez volt az első film, ami nevet adott neki (aztán jött csak a Die Hard), Hopkins meg B vagy bukott filmeket rendezgetett és rendez azóta is. Milyen nagy elődök? Hol, merre, kik? A Predatorok korában a rendezőik nagyobb senkik voltak, mint Nimród most. Hogy a külföldi szájtok pöcsverő fanatikusai, akik már habzó szájjal csépelik a monitort, ha a ragadozójuk balra lép, pedig szerintük jobbra kellett volna, és nincsenek tisztában a ténnyel, hogy imádott filmjeik rendezői is csak ma számítanak valamit (az első, a második ma se), az a maguk dolga. A hülyéken nem lehet segíteni. Na de azért mi ne ereszkedjünk le az ő szintjükre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem a mostani Predatorsba több értelem fog szorulni, mint a Kommandóba...

Azért ne ilyen legyen már.. :P

:D Szerintem okés a film. Ehhez még hozzá is adhatjuk John Rambo féle öldöklést és elégedetten dőlnék hátra. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, de "John Rambo" élje túl :D

Az poén lenne , ha Stallone szerepelne majd a Predatorsban :P

Egy szál gépfegyverrel kiírtja a Predator bolygó össznépességét :P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az poén lenne , ha Stallone szerepelne majd a Predatorsban :lol:

Egy szál gépfegyverrel kiírtja a Predator bolygó össznépességét :lol:

Egy fenét gépfegyverrel. Ott a Rambo-kése. :D Sőt, ha Alien filmbe raknák ott meg elvárom, hogy puszta kézzel az Alien torkán átnyúlva, rántsa ki a másodlagos álkapcsát. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elég sokat megölt Schwarci a Kommandóban. Tiszta John Rambo és Frank Castle. :lol:

 

Úgy tudom a Predators foltatás lesz.

Spoiler:

Egy csapat a yautják egyik bolygóján fog lezuhanni, ahol szembe kell nézniük a vadászó idegenekkel.

Annak ellenére, hogy a Predator filmek B filmes katagóriákba tartoznak sokkal jobban bejönnek, mint az Aliens filmek. Várom is a Predatorst. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Egy csapat a yautják egyik bolygóján fog lezuhanni, ahol szembe kell nézniük a vadászó idegenekkel.

Amennyire értek a Predatorokhoz (AVP2 játék) úgy, ez lesz a filmtörténelem legrövidebb filmje, ha ez a sztori :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sci-fi drága műfaj tud lenni. Azért szerintem vakon nem áldoznának rá ennyit, már ha igaz, hogy ennyibe került.

Titanicnál nem vállaltak ekkora kockázatot, mert az egy romantikus film, a csajok és a párok vég nélkül mentek a moziba, hisz jó volt bőgni a giccses drámán (a Titanic ma se hozna már annyit mint anno, teljesen megváltozott az ipar a rengeteg kalóz miatt). Egy sci-fi nem tud annyit hozni mint a Titanic. Egy esetben azonban lehetséges, és ez a forradalmi látvány, és olyan élmény nyújtása ami még eddig nem volt. Jól láthatóan erre van kihegyezve minden a projekt körül. Én a mai napig egy megveszekedett szót se hallottam a történet milyenségéről, csak mindenhonnan az ömlik, hogy milyen jól néz ki a film. Ezen a próbavetítésen is mindenki ezen ájult el. Ez szerintem nagyon kevés. Azért egy New Hope amellett, hogy látványos volt, azért a története, karakterei, világa és hangulata együttesen ejtette rabul a nézőket. Ilyenek kell lennie az Avatarnak, ha sikert akarnak elérni. Remélem tényleg akkora mérföldkő lesz mint ahogy állítják. Egyébként minden egyes dollár növekménnyel sokszorozódik a bukás lehetősége.

 

Azért csak én érzem úgy, hogy Antal Nimród nem egy Neil Marshall kategória???? Álítólag a külföldi siteokon átkozzák a napot amikor kihírdették, hogy ő rendezi a Predatorst.

Nem szoktam érdekelni a blogok és fórumok nethuszárjai. Vagy csak akkor van így, ha nem egyezik a véleményed velük? :lol:

 

Sam Worthington avatarja az eddigi legjobb photoshoppolt képen

Szerintem kér nézegetni ezt a tükrözött képet hisz egy fél arcot ábrázol duplázva. Nem hinném, hogy sok köze van a valódi kinézethez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titanicnál nem vállaltak ekkora kockázatot, mert az egy romantikus film, a csajok és a párok vég nélkül mentek a moziba, hisz jó volt bőgni a giccses drámán (a Titanic ma se hozna már annyit mint anno, teljesen megváltozott az ipar a rengeteg kalóz miatt). Egy sci-fi nem tud annyit hozni mint a Titanic. Egy esetben azonban lehetséges, és ez a forradalmi látvány, és olyan élmény nyújtása ami még eddig nem volt. Jól láthatóan erre van kihegyezve minden a projekt körül. Én a mai napig egy megveszekedett szót se hallottam a történet milyenségéről, csak mindenhonnan az ömlik, hogy milyen jól néz ki a film. Ezen a próbavetítésen is mindenki ezen ájult el. Ez szerintem nagyon kevés. Azért egy New Hope amellett, hogy látványos volt, azért a története, karakterei, világa és hangulata együttesen ejtette rabul a nézőket. Ilyenek kell lennie az Avatarnak, ha sikert akarnak elérni. Remélem tényleg akkora mérföldkő lesz mint ahogy állítják. Egyébként minden egyes dollár növekménnyel sokszorozódik a bukás lehetősége.

Ezzel egyet is értek és írtam is, hogy sci-fiként kevesebb az esélye, mint a Titanicnak. De azért, mert a marketing a látványt hájpolja, még nem következik egyenesen, hogy a film története és karakterei rosszak. Az ep4-nek sincs túl erős története (sőt, szerintem a hat film között messze az a leggyengébb sztorijú), és a karakterei is csak Han Solo részéről igazán kiemelkedő (nem véletlen másolják az űrcowboyok azóta is őt, és nem Luke-ot, vagy Leiat), a többi az öreg bölcs, a legkisebb királyfi, a bajba jutott hercegnő, meg a nagyon gonosz lovag kategória. A történet meg az "én a jó elmegyek megmenteni a rossz fogságába esett királykisasszonyt, majd szétzúzom a gonosz várát" kategória. A Star Wars hangulata nagyot ütött, ahogy írtad is, ezt pedig a látványnak és a hangoknak köszönhette főleg. A történet hozzájárult a sikerhez, de többet nyomott a latba a másik kettő. És ha csak a Star Wars ep4 szintjét hozza az Avatar, ami ismétlem, velejéig egyszerű és fapados, akkor is mocskosul elégedett leszek, akárcsak az ANH-val. És nem ezért vagy azért, de James Cameron filmjeiben mindig jók voltak a karakterek és a történet is, a hangulat pedig állandó jelleggel beszipkázó, sosem csak a látvány dominált, szóval nem tudom mire fel ez a kétkedés. Legalább olyan jó mesélő, mint George Lucas (ráadásul ugyanúgy máshonnan emeli el a történetek részleteit, mint Lucas bá).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet is értek és írtam is, hogy sci-fiként kevesebb az esélye, mint a Titanicnak. De azért, mert a marketing a látványt hájpolja, még nem következik egyenesen, hogy a film története és karakterei rosszak. Az ep4-nek sincs túl erős története (sőt, szerintem a hat film között messze az a leggyengébb sztorijú), és a karakterei is csak Han Solo részéről igazán kiemelkedő (nem véletlen másolják az űrcowboyok azóta is őt, és nem Luke-ot, vagy Leiat), a többi az öreg bölcs, a legkisebb királyfi, a bajba jutott hercegnő, meg a nagyon gonosz lovag kategória. A történet meg az "én a jó elmegyek megmenteni a rossz fogságába esett királykisasszonyt, majd szétzúzom a gonosz várát" kategória. A Star Wars hangulata nagyot ütött, ahogy írtad is, ezt pedig a látványnak és a hangoknak köszönhette főleg. A történet hozzájárult a sikerhez, de többet nyomott a latba a másik kettő. És ha csak a Star Wars ep4 szintjét hozza az Avatar, ami ismétlem, velejéig egyszerű és fapados, akkor is mocskosul elégedett leszek, akárcsak az ANH-val. És nem ezért vagy azért, de James Cameron filmjeiben mindig jók voltak a karakterek és a történet is, a hangulat pedig állandó jelleggel beszipkázó, sosem csak a látvány dominált, szóval nem tudom mire fel ez a kétkedés. Legalább olyan jó mesélő, mint George Lucas (ráadásul ugyanúgy máshonnan emeli el a történetek részleteit, mint Lucas bá).

Hol írtam, hogy rossz a története? Átköltöd az írásom a szád íze szerint. Én azt fejtegettem, hogy senki semmit nem mond a sztoriról, csak a látvány mindenekfelett. az EPIV egyszerű sztoriját meg kár lehúzni, mert ugye tudjuk, hogy nem erről van szó. Összekötni lehet őket ős-régi könyvek megsárgult lapjaival és hőseivel, de ahogy ezt Lucas újrateremtette az a zseniális. Minden történetet le lehet csupaszítani így, hogy elmondok két-három Andersen utalást... Én csak egészséges szkepticizmussal élek a film felé ha már Jake annyira tömjénezi. :lol: Nem kell védeni a sztorit, amit még nem is ismerünk. Affelől pedig nyugodt lehetsz, hogy ha jó a film azt nem fogom letagadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol írtam, hogy rossz a története? Átköltöd az írásom a szád íze szerint.

Hol írtam, hogy azt írtad? :lol: Arra próbáltam rávilágítani, hogy azért, mert a marketinget a látványra akarják kihegyezni (ami érthető, hiszen a sci-fi jelleg miatt csak ezzel lehet majd a tömegeket megmozdítani), még nem feltétlen kell feltételezni, hogy a többivel baj van. Azaz, szerintem pillanatnyilag szkepticizmus terén csak arra lehet ok, hogy tényleg olyan forradalmi lesz a látvány, hogy újraírja a mozizás történelmét. Mivel a sztoriról, ahogy írtad, nem tudunk semmit, vagy legalábbis nem sokat, és mellesleg, azzal kapcsolatban nem is beszélt senki forradalomról, vagy bármi nemű megújulásról. Amúgy meg arról azért sem beszélt még senki, mert még senki sem látta az egész filmet, max 20 percet, az után meg nekem senki se nyilatkozzon a történetről, a karakterekről, vagy a hangulatról :lol:

 

Minden történetet le lehet csupaszítani így, hogy elmondok két-három Andersen utalást...

Most mondjam, hogy csupaszítsd le a Keresztapát, a Szárnyas fejvadászt, vagy a Mélység titkát, ne adj isten az ep3-at két-három Andersen utalásra? :lol: De ezzel is csak azt akartam bizonyítani, hogy a magasztos elvárásokkal ellentétben, ami manapság jellemzi a moziba járó kultúrát, egyáltalán nincs szükség se egyedi, se pokoli mélységekig kidolgozott, össze-vissza fordulatos történetekre ahhoz, hogy egy film jó, kiemelkedő, isten adja, korszakalkotó legyen. Élő példa a Star Wars ep4, meg még száz másik film, ami nyomot hagyott a filmtörténelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Ody szkepticizmusát. Én se ujjongok olyasminek amiről fogalmam sincs hogy valójában micsoda. Cameron Titanicja gyenge, a Két tűz között meg nekem abszolut középszer és ezek az utsó nagy filmjei, tehát a tendencia nem túl meggyőző (de pl. az Aliens első húsz perce is nagyon so-so... legutobb mikor újranéztem néhány beszólás meg jópofáskodás kifejezetten irritált; persze azzal a kiegészitéssel, hogy egyébként az Aliens a maga módján zseniális darab). Ettől még lehet, hogy leszakitja a plafont az Avatar és olyan filmtörténelmet csinál, hogy a fal adja a másikat és átkereszteljük a fórumot Avatarfórumra... de ilyesféle rajongást, urambocsá érdeklődést a magam részéről akkorra tartogatom amikor már mutatott valamit a film. Egy érdekes történetfoszlány, egy jó concept art, egy valóban szép és érdekes kép a filmből, egy hátborzongató trailer megteszi, nem beszélve egy valóban jól müködö filmről. Ami eddig kijött az azonban erősen "only for fans" jeligés. Semmitmondó concept artok és a középszerü majdnem-teaser poszter után én még várok és az "évezred filmjét" megelöző elképesztően fapados marketing kampányon hümmögök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.