Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nemrég megnéztem én is az Avatar trailert. Korábban nem igazán lelkesedtem érte, de ez az előzetes határozottan tetszett! :lol: Talán kezdem megszokni a pandorai világot, vagy nem is tudom. :yes:

Jóval többet mutatott (a filmből is, meg technika terén is), mint eddig bármi, határozottan jó volt így nagy felbontásban látni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, projin még jobban üt az Avatar-trailer. :hmm:

A navik nem hinném, hogy valaha is a haverjaimmá fognak válni, de ez a film tuti ütni fog. A 3D-s cicoma nem is nagyon izgat, 2D-ben is kellően látványos, persze azért igyekszem majd ott lenni az Aréna Plázában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti megvennétek a Terminator jogokat? :hmm:

 

"Ha a Terminátor harmadik része után vagy esetleg a negyedik felvonás során azon gondolkodtál, hogy de jó lenne, ha Te birtokolnád a jogokat, amit elásnál jó mélyre a kerted hátuljában, hogy soha többé ne leljen rá senki, akkor itt a Te pillanatod. Ha van elég pénzed ráteheted a kezed a Terminátor franchise jogaira. E hónap végén ugyanis ezen jogok egy aukció keretein belül elkelnek.

Derek Anderson és Victor Kubicek kezébe került a T3 után a Halálosztó és az emberiség jövője, azonban a 200 millióba került Megváltás csupán 371 milliót termelt világszerte, ami bukásnak számít, a Halcyon csődöt jelentett, ezért az urak úgy döntöttek, hogy megválnak a James Cameron nélkül életképtelennek tűnő Terminátortól. Anderson és Kubicek úgy vélik, hogy a jogok 60 millió dollárt érnek. Már több stúdió is érdeklődött a jogok iránt, a hírek szerint a Sony szeretné leginkább, ha a birtokába kerülnének a Skynet és emberiség harca."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondja már meg nekem valaki, hogyha befektetek 200 millát és nyerek 371-et akkor az mi az istenért bukás??????????Jó számoljunk marketingköltséget 100 millát.Akkor is 71 millió haszon van.Mennyi haszon kell ezeknek, hogy elégedettek legyenek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi haszon kell ezeknek, hogy elégedettek legyenek?

Világszerte ennyi, szóval ennek a zsének egy része a forgalmazóé, nem a gyártól, plusz marketing, így aztán valóban elképzelhető, hogy mínuszban jöttek ki végül. No meg nekik is meg kellett venniük a jogokat, gondolom én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondja már meg nekem valaki, hogyha befektetek 200 millát és nyerek 371-et akkor az mi az istenért bukás??????????Jó számoljunk marketingköltséget 100 millát.Akkor is 71 millió haszon van.Mennyi haszon kell ezeknek, hogy elégedettek legyenek?

Egy 200 millás filmnek hazai kasszáknál kellene 300 millát termelnie, hogy ne számolják el veszteségnek, és durván 400 millát, hogy nyereségnek számolják. A világ többi része ezért sem érdekli a hollywoodi rudikat, mert az onnan jövő bevétel nagyobb részét a külföldi forgalmazók zsebre teszik, ők csak kis százalékát látják. A TS hazai terepen csak 125 milliót termelt, vagyis még a belé feccölt pénzt sem hozta vissza. Ez bukás, nagyon csúnya bukás, ugyanis az USA-n kívül termelt 246 millió a Warner, a Sony, a Walt Disney, az Intercom és a többi ország forgalmazó stúdióinak zsebébe landolt, és a Halcyon jó, ha látott belőle durván 50 milliót. Szóval nincs haszon, durván 25 milliós veszteségük van. Ami igencsak kellemetlen, ha azt is hozzávesszük, hogy a Halcyon jelenleg 44 millióval tartozik a Pacificor nevű kockázati tőke alapnak, ráadásul még a C2 Picturest (a jogok előző tulajdonosát, vagyis Vajnáékat) sem fizették ki teljesen, nekik is lógnak 25 ezer dollárral. 44 025 000 $-t pedig nehéz kipengetni, ha a 200 misibe fájt filmeden kis szerencsével "csak" 25 milliót buktál, de mivel az 50 misis külhoni haszon csak saccolt adat, és ők fizették a szintén megbukott játékot is (egyedül talán a könyvek és a játék-bögre-akármi kütyük voltak nyereségesek), akkor ez a 25 millia bukta tovább nőhet, és tuti, hogy nőtt is.

De én azt mondom, megérdemelték. Náluk volt az adu ász, és pocsék üzleti érzékkel elherdálták. Rezegős gazdasági helyzetben egy rosszul szerepelt T3 után ezt a filmet (függetlenül attól, hogy nekem tetszett) nem szabadott volna egy McG kaliberű rendezőre és a T3 íróira bízni, és abszolúte nem szabadott volna 200 milliót belepumpálni úgy, hogy ez egyáltalán nem látszódik rajta (most komolyan, még ha Bale annyit is vágott zsebre, mint a T3 esetén Schwarznegger, vagyis 60 millót, akkor is 140 milló állt rendelkezésükre, de a film látványa harmatgyenge a 150 millából készült Star Trekhez képest, de még a szintén 200 misit magába falt Transformers 2-höz képest is). 150 milla, Jonathan Nolan író és egy megfelelő kaliberű rendező kellett volna oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt, benned bíztam.Így már világos.Még egy kérdés.Ahogy kivettem az irásodból, egy filmet forgalmazhat köülföldön más gyártó?Pl Paramount gyártja, de Európában a Warner forgalmazza?Na de a furcsa az, hogy ezen stúdiók egymás konkurensei.Ez nem ellentétes az érdekeikkel?A példánál maradva, a Warnernek miért lenne jó ha egy konkurens filmje sikeres Európában a pénzen kívül?

 

 

MissKarrde: Neked is köszi a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stúdiók két részre oszthatóak. Forgalmazó és gyártó (aztán ezt még tovább lehet tagolni, pl. DVD forgalmazó, mozi forgalmazó, díszlet gyártó, effekt gyárt stb.). Minden nagy gyártó stúdiónak (Warner, FOX, Paramount stb.) van forgalmazó része is, de pl. az olyan stúdióknak, mint pl. a Terminator Salvation esetében a Halcyon, nem rendelkeznek forgalmazóval, így ők kénytelenek eladni a forgalmazási jogokat (illetve olykor egyéb jogokat is) egy nagyobb stúdiónak (mondjuk a Terminator esetében ez pont nem állt fel, mert a mindenkori forgalmazási jogok a Warnernél vannak, de pl. ott a Lucasfilm, aminek nincs forgalmazással foglalkozó része, így a mozifilmeket a 20th Century Foxnak, a TCW-t meg a WB-nek adta el). A csavar ott jön, hogy ezen stúdiók hatásköre nem terjed ki minden országra. Erre több ok is lehet, pl. a mi esetünkben az áll fenn, hogy van saját forgalmazónk, az Intercom, a UIP Dunafilm, meg még pár kicsi. Illetve más országokba meg a nagy hollywoodi stúdiók törtek be és kötöttek olyan szerződéseket, amelyek ellehetetlenítik, hogy más nagy stúdiók lépjenek be. Aztán mikor ezek a szerződések lejártak, akkor újra jönnek az ajánlások, versenyek, és vagy a már megszokott forgalmazó marad, vagy a helyére más kerül. Olykor a szerződéseket az egyik fél bontja fel (ugye most ez esett meg nálunk a Warner DVD-kel, egyszerűen az anyacég felbontotta a szerződést a helyi forgalmazóval és másikat keresett helyette). És ilyen helyzetben az egyik stúdió nem teheti meg, hogy ne menjen egy adott országba, mert ott konkurense az uralkodó. Már csak azért nem, mert ilyenkor a konkurenciának adják el a forgalmazást. Terminatornál maradva, a Warneré a film, ők forgalmazzák az anyaföldön, de az Egyesült Királyságban nem forgalmazhatják a filmet ilyen-olyan okból. Ekkor a forgalmazási jogot eladják valami ott megfelelő összeget kínáló forgalmazónak, a TS esetében ez a Sony Pictures Releasing volt. Az egészben az a poén, hogy a Sony tulajdonában van a 20th Century Fox is, ez meg önmagában is visz még egy csavart a dologba, mert az is egy kacifántos ügy, mikor két különböző stúdió egy kéz alatt van, mint a Fox és az MGM. Itt egy példát hozva: a Stargate SG-1 DVD filmeket az MGM gyártotta le, az MGM Home Entertainment forgalmazta az USA-ban és néhány más országban, de pár helyen kénytelenek voltak átpasszolni a 20th Century Fox Home Entertainment-nek.

Ez is egy ok, hogy a forgalmazó stúdiók nem szeretik nézni az USA-n kívüli bevételeket, mert az sokszor a konkurenciához vándorol, de muszáj átadniuk, mert egyrészt, a jogokért is pénzt kapnak, másrészt, ha ők nem teszik, a gyártó stúdió teszi meg (na ez meg a másik, hogy a független stúdiók, mint a Lucasfilm is, meg is válogathatják, hol ki terjessze a filmjüket, persze az adott keretek között), harmadrészt így is kapnak százalékot.

Szóval bonyolult dolog ez, szövevényes szerződések, alkurengetegek és milliós csekkek befolyásolják, arról nem beszélve, hogy egy filmhez hány különféle jog tartozhat és azt hányfelé lehet elpasszolni (továbbra is a halálosztóknál maradva: annak ellenére, hogy James Cameron a T2 után levette a kezét a mikrobikról, mint kitaláló, még mindig kapja a pénzt mind a könyvek, mint a T3-TS, de még a sorozat után is, de ugyanígy pénzt kapna akkor is, ha valaki felhasználná az Aliensben általa kitalált dolgokat, pl. a két AVP játék után is zsebre tehetett némi pénzt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ismerős kért tőlem egy Transformers kvízt. Mivel a 2. rész még nincs meg, így az elsőt kvízesítettem. Chapterenként egy kérdés. Megpróbálja valaki?

 

Paramount és Dreamworks logo

A filmben többször történik utalás más, Paramount illetve Dreamworks által készített filmekre. Hogyan?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ismerős kért tőlem egy Transformers kvízt. Mivel a 2. rész még nincs meg, így az elsőt kvízesítettem. Chapterenként egy kérdés. Megpróbálja valaki?

Hülye vagyok a TF-hez, így inkább kihagyom :lol:

 

Egyáltalán nem ismerem a Prince of Persiat, de ez az előzetes nagyon meghozta a kedvemet hozzá.

Szintén. Remélem, egy jó kis kalandfilmet láthatunk jövőre :lol:

 

Remélem ez a T5-nél már megvalósul.

Ha lesz egyáltalán T5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ismerős kért tőlem egy Transformers kvízt. Mivel a 2. rész még nincs meg, így az elsőt kvízesítettem. Chapterenként egy kérdés. Megpróbálja valaki?

 

Paramount és Dreamworks logo

A filmben többször történik utalás más, Paramount illetve Dreamworks által készített filmekre. Hogyan?

Nézzük csak:

- Robert Orci és Alex Kurtzman az írói a Star Treknek, ami Paramount film.

- Steven Spielberg a feje a Dreamworks-nek.

- Orci-k szerették volna, ha Leonard "Spock" Nimoy adta volna Fallen hangját.

De néhány igazibb utalás is:

- Az Ikrek előszeretettel utalgatnak a G. I. Joe-ra (bár inkább a rajzfilmre, semmint a filmre). Mudflap "kung fu fogása", mielőtt Devastator felfalja. Aztán ott a Yo Leo, ami hasonlít a Joe szlogenre: Yo Joe. Skids meg úgy próbál mászkálni, mint valami ninja.

- Leo falán lóg egy Cloverfield posuter, ami Paramount film.

- Több korábbi Spielberg filmre van utalás (bár többek közül nem volt még Dreamworks): a konyhai kis ketyerék a Gremlinsre, Bumblebee lejátsza a Cápa zenéjét; Sam szemét éppen ki akarják operálni, mikor jönnek a megmentői, mint Marion esetében a Frigyládában; Sam leordítja Leot a mobil bemérhetősége miatt, ez utalás az Eagle Eye-re (ez már Dreamworks), a visszavonult Simons ügynök hentesként dolgozik, ami utalás a postásként dolgozó visszavonult K ügynökre a MIIB-ből; az Orion ÖV emlegetése pedig a MIB-re utalás. A Jordán Petra romváros pedig, ahol a Prime-ok nyugszanak direkt utalás az Utolsó kereszteslovagra. LeBeuf és társai lezúznak egy könyvtárat, mint a Kristáyl koponyában (megjegyzem, az egyetem gyanúsan hasonlít az Indy IV-ben szereplő egyetemre).

- Fallen és társai földre érkeztekor az anyahajó ugyanúgy az orrára áll (és nem mellesleg ketté törik), mint a Titanic.

- Simmons megkérdi Leotól, hogy látta-e az Újra szól a hatlövetű című filmet.

- Nagyon sok utalás van az első Transformers filmre.

 

Bár Disney/Pixar, nem Paramount/Dreamworks, de a kis Wheelie mind nevében, mind kinézetében utalás WALL-E-re.

És egy kis Columbia (Bay) utalás: Sam falán van egy Bad Boys II poszter. És persze van még utalás mangákra, a Mátrixra, meg még pár másik filmre, amiket nincs kedvem már felsorolni :)

 

Na, kihagytam valamit? :lol:

 

Kösz Dzséjt a kimerítő választ.Hát ez tényleg bonyolult.

Szívesen :lol:

 

Ha lesz egyáltalán T5.

Szerintem lesz, túlságosan bejáratott márkanév ahhoz, hogy ne legyen. A kérdés inkább a mikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.