Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Aha, és honnan tudjátok, melyik film?

Múltkor mondta, hogy valahol csinálja ezt a Transformerses kvízt az első filmből (DVD fejezetenként 1 kérdés), és itt is megosztja velünk a kérdéseket.

 

Ch10

Milyen színű Barricade és Frenzy szeme?

Barricade-é vörös, Frenzy-é furcsa mód kék. Tán annak idején autobot volt? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2012

 

 

( Jake, moziba, most, rögtön, azonnal! :D )

 

No gyerekek.....

Her Emmerich megcsinálta megint a tutit, pöpec iparosmunkát tett le a brigádjával az asztalra...ööö...illetve vitt a vászonra. Nem tudom, hogy eddig pontosan hány katasztrófafilm készült, de, hogy most az összes "áldás" az ember képébe robbant, az tuti.

Kicsit ugyan nehezen "indul" a film, húztam is a szám kissé és a későbbiekben is némileg megmaradt egy furcsa keserű íz, hogy a forgatókönyvre talán több időt szánhattak volna. Igazság szerint ismerve Emmerich munkáit, túl nagy elvárásom nem is volt ez irányba, de amennyi karaktert behozott és törődni akart velük, úgy lett kissé silányabb a film bizonyos szempontból. Az ID4 jobban össze volt rakva az tény, de szerencsére messze túlszárnyalta a Holnapután fásultságát és közönyét. Itt azért "éltek" a karakterek.....csak a sztoriszál kibontakozása ugye, nekem ott maradt hiányérzetem. De ennyi, már ami a negatív jelzőket illeti, mert ami ezen kívül esik az maga a nagybetűs FILM élmény. Aki ezt a filmet monitoron akarja megnézni és stereo hanggal akarja hallgatni az már az elején vágja nyakon magát. Megérdemli. :P Ilyen vizuális látványorgiát még életemben nem láttam és szerintem nem is fogok. A hátamon még a ször is felállt, libabőr ezerrel amikor minden irányból sikítanak az emberek és dőlnek össze az épületek, zuhannak az óceánba a földrészek.......Adrenalinbomba ezerrel emberek. Amennyi bennem feltódult azzal egy halottasházat is életre lehetett volna kellteni. Ha ezért nem kapnak Oscart a vizuális fiúk akkor nincs igazság. Az ID4 pusztítása piskóta ehhez képest. Nem is nagyon lehet ezt szavakba foglalni, látni kell, kész.

Szóval kép, hang tutira rendben volt. Karakterek is ( mint fentebb jeleztem kicsit talán túl sokan is voltak "fontosak" a sztoriban); szépen adagolták a drámaiságot és a póénokat, mert ugye senki se akarja túlságosan komolyra venni a szitut. :D Az amerikai pátosz persze nem hiányozhat, se a gyerekek, se a kutya.......aki ezeket még máig nem tudta megszokni amcsi filmekbe akkor az messze kerülje el, mert nem neki készült.

De aki mérhetetlen vizuális látványorgiát és film végéig merő izgalmat vár az ne hagyja ki. "Ereszkedjen" le a hétköznapi mozi szinvonalára és hozzám hasonlóan élvezze a filmet. :P

 

Összehasonlítva immár teljes mértékben az idei év másik kataklizma mozijához, a Képlethez, azt kell, hogy mondjam, hogy a Képlet sztorija jobban átjött nekem, de mint FILM élmény a 2012 a tuti :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt ám Avatar.....bocsánat, AvatÁr :lol: előzetes. Jó a szinkron, megnyugtatok mindenkit. Ha jól vettem ki akkor Q.... ezredes magyar hangja az Pike-é lesz a Star Trekből. Worthingtoné a szokásos. :D Ezen kívül mutattak még Titánokat, Sherlock Holmest, Eredetet ( az új Nolan film), meg valami vígjátékot Hugh "sose leszek akciófilm sztár" Granttel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami közönségreakció az Avatar előzetes után? Apró neszek, hangok esetleg?

Felállva tapsoló közönség? :lol:

Hát páran mintha nagyobb adagért nyúltak volna a kajájukhoz, mert a zacskózörgés felerősödött. :D Nem tudom, hogy ezt most milyen jelnek lehet venni ebből a szempontból :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt ám Avatar.....bocsánat, AvatÁr :lol: előzetes. Jó a szinkron, megnyugtatok mindenkit. Ha jól vettem ki akkor Q.... ezredes magyar hangja az Pike-é lesz a Star Trekből. Worthingtoné a szokásos. :D

Hurrá! Kőszegi Ákos... elmegy. :P Lehet, hogy én is megnézem majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát páran mintha nagyobb adagért nyúltak volna a kajájukhoz, mert a zacskózörgés felerősödött. :lol: Nem tudom, hogy ezt most milyen jelenek lehet venni ebből a szempontból :D

Kérdés kb milyen sokan voltak a teremben :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz Oldie az infót.

A 2012 amúgy jobban bele paszírozott a székbe, mint a Trafó 2 ? Hanghatások, VFX effektek terén?

Valahol azzal egyenértékű volt. Vizuális effektek terén azonban jóval többet mutatott a 2012.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Iszonyatos baromságok voltak benne?Pl mondjuk egy hajó bemegy több kilométert az utcán és a főhösök elött áll meg?Vagy a földönkivüliek Windowst használnak?Gondolom megint egy amcsi mentette meg a világot.Jó lesz ez letöltve is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az idei nagy látványfilmeket rangsorolnád mi a listád? Star Trek, Trafó2, 2012 közül :D
Látványilag? 2012 az első. Utána már nem rangsorolnék. :P

 

 

Oldie: Iszonyatos baromságok voltak benne?Pl mondjuk egy hajó bemegy több kilométert az utcán és a főhösök elött áll meg?Vagy a földönkivüliek Windowst használnak?Gondolom megint egy amcsi mentette meg a világot.Jó lesz ez letöltve is.
Ilyen eszed ágába se jusson, mert én váglag nyakon. Ezt a feelinget monitor, négy méteren alúli képátlóju bizz-bazz át nem adja. Ez MOZIFILM. :D A te általad felsorolt baromságok közül egy sincs benne. Világmegmentés meg főleg nem. Legalábbis nem emberi oldalról.

 

Kicsit talán sajnálom, hogy nem a korai forgatókönyv(?) alapján készült el a film, vagy legalábbis hallani lehetett valami párhuzamos világról is. Lehet, hogy elrugaszkodottabb lett volna a film a "valóságtól", de legalább valami érdekes ötlettel állt volna elő. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látványilag? 2012 az első. Utána már nem rangsorolnék. :D

 

 

Ilyen eszed ágába se jusson, mert én váglag nyakon. Ezt a feelinget monitor, négy méteren alúli képátlóju bizz-bazz át nem adja. Ez MOZIFILM. :D A te általad felsorolt baromságok közül egy sincs benne. Világmegmentés meg főleg nem. Legalábbis nem emberi oldalról.

 

Kicsit talán sajnálom, hogy nem a korai forgatókönyv(?) alapján készült el a film, vagy legalábbis hallani lehetett valami párhuzamos világról is. Lehet, hogy elrugaszkodottabb lett volna a film a "valóságtól", de legalább valami érdekes ötlettel állt volna elő. :D

 

Ok meggyőztél.Dec-ben megnézem moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2010-et én sem, nade a 2012-re se vagy kíváncsi? :D

Jó van na, elgépeltem :D És nem, nem vagyok kíváncsi a 2012-re :P

 

Fk? :D

Forgatókönyv, bocsi, csak siettem. Oldie panaszkodott rá fél mondat erejéig, no meg máshol is olvastam, és annyira nem érdekel, hogy saját szememmel is meggyőződjek róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Miss véleményét osztom. Nem hiszem, hogy erre beülnék moziba, de még azt se, hogy egyáltalán valaha megnézem (saját szándékból). Persze megértem, ha valaki szereti az ilyen látványfilmeket, nekem ezek kimaradnak az életemből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.