Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

.Ugyanis nézve az öszzes így készült werkfilmet, földi képeket stb, rengeteg minden KI VAN VÁGVA a filmből, és ez nagyon látszik. A karakterek többsége súlyatalan, holott pl az ezeredes és Selfridge között is izzik a levegő az egyik werkfilm forgatásán, de AZ IS KI LETT VÁGA.

Emiatt baromi csalódott vagyok. A nyitó jelenetnél is, pont hogy a kontrasztot nem mutatják. Miért is utazik az emberiség Pandorára stb.

A korai forgatókönyvben ez olyan baromi feelingesen le vagyon írva...

 

Uhh, pedig azt a bizonyos ezredes-Selfridge jelenetet én is vártam. Biztos meglesz nekem a rendezői változat, ha kiadják. Mások is írták, hogy mintha hiányozna a filmből valami, pl az eleje, de igazából a te véleményedre voltam kíváncsi, hiszen te is spoilernéző voltál.

De a végeredmény ,ég mindig pozitív ezek szerint, és lehet még jobb is. Remélem.

Aludj jól, és reggel tessék egy gyönyörű kritikával megörvendeztetni!

Jóéjt mégegyszer!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyáron 189 percet jelenettettek be, és ezt még James Horner is megerősítette a vele készült interjújában.

GYűrűk ura ha nem lenne részenként 3 órás, akkor nem lenne olyan, amilyen, Vagyis szuperjó.

Az Avatar emiatt "csak" nagyon jó a 160 percével, de a csata és Pandora bolygó természetfilm szerű bemutatása között a sztori kibontakozásából nagyon de nagyon hiányzik az a kivágott 30 perc..

És tényleg remélem, kijön a teljes film is blu rayen.

Mert a moziba megkapjuk a 3D-s világbüntetést, időlimit hiányában nem a teljes a filmet, de amit kapunk, még így is fenomenális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyáron 189 percet jelenettettek be, és ezt még James Horner is megerősítette a vele készült interjújában.

GYűrűk ura ha nem lenne részenként 3 órás, akkor nem lenne olyan, amilyen, Vagyis szuperjó.

Az Avatar emiatt "csak" nagyon jó a 160 percével, de a csata és Pandora bolygó természetfilm szerű bemutatása között a sztori kibontakozásából nagyon de nagyon hiányzik az a kivágott 30 perc..

És tényleg remélem, kijön a teljes film is blu rayen.

Mert a moziba megkapjuk a 3D-s világbüntetést, időlimit hiányában nem a teljes a filmet, de amit kapunk, még így is fenomenális.

Remélem dvd-n is, mert Blu-rayem még nincs :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar története ettől függetlenül a szívemhez nőtt, és az elején tudtam, hogy ez tetszeni fog, mive az Utolsó Szamuráj, Rettenthetetlen stb stílusú filmek is nagy kedvenceim.

Az már az én bajom hogy minden werkfilmet és látványképet megnéztem.

Aki ezeket nem látta, az erről nyilván nem tudhat, hogy mit vágtak ki meg mit nem :hmm:

 

Egyébként meg a közönség imádta a filmet, amikor végetért. Hangokból megítélve.

A jóbarátom pedig legszívesebben újra nézte volna a filmet.

Féltem hogy viszonyul a filmhez, mert a King Kongot meg a Világok Harcát is vele néztem, és azon elaludt szó szerint. Itt meg tátott szájjal nézte, és a sztori is baromi bejött neki. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem 0, csak hiányoznak belőle részek, amiket láttam werkfilmbe, meg képeken. Ezért vagyok bosszús. Most meg már ott tartok, nagyon akarom azt a 3 órás bővített verziót.

Pandora meg egyszerűen csodás. Már most visszavágyom...Mint egy drog :hmm:

Most már megyek. jóéjt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Most jöttem meg a 2D-s vetítésről.

 

Csak röviden, tömören. (természetesen szigorúan saját vélemény)

 

Az év:

2154

 

A helyszín:

Pandora bolygó

 

A történet:

Egyszerű, de mégis nagyszerű! Van benne klisé? VAN! Idegesítő? NEM!

A sztori maximálisan élvezhető és szerethető!

 

A látvány:

Na itt viszont megeszem a kalapomat. Hát emberek ez 2D-ben is olyat szólt, hogy még mindig nem térek magamhoz. Ebbe annyi munkát feccöltek, hogy az valami elképesztő. Egyszerűen nem találom a megfelelő szavakat, hogy leírjam a látványt... Nekem főleg az éjszakai jelenetek jöttek be a fénylő növényekkel. Hát nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz IMAX 3D-ben, ha már így is teljesen elvarázsolt!

 

A színészek/karakterek:

Nekem a Terminator Salvation is (sokakkal ellentétben) nagyon bejött... és benne is van a személyes '2009-es TOP5' listámban, sőt, hogy még megdöbbentőbb legyek most hirtelen nem tudom, hogy az Avatar vagy a Salvation van nálam a TOP5-ben az első helyen. :hmm: ... ez van. Szóval Sam Worthington már a TS-ben is nagyon szimpatikus volt Marcus Wright-ként, Jake Sully-ként ha lehet még tetőzte ezt. Hihetetlen ez a fazon. Előjött a semmiből... nyomott egy Terminátort, most egy Avatart (és természetesen főszereplőként) és ne feledkezzünk meg a közelgő Titánok harcáról sem. Szóval remek alakítást nyújtott. Sigourney Weaver, hát róla mit is mondhatnék. Ripley karaktere egyszerűen fantasztikusan állt neki, de itt, az Avatarban is remekül megállta a helyét, nagyon tetszett a játéka. Aztán itt van még Zoe Saldana, gyönyörű volt, ahogyan életet lehelt Neytiri karakterébe. Stephen Lang mint Miles Quaritch ezredes szintén zseniális volt. És hozhatnám még ide Michelle Rodriguez-t is (még sohasem volt egy filmjében sem ennyire szimpatikus a csaj)... vagy mondjuk Joel Moore is jó volt.

 

A szinkron:

Nos tudni kell rólam, hogy én nem vagyok szinkron utáló, úgy igazából nem vagyok egy utálkozós fajta... nem igazán utálok én semmit és talán ebből kifolyólag mondom, hogy a szinkronnal az ég világon semmi bajom nem volt. Abszolút jó volt.

(És nyugi... Weaver anyánknak a megszokott magyar hangja van, nem a trailerben csicsergő 20 éves fruskáé!)

 

Konklúzió:

Óriási élmény volt. Valahol még talán jobb is, mint amire számítottam... (és ezen valószínűleg az IMAX 3D csak emelni fog).... de van egy negatívum... vagy nem is tudom minek nevezzem... nem feltétlenül az. Nem éreztem azt a "katarzist", amit máig bármely Star Wars epizód megnézésekor érzek... sőt... még (nálam!!!) még a Terminator Salvation megtekintésénél is volt valami több, ami az Avatarban valahogy nem volt ott... (bár valószínűleg ezt csak én érzem így) [bár azért nem véletlenül láttam a TS-t moziban 5x, és nem véletlenül első a Blu-Ray film listámon... az Avatart a 2D-s és az Imax 3D-s vetítést követően max 1x fogom megnézni még 2D-ben, a hugommal]

Természetesen ez nem jelent semmi rosszat, a film hihetetlenül jó, páratlan és valami észbontóan aprólékos és csodálatosan szemet gyönyörködtető világgal, páratlan teremtményekkel és fantasztikus színészi játékkal rendelkezik... talán a zenére mondanám azt, hogy hullámzó volt (számomra) a minősége, volt, mikor nagyon jó volt... volt mikor kevésbé, de összességében ezzel sem volt baj! (... volt...volt...volt... :))

 

Emberek... James Cameron visszatért és megajándékozott minket egy olyan mesével, amit reményeink szerint évek múlva úgy emlegethetünk majd, hogy a KLASSZIKUS ÉS KULTIKUS AVATAR!

 

Minden jót!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Jól mefgoalmaztad az Alien-filmek lényegét.De amikor hazamész és a t*köd tele van mindnnel, ittál is valamit, akkor melyik Alien-filmet rakod be a lejátszóba? :D

Egyiket sem :P Alien filmet, csak úgy, mint Star Wars filmet csak bizonyos lelki állapotban tudok megnézni (csak úgy, mint a Star Warsot vagy a Jurassic Parkokat). A "tököm tele van és ittam is már valamit" állapot nem az :D Olyankor én Robert Rdriguez és/vagy Quentin Tarantino filmeket, esetleg John Rambot, vagy Transformerst, szóval ilyen agyatlan, hangos, zúzdás dolgokat teszek be, vagy alszom (attól függ, mennyit ittam, mert ha sokat, akkor alvás és aztán utána jöhet a film... Baromi jók másnaposság ellen :hmm: ).

Amúgy, mint írtam, én is az Alienst nevezem meg elsőnek, nekem is az a kedvencem (bár senkinek sem ajánlanám elsőnek, mert nálam a kronológia szent és sérthetetlen - kivétel a Star Treket - így csak kronológiai sorrendben ajánlok filmeket, Aliennél meg pláne, azt ugyanolyan bűn nem sorrendben nézni, mint a Star Warsot :) ). De más dolog az ízlés, és más a minőség, a kettő nem keverendő. Ízlés szerint az Aliens a number one, minőség szerint csak nagyon-nagyon nehezen, de inkább lehetetlen eldönteni, melyik lehetne az első.

 

És tényleg remélem, kijön a teljes film is blu rayen.

Ki jön az, James Cameronról van szó, alig van filmje, de még azokat is kibővítette (na jó, a felét :D ). Az Aliens, The Abyss-t is pont a mozi limit miatt kurtította meg anno, szóval ha csak a Fox nem lép közbe, lesz ebből is DC.

Látszik, hogy fáradt vagy, kicsit már kuszák a gondolataid. Nem is baj, ha alszol kicsit, legalább leülepedik a film, aztán holnap lehet újult erővel végiggondolni (második nézésre meg forralt bor és sör mellett meg megdumáljuk :D ).

 

Látom, Riddick-nek is bejött. Hát, nem hiszem, hogy én csalódni fogok benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem 0, csak hiányoznak belőle részek, amiket láttam werkfilmbe, meg képeken. Ezért vagyok bosszús. Most meg már ott tartok, nagyon akarom azt a 3 órás bővített verziót.

Ez igazából jó, mert egy rossz filnél halál akar még többet belőle az ember. :hmm:

Csak azt sajnálom, h a kibővítettet nem tudom majd esetleg moziban nézni. Az élmény azé nem ugyanaz otthon, mint moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Forsyte Saga után (hátha valaki olvasta ezt a remek angol családtörténetet). :D

Olvastam, ott van a polcomon, meg láttam is azt a régi fekete-fehér sorozatot belőle :D De már nagyon rég vettem a kezembe.

 

Remélem dvd-n is, mert Blu-rayem még nincs :hmm:

Szerintem tuti kijön DVD-n is, a BR-piac még nem tart ott, hogy bárki megengedje magának, nem ad ki DVD-n.

 

Csak azt sajnálom, h a kibővítettet nem tudom majd esetleg moziban nézni. Az élmény azé nem ugyanaz otthon, mint moziban.

Más, de mégis jó, mert legalább benne vannak a hiányzó részek, így legalább otthon lehet nézni a plusz jelenetekkel :D Remélem, kibővített ki fog jönni az Avatarból :)

 

Srácok, köszi a véleményt, jön majd az enyém is pár nap múlva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Jake által is említett kivágások miatt nem jött be anno egyből a ROTS, így meg tudom érteni Jake-et.

Eddig nagyon hajlok arra, hogy megnézzem, mert 2 haverom is jelezte, hogy úgy naggyából jó a film :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BD3D technika és az Avatar BD megjelenése: http://www.dvdextra.hu/news.asp?KOD=105061...346535374651475
No ennyit a jelenlegi FUll HD-s BD lejátszókról, tv-kről. Érdemes megvárni a 3D-s technológián alapuló készülékeket amik úgyis lefelé kompatibilisek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos akik látták az Avatart

Poéngyilkos, tényleg csak aki látta a filmet

 

Spoiler:

Szerintetek is tele van misztikummal a film? Pandorát körbeveszi egy spirituális erő, amit ha felhergelnek, könyörtelenül lecsap a betolakodókra.

Az élet fái kb mint rajtunk a szőrszálak vagy akár idegsejtek, behálózzák a bolygó felszínét, és a na'vik belőlük merítenek erőt. Éva Istennő valamiféle felsőbbrendű személyiség, mint a Csillagkapuban az ősök. Alig várom hogy a második részben megmagyarázzák a kilétét.

Mint a Star Warsban Lukot az Ep 4 végén körbevette az erő, itt Jake Sullyt segítette az a bizonyos erő, ő volt a kiválosztatott, ő volt a kiszemeltje Évának.

Nagyszerű koncepció. Hatalmas potenciál van a folytatásokat illetően.

Pandora roppant titokzatos bolygó, épp hogy csak a jéghegy felszínét ízlelgettük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos akik látták az Avatart

Poéngyilkos, tényleg csak aki látta a filmet

Spoiler:

Éjva! :lol: Ne tudd meg, mit éreztem a végén, mikor Jake kinyitotta a szemeit... Talán az a kedvenc jelenetem. Akkor éreztem igazán, hogy mit lehetne még itt művelni... Folytatást akarok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ismét ott legyek Pandorán!

Jake kábán elindult kifelé a moziból, majd hirtelen megtorpant. Lassan, gépiesen visszafordult a vászon felé, ahol az utolsó képkockák pörögtek le a stáblistából, és megszólalt: "I'll be back!" :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://cspv.hu/09/11/kossuth_mozi/

Erre ma eszméltem :( Remélem, ki fogják megint nyitni, mert részemről minden évben néztem itt filmet, közel van a Nyugatihoz, olcsóbb a Westendnél, néha adnak egy-egy nem multis filmet és jó ez a mozi. Nem teszem múlt időbe, mert hátha :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.